Huis verkopen? van de ridder Informatierubriek van jg gemeenfe Heiloo oS HEILOO hüJ heel "fofaUyiado,, wsm BEL NU De organisatoren van bedanken alle vrijwilligers en vrijwilligsters, instanties, organisaties en bedrijven die het muziekfestival dit jaar mede mogelijk hebben gemaakt NVM1 Tot volgend jaar! festival '92 CENTRAAL PLEIN AANTREKKELIJK ELEMENT IN CENTRUMPLANNEN VAN HEILOO makelaars L WB1W - PAGINA 6 UITKIJKPOST 17 JUNI 1992 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8,00 tot 12.30 uur De plannen om de aantrekkelijkheid van het winkelgebied in het centrum van Heiloo in de komende jaren te behouden, zijn klaar. De adviseurs van de gemeente hebben hun ideeën in een structuurvisie uitgewerkt. Een in het oog springend element is het maken van een centraal plein op de plaats waar nu de Heerenweg loopt, ter hoogte van Hema/Blokker. Het plein moet ertoe bijdragen dit belangrijke winkelgebied van Heiloo in de toekomst de uitstraling te geven die het nu nog mist. Het huidige winkelcentrum mag er best zijn, maar men heeft het zo goed 'verstopt' dat het een naar binnen gekeerde indruk maakt. Bovendien is er bij de bestaande winkeliers behoefte aan uitbreiding en verandering. De voorstellen zijn op 16 juni toegelicht op een door het college georganiseerde avond in de Kruiskerk 's avonds om 20.00 uur. Hier kunnen de bewoners van Heiloo dan in een open discussie hun mening over dit plan geven. Een mening waarmee, zover mogelijk, rekening gehouden zal worden in de definitieve versie die in het najaar aan de gemeenteraad zal worden aangeboden. Het hoofdwinkelcentrum van Heiloo moet zo aantrekkelijk worden dat het ook op langere termijn voor een groot deel in de behoeften van de eigen inwoners kan voorzien. Je moet er niet alleen alles kunnen krijgen, maar het moet ook uitnodigend en gezellig zijn. Winkelen en boodschappen doen horen ook iets van een uitje te hebben. Het door het gemeentebestuur geformeerde projectteam waarvan, naast twee f collegeleden en ambtelijke ondersteuning, ook externe adviseurs deel uitmaakten, hadden van de begeleidingscommissie uit de raad een duidelijke boodschap meegekregen. Passend bij Heiloo, niet grootsteeds, voor eigen inwoners en denk om het 'witte kerkje', waren aanwijzingen die niet genegeerd konden worden. Maar ook het betrekken van de zuidelijke tak van de Raadhuisweg in het geheel behoorde tot de opdrachten. De mogelijkheid scheppen van een centraal, verkeersvrij plein is het belangrijkste element in de plannen. Het zal er sterk toe bijdragen het huidige naar binnen gekeerde Winkelhof 't Loo een open, toegankelijk karakter te geven - het karakter van een publieke ruimte waar men welkom is. Het plein komt op de plaats van de Heerenweg en wordt zodanig door winkels omsloten, dat het van vele kanten open en toegankelijk blijft. Daarnaast kan Winkelhof 't Loo aan de oostkant worden uitgebreid met winkels waarvan het front is gericht op het nieuw te vórmen plein. Elders in het plan kan dan nog ruimte gevonden worden t.b.v. zowel Hema als Albert-Heijn. De aanvragen van deze bedrijven waren oorspronkelijk de aanzet om te komen tot uitbreiding. Het daaruit voortvloeiende onderzoek toonde aan dat er behoefte was aan meer winkeloppervlak. Deze constatering was aanleiding voor de gemeenteraad om W.P.M. (Winkel Project Management) opdracht te geven de uitbreiding voor ons te begeleiden en voor te bereiden. Door de totstandkoming van het nieuwe pleio worden de winkels langs de Raadhuisweg, die er nu een beetje bijhangen, in het totale winkelgebied opgenomen. De toegangen tot het bestaande winkelcentrum worden verruimd en meer uitnodigend gemaakt. Aandacht is ook geschonken aan woningbouw in het nieuwe centrumgebied. Zoals reeds gesteld in het volkshuisvestingsplan is er ruimte voor en behoefte aan woningbouw nabij de voorzieningen. In dit plan is dit geconcretiseerd in appartementen boven de winkels aan zuidkant van de Raadhuisweg. De noordzijde van de Raadhuisweg wordt door de plannenmakers als 'aandachtsgebied' gezien. Appartementen en ook horeca, of een sociaal culturele bestemming, zien ze hier als een mogelijkheid. Een goede oplossing voor de huidige brandweergarage is dan wel voorwaarde. Het totale winkelgebied wordt verkeersvrij, maar het is wel de bedoeling dat het centrum van alle kanten makkelijk bereikbaar blijft. Zowel voor langzaam verkeer als voor autoverkeer. Hierbij moet opgemerkt worden dat in het centrumgebied voetgangers en fietsers bovengeschikt zullen zijn aan het autoverkeer. Auto's zullen in dit gebied slechts te gast zijn. Het bestaande parkeerterrein bij het gemeentehuis wordt in één richting naar de Raadhuisweg ontsloten. Hierbij moet dan wel gedacht worden aan een ontsluiting die slechts stapvoets rijden toestaat. Met de bestaande parkeerplaatsen wordt in beperkte mate geschoven - het totale aantal wordt slechts weinig groter. Het is echter wel de bedoeling kort en lang parkeren te scheiden. Op het ogenblik wordt een deel van de parkeerplaatsen die voor klanten bestemd zijn langdurig in beslag genomen door auto's van winkeliers en winkelpersoneel. In de plannen worden de verschillende verkeersfuncties zoveel mogelijk gescheiden. Parkeren, bevoorrading, verkeer en voetgangers zitten elkaar zo min mogelijk dwars. De looproutes zullen vanzelfsprekend zijn - toegangen hoef je niet te zoeken. Er liggen ook suggesties om het centrum sfeer te geven. Inrichting en bestrating van paden en pleinen moeten er goed uitzien. Entrees en winkelwanden moeten levendig zijn. En wellicht kan een gezellig terras of horecagelegenheid ertoe bijdragen van het vernieuwde centrum een echte ontmoetingsplaats te maken. BOOM VOOR BOOM BEKEKEN Ook bomen en beplanting hebben in de plannen veel aandacht gekregen. Het hart van Heiloo houdt een uitgesproken groen karakter. Herinrichting en aanpassing zijn onmogelijk zonder aanpassingen in de 'groenstructuur'. Maar de ontwerpers zijn behoedzaam te werk gegaan. Elke boom is, compleet met soortnaam, afzonderlijk in kaart gebracht. Bij elke boom is ook aangegeven of hij gehandhaafd kan blijven, de moeite waard is om verplant te worden dan wel gemist c.q. vervangen kan worden. Voor goed begrip: een structuurvisie is geen bouwplan, waarvan de uitvoering onmiddellijk kan beginnen. In de structuurvisie wordt slechts in grote lijnen aangegeven in welke richting men bij de aanpassing van het centrum te werk wil gaan. De uitvoering ervan vormt een ingewikkeld proces, waarbij de gemeente een voortrekkersrol vervult. Aan de andere kant: is de uitvoering ook afhankelijk van particuliere investeerders, zoals de coöperatieve uitvaartvereniging Dela, die 't Loo in eigendom heeft. De plannen zullen gefaseerd worden uitgevoerd. Hierbij zal goed overleg nodig zijn met de huidig aanwezige middenstanders, de eigenaar van 't Loo en de toekomstig investeerder aan de Raadhuisweg. Vooral de oostelijke uitbreiding en de ontwikkeling van de Raadhuisweg hebben alles met elkaar te maken. Zij moeten elkaar ondersteunen en ook moeten ze samen het zo gewenste mooie en gezellige plein gaan vormen. De plannen zoals die nu zijn opgesteld zijn globaal op hun haalbaarheid getoetst. Het rendement dat toekomstige en huidige eigenaren mag verwachten is voor hen acceptabel. De eerste verkennende besprekingen met kandidaten zijn hoopgevend. De voorstellen die nu gepresenteerd worden zijn tot stand gekomen onder begeleiding van een delegatie uit de raad. Het projectteam is tevreden met het resultaat, maar realiseert zich dat het echte werk nog moet komen. Daarmee worden niet alleen de daadwerkelijke bouwactiviteiten bedoeld, maar ook het nog volgende overleg met betrokken winkeliers en met de bevolking van Heiloo. Alternatieven en afwijzingen van onderdelen zullen nog volgen. Beoordeling daarvan en overleg daarover zullen door het team nog gevoerd worden alvorens in het najaar een definitief plan aan de gemeenteraad kan worden voorgelegd. GOED IN ONROEREND GOED HEILOO KENNEMERSTRAATWEG 129 TEL. 072-330332 TANDPROTHETICUS Lid van de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici huiizEr installaties iii< centrale verwarming gas - water - sanitair ALKMAAR GEESTERSINGEL 18, TEL. 072-113504 NOORD-SCHARWOUDE DORPSSTRAAT 589, TEL. 02260-15341 3 kantoren voor U aktief! HEILOO - Afgelopen zondag be leefde Heiloo voor de tweede maal het popfestival onder de naam YpestockIn een grote tent op het bedrijventerrein De Oude Werf tra den zes popgroepen op tussen half drie 's middags en 's avonds kwart voor elf. Van begin tot eind was het één groot feestzowel voor de muzi kanten en organisatoren als voor de naar schatting meer dan 2.000 be zoekers. De formaties Rumly PoplinBe tween en The Butlers zagen tijdens hun optreden h%t publiek toestro men. Tussen vijf en zes uur was het werkelijk overal op het terrein - in de tent èn op het naastgelegen gras veld in de zon - spitsuur. De vrijwil ligers, bijeengezocht door de Stichting Festival Heiloo, draaiden tropen uren: figuurlijk door de vraag naar verkoelende versnape ringen en letterlijk door het prachti ge weer. Caramba opende de avond met swingende rock 'n roll, gevolgd door The Weekend Warriors, die evenals in 1991 door het publiek en thousiast ontvangen werden. De slotact, The Bob Color, maakte z'n naam als jive-niet-te-verslaan- band' meer dan waar. Zanger Rob Wied ijk, de hele dag als presentator actief, beklom zelfs het dak van de tent. Tijdens het festival deden zich geen noemenswaardige problemen voor. Geheel volgens schema was het vlak voor elven gedaan met de pret voor de bezoekers. De vrijwilligers had den nog een paar uurtjes te gaan: opruimen, inpakken en dan pas wegwezen. Gezien de positieve reac ties van het publiek - alleen al door het aantal - staat het voor de Stich ting Festival Heiloo bijna vast dat Heiloo ook volgend jaar weer een popspektakel a la Ypestock zal beleven. F F Heerenweg 72 - Heiloo - Tel. 072-337119 Wij maken elke tandprothese van begin tot einde zelf. Voor snelle reparaties Volledige tandprothesen Aanpassingen Openingstijden: maandag tot vrijdag 8-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Gecombineerde praktijk met R.W. Blok, tandarts. HONDEN- TRIMSALON Nefit-Turbo. Stoken met Schone Winst! mmAM. raj MAKELAAR Ypestock '92 Ypefstock Heerenweg 238 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-330532. Vereniging van Nederlandie Inilallafiebedrij Ypestock Festival '92 groot feest Nefit-Turbo. De zuinigste HR cv-ketel en tevens de schoonste. Zo kunt u eindelijk een milieu maatregel nemen die u geld oplevert. Sandra v.d. Velden Runxputteweg 28 1851 PM Heiloo Telefoon 02205-2132.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6