Heiloo vier dagen in het teken van het jaarlijks kermisfestijn Nog voldoende kaarten voor alle voorstellingen in Beun tfr A.J. VOS C. HACHMANG Cabaret-abonnement groot succes Vooruitgang proef plastic flessen Timmerdorp '92 bijna uitverkocht «ft? 57e JAARGANG NO. 27 IsllEUVS/SBLAP VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 1 JULI 1992 Petra Donkersloot Nederlands kampioene Ouderwetse veilingsfeer op aardbeienmarkt Ondanks koud weer redelijk succes Paddenwerkgroep Folder Nivon-cursussen Spektakelstuk op plein van Willibrordschool Mascotte winkelt tijde lijk een deurtje verder MSm Vakantie speelotheek en Welfare Heiloo Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175, Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 ...v.vI-XvW K&vv i •'•'•"«'•"•'iViV» Illl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het afgelopen weekeinde werden in Breda de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen voor junioren A/B georganiseerd. Hierbij kwamen vier atleten van Trias in actie. De beste prestatie werd geleverd door Petra Don kersloot. Nadat de A-juniore vorig jaar tweede werd, behaalde ze deze keer de Nederlandse titel bij het speerwerpen met een uitstekende worp van 44.68 m. Op hetzelfde nummer werd Petra Nie- rop Groot zesde met 37.66 m. Daar naast deed ze mee op het nummer hinkstapspringen en dat leverde een ne gende plaats op met 10.43 m, wat een nieuw clubrecord betekende. Bij de B- jongens werd Pieter Westers uitgescha keld in de series 800 meter met een tijd van 2.06.88 min. Datzelfde overkwam A-junior Henkjan Thoes na wat gooi en smijtwerk en een eindtijd van 2.0113 min. Hij liep ook nog een 400 meter in 51.96 sec. waarmee hij zich net niet plaatste voor de halve finale. Snerende NK maar I00ïh°v Draaien maarschreeuwen maar: met de kriebels in je buik in de Jet Bob tijdens de Heilooër kermis. HEILOO - Een heuse veiling was het af gelopen zaterdag in het Stationscen trum. Op de halve uren kon er geboden worden op de aardbeden, de hele uren waren bestemd om artikelen van Sta tionscentrum-winkeliers te veilen. Aller lei artikelen lagen in kraampjes van ver schillende winkeliers, van horloges tot tuinkabouters. Men kon bieden, gezeten in echte vei lingbankjes, wat een ware concurrentie- geest opriep. De koopwaar, met name aardbeien, lag in een bakfiets klaar om gekocht te worden. Terwijl ouders rondliepen op de markt, iets kochten of iets dronken op het voor deze gelegen heid gemaakte terrasje, vermaakten de kinderen zich op het springkussen. Hoewel de veiling van tien uur 's och tends tot vier uur 's middags duurde, was het aantal bezoekers toch aanzien lijk. Het was een ouderwets gezellige dag, die zeker voor herhaling vatbaar is. HEILOO - Op 20 februari van dit jaar ging de jaarlijkse paddentrek van start. Leden van de Paddenwerkgroep Heiloo zijn weer in actie gekomen om het aan tal amfifreën hoog te houden. Zoals va ker genoemd werkt de groep 'padden- redders' met gaas en emmers. Het doel van dit alles is het opvangen van pad den, kikkers en salamanders, alvorens ze de weg oversteken, waarbij anders het risico bestaat dat ze door passerend verkeer worden overreden. Ondanks de slechtere weersomstandigheden van dit jaar kan de werkgroep spreken van een succes. Het beging van de paddentrek kenmerkt zich door koud, droog en stormachtig weer. Vooral de temperatuur van de eerste drie weken van maart lijkt van in vloed te zijn geweest. De hoogten van deze temperaturen zijn bepalend ge weest voor het verloop van de padden trek. In de voorgaande jaren 1990 en 1991 lag de temperatuur in die weken hoog en was op 21 maart reeds 80 tot 90% van de padden naar het water ge trokken. Na die datum kwamen er niet veel meer. In 1988 en 1992 lag de gemiddelde tem peratuur in de eerste drie weken van maart laag en toen was nog geen 20% naar het water gekomen. Bovendien verliep de paddentrek na die datum ook heel geleidelijk en duurde bijna voort tot eind april. Niet alleen dagen met een hogere tempe ratuur doen veel padden besluiten om te trekken. Het verloop van de paddentrek wordt meer bepaald door de gemiddelde temperatuur in een bepaald tijdvak dan door de temperatuur van individuele dagen. Bij elkaar zijn door de werkgroep 2091 amfibieën (padden, kikkers en salaman ders) veilig de weg over gezet. Opval lend in de grafieken is het aantal kleine watersalamanders, dat toeneemt. Dit zal toch ook mede het gevolg zijn van de beschermende maatregelen in het aan dachtsgebied. De werkgroep is tevreden over het resul taat, waar zij zelf actief aan heeft ge werkt. Het werk van de paddenwerk groep spreekt velen aan. Dit komt niet alleen tot uiting in bemoedigende op merkingen, maar de groep is ook blij met de financiële steun. Ook de resulta ten van dit jaar geven de leden moed om met de hulp aan de padden door te gaan. HEILOO - Deze week staat Heiloo in het teken van de jaarlijkse kermis. Van af donderdag 2 juli, een dag eerder dan voorgaande jaren, tot en met zondag 5 juli kan jong en oud terecht op het ker misterrein aan De Omloop in het noord westelijk deel van Heiloo (Noorderneg). Traditioneel zijn ook de horecabedrij ven actief tijdens het kermisweekend. In diverse café's is levende muziek en op de Kapellaan wordt het jaarlijkse ringsteken gehouden. Donderdagmiddag om 14.00 uur starten de kermisexploitanten de Heilooër ker mis. Een reuzerad, botsautootjes, een snelheidsmolen en een kinderdraaimo len: ze zijn allemaal weer van de partij. Maar ook zijn er verschillende behen digheidsspelen, een schiettent, touwtje trek voor de jeugd en natuurlijk een aantal kramen, waar de inwendige mens zich kan laten verwennen: oliebollen, nougat en suikerspin. De Heilooër kermis duurt voor het eerst vier dagen. Zoals gezegd start deze don derdag om 14.00 uur. Ook op vrijdag wordt op dat tijdstip het startsein voor vertier gegeven. Zaterdag en zondag kunnen de liefhebbers een half uur eer der terecht: vanaf 13.30 uur draaien de attracties op volle toeren. Rondom het terrein is voldoende par keergelegenheid voor auto's, stalruimte voor fietsen en ook is er een toiletwagen aanwezig. De exploitanten waren vorig jaar zeer te spreken over de vervroeging van de Hei looër kermis van eind naar begin juli. Dat blijkt niet alleen uit de extra don derdag, maar ook uit het feit dat op de vrijdagavond weer een schitterend vuur werkspektakel aan de bezoekers wordt aangeboden. Op 3 juli rond de klok van 22.30 uur kan men dit vanaf het ker misterrein aanschouwen. Westerweg: 't Kroegje Ook dit jaar zal Heiloo weer weten dat 't Kroegje op de Westerweg open is tij dens de kermis. Met drie dagen live mu ziek ligt een succes in het verschiet. Vrijdag 3 juli is er een optreden van Cornell Grant. Bij velen beter bekend als Kees de Groot, een oud-inwoner van Heiloo. Hij garandeert een sfeervolle avond en een hoopt op een weerzien met vele bekenden. Zaterdag 4 juli is het de beurt aan Mel low Fellows. Dit trio (2 synthesizers en gitaar) zorgt met hun muziek en enthou siasme altijd voor een echte swinga vond, dus de voetjes kunnen van de vloer. Zondag 5 juli treedt de Alkmaarder Marco Orsell op. Deze zanger krijgt steeds meer bekendheid in het Noord hollandse. Zijn gezellige meezingers en lekkere swingers worden meer dan op prijs gesteld. Heerenweg: D'Oud Inn, shoarma en De Viersprong Op de Heerenweg hebben drie horeca- bazen ter gelegenheid van de kermis de handen ineen geslagen. De café's D'Oud Inn en De Viersprong (Ans en Aris de Wit) en de aan de overzijde gele gen grillroom-shoarmazaak maken va naf woensdagavond 'hun' stukje Heerenweg extra intiem: een enorme overkapping verbindt als het ware de zaken met elkaar, zodat men zich onder het zeil toch binnen waant. Deze 'vergroting' zal de vele bezoekers op voorhand al extra lucht geven. Toch is het ook de moeite waard de beide ca fé's zelf van de binnenkant te bekijken. Daar zorgen muzikanten en zangers im mers voor een gezellige sfeer. Alle da gen is er live muziek. Ook Cafetaria Ed Dekker is - zijdelings - bij de samenwerking betrokken. Een patatwagen bij de shoarmazaak is zijn aandeel. Door de laatste wordt naast de bekende gerechten ook gezorgd voor vissnacks. Overigens, de Heerenweg is overdag ze ker voor het verkeer niet afgesloten: het zeil wordt hoog opgespannen, zodat er Cornell Grant treedt op ii Kroegje op de Westerweg. een doorrijhoogte van 4.20 meter blijft. Autoverkeer blijft dus mogelijk. In de avonduren is het, gezien de te verwach ten drukte, wellicht beter een andere route te kiezen. Glasgevaar (lekke ban den) hoeft men in principe niet te duch ten: alle drankjes worden in plastic bekers verstrekt. Kapellaan: 't Akertje Zoals bekend is het bij 't Putje en 't Akertje vooral topdruk wanneer de zuiderburen van Heiloo hun jaarlijkse kermis vieren. Maar ook tijdens de Hei looër kermis is kroegbaas Hans van Ammers altijd in voor een sfeermaken- de activiteit. Op zondag 5 juli wordt dan ook op de Kapellaan het traditionele ringsteken gehouden voor paard-en-wagen combinaties. Voor déze inmiddels al weer achtste editie van het samenspel tussen mens en dier hebben zich meer dan twintig deelnemers gemeld. Om 14.00 uur wordt de eerste rit gemaakt en de wedstrijd zal duren tot ongeveer 16.00 uur. De prijsuitreiking is aansluitend in café 't Akertje, waar het sowieso een vrolij ke boel zal worden. Immers, vanaf 15.00 uur kan een ieder daar genieten van de klanken van de Macotte Boys. De overige kermisdagen is 't Akertje na tuurlijk ook geopend. Kennemerstraatweg: La Strada Café La Strada heeft samen met 't Akertje een goede naam op het gebied van levende muziek. Welke Heilooë- naar herinnert zich niet het grandioze weekend met bands als Sin Semilla en natuurlijk The Porcupines? Een groots feest was het en hoewel deze bands het komend weekend niet van de partij zijn, zal het met De Houthakkers drie dagen achtereen (3, 4 en 5 juli) zeker weer zo gezellig zijn aan de Straatweg vlakbij de kruising met de Stationsweg. HEILOO - Van de cursussen die het Nivon-Heiloo voor het komende sei zoen op het programma heeft staan, is een folder beschikbaar. Deze biedt een overzicht van de onderwerpen, tijden, kosten, enzovoort. Vopr het aanvragen van de folder en verder gewenste inlich tingen kan men zich wenden tot Reina Mulder, Het Veld 12, tel. 333127, en tot Lineke Muller, Poortweijdt 4, tel. 334576. De folder is ook verkrijgbaar bij de secretaris van de afdeling, Jaap Klunder, Sandecamplaan 1, en bij de Openbare Bibliotheek aan Het Ma- levoort. Op donderdag 2 juli zullen de leerlingen van de Willibrordschool een zogenaamd spektakelstuk opvoeren op de speel plaats van de school. Het verhaal is- ge baseerd op 'De rode prinses', een boek van Paul Biegel. Het spel is gemaakt voor en door de leerlingen. Iedere klas heeft eep gedeelte voor zijn rekening ge nomen en donderdag wordt het voor de eerste keer in zijn geheel opgevoerd. Om 17.00 uur zijn alle belangstellenden van harte welkom op de speelplaats van de Willibrordschool, Boekenstein 46-47. HEILOO - Modehuis Mascotte aan de Stationsweg is flink aan het verbouwen. Zo eens in de zoveel jaar moet een win kel worden aangepast aan de eisen van deze tijd. De zaak van Mascotte heeft dat punt nu bereikt en men is druk bezig met de sloopwerkzaamheden. Over zo'n week of vijf hoopt men alles weer voor elkaar te hebben. Toch moet de verkoop natuurlijk ge woon doorgaan en hier bleek het gezeg de ,een goede buur is beter dan een verre vriend', weer helemaal op te gaan. De kunsthandel van Renee Smithuis doet tijdelijk dienst als winkel voor Mascotte. Daar waren Marlies en Eugè- ne van Schagen reuze mee geholpen. Het pand is recentelijk flink opgeknapt en ziet er goed uit met schilderijen aan de wand en de kleding erin. „We willen straks met de officiële ope ning nog even wachten tot we de herfst- en wintercollectie binnen hebben", zegt Eugène van Schagen, ,,maar natuurlijk beginnen we al eerder in de vernieuwde winkel, maar voorlopig zitten we nog een paar weken in de kunsthandel van Renee Smithuys". Makelaar Taxateur o.g. hypÓthekeRnK00PIH Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN "'m Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Jr De spelersgroep van *Er valt een traan HEILOO - De verkoop van kaarten voor de twaalf professionele voorstel lingen in het Heilooër theater De Beun in het seizoen 1992-1993 verloopt voor spoedig. Vele mensen hebben het inte kenformulier uit het kleurrijke en informatieve programmaboekje reeds ingevuld en opgestuurd. Zij zijn allen zeker van hun plaatsbewijzen. Maar het is nog niet te laat om kaarten te bestel len. Voor alle twaalf de producties kun nen nog plaatsbewijzen verkregen worden via het inschrijfformulier. Groot feest Met alle genoemde ingrediënten kan het natuurlijk niet anders dan dat de Hei looër kermis dit jaar een groot feest zal worden voor een ieder. Laten we hopen dat het in alle opzichten een feest wordt en dat 'ontsporingen' vermeden wor den. De Heilooër rijkspolitie deelde mee dat tijdens de kermis scherp gelet zal worden op het alcoholgebruik. Om in de geest van de reclame te blijven: 'Als je er meer dan één lust, laat dan zeker de auto thuis of laat drankjes zonder al cohol de dorst lessen!' DAKDEKKER Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 Vele Heilooërs deponeren hun plastic flessen in de speciale container. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd de eerste verkoopronde ge houden van kaarten voor het Tim merdorp 1992, dat tussen 18 en 21 augustus gebouwd en bewoond zal worden door jeugdige Heilooë- naars. Aan het eind van de zitting in de Hobby-Farm bleken er nog enke le kaarten over te zijn. Deze worden aanstaande donderdag (2 juli) tus sen 18.00 en 19.00 uur verkocht op het adres Oudburgerlaan 58 te Hei loo. De kaarten kosten 10,00 per stuk. De lange rij wachtenden (foto) op het plein van de voormalige huis houdschool aan de Pastoor van Muijenweg kon overigens twee vlie gen in één klap slaan: op het plein hield immers de AOW-AWW Be- langenverenging Heiloo haar jaar lijkse rommelmarkt. HEILOO - Sinds januari van dit jaar brengen inwoners van Alkmaar en Hei loo steeds vaker hun lege plastic flessen naar de daarvoor bestemde 'plastic- flessenbakken' nabij de vier grotere Al- bert Heijn-winkels in deze gemeenten. In vijf maanden tijd zijn tienduizenden plastic flessen en flacons teruggebracht. De proef met recycling van plastic fles sen en flacons tot nieuwe plastic flessen is een initiatief van de bedrijven DSM Kunststoffen bv, Procter Gamble Be nelux N.V. (fabrikant van o.a. Dreft, Lenor en Ariël) en Albert Heijn bv, in samenwerking met de gemeenten Alk maar en Heiloo. De kwaliteit van het ingezamelde mate riaal is redelijk goed. Het overgrote deel bestaat uit de gewenste plastic flessen en flacons en kan door DSM Kunststoffen worden gerecycled. Het gaat hierbij om plastic flessen van bijvoorbeeld vloeiba- HEILOO - Na een plezierige eerste helft van 1992, met peuterspeelochtenden, een goede uitleen, een feestelijke grab belton ter gelegenheid van het 125 jarig bestaan het Nederlandse Rode Kruis voor de speelotheekdeelnemertjes en ge zellige middagen voor de welfaredeelne mers, gaan ook de vrijwilligers van het Rode Kruis afdeling Heiloo een vakan tieperiode tegemoet. De speelotheek, re gio Heiloo aan het Slimpad 16c, sluit voor uitleen van 13 juli tot 2 september. Het welfaremagazijn, en dus ook het verkooppunt, is dicht van 15 juli tot 2 september. re wasmiddelen, wasverzachter, sham poo, doucheschuim, afwasmiddel maar ook bijvoorbeeld de plastic flessen van mayonaise en ketchup. Sinds half fe bruari staan bovendien de eerste plastic flessen van gerecycled materiaal (Dreft en Lenor) al op de schappen van de Al- bert Heijn-winkels in Alkmaar en Heiloo. Helaas vinden ook andere verpakkingen hun weg naar de plasticflessenbak. Ver vuiling in de plastic-flessenbak wordt nog veroorzaakt door bijvoorbeeld bo- terkuipjes, yoghurtbekers, puddingbak jes, plastic zakken, spuitbussen met stalen kop en aluminium melkdoppen. Van dit materiaal kunnen geen plastic flessen gemaakt worden. Bovendien moet deze 'vervuiling' er later weer uit gesorteerd worden, omdat deze ook na delig is voor de totale kwaliteit van het ingezamelde plastic materiaal. Bedoe ling is om hierin verbetering te brengen door het geven -van extra voorlichting aan de consument. De proef zal tot de herfst duren. Tot die tijd wordt bekeken in hoeverre de hoe veelheid en kwaliteit van het ingezamel de materiaal nog kan verbeteren. Na de proef zal aan de orde komen in hoeverre er mogelijkheden zijn om aan de opge dane ervaringen een zinvol vervolg te geven. De proef is gebaseerd op het Ver pakkingsconvenant, waarin het be drijfsleven zich onder andere de taak stelt de afvalberg te verkleinen door meer verpakkingen te gaan recyclen. Opvallend is het succes van het cabaret- abonnement. Een nieuwe mogelijkheid bij De Beun, waarbij voor slechts 50,00 vier cabaretvoorstellingen be zocht kunnen worden. Het betreft de uitvoering van Hester Macrander, Ver- reck Pleijsier, De Types en Funhouse Express. Naast de abonnementen wor den ook veel losse kaarten voor deze voorstellingen besteld, wat nog maar eens aangeeft, dat ook in Heiloo de in teresse voor cabaret stijgend is. Koplopers Drie voorstellingen steken wat de ver koop van plaatsbewijzen iets boven de overige producties uit. 'Brutale winter- bekentenissen' en 'Gesprekken na een begrafenis' zijn de tot dusver 'best ver kochte' toneeluitvoeringen en natuur lijk is de belangstelling voor de show van Karin Bloemen, 'Karin in Concert' groot. Maar ook voor deze voorstellin gen geldt: er zijn nog kaarten. Dat laatste geldt ook voor de producties 'De geheimen van de dienstmaagd Zerli- ne', 'Een doos vol kruimels', 'Een avondje thuis' (alle drie toneel), Soesja Citroen en Band (koffieconcert) en 'De kikkerkoning' (jeugdvoorstelling). Tot september kan een ieder nog kaarten re serveren voor de voorstellingen. Men kan daarvoor gebruik maken van het bestelbiljet op de laatste pagina van het programmaboekje, dat in mei in Hei loo, Limmen, Egmond en Akersloot verspreid is. Beschikt u niet meer oVer dit boekje, neemt u dan contact op met de programmacoördinator via tel. 072- 331027. Bonusvoorstelling De geste van de programmacommissie van De Beun om trouwe bezoekers van toneelproducties in het Heilooër theater te tracteren op een extra voorstelling is in goede aarde gevallen. Mede door de keuze van het stuk 'Er valt een traan op de tompoes' van Annie M.G. Schmidt zijn er al enkele honderden kaarten besteld. Onder leiding van regisseur Marjan Scholte zullen Jacqueline Köoter, Patsy in den Bosch, Frans Lucassen, Irene Oonk en Hans Kuyper het stuk twee maal opvoeren in mei 1993. Dat gebeurt echter niet op de data, zoals aangegeven in het programmaboekje, maar op don derdag 20 en vrijdag 21 mei. Reden voor deze verschuiving is onder meer het feit dat het stuk speelt op He- melvaartdag. De theatergroep vond het daarom leuker om in ieder geval één uit voering daadwerkelijk op deze dag (20 mei) te geven. Een andere reden is dat Hans Kuyper tot en met 15 mei samen met Henny Orry door het land trekt met de voorstelling 'De geheimen van de dienstmaagd Zerline' (zaterdag 19 de cember 1992 in De Beun!). Nagenoeg iedereen, die kaarten heeft besteld voor de bonusvoorstelling, is in middels benaderd in verband met de ge wijzigde data. Is dit onverhoopt niet gebeurd, dan kunt u één dezer dagen een telefoontje verwachten. De entree voor deze voorstelling is voor een ieder, die voor drie of meer toneelvorrstellin- gen uit het Beun-aanbod in het seizoen 1992-1993 kaarten besteld, gratis. Te vens kunnen er losse kaarten besteld worden a 10,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1