I Informatierubriek van de gemeente Heiloo —BI \wwmXx HEILOO fH O N T p Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Avondopenstelling afdeling Burgerzaken Interne verbouwing gemeentehuis Omvorming van het padenstelsel in de Neggen Huisartsengroep Heiloo telefonisch beter bereikbaar Vergadering commissie voor Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Vergadering raadscommissie milieu en edukatie Voorbereidingsbesluit Nieuw bouwplan Wijziging bestemmingsplan 'Buitengebied' Open huis in 'De Kring' Aanleg houten bruggetjes De chemokar zamelt in juli het klein chemisch afval weer in STAND VAN ZAKEN PLANNEN CENTRUM HEILOO PAGINA 4 UITKIJKPOST 1 JULI 1992 Op vrijdag 3Juli a.s. zal genoemde afdeling 's-avonds geopend zijn van 18.30 uur tot 19.30 uur voor het aanvragen en afhalen van reisdocumenten. U kunt deze afdeling op genoemde avond slechts bereiken via de ingang van het oude gemeentehuis aan de Raadhuisweg. Als gevolg van de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat dient er een kleine interne verbouwing van het gemeentehuis plaats te vinden. Er dient ergens een wand te worden weggehaald en weer ergens anders dient een wand te wordt geplaatst, dit als gevolg van het wijzigen van afdelingen. Er is op 9 juni gestart met de eerste werkzaamheden. De verbouwing zal voor het eind van deze maand zijn afgerond. Gedurende deze periode zult u als bezoeker van het gemeentehuis wat overlast kunnen ondervinden. Bij voorbaat bieden wij u hiervoor onze excuses aan. Vanwege de verbouwing is ook de expositie tijdelijk niet te bezichtigen. De schilderijen worden van de wand gehaald om beschadiging te voorkomen. In de eerste week van juli hopen wij alles weer op de goede plaats te hebben gehangen en kunt u ook weer terecht voor de expositie. Sinds enkele jaren is het beheer van het gebied de Neggen geleidelijk aan gewijzigd in een meer natuurlijk beheer. Hierbij is onderscheid gemaakt in zones, die intensief of extensief worden beheerd. Intensief onderhoud vindt plaats in de delen, die dicht bij de omringende woningen liggen. Deze dienen als directe uitloopruimte van het gebied. De overige delen worden extensief beheerd. Hierdoor wordt een zo natuurlijk mogelijke ontwikkeling van de beplanting bevorderd en mogelijk gemaakt. In 1991 is tot een omvorming van het padenstelsel besloten, waardoor het padenstelsel aansluit bij het karakter van het gebied. Om dit te bereiken zal een gevarieerd stelsel van paden ontstaan in een drietal verschillende padtypen: fiets-, voet- en ruiterpaden. Elk type pad zal te herkennen zijn aan haar eigen verhardingsbreedte en - materiaal. De fietspaden vormen een padenstelsel binnen de Neggen dat aansluit op de doorgaande fietsroutes binnen en buiten de gemeente. Ze zijn bedoeld voor ongemotoriseerd verkeer, maar ook voetgangers mogen er gebruik van maken. De komende jaren zullen de fietspaden in principe worden voorzien van een rode toplaag en een verhardingsbreedte, die is afgestemd op het gebruik. Inmiddels is in 1991 het fietspad in de Zuiderneg van een rode slijtlaag voorzien. In ditzelfde kader is onlangs de doorgaande fietsroute vanaf de Zeeweg (richting Egmond) via de Noorderneg richting het Heilooërbos en het Maalwater ter hoogte van het Heilooër Veentje verlegd naar de zuidzijde van de brede sloot. Dit om het Heilooër Veentje te ontlasten. Het voetpadenstelsel in de Neggen sluit aan op de voetgangersroutes binnen de wijken, de Zeeweg en het Heilooër bos. Ze zijn alleen toegankelijk voor voetgangers. Het 'merendeel van deze voetpaden zal worden omgevormd tot graspaden. Tijdens de omvormingsperiode zullen openvallende gaten eenvoudig worden gedicht, zodat vergrassing plaats kan vinden. In de Noorderneg zullen een aantal asfaltvoetpaden gehandhaafd worden, zodat ook een deel van dit gebied bij slechte terreinomstandigheden goed toegankelijk blijft voor voetgangers. De breedte van de voetpaden kan variëren, maar zal in ieder geval smaller zijn dan die van de fietspaden. Het ruiterpadenstelsel sluit aan op de bestaande ruiterpaden langs de Zeeweg. Het zijn houtsnipperpaden of zandpaden, uitsluitend toegankelijk voor ruiters. De huisartsengroep Heiloo is per 15 juni a.s. telefonisch beter bereikbaar: Er is met ingang van die datum een vast nummer voor avond- en weekenddienst: 339 669. U wordt dan automatisch doorgeschakeld naar de dienstdoende huisarts. Alleen indien u bij spoedgevallen niemand kunt bereiken, kunt u bellen met de noodlijn 339 596. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie voor Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op maandag 6 juli 1992 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: Sociale Zaken: - Nota sociale vernieuwing. Grondgebied (Openbare Werken) - Krediet onderkomen Sport en Recreatie. - Krediet aanpassing brandweerkazerne. - Verbouwing gemeentehuis. - Onderhoud voorzieningen langzaam verkeer. De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor milieu en edukatie vindt plaats op woensdag 1 juli 1992 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 3 juni 1992. 2. Verslag vergadering verkeerscommissie d.d. 27 mei 1992. 3. Aanvraag regionale NMP gelden. 4. Conceptbrief aan T. Bakker, c.s. p/a Van Aostastraat 12, inzake verkeersoverlast in de wijk Tuindorp. 5. Stukken ter kennisneming: a. onderkomens Groen en Landschap; b. brief aan de heer A.N. Loos, De Omloop 9, inzake het parkeerterrein bij het zwembad; c. voortgang actiepunten projectgroep afvalstoffen; d. rapport 'regionale verkeersproblematiek Noord- Kennemerland'; e. aanpassing tarieven gemeentelijk zwembad; f. begeleidend schrijven bij de jaarrekening 1991 van recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer; g. basisvorming in Noord-Holland; h. verslag vergadering PH-kring milieu d.d. 20 mei 1992; i. verslag vergadering Begeleidingscommissie Córnelis Drebbel College; j. verslag vergadering Gemeenschappelijke Medezeggen schapsraad. 6. Rondvraag. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 mei 1992 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de percelen Holleweg 57 tot en met 63, zoals dat op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte kaart nader omlijnd is aangegeven. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening vanaf donderdag 2 juli 1992 voor een ieder ter inzage in het het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (bij voorkeur na telefonische afspraak). Op andere tijden uitsluitend na telefonische afspraak, tel.nr. 313121. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo voor de bouw van 8 sociale huurwoningen, na sloop van de 4 huurwoningen aan de Holleweg 57 tot en met 63. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 2 juli gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (bij voorkeur na telefonische afspraak). Op andere tijden uitsluitend na telefonische afspraak, tel.nr. 313121. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 7, lid B III onder 1 a van het bestemmingsplan 'Buitengebied' een bestaand bebouwingsvlak aan de Boekelermeerweg te splitsen ten behoeve van de bouw van een agrarische bedrijfswoning op een perceel grond tussen de woningen Boekelermeerweg 9 en 11 te Heiloo. Het bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken met ingang van 2 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling VROM tussen 08.00 en 12.30 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen bedoeld voornemen van college bezwaren indienen bij voornoemd college, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. 'De Kring', het gebouwencomplex in de wijk Ypestein, waarbinnen de scholen en het wijkcentrum gehuisvest zijn, nadert zijn voltooiing. Om de kinderen en hun ouders gelegenheid te geven een kijkje te nemen in de scholen, die zij na de zomervakantie gaan bezoeken en alvast kennis te maken met hun 'juffen' en 'meesters' openen 'Paulusschool' (rooms -katholieke school) en 'Meander' (openbare school) - naast het wijkcentrum - hun deuren. Zaterdag 4 juli is er van 10.00. tot 12.00 uur open huis. Kinderen, hun ouders en andere belangstellenden zijn dan van harte welkom. In de komende maanden zal er in de gemeente Heiloo een viertal fiets-/ voetgangersbruggetjes worden aangelegd. De eerste twee bruggetjes worden in juli gebouwd in Ypestein; één bij de nieuw gebouwde school en één bij in het verlengde van de Oesdommerveen, zodat er een verbinding wordt gevormd naar de school. In de maand augustus zal er een bruggetje in Het Zwarte Laantje worden aangelegd, zodat er een verbinding wordt gevormd met De Sonneveld. Het vierde bruggetje wordt gebouwd in september in De Rietvink, zodat er een verbinding ontstaat met het recreatiegebied De Noorderneg. Vooruitlopend^ kunnen bij genoemde bruggetjes in een vroeger stadium wat voorbereidende werkzaamheden worden verricht. Bij de heer B. de Groot, afdeling Civiel en Reiniging, kunt u terecht voor informatie, tel. 334 008. De chemokar komt in juli weer naar Heiloo. Dit betekent dat u weer de mogelijkheid heeft om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. Dit is beslist noodzakelijk, want chemisch afval is zeer schadelijk voor het milieu en mag beslist niet bij het huisvuil of in het riool terechtkomen. Helaas gebeurt dit nog steeds, met z'n allen gooien we iedere dag ruim 50.000 kilo chemisch afval weg 20 miljoen kilo per jaar). Langzaam maar zeker wordt het milieu hier doodziek van!!!! De bodem raakt vervuild. De kwaliteit van ons drinkwater wordt aangetast en ook de lucht wordt steeds vuiler. We kunnen het niet vaak genoeg zeggen gooi chemisch afval niet weg, maar breng het weg naar één van de inzamelpunten of naar de chemocar die binnenkort weer in uw buurt komt!!!! Waar blijven de produkten? Uw inspanningen worden beloond. Wij garanderen u dat er een legale en correcte verwerking plaatsvindt. ECO-techniek, het Utrechtse bedrijf dat door de gemeente wordt ingeschakeld, beschikt over alle vereiste vergunningen. Zij verwerkt het afval zoveel mogelijk in Nederland en daarbij wordt de volgende cyclus aangehouden voor bewerking en verwerking: 1. Hergebruik naar nieuwe grondstoffen 2. Neutraliseren, Ontwateren en Ontgiften 3. Verbranding in speciale chemie-ovens 4. Opslag in speciale bewaarplaatsen Om enkele voorbeelden te noemen: bestrijdingsmiddelen worden in een speciale chemie-oven onder hoge temperaturen verbrand. fotochemicaliën worden na bewerking, waarbij het zilver uit de fixeren wordt gehaald, geneutraliseerd. TL-buizen waaronder het zeer giftige kwik. Deze worden met behulp van een speciale installatie verbrokkeld en gereinigd waardoor schone, opnieuw te gebruiken stoffen ontstaan. Welke stoffen Zoals u heeft kunnen lezen, en waarschijnlijk ook al wist,is het van groot belang dat het klein chemisch afval niet in de grijze rolemmer terecht komt. Deze stoffen kunt u aan de chemokar mee geven, of bij de bekende inzamelpunten inleveren.(winkels herkenbaar aan de sticker 'Probleemstoffen retour'). We sommen de probleemstoffen hieronder voor u op: accuzuur fixeer ontvettingsmiddelen accu's geneesmiddelen oplosmiddelen aceton gootsteenontstopper ontwikkelaar afgewerkte olie insecticiden ontwikkelpoeder/toner ammoniak kitten ontwikkelvloeistof batterijen koperhoudend afval petroleum beitsmiddelen kunstmest polyhars en harder. benzine latex remover bestrijdings middel loodhoudend afval soda bisonkit lijmen spiritus bleekmiddel loodmenie spuitbussen chemicaliën medicijnen terpentine chloor minerale olie thermometers (kwik) cosmetica motor olie toiletafval (chemisch) dierengeneesmiddel verfafbijtmiddel verfoplosmiddel verfrestant zinkhoudend afval zoutzuur zuren Chemokar: locaties en tijdstippen De chemocar zal woensdag 8 juli en dinsdag 14 juli weer de betreffende haltes aandoen. woensdag 8 juli Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur De Kloosterhof (scholen) 09.30 - 10.30 uur Ewislaan (naast de glasbak) 10.30 - 12.00 uur Het Hoekstuk (naast de glasbak) 12.30 - 14.00 uur Ringweg (naast de brievenbus) 14.00 - 15.00 uur Van Vladerackenlaan 15.00 - 16.00 uur (naast de brievenbus) dinsdag 14 juli De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.30 - 10.30 uur Willibrordusweg (naast de glasbak) 10.30 - 12.00 uur Stationsplein (naast de glasbak) 12.30 - 14.00 uur Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.00 - 15.00 uur Rosendaal/Ypesteinerlaan 15.00 - 16.00 uur (naast de glasbak) Zet nooit een doos met klein chemisch afval aan de weg of op het verzamelpunt wanneer u b.v. te laat komt. Het wordt eenvoudigweg niet opgehaald. Ongewild zou u er dan toch aan meewerken dat probleemstoffen in het milieu terecht komen. Daarnaast levert het gevaar op voor kinderen! Op 16 juni jl. heeft de gemeente een informatie-avond gehouden over de plannen voor een herziening van het centrumgebied van onze gemeente. Het gaat hier niet om de gemeentelijke struktuurvisie die is bedoeld als beleidskader voor de hele gemeente, maar om een apart plan ten aanzien van winkelhof 't Loo en omgeving. Een groot aantal belangstellenden heeft op genoemde avond kennis kunnen nemen van deze plannen en de redenen die er aan ten grondslag liggen. Ook vond er een levendige discussie plaats over verschillende onderdelen van het plan, met name de vraag hoe de verkeersafwikkeling het beste kan worden geregeld en de vraag of een uitbreiding van het winkeloppervlak nu wel nodig en wenselijk is. Wij kunnen ons voorstellen dat bij een aantal betrokkenen of belangstellenden nog behoefte bestaat aan een nadere toelichting op het plan of specifieke onderdelen daarvan. Het plan met toelichting ligt daarom vanaf heden voor een ieder op het gemeentehuis ter inzage ('s morgens van 8.00 - 12.30 uur en 's middags van 13.30 - 15.00 uur). Ook willen wij degenen die met een lid van ons college of één van onze medewerkers nog eens nader over het plan van gedachten willen wisselen daartoe de gelegenheid geven. Dit kan plaatsvinden op donderdag 9 juli 1992 van 9.00 uur in het gemeentehuis. 12.00 Om wachttijden te voorkomen, verzoeken wij u vooraf een afspraak te maken voor deze ochtend (mevr. I. Hoeksema, tel. 313288) Wij benadrukken hierbij nog eens dat gedurende een periode van twee maanden de gelegenheid bestaat opmerkingen over het plan schriftelijk aan ons college kenbaar te maken. Deze periode loopt van 15 juni tot en met 15 augustus 1992. De reacties zullen wij laten meewegen bij de verdere besluitvorming over het plan. Deze besluitvorming (achtereenvolgens college, raadscommissies en raad) is in de loop van het najaar gepland. Het plan is reeds gepubliceerd in de Uitkijkpost van 17 juni jl. Onderstaand treft u de bij deze tekst behorende schets van het plan aan. Burgemeester en wethouders van Heiloo. "X V KV WIIIKJ,IS Mf.T 2 PMtVn IKJO.ÖI<fc

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4