Zorgeloze zomer voor het Bibli theek Tentoonstelling Heilooër Bos 'Overkerckers' in Avondvierdaagse Bedrijven viswedstrijd Spanje in de schijnwerpers Sportdag Willibrordschool A.N.W.B. extra open Collecte epilepsie-fonds Opening museum Psychiatrisch Centrum CD Lee Towers bij Hema Politieberichten iiooi* Limmen en Tuis WdLdLÏ domineren Tannes '92 PAGINA 6 UITKIJKPOST 1 JULI 1992 HEILOO - Wordt het Griekenland, Ke nia, of Curacao? Als het maar warm en zonnig is. Weg van de regen, kou en nattigheid. Het zonnige buitenleven komt veelbelovend dichterbij. We nade ren de tijd dat het sombere, kille weer wordt uitgezwaaid. Het eerste lentezon netje mag zijn heilzame werk beginnen. Een beetje bruin geeft een mens al een veel beter gevoel. Maar behalve koeste rende eigenschappen heeft de zon ook nadelige invloeden en dat blijft het hele jaar door! Huid en haar kunnen nooit wennen aan de schadelijke werking van ultraviolet licht en uitdrogingsverschijnselen. Het beschermen van de huid tijdens de zomer is vanzelfsprekend. Je gebruikt een goed zonneproduct, spoelt je aan het einde van de dag af onder de douche en gebruikt een Après Soleil voor de broodnodige souplesse van de huid. Maar hoe staat het met de bescherming van het haar? Om weerbarstigheid en onhandelbaarheid te voorkomen heeft ook het haar extra bescherming en ver zorging nodig. De aandacht gaat nu speciaal uit naar haarverzorging. Ké- rastase van L'Oréal heeft overal aan ge- dact: maximale bescherming voor de hoofdhuid en ook van het haar. De lijn Kérastase Solaire omvat een zestal bui tengewoon plezierige en cosmetische producten, die via de kapper verkrijg baar zijn. Voor de bescherming van het haar tijdens het zonnebad is de Bescher mende Olie Tegen Uitdrogen uitermate geschikt. De olie bedekt het haar met een perfecte waterbestendige film en geeft een glanzend, schitterend effect aan het haar. Geef je de voorkeur aan een wet-look tijdens het zonnen, dan is er de bescher mende Gel-Crème tegen het uitdrogen. Deze modieuze beschermer voor in de zon omgeeft het haar met een niet-vette glanzende film en na het wassen wordt het haar lekker soepel. Natuurlijk wil je het haar ook in de zon goed in model houden, terwijl het haar toch be schermd wordt tegen de schadelijke in vloeden van de zon. Of je nu flaneert langs de boulevard, in de stad of op het strand verblijft, de fixerende spray anti U.V. zorgt ervoor dat je haar van 's morgens vroeg tot 's avonds laat goed in model blijft. Wil je een heel natuurlijk effect tijdens het zonnen, dan is de beschermende film tegen het uitdrogen de oplossing. Door een niet-vette microfilm krijgt het haar een natuurlijk uiterlijk met een prachtige glans en voelt lekker zacht aan zonder het haar slap te maken. Apres soleil Minstanes zo belangrijk is de verzorging achteraf. Hiervoor heeft Kérastase twee producten in haar assortiment, het bad na het zonnen, een milde shampoo wel ke perfect de beschermende producten verwijdert die je overdag hebt gebruikt, bijvoorbeeld de beschermende olie en de beschermende Gel-Crème en natuur lijk de sporen van zout en chloor. Het bad maakt het haar weer opvallend zacht, glanzend en zorgt dat het weer makkelijk in model te brengen is. Vraagt je haar wat extra verzorging, dan is de rijke crème na het zonnen dè oplossing. Deze voedt, hérstelt en ver zacht je haar intensief na een dag lekker zonnen. Een bijzonder prettige bij komstigheid is dat het haar zich makke lijk laat ontwarren en dat je veel volume krijgt met een mooie glans. Dankzij Kérastase is het nu mogelijk te zonnen en te zwemmen maar bovenal te genieten van een zorgloze vakantie of vrije dag, zonder daarbij met je handen in het haar te hoeven zitten. Voor meer informatie: Bijwaard Coif fures aan de Zevenhuizerlaan. HEILOO - In De Oude Pastorij is mo menteel een tentoonstelling ingericht over het Heilooër Bos. Een groot ge deelte van de expositie gaat over de ge schiedenis van het bos in al zijn facet ten, terwijl er ook enige aandacht wordt geschonken aan de flora en fauna. Za terdag 20 juni heeft mevr. Tomson-van Foreest de tentoonstelling geopend. Er zijn o.a. archeologische vondsten, oude (wandel)kaarten en ansichtkaarten en portretten van de Foreestfamilie te zien. Maar er zijn ook leuke dingen om aan de weet te komen, zoals het ont staan van de naam Zandersloot. Deze heette vroeger "Santsloot" omdat men over deze sloot zand van zanderijen naar Alkmaar vervoerde. Informatie over de bossamenstelling is ook aanwezig. De tentoonstelling is tot en met zaterdag 29 augustus te bezichtigen tijdens de ge bruikelijke openingstijden, te weten za terdag van 14.00 tot 17.00 uur en dins dag van 19.00 tot 21.00 uur. De Oude Pastorij vindt men op de Nic. Beetsweg 94 en de toegang is voor wie geen lid is van Oud Heiloo 1,00. HEILOO - Dinsdag 9 juni deden voor het eerst een aantal bewoners van Over- kerck mee aan de avondvierdaagse. Er werd gekozen voor één avond meedoen met de rolstoelen. Eén bewoonster (85) heeft met haar loopfiets het parcours te voet afgelegd. Mede door de enthousiaste medewer king van een aantal personeelsleden en vrijwilligers verliep de avond grandioos. We zagen de mooiste plekjes van Heiloo en hebben meegezongen met de diverse scholen. Na afloop genoten we van ijs, koffie of fris. Een onderscheiding kre gen we ook en iedereen was van mening, dat we volgend jaar weer van de partij zullen zijn. HEILOO - Deze wedstrijd, welke één keer per jaar wordt gehouden, mag zeer geslaagd worden genoemd. Ruim 60 hengelaars gingen om 8.00 uur van start. Al gauw lagen de eerste vissen op de kant, dit ging gestadig door tot 11.00 uur. De vangsten waren zeer goed. Team de Vuttes/J. Kleef, D. Sanches en J. v. Willigen) werd kampioen met ruim 8500 gram. 2. Team Franse 1 met 7700 gram. 3. Team D.V.W. met 7070 gram. Persoonlijk klassement: 1. J.H. v. Wil ligen Sr. 4700 gram. 2. P. Welp, 4100 gram, 3. H. Haanraads 3900 gram. In totaal werd er 64,7 kg vis gevangen. De beker voor de grootste vis ging naar Haanraads met een vis van 53 cm. Direct na afloop toog iedereen naar de sporthal voor de prijsuitreiking en de prachtige verloting. Namens de aanwe zigen sprak M. Sengers en dankwoord, gericht aan de wedstrijdcommissie. Voor het slagen van deze visdag en al het werk wat hieraan verbonden is. HEILOO - In Spanje lopen dit jaar veel evenementen samen. De Olympische Spelen vanaf 25 juli (openingsceremo nie) tot 9 augustus (sluiting). Veertien dagen topsport op wereldniveau. In de bibliotheek ligt buiten de lectuur over de Olympische Spelen door de ja ren heen, die men wel gewoon kan le nen; de Olympische Gids 1992. Deze ligt slechts ter inzage. Heeft men dus een fa voriete sport, welke men op de televisie beslist niet wil missen, dan kan men de aangegeven tijd noteren in de biblio theek en er gedurende die veertien da gen rekening mee houden. Verder is er op de tentoonstelling een ta bleau met alle sedert 1896 gemaakte af fiches. Uiteraard verkleind. En dan zie je, dat er op dat gebied van de PR van de Spelen in die honderd jaar niet zoveel is veranderd. Zelfs de mascotte, ge naamd Cobi, is op deze tentoonstelling aanwezig. De volgende topper in Spanje is de Ex po in Sevilla, terwijl Madrid dit jaar de culturele hoofdstad van Europa is. Te vens wordt dit jaar in Spanje herdacht, dat het 500 jaar geleden is - om precies te zijn. ,,in de vroege ochtend van 3 au gustus 1492" dat Columbus uitvoer op zoek naar de wereld die achter de atlan- tische oceaan moest liggen. Dit lezen we in één van de vele boeken op de ten toonstelling over Columbus: ,,Goud, God en Glorie". In dit boek worden zijn achtergrond, zijn alom gevierde successen en zijn totale vergetelheid be schreven. Deze zin bijvoorbeeld spreekt boekde len: ,,De nieuwe admiraal Columbus zou nooit meer zo tevreden zijn, de we reld nooit meer dezelfde". Het boek geeft door de schitterende reproducties van schilderijen, gravures, tekeningen en nautische kaarten een goed overzicht van die tijd: het Spanje van 500 jaar geleden. Een kleine opsomming dus van de festi viteiten dit jaar in Spanje, waarvan slechts een zeer, zeer kleine afspiegeling is te zien op de tentoonstelling en de boekenpresentatie in de bibliotheek. Spanje is tevens, door zijn ligging aan de Middellandse zee, een gewild vakan tieland en vanwege het milde klimaat een geliefd overwinteringsverblijf voor ouderen. Dit betreft de kuststrook. Het ware Spanje ontmoet men echter in het binnenland. Nu nog het domein van de stilte. Er is in de presentatie van lectuur over Spanje, 1922, eveneens veel aan dacht besteed aan Spanje als vakantie land en als cultuur-historisch land, waarbij de literatuur beslist niet verge ten is. Carla van de Bibliotheek De wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen HEILOO - Donderdag 25 juni werd de jaarlijkse sportdag van de Willibrord school gehouden. Op het complex van de soft- en baseballvereniging Double Stars werd onder een stralende lucht en met een zonnig humeur om de sportieve eer gestreden. De kleuters van groep 1 en 2 deden een spelletjescircuit, de hogere groepen pro beerden een prestatie te zetten voor het schoolatletiekdiploma. Rond half drie waren de wedstrijden afgelopen en vond de prijsuitreiking plaats. Onder het ge not van een ijsje en in het bezit van een herinneringsvaantje gingen alle deelne mers en organisatoren naar huis. Deze dag werd voor de leerlingen mogelijk gemaakt door de inzet van vele oude ren, leerkrachten, ouders en kantine bezetting van Double Stars. ALKMAAR - De ANWB houdt gedu rende de maand juli, in een beperkt aan tal kantoren, een experiment met gewijzigde openingstijden. Het gaat hier ook om het kantoor Alkmaar. Doordat de leden van de ANWB op an dere dan de normale openingstijden bij het ANWB-kantoor terecht kunnen, verwacht de ANWB, dat deze maatregel een positieve uitwerking zal hebben op wachttijden in de lunchpauzes en op za terdagen, tijdstippen waarop velen zijn aangewezen. In Alkmaar zal het ANWB-kantoor op de donderdagen 2, 9 en 16 juli tot 20.00 uur zijn geopend. Als het experiment slaagt, zal er gedu rende een langere periode bij meer ANWB kantoren een proef worden ge houden met gewijzigde openingstijden. HEILOO - Tot en met 4 juli is dit jaar de collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds. In onze gemeente zijn daar veel mensen actief mee bezig. Voor de bestrijding van epilepsie is de collecte van zeer groot belang, want de op brengst maakt vele activiteiten moge lijk, die niet uit andere bronnen betaald worden. Men moet dan denken aan on derzoek naar het ontstaan van epilepsie, naar werking en bijwerking van medi cijnen en aan voorlichting over de ziek te. Epilepsie komt onverwacht en kan iedereen treffen. Ieders steun aan de collecte is dan ook nodig: de epilepsie- bestrijding staat of valt met uw steun. HEILOO - Vrijdag 3 juli wordt het mu seum van het Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord officieel geopend. In het museum wordt een grote hoeveelheid historisch materiaal getoond, dat door medewerkers in de afgelopen twintig jaar is opgespoord, verzameld en be waard. In 1991 zijn de plannen gesmeed om een permanente expositie in te rich ten. Na de officiële opening aanstaande vrijdag zal het museum iedere eerste za terdag van de maand tussen 14.00 en 17.00 uur voor belangstellenden toegan kelijk zijn. De eerste keer is dat dus op zaterdag 4 juli. HEILOO - Marc Limmen en Eric Tuis stonden tijdens de finaledag van het Forbo Parade Tannes '92, driemaal met of tegen elkaar in de finales van de B- categorie. Finales, die overigens voor de eerste keer in de geschiedenis van het al tijd zeer succesvol verlopen tournooi, buiten gespeeld konden worden. Tijdens het tournooi zijn er zo'n 400 partijen verspeeld. De deelnemers kwa men uit alle hoeken van Noord-Hol land. Dit jaar deed er 30 procent meer deelnemers mee dan in voorgaande ja ren. Dit was mede te danken aan de nieuwe kunstgras banen. Met name het aantal deelnemers in de B-categorie was hierdoor niet alleen in kwantiteit maar ook in kwaliteit belangrijk toegenomen. In de HE-B won Eric Tuis de titel, na dat hij Mare Limmen met 6-2, 1-6, 7-0 had verslagen. Bij de dames was het Marloes Verkerk die een zee sterk tour nooi speelde. In de finale versloeg zij Karin Swidde met 6-2, 6-2. Leen Eric Andrea en Wim Bouwen wonnen de HD-B finale van de als eerste geplaatste Eric Tuis en Mare Lim men met de cijfers 6-3, 6-4. Bij de da- mesdubbel finale ging het tussen de koppels Thea de Weerd/Marit Dam man en Arie Timme/Ine Cornelisse. Na een spannende driesetter won het eerst genoemde koppel met de setstanden 7-6, 0-6, 6-2. In de GD-B finale nam het koppel Thea de Weerd/Marc Limmen het op tegen Marit Dammen/Eric Tuis. Limmen en De Weerd wonnen met 6-2, 6-4. Naast het tournooi waren er dit jaar ook weer vele nevenactiviteiten georga- niserd, die kenmerkend zijn voor het succes vna Tannes. De Tannes jeugd- middag werd gewonnen door Inger Snaphaan. B-speler Reinier van de Brink had met 168 Km/uur de hardste service van het tournooi in huis. Veder toonden de A-spelers Sander van Gelder en Michel van der Sanden hun kunnen. Eerst speelden zij een proset tegen el kaar, welke in een tie-break werd ge wonnen door Michel van der Sanden. De climax was de dubbel tussen Michel van der Sanden en Mare Tuin tegen Sander van Gelder en Djerry Tervoort. De twee jeugdige talenten van het Ven- newater lieten zich hierbij van hun beste kant zien. De winnaars in de overige categorieën waren: C-l HE 1 Ferry Haan, 2. K. de Boer; DE 1: Joyce Kabalt, 2: Marielle O. E. Nijhuis; HD 1: Arjan Mak, Rik Teunissen; 2. Roedema, Commandeur; DD 1: Brigit Langedijk, Marielle O. E. Nijhuis, 2: Doktor, Doktor; GD 1: Inge van Soest, Niels O. E. Nijhuis, 2. De Goede, Dennis Dijkhuis. HE 1 Trik; 2; beentjes; DE 1: A. Romp, 2. Susanne Ram: HD 1: Hil Warde- burg, Jeroen Wardeburg; 2. Beentjes, Schoonewille; DD 1: Buisman, Rau- bois, 2. Velseboer, de Waard; GD 1: mevr. van Kleef, de hr. Bauman, 2. mevr. Berber, de hr. Stoop. HE 1: de hr. Ypma, 2: de hr. Velseboer; DE 1: mw. M. Timmens, 2: mw. K. de Moei; HD 1: Koopman, Roodbol; 2: Velseboer, Visser; DD 1: Mulder, Meu- re, 2: Genet, Nuhaan; GD 1: de Boer 2x, 2: Beers 2x. HE 1: Diktas, 2: De Haan; DE 1: J. de Lijster, 2: Y. v.vBaar; HD 1: Borst, Al- berga, 2 Andel, Bruin; DD 1: De Wit, Prins; 2: Kalter, Kessel; GD 1: mevr. v. Kessel, de hr. Taylor; 2. mevr. v.d. Berg, de hr. Bos. HEILOO - 'Let the Games Begin' is de nieuwste CD van Lee Towers die hij ex clusief voor de Hema heeft opgenomen. Deze speciale produktie is ter gelegen heid van de Olympische Zomerspelen, die van 25 juli t/m 9 augustus in Barce lona worden gehouden, tot stand gekomen. Op de CD 'Let the Games Begin' is een aantal olympische getinte nummers zo als 'One Moment in Time', 'Hand in Hand', 'Reach Out' maar ook wereld hits zoals 'The Best' van Tina Turner en 'The Winner takes it all' van Abba, op nieuw gearrangeerd voor en uitgevoerd door Lee Towers met volledig orkest. De CD is in alle Hema vestigingen ver krijgbaar. HEILOO - Een diefstal uit een auto op het parkeerterrein bij Het Baafje. Het portierslot werd geforceerd. Er werden o.a. weggenomen een verrekijker, een fototoestel en een scheerapparaat. Een inbraak in een woning aan de Com mandeurslaan. Men kwam binnen via verbreking van de tuindeur. Tot nu toe worden twee Chinese potten, een aantal zilveren gebruiksvoorwerpen en een schilderijtje vermist. Ook een inbraak in een woning aan de Kennemerstraatweg. Door verbreking van de achterdeur kwam men in de wo ning. De diefstal vond plaats tussen 13.00 en 14.45 uur op 19 juni. Een aan tal sieraden werd weggenomen. In een bij de Commandeurslaan gepar keerd staande personenauto werd inge broken. Na het inslaan van een portier raam werd uit de auto een radio weg genomen. In de Bergeonstraat werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in twee wonin gen ingebroken. Bij één woning bleef het bij een poging, bij de ander werd een portemonnee met geld, cheques en een bankpas weggenomen. Een inbraak in een woning aan de But- terlaan. Men kwam binnen door verbre king van de achterdeur. Ontvreemd werd een geldbedrag uit een porte monnee. Auto-inbraak op de Dors. Na vernieling van een ruit werd de radio ontvreemd. Er werd ingebroken in een woning aan de van Foreestlaan. Wat er ontvreemd werd, wordt nog onderzocht. In elk ge val wordt de videorecorder vermist. Inbraak in een woning aan de Belies- laan. Een slaapkamerraam werd open gebroken en een TV en videorecorder werden ontvreemd. In het recreatiepark Zuiderneg werd een man door een onbekende man met een honderiem op de rug geslagen. Op de Dors werden de restanten van het al eerder uitgebrande clubgebouw van de honkbalvereniging in brand gesto ken. De brandweer heeft d« zaak geblust. In de kantine van de Foresters aan de Laan van Muijs werd ingebroken. Er werden diverse materialen meegenomen De tocht met de Greyhound bus van Oost- naar West-Canada en weer terug lijkt alweer ver achter mij te liggen. Het greyhound bus systeem wordt voor het merendeel gebruikt door mensen met een kleine beurs en toeristendie iets van het land willen zien. Toch zijn hier de prijzen voor binnenlandse vluchten vrij goedkoop. voorwerpen verkochten. Zij verkochten ook prachtige totempalen en uurwerk instrumenten van houten beelden en maskers die gemaakt waren door India nen kunstenaars. In Vancouverin de Modern Art Galle ry, heb ik een tentoonstelling bezocht van Emily Carr. Deze vrouw heeft haar hele leven onder de Indianen geleefd en straat omgaat en je staat oog in oog met vijf van die enorme beesten. Later ver telde iemand mij, dat de reindeerin deze tijd van het jaar nogal gevaarlijk kunnen zijn. Tja! Een tocht naar Lake Louis en Lake Ag nes voerde mij naar nog bevroren meren over steile smalle paden bedekt met ijs en sneeuw. De uitzichten op de Rockies Mijn kaartje was twee maanden geldig. Dat gaf mij het recht om uit te stappen waar ik maar wilde. De volgende dag of een week later kon ik dan weer verder reizen. In de bus is het, bij wet, verboden te ro ken en alcohol te drinken. Om de twee uur is er een langere (voor lunch of diner) of kortere stop (rookpauze). Om de vijf a zes uur wordt er van chauf feur gewisseld en wordt er een bezem door de bus gehaald. Het is een uitste kend werkend systeem, ook al zijn de nachten in de bus niet erg comfortabel. De reis voerde eerst langs Brake Superi or. Superieur staat in dit geval voor an derhalve dag langs het meer rijden. Op sommige plaatsen was het meer nog be vroren. Tussen de naaldbomen lag hier en daar nog sneeuw. De namen van ge huchten (dorpen kun je het niet noe men, het zijn een paar hutten of boerderijen) verwijzen naar de oor spronkelijke bewoners van het land: de indianen. Het zijn prachtig klinkende namen, zoals Agawa, Wahmapitae, Whitefish en Winnipeg. Winnipeg is overigens een grote stad, die plotseling uit het niets opduikt. Ik waande me in een andere wereld. Net als toen ik als kind boeken over India nen las. De provincie Saskatchewan (ook groot!) bestaat voornamelijk uit 'plains'. Wij noemen dat prairies. Uren lang trekken deze plains aan je gezichts veld voorbij. Af en toe kun je heel in de verte een huis of een boerderij onder scheiden. De plains zijn droog, dor kaal en vlak. De eerste uren heb ik daarvan genoten. Ik stelde mij voor dat hier de cowboy-films worden gemaakt. Na 20 uur gaat het toch wel vervelen! In deze streken vind je veel mijnbou w: kolen en erts, maar ook goudmijnen en amethistmijnen. Ongeveer twee jaar ge leden is er weer een nieuwe goudmijn geopend. In Regina, een plaats in de provincie Saskatchewau ben ik veel te weten geko men over het leven van de Indianen stammen via tentoonstellingen en win kels die Indiaanse kleding en gebruiks- daarover sprekende schilderijen en voorwerpen gemaakt. Er was ook een tentoonstelling van Law ren Har ris. Hij heeft de Rocky Mountains geschilderd. Bij aankomst in Vancouver, een grote stad aan de westkust van Canada, een stad met veel strand- en watersport toe risten, vielen de Rocky Mountains mij tegen. Voor iemand die nog nooit een berg heeft gezien, waren ze misschien wel indrukwekkend, maar niet voor mij. Na het zien van de schilderijen van Lawren Harres ging ik er anders over denken. Zoals hij hen had geschilderd waren ze overweldigend. In Bauft, in de provincie Alberta, zou ik op de terug weg mijn hart kunnen ophalen aan de Rockies, zoals later bleek. In Vancouver heb ik vele uren in China town doorgebracht. Alles was Chinees en stond in het Chinees geschreven. Geen woord Engels ertussen en geen Engels (Canadees) produkt te vinden. Er waren Chinese lantaarnpalen, Chine se telefooncellen, Chinese winkels, en natuurlijk de Chinezen zelf. Inmiddels goot het van de regen. De dag daarvoor had ik sneeuwstormen meege maakt en de dag daarvoor was het 35 C. Het was al wel half mei! Het zou nog gaan vriezen, maar daarvoor moest ik eerst naar Bauft, waar ik op de terug weg uitgestapt ben. Bauft ligt midden in de Rocky Mountains. Iedere keer zag ik weer nieuwe bergen bedekt met een dik ke laag sneeuw. Ondanks de zon was het koud, het vroor en af en toe viel er wat sneeuw. Op mijn wandeltochten in de bergen hield ik mij warm door stevig door te lo pen. Ondertussen klingelde er een bel aan mijn jas om grizzly beren te waar schuwen dat ik eraan kwam. Ik voelde waren overweldigend mooi. Het geheel werd versterkt door een strak blauwe lucht en een zon die schitterde op het ijs en de sneeuw. Ja, djt waren de Rocky Mountains die je gezien moet hebben. Bij terugkomst in Toronto, na zo'n 7500 km afgelegd te hebben, hoefde ik voorlopig even niet meer in een bus te zitten. Aan de enorme afstanden (dat geldt ook voor Amerika) zal ik nooit écht wennen. Ik ga er nog steeds vanuit dat ik overal wel per trein of bus kan komen. Dat kan soms ook wel, maar dat kost dan een halve dag of meer. Je kunt dan niet meer dezelfde dag terug. Waar ik in Canada ook nooit aan ge wend ben geraakt is de GST, een soort algemene sociale belasting. Op 1 januari 1991 heeft de regering de GST inge voerd om de nationale schuld naar be neden te krijgen. De uitgaven voor de sociale zekerheid waren niet meer te be talen. Nu betaalt iedereen voor prak tisch elk produkt dat men koopt 7% GS, ook in restaurants en hotels. Deze GST is niet in de prijs begrepen die ver meld staat op het produkt. Bij de kassa komt er 7°7o bij op het bedrag dat je moet betalen. En iedere keer weer dacht ik: dat is niet duur, totdat ik bij de kas sa kwam en het toch weer ietsje duurder bleek. De winkeliers, hoteleigenaren, etcetera moeten nu een aparte, extra administra tie voeren door de GST rechtstreeks moet worden afgedragen. Zij klagen steen en been. Ook de klanten klagen, want de meest en begrijpen het niet. Men heeft overigens zijn twijfels of hiermee de nationale schuld werkelijk naar beneden gaat. Ik ben nu aangekomen in Virginia en één ding is zeer vertrouwd. Ook hier is mij niet helemaal veilig, maar gelukkig is het bij één spannend moment ge bleven. Ik heb vele reindeergezien met gigan tische geweien. Zij daalden 's avonds af naar het dorp op zoek naar voedsel. Je schrikt wel even als je de hoek van de alles groot, big! De afstanden, de ijsjes en de mensen. Zij zijn groot in de zin van dik. Groeten uit Blacksburg, Virginia (USA), Joan van Baarle en enige ruiten vernield. Op de Zeeweg werd een automobilist betrapt op het rijden onder invloed. Een ademanalyse op het buro gaf aan 780 microgram. Op grond hiervan werd het rijbewijs ingenomen. In de afgelopen week werden diverse vernielingen gepleegd aan de nieuwe school aan de Hucht in Ypestein. In Ypestein werden 3 auto's opengebro ken. In een geval werden radio en auto papieren ontvreemd. In de Noorderneg werd ook een auto opengebroken. Hier werd een tas ontvreemd. Op 20 december 1991 werd een inbraak (snelkraak) gepleegd op een kleding zaak aan de Stationsweg te Heiloo. Tij dens een grootscheeps onderzoek door de Rijkspolitie Amsterdam werd hier voor een dader aangehouden. Hij heeft bekend. Door de hulp van een aantal buurtbe woners in Vredenoord kon een drietal jongens op heterdaad worden aange houden toen zij vernielingen pleegden aan een aantal auto's in Vredenoord. Het betrof twee 18-jarige inwoners van Heiloo en één 19-jarige inwoner uit Alk maar. Na insluiting en verhoor de vol gende dag bekenden zij de feiten. De schade zal door hen worden vergoed. Door oplettendheid van een passant kon erger (brand) worden voorkomen. Hij zag namelijk dat in het Loo in een perceel kaarsen brandden. Daar er geen eigenaar meer aanwezig was en de alar mering van de eigenaar wat problemen gaf, werd toegang tot het pand ver schaft, waarna de kaarsen konden wor den gedoofd. Een inbraak in een clubgebouw aan Het Zevenhuizen. Tot nu toe wordtler niets vermist en is er alleen schade aan gericht. Vorige week werden 6 fietsen ont vreemd, 3 fietsen werden gevonden en 2 gingen terug naar de eigenaar. Gevonden voorwerpen: diverse sleutels, kunstreiger, medaille avondvierdaagse, badhanddoek wit/groen, paraplu zwart, soldatertpet, honderiem bruin met halsband, portemonnee rose inh. 2 sleutels en geldbedrag, 2 zonnebrillen in hemazak, plastic zak inhoud groene herenbroek en riem, armbandje, goud met 5 mini muntjes en een rood re genpak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6