opruiming opruiming opruiming rfttemcut/ftodvmeui gebouw nemen hun van Het intrek in Alternatief Bewoners fraai Stationsweg 61, Heiloo Het blijft geen kermis! TALEN-INSTITUUT DE WESTER 57e JAARGANG NO. 28 KLEINE GROEP-SNEL RESULTAAT CM A f* U M A M Cl DAKDEKKER - LOODGIETER nMV/rllVIMINIVa Holleweg 19 072-335085 RIJKSWEG 35-37 1906 BD LIMMEN TEL.: 02205-3838 FAX: 02205-3839 ZOMERDIJK KEUKENS Eerste paal geslagen voor bedrijfsverzamelgebouw Gered gereedschap, ge bruikt in Ghana en Sier ra Leone Geslaagd aan de Kennedy Mavo Zomervakantie-activiteiten Eerste wedstrijd AZ in Heiloo Zilver voor Nelleke Koppelaar op N.K. Ingezonden Cursus verhalen schrijven Geslaagd Vrijdag 10 juli live muziekspektakel vanaf 16.00 uur op het stationsplein in Heiloo ten bate van kinderdagverblijf De Vijfhoek. Gratis Toegang De opbrengst van consumpties is voor het goede doel. Laat De Vijfhoek niet van een koude kermis thuiskomen en drinkt allen! Zie ook de informatie op pagina 6. team DE HAAS Verkeersmaatregelen in Heiloo dringend noodzakelijk .v.w.vv opruiming Makelaar Taxateur o.g. SOpotheken °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Folders in bibliotheek 01 bel 072-128709 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: x Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in lHeiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. genomen worden. Gered gereedschap werkt uitsluitend met vrijwilligers. In de wereldwinkel, aan de Stationsweg, kunt u alle gereed schappen e.d. die u niet meer gebruikt inleveren, de werkgroep zal dit dan weer zo goed mogelijk opknappen en naar een projekt in de Derde Wereld sturen. Ook vrijwilligers kunnen zich nog bij de Hobbyfarm aan de Pastoor van Mui- jenweg aanmelden. Eventueel niet bruikbare spullen gaan naar de Kook en het geld dat het oplevert gaat naar het desbetreffende projekt. Gered gereedschap is een aktieve groep vrijwilligers die hun medemensen in de Derde Wereld op een praktische manier helpen, daar waar het dringend nodig is. Op de burgemeester werd een drin gend verzoek gedaan of er hier of daar nog niet een -klein subsidietje aan zat. Het zal bekeken worden. Heeft u ge reedschap over of u gebruikt het niet meer, breng het naar de Wereldwinkel aan de Stationsweg elke week wordt het daar opgehaald. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - De werkgroep Gered gereed schap heeft weer twee partijen klaar voor Ghana en Sierra Leone. Om het geheel een officieel tintje te geven over handigde burgemeester N.P.M. Schoof het gereedschap, dat was opgeknapt door de hobbyfarm Heiloo, aan de lan delijke groep Amsterdam die voor het verdere vervoer zorg draagt. Muzikaal werd deze avond omlijst door muziek van de groep Amazilot. Het gereedschap voor Ghana is bestemd voor een timmerwerkplaats en een naai atelier. Dat in Sierra Leone voor een vrouwenboerderij Het was een mooi gezicht al dat ver zorgde oude gereedschap bij elkaar te zien. Een groot aantal naaimachines (inclusief reserve onderdelen), gieters, spaden, hakkers, emmers, sproeiers, enz. zullen daar dankbaar in ontvangst HEILOO - Maandag 6 juli heeft burge meester N.P.M. Schoof de eerste paal geslagen voor bedrijfsverzamelgebouw Midi Center Plus, dat wordt gebouwd op bedrijventerrein De Oude Werf in Heiloo. Het gebouw gaat onderdak bie den aan een veertiental ondernemers uit Zwembad 't Baafje: hoogtijdagen door het prachtige zomerweer Heiloo, Limmen en Akersloot. Iedere ondernemer krijgt er de beschikking over 70 tot 140 m2 bedrijfsruimte met een eigen indentiteit. De units kunnen worden gebruikt voor zeer veel doeleinden. Ondermeer een duikschool, een gespecialiseerd lasbe- drijr, een importeur van zonnepanelen, een fotostudio, en een drukkerij geven hier ruimte aan hun ondernemersplan nen. De ruimtes zijn geschikt voor ge bruik als opslagruimte, werkplaats, showroom, kantoor of combinaties hiervan. Rondom het gebouw is meer dan voldoende parkeergelegenheid. Het gebouw wordt nog dit jaar, in de maand december, opgeleverd. Midi Center heeft zich gespecialiseerd in het bouwen van dergelijke bedrijfsverza melgebouwen. In Heiloo zijn nog enke le units beschikbaar voor koop of huur. Geïnteresseerden kunnen bellen met Ada Gallis of Rita Hellemons van Midi Center, bereikbaar onder telefoonnum mer 072-125090 of 152205. van HEILOO - Na het mooie weer van de afgelopen maanden, is het hoog tijd om bij de heer G. Bijkerk van zwembad Het Baafje eens te informeren over het aan tal mensen, dat het zwembad heeft be zocht. Enthousiast vertelde hij dat het mooie weer zeker heeft gezorgd voor een groot aantal bezoekers. Vanaf 16 mei kwamen er 32.516 zwemmers (tot 30 juni gerekend). Vorig jaar lag dit ge tal op 4.475. De abonnementenverkoop loopt ook goed. ,,Vele mensen hebben hem er al dik uit", aldus de heer Bijkerk. Baden- boekjes moesten bijgedrukt worden, er was niet gerekend op zo'n groot pu bliek. Maar ook met minder mooi weer staan er bij openingstijd al veel mensen voor het hek. En niet alleen jongeren zijn dan vroeg op, er staan soms ook mensen van 80 jaar te wachten. Tevens zijn er al verschillende scholen geweest voor een verfrissende zwemmiddag. Er is slechts één negatieve kant te mel den en dat is het feit dat het zwembad meermalen 's nachts is bezocht. Groe pen jongeren die voor de 'kick' over de muren en veel troep in het water de poneren. Maar nog steeds vindt Bijkerk het een prachtig vak. Zelf zwemt hij ook voor openingstijd en na sluitingstijd. Hij ver-' telt daarbij een grappige anekdote: ,,Als ik 's morgens een hap zwemwater neem, kan ik net als een wijnkenner proeven, of het water goed van inhoud is en vaak genoeg klopt dit ook!". Het is namelijk heel belangrijk dat de zuur- Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! graad een goede waarde heeft en in evenwicht is met het chloorgehalte. Dit wordt gemeten met de moderne elektro nische meetapparatuur. De zwemvierdaagse heeft natuurlijk dit jaar weer plaatsgevonden, vrijdagavond 4 juli werd dit gebeuren afgesloten. He laas hadden de schoonzwemmers voor de show afgebeld, maar de radiogra- fisch-bestuurbare bootjesclub De Bran ding maakte alles meer dan goed. Tij dens het zwemmen zorgden de Delta Duikers uit Alkmaar voor extra veilig heid. 't Was weer een succesvolle zwem vierdaagse, die natuurlijk vele medailles hebben opgeleverd. Het zwembad is de hele zomer nog open: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 19.30 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Onderstaande leerlingen rondden hun opleiding aan de John F. Kennedyschool af met het behalen van hun mavo-diploma: Britt van Es, Egmond aan den Hoef. Richard Griessler, Anneke de Goede; Petrouschka Groothausen, Werner Vis ser, Stefan van den Huijsen, Egmond aan Zee; Remco Broek, Petra Busch, Martien Cheret, Edwin Gerritsen, Mar cel de Graaf, Jasper Izaks, Yvonne Kuit, Jorret Sengers, Barry van der Sluijs, Margot Timmens, Alice Tuin man, Annemiek - van 't Veer, Michiel Vos, Matthijs Walgemoed, Mieke van Weele, Sandra van Weele, Erik Wern- sen, Sabine Wesseling, Pim Westerwal, Heiloo. vrouw A. Roos, voorzitter en gang maakster, de heer Oppelaar, penning meester, voorzitter bouwcommissie, commissie inrichting en technisch be heer, G. Polling, secretaris en mevrouw P. Spier, bestuurslid. Met veel inzet hebben zij de plannen verwezenlijkt. Maandag dus de kroon op hun werk, de oplevering, er volgt nog een officiële opening. Het is een indrukwekkend gebouw ge worden, met een riante entree met vijver en hoge riet partijen. Twee en drie ka merflats, allen met eigen douche en toi let. Royale keuken, de woon en slaapkamer gescheiden door een vouw wand. Boven zijn twee logeerkamers en een vergaderruimte. Ook zijn er ge meenschappelijke ruimten zoals een bi bliotheek, een biljartruimte en een wasafdeling. Spectaculair is het glazen dak en de trappartij die zeer ruimtelijk werken en mooi licht geven. Elke etage is voorzien vna een eigen rieten zitje. Het geheel ziet er erg verzorgd en smaakvol uit. Het Alternatief heeft in tussen al meer dan 200 nieuwe leden ook enkele die via toewijzing van de ge meente daar kwamen sloten zich aan. De bedoeling van het HBB is dat de be woners een eenheid vormen, elkaar hel pen waar dat nodig is, recht hebben op volledige privacy, maar nooit eenzaam zijn. HEILOO - Op maandag 27 juli gaan de zomervakantie-activiteiten 1992 van start. Kinderen, die hieraan willen mee doen kunnen zich nog dagelijks (tot en met 10 juli) aanmelden bij de afdeling sociale zaken van het gemeentehuis tij dens de openingsuren: 9.00-12.30 en 13.30-16.30 uur. De organisatie van de activiteiten is ook nog op zoek naar een aantal vrijwil ligsters, die de jeugd tijdens, één of meer activiteiten wil begeleiden. Wie zich hiertoe geroepen voelt kan ook bij de afdeling sociale zaken terecht voor aanmelding. Door omstandigheden kan de informatie-avond voor de vrijwilli gers, die gepland was voor donderdag 23 juli, niet doorgaan. De meehelpende ouders en/of ouderen worden nu direct door de organisatie geïnformeerd. HEILOO - Ter voorbereiding op het seizoen 1992 - 1993 heeft A.Z.de eerste divisieclub uit Alkmaar, zijn tenten op geslagen in Heiloo en wel op het sport terrein van v.v. Stabilitas, de voetbal vereniging van Psychiatrisch Centrum St. Willibrord te Heiloo. De hele week. worden de spelers onderworpen aan een strak trainingsprogramma onder leiding van trainer H. Wullems. In deze week wordt de basis gelegd voor het komende seizoen wat, zoals gebruikelijk in de eerste divisie, weer zeer zwaar zal zijn. Dank zij de goede accommodatie op het Centrum kan A.Z. zich in alle rust voorbreiden. Van A.Z.-zijde is men zeer tevreden over deze accommodatie zo dicht bij huis. Als geste tegenover de direktie, bewoners en een voetbalvereni ging Stabilitas zal A.Z. zijn eerste oe fenwedstrijd a.s. vrijdag om 19.00 uur spelen op het veld van v.v. Stabilitas te gen het eerste elftal van de gastvereni- ging. Een unieke gebeurtenis in Heiloo, waar we graag iedereen deelgenoot van willen maken. De toegang is gratis en ie dereen is van harte welkom. Wilt u zich wel houden aan de parkeervoorschrif- ten op het terrein! HEILOO - Afgelopen weekeinde wer den in Helmond de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen gehouden. Voor Trias kwamen daar twee atletes in aktie. Een prachtige prestatie werd geleverd door Nelleke Koppelaar. De Akersloot- se behaalde achter Ine Langenhuizen van PSV de tweede plaats op de 100 m horden in 14.32 sec., wat dus een zilve ren medaille opleverde. Petra Don kersloot deed nu ook bij de senioren mee bij het speerwerpen. De jeugdkam pioene van de week ervoor wierp 41.98 m en eindigde als negende. Vanavond wordt in Heiloo een wed strijd voor C/D-junioren georgani seerd. Belangstellenden zijn vanaf 19.00 uur van harte welkom. HEILOO - Veel mensen schrijven graag. Brieven, dagboeken, gedichten en soms zelfs verhalen. Alle mensen schrijven. Ansichtkaarten, boodschap penlijstjes, mededelingen. Misschien wordt er wel eens gezegd: 'Dat moet je opschrijven'. Voor wie zich in de kunst van het schrijven wil bekwamen start in september een cursus verhalen schrij ven. Er wordt uitgegaan van dagelijkse erva ringen, gebeurtenissen en herinnerin gen. Door middel van schrijfopdrach ten wordt geleidelijk toegewerkt naar het schrijven van teksten. Daarbij komt het trainen van de fantasie, het uitge breider waarnemen van de werkelijk heid, het denken in meerdere oplossin gen en het beter gaan schrijven door oe feningen in verschillende stijlen, genres en perspektieven aan de orde. De teksten worden met elkaar besproken en becommentarieerd De cursus is bedoeld voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en interesse hebben delen van het levenservaring te gebruiken voor teksten en verhalen. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Voor opgave en/of inlichtingen kunnen belangstellenden tussen 17.00 en 19.00 uur bellen, telefoon 072-332418. Stop sloop Holleweg HEILOO - Heeft u ook bezwaar tegen de sloop van de karakteristieke pandjes aan de Holleweg? Doe dan massaal mee door bezwaar aan te tekenen tegen de Artikel 19 procedure. U wilt wel, maar weet niet hoe? Geen probleem: bel 330973 of 337992. Heiloo-2000 HEILOO - Bij het herexamen zijn alle vier de kandidaten van de Sint Jan Ma vo in Heiloo geslaagd. Dit zijn: Eelke Oudhoff, Herald Punt en Mireille Ro- zing uit Heiloo en Maaike Bakker uit Egmond-Binnen. Door dit resultaat zijn er uiteindelijk 61 van de 62 kandidaten geslaagd voor het mavo-examen. Onze vroegere plaatsgenote Karin Zuur bier is op 2 juli aan de Universiteit van Amsterdam gepromoveerd tot doctor in de biochemie. Oud-plaatsgenote Victoria Burger is aan de Universiteit van Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen economie. Aan de agrarische school Noord-Kenne- merland is Marjolein Zoetelief uit Hei loo geslaagd voor het eindexamen. communications ART 8t DESIGN*CONSULT*EVENT MANAGEMENT HEILOO - Donderdagavönd moest de raad toestemming geven voor het ver keersplan fase 3. De meeste frakties wa ren het er over eens dat de verkeersproblemen, welke er vele zijn in Heiloo, snel aangepakt moesten wor den. H. van Halem (D66) ging in grote lijnen met het voorstel van het ver keersplan eens, maar vond het weinig spectaculair. De knelpunten wisten we ook zonder verkeersplan wel. A. Plezier van Groen Links stelde voor de Ewisweg op de Vennewatersweg aan te sluiten of.eventueel een randweg om Heiloo. „Nu rommelen we in de marge". R. Bos, P.v.d.A. vond dat het een grondig onderzoek is geweest. Te smalle wegen met te veel auto's en om gekeerd. Bos was van mening dat de verkeersproblemen m.b.t. de Stations weg radicaler aangepakt moeten wor den. Laten we het verkeersplan open baar openbaar maken en aan de burgers voorleggen". Ten Haecken, VVD vindt dat de ver keersveiligheid de hoogste prioriteit ver dient en suggereerde of er geen mini- rotondes aangelegd konden worden. Tevens was ten Haecken van mening dat als er een ANWB-bord Egmond' geplaatst werd bij de afslag Vennewa tersweg, de Stationsweg al een stuk ont last zou worden. Mevrouw Worm CDA stelde voor be paalde routes minder aantrekkelijk te maken, zodat er een meer gespreid ver keersbeeld komt. Niet de ene woonwijk opschepen met de verplaatsing van het verkeer uit een andere straat. Eerst de pijn verlichten met verschuiven, maar wel eerlijk verdelen". Van Gelder Heiloo 2000 zei: Laten we de parkeerproblemen ook niet vergeten,, bij het Raadhuis en 't Loo staat wel erg veel blik". Hoewel de meeste frakties met oplossingen aankwamen dragen, was dat nu niet de bedoeling het ging nu om de doelstellingen. Fietsers en voet gangers moeten veilig aan het verkeer deel kunnen nemen, vooral op de Ken- nemerstraatweg. Er moet meer onder zoek gedaan worden naar openbaar vervoer, misschien een belbus. Ook de parkeergelegenheid moet goed bekeken Worden", aldus Wethouder J. Wuijster. HEILOO - Mevrouw A. Rood-Corne- lisse en de heer A. Schalkwijk kregen als eerste hun sleutel in de woongemeen schap Het Alternatief uit handen van een medewerker van het HBB (Huma nistische Bouwstichting Bejaardenhuis- vesting) mevrouw N. Poulter. Van 1986 tot juli 1992 toen het gebouw werd op geleverd is men bezig geweest Het Alter natief van de grond te krijgen en nu staat het er een groot, trots, grijs ge bouw bij de ingang van de nieuwe wijk Ypestein. Een woongemeenschap voor ouderen, 75 bewoners, 52 woningen waarvan 26 voor Het Alternatief en 26 voor de gemeente. Werkers van het eerste uur zijn: me-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1