PANNEKOEK ETEN IS LOW-BUDGET ETEN dagje uit - Pannekoeken- gedichten Een wouw, die pannekoeken wou PANNEKOEK ETEN PANNEKOEK ETEN - GOEDE HOLLANDSE GEWOONTE IETS TE VIEREN? DE KONKELBOET 331713 Restaurant Catering en Party service öNEUKTEUGELS "WAAR PANNEKOEKEN ETEN?" 86 GESELECTEERDE RESTAURANTS GENIETEN VAN UW PANNEKOEK ALLEMAAL ANDERSÉÉN SPECIALITEIT Jongerencentrum Buk Buk mag uitbreiden Houseparty in Buk Buk H.S.V. tennistoernooi Reünie vanwege veertig jaar Vondelschool De Bergense School PAGINA 6 UITKIJKPOST 8 JULI 1992 Kenners weten het al lang: in een pannekoekenrestaurant kun je volmaakt eten en met twee tientjes afrekenen. Kinderen zijn dikwijls met een tientje al uitgeteld en voldaan. Immers, een speciale kinderpannekoek kost tussen -de vier en zeven gul den. Met een frisdrankje en een even speciaal kinderijsje wordt de tien gulden meestal niet gehaald. Volwassenen kunnen drie gangen bestellen: soep of hors d'oeuvre, pannekoek als hoofdgerecht en toe een ijsspeciali- teit of verse koffie. Om met Heer Bommel te spreken, kan het ook "smaakvol doch dege lijk", met de eier-naturelpannekoek als basis. De nota eindigt soms beneden de tien gulden, zelden bo ven de 20 gulden p.p. Voor party's berekenen de meeste restaurants een arrangementsprijs, die voor de organisator probleem loos in de begroting past. De erva ring leert: Dan is het nog leuk en betaalbaar. Maar toch héérlijk gege ten, gezellig, persoönlijke bediening, sfeervol. Daarom blijft pannekoek eten populair bij een groot en groeiend publiek. 86 Restaurants presenteren zich sa men in een brochure aan pannekoek etend Nederland en de toeristen die Nederland willen leren kennen. 86 Restaurants, grote en kleine, in het bos, aan het strand en in oude stadskernen. Bijna altijd vindt u een restaurant in een omgeving, waar u van natuur, strand of stadsschoon kunt genieten. Veel restaurants lig gen aan toeristische routes. In de brochure noemen de bedrijven de routes en attracties waar ze bij wijze van spreken onderdeel van uitmaken. Een schip als onderdeel van een haven en een oude binnen stad, een boerderij in een natuurge bied, een strandpaviljoen, een ko renmolen, steeds staat het restau rant in een omgeving, die de moeite waard is voor een wandeling of als eindpunt van een dagtrip. Er zijn grote en kleine restaurants. Als Nederland fietst, bij dat heerlijke weer met veel zon en weinig wind, dan hebben de buitengelegen res taurants ook de terrassen opge- Voor kinderen is pannekoeken eten een feestelijk uitje waar ze dagenlang naar uitzien. steld, is er extra personeel opge trommeld en kunt u van uw panne koek genieten met tientallen andere gasten, die ook geen beter land kennen dan Nederland. De kleinste restaurants vindt u niet alleen in de steden. Wie de brochu re doorbladert, merkt dat ergens een smalle trap op alle 22 stoelen vaak allemaal bezet zijn. We zijn hier in een grote stad, met smalle ge vels. Wie doorbladert, vindt ook in het bos een kleinschalig onderko men beschreven, waar u bij de uit bater op visite komt en persoonlijk wordt ontvangen. 86 Geselecteerde restaurants, alle maal anders, over heel Nederland verspreid, altijd binnen fietsafstand vanaf uw woonplaats of vakantiebe- Jantje, Janneman Moeder gaat koeken bakken, Koeken in de pan! Daar kan je er drie van krijgen Als je goed kunt zwijgen. Eentje met suiker, Eentje met stroop, Dat is 'n hele hoop. Ach, zegt Jantje, was mijn vader koning, Dan at ik alle dagen koek met honing. Elsje Fiederelsje zet de klompjes bij het vuur Moeder bakt pannekoeken Maar het meel is zo duur Tingelinge pannekoek Meel met rozijnen Tingelinge pannekoek Kom op bezoek. Er was eens een vrouw, die koeken bakken wou, Het meel dat wou niet rijzen. En de pan viel om En de koeken waren krom En de man heet Jan van Gijzen. Jan die sloeg Lijsje En Lijsje die sloeg Jan Al met de koekepan O, wat een ongeluk De koekepan was stuk. stemming. Eén kenmerk hebben de restaurants gemeen. Het zijn panne- koekenrestaurants. Pannekoek, dat is de specialiteit, het hoofdonder werp van de kaart. Pannekoek bak ken is de deskundigheid in de keu ken. Pannekoek serveren is de spe cialiteit van het personeel dat zo de sfeer maakt in het restaurant. 86 Gespecialiseerde pannekoekbe- drijven nodigen u uit, om pannekoek te eten dus. Pannekoek eten is populair voor groepen. Familie-reünies, personeel suitjes, gezelschappen, 55+-ers, afdelingen van bijvoorbeeld vrouwen vrijwilligers organisaties. Vaak is pannekoek eten het sluitstuk van een kort activiteitenprogramma: wandelen, fietstocht, rally, sportdag. Eerst actieve recreatie, de beloning bestaat uit een aangeklede panne koek. Sommige restaurants bieden keus uit 66 soorten pannekoeken. Als de keus is gemaakt, is het smikkelen geblazen. Vooral kinderen zijn dol op deze echt Nederlandse tractatie. Moeder bakt pannekoeken - dat is feest. Als zij aardappe len kookt of rijst klaar maakt, wordt dat gewaardeerd, maar pannekoek en feest horen bij elkaar. De eerste mensen bakten reeds een mengsel van melk, eieren en geplette graankor rels. Door de hele geschiede nis van alle volken heen vin den we beschrijvingen van het bakken en eten van panne koeken. Het uit eten gaan is pas deze eeuw verbreid. In Frankrijk ontmoeten we crêperieën. In Amerika Pancake-houses. Maar nergens is het panne koek eten zo populair als in Nederland - thuis, maar vooral buitenshuis. Het bedrijfschap Horeca telde on langs 185 restaurants die lieten we ten in de eerste plaats pannekoe kenrestaurant te zijn. 86 Daarvan presenteren zich in de brochure "Waar Pannekoek Eten in '92". In 1746 geeft Steven van Esveldt in Amsterdam een kookboek uit met de voorbeeldige zin "De Volmaakte Hollandsche Keukenmeid". De schrijfster blijft anoniem. Ze wordt bij de zesde druk in 1776 aangeduid met "Eene voornaame mevrouwe, onlangs in 's Gravenhage overleed- en". "Ver voor haar dood legde zij vast hoe het gebruik van boter omzijld kan worden... en hoe dik beslag mag zijn... Pannekoeken zonder boter, hoe men die bakken zal. Neemt by een pintje Room, zes Eijeren, acht loot suiker, wat gestoote foelie, of een Notemuscaat, en doet 'er dan zo veel -meel by als behoord om de gewoone dikte te behouden; en be slaat dit ter deegen en bakt 'er pannekoeken van, maar het beslag moet niet te dik zyn, is goed". Het blijft geen kermis! HEILOO - Onder het motto 'Het blijft geen kermis' presenteren 8 Hei- looër bands zich aanstaande vrijdag 10 juli van 16.00 uur 's middags tot 22.30 uur 's avonds met een livemu- ziekspectakel op het stationsplein in Heiloo. Nog geen volle week' na de kermis weer een feest in heiloo. Zes uur livemuziek in de buitenlucht op het permanente podium waarvan de opbrengst ten goede komt aan de ac tie 'Geef ze de ruimte' van de Stich ting Vrienden van De Vijfhoek. Dat podium in het centrum van Heiloo staat er al jaren en lokt uit om er iets mee te doen. Volgens de organisato ren wordt het podium echter veel te weinig gebruikt; dit was dan ook de directe aanleiding voor het festival van vrijdag. De toegang tot dit evene ment is gratis. De baten van het evenement komen uit de verkoop van consumpties. Voor twee gulden vijftig heb je een lekker pilsje en steun je de Vijfhoek bij het realiseren van een Snoezelruimte voor de verstandelijk en veelal meervoudig gehandicapte kinderen van dit dagver blijf. De Stichting Vrienden van De Vijfhoek is vorig jaar opgericht en sti muleert tot het werven van fondsen. Een goed voorbeeld daarvan was het concert van de Jostiband in de Vest op 20 juni dat gesponsord werd door Makelaardij Zonneveld. Met een op brengst van fl. 16.000,- steeg het sal do voor de snoezelruimte over de fl. 145.000,-. Het bestuur van de Stchting verwacht dan ook dat dat er dit jaar nog gebouwd zal gadn wor den. Het livemuziekspectakel van vrijdag wordt georganiseerd door Team de Haas met medewerking van vele vrij willigers. De bands treden belangeloos op en Drafsport Heiloo sponsort met fl. 500,- de kosten van de P.A. en ge luidsapparatuur. Hierdoor is het mo gelijk dat de gehele horeca-opbrengst minus inkoop ten goede komt aan de Vijfhoek. Cafe De W4 en cafe D'oud-inn verlenen hieraan hun mede werking. De bands die optreden zijn allen van heilooer origine: The Porcu pines, Sin Semilla, Sex Love Mo ney, Da Vinei Dodo's, Peckerhead, Skyline, No Licence en The Neukteu- gels. Heiloo leeft dat is duidelijk, maar het blijft geen kermis! Een kleine indruk van het zeer geva rieerde programma dat je te wachten staat: NO LICENCE Op de foto van links naar rechts: Jan Voeten - bass, Godfried Crabbendam - gitaar, Michel Nieuwenhuis - drums, Martijn Crabbendam - saxofoon en Joost Schouten - zang. De naam van deze in november *91 opgerichtte band is ontleed aan het feit dat geen der bandleden een rijbewijs had. Niet echt handig als je wilt optreden. Al hoewel de verschillende bandleden al vele muzikale ervaring hebben opge daan zal deze jonge band zich vrijdag voor het eerst aan het publiek presen teren. Het repertoire bestaat uit sprankelende funk, pop en rock van Rod Steward tot Genesis. Voor elk wat wils! SKYLINE De band Skyline bestaat uit Gert-Paul van der Horst - bas, Wim Kingma - gitaar, Marjan Botter - vocals en Tom Min - drums. Opgericht 7 december 1991 met de ambitfeuse doelstelling om alleen eigen nummers te spelen heeft deze band ondertussen twee ge zichten. Enerzijds worden er onder het korte maar veelzeggende devies 'MUZIEK IS FEEST, DUS HOU HET SIMPEL' veel covers gespeeld. Dit repertoire bestaat uit pure jaren '50 Rock 'n Roll, vlotte beat- en pop muziek uit de sixties, stampende Rocksongs uit de zeventiger jaren, maar ook uit recenter hitwerk. Een combinatie van deze songs is een uit stekende basis voor een gezellig festi val. Dat is al duidelijk gebleken uit de optredens in en rondom Heiloo en Alkmaar die Skyline reeds gaf. An derzijds werkt de band in de oefen ruimte en studio heel hard aan eigen composities. Als de sfeer het toelaat kunnen we daar vrijdag ook van mee profiteren. Begin september brengt Skyline de eerste single-CD uit met ei gen werk. THE PORCUPINES Eigenlijk behoeft deze Heilooër oer- band geen nadere introductie. The Porcupines willen gewoon weer event jes de stekeltjes overeind zetten in Heiloo. Ondanks het veto van zange res Tanja Noordenloos om in deze pe riode geen optredens te doen vanwege haar zwangerschap, verlenen The Por cupines hun medewerking. Het evene ment is te uniek en het doel te goed. Dus Tanja is erbij aldus leadzanger Piet Schouten. De band, verder bestaande uit Sjaak Klaasse - triangel, Sjaak Keijzer - zeepkist, Gerrit Jan van Kampen - sologitaar en Henk Jan van der Horst - drums, verzorgt nor maal avondvullende avonden met als specialiteit de jaren zestig. Swing je stekels uit je bol! DA VINCI DODO'S Beukende drums, een funky grooven- de gitaar, een pompende bas en soe pele raps; dat is waar Da Vinei Dodo's voor staat. Deze. 5 maanden jonge crossoverband speelt een swin gende potpourri van funk, rock, rap en metal. Zanger/rapper Vincent Fa- ber, gitarist Jeroen van de Ploeg, bas sist Mick Henneman en drummer John Breed willen het stationscentrum laten kennismaken met hun opvattin gen over spontane, frisse en bovenal trommelvlies strelende new music. THE NEUKTEUGELS Ook met de country-liefhebbers heb ben de programmasamenstellers reke ning gehouden. Eigen werk afgewisseld met songs van onder an dere Dolly Parton, John Denver en Johnnie Cash worden gebracht door The Neukteugels. Deze heilooer band, gevormd door George 'Peppie' Koop- mans - gitaar, Jan 'Contra' de Nijs - contrabas, Jeff 'Toeter' - saxo foon/mondharmonica, 'Rythm' Mike en Jos 'Opper' Kraakman - gitaar, staat garant voor swingend luisterple- zier met een sterk komische tint. Deze 5 onooglijk zwetende jonge honden willen het publiek in vervoering bren gen voor 'Het goede doel'. Het hele repertoire wordt acoustisch gespeeld. SIN SEMILLA Deze relatief oude band (ze bestaan immers al weer ruim anderhalf jaar) is in het heilooer circuit niet onbekend. 'Music of the Sixties and more' staat er op het visitekaartje van het mana gement. Het publiek zal vrijdag 10 ju li het hart kunnen ophalen met de zang van Linda Verweel, de gitaar van Kees Heijnis, de bas van Tom Klaasse, de drums van Robert Mooij en de sologitaar/zang van Bart Klaas se. In de roots van The Porcupines maar met een geheel eigen aanpak zal deze groep op het festival niet misstaan. Dat Sin Semilla vierkant achter De Vijfhoek staat bewezen zy met hun eerste optreden vorig jaar mei in de HSV-kantine tijdens de eerste activiteit ten gunste van de snoezelruimte. PECKERHEAD Opgericht in het najaar van 1991 on der het motto Lang Leve De Lol. De ze in eerste instantie in de slipstream van Sin Semilla en The Porcupines opererende band heeft al diverse op tredens achter de rug, waarbij vooral de zweetgenererende inzet een diepe indruk achterlaat. Recent voorbeeldje: het spetterende optreden tijdens het rock-weekend van La Strada, waar mee ze definitief uit de schaduw van de twee eerder genoemde bands stapt. Het optreden op 10 juli zal een kleine pauze in het tourschema van de band inluiden, omdat er aan nieuwe songs gewerkt moet worden. Voorlopig dus de laatste kans om deze band met muziek variërend van The Doors tot De Dijk live te aanschouwen. Bezet ting: Bas 'Ze luisteren ook nooit naar me' Lute -zang-, Annemiek 'Nu wil IK wat zingen!' Heidoorn -zang-, Tim 'Effe zachter' Klaase -sologitaar/zang- Ferry 'Effe harder' Kops -slaggitaar- John 'Ik wil een nieuw drumstel' Hoedjes -drums- en Matthijs 'Laat mc nou effe' Beentjes -bas-. Jt JU*. SEX LOVE MONEY A-3 Abbo strikes again! Alweer een formatie die in heiloo en ook nog maar een half jaar geleden werd ge formeerd. 5 december ('s avonds zegt het persbericht) namen A-3 'Dance' Abbo, Jazzy K, WMT HEAD en Scorpio het initiatief voor een 4-mans muziekproject waarbij gebruik wordt gemaakt van computer, live-zang en dance-act. See you is The message van A-3 partners die vrijdag a.s. het muziekspectakel afsluiten. De mu ziekstijl is Black with a little bit of white (eigen nummers). De hobby's evenals het doel en de naam van de band zijn sex, love money. Op de foto van links naar rechts WMT HEAD, A-3 Dance Abbo, Scorpio en Jazzy K. Het thema voor het optreden is 'love', en dat mag deze originele groep graag uitdragen; zeker ten be hoeve van de Vijfhoek! HEILOO - De gemeenteraad had er geen moeite mee haar fiat te geven om het bestemmingsplan aan te passen voor het jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. Eind van het jaar zal de raad beslissen over de finan ciën. De uitbreiding is goed in pasbaar en voldoet aan de eisen van geluidwe- rencfheid en door de brandweer gestelde voorwaarden. Vervanging verkeerslichten Op de kruising Kennemerstraatweg- Kerkelaan-Ringweg-Zeeweg-Ewisweg en Zeeweg-het Malevoort-de Omloop zullen de verkeerslichten vervangen worden door nieuwe installaties. Nu weigeren ze regelmatig en ontstaat een levensgevaarlijke situatie. Wethouder Wuijster wees er nog extra op dat voor al de vervanging van de verkeerslichten op de Zeeweg van het grootste belang zijn voor de fietsers. Timmerdorp niet in de fik Het Timmerdorp mag zijn afval niet meer in de fik steken. Het gevolg daar van is dat de kosten met 12.000 om hoog gaan omdat het hout e.d. moet worden afgevoerd. Dit jaar zal de ge meente het nog bekostigen, maar men ontkomt niet aan verhoging van de bijdrage. HEILOO - Zaterdag 11 juli heeft jonge rencentrum Buk Buk Heiloo weer een spectaculaire Houseparty op het pro gramma staan. Zo midden in de zomer zal deze party een tropische inslag krij gen. De deuren gaan open om 21.00 uur en de entree is 10,00. De house-rage lijkt maar niet op zijn einde te komen. Wel is er duidelijk een tendens bespeurbaar dat de hele grote houseparties steeds vaker mislukken. De echte House-fanaten verlangen meer en meer terug naar de kleinere parties van weleer. Met name die houseparties waar duidelijk op kwaliteit gelet wordt: fantastische aankleding, flitsende lichts hows en dito geluidsapparatuur. Een goede houseparty bezorgt de bezoe kers een hallucinerende trance, waarbij de geest als het ware los van het lichaam komt. Zang en melodie zijn niet de be langrijkste elementen, het gaat veel meer om het (repeterende) ritme dat moet meeslepen in de bijna magische elementen van deze muziek. Eén en an der gebeurt in een moordend tempo en met flink volume. Zaterdag zijn al deze ingrediënten ruimschoots aanwezig tij dens de Tropical Houseparty in de Buk, Pastoor van Muijenweg 12. HEILOO - Het afgelopen weekend is het toernooi op een voortvarende wijze van start gegaan. Alleen al in dat wee kend werden er precies volgens schema in een ontspannen sfeer en onder veel belangstelling 80 dubbelpartijen ge speeld. Daar zaten zeer leuke partijen tussen met soms verrassende uitslagen. Voor de komende dagen zijn er vooral 's avonds enkele interessante dubbel partijen gepland, waaraan bijvoorbeeld zullen deelnemen Peter Bruin, Klaas Jan van Leeuwen, Erik Andrea en Peter Keeman. Zij zullen naar verwachting wel voor enig vuurwerk gaan zorgen. De finales zullen zondag worden gespeeld;. HEILOO - De Vondelschool voor basi sonderwijs bestaat al meer dan veertig jaar in Heiloo. Na de zomervakantie zal dit feit feestelijk worden gevierd. Er is een feestweek met een fancy-fair medio september. Voorafgaande aan deze week wordt op 12 september een gezelli ge reünie gehouden. Tijdens deze reünie, welke van 14.00 tot 17.00 uur plaatsvindt in het schoolge bouw aan de Breedelaan, worden alle oud-leerlingen in de gelegenheid gesteld om gezellig wat te praten, oud-leraren te ontmoeten en nog eens in het vernieuw de - maar nog steeds herkenbare - schoolgebouw rond te neuzen. In ieder lokaal wordt de mogelijkheid gecreëerd om onder het genot van een hapje en een drankje bij te praten met iedereen, die men uit het oog verloren was. De reüniecommissie heeft getracht zoveel mogelijk oud-leraren en beken den (naast uiteraard de oud-leerlingen) te achterhalen om er zeker van te zijn dat het een echt Vondel-feest kan worden. Het kan natuurlijk zijn, dat nog niet ie dereen op de hoogte is. De commissie doet in dat geval een beroep op de oud leerlingen van de Vondelschool die dit bericht lezen: zegt het voort! Wie de reünie wil bezoeken, moet zo spoedig mogelijk het geringe deelnemersbedrag van 5,00 per persoon overmaken op bankrekeningnummer 87.65.73.294 ten name van Vondelschool Reünie 1992 onder vermelding van de naam en het laatste leerjaar. Kunt u om welke reden zelf niet komen, geeft u dit dan door aan de organisato ren. Het adres van de reüniecommissie is dat van de school zelf: Breedelaan 6, Heiloo. ALKMAAR - Eén van de meeste gelief de taferelen die Harry Kuyten schilder de was het strandleven bij Schoorl en Hargen. In felle contrasterende kleuren bracht hij het strandvertier en strand- vermaak op het doek. Deze strandscè- nes zijn door hun ongecompliceerde karakter thans weer erg in trek bij han delaren, kenners en verzamelaars. Deze zogenaamde strandjes,, verschijnen echter niet vaak op de kunstmarkt. Het mag dan ook een gelukkig toeval heten dat één van de betere werken uit deze reeks de uitnodiging siert voor de ten toonstelling ,De Bergense School in Alkmaar' die kunsthandel Wim de Boer van 15 juli tot en met 15 augustus in zijn ALkmaarse galerie aan de Huigbrou- werstraat 24 organiseert. De expositie omvat werken van bijna al le schilders die tot de Bergense School worden gerekend. Behalve het strandje van Kuyten valt ook een prachtig stille ven met schilderspalet van Germ de Jong op. Door de diversiteit in het kleurgebruik, het arrangement en de to tale compositie is dit bijzondere werk een hoogtepunt van de expositie te noemen. Van de reislustige Filarski toont de Boer enige zuidelijke taferelen. Met name in deze werken is het sombere karakter verdwenen en maakt het plaats voor zonniger kleurstellingen. Als Filarski thuis was, kreeg het stilleven alle aan dacht. De attributen daarvoor vond hij in de eigen omgeving. Het fruitstilleven en het bloemstilleven zijn daarvan ken merkende voorbeelden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6