EEN BLOKHUT IN JE TUIN VERKRIJGBAAR BIJ: I I Informatierubriek gemeente Heiloo Dromen Encyclopedie: overzichtelijk naslagwerk DROMEN JONG AUTOMOBIEL A O N T HEILOO ENCYCLOPEDIE Ontgronding Geen hond is schuldig Expositie gemeentehuis Veel animo voor Limmer Jaarmarkt Pastoor van Muijenweg 9 1852 EG HEILOO tel. 072-330900 LOPEN ZONDER KLAKKEN KAN OOK... HHP We hebben in Nederland samen meer dan 400.000 tuinen. In sommige daarvan staat een schuurtje of berging, waar je je tuingereedschap en de fietsen neerzet Vaak zijn die schuurtjes wat saaie, zelfgetimmerde optreksels. Nu is er echter een andere mogelijkheid. Je bouwt een blokhut in je tuin! Een stoere ruimte van degelijk Scandinavisch vurehout, die perfect past in de natuurlijke omgeving. De gebruiksmoge lijkheden zijn velerlei: berging van fietsen en tuinmeubelen, hobbyruim te, tuinhuis, noem maar op. Een unieke hoekverbinding: het '4 Plus Profil'. Scandinavische bouwtechniek Milieuvriendelijk Nederlands bedrijf Betaalbaar HET GROENE WARENHUIS 1852 PT Heiloo Vennewatersweg 15 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Burgemeester en wethouders van Heiloo brengen ter uitvoering van artikel 10, eerste lid van de Ontgrondingenwet en artikel 2, eerste lid van de Ontgrondingenverordening Noord-Holland ter openbare kennis, dat door de fa. Berger te Heiloo bij Gedeputeer de Staten van Noord-Holland een aanvraag is ingediend om een vergunning voor ont grondingswerkzaamheden ten behoeve van het cultuurtechnisch geschikt maken (om spitten) voor de bollenteelt van drie perce len grond ten noorden van de Nijenburgerweg en ten oosten van de Rijks weg A9 te Heiloo, kadastraal bekend ge meente Heiloo, sectie B nr. 109, 2183 en 2184. De aanvraag en de daarbij behorende stuk ken liggen met ingang van 16 juli 1992 ge durende een termijn van 30 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie,,af deling VROM. Een ieder kan binnen bovengenoemde ter mijn schriftelijk bezwaren indienen bij de di recteur van de dienst Ruimte en Groen, Postbus 6090, 2001 HB Haarlem. Dat er een regeling tot beperking van de hondenoverlast is opgesteld wil nog niet zeggen, dat men de honden op de honden routes en in de losloopgebieden maar hun gang kan laten gaan. We doen een beroep op het sociale gedrag van de hondebezitter ervoor te zorgen, dat een hond zijn behoef- t'e niet doet in een voortuin, voor de deur of op het toegangspad van een ander. Op dit moment wordt gewerkt aan een eva luatie van de ingestelde regels. Hierbij worden vragen, klachten en tips van de inwoners meegenomen. Het ligt in de lijn der verwachting dat deze in het derde kwartaal van dit jaar wordt af gerond, waarna het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad zich hierover zal buigen om eventuele aanpassingen te bespreken. Wij zullen u hiervan op de hoogte houden. De regeling tot beperking van de honden- overlast is ongeveer een half jaar geleden in werking getreden. Enkele zaken zijn in de tussentijd opgevallen. De milieuwachter krijgt regelmatig van hon denbezitters te horen, dat hun hond heel gehoorzaam is en daarom niet aan de lijn hoeft. Ondanks die gehoorzaamheid geldt het aanlijngebod ook voor die honden. Ook zij kunnen plotseling oversteken, op menser\ afhollen (bijvoorbeeld uit speelsheid), achter andere honden, schapen, konijnen of wild aangaan. De drollinettes worden redelijk gebruikt. Ook op plaatsen waar geen opruimplicht geldt, zijn drollinettes geplaatst. Dit omdat we ook die mensen, die in losloopgebieden de uit werpselen op willen ruimen, daartoe de mo gelijkheid willen geven. De aanpassingen in het gemeentehuis zijn zo goed als rond, dus ook de schilderijen worden weer opgehangen. Vanaf maandag 20 juli 1992 hangen alle schilderijen weer in de gangen en bent u van harte welkom deze tijdens de kantoor uren, te weten van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur, te komen be zichtigen. Voor de goede orde nog even de namen van de exposanten: - mevrouw G. Bos-Fiolet; - mevrouw S. Brejwo; - mevrouw J. Bikker-Breugem; - mevrouw N. van der laan; - mevrouw R. Leek; - mevrouw M. Sloff. De huidige expositie is te bezichtigen tot eind augustus 1992. LANCIA DEALER SAAB SERVICE PAGINA 4 UITKIJKPOST 15 JULI 1992 In 1987 werd begonnen met eigen fabri cage en inmiddels is het bedrijf uitge groeid tot de belangrijkste producent in Europa. Het hout, dat wordt aangevoerd uit Scandinavië, wordt in Nederland door de modernste machines bewerkt en ver pakt. Vervolgens vindt het zijn weg als bouwpakket door heel Europa. Het bedrijf heeft een werkelijk uniek systeem van hoekverbindingen ont wikkeld, het '4 Plus Profil'. Ze zijn daar door niet alleen bijzonder degelijk geworden, maar tevens gegarandeerd wind- en waterdicht. Het stapelbouw-profiel met 4 overdui delijke voordelen: 1. solide hoekverbinding 2. wind- en waterdicht 3. fraaie vormgeving 4. 'soft line' voor snelle afwerking. Alweer zo'n twaalf jaar geleden waaide de Scandinavische stapelbouwmetho de, of blokhutbouw, over naar Neder land. Die maakt het elke doe-het-zejver mogelijk om in korte tijd een complete blokhut te bouwen. Het bouwmateriaal is Noordeuropees vurehout, een natuurlijk produkt dat duurzaam en esthetisch is. De stapelbouwtechniek is zeer solide en resulteert in een blokhut die een sieraad is voor de tuin. Daar komt bij dat er een grote flexibili teit is in de keuze van het model, en dat de prijzen erg aantrekkelijk zijn. Het Noordeuropese vurehout is een prima houtsoort met gunstige eigen schappen. Door het strenge klimaat groeit het langzamer, blijft het hout vrij van beschadigingen door insekten, en wordt de houtstruktuur fijn van nerf. De gekozen stammen komen uitslui tend uit zogenaamde produktiebossen. Dat betekent dat er meer aangeplant dan gekapt wordt. We kunnen dus spreken van een zeer milieuvriendelijk produkt. Een bedrijf dat zich pionier mag noemen bij de introduktie van blok hutten in Nederland is Outdoor Life Products B.V. uit Gilze (NB). Twaalf jaar geleden startte men met de import van blokhutten uit Finland. Een echte blokhut inje tuin is eral vanaf f1985,-inclusief BTW. Voor dat bedrag wordt hij franko thuis bezorgd. Inlichtingen bij uw tuincentrum of bij Outdoor Life Products B.V., telefoon 01615-1010. intratuin HEILOO - 'Ik heb vannacht zo raar gedroomd'. Die opmerking hoor je vaak. Daarop volgt dan een verslag van de droom, inderdaad een wonder lijke belevenis, waarin de dingen van alle dag op hun kop worden gezet. 'Dromen zijn bedrog', reageert de één. 'Dromen zijn de weg naar zelf kennis', meent een ander. Tot die laatste groep behoort Henk Lambeck uit Heiloo. Al vele jaren analyseert hij dromen: van zichzelf èn van anderen, waartoe hij een bescheiden praktijk als droomtherapeut aanhoudt. Óp verzoek van de redactie van de Uit kijkpost bekeek hij de zojuist versche nen 'Dromen Encyclopedie' van de Duitser Georg Fink. De publicatie van uitgeverij Elmar is een uitstekend verzorgd boek: over zichtelijk en degelijk. Na het voor woord volgen vier inhoudelijke delen, waarvan het eerste ('Het geschenk aan de mensheid') een chronologisch over zicht van de droomanalyse biedt. ,,Fink verhaalt boeiend over droo muitleg van verleden tot heden", al dus Henk Lambeck. Als voorbeelden noemt hij de droomanalyse van Jozef en Penelope. In dit deel van het boek ook de opvattingen van bijvoorbeeld Jung en Freud. Deze laatste vatte de droom op als 'de soms in beperkte vorm verdrongen wensen van het le ven buiten de slaap'. In 'Wie goed slaapt, goed droomt' gaat de schrijver in op de slaap ('regels voor een gezonde slaap') en op de droom. Bijvoorbeeld wat een droom in wezen is: wat gebeurt er in de herse nen, zodat er gedroomd wordt. Het tweede deel wordt besloten met elf punten, die bij het uitleggen van dro men van belang zijn. Henk Lambeck: ,,Er zit niet echt een systeem in die lijst, het zijn niet dé handvaten voor droomuitleg". Het derde boekdeel ('Dromen, dro men, dromen') noemt de Heilooër droomtherapeut ,,een beetje te hoói en te gras". Tachtig pagina's lang worden er voorbeelden van dromen en hun uitleg gegeven. Georg Fink com bineert hierin zijn eigen ervaringen, wat hij van anderen hoorde en wat hij in de literatuur over dromen las. Jam- Georg Fink Verklaring van de beeldentaal uit de droomwereld van A tot Z mer is dat in het boek geen duidelijke literatuurverwijzingen zijn opgeno men, terwijl er veel en goede literatuur is. Dromen en hun uitleg staan bij voorbeeld systematisch, duidelijk en completer in 'Wat droomt mijn kind' van Patricia Garfield. Het belangrijkste deel van het boek, en tevens het meest omvangrijke, heet 'Droomsymbolen'. Een alfabetische lijst van symbolen, die regelmatig in dromen voorkomen met de daarbij horende (mogelijke) uitleg. „Symbo len kunnen op vele manieren worden uitgelegd", aldus Henk Lambeck. Bij voorbeeld het voorkomen van 'blik sem' in een droom: een teken voor verandering, gewin, hevige liefde, scheiding en ziekte. „Haal uit de bete kenissen datgene wat klikt", adviseert Lambeck. 'Dromen Encyclopedie' is een degelijk en goed bruikbaar boek, voor wie kennis wil nemen van de betekenis van de (eigen) droomwereld. Het is geen uniek boek: er zijn zeker vergelijkbare publicaties. Henk Lambeck: „Als je eenmaal weet hoe dromen werken, hoe je er mee om kunt gaan, dan is de ze 'Dromen Encyclopedie' als naslag werk zeker aan te bevelen". Dromen Encyclopedie Georg Fink. Uitgeverij Elmaar. Prijs 49,50. Verkrijgbaar in de boekhandel. LIMMEN - Vorige week woensdag was het 's avonds een drukte van belang in het hart van Limmen. De Kerkweg en Dusseldorperweg wa ren aan weerskanten bezet met vele kramenwaar zowel jeugdige Lim- mers als middenstanders hun waar aanboden aan het talrijke publiek. Naast de handel was er ook vol doende ruimte voor attractieszoals een enorm springkussen voor de jeugd. De organisatoren kunnen mede door het aantrekkelijke weer, terugzien op een geslaagd eve nement. De NSG helpt bij het vin den van een oplossing voor alle vormen van ge- luidoverlast. NEDERLANDSE STICHTING GELUIDHINDER Postbus 381 -2600 AJ Delft HEILOO - De succesvolle spaaractie bij de Q8 Tankstations is per 1 juli ver nieuwd. Als vanouds blijft u Q8-geld in plaats van zegeltjes ontvangen. Maar vanaf nu is er maar één soort biljet van 150 Q. Dat is een stuk eenvoudiger. Bo vendien kunt u voortaan de gespaarde biljetten inwisselen voor de handige PTT Boncadeau, waarmee bij zo'n 3.500 winkels in ons land artikelen naar keuze kunnen worden betaald. Jong Automobiel aan 'de Pastoor van Muij enweg 9 in Heiloo wordt ter gelegenheid van de bijzondere nieuwe spaaractie ook nog eens een puzzelwedstrijd met fraaie prijzen georganiseerd. De spaaractie van de deelnemende Q8 Tankstations is al jaren een succes. Wie tankt ontvangt Q8-geld in plaats van ze geltjes die in een boekje moeten worden geplakt. En met dat Q8-geld kunnen de meest uiteenlopende artikelen worden gekocht. Meedenken met de klanten staat bij Q8 hoog in het vaandel. Daar om is de nieuwe spaaractie, die per 1 juli van start gaat/is gegaan, aantrekkelij ker dan ooit. Want bij Q8 spaar je meer. Zeker de mensen die exact tan ken: 15, 25, 35 of 45 liter. Wie dat regel matig doet heeft snel voldoende biljetten van 150 Q om het behulp van de PTT Boncadeau leuke dingen te kun ne kopen. Zonder dat het je een cent kost! PTT Boncadeau Tank Q8 en vanaf 1,5 liter ontvangt u een biljet van 150 Q. Spaar die biljetten en wissel ze op het Q8 Tankstation om voor de PTT Boncadeau. Met deze steeds populairder wordende bon kan worden betaald in een 10-tal winkelke tens met totaal circa 3.500 winkels: Bru- na, Gamma, Gall Gall, McDonald's, Blokker, Fleurop, Free Record Shop, Primafoon, Jamin en Etos. Wie dat lie ver wil kan het Q8-geld trouwens ook omwisselen voor contant geld. Tot nu toe werden bij de deelnemende Q8 Tankstations biljetten uitgegeven met een verschillende waarde. Deze zijn nu vervangen door één nieuw biljet van 150 Q. Bij 15 liter ontvangt u één biljet, bij 25 twee, bij 35 drie en bij 45 vier. Zo wordt het sparen eenvoudiger. En wie exacte hoeveelheden brandstof tankt ontvangt in verhouding dus meer spaargeld. Oude biljetten Trouwe Q8-spaarders kunnen gebruik maken van een overgangsregeling. De gespaarde oude biljetten kunnen nog tot 1 januari 1993 worden ingewisseld bij V&D, Free Record Shop of bij het Q8 Tankstation voor Q8-artikelen. Het blijft tot die datum ook mogelijk om voor deze oude biljetten contant geld te ontvangen. Om de start van de nieuwe spaaractie te vieren organiseren de deelnemende Q8 Tankstations een leuke puzzelwedstrijd. Wie een rebus oplost maakt kans op aantrekkelijke prijzen, zoals een porta ble telefoon, een camcorder videocame ra en PTT Boncadeaus. Ook zo wordt het motto waargemaakt: Bij Q8 spaar je meer! Op het Q8 Tankstation ligt het wedstrijdformulier al voor u klaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4