Ummen 10s3 Wbrd nu lid 06- i Bezorger jaap en Wil Kaandorp voor kipen Kaas min fnrnl «T9 1 U/ °Bt'NG Equipe Coiffunes ZONNEVELD DANS- EN FEESTCENTRUM LIMMEN MARIAN ROOS Wij gaan met vakantie van 20 juli tfm 8 augustus SLAGERIJ W. KROM \+/^ja cpijnappel Kapsalon „Margaretha AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! I M M IM Wij staan iedere zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur bij het Parochiehuis in Limmen. Visweg 14 tel. 02205-1951 AUTOSCHADE FOCWA Wat gebeurt er met de Culturele Raad Limmen? Openbare bibliotheek Raadsvergadering Limmen Albert Heijn-Supermarkt aan de Vuurbaak Burgerlijke stand Trias veteranen presteren sterk De Vroegte Wint Egmond op z'n kop Campagne 'Er is hoop' Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Oud-Wethouder R. Koelemeij ontvangt koninklijke onderscheiding Kledingcontainer *40 cent per minuut Veilig Verkeer Nederland, ook uw zaak. BEACH PARTY BEACH KLEDING GEWENST 26 juli ROB VAN HOLLAND Ook uw adres voor: BRUILOFTEN, BEDRIJFSFEESTEN, CLUBFEESTEN, RECEPTIES, DIV. WARME/KOUDE BUFFETTEN Bel voor info-folder, of kom eens langs! De koffie staat klaar. M M M Visweg 29 - Limmen Tel. 02205-1316 Dagblad "De Telegraaf" vraagt in Limmen m/v GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOSt ZAND MEST GEBR. Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 2o/?7 er°pruii Maandagmiddag en zaterdag de gehele dag gesloten. UW KERASTASE-KAPPER Rijksweg 40 - Limmen Telefoon 02205 - 3300 privé 02205 - 1980 Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en Ph/K.H. Juch, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel au tomatisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 72 (in de Pius), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donder dag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere woensdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2*951 Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge- bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. LIMMEN - De Culturele raad Limmen was voornemens zich per 1 juli op te heffen. De Culturele raad heeft zich la ten leiden door betrokkenheid, gevoel, zelfwerkzaamheid en intuïtie, maar kwam tot de conclusie dat er tegen woordig andere maatstaven gelden, zij wilde de weg vrij maken voor nieuw be leid. Uit de onderhandelingen die zijn gevoerd en de daaruit voortvloeiende, wisselende besluiten bleek dat hun voor stellen geen ,,echt" bestuurlijk draag vlak konden krijgen. ,,Wij hebben het gevoel als joker te worden gebruikt, kortom de motivatie was verdwenen". Alle grieven werden in een brief naar de gemeente gestuurd, waar dit bericht als een bom insloeg. ,,Hoe heeft het zover kunnen komen dat zo'n besluit door een groep gemotiveerde en aktieve vrijwilli gers werd genomen". In het belang van de Limmer bevolking deed de gemeente een dringend beroep op de culturele raad op hun besluit terug te komen. Men wil na de vakantie kontakt opne men om te bekijken wat er gedaan kan worden de culturele aktiviteiten in Lim men voortgang te doen vinden. Met belangstelling nam de Culturele raad kennis van deze brief. De irritaties begonnen al een paar jaar geleden met betrekking tot de exploitatie en het be houd van Vredeburg. Om nu de toe komst van het Culturele leven in Limmen niet op het spel te zetten is er, mede op aandrang van het aktie comité en de vele reakties uit de bevolking, het besluit een andere wending te geven. Men zal een aantal aktieve Limmenaren benaderen om zitting te nemen in een nieuw Stichtingsbestuur. Er wordt ge dacht aan enkele mensen die de gebrui kers van Vredeburg vertegenwoordigen enkele inwoners die bewezen hebben be kend te zijn met cultuur, creativiteit en edukatie en een vertegenwoordiger van jongerengroeperingen. Het college dient namens de gemeente twee mensen aan te wijzen. B en W wil Vredeburg echter nog steeds voor bewoning gaan gebruiken en het Parochiehuis aanwijzen voor Culturele gebeurtenissen. De Limmer Gemeen schap wilde de vorige week hier al gesprekken over voeren in de raadsver gadering maar de andere frakties von den het verstandiger tot na de vakantie te wachten. LIMMEN - De openbare bibliotheek in Limmen aan de Kapelweg 6a is tijdens de zomervakantie gesloten van 27 juli tot en met 9 augustus. Er mogen extra boeken geleend worden. LIMMEn - De raad had vijf uur nodig om de laatste vergadering voor de va kantie af te ronden. Het financieel meer jarenplan nam veel tijd in beslag. Het gebouw van de Wollewei krijgt een nieuw dak, de kosten hiervoor bedragen 108.283,45. Dit bedrag kan niet uit het fonds onderhoud gebouwen worden vergoed. Het ontbrekend krediet be draagt ca. 4.500,00. Het uitstel van noodzakelijk onderhoud in het verleden heeft het gevolg dat de kosten nu drie voudig zijn toegenomen. Het fonds on derhoud gebouwen wordt nu negatief, men hoopt dit in de toekomst weer op peil te brengen. Er deden verhalen de ronde dat het dak helemaal niet door huiszwam was aan getast. Wethouder van Noord ontkende deze geruchten, het is wel degelijk het geval, specialisten hebben dit bevestigd. De reparatie gedlt nu voor het hele dak, zowel het lage als het hoge gedeelte krijgt nieuwe dakbedekking. De bibliotheek krijgt 230.0Ö0 ge meentelijk subsidie. Dit bedrag is 2.520.00 meer dan was begroot, men wil dit op de post voor onvoorziene uit gaven verhalen. Wethouder H. Dekker wil volgend jaar over de tarieven van de bibliotheek gaan praten. ,,Moet ieder een die onder de achttien is wel gratis boeken krijgen?", aldus de Wethouder. Tien stolpboerderijen, waaronder ook Vredeburg staan op de Monumenten lijst van de gemeente. Het verzoek van het college het budget voor het Monu mentenbeleid van 15.000 te verhogen naar 45.000 werd door de fraktie van het CDA inclusief de wethouder afge wezen. Aangezien de financiële situatie van Limmen niet bepaald rooskleurig is, is men tegen verhoging van het bud get. De overige frakties wilden hier nu juist niet op bezuinigen. Wethouder H. Snijder zei: Omdat je nu financieel moeilijk zit, moet je straks niet zeggen, alles is weg". Ik zou het jammer vin den als het niet door ging". De wethou der wist te melden dat zeker drie panden aangemerkt zijn als rijksmonument. Hij wjlde nog niet zeggen om welke panden het ging omdat dat misschien valse hoop zou wekken. De heer C. Kroone (VVD) vroeg het CDA nog om op zijn schreden terug te keren, maar de fractie bleef bij haar standpunt. Met vier stem men tegen en zes voor werd het voorstel aangenomen. Over de vervanging van een bestaande woning plus bedrijfshal van de heer P. Meyer aan de Rijksweg 4-6 blijft de raad verdeeld. Er moest een nieuw voorbereidingsbesluit genomen worden, dat van 25 april 1991 was verlopen. Bij de Provincie is wel een verklaring van geen bezwaar ingediend. De buren heb ben echter wel bezwaar, zij vrezen dat zij geen zon meer krijgen. De PvdA en de Limmer Gemeenschap verlenen dan ook geen medewerking. De VVD en het CDA vinden dat alles nu al veel te lang geduurd heeft en dat er zo snel mogelijk met de bouw moet worden begonnen. LIMMEN - De heer G.J. van Westerho- ven gaat een Albert-Heijn-supermarkt in Limmen exploiteren. Daartoe is vori ge week een zogenaamde franchise- overeenkomst getekend met Albert Heijn Franchising bv. Dit houdt in dat de heer Van Westerhoven als zelfstandi ge ondernemer de Albert Heijn-super- markt exploiteert. De nieuwe Albert Heijn-supermarkt zal worden gevestigd aan de Vuurbaak 1 in Limmen en medio november 1992 wor den geopend. De winkel krijgt het cijfer 4 op de deur, wat betekent dat er een uitgebreid assortiment zal worden ge voerd. In de winkel zijn ook een vijftal bedieningsafdelingen voor vlees, vlees waren, brood, kaas en bloemen. Bij een aparte servicecounter kan de klant te recht voor alle vragen, opmerkingen en adviezen. LIMMEN - Geboren: Patrick, zoon van Nicolaas A.T.J. Kroon en Carolina G.M. Noom. Melisa Cici, dochter van Aydin Kumas en Yvonne M. Luiks. Richard Johannes, zoon van Pieter J. Commandeur en Catharina C. Stuif bergen. Rogier, zoon van Jeroen Looijer en Theodora J. van Galen. Dionysius Johannes, zoon van Johan nes J.A. Mooij en Petronella C.M. Ad miraal. Anne, dochter van Gerardus M.J. Met selaar en Margaretha M.A.B. Nijman. Renatus Franciscus, zoon van Wilhel mus J. van Diepen en Catharina E.M. van Bleisem. Britt, dochter van Alphonsus P.S.M. Zeeman en Sandra de Witte. HEILOO - Afgelopen weekeinde wer den in Tilburg de Nederlandse atletiek- kampioenschappen voor veteranen ge organiseerd. Diverse atleten van Trias hebben daar uitstekend gepresteerd. De uitschieter was Dick ten Bruggencate, die na een schitterende race kampioen werd op de 3000 meter steeple chase en tevens het Nederlands veteranenrecord met ruim drie seconden verbeterde tot 9.27.28 min. Hij bleef hiermee de oude recordhouder ongeveer negen seconden voor. Een andere winnaar was Hans Schouten die de 100 meter 45+ aflegde in 12.02 sec. Verder behaalden ook Jan Pronk, Onneke Doornbos en Annet van der Tholen goede resultaten. Een andere veterane van Trias, Jolande Brasser, was vorige week actief op de Europese veteranenkampioenschappen in Noorwegen. Zij leverde een prachtige prestatie door bij het discuswerpen een zilveren medaille te winnen met een worp van 36.02 m. Bij de wedstrijden voor C/D-junioren vorige week woensdag in Heiloo werden twee clubrecords gevestigd bij de C- meisjes. Marga Margareth verbeterde het clubrecord kogelstoten tot 11.60 m. en Ellen Olbers evenaarde het record op de 80 meter met 10.4 sec. Voor beiden leverde dat een overwinning op. Bij de C-jongens werd Michiel Singer eerste bij het verspringen met 5.49 m. en was Timo zijl goed op dreef bij het discus werpen met 35.14 m., wat een tweede plaats opleverde. Hij werd ook nog der de bij het kogelstoten met 11.08 m. Ro bert Mantel viel weer op bij de D-jon- gens. Hij won namelijk zowel de 80 me ter in 10.7 sec. als het kogelstoten met 10.95 m. HEILOO - Op woensdag 24 juni heb ben de dames hun 4de wedstrijd gevist. Er werden veel kleine visjes, de zoge noemde 'torretjes' gevangen, ditmaal in Plan West. A-klasse: l.Vronie Kaan dorp 69 st.; 2. Gre Dekker 49 st.; 3. Ina Lampe 45 st.; B-Klasse: 1. Els Kaan dorp 85 st.; 2. Truus van Willigen 61 st.; 3. Linda de Jong 57 st. Ook de vijfde dameswedstrijd is inmid dels vervist. De uitslagen zijn:l. Vronie Kaandorp 33 st.; 2. Diny Dekker 33 st.; 3. mevr. Jansen 25 st.; B-Klasse: 1. Els Kaandorp 42 st.; 2. Vronie Becker 21 st.; 3. Hennie Bruin 12 st. Op 19 augustus wordt in Plan Oost een wedstrijd in het gemengd dubbel ver- vist. Zoals gebruikelijke in Oost wordt er weer verzameld op de parkeerplaats bij de Loet, en wel om 18.45 uur. Nade re medelingen volgen. Zondag 12 juli werd al vroeg door de heren gevist nabij Spijkerboor in het Noordhollands Kanaal. Er werd goed baars gevangen. Jammer alleen van het voor de vissers zo gevaarlijke onweer, waardoor de deelnemers uiteindelijk hebben moeten schuilen. De uitslag is: 1. P. Welp 1600 gram; 2. J. Walta 1150 gram; 3. S. Blokker 1050 gram. EGMOND-BINNEN - Dit jaar wordt Egmond-Binnen voor de 18de keer op z'n kop gezet en wel in het weekend van 14, 15 en 16 augustus. Traditiegetrouw staat de eerste dag van het evenement in het teken van de vrije/zwarte markt. De bedoeling is dat meer dan 200 kramen in de dorpskern van Egmond-Binnen wor den opgesteld. Iedereen die iets te verkopen heeft kan zich opgeven als kraamhouder. Bijna alles kan verkocht worden op deze markt. Kraamhouders die etenswaar willen verkopen worden, i.v.m. de sponsors van dit evenement, zeer be perkt toegelaten. Ook verenigingen of organisaties kunnen een kraam huren om hun activiteiten kenbaar te maken aan het publiek. Een groot aantal reser veringen is al binnen bij de organisatie. Wilt u meer weten over deze markt of wilt u een kraam reserveren neem dan tijdig contact op met marktmeester Aad Admiraal (tel. 02206-5156). Behalve de 200 kramen met koopwaar wordt er ook gedacht aan de jeugd. Tij dens de markt o.a. een straatpoppen- kast, autoscooters en kindersmincken door toneelvereniging De Spiegel. Op vrijdag en zaterdag een springkussen en gedurende het gehele evenement de kin derdraaimolen. De eerste dag van het evenement wordt afgesloten met het eie- rengooien. Teams bestaande uit twee personen kunnen hieraan deelnemen. De eieren zijn niet meer geschikt voor consumptie maar de bedoeling is dat het ei heel wordt opgevangen over een zo groot mogelijke afstand. Zaterdag 15 augustus komen eerst de jeugdteams aan start in de Meerkamp. In de middag komen 8 gemengde teams aan de beurt. Onderdelen tijdens deze meerkamp o.a. touwslingeren, zeehel ling en waterbak. Deze meerkamp staat borg voor een middag sportiviteit en sensatie. Inlichtingen over deze wedstrijd worden gegeven door Carlone Tromp (0^206-7497) of Helen v.d. Ende (02206-3120). Zaterdagavond staat de korte baandraverij op het programma. Zondagmorgen 16 augustus opent de prestatie/trimloop over twee afstanden (3.3 en 9.1 km) het programma van de derde en laatste dag. Deze loop geniet steeds meer bekendheid. Vele bekende lopers maar vooral ook trimmers en ge zelligheidslopers zullen aan de start ver schijnen. Siem Hopman en Adri Wittebrood van loopgroep De Klok kunnen u alles over deze loop en het prijzenpakket vertellen (02206-4298 of 02206-3139). Muzikaal wordt voor de 18de keer de zondag opgeluisterd door een optreden van de Egmonder Muzikanten een on derdeel van de Egmondse muziekvereni ging Eensgezindheid. Dit jaar treden de Egmonder Muzikanten op met een zan geres. Europesche topskieërs zullen hun kunnen (weer) laten zien op de ski schans van Coca-Cola Free style ski show. De jeugd tot 13 jaar kan zondag middag deelnemen aan de jeugdspelen in de Abdijlaan. EGMOND - Vanavond voert de groep Windows in het kader van de 'Er is hoop'-campagne een musical op voor het Lido in Egmond aan Zee (20.00 uur) met aansluitend om 22.00 uur de film 'Fury to freedom' op het Pompplein. De artiesten zijn met hun speciale bus donderdag in Bergen en vrijdag in Alk maar. Voor inlichtingen over deze actie van Agape (voorheen Instituut voor Evangelisatie) kunt u 072-128679 bel len. LIMMEN - Op vrijdagavond mocht de heer4 Rein Koelemeij uit handen van burgemeester E.J.Th. Huisman van Limmen de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje Nassau ont vangen. De heer Koelemeij trad op 10 juli 1952 als boekhouder in dienst bij W.F.Stoel zoon's Bouwmaterialenbedrijf NV, thans Stoel Van Klaveren Bouwstoffen BV geheten, te Alkmaar. Gedurende zijn loopbaan heeft de heer Koelemeij allerlei administratieve functies vervuld. In 1972 werd Stoel Van Klaveren Bouwstoffen BV overgenomen door NV Verenigde NBM-Bedrijven, thans genaamd NBM-Amstelland NV. Vanaf 1 januari 1991 is de heer Koelemeij con troller van NBM-Amstelland Handel Toelevering. De heer Koelemeij is wethouder geweest van de gemeente Limmen van 29 april 1986 tot 1 mei 1990. In de schaatssport is de heer Koelemeij zeer actief. Hij is lid geweest van de Financiële Commis sie van de KNSB alsmede bestuurslid van de Limmer IJsclub en traint tot de dag van vandaag de jonge schaatsers van deze schaatsclub. AKERSLOOT - De kledingcontainer van de Stichting KICI (Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen) in Akersloot is vorige week verplaatst en staat nu op de hoek Dorpsstraat- Koningsweg. In deze container kan men kleding, beddegoed, gordijnen en aan elkaar gebonden schoeisel deponeren. Geen vodden en geen versleten en/of vuil textiel. De kleding gaat naar diverse doelen. Zo is er momenteel een actie voor Roemenië, naast de vaste projec ten in Indonesië en Lesotho. Veilig Verkeer Nederland RIJKSWEG 121 LIMMEN 17 en 18 juli TEL. 02205-1383 j KAPSALON SCHOONHEIDSSALON GEDIPL. VISAGISTE Dampegheestlaan 31 Limmen behandeling volgens afspraak 02205-1928 Gezichts behandeling 45, Mini vaque 60, Hoge verdiensten voor slechts 1 uurtje bezorgen per dag. en 4 x per jaar bonus van f 70,- Bel 02503-35295 m Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Voorgenomen bouwvergunning Het college van burgemeester en wethouders is voornemens om vergunning te verlenen met toepassing van: - artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: - Werkvoorzieningsschap Noord-Kennemerland, Jan van Heemstraat 7 te Alkmaar - tijdelijk plaatsen zeecontainer op Dampegheeslaan te Limmen - artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: - W.H.J. Liefting, Hogeweg I47 te Limmen - plaatsen bijkeuken op perceel Zomerschoon 26 te Limmen - artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: - J.P. Koster, Westerweg 24a te Limmen - oprichten praktijkruimte - T. Elzinga, Kerkweg 16a te Limmen - bouwen garage/berging. De bouwplannen liggen m.i.v. 16 juli 1992 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Verleende bouwvergunningen (Wet AROB) Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning te verlenen aan: - S. Baltus, Middenweg 33 - plaatsen garage/bijkeuken en veranderen zijgevel; - A.P.M. Rodenburg, Uitgeesterweg 27b - oprichten overkapping; - G.W. Liefting, Oudeweg 2 - plaatsen carport/berging. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen dertig dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegene, die door verlening van de bouwvergun ning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt 15 juli I992, Burgemeester en wethouders van Limmen Zaterdag 25 juli afwezig Textiel en mode, Kerkweg 44, Limmen. Tel. 02205-1256 9 9 Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen FO-95KW Bij autoschade altijd rechtstreeks naar een FOCWA Garantiebedrijf Dat zijn de enige gespecialiseerde scha- deherstelbedrijven die een vol jaar schriftelijke garantie^^ geven, die de fabrieksgarantie op de herstelde^-- delen volledig overnemen, die alles voor u rf77\ regelen met de verzekering, en die nog een ruilauto kunnen aanbieden ook ,ARAN'f Rt PR' NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRIJF

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 8