I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Mevrouw Zonneveld houdt van bloemen, schilderen en veel meer OTl HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Expositie gemeentehuis Bouwplannen Verleende bouwvergunningen Reacties Centrum plannen Heiloo Verkeers- aangelegenheden Wijziging bouwvoor schriften gaat pas per 1 oktober in Diensten in limmen PAGINA 4 UITKIJKPOST 22 JULI 1992 ^NTf De aanpassingen in het gemeentehuis zijn zo goed als rond, dus ook de schilderijen worden weer opgehangen. Vanaf maandag 20 juli 1992 hangen alle schilderijen weer in de gangen en bent u van harte welkom deze tijdens de kantooru ren, te weten van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur, te komen be zichtigen. Voor de goede orde nog even de namen van de exposanten - mevrouw G. Bos-Violet; - mevrouw S. Brejwo; - mevrouw J. Bikker-Breugem; - mevrouw N. van der laan; - mevrouw R. Leek; - mevrouw M. Sloft. De huidige expositie is te bezichtigen tot eind augustus 1992. Het college van burgemeester en wethou ders is voornemens de volgende bouwver gunningen te verlenen: - Rector Frederiklaan 1, J.M. Komen bouw garage/berging. - Laan van Muijs 10, M.C.B. Ribberink- Schneiders: vergroten woning. - Curtiuslaan 8, P.J. Beekman: uitbreiding woning. Deze bouwplannen liggen vanaf 23 juli 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter in zage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08 00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische af spraak, tel. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen verleend: Curtiuslaan 2, P.J. Sandbergen: vergroten woning. Laarmanstraat 2, F.M. Blom: plaatsen dakkapel. Zevenhuizerlaan 70, L.A.M. Opdam: vergro ten woning. De Moestuin 6, H.W.F. Agterberg: plaatsen dakkapel. Kennemerstraatweg 298, P.GIas/M.J. van der Borden vergroten woning. Raadhuisweg 12, Evora B.V.: veranderen winkel. Holleweg 25, H. Valk: veranderen woning. De Krommert, PEN: plaatsen transforma torstation. Kennemerstraatweg 91, R.B. Jansen: veran deren winkel/woning tot kantoor/boven woning. Holleweg 78, A.J. Pijnakker: veranderen woning De Kuilenaar 29, H.J.M. van 't Wout: plaat sen hobbykas. Bosvaren 27, J. Molenaar: vergroten berging. E.J. Potgieterweg 41, J. Blekkenhorst: ver groten woning. Schapenweijdt 1, A.H. Keet: vergroten woning. Rosendaal 14, H.J. Ober: vergroten woning. Deze bouwvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na te lefonische afspraak). Degene, die de bouwvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden be gonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld, dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. Bij het bekendmaken van de plannen voor het Centrum van Heiloo dachten wij dat het voldoende was onze inwoners in staat te stellen binnen twee maanden op deze plan nen te reageren. Inmiddels is ons duidelijk geworden dat, mede als gevolg van de vakanties, een rui mere termijn wenselijk is. Graag gaan wij dan ook in op de diverse verzoeken de termijn van inspraak te verlen gen tot 15 september 1992. Vastgestelde verkeersmaatregel: Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende ver keersmaatregel en het plaatsen van het ver melde verkeersteken: door plaatsing van bord E 6 van bijlage I van het RVV 1990 de volgende parkeergele genheid aan te wijzen voor het motor- of in validenvoertuig dat door of ten behoeve van het vervoer van invaliden wordt gebruikt, te vens parkeerverbod voor andere voertuigen: a. de plaats ten noord-westen van de in gang van het Trias-complex aan Het Maalwater; b. de plaats ten westen van de ingang van De Hucht 2; c. de plaats in de parkeerstrook tegenover de woning Droonecampstraat 9 Tegen dit besluit kan door iedere belang hebbende beroep worden ingesteld op de Kroon binnen een termijn van dertig dagen na de dag waarop het besluit is bekend ge maakt. Het beroep dient aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht, maar inge diend bij de heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland te Haarlem. Volgens de Woningwet heeft u sinds 1965 voor elke (nieuw)bouw of verbouwing een bouwvergunning nodig. Dat gaat per 1 okto ber 1992 veranderen. Het ministerie van VROm heeft deze wet herzien met o.a. het doel de bouwvoorschriften in de verschillen de gemeenten op elkaar af te stemmen. Voor u is het van groot belang om te weten wanneer het in de toekomst wettelijk ver plicht is bij de gemeente aan te kloppen als u van plan bent te gaan (ver)bouwen. De herziene Woningwet (en Bouwbesluit) zou per 1 juli 1992 in werking treden, maar het ministerie heeft de invoering daarvan tot 1 oktober 1992 uitgesteld. Hoewel de afgelopen jaren - vooral ook in de kranteartikelen - de indruk is gewekt, dat het zogenaamde 'kleine gebouwen' vrij en zonder invloed van de gemeente kan plaats vinden, is het tegendeel inmiddels ge bleken. Volgens de herziene Woningwet worden va naf 1 oktober drie soorten bouwwerken on derscheiden - vrije bouwwerken; - meldingsplichtige bouwwerken; - vergunningsplichtige bouwwerken. Vrije bouwwerken Dat zijn heel kleine bouwwerken, die zonder bouwvergunning kunnen worden uitgevoerd: bijvoorbeeld een dakraam aan de achter kant van het huis, erfafscheidingen binnen bepaalde afmetingen en inwendige verbou wingen, waarbij de constructie van het pand niet wordt gewijzigd of aangetast. Een uit zondering hierop zijn monumenten: aan een monument is een bouwvergunning nodig. Meldingsplichtige bouwwerken Hier gaat het om iets grotere bouwwerken waarvoor geen vergunning nodig is, maar die wel bij de gemeente worden gemeld: bij voorbeeld sommige aan- of uitbouwen, een schuurtje of een kleine dakkapel aan de achterkant van een woning. Een melding moet wel aan een aantal voorwaarden vol doen. Er moet een meldingsformulier wor den ingediend en er moeten - net als bij een bouwaanvraag - tekeningen bij de ge meente worden ingeleverd. Na de melding kunt niet meteen gaan bouwen. De ge meente beoordeelt het bouwwerk aan de hand van het bestemmingsplan (past uw bouwwerk in het huidige bestemmingsplan?) en de welstandscriteria. Binnen één maand krijgt u te horen of u wel of niet mag bouwen. Vergunningsplichtige bouwwerken Dat zijn grotere verbouwingen, uitbreidingen en nieuwbouw, waarvoor een bouwvergun ning bij de gemeente moet worden aange vraagd; bijvoorbeeld een extra verdieping, een terras of een balkon. Net als bij mel dingsplichtige bouwwerken moet u ook bij een bouwaanvraag een aanvraagformulier invullen en goed uitgewerkte tekeningen in leveren. Vanaf 1 oktober 1992 moet de ge meente normaal gesproken binnen drie maanden een beslissing nemen op een ver zoek om bouwvergunning. Voor u maakt het niet veel uit of het bouwsel meldingsplichtig of vergunningsplichtig is, te meer daar voor beide categorieën behoorlijke informatie (te keningen, foto's omgeving etc) moet worden ingediend. Hooguit is voor de melder de korte procedure van maximaal 1 maand van belang. Dat betekent dat de gemeente wei nig tijd heeft om de tekeningen te laten ver anderen of te laten aanvullen. Daarom moeten bouwtekeningen na 1 oktober 1992 aan een aantal voorwaarden voldoen voor de gemeente deze tekeningen aanneemt. Voor u is dat misschien lastig, omdat u me teen volledige gegevens moet indienen. Aan de andere kant betekent het wel dat u meestal na 1 maand of 3 maanden weet of u wel of niet mag bouwen. Voldoet uw ver zoek om vergunning niet aan de gestelde eisen, dan neemt de gemeente uw verzoek niet in behandeling en wordt de aanvraag teruggestuurd. Aan de uitvoering van de herziene Woning wet zal iedereen moeten wennen Dat geldt zowel voor de gemeente als voor u. Het is helaas voor een ieek niet altijd eenvoudig te bepalen in welke categorie een bouwplan valt. Daarom is het belangrijk dat u contact met de gemeente opneemt als u van plan bent te gaan (ver)bouwen. Zo voorkomt u wellicht misverstanden en teleurstellingen achteraf. Informatie kunt u altijd verkrijgen bij de af deling VROM (tel. 313 217). Er verandert niets, als u niets verandert. Parkeergelegenheid voor het motor- of invalidenvoertuig dat door of t.b.v. het vervoer van invaliden wordt gebruikt; tevens parkeerverbod voor andere voertuigen Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw.S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens-te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en Ph K.H. Juch, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel au tomatisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, 1 immen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 72 (in de Pius), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donder dag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere woensdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2951. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge- bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken; 072-335148. Vecht mee met Milieudefensie. Vraag ons info-pakket 'Nederland Duurzaam' aan. Vereniging Milieudefensie, Postbus 3, ÏOOO AA Amsterdam. AKERSLOOT - In de tuin staat een grote noteboom, met daaronder een fleurig zitje in de kleuren rood en groen, zelf opgeknapt. We zijn bij de farryTie Zonneveld aan Dampegheest 4. Bij aan komst proberen de twee wit-zwarte hondjes (moeder en dochter) onmiddel lijk de aandacht van de bezoeker te trekken door een tennisbal voor je voe ten te leggen, even spelen dan maar. „We gaan eerst maar even koffie drin ken hoor". Dan drinken we met de familie Zonneveld, een zoon en de foto graaf een kopje koffie, dat nog met de hand is opgegoten en warm gehouden wordt op een waxine lichtje. Op de ijs kast zit een speelgoedbeertje. „Leuk hè, lief koppie, hij heeft het wel", zegt me vrouw Zonneveld. ,Ik heb hem op de rommelmarkt gekocht voor een van' m'n kleinkinderen'. Voor haar huwelijk kwam mevrouw Zonneveld na het behalen van haar mid denstandsdiploma en het praktijkdiplo ma boekhouden op een verzekerings kantoor te werken, dat heeft ze vijf jaar gedaan. Toen trouwde ze. Het echtpaar Zonneveld kreeg acht kinderen, vier jongens en vier meisjes. Naast zijn werk bij de Hoogovens had de familie eerst een aardbeien en droogbloemenkweke rij. ,Maar het was veel werk en weinig geld en dan zakt de lust je wat in de be nen'. De laatste vijftien jaar heeft de fa milie een bloemkwekerij. De heer Zonneveld spit, mest en plant. Zij maakt van het resultaat de mooiste boe ketten op kleur, of gewoon een bonte mengeling van wat haar hand tegen komt. Ze maakt de leukste combinaties, die de ervaring en haar gevoel voor eens anders dan anders, haar hebben ge leerd, z.g. 'een goede hand van mengen'. In het schuurtje, wat de naam ,de kleine Hema' draagt, staan bloemen op kleur in emmers, vast vooruit geplukt, want haar boeketten zijn alom bekend en elke keer het land op wordt haar soms wel eens te veel. Toch is er geen groter plezier dan met haar de kwekerij in te gaan en aan te wijzen welke bloemen je in het boeket wilt hebben, tenminste, dat denk je, want op het eerste gezicht het wat rom melig aandoende land, groeien lavatera en gulden roede systematisch op riggels naast elkaar. Dan ineens plukt ze iets af en zegt: ,Zie je hoe mooi dat er bij staat, ik vind dat het wat heeft', en ze heeft gelijk, zelf zou je er niet opkomen. ,Weet u nu alle namen van de bloemen', vroeg ik. Jawel, maar lang niet altijd de Latijnse namen en ik begin er ook niet aan. Je hebt van die mensen die vragen bij elke bloem hoe die heet en u mag het best weten, soms zeg ik maar eens wat, wat doen ze er mee?' Ze krijgt pretlichtjes in haar ogen. Mevrouw Zonneveld weet heel veel van bloemen Het echtpaar Zonneveld uit Akersloot te midden van hun zee van bloemen. en planten, geen boekenwijsheid maar gewoon uit de praktijk. Terwijl we terug lopen van de wande ling door de kwekerij komen we langs een kas, daar laat de heer Zonneveld zien waar een druif zo produktief is ge weest dat ze amper in staat is haar eigen vruchten te dragen, maar het is een pracht gezicht. Alles wat je bij de familie Zonneveld ziet is zo vanzelfsprekend of het alle maal vanzelf gaat. Naast de bloemen heeft mevrouw Zon neveld nog een grote liefhebberij, het schilderen. Ze laat een aquarel zien van een huisje op Ameland dat ze net heeft geschilderd. Boven de kast hangt een schilderij van het PEN huisje van Akersloot, maar bloemen zijn ook fa voriet, hoe kan het anders. Ze is al jaren lid van de schildersclub H.U.I.B. Ze verzamelt veel, van rommelmarkten e.d. Een fraaie collectie flesjes af komstig van de strandwal sieren de vensterbank. Oude potjes en pannetjes staan op een kast in een kamer die niet meer gebruikt wordt. Want sinds de acht kinderen de deur uit zijn is er wel meer ruimte gekomen. Bij het afscheid lopen we nog even door de voortuin. Een lindeboom zit vol met vlinderbloe metjes, meer dan andere jaren. ,Dat zou wel eens op een strenge winter kunnen duiden, maar we zien het wel', zegt mevr. Zonneveld. De border laat een grote verscheiden heid aan bloemen zien dat komt door de vele zaden uit de omgeving. Zelfs tussen de tegeltjes groeit en bloeit van alles. 'Er zijn mensen, die zeggen dat ik het paadje schoon moet maken. Nou dan heb ik een keurig paadje, wat dan nog, laat het maar een beetje gaan'. Daarom en om al die andere dingen is mevrouw Zonneveld gewoon een leuk mens.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4