ROB VAN HOLLAND Equipe Cbifft/ires gebr min oS heiloo Informatierubriek gemeente Heiloo MM Qe vorev\ Welpen ontmaskeren smokkelaars DANS- EN- FEESTCENTRUM LIMMEN I Assurantiekantoor W.M. Rotteveel Schoon Schip Milieutip Ranald Expositie gemeentehuis Nieuwe bouwplannen Stel, het is je eigen vel. NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING Bowlen bcufaeque f42,50 SPAAR BELEG INI om peeveM Geen minimum storting, geen minimum saldo, geen opnamebeperkingen, wél 8% rente. Straks gaat ze alleen oversteken. PAGINA 4 UITKIJKPOST 5 AUGUSTUS 1992 Rechercheur De Cock vlak voor de ondervraging. Burgerlijke stand gemeente Limmen Mooi was ons 50-jarig huwelijksfeest. Dank aan ieder die er, in welke vorm dan ook, toé heeft bijgedragen om daar een onvergetelijke^ dag van te maken. Heel hartelijk dank. S. Verver B. Verver-Druyven Westerweg 11 1906 EC Limmen RIJKSWEG 121 - LIMMEN - TEL. 26 juli: 02205-1383 Ook uw adres voor: BRUILOFTEN, BEDRIJFSFEESTEN, CLUBFEESTEN, RECEPTIES, DIV. WARME/KOUDE BUFFETTEN Bel voor info-folder, of kom eens langs! De koffie staat klaar. r UW KERASTASE-KAPPER GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOST ZAND MEST Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur De aanpassingen in het gemeentehuis zijn zo goed als rond, dus ook de schilderijen worden weer opgehangen. Vanaf maandag 20 juli 1992 hangen alle schilderijen weer in de gangen en bent u van harte welkom deze tijdens de kantooruren, te weten van 08.00 tot 12.30 uur ep van 13.30 uur tot 16.30 uur, te komen bezichtigen. Voor de goede orde nog even de namen van de exposanten - mevrouw G. Bos-Violet; - mevrouw S. Brejwo; - mevrouw J. Bikker-Breugem; - mevrouw N. van der laan; - mevrouw R. Leek; - mevrouw M. Sloft. De huidige expositie is te bezichtigen tot eind augustus 1992. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Kennemerstraatweg 365, G.A. van Rooy - bouw garage/berging. Tulpencroftlaan 51, A.C. Kweldam - uitbreiden woonhuis. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 6 augustus 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. nr. 313 121) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Politieberichten Ingezonden Oergezellig uit! KINDERPARTY! 1 uur bowlen eten f 10,- p.p. tel. 072-331992. Bowling *JULloo De RenteRekening van Spaarbeleg. Wilt u meer weten? Bel of schrijf: Molenweg .107, 1906 DH Limmen, Tel. 02205-3061, fax 02205-3666. Verlening gebruikstoestemming feesttent kermis 1992 Door De Kleine Aarde, postbus 15 l5280 AD Boxtel Alle kleren groen? Recept van de week Ik kwam op de wereld met een luide kreet en ze noemen mij voor zover ik weet. Dit is slechts één voorbeeld uit de nieuwe geboorte-kollektie van Intercard. 1 intercard LIMMEN - Geboren: Anna Catharina, dochter van Adrianus W.T^. Welboren en Maria C.M. Ligthart. Stefan Enrique, zoon van Albert J. de Vries en Lisette E. Gonzalez Barneond. Jord Hessel Jurre, zoon van Theodorus M. Wokke en Divera M.J. Twisk. Sanne, dochter van Ferdinandus J.F. van Stralen en Gretha E.A. Pot. Richard, zoon van Simon J.C. Pepping en Jantina A. Troost. Chantal, dochter van Petrus J. Bakker en Geertruida A.M. Dekker. Ante, dochter van Gerardus P. Min en Albertina M.J. Vos. Roy, zoon van Johannes G. Beers en Carolina J.M. Sombroek. Roy Nicolaas, zoon van Johannes S. Hollenberg en Alida M. van Dijk. Raymon Adelbertus Maria, zoon van Adelbertus J.M. Koot en Geertruida C.M. Keijsper. Joeri Alexander, zoon van Johannes N.C.I. Melkert en Aleida M. Dekker. Luna, dochter van Armand O. Esser en Manuela L.J.M. Valk. Kevin, zoon van Petrus T. Min en Mo nica C.C. Kraakman. Janine Jacoba Maria, dochter van Ge rardus C.M. Pirovano en Catharina E.M.A.M. van Diepen. LIMMEN - Tijdens hun kampweek van 18 juli t/m 24 juli stuitten de welpen van Scouting Limmen op een heuse bende wapen smokkelaars. De welpen wisten uit een onbewaakte tent een geheimzin nige kaart te ontvreemden, en zodoende met behulp van de lokale rechercheur de hele bende oprollen. Tijdens het kamp, dat heel actueel in het thema stond van de Olympische Spelen, ontdekten de welpen bij toeval dat er een onbekende tent op het terrein stond, een beetje verscholen tussen lage bomen. De verhuurder, vertelde dat er waarschijnlijk overgeboekt was, maar als we niet te dicht bij de tent kwamen, mochten we blijven. Nieuwsgierig als welpen zijn werd er op een onbewaakt ogenblik een geheimzin nige kaart gevonden. Via deze kaart kon een plek van de smokkelaars gevon den worden, waar een ontmoeting met wapenhandelaars plaats vond. Na in pa niek gevlucht te zijn lieten de bandieten een kist achter waarin een hele echte SLAM raket bleek te zitten. De daders pleegde deze actie trouwen met de autto van Shere Khan, die kort ervoor dus gestolen was. De politie, die in eerste instantie niets geloofde, stuurde Sergeant Pietersen van de explosieven opruiming dienst (EOD) om de boel te controleren. Deze schrok zich een hoedje toen hij de ,,bom" zag, maar wist te vertellen dat de raket onschadelijk was. De welpen werden daarop nog ondervraagd door rechercheur De Cock, die naast gege vens over de gebeurtenissen ook de fa voriete kleur van de welpen belangrijk vond. Samen met rechercheur de Cock kon de hele bende op een laatste ontmoe tingsplaats, die op de kaart stond aan gegeven, worden ingerekend. Rechercheur de Cock bedankte de wel pen voor hun moedige optreden en ver zekerde ons dat deze boeven voor een zeer lange periode achter de tralies zul len blijven. Aldus beleefden de welpen van Scouting Limmen een zeer span nend kamp, onder een prachtig zonne tje, waarbij voor de Olympische ge dachte eventjes geen plaats meer was. -k Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen LIMMEN - Al met al een rustige week voor de politie in Limmen. Een enkele maal ging een bedrijfsalarm af, doch deze bleken loos te zijn. Wel werd op het vorige bericht in de Uitkijkpost over hetvergiftigen van katten gereageerd. Vele mensen, waar van de kat recent vergiftigd is, hebben contact gezocht met de politie. Verloren voorwerpen: goude armband met platte schakels, grijs-witte porte monnee met inhoud. Gevonden voorwerp: lederen mapje met twee bankpasjes. Het politiebureau in Limmen heeft vaste openingstijden: maandag van 9.00-12.00 uur en donderdag van 14.00-17.00 uur. Op de overige dagen en tijden kan er iemand aanwezig zijn, maar het is beter om een (telefonische) afspraak te maken. Telefoon rijkspoli tie Limmen: 02205-1783. De toekomst van Heiloo HEILOO - De inwoners van Heiloo krijgen van B. en W. goede mogelijkhe den de verschillende plannen voor de toekomstige ontwikkelingen van ons dorp in te zien en om hun mening daar over kenbaar te maken. Of en in hoe verre met deze reacties rekening gehouden zal worden moet nog blijken. In betrekkelijke korte tijd heben B. en W. 3 rapporten op tafel gelegd: de Structuurvisie Heiloo" en de Struc tuurvisie Centrum-gebied Heiloo" en voorts het Verkeersplan Heiloo 1992". De vraag dringt zich op waarom er 3 kostbare losstaande rapporten voor een dorp gemaakt zijn en in hoeverre er samenhang en duplicatie in deze stuk ken zit. Het rapport over het Centrum-gebied bevat in hoofdzaak de idee voor het ma ken van een verkeersvrij plein bij het winkelcentrum 't Loo. In de Structuur visie is hierover niets te vinden. Het Verkeersplan meldt dit plein wel, maar er wordt geen aandacht geschonken aan de gevolgen hiervan voor het verkeer in de omgeving. Dit plein betekent de afsluiting voor doorgaand verkeer van de Heerenweg - een drukke doorgaansweg- en beoogt met kopers naar het winkelcentrum te trekken en dit brengt dus meer auto's en verkeer met zich mee. De beide andere rapporten kunnen daarom niet goed be oordeeld worden omdat daarin geen re kening gehouden is met de gevolgen van dit plein. Het belangrijkste argument voor een verkeersvrij plein en de uitbrei ding van verschillende winkels is de (veronderstelde) noodzaak om te voor komen dat koopkracht uit Heiloo naar elders wegvloeit. In het Verkeersrapport staat o.a. dat in Heiloo te weinig jongeren en téveel ou deren wonen. Als men de verstrekte ge gevens goed bekijkt en anders groepeert ontstaat het volgende beeld: Heiloo N-Holl. Leeftijd 0 - 24 jaar 32.0% 30.0% Leeftijd 25 - 44 jaar 27.3% 33.7% Leeftijd 45 - 99 jaar 40.7% 36.7% Het blijkt dus dat hier meer jonge men sen wonen dan in de rest van de provin cie en dat wat de ouderen aangaat het verschil niet zo groot is. Op basis van voorgenoemde onjuiste argumentatie dat er hier een tekort aan jonge mensen is wordt voorgesteld om in de volgende 13 jaar nog eens 1.500 woningen te bou wen. Verder schrijft men in dit rapport dat een toename van het aantal inwo ners noodzakelijk is teneinde een goed leefklimaat en voldoende voorzieningen te kunnen waarborgen". Het zou inte ressant zijn te weten hier met een goed leefklimaat bedoeld wordt, maar ge vreesd moet worden dat dit erg afwijkt van wat de meeste inwoners van dit dorp hieronder verstaan. Nog meer twijfels aan deze rapporten ontstaat als men geregeld leest over het terug dringen van de verkeersoverlast, het bevorderen van het groen, de rust en het milieu terwijl gelijktijdig plannen worden voorgelegd die precies het om gekeerde bewerkstelligen. Indien men de verkeersoverlast in dit dorp werkelijk te lijf wil gaan zal er toch in de alle reerste plaats voor gezorgd moet wor den dat er niet méér verkeer komt. Er zijn echter verschillende aanwijsbare gevallen waarin de voorgestelde plan nen juist dit tot gevolg zullen hebben. Vanzelfsprekend is het goed dat in- dustrietjes en bedrijven uit de kern van het dorp naar de rand verplaatst wor den. Als daar echter deels ook bedrijven uit omliggende gemeentes kunnen ko men, dan wordt daardoor automatisch méér verkeer aangetrokken. Onbegrijpelijk is het feit dat praktisch nergens in de rapporten de financiële aspecten en consequenties worden beke ken. Het lijkt erop of men met een grote boog om dit lastige onderwerp heen loopt, omdat men weet dat indien men deze, vaak doorslaggevende factor be trekt bij de beoordeling van de plannen, zou blijken dat een groot deel van de rapporten ongeschreven had kunnen blijven. R. Snethlage JLowLinxj rféeiloo N Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Op I april 1992 werd bekend gemaakt dat aan VOF Limbon, p/a Rijksweg 100 te Limmen, voor de periode van 12 t/m 14 september 1992 toestemming werd verleend voor het plaatsen win een feesttent aan de Middenweg te Limmen, zulks in verband met de viering van de kermis in I992. De door de burgemeester verleende ontheffing/vergunning lag gedurende dertig dagen ter inzage. Gedurende deze termijn werden door verschillende belanghebbenden bezwaarschrif ten ingediend tegen het besluit van de burgemeester. De burgemeester heeft deze bezwaarschriften -in overeenstemming met het advies van de commissie voor beroep- en bezwaarschriften- ongegrond verklaard bij besluit van 9 juli I992. Tegen het besluit tot ongegrondverklaring van de bezwaren en verlening van de vergunning/ ontheffing kan door eenieder, die door dit besluit rechtstreeks in zijn of haar belang wordt getroffen, een beroepschrift worden ingediend bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Dit dient te geschieden binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter algemene kennis is gebracht Indien een belanghebbende wil voorkomen dat door VOF Limbon daadwerkelijkgebruik wordt gemaakt van de aan haar verleende ontheffing/vergunning, dan dient hij/zij -tegelijk met of na de indiening van het beroepschrift- een verzoek om schorsing te richten aan de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak, eveneens te adresseren aan postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De aandacht wordt erop gevestigd dat een beroepschrift (en een schorsingsverzoek) slechts in behandeling worden genomen na storting van het verschuldigde griffierecht ad f 150,-. 5 augustus 1992, Burgemeester en wethouders van Limmen HEILOO - Goed nieuws: wie milieube wust modieus wil wezen, hoeft binnen kort niet meer met de billen bloot. In rap tempo werken textiel-industrie en mode-ontwerpers de laatste tijd aan eko-mode. Eind vorig jaar barstte in eens de discussie over het groen-gehalte van de mode los. In Duitsland ver scheen een boek over Chemie in de kleerkast", er kwam "groen katoen" op de markt en Europese mode-acade mies wijdden er in Amsterdam een bijeenkomst- plus modeshow aan. Zelfs 'natuurlijke' stoffen als katoen bleken grote vervuilers: maar liefst één vijfde van het bestrijdingsmiddelen-gebruik in de wereld gaat eraan op. De modewereld was nogal verrast, maar eerlijk is eerlijk: ze reageert snel. Ver fstoffen worden minder giftig. Technie ken voor verdere textiel-veredeling eveneens. Ook worden fabrieken voor zichtiger met gevaarlijke stoffen en zui niger met grondstoffen en energie. Ontwerpers en winkelbedrijven zijn eveneens aan het denken gezet. Herge- bruik-mode en natuurlijke grondstoffen (vooral linnen, wol en jute) raken in. Maar, zeggen de kenners, de toekomst is aan de duurzame kleding en.min der wisselingen in het modebeeld. Milieu modieus Splinternieuw is de ,,Eco Collection" van het grote modemerk Esprit. Milieu vriendelijker productie wordt, zo zegt Esprit, gecombineerd met steun aan kleine ambachtelijke coöperaties. On der meer in Ecuador en Ghana. Het Nederlandse merk Bo Weevil komt van nature gekleurde katoensoorten. Dat maakt verven overbodig. Bruine en groene tinten zijn er al. Ook voor blauw, geel en rood koestert Bo Weevil interessante plannen. Ook de schoenen-handel gaat aan mi lieu doen. Kanvas-schoenen zijn in trek: diervriendelijk en geen vervuilend leer- looien meer. Ook zijn er merken die hun leren schoenen aanprijzen als plantaardig gelooid". Maar wat die kreet precies waard is, blijkt moeilijk te achterhalen. Recycling Goedkoop zijn de meeste eco-collecties nog niet. Toch kan ook iemand met een krappe beurs zich smaakvol met een schoon geweten kleden nu de handel in tweede-hands kleding steeds professio neler wordt. Een kat in de hobbezak koopt u daar allang niet meer. Overi gens: nog altijd Verdwijnt teveel kleding in de vuilniszak. De voddenman, Max, Kringloopwinkels, Emmaus en Leger des Heils, kunnen uw afgedankte textiel goed gebruiken. Inmiddels heeft zich ook een schoenen recyclingbedrijf aangediend: De Groene Weg, een van oorsprong Duitse firma die nu in Nijmegen haar eerste Neder landse vestiging heeft. Informatie: Bo Weevil/Kristal Products BV ("groen katoen"): 03417-62767. Esprit (Eco-collection): 020-6278281. Veganisten-organisatie (stevige kanvas schoenen, diverse kleuren): 085-420746. Ned. Bond tot Bestrijding van de Vivi sectie (dierproefvrije en natuurlijke kosmetika): 070-3248683. Obilot Natuurtextiel: 05750-17091. De Groene Weg: 080-779712 (dhr. P. Raymann). Broodpizza a la Mediterranée Oud brood op de camping. De eendjes hebben het in de zomer niet nodig. Ge lukkig zijn er ook verrukkelijke mini- pizza's mee te maken. Brood-recycling: Italië in uw koekepan! Hartig hapje bij de lunch voor twee personen. Ingrediënten: 2 dunne sneetjes oud brood 1 kleine ui stukje prei 1 tomaat 1 teentje knoflook 1 ei olie 2 plakjes kaas kruiden Klop het ei los met water (kruiden) zout, peper, majoraan en oregano. Week hierin het brood. Snipper de ui, snijd de prei in dunne rin gen en de tomaat in dunne plakes en pers de knoflook. Verwarm een scheut je olie in de koekepan en fruit hierin de groenten halfgaar. Verwarm opnieuw wat olie in de koeke pan. Leg de, goed uitgelekte sneetjes brood hierin en schep het groenten- mengsel erop. Giet de rest van het week- vocht erover en leg daarop de plakjes kaas. Doe de deksel op de pan en laat de pizza op een zeer zacht vuurtje gaar worden in 15-20 minuten. DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDS BOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 Word nu lid. J Na ontvangst van de acceptgirokaart betaal ik de jaarcontributie van 35 gulden, inclusief een VVN Voordeelpas. i Geboortedatum: Adres:., Postcode/plaats: Deze coupon versturen in een envelop zonder postzegel naar: Veilig Verkeer Nederland, Antwoordnummer 38, 1200 VB Hilversum. Veilig Verkeer Nederland, pok uw zaak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4