Ito A.J. vos Timmerdorp 1992 Fanfare en showband Heiloo Nieuw aanzien modehuis Mascotte m gaat weer naar de muziek bezorger/ster Alle verenigingen, opgelet.'! 0 EERSTE VRIJDANSAVOND: ZATERDAG 29 AUGUSTUS VAN 20.45 TOT 01.00 UUR S3 26 AUGUSTUS 1992 NIEUWSBLAD VOOR 57e JAARGANG NO. 35 Poolse kinderen weer terug naar Swietochtowice Dansschool RIJKSWEG 43, 1906 BD LIMMEN TEL. 02205-3842 of 072-330675 KOM DIT NAJAAR GEZELLIG EEN DANSCURSUS VOLGEN. START SEIZOEN 1992/93: DONDERDAG 27 AUGUSTUS Informatie en inschrijving vanaf heden tel. van 17.00-19.00 uur. p V&N°E^ta°«°varl Kookverkoop Expositie werkstukken bewoners de Loet in het Trefpunt op de Infor matiemarkt op zaterdag 5 september a.s. Het groene warenhuis op stelten Simultaan schaken en dammen en wedstrijd- scrabble op zaterdag 5 september in het Tref punt in Heiloo Wij zoeken per 1 september a.s. een voor Egmond aan den Hoef Oplage 300 kranten. Info: DRUKKERIJ UITKIJKPOST Tel. 072-330175 Beren- en poppenbeurs op zaterdag 29 augustus a.s. in motel 'Akersloot' Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Sloop panden Holleweg Dors-toernooi Sweelinck-Schütz project door Hollands Vocaal Ensemble CLJAPUIV/IAMrt DAKDEKKER - LOODGIETER nHOniVIHINva Holleweg 19 072-335085 SCHOOLBOEKEN BESTELLEN? DAT DOE JE NATUURLIJK BIJ: Q—i Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 4 Tr 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. De bestelkosten nemen wij voor onze rekening dat ietsje meer service... simon peek juwelier Hobbyfarm start nieuw seizoen Nu de zomer zo goed als voorbij is, beginnen alle vereni gingen weer vol enthousiasme aan hun nieuwe seizoen. Ons bereikte een grote hoeveelheid kopij. Volgende week 2 september zullen wij met een pagina verenigingsnieuws komen om daarin deze kopij te plaatsen. Wie nog geen kopij heeft ingezonden, laat die zorgen dat dat deze week bij ons binnenkomt. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. r.V.V.V^ De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Fanfare Showband Heiloo (kortweg F.S.H.) is een muziekvereni ging met historie in Heiloo. Menigeen kent ons nog als het voormalige 'Trom petterkorps Heiloo'. Door de wijziging enige jaren geleden naar een fanfarebe zetting zijn wij geen trompetterkorps meer. Daarom hebben wij de naam ver anderd in Fanfare Showband Heiloo. Wij zijn een enthousiaste groep mensen, die op een leuke manier muziek gecom bineerd met wat show op straat willen brengen. Daar wij ons veel op straat begeven, zijn wij in Heiloo een bekende verschij ning in onze bordeaux-rode uniformen. De laatste tijd zijn er wat wisselingen geweest binnen het bestuur en is het voor een buitenstaander niet meer zo duidelijk wie er de aanspreekpunten zijn. Allereerst is er een nieuwe voorzit ter in de persoon van Arco van Dam. Voor diverse algemene vragen kunt u bij hem terecht (072-338801) Voor het aanvragen van optredens etc. kunt u te recht bij de secretaresse, Nanda Hen- ning (072-337150) Voor alles wat betreft de majorettes kunt u terecht bij Jan Bakker (072-332907) Uiteraard is F.S.H. ook schriftelijk bereikbaar, via postbus 304, (postcode 1850 AH) te Heiloo. Wat doet F.S.H.? - straatoptredens (bloemencorso's, op tochten, serenades, sinterklaasintocht) met show; - concerten; - concoursen (o.a. Wereld Muziek Concours te Kerkrade). Deelname aan optredens vereist uite raard oefening, maar daarnaast ook be geleiding en opleiding door de vereniging, eventueel in samenwerking met de volksmuziekschool te Heiloo. 'Men krijgt, voor zover noodzakelijk, muzikale opleiding (theorie en prak tijk), instrumentbeheersing en show- marstraining. Een instrument alsmede uniform wordt door F.S.H. in brui kleen gegeven. Voor de marjorettes is dit: leren omgaan met de baton (majo- rettestok). Het gezamenlijk instuderen van showtjes zowel voor de majorettes afzonderlijk als in combinatie met de band. Ook voor de majorettes is kleding en uiteraard de baton beschikbaar. Nieuwe leden, zowel majorettes ais bandleden, worden waar nodig indivi dueel begeleid. Uiteraard wordt voor het bovengenoemde contributie gehe ven, maar de hoogte hiervan is zeer ac ceptabel. Als u vragen mocht hebben over repetitieavonden en -tijden, contri butie of anderszins, kunt u die bij de eerdergenoemde personen kwijt. Zaterdag 22 augustus zijn de 22 kinde ren met hun begeleidster na twee en een halve week vakantie in Heiloo e.o. weer naar hun vaderland teruggekeerd. De Stichting 'Een Hart voor Polen' Heiloo heeft na allerlei voorbereidingen 22 kin deren bij elf gastgezinnen onderge bracht. Maanden tevoren hadden de gastouders elkaar al leren kennen tij dens de informatieavond en tijdens de Poolse lessen, waar op een eenvoudige manier veel voorkomende woordjes ge leerd worden, als: goede dag - welte rusten - heb je honger etc. Terugblikkend zijn het weken geweest van plezer - verdriet - van tevredenheid - van spanning - inspanning en ontspan ning. Via uitstapjes - kerkdiensten - sportdag en afscheidsfeest, via individu ele activiteiten met de gastouders en ge zamenlijke activiteiten met de gastouders en gezamenlijke activiteiten georganiseerd door leden van de Stich ting is opnieuw de Doelstelling van de Stichting 'Een Hart voor Polen' Heiloo verwezenlijkt, nl. Het bieden van een ontspannen - leerzame en vooral gezon de vakantie. - De ontspanning voor deze kinderen is nodig om even uit de troosteloze sfeer van armoede en onmacht te komen. - Het educatieve element vinden we in het zien hoe een lan, een dorp - hoe een gezin kan leven, anders dan zij het ge wend zijn. - De gezonde vakantie geldt met name voor de zwakke, soms zelfs ondervoede kinderen en geldt verder voor ieder kind, die komt uit een stad van zware industrie en mijnbouw. En zo is niet alleen 5 augustus, de komst van de kinderen een spannende dag ge weest, óók zaterdag 22 augustus de dag van vertrek was een spannende dag. Na een resigebed en een emotioneel dan kwoord van de begeleidster aan de gastouders zijn de kinderen vertrokken, bepakt en bezakt, en begeleid door twee leden van de Stichting. Afwisselend met de zakdoek zwaaiend en tranen dro gend, laten ze hun gastouders 'LEEG* achter. Ondersteunend zeggen ze elkaar tot ziens, als de Stichting hen uitnodigt voor een terugblik. HEILOO - Voor de zestiende keer is er weer een timmerdorp geweest. Vorige week dinsdag 18 augustus zijn 480 kin deren begonnen met het opbouwen van hun eigen dorp. Met behulp van 35 mensen van de lei ding, die met speciale timmerdorp-t- shirts rondliepen, zijn er naar het idee van de kinderen verschillende kleuren wijken gemaakt. Zo was er een wijk rood, geel, groen en een wijk blauw. De huizen werden zo groot en hoog moge lijk gemaakt. De dag erop, woensdag zijn de kinderen met verf aan de slag ge gaan. De verf en de 'winkeltjes' (die er op donderdag aan toegevoegd waren) maakten van het dorp een 'mini-stadje'. Jammer genoeg regende het donderdag bijna de hele dag, zodat de waterverf er weer vanaf spoelde. Maar 's avonds, op de open avond, werd het gelukkig wèer droog. Er kwamen vreselijk veel be langstellenden kijken naar timmerdorp met zijn winkeltjes. De kinderen zaten allemaal achter de toonbanken en ver kochten van alles zoals oud huisraad, speelgoed, maar ook eigengemaakte produkten uit de keuken etc. Vrijdag is timmerdorp gesloopt, 's Avonds was er op het terrein nog een vi deofilm van timmerdorp '92, die helaas wat slecht te zien was, want het was nog te licht buiten. De talentenjacht bracht acts met bekende hits zoals Madonna, Dorus en Grease, er waren ook verschil lende kinderen die zelf een muzie kinstrument bespeelden. Het geheel werd gepresenteerd door Joost van Os, die ook organisatorisch belangrijk was. Deze zestiende timmerdorp is weer geslaagd, mede dankzij een maximum aan kinderen. Het was dit jaar de tiende keer aan de Omloop. Ma^oerèn^_9°ede,en' Timmerdorpveel aktiviteiten SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking - kwaliteit en vakmanschap - eerlijk advies en kosteloze offerte ALKMAAR - De volgende KOOK- verkoop zal gehouden worden op zater dag 5 september a.s. in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar. De ope ningstijden zijn van 10.00-14.00 uur. De opbrengst van deze verkoop zal o.a. besteed worden aan het volgende pro ject: Een scholingsproject voor de Efe pygmeeën in Zaïre. De EFe-pygmeelen wonen in het Ituriregenwoud in Oost- Zaïre. Ze leven onder zeer primitieve omstandigheden. Hun leefmilieu is zo danig veranderd - door o.a. houtkap, groei van de bevolking en een jachtver- bod - dat er een andere leefwijze ont wikkeld moet worden. De werkgelegenheid is er bedroevend. Naast de jacht hebben enkelen een inko men door te dansen voor toeristen of door jachtbuit te ruilen voor maniol en zoete aardappelen. Aan K.O.O.K. heeft men een bijdrage gevraagd voor een scholingsprojekt in het kader van de al fabetisering van de Zaïrese plattelands bevolking. Men stelt zich voornamelijk ten doel de pygmeeën uit hun isolement te halen, zodat ze zich uiteindelijk beter weten te handhaven. De verkoop van augustus heeft 18.162,80 opgebracht. Deze opbrengst zal o.a. gebruikt wor den voor een watervoorzieningsproject ten behoeve van de Bosjesmannen in Ghanzi, Botswana. Heeft u nog bruik bare spullen, dan kunt u contact opne men met dhr. Th. Schaper, J. van Effenstraat 8 in Alkmaar. Hij is telefo nisch te bereiken onder nr. 072-402121. Deze goederen zullen dan in de verkoop van oktober aangeboden worden. HEILOO A Op zaterdag 5 september a.s» wordt van 10.30 - 16.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo een expositie gehouden van werkstukken van bewones van de Loet. Het betreft zowel geschilderde als ge borduurde en zowel naar eigen ontwerp als naar voorbeeld gemaakte werkstuk- deen. De expositie geeft een goede en verrassende indruk van de creativiteit en technische vaardigheid van de (vaak hoogbejaarde) bewoners. De expositie is een onderdeel van de in formatiemarkt voor 50-plussers welke op deze dag in dezelfde lokatie georga niseerd wordt. HEILOO - Op donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 september staat Intratuin Heiloo aan de Vennewatersweg 15 te Heiloo op z'n kop. Intratuin organi seert dan de zogenaamde 'Warenhuis op stelten' dagen. Uitverkoop, maar niet zo maar een. Door het gehele assor timent vindt u artikelen met verbazing wekkende kortingen. Kortingen van 10 tot 50% zijn dan meer gewoonte dan uitzondering. Kortingen op echte zome- rartikelen als tuinmeubelen, kussens en barbeques, maar ook op kamer tuinplanten, hout, gereedschap en vele andere artikelen. Wedstrijd stelten lopen Ook aan de kinderen is gedacht. Een pr achtig parcours is uitgestippeld voor een spannend wedstrijdje stelten lopen. Op donderdag 3 september, is het startschot om 16.00 uur, op vrijdag om 16.00 en om 19.00 uur, tevens koopavond en op zaterdag om 11.00 en 15.00 uur. De winnaar van iedere ronde mag zijn 'gouden' stelten behouden. Kom dus met z'n allen 3, 4 of 5 september a.s. naar Intratuin Heiloo. Zoveel voordeel bijeen, maakt een bezoek aan Intratuin nu dubbel en dwars waard. HEILOO - Op zaterdag 5 september a.s. wordt van 10.30-16.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo si multaan dammen en schaken gegeven en een wedstrijd scrabble georganiseerd tijdens de informatiemarkt voor 50-plussers. Het programma staat in het kader van deze informatie-markt; bij de vaststel ling van de duur van dit denksport onderdeel is daarmee rekening gehou den: van 11.30-13.00 dammen, van 13.00-14.00 uur scrabble en van 14.00-15.30 uur schaken. Vooral voor diegenen die thuis met hun denksport wel actief zijn, maar twijfelen over de overstap naar het spelen in meer georga niseerd (club)verband, is dit natuurlijk een prima gelegenheid hiermee eens vrijblijvend kennis te maken. Belangstellenden raden we aan van te voren kontakt met ons op te nemen: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. (072) 331297. AKERSLOOT - Poppen- en berenlief hebbers kunnen zaterdag 29 augustus a.s. hun hart ophalen in motel 'Akersloot', te Akersloot, waarvan half elf tot half vijf een grote poppen- en be- renbeurs wordt gehouden. Beren- en poppenmaaksters uit alle hoe ken van ons land zullen zo'n 1000 beren en poppen in verschillende variaties meebrengen. De organisatie is in han den van Agnes Melger (org. buro Telex te Vaassen), zelf al 25 jaar een fanatiek verzamelaarster en sinds kort ook be- renmaaktster. Zij heeft van haar hobby haar beroep gemaakt en reist met een vaste groep mensen door het hele land om haar liefde voor poppen en beren met anderen te delen. Bovendien kun nen de bezoekers bij haar terecht voor taxatie van hun oude pop of beer. Te vens vindt men op de show kraampjes met materialen om zelf poppen en beren te maken. Ook kan men er terecht voor allerlei bijkomende zaken, zoals pop penhuizen, miniaturen, marionetten, wagentjes, jurkjes, schoentjes en patro nen. Er is een prachtige stand met oud en antiek kant, oude stoffen en acces soires. Natuurlijk zal ook de beren- en poppendokter niet ontbreken. De toe gangsprijs bedraagt 5,- voor volwas senen. De 65-plussers en kinderen van 17 en 18 jaar betalen 3,50. Kinderen tot en met 16 jaar mogen onder geleide gratis mee naar binnen. HEILOO - De gemeente was niet inge nomen met de bezwaarschriften die werden ingediend. Zij stelt zelf ook in haar brief aan Gedeputeerde Staten, dat het ër veel zijn. Dat zij dit niet kan ver kroppen komt dan ook hierin duidelijk naar voren. Op voorhand stelt zij dat veruit de meeste (76) bezwaarschriften gelijk van inhoud zijn en opgesteld en verspreid door Heiloo 2000. Het is ron duit stuitend te moeten lezen: 'De waar de van deze 'standaard' bezwaarschriften, met name van de be woners elders in de gemeente, trekken wij dan ook zeker in twijfel'. Een der indieners belde mij woedend op en vroeg zich af waar de gemeente het recht vandaan haalt dit te veronderstel len. Denkt de gemeente dat de indieners imbicielen zijn, waarschijnlijk wel. De gemeente gaat niet in op de periode waarin deze art. 19 procedure zich af speelde, de vakantie, maar trekt de juiste bedoeling der indieners in twijfel. Het college baggateliseerd hiermee een democratisch recht. Het geeft te denken als gebruikmakers van zo'n recht niet aux serieux worden genomen door de gemeente. A. ten Hoope HEILOO - Dit jaar wordt voor de 15e keer het 'Dorstoernooi georganiseerd. Het toernooi gaat in het weekend van 29 en 30 augustus van start op de 7 kunst- grasbanen van T.V. Heiloo. Er wordt gespeeld in de sterkten: BI, Cl, Dl en D2 (21 In totaal zullen zo'n 350 par tijen gespeeld worden. Dit is mede mo gelijk omdat Cor Keeman zijn tennishal 'De Dors' gedurende het toernooi be schikbaar heeft gesteld voor de ten- nislessen van onze vereniging. In de BI spelen bij de heren o.a. Klaas Jan van Leeuwen, Ron Verschoor en Yvo Niks. Bij de dames lijken Marleen Doets, Ca roline Koomen en Karin Swidde een goede kans op de eindstrijd te maken. In de Cl zal het bij de heren wel weer een spannende strijd worden, al lijken hier Jorgen van Amstel, Ferry Haan en Niels O.E. Nijhuis aan elkaar gewaagd. Bij de dames is Joyce Kabalt een goede kanshebster. Gedurende deze week is er elke avond iets te doen op de Dors. Zo speelt ons befaamde huisorkest een aan tal avonden en is er een Franse en Itali aanse avond op dinsdag resp. donderdag. Het 'Happy-hour' houden wij dit jaar op woensdag. Op vrijdag zal de band Quasi-modo optreden. Mede dank zij onze sponsors zijn wij ervan overtuigd dat het dit jaar weer een leuk en gezellig toernooi zal worden. HEILOO - Na enkele projecten voor een wat grotere bezetting neemt het Hollands Vocaal Ensemble in dit najaar een programma in studie voor de 'voca le fijnproever'. Centraal staan de z.g.n. Geistliche Konzerte van Heinrich Schütz en de psalmen van Sweelinck. Omdat deze schitterende muziek nogal hoge eisen stelt aan de uitvoerenden is gekozen voor een wat kleinere bezet ting. Al enkele jaren biedt het Hollands Vocaal Ensemble aan goede zangers de mogelijkheid om per project in te schrij ven. Ook nu is er plaats voor enkele stemmen, vooral tenoren en bassen. De repetities starten op woensdag 26 au gustus om 20.00 uur in de Koogerkerk te Zuid-Scharwoude en staan onder lei ding van 'barokspecialist' Hugo van Veen. Geïnteresseerde zangers (vooral tenoren en bassen) kunnen zich melden tot uiter lijk half september. Van hen wordt in principe verwacht dat zij ook het studie weekend op 10 en 11 oktober mee zullen maken. Het repertoire is veeal a capella maar ook soms het orgel-continuo. In cidenteel kan van de zangers een solorol gevraagd worden. Concerten .vinden half december plaats. Geïntereseerde projektzangers kunnen contact opne men met de secretaresse onder nummer 072-330596. Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 Het nieuwe interieur van modehuis Mascotte. Dit bericht is voor alle jonge knutse laars in Heiloo. De jeugd kan in septem ber weer aan de slag in de Hobbyfarm. Er an worden gesoldeerd, geschilderd, getekend, geplakt, geborduurd, gegipst, geëmailleerd en natuurlijk niet te verge ten, gezaagd en getimmerd. De Hobby farm is een gezellige club, waar de kinderen veel ruimte en mogelijkheden hebben om te knutselen voor niet veel geld. De contributie bedraagt 60,00 per seizoen. De Hobbyfarm is op drie dagen in de week geopend. Woensdag middag van twee uur tot half vier, vrij dagavond van zeven uur tot half negen en zaterdagochtend van half tien tot elf uur. De woensdag- en zaterdaggroep zijn meer voor de wat jongere kinderen. De leeftijd voor de Hobbyfarm ligt tus sen de zes en twaalf jaar. Dit alles ge beurt onder de leiding van een enthousiaste groep mensen, die zelf veel lol beleven aan die paar uurtjes in de week. Als je zin hebt om lid te worden, kom dan langs op woensdag 2 septem ber, vrijdag 4 september of zaterdag 5 september. We huizen in de voormalige huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg te Heiloo. Voor meer infor matie kunt u bellen met Renate van der Steen, 338850. HEILOO - Na een aantal weken te gast geweest te zijn bij de galerie van Renee Smithuis is modehuis Mascotte aan de Stationsweg weer terug op haar eigen plek. Deze plek is echter wel geheel ge- reiioveerd. Hoewel er geen centimeter bij is gekomen, lijkt de zaak veel groter. De toonbank die naar de voorkant ver huisd is en de strakke verdeling van de schappen zijn hier debet aan. Vorige week woensdagavond werd onder grote belangstelling, de nieuwe zaak in ge bruik genomen. Modebeeld De winterkleuren zijn hoofdzakelijk rustig, zachte vergrijsde pastels zoals abrikoos en zachtgroen, maar verre van saai. De rok is er in alle lengten. ,,Het beste is voor de spiegel te gaan staan en kritisch naar jezelf kijken en dan de lengte van de rok kiezen 'die bij je past. Ben je klein, neem dan geen lange rok. Een korte of middenlengte staat dan wel beter', aldus Marlies van Schagen. Of het nu cnique is ol voor elke dag, mode moet prettig draagbaar zijn, altijd, al leen dan voel je je mooi. Mascotte be reikt een groot publiek en profileert zich duidelijk en dat is wat de klant wil. Toch is het altijd weer de persoon die de kleding maakt. Trek maar eens een aan tal mensen dezelfde kleding aan. Ze zijn toch elk weer anders. De pantalon is nu nog smal, maar de wijde pantalon is in opkomst. De jeans va^k versierd met rits en stiksels is niet meer uit het mode beeld weg te denken, hoe men zich ook kleed. De legging begint langzamerhand terrein te verliezen. Er zijn prachtige jacks, waarvan sommigen een soort bontrand langs de kapuchon hebben. Ook weer ruiten van de winter. Eigen lijk zijn die er elke winter wel, zij het op bescheiden wijze. Zoals de zaak van Mascotte er nu uitziet, is het overzichte lijk en meest op kleur geetaleerd, zodat de klant snel kan zien in welke hoek zij zijn moet. Een sieraad voor de Stati onsweg. Makelaar Taxateur o.g. ^po^keT^M, Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1