e> a I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO r k 1993-1998 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Raadsvergadering Nieuw bouwplan Voorbereidingsbesluit Schoonmaakbeurt rolemmers Ontwerp- baggerspecieplan Herhaalde oproep Expositie gemeentehuis Beperkte en gehele sluiting zwembad Het Baafje Gemeente Heiloo maakt een verkeersplan Weg met die rond slingerende fietsen bij het station r De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 3 september 1992 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwer pen op de agenda Vaststellen besluit tot garanderen van rente en aflossing van leningen voor het verkrij gen in eigendom van woningen en woonwa gens (gemeentegarantie). Voorlopige vaststelling rekening gemeente lijk grondbedrijf en gemeenterekening 1991. Achterstallig preventief en technisch onder houd openbare basisscholen. Krediet ten behoeve van nieuw te bouwen onderkomen Sport en Recreatie en aan te passen onderkomen Groen en Landschap. Krediet ten behoeve van aanpassing brand weerkazerne. Voorbereidingsbesluit Westerweg 258 in verband met artikel 19-procedure uitbreiding kantoorruimte. Voorbereidingsbesluit Kennemerstraatweg 143 in verband met artikel 19-procedure uitbreiding Rabo-bank. Voorbereidingsbesluit Westerweg 358 in verband met artikel 19-procedure bouw veldschuur. Voorbereidingsbesluit Het Vierkant 22 in verband met artikel 19-procedure uitbreiding kinderdagverblijf De Vijfhoek. Vaststellen voorbereidingsbesluit Station en omgeving. Vaststellen aanvullend voorbereidingsbesluit percelen Holleweg 57 tot en met 63. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 3 september 1992 tij dens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan het gemeente bestuur van Heiloo voor het uitbreiden van het Brunogebouw op het perceel Pastoor van Muijenweg 12 ten behoeve van een tie nerruimte met kantoor- en bergruimte. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 27 augustus 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na te lefonische afspraak, nummer 313 121) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 2 juli 1992 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen aan de Pastoor van Muijenweg nummer 12. Het besluit ligt met de daarbij behorende te kening vanaf donderdag 27 augustus 1992 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op an dere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313121 De groene GFT-rolemmers worden weer schoongemaakt in week 36, te weten de week van maandag 31 augustus t/m vrijdag 4 september. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. De schoonmakers hebben dan de gelegenheid hun klus te klaren. In het provinciale plan voor verwijdering van baggerspecie geeft het provinciaal bestuur aan hoe de komende jaren moet worden omgegaan met schone en vervuilde bag gerspecie. Het plan heeft in eerste instantie betrekking op de planperiode 1993 tot 1998 maar gaat ook in op de daarop volgende tweede en derde planperiode die lopen van 1998 tot 2003 en van 2003 tot 2008. Ten behoeve van dit plan is een Milieu effectenrapport (MER) opgesteld. Daarin staat wat de gevolgen zijn voor het milieu bij reiniging en storten van baggerspecie. Het probleem is dat een groot deel van die specie zodanig is vervuild dat het niet meer te gebruiken of te verspreiden valt. Het ontwerp-baggerspecieplan geeft aan waar de baggerspecie moet worden gestort. Bovendien gaat het in op het voorkomen van vervuilde baggerspecie en op het ver groten van mogelijkheden voor reiniging. Inspraak Van 17 augustus tot 19 oktober 1992 liggen het ontwerpbaggerspecieplan, het MER en een samenvatting van het MER ter visie in alle gemeentehuizen en bibliotheken in Noord-Holland. U kunt het plan tijdens kan tooruren ook inzien bij de Dienst Milieu en Water van de provincie, aan het Houtplein 33 in Haarlem. Tijdens deze inspraakperio de kan iedereen die dat wil schriftelijke reacties (bezwaren) op het plan en het MER sturen naar: Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland Postbus 123 2000 MD Haarlem Op ,8 september is er in de Statenzaal van het provinciehuis, Dreef 3 in Haarlem een hoorzitting, die om 19.30 begint. Dan kun nen mondeling de bezwaren tegen en de reactie op het ontwerp-plan en het MER naar voren worden gebracht. Op 8 februari 1993 zullen Provinciale Staten een besluit nemen over de vaststelling van het plan, waarbij rekening wordt gehouden met alle gehoorde of binnengekomen commentaren. Wilt u meer weten over de inhoud van het ontwerp-plan of over het MER, bel dan de heer V. Schaap, tel. 023-143744. Informatie over de procedure is verkrijgbaar bij mevr. mr. A. van Velzen, tel.023-143768. Plan en samenvatting Exemplaren van het ontwerp baggerspecieplan, het MER/ en of de sa menvatting daarvan zijn tegen kostprijs ver krijgbaar bij de Centrale bestuursdienst, magazijn, tel. 023-144426. Een informatieblad over het plan, met een korte samenvatting ervan, is gratis aan te vragen bij Bureau Voorlichting, tel. 023-144452. Ondersteuning Wilt u reageren op het ontwerp baggerspecieplan dan kunt u terecht bij het Participatie Instituut (voor.heen Ondersteu ningsinstituut) Noord-Holland. Dat is een van de overheid onafhankelijke en zelfstan dige instelling die kosteloos kan worden in geschakeld voor bijvoorbeeld het opstellen van brieven, argumenten of leiden van gesprekken. Bel of schrijf hiervoor naar Par ticipatie Instituut Noord-Holland, Kleine Houtweg 32, 2012 CD Haarlem. Tel. 023-319130. U kunt vragen naar de heer K. Zwakman. Enquête c.q. verlengingsformulier voor woningzoekenden Alle bij de gemeente Heiloo als woningzoe kend geregistreerd staande personen (uitge zonderd de ingeschrevenen van na 1 januari 1992) hebben in juli jl. een enquête c.q. verlengingsformulier ontvangen. Deze enquête/verlenging is bedoeld om a) te bepalen hoeveel mensen er op dit moment woningzoekend zijn; b) na te gaan welke behoefte er aan welk type woningen is en c) de gegevens van de op dit moment gere gistreerde woningzoekenden te actua liseren'. Sluitingsdatum van inzending is 18 sep tember 1992. Ingeschrevenen, die het formulier niet uiter lijk deze datum retour zenden zullen worden uitgeschreven als woningzoekende. Wijze van betaling De accept-girokaart moet tegelijkertijd met het enquête/verlengingsformulier ingevuld en ondertekend retour worden gezonden aan de gemeente-secretarie, t.a.v. afdeling Sociale Zaken en Huisvesting, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. De Gemeente zorgt voor verdere afhande ling. Jaaropgave Van groot belang is dat een copie van de opgave van het jaarinkomen over 1991 moet worden meegestuurd ten behoeve van de inkomenstoets. Inlichtingen Voor nadere informatie kan kontakt worden opgenomen met bureau Huisvesting, tele foon 313 112. De expositie is te bezichtigen tijdens de kantooruren, te weten van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur tot eind augustus 1992. Voor de goede orde nog even de namen van de exposanten - mevrouw G. Bos-Violet; - mevrouw S. Brejwo; - mevrouw J. Bikker-Breugem; - mevrouw N. van der Laan; - mevrouw R. Leek; - mevrouw M. Sloff. Waterpolotoernooi Op zondag 30 augustus 1992 organiseert de Z&PC De Spetters in het zwembad Het Baafje een waterpolotoernooi. Op die dag is het diepe bassin niet beschikbaar voor vrij zwemmen. De ondiepe baden en de lig- weide zijn wel toegankelijk. Sportmiddag Op dinsdag 1 september 1992 is het zwem bad Het Baafje vanaf 13.00 uur gesloten i.v.m. een sportevenement van de gemeen te Heiloo. Waarom is een plan voor het ver keer nodig? Met behulp van een plan voor het verkeer kan het gemeentebestuur bevorderen dat al het verkeer in de gemeente op een zo veilig mogelijke manier en met zo min mo gelijk overlast zijn weg zoekt over de we gen, fietspaden en trottoirs. We hebben te maken met voetgangers oud en jong, fiet sers, bromfietsers en automobilisten en het is de bedoeling om het belang van een ie der zo goed mogelijk te dienen. We maken nu een plan omdat we onder andere van de inwoners maar ook van bijvoorbeeld de poli tie regelmatig vragen en opmerkingen krij gen over bepaalde ongewenste situaties. Als alle problemen goed op een rijtje staan kun je de maatregelen op een logische en goede manier uitvoeren. De onderlinge sa menhang van de maatregelen is dan zoveel mogelijk gewaarborgd. Ook is het nodig om in te spelen op de ontwikkelingen op het gebied van de verkeersveiligheid. Enkele voorbeelden van situaties waar het verkeer veiliger kan Om u een indruk te geven van problemen die op dit moment in de gemeente spelen is hieronder een lijstje gemaakt van situaties waarvoor het verkeersplan mogelijk oplos singen kan geven. - Het verkeer wordt drukker waardoor er vooral meer behoefte komt aan veilige voorzieningen voor fietsers én voet gangers. - De Kennemerstraatweg is een heel drukke weg dwars door de gemeente. Hoe kunnen we het oversteken veiliger maken en hoe kunnen we het aantal auto's wat beperken? - In de woonwijken wordt regelmatig te hard gereden. Wat kunnen we hieraan doen? - De Stationsweg en Kerkelaan zijn druk. Is het mogelijk om daar iets aan te doen? - Sluipverkeer over wegen die daarvoor niet geschikt of bedoeld zijn geeft onnodige overlast terwijl er in het algemeen wel rou tes zijn die hiervoor veel beter geschikt zijn. - De veiligheid voor alle verkeersdeelnemers is erg belangrijk. Laten we proberen hier iets aan te doen. Hoe gaan we hier iets aan doen? Het is niet mogelijk om al deze en andere problemen op het gebied van het verkeer binnen een of twee jaar op te lossen. Dat kost heel veel geld en dat is er niet. Het zou jammer zijn als we dan maar het hoofd in de schoot leggen. Dat hoeft ook niet want regelmatig voert de gemeente repara ties uit aan de wegen. Op dat moment kost het minder moeite om maatregelen die de veiligheid van de verkeersdeelnemers be vorderen gelijk mee te nemen. Als we nu een plan voor het verkeer in de gemeente hebben waarin staat welke maatregelen waar nodig zijn kunnen we hiermee op elk gewenst moment werken. Dit plan wordt nu opgesteld. Het verkeersplan is voor een deel gereed: -Inventarisatie -Analyse Inventarisatie Op dit moment is een deel van het plan klaar. In dat gedeelte zijn gegevens verza meld over het verkeer in de gemeente. Het gaat dan om o.a. aantallen verkeersdeelne mers, gegevens over ongelukken, de breed te van wegen. Deze gegevens zijn o.a.verzameld door het uitvoeren van tellin gen met behulp van apparatuur of door het op verschillende plaatsen gedurende een aantal uren visueel waarnemen van het verkeer. Analyse De beschikbare gegevens zijn netjes ge rangschikt en geschikt gemaakt om te ge bruiken bij het denken over de toekomst. Daarbij is gebruik gemaakt van gegevens die verzameld zijn in de periode van 1983 tot 1992. Daardoor was het mogelijk om ge gevens van ca 10 jaar geleden te vergelij ken met nu. Daaruit blijkt dat het verkeer over het algemeen niet is toegenomen. Uit zonderingen daarop vormen de Kenne merstraatweg als doorgaande verbinding en de Stationsweg/Kanaalweg voornamelijk als gevolg van de realisering van de wijk Ypestein en de Vennewatersweg. De Ven- newatersweg heeft een deel van het verkeer van de Zevenhuizerlaan overgenomen die daardoor aanmerkelijk rustiger is geworden. Dit is een voorbeeld van een aanpassing waardoor in een woonwijk het verkeer kon worden beperkt. Verder is de toekomstige verkeerssituatie beschreven indien we de komende jaren geen maatregelen treffen. Daarnaast is op geschreven wat we met betrekkelijk eenvou dige maatregelen kunnen bereiken om een in het algemeen veiliger en minder hinder- veroorzakend verkeer te krijgen. Hoe ver zijn we nu? Wat moet er nog ge beuren? De gemeenteraad heeft dit deel van het plan besproken en is het in hoofdlijnen eens met de inhoud van het rapport. De Raad vind het ook belangrijk dat we probe ren het verkeer veiliger te maken en heeft ingestemd met het afmaken van het plan. Daarin zullen de maatregelen worden aan gegeven die kunnen leiden tot een verbete ring van de verkeersveiligheid in de komende jaren. Pas dan kan concreet wor den aangegeven welke oplossingen worden aanbevolen en hoe de prioriteiten moeten worden gesteld. Een voorbeeld van een weg die vast en ze ker hoog in het prioriteitenschema zal ko men is de Kennemerstraatweg. De realisering van de uitvoering van het verkeersplan zal over een behoorlijke perio de worden uitgespreid. Om de kosten te be perken zal worden ingehaakt op noodzakelijk werk aan wegen en/of riolering zodat alleen de extra kosten die specifiek de verkeersmaatregelen betreffen apart be schikbaar behoeven te worden gesteld. Informatie In de komende maanden zal in deze rubriek nog aanvullende informatie worden gegeven over de inhoud van het verkeersplan voor zover dat nu gereed is. Voor nader informa tie kunt u bellen met de heren P.Aalders (tel.313 206) of W.J.Tieleman (tel.313 202). Indien gewenst kunt u met hen ook een af spraak maken. Het huidige verkeersplan ligt ter inzage bij de balie van het gemeentehuis. Je moet de trein halen. Je bent al laat en nu je fiets nog kwijt. MAAR WAAR DAN? Een kluis heb je niet gehuurd. De fietsenstalling is te ver en je mag zeker je trein niet missen. Dan je fiets maar tegen een boom, een paal of zomaar ergens. Dit tafereel speelt zich, getuige de aanblik van de omgeving van het station, meer dan eens af. Het geeft een rommelig beeld en is een hin der voor het overige verkeer (voetgangers, fietsers). Nabij het station zijn voldoende fietsenklem- men en kluizen aanwezig en er is een on langs gerenoveerde overdekte fietsenstalling. De fiets kan dus gewoon netjes weggezet worden. Op initiatief van de gemeente Heiloo zullen de Spoorwegpolitie en de Rijkspolitie Heiloo gezamenlijk actie gaan ondernemen tegen de overal rondslingerende en neergegooide fietsen in de omgeving van het station. Hoe ziet de actie eruit? Bord E 3 Verbod fietsen en bromfietsen te plaatsen Inmiddels zijn er rondom het station ver bodsborden geplaatst. Deze borden markeren het gebied waar binnen geen (brom) fietsen mogen worden geplaatst. Het verbod geldt, zoals op de tekening te zien valt, voor het gehele verhoogde voet gangersgebied rond de stallingen aan de oostkant van het station. Aan de westkant geldt het vanaf de toegangsweg naar en van het parkeerterrein, met inbegrip van de plantsoenen en rond de stalling. - Waarschuwingsperiode: Vanaf maandag 31 augustus tot en met vrijdag 4 september 1992 zullen er pam fletten aangebracht worden rondom het station om aandacht te vragen voor de actie. De hinderlijk en onjuist geplaatste (brom) fietsen zullen worden voorzien van een label om de eigenaar aan te sporen de fiets op de goede plek te stallen. De aan wezige politiemensen zullen ter plaatse het publiek mondeling over de aktie inlichten. Tijdstip: 07.15 uur - 10.00 uur. In de week van 7 september tot en met 11 september zal de actie worden vervolgd. - Geen woorden, maar daden: Op dinsdag 15 september en woensdag 16 september 1992 zullen de onjuist ge plaatste (brom) fietsen worden verwijderd en overgebracht naar het bureau van de Rijkspolitie te Heiloo. De eigenaren kunnen hun eigendom afha len na betaling van een boete. Het tijdstip waarop deze (brom) fietsen kunnen worden afgehaald zal worden aan gegeven op de dan nieuw aangebrachte pamfletten. Mocht deze actie niet voldoende zijn, dan zal de actie worden herhaald. I HTk-i Ik-POQT AUGUSTUS 1992 PAGINA 4 FIETSENSTALLING VERB0DSZÖNE: GEEN (BROM)FIETSEN PLAATSEN VERBODSBORDEN: GEEN (BROM)FIETSEN PLAATSEN HOLLEWEG iHH STATIONSPLEIN STATION PLANTSOEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4