SS**** B«l» EXTRA VERRASSINGEN! pussen verschrikkelijke i V septemberl p Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen Opvoedtelefoon Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Tintoretto Falkland Toneel Volleybalvereniging Effect Volksdansen kan iedereen! Helpt u de UW helpen? Sjoelclub Heiloo Stel u houdt niet van groene en bloeiende binnen- en buitenplanten, terracotta potten, tuinmeubelen,tuin meubelkussens, barbecues etc. F* Zelfs niet als ze ongeloofelijk laag zijn geprijsd. Want aan forse kortingen heeft u helemaal een hekel. Dan moet u op 3, 4 en 5 a.s. niet bij Intratuin komen. Want op die dagen staat Intra tuin op stelten. Dat betekent dat we bijna ons hele assortiment op ruimen. Alles gaat weg voor on-ge- lo-fe-lijk lage prijzen. U bent dus gewaarschuwd! S3( •Naast al de aanbiedingen heeft uw Intratuin op 3, 4 en 5 september nog een aantal extra verrassingen voor u. Open Huis Postzegelvereniging Scouting Rurik Zandbakken PAGINA 10 UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 1992 HEILOO - Het activiteitenaanbod van de N.B.v. P., afd. Heiloo, in het sei zoen '92/'93 bestaat uit: Engels, op drie verschillende niveau's. Frans voor ge- vorderen. Leeskring, lezen en bespreken van boeken, informatie over de auteur. Gedichtenkring, lezen en bespreken van gedichten, informatie over de dichter. Handwerken, éénmaal in de 14 dagen. Volksdansen voor gevorderden. Zang koor, oefent éénmaal per week in het Open Huis. Werken met stro, één och tend in de maand voor gevorderden. Toneelgroep. Theatergroep, driemaal per seizoen wordt een voorstelling be zocht. Bij voldoende belangstelling ko men er cursussen: houdingsgymnastiek (César), lampekappen maken en beeld houwen uit speksteen. Verder verzorgt de reiscommissie maan delijks een uitstapje, is er eenmaal in het jaar een dagtocht en is er een fietsclub- je. Dit seisoen zijn er negen avond bijéénkomsten, waarvan één het 45-jarig jubileum van onze plaatselijke afdeling dat op 29 oktober gevierd wordt met een optreden van Nel Kars. Daarnaast zijn er vier middagbijéén komsten. De duur van de cursussen, zo wel als de kosten variëren. Vaak zijn de cursussen in huiskamerverband en zijn de kosten relatief laag. Het lidmaatschap van de vereniging kost 54,00 per jaar. De langlopende cursussen zijn in de eerste plaats voor leden, aan de kortlopende cursussen kunnen ook niet-leden, voor een meer prijs, meedoen. Ook op provinciaal ni veau worden vele activiteiten aangeboden, vaak staat vorming cen traal. Als u belangstelling heeft, bent u van harte welkom op een avond, de toe gang is dan gratis. Voor meer informa tie kunt u terecht bij mw. G. Bakker, Het Vierkant 5, Heiloo, tel. 333521. ALKMAAR - Twee ochtenden per week kunt u met al uw opvoedingsvragen te recht bij de opvoedtelefoon. Op maan dag en donderdag wordt u anoniem te woord gestaan door medewerkers van de afdeling jeugd van de RIAGG Noord-Kennemerland. Het dagelijks omgaan met kinderen roept vragen op. Dat is heel gewoon. Veelal zijn ouders zelf in staat om een antwoord te vinden op vragen over de opvoeding. Soms lukt dit niet of weten de ouders niet bij wie ze terecht kunnen. Dan kunnen ouders de opvoedtelefoon bellen: 072-270330. Verenigingen HEILOO - Dit seizoen zullen er lezin gen gegeven worden over: alle werk zaamheden aan het toneel voordat het doek opgaat, over Yemen en Argentinië en over Terminale thuiszorg. Nadere aankondigingen volgen in de Uitkijk post. Introducé's zijn van harte welkom op deze bijeenkomsten. Het cursusaanbod voor deze winter is veelomvattend. De volgende cursussen zullen van start gaan: een bridgecursus voor beginners, Engelse conversatie voor gevorderden, Engelse conversatie met grammatica voor beginners en ge vorderden, een Museumcursus in het Rijksmuseum te Amsterdam, kerstver sieringen van Patchwork, een kruiden cursus, poppen maken (van tricot), bloemschikken. Deze cursussen zijn uit sluitend bestemd voor leden van onze vereniging. Informatie over deze cur sussen geeft Anneke Kager, Haesacker- laan 31, tel. 332935, 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. Wij hebben ook een bloeiend clubleven. Zo kunt u bij ons bowlen, zingen, brid gen en handwerken. Wij hebben een be leggingsstudieclub, een gespreksgroep over alle mogelijke onderwerpen, een leeskring, een fietscirkel en een Mah- Jonggclub. Voor informatie over deze clubs kunt u zich wenden tot Maartje van Veen, tel. 336861, Zeeweg 129. Voorts zullen wij dit seizoen enkele ex cursies organiseren o.a. naar de V.S.M.-fabriek van homeopatische produkten te Alkmaar en Ameland. Andere excursies zijn nog in voorberei ding. Nadere informatie over al onze activiteiten kunt u krijgen op onze info middag op woensdag 30 september in de Gereformeerde Kerk, aanvang 13.30 uur. Het lidmaatschap van onze Vereni ging is toegankelijk voor iedere vrouw; wij kiezen geen partij op levensbeschou welijk gebied en wij onthouden ons van partijpolitiek. HEILOO - Donderdag 3 september is de openingsavond van het schildersei zoen 1992-1993 om 20.00 uur. Dit is te vens de avohd voor nieuwe leden om kennis te maken met de vereniging Tin toretto. Voor de volgende instructiegroepen, die in september hun werkzaamheden be ginnen of voortzetten, kunnen weer en kele deelnemers worden ingeschreven: maandagavond (om de veertien dagen) 19.30-22.00 uur: beginners. Maandaga vond (om de veertien dagen) 19.30- 22.00 uur: gevorderden. Dinsdagavond (om de veertien dagen) 19.30-22.00 uur: beginners. Dinsdagavond (om de veer tien dagen) 19.30-22.00 uur: gevorder den. Donderdagochtend (om de veer tien dagen) 9.30-12.00 uur: gevorderden olieverf. Nadere inlichtingen en inschrijfformu lieren zijn verkrijgbaar bij de secr. A. Zoon, Oosterzijweg 4, 1851 PA Heiloo, tel. 331191. HEILOO - Toneelvereniging Falkland uit Heiloo bestaat sinds 1924 en brengt jaarlijks maar liefst 2 avondstukken en 2 kinderstukken. Na het succes van ,Amadeus' presenteert Falkland op vrij dag 16 en zaterdag 17 oktober om 20.15 uur een bijzonder toneelstuk; ,,De Eet kamer" van A. R. Gurney. De entree prijs bedraagt 10,00 per stuk/CJP/ 65 7,50 p.st./donateurs 5,00 p.st. Voor de kinderen presenteert Falkland dit seizoen: ,,Brom en de wonder- drank" op zaterdag 7 november om 13.30 en 16.00 uur en op zondag 8 no vember om 14.00 uur. De entreeprijs bedraagt 5,00 p.st./donateurs 2,50 p.st. Kaarten zijn 14 dagen van tevoren ver krijgbaar bij de bekende voorverkoopa dressen. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Cor Veen, tel. 072-338022. HEILOO - Maandag 29 augustus is het seizoen 1992/'93 begonnen. Alle Effect leden gingen weer richting Sporthal 't Vennewater voor de eerste training. Ef fect is een bloeiende volleybalvereniging met ongeveer 250 leden, die als één van de weipige verenigingen in het district Alkmaar een licht stijgend ledenaantal heeft. Onze leden zijn onderverdeeld in verschillende afdelingen: jeugd, senio ren-competitie, recreatie en 50-plus. Onze jeugdafdeling vormt mede dankzij het jaarlijkse (lagere) scholenvolleybal- tournooi een stevige basis. De senioren teams kunnen uit dit arsenaal steeds de jonge talenten halen. De senioren kun nen kiezen uit diverse mogelijkheden: Men kan alleen de training volgen of men traint en speelt mee in een volley balkompetitie. Hierbij heeft men een keuze, ofwel men speelt Nevobo- competitie dan wel in de recreatie competitie. Nevobo-competitie speelt men elke week een wedstrijd op de dinsdag- of woensdagavond. Bij de recreanten is de spelsfeer iets gemoedelijker en speelt men eens in de 3 weken op een dinsda gavond een of meerdere wedstrijden. Alle wedstrijden worden in sporthal 't Vennewater te Heiloo gespeeld. Onze competitie-afdeling bestaat ui 5 dames en 5 herenteams. Bij recreatie doen er 5 dames en 4 herenteams mee. Voor beginners is er een instroom-groep gevormd, waarin deze nieuwe leden op gevangen worden. Deze groep traint el ke maandagavond van 19.00 uur tot 20.15 uur in sporthal 't Vennewater. De jeugd traint in principe tussen 18.00 en 20.00 uur. Selektie teams krijgen extra Iedereen kan dansen bij volksdansgroep Pridini. Bij 'Pridini', de volksdansvereniging in Heiloo, kan vanaf 1 september a.s., werkelijk iedereen aan de slag. Je hoeft er geen speciale kleding voor aan te schaffen, geen goede konditie voor te hebben -die krijg je al dansend wel- en niet muzikaal voor te zijn. Door volks dans ga je je soepeler bewegen, en bij kinderen is er een duidelijke vooruit gang in de motoriek, terwijl er boven dien een redelijk muzikaal gehoor ontwikkeld wordt. Bij 'Pridini' houdt men zich tevens bezig met achtergron den van bepaalde dansen, waarom doet men iets juist op die manier? Zo krijg je al dansend oog voor diverse culturen, omdat er,een internationaal programma wordt aangeleerd onder deskundige lei ding van dansleidster Ellen Heibloem. Voor kleuters vanaf 3 jaar is er een groep op woensdagavond van 18.30 tot 19.15 uur in o.b.s. 'de Nieuwe Hoeve', terwijl er voor kinderen tussen 6 en 12 jaar een groep is op vrijdagavond van 18.30 tot 19.30 uur in de gymzaal aan de 'Dors'. Voor volwassenen is er een groep op woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in o.b.s. de 'Nieuwe Hoeve' terwijl bij voldoende aanmelding een beginnersgroep zal worden gestart, voor mensen die nog nooit gedanst hebben. Het seizoen loopt van 1 september tot 1 juni, en het lidmaatschap kost voor vol wassenen 148,-, voor kinderen 99,- en voor kleuters 60,- voor het hele sei zoen. Voor alle groepen geldt, dat er ze ker 2 maal gekeken, of meegedaan mag worden alvorens men besluit om lid te worden, vooral belangrijk bij kinderen. Op de demonstratiegroep van 'Pridini', die het komend seizoen een week in En geland zal gaan optreden, zijn mensen met minimaal 3 jaar danservaring wel kom. Deze groep danst 2 maal per maand op vrijdagavond van 19.30 tot 22.30 uur in het 'Open Huis'. Over al deze groepen kunt u voor informatie krijgen bij Nel Coolegem tel. 335432, en Flora Groot, tel. 336012, liefst op werk dagen tussen 17.00 en 19.00 uur. HEILOO - Wie dit artikel leest, is waar schijnlijk op zoek naar een nuttige vrije tijdsbesteding. De Stichting Unie Van Vrijwilligers (UW) afdeling Heiloo wil u daarbij graag helpen. De doelstelling van de UW is het bevorderen en verle nen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met mensenlijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. Om vooral die continuïteit in het werk zeker te stellen, zoekt de UW mannen en vrouwen voor o.a. haar volgende werkobjekten: Theeschenken: in verzorgingshuis De Loet wordt iedere avond door enkele vrijwilligers (indeling volgens rooster) de bewoners iets te drinken aangebo den. Wellicht kunt u daarbij een stukje persoonlijke aandacht bieden; Soos: in De Loet wordt op woensdag middag bingo gespeeld en gekaart. Uw hulp is vooral nodig voor het ophalen en weer terugbrengen van bewoners (ook rolstoelgebruikers); Vriendschappelijk contact: de vrijwilli gers leggen regelmatig individuele be zoeken af aan ouderen, die zelfstandig of in een verzorgingshuis wonen. Mis schien iets voor U? Watergymnastiek: vindt tweemaal per week plaats in zwembad Loos en is bestemd voor 65-plussers, die enige hulp of begeleiding nodig hebben. De vrijdaggroep (11.30-12.00 uur) stelt uw hulp als reserve-vrijwilliger zeer op P"js. De UW heeft nog meer activiteiten, zoals: Ziekenhuisbegeleiding: het door vrijwil ligers per taxi begeleiden van ouderen naar ziekenhuyis, specialist, etc., Luisterlezen: voor visueel en/of licha melijk gehandicapten bestaat de moge lijkheid boeken te beluisteren d.m.v. geluidsbanden van de Ned. Luister- en Braillebibliotheek. Indien nodig as sisteert de vrijwilliger bij het samenstel len van de wenslijsten. Ook in verzorgingshuis Overkerck is de UW actief: Bingo: iedere vrijdag wordt een bingo middag georganiseerd; Huiskamerprojekt: tweemaal per week vinden er huiskameractiviteiten plaats; Dagverzorging: meerdere malen per week komen ouderen, die zelfstandig wonen, bijeen. Hierbij assisteert de vrij williger de beroepskracht. Wilt u meer informatie en/of wilt u zich opgeven, belt u dan (liefst tussen 17.00 en 19.00 uur) naar mw. A. J. de Groot, tel. 332626, of naar mw. E.J.E. van Tuyl, tel. 02205-1990. HEILOO - Op donderdagavond 17 sep tember om 20.00 uur in het Open Huis start de sjoelclub haar nieuwe seizoen. Op deze avond houden wij open huis, voor een ieder die kennis wil maken met onze vereniging. Wij sjoelen iedere don derdagavond van 20.00 tot 22.30 uur in competitie-verband in 5 klassen. De contributie bedraagd 8,50 per maand. Er kunnen nog enkele nieuwe leden ge plaatst worden van 18 jaar en ouder. Wilt u informatie hebben dan kunt u de volgende mensen bellen. Voorzitter de heer Bijkerk, tel. 072-332043; secretaris de Groot, tel. 072-336293; pen- mevr. Klok, tel. 072- Rio tuinmeubelset Bouwpakket van duurzaam, geïmpregneerd blank grenenhout. Bestaat uit bankje, tafel (78 x 117 cm) en 2.stoelen. A "IT Van 550,-voor //K" Tijdens de opruiming diverse tl vi showroommodellen voor de halve prijs. Tuinmeubelkussens Kussens in diverse prijsklassen en van diverse merken. Voor de gehele voor raad geldt: Grote Ficus exotica (treurvijg). Donkergroen blad. Houdt van warmte, veel licht en vochtige grond. Hoog 1.50 meter, pot 0 23 cm. Van 39.95 voor Tuinplanten Keuze uit diverse bloeiende planten, klim planten, coniferen en heesters. U kunt ze het hele jaar door planten. Nu met 25% korting! Barbecues Tot 50% korting op alle barbecues. training op zaterdagochtend. De senio ren vullen de trainingsavond tot 23.00 uur.Tenslotte biedt Effect nog een mo gelijkheid voor 50-plus-leden. Deze da mes en heren zijn niet zo piep meer, maar willen toch wekelijks gezellig vol leyballen. De 50-plus-trainingen vinden plaats in de gymzaal van de St. Jan Ma vo aan de Dors op maandagmiddag van 15.00-16.00 uur. Wilt u kennismaken met de volley- balsport, trek dan de sportschoenen aan en stap de sporthal binnen. Ieder adspirant-lid, mag om de sfeer te proe ven, een aantal malen gratis meetrainen om vervolgens over een eventueel lid maatschap te beslissen. Voor verder in formatie kunt u terecht bij Af. Jeugd; Alie de Jong, Pr. Irenelaan 22, Egmond aan den Hoef, tel. 02206-3397; afd. re creatie: Vrony Dijkstra, Rechte Honds- bosschelaan 5, Heiloo, tel. 335775, afd. Competitie: Theo Zentveld, Bosane- moon 32, Heiloo, tel. 337013, afd. 50-Plus, Eltjo Rijks, Keldercroftlaan 26, Heiloo, tel. 334767. ALKMAAR - U mist meer dan u denkt als u geen lid bent van een postzegelve reniging. Kom op vrijdag 4 september vanaf 19.30 uur eens kennismaken bij het P.C.C., Fabritiusstraat 1, Alkmaar (Hoefplan). U kunt dan meteen mee doen met ruilen, veiling en gratis verlo ting. Rookvrije zaal. Als u lid wordt, krijgt u leuke attenties. Bel voor gratis contactblad 611298 of 115185. Ook de jeugd is welkom. Bel van te voren even: 124065. HEILOO - Scouting Rurik Heiloo is weer begonnen aan een nieuw seizoen. Scouting is een vereniging waar kinde ren en jongeren samen allerlei activitei ten ondernemen. Met elkaar veel plezier en lol maken staat daarin centraal. De groep is verdeeld in diverse speltak- ken en deze zijn: Kabouters (meisjes, 6 t/m 10 jaar) en welpen (jongens, 6 t/m 11 jaar) spelen elk in een fantasieland, waar ze allerlei avonturen beleven. Knutselen, sport en spel, speurtochten, E.H.B.O., zijn nog maar enkele voor beelden van wat zij doen. Bij de gidsen (meisjes, 10 t/m 14 jaar) en verkenners (jongens, 11 t/m 15 jaar) ondernemen de kinderen al wat meer dingen zelfstandig. Kaart en kompas le zen, met hout en touw dingen maken, koken, zingen bij het kampvuur, maar natuurlijk ook knutselen en sport en spel zijn activiteiten die bij hen aan bod komen. Rowans/sherpa's (jongens en meisjes van 14/15 jaar t/m 18 jaar), en pivo's (jongens en meisjes, 18 t/m 23 jaar) ver zorgen hun eigen programma's en hel pen bij groepsactiviteiten. Zij hebben ook geen leiding meer, maar begelei ding. Ook bij deze speltakken staan de scoutingtechnieken centraal. Als hoogtepunt van het jaar gaat iedre speltak op zomerkamp. De kabouters en welpen gaan dan een week naar een andere scoutinggebouw, de rest nemen tenten mee en kamperen op een scou tingterrein. Heeft u interesse in of vra gen over Scouting Rurik Heiloo, bel dan na 18.00 uur naar Sylvia Greijer, tel. 072-335967. Nieuwe leden en vooral ook leiding zijn van harte wellfom! Terracotta potten 25% korting op alle terracotta potten. Divérse maten, modellen en kleuren. Ongeschaafde/ruwe planken Hillhout. Drukgeïmpregneerd, 10 jaar garantie. 15x180x1,9 Van 6,50 voor Hillhout. Bouwpakket. Zeskantig, 0 120 cm, hoog 25 cm. Drukgeïmpregneerd, naturel groen. Ook te gebruiken als K M bloembak of vijver. Van 115,-voor vb Vierkant model. 120 x 120 cm. Hoog 25 cm. Van 74,- voor Terracota vogeldrinkschaal met kikker Van 39,95 voor Stelten Speciaal om alle aanbiedingen nog beter te kunnen zien. aardappel mand Grote hoge mand voor bijvoorbeeld blokken. Van 12,95 voor HET GROENE WARENHUIS HEILOO y Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Routebeschrijving: 1. Afslag Heiloo-west (tussen Heiloo en Limmen) 2. Over het spoor. 3. U staat bij Intratuin. Vrijdag koopavond. dhr. J, ningmeester 335002. en 5 september a.s. A -ri.n r\r\ Q A on CPntpmhpr 1 Alle genoemde prijzen zijn afhaalprijzen. Aanbiedingen zijn geldig op 3, 4 en 5 september 1992 of zolang de vooïraad strekt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 10