o l I ttNTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo <c. HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur ALARM ALS ELKE SECONDE TELT l Raadscommissie voor Milieu en Edukatie Rijbewijzen Riolering Industrieterrein Oosterzij Nieuwe expositie in het ge meentehuis van Heiloo De chemokar komt 8 en 9 september weer naar Heiloo Aanslag rioolafvoerrecht/ reinigingsheffingen Reconstructie fietspad gecombineerd met groeiplaatsverbetering Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Wijziging bouwvoorschriften gaat pas per 1 oktober in Nieuwe bouwplannen Vakantieschema basisonder wijs en voortgezet onderwijs in Heiloo, schooljaar '92/'93 Betalingstermijn onroerend- goedbelasting vervallen Presentatie D66 WD-Heiloo achter rapport werkgroep Hans van Mierlo komt naar Bergen CDA op de fiets Telefonische hulpdienst zoekt medewerkers PAGINA 4 UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 1992 De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Milieu en Edukatie c.a. vindt plaats op woensdag 2 september 1992 om v 20.00 uur in de raadszaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 1 juli 1992; 2. Verslagen vergaderingen verkeerscommissie d.d. 8-7-92 en 19-8-92; 3. Stukken algemene raad VVI d.d. 1-7-92; 4. Evaluatie gft-projekt; 5. Oplossen oude en nieuwe verkeersknelpunten; 6. Stand van zaken aanvullend openbaar vervoer; 7. Achterstallig onderhoud openbare basisscholen prognose openbaar basis onderwijs (zie raadsportefeuille); 8. Stand van zaken 'Weer samen naar school'; 9. Huur gymnastiekaccommodatie St. Willibrord; 10. Stukken ter kennisneming: a. Stand van zaken uitvoering bugm-taken; b. Open brief Vereniging Stop Vuilverbranding Alkmaar; c. Brief van gemeente Alkmaar d.d. 11-5-92 bijbehorende stukken; d. Evaluatie werkgroep natuur- en milieu- edukatie; e. Brief aan T. Bakker c.s. inzake verkeers situatie Tuindorp; f. Correspondentie met NS inzake verbinding Heiloo-Den Haag; g. Gebruik De Biender 2; h. Notitie inzake boycot bouwstoffen; i. Overzichten hoeveelheden afvalstoffen; j. Plattegrond Huisvuilcentrale. 11. Rondvraag. Per 1 oktober 1992 zullen oude modellen - lin nen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zogenaamde ringet jes door de pasfoto's). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 oktober a.s. dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij- examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aan gezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijn lijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de af deling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, te lefoon 31 31 13. De riolering op het industrieterrein Oosterzij zal worden vervangen. Met de vervanging is reeds een begin gemaakt. De werkzaamheden zullen ongeveer vijf weken in beslag nemen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer B. de Groot, telefoon 334 008. Vanaf donderdag 3 september a.s. hangt er een nieuwe collectie schilderijen aan de muren van het gemeentehuis. Het zijn werken van de Italiaanse schilder Raf- faele Nigita. Mevrouw A.A.M. Willemse - van der Ploeg zal deze expositie op 3 september openen om 16.00 uur. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Het werk van deze, nu in Heiloo woonachtige Ita liaanse schilder, is een soort van ideale menge ling van abstracte tradities zoals Magisch Realisme en Abstractise, of zoals Raffaele Nigita het graag zelf noemt: Nieuwe Romantiek. Het is het scheppen van meer en meer afbeeldingen in een enkel werk, zonder dat de techniek er onder lijdt. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een mi lieuvriendelijke manier te laten verwerken. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de che mokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. Deze week ontvangt u de jaarlijkse aanslag riool- afvoerrecht/reinigingsheffingen voor het be lastingjaar 1992. Het tarief voor rioolafvoerrecht is f 103,20 per jaar. Het tarief voor afvalstoffenheffing is f 300,00 voor een meerpersoonshuishouden en f 190,20 voor een éénpersoonshuishouden. Het tarief voor bedrijfsafval (zg. reinigingsrech ten) is f 300,00 per bedrijfspand. Indien u niet het hele jaar in Heiloo woont/heeft gewoond krijgt u een aanslag voor het aantal volle maanden, dat u in Heiloo woont/heeft ge woond. Ook als er een wijziging is in de gezins samenstelling zal de aanslag daaraan aangepast zijn. Bij verhuizing binnen de gemeente blijft de aanslag gehandhaafd, het tarief blijft namelijk hetzelfde. Indien u in de loop van dit jaar ver trekt uit de gemeente zal de aanslag verminderd worden met het aantal volle maanden, dat u niet meer in de gemeente woont. Voor het bovenstaande geldt wel dat u altijd uw verhuizing moet doorgeven aan de afde ling bevolking, ook binnenverhuizingen. Bezwaar tegen de aanslag kan binnen twee maanden na dagtekening van het aanslagbiljet worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders. Het indienen van een bezwaarschrift schort overigens de verplichting tot betaling niet op. Op verzoek kan een betalingsregeling met u wor den getroffen in afwijking van de op het aanslag biljet vermelde betalingstermijnen. U dient hiertoe contact op te nemen met de financiële administratie tel. 072-313 156. Het is niet meer mogelijk kwijtschelding te ver krijgen. Hiervoor is een bijdrage op grond van het gemeentelijk minimabeleid in de plaats geko men. Inlichtingen hierover bij de afdeling Sociale Zaken tel. 072-313 195. Meer informatie vindt u op het aanslagbiljet en u kunt voor vragen terecht bij het bureau Belastin gen, kamer 101, tel. 072-313 122 313 153 's morgens van 08.00 tot 12.00 uur. Deze week is de gemeente Heiloo begonnen met de reconstructie van een gedeelte van het fietspad aan de oostzijde van de Kenne- merstraatweg ter hoogte van de gemeente grens met Limmen. De werkzaamheden worden daarbij zodanig uitgevoerd dat de toe komst van de bestaande en nieuw te planten bomen voor de komende decennia is ver zekerd. Het fietspad langs de oostzijde van de Kenne- merstraatweg verkeerde in een dusdanige condi tie, dat reconstructie dringend noodzakelijk was. De wortels van de aanwezige abelen drukten het fietspad op, zodat scheuren, bulten en kuilen ontstonden. Reconstructie zou betekenen dat de bomen allemaal moesten worden gekapt. Geluk kig is er een werkwijze gevonden, waarbij de ge zonde bomen kunnen worden gehandhaafd. Dit houdt in dat ter plekke van belangrijke wortels het bestaande fietspad in handkracht wordt ver wijderd, zodat de wortels worden blootgelegd. Een gespecialiseerd boomverzorgingsbedrijf be geleidt deze werkzaamheden en zorgt ervoor dat het bestaande wortelgestel zo veel als mogelijk wordt gespaard. Gelijktijdig wordt de vluchtstrook ter plekke versmald. Er wordt verwacht dat dit de snelheid van het verkeer zal verminderen. Het nieuwe fietspad wordt op het oüde fietspad aan gelegd en zal iets in oostelijke richting worden verschoven. De slechte bomen worden gekapt. Op dezelfde plaats en op reeds eerder opengevallen plaatsen worden in de herfst bomen teruggeplant. De ge handhaafde bomen worden dan ook gesnoeid. In totaal worden er twaalf bomen extra geplant. Door het versmallen van de vluchtstrook en het iets verschuiven van het fietspad wordt er meer ruimte voor de boomwortels gecreëerd. De bomen krijgen hierdoor aanmerke lijk betere groeimogelijkheden Een aanwezige harde laag in de ondergrond zorgt ervoor dat de bomen niet voldoende diep kunnen wortelen. Voedingsstoffen en water kun nen niet in het bereik van de wortels komen. Daarom wordt deze laag met perslucht doorbro ken en wordt er een bemesting uitgevoerd met langdurig werkende meststoffen. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting vindt plaats op dinsdag 8 septem ber 1992 om 20,.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: - Invoering nieuwe bouwregelgeving met ingang van 1 oktober 1992 (Woningwet, Bouwbesluit en Besluit meldingsplichtige bouwwerken). - Instellen onafhankelijke Welstandscommissie op basis van de nieuwe Woningwet. - Beleid ten aanzien van de vestiging van nieu we agrarische bedrijven in het buitengebied. Volgens de Woningwet heeft u sinds 1965 voor elke (nieuw)bouw of verbouwing een bouwver gunning nodig. Dat gaat per 1 oktober 1992 ver anderen. Het ministerie van VROm heeft deze wet herzien met o.a. het doel de bouwvoorschrif ten in de verschillende gemeenten op elkaar af te stemmen. Voor u is het van groot belang om te weten wanneer het in de toekomst wettelijk verplicht is bij de gemeente aan te kloppen als u van plan bent te gaan (ver)bouwen. De herziene Woningwet (en Bouwbesluit) zou per 1 juli 1992 in werking treden, maar het ministerie heeft de invoering daarvan tot 1 oktober 1992 uitgesteld. Hoewel de afgelopen jaren - vooral ook in de kranteartikelen - de indruk is gewekt, dat het zo genaamde 'kleine gebouwen' vrij en zonder in vloed van de gemeente kan plaatsvinden, is het tegendeel inmiddels gebleken. Volgens de herziene Woningwet worden vanaf 1 oktober drie soorten bouwwerken onderscheiden: - vrije bouwwerken; - meldingsplichtige bouwwerken; - vergunningsplichtige bouwwerken. Vrije bouwwerken Dat zijn heel kleine bouwwerken, die zonder bouwvergunning kunnen worden uitgevoerd: bij voorbeeld een dakraam aan de achterkant van het huis, erfafscheidingen binnen bepaalde af metingen en inwendige verbouwingen, waarbij de constructie van het pand niet wordt gewijzigd of aangetast. Een uitzondering hierop zijn monu menten: aan een monument is een bouwvergun ning nodig. Meldingsplichtige bouwwerken Hier gaat het om iets grotere bouwwerken waar voor geen vergunning nodig is, maar die wel bij de gemeente worden gemeld: bijvoorbeeld som mige aan- of uitbouwen, een schuurtje of een kleine dakkapel aan de achterkant van een wo ning. Een melding moet wel aan een aantal voor waarden voldoen. Er moet een meldingsformulier worden ingediend en er moeten - net als bij een bouwaanvraag - tekeningen bij de gemeente wor den ingeleverd. Na de melding kunt niet meteen Burgemeester e,n wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Arklaan 14, M. van der Bijl: - uitbreiden woning en schuur. Kapellaan 25, M. Schilder: - uitbreiden woning. Heerenweg 119, D.J. Mulder: - uitbreiden woning en bouw garage. Het Zandstuk, K. Klaremaker: - bouw entreeportaal. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf 3 september 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor boven vermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. gaan bouwen. De gemeente beoordeelt het bouwwerk aan de hand van het bestem mingsplan (past uw bouwwerk in het huidige bestemmingsplan?) en de welstandscriteria. Bin nen één maand krijgt u te horen of u wel of niet mag bouwen. Vergunningsplichtige bouwwerken Dat zijn grotere verbouwingen, uitbreidingen en nieuwbouw, waarvoor een bouwvergunning bij de gemeente moet worden aangevraagd; bijvoor beeld een extra verdieping, een terras of een balkon. Net als bij meldingsplichtige bouwwerken moet u ook bij een bouwaanvraag een aanvraag formulier invullen en goed uitgewerkte tekenin gen inleveren. Vanaf 1 oktober 1992 moet de gemeente normaal gesproken binnen drie maan den een beslissing nemen op een verzoek om bouwvergunning. Voor u maakt het niet veel uit of het bouwsel meldingsplichtig of vergun- ningsplichtig is, te meer daar voor beide catego rieën behoorlijke informatie (tekeningen, foto's omgeving etc) moet worden ingediend. Hooguit is vóór de melder de korte procedure van maxi maal 1 maand van belang. Dat betekent dat de gemeente weinig tijd heeft om de tekeningen te laten veranderen of tq laten aanvullen. Daarom moeten bouwtekeningen na 1 oktober 1992 aan een aantal voorwaarden voldoen voor de ge meente deze tekeningen aanneemt. Voor u is dat misschien lastig, omdat u meteen volledige gegevens moet indienen. Aan de andere kant betekent het wel dat u meestal na 1 maand of 3 maanden weet of u wel of niet mag bouwen. Vol doet uw verzoek om vergunning niet aan de gestelde eisen, dan neemt de gemeente uw ver zoek niet in behandeling en wordt de aanvraag teruggestuurd. Aan de uitvoering van de herziene Woningwet zal iedereen moeten wennen. Dat geldt zowel voor de gemeente als voor u. Het is helaas voor een leek niet altijd eenvoudig te bepalen in wel ke categorie een bouwplan valt. Daarom is het belangrijk dat u contact met de gemeente op neemt als u van plan bent te gaan (ver)bouwen. Zo voorkomt u wellicht misverstanden en te leurstellingen achteraf. Informatie kunt u altijd verkrijgen bij de afdeling VROM (tel. 313 217). Herfstvakantie Kerstvakantie Voorjaarsvakantie Paasvakantie Mei-vakantie Hemelvaart Pinksteren Zomervakantie (Voortgezet Onderwijs 19-10-1992 t/m 21-12-1992 t/m 01-03-1993 t/m 09-04-1993 t/m 30-04-1993 t/m 19-05-1993 t/m 31-05-1993 t/m 26-07-1993 t/m 19-07-1993 t/m 23-10-1992 01-01-1993 05-03-1993 12-04-1993 07-05-1993 21-05-1993 02-06-1993 03-09-1993 03-09-1993) Per 31 augustus 1991 is de betalingstermijn van de gemeentelijke onroerend-goedbelasting 1992 vervallen. Daar er binnenkort aanmaningen ver stuurd zullen worden (kosten f 10,00), adviseren wij u om de aanslag zo spoedig mogelijk te vol doen. Als u niet weet hoeveel u nog dient te be talen, kunt u contact opnemen met de financiële administratie, tel. 313 156. Na aanvaarding van het rapport 'vvd Heiloo en de Structuurvisie, door de ledenvergadering, overhandigde de voorzitter van de werkgroep, drs. J. Roelofs, het stuk aan de VVD-fractievoorzitter, mevrouw J.M. Cahn-Vogel. HEILOO - Democraten 66 houdt van 7 tot en met 12 september van dit jaar een politieke presentatie op plaatselijk ni veau, onder het motto Politiek in Uit voering'. Tijdens Politiek in Uitvoe ring' houdt D66 de ledenwerfcampag- HEILOO - In een druk bezochte leden vergadering in de grote zaal van 't Open Huis heeft de afdeling Heiloo van de VVD zich unaniem geschaard achter het rapport van haar Werkgroep over de Structuurvisie Heiloo en de Structuurvi sie Centrumgebied. De ledenvergade ring uitte haar grote waardering voor het gedegen rapport, deelde de kritiek van de Werkgroep op beide visies en vond het onbegrijpelijk, dat het Bureau Kuipers Compagnon, dat de gemeente Heiloo te kent in de Structuurvisie, geen enkel begrip heeft getoond voor het ka rakter van ons dorp. In de levendige dis cussie werd de VVD-fractie nog een aantal aanvullende suggesties ter over weging voorgelegd. Na de aanvaarding van het rapport overhandigde de voor zitter van de werkgroep, drs. J. Roe lofs, de librale visie aan de VVD-frac tievoorzitter, mevr. J. M. Cahn-Vogel. Belangstellenden kunnen een exemplaar van het rapport ontvangen bij het secre tariaat, Vredenoord 6, tel. 336426. ne: Partijdig? Soms is het nodig'. Het grootste deel van de in totaal 300 afde lingen van de partij doet aan de actie week mee. D66 zoekt de kiezer op en vraagt de mensen om suggesties, ideeën of klachten over het politieke- partijwerk. De balans van twee jaar raadswerk, initiatieven, keuzes en prio riteiten van D66 wordt opgemaakt. D66 wil de politiek dichter bij de burgers brengen, en omgekeerd. D66 voelt zich niet alleen vlak voor de verkiezingen, maar ook tussentijds bij de kiezer be trokken. Ook de D66 afdeling Heiloo/Limmen werkt actief mee aan het project poli tiek in Uitvoering'. Deze afdeling orga niseert een forumdiscussie met centraal thema: Structuurvisie centrumgebied 't Loo". Tevens houdt zij een schrifte lijke enquête over dit onderwerp onder een representatieve groep inwoners van Heiloo. Tijdens en na afloop van de fo rumdiscussie kunt u ook een enquête formulier inleveren. De D66-ers willen op die manier onder meer te weten ko men in hoeverre mensen betrokken en op de hoogte zijn van de voorgestelde plannen van het gemeentebestuur. Eerste Kamerlid voor D66 Adrienne Vrisekoop zit het forum voor, waarin deelnemen: mevrouw A. Willemse-van der Ploeg, CDA wethouder Ruimtelijke Ordening van Heiloo, mevrouw A. van Oversteeg, vertegenwoordiger van „Stichting Heiloo Houden Zo", verte genwoordiger van Belangenvereniging Winkelhof 't Loo, en Hans van Halem, fractievoorzitter voor D66 in gemeente raad Heiloo. Na een korte inleiding door de forumvoorzitter wordt door de deelnemers en het publiek gediscus sieerd over het centrumgebied 't Loo. De geënquêteerden en andere be langstellenden worden uitgenodigd voor een discussiebijeenkomst van afdeling Heiloo/Limmen op 9 september om 20.00 uur in het Open Huis in 't Loo. Voor meer informatie over deze avond kunt u contact opnemen met het secre tariaat van D66 Heiloo/Limmen: Els Hespe, Boomweijdt 6, Heiloo, tel. 072-334590. HEILOO - Zoals al eerder vermeld vindt de openbare kennismaking met de nieuw opgerichte D66-afdeling Bergen plaats op 7 september in Duinvermaak, Breelaan 132, Bergen. Aanvang 20.30 uur. Gastsprekrs zijn: H'ans van Mierlo en Jan Vis (de laatste zelf oud- Bergenaar). Gespreksleidster: Mr. Ma- rijn de Koning. De avond krijgt een informeel karakter met, zoals op het affiche met de aan kondiging staat, een kort en krachtig programma. Discussie, ook met de be zoekers in de zaal, wordt niet uit de weg gegaan. D66ers Lidy van der Wild, raadslid uit Schoorl, Nico Schoof, bur gemeester van Heiloo en Wim van der Ham, wethouder van Alkmaar, gaan in op het verschil tussen D66 en andere partijen in de practijk van de politiek. Alkmaarse conservatoriumstudenten versterken de informele sfeer met hun Latin Jazz Band: Trio Wilma Buwalda. HEILOO - Alweer vanaf eind 1991 is de CDA fractie op de fiets, op pad. Zater dag 5 september gaat de fractie naar de wijk Ypestein. Gesprek en contacten staan daarbij centraal, met de Wijkve- reniging zijn afspraken gemaakt voor een bezoek aan het Wijkcentrum (10.30 uur). Ypesteiners, laat u daar zien en horen. Daarvóór en daarna gaan we ook door de wijk. Waarnemend, com municerend. Wenst u speciale aandacht voor een onderwerp of situatie in uw omgeving, bel dat dan door aan Henk Veeninga (331412) en we komen bij u aan. Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de Uitkijk»*; De vakantie loopt ten einde. Veel men sen gebruiken deze periode om na te denken over wat men het komend jaar wil gaan doen. Misschien heeft u zich wel voorgenomen om naast uw werk, opleiding of gezin te zoeken naar een zinvolle en leerzame vorm van vrijwilli gerswerk. Dit najaar organiseert de SOS Telefonische Hulpdienst weer een trai ning voor nieuwe vrijwilligers. Gelukkig zijn er voldoende medewer kers, maar om te zorgen dat dit zo blijft zoeken wij nu contact met mensen die zich aangetrokken voelen tot dit werk. Er wordt gezocht naar mannen en vrou wen boven de 22 jaar, die circa 6 uur per week beschikbaar hebben. Zij moeten goed kunnen luisteren en meedenken met degene die belt. Men wordt als vrij williger ingezet na een trainingsperiode van 4 maanden. Alle aktiviteiten vinden plaats op een vast adres in Alkmaar, goed bereikbaar met het openbaar ver voer. De Telefonische Hulpdienst Noord-Holland-Noord is 24 uur per dag bereikbaar voor iedereen die met vragen of moeilijkheden zit en daarmee op dat moment in de eigen omgeving niet te recht kan. De gesprekken aan de tele foon gaan over de meest uiteenlopende onderwerpen, zoals bij. relatieproble men, eenzaamheid, rouw of moeilijkhe den in de werk- of leefsituatie. De Telefonische Hulpdienst is ook werkzaam voor de inwoners van West- Friesland en de Kop van Noord- Holland. Spreekt deze vorm van vrijwil ligerswerk u aan, dan bent u welkom op de informatieavond, die gehouden zal worden op dinsdag 15 september a.s. om 20.00 uur. Voor meer informatie (o.a. het adres van de informatieavond) kunt u op werkdagen tussen 9.00 en 13.30 uur bellen naar het kantoor van de dienst, tel. 072-621044.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4