van Hier en Haar Nieuwe cursussen kunstgeschiedenis Open huis bij Instituut De Wester Docenten van de Vrije Academie. Muziekschool Heiloo K.v.K.-talencursussen voor het bedrijfsleven Afslanken in Heiloo Chinese taalcursus Informatie over kanker Start nieuw seizoen Alliance Frangaise - m Zen-Shiatsu massage Rondleidingen in de supermarkten door diëtisten Wijkgebouw 'De Ypsa- lon' presenteert eerste kursusprogramma Yoga voor 50-plussers Cursus ouders van adoptiekinderen K VK-V oorlichting startende ondernemers Cursussen handlezen en astrologie Middenstandsdiploma: basis voor een florende zaak Politieberichten Gemeente Heiloo sluit 1991 financieel gezond af Kiezersbedrog? Concours Hippique voor recreatieruiters Gesprekken pver Jodendom PAGINA 6 UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 1992 Cursussen Opleidingen HEILOO - Ondersteund door de Open bare Bibliotheek organiseert de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs al enige jaren cursussen kunstge schiedenis in Heiloo. De cursussen bleken een groot succes. Op 23 septem ber start het nieuwe cursusseizoen in Heiloo. De Vrije Academie is een stichting zon der winstoogmerk en biedt het in kun st geïnteresseerde publiek de kans om op een toegankelijke en plezierige manier kennis te maken met de geschiedenis van de kunst. De cursussen hebben geen elitair karakter en voor deelname zijn geen diploma's vereist. De docenten zijn ervaren en enthousiaste kunst historici. Het cursusprogramma in Heiloo: De Overzichtcursus Kunstgeschiedenis geeft de cursist in vogelvlucht inzicht in de samenhang van de verschillende kunsthistorische periodes en stijlen, va naf de Grieken tot heden. De docenten Jaarbij ook in op afzonderlijke kunstenaars en kunstwerken. Twaalf bijeenkomsten, waarvan twee excursies. In Kunst en Cultuur van de Middeleeu wen wordt ingegaan op de wederop- komst van de monumentale sculptuur en de ontwikkeling van de schilder kunst, waaronder de Vlaamse Primitie ven en Jan van Eyck. De gotische kathedralenbouw is een belangrijk on derdeel van de cursus. Tien bijeen komsten, waarvan twee excursies. In de cursus Moderne Bouwkunst, ar chitectuur van de 19e en 20e eeuw, wordt ingegaan op de enorme ontwik keling van de bouwkunst vanaf de vori ge eeuw tot heden. Er wordt aandacht besteed aan internationale architecten en hun werk, maar ook de Nederlandse bouwkunst van deze periode komt er sprake. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De cursus Klassieke Oudheid volgt het spoor terug van onze moderne maat schappij naar haar oorsprong in de Griekse en Romeinse beschaving. Tot op de huidige dag is onze kunst en cul tuur doordrongen van Grieks-Romeinse idealen. Het recente post-modernisme grijpt deels direct terug op classicisti sche principes. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. Naast deze cursussen kunnen be langstellenden zich ook apart inschrij ven voor excursies naar Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en een volledige dag-excursie per touringcar naar Brugge of Brussel. Op veler verzoek organiseert de Vrije Academie wederom een kunstreis naar Rome. Nieuw zijn de rei zen naar Berlijn en Parijs. De cursussen starten vanaf 23 septem ber in het Open Huis, 't Loo 19, Heiloo. Inschrijven dient te geschieden via het aanmeldingsformulier in het program maboekje. De inschrijvingen worden behandeld op volgorde van binnen komst. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursie aanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs, telefoon 020-6655050. HEILOO - Gisteren is in de Muziek school het nieuwe schooljaar begonnen. De eerstejaars instrumentale leerlingen krijgen deze week de eerste les op hun nieuwe instrument. Maar we hebben meer! Voor kinderen van 6 t/m 8 jaar heeft de Muziekschool aparte cursus, die we oriëntatiejaar noemen. De docent is Ti neke Groot. Het is een wekelijkse les van 45 minuten voor leerlingen die van muziek houden maar nog niet weten of zij een instrument willen leren bespelen, of welk instrument ze willen kiezen. Er wordt aandacht besteed aan muziek be luisteren, kennismaken met muzie kinstrumenten, proeflessen op drie instrumenten naar keuze en, uiteraard, aan zingend en spelend muziek maken. Heel leuk is meedoen met het kinder koor. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen we kelijks zingen onder leiding van Tineke Groot. Vrijdag van vier uur tot kwart voor-vijf. Allerlei leuke liedjes worden gezongen: oud en nieuw, van echte Ne derlandse liedjes als Dikkertje Dap tot buitenlandse liedjes in verschillende ta len. Meer informatie verschaft de admi nistratie van de school, Het Veld 1, tel. 332460. (Zie ook de advertentie elders in deze krant). ALKMAAR - De Kamer van Koophan del organiseert ook dit jaar cursussen Engels, Frans, Duits en Spaans, speci aal gericht op het gebruik van de vreem de taal in het zakelijk verkeer. Het nieuwe seizoen gaat in september van start. De internationalisering van het handels verkeer maakt (bij)-scholing op het ge bied van talenkennis meer en meer noodzakelijk. Onvoldoende beheersing van vreemde talen is vaak een barrière om zakelijke banden met buitenlandse handelspartners aan te knopen dan wel eenmaal gelegde contacten optimaal te onderhouden. Gerichte onderzoeken signaleren pro blemen als: gebrek aan woordenschat, tekortschietende gespreks- en schrijf vaardigheid, gebrek aan grammatica kennis èn gebrek aan kennis van de cul tuur van het land van de handelspart ners. De uitkomst van de diverse onder zoeken bevestigde de economische noodzaak tot verbetering van de vreem- de-talenkennis. De Alkmaarse Kamer van Koophandel organiseert daarom - evenals vele ande re Kamers in den lande - commercieel gerichte cursussen Engels, Frans, Duits en Spaans. Bewust is gekozen voor diè talen aan kennis waarvan bij bedrijven de grootste behoefte bestaat. De cursus sen zijn er op gericht deelnemers die vaardigheden aan te leren die in een contact met een buitenlandse zakenrela tie van belang zijn. Er wordt zowel aan dacht besteed aan de spreek- en schrijf vaardigheid, als aan de handelstermino logie en de sociaal-economische achter gronden van het taalgebied. Alle cursus sen bestaan uit 30 wekelijkse lesaovon- den van twee uur en worden gegeven in Alkmaar. Voor nadere informatie en aanmelding kan men telefonisch contact opnemen met de Kamer van Koophandel: tel. 072-195700/195703. HEILOO - Bent u na de zomervakantie tot de ontdekking gekomen, dat uw kle ren wat strak zitten, en wilt u die pond jes teveel snel kwijt, dan is het nu de tijd om eens binnen te stappen bij Samen Slank. Samen Slank geeft cursussen in afslanken, en dat gebeurt in groepsver-> band. Het is bewezen dat het dan veel beter gaat, dan wanneer men het alleen doet. Het systeem van Samen Slank is een voudig en doeltreffend, het is gebaseerd op een puntensysteem, waarbij elk punt een aantal calorieën voorstelt. Dit bete kent dat er dus geen voedsel verboden is. U hoeft niet al te veel lekkere hapjes te missen en wat erg belangrijk is, u kunt gewoon met het gezin mee-eten, dus niet apart koken. U leert op de club, wat u wel of beter niet kunt eten, zodat als u uw juiste ge wicht heeft bereikt, niet meer bang hoeft te zijn, weer dik te worden. Mocht u meer willen weten van Samen Slank, komt u dan eens langs op donderdaga vond om 19.30 uur in zaal Blakborn, Raadhuisplein in Heiloo, of bel voor in formatie: 02513-13020. ALKMAAR - De Vriendschapsvereni ging Nederland-China (VNC) is voorne men om in Alkmaar te starten met een Chinese taalcursus voor beginners en gevorderden. De cursussen beginnen in oktober en worden wekelijks op dinsda gavond gegeven. De cursus bestaat uit 25 lessen van anderhalf uur. Er wordt aandacht besteed aan het lezen, spreken en schrijven van het algemeen gangbare (Mandarijn) Chinees. Belangstellenden kunnen telefonisch of schriftelijk infor matie aanvragen bij: mw. W. Duynstee, Burg. Keyzerlaan 32, 2262 BJ Leid- schendam, tel. 070-3272258, dagelijks van 17.00-19.00 uur. ALKMAAR - Kanker is een ziekte die bij mensen in alle leeftijdsfasen op kan treden. Het is ook een ziekte die veel vragen oproept. Vragen over erfelijk heid, mogelijkheden voor behandeling, het verloop van de ziekte. Maar ook over ,,hoe moet dan nu verder met mijn gezin, mijn werk, mijn relatie"? Om patiënten en hun familieleden de gelegenheid te geven om hierover te pra ten met deskundigen, houdt het Me disch Centrum Alkmaar in samenwer king met Interkruis Noord-Kennemer- land en het Integraal Kankercentrum Amsterdam een serie van acht thema middagen. De eerste middag is 8 sep tember van 14.00 uur en tot 16.00 uur. Dhr. A. O. A. Smook, chirurg, vertelt onder andere wat kanker eigenlijk is, hoe het ontstaat, en welke behandelin gen mogelijk zijn. Er is ruimschoots ge legenheid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. De middagen worden gehouden in het gebouw van In terkruis Noord-Kennemerland, Willem Buytewechstraat 2, Alkmaar (Hoef- plan). Als u meer informatie wilt of als u deze middag bij wilt wonen dan kunt u zich opgeven bij het Informatiecen trum van het Medisch Centrum Alk maar, tel. 072-483501. HEILOO - De Alliance Frangaise orga niseert ook dit jaar weer cursussen Frans op vele niveaus. Daarnaast staan diverse culturele evenementen op het programma: film, muziek, theater en le zingen. Al deze activiteiten van de Alli ance Frangaise zijn gericht op verbrei ding van de kennis van de Franse taal en cultuur. Het nieuwe seizoen start in sep tember. Het cursuscentrum Alliance Frangaise organiseert cursussen algemeen Frans op vele niveaus. Zowel beginners als vergevorderden kunnen bij de Alliance Frangaise terecht. Aan de hand van een test wordt bekeken welk niveau voor een aspirant-cursist het meest passend is. Aan het einde van een cursus kan men een diploma halen; Bilan 1, Bilan 2, Diplome de Langue Frangaise. Cours de Perfectionnement, het hoogste cur susniveau, leidt op voor het Diplome Superier d'Etudes Frangaises modernes. Dit diploma geeft recht op toelating tot Franse Universiteiten. Al deze cursus sen bestan uit 26 lesavonden van 1 Zi uur. Naast de algemene cursussen staan op het programma de speciale cursussen Commercieel Frans en Cours de Littéra- ture. commercieel Frans organiseert de Alliance Frangaise in samenwerking met de Kamer van Koophandel te Alk maar. Deze cursus is bedoeld voor die genen die de Franse taal bedrijfsmatig moeten gebruiken om handelscontacten met Franstaligen te kunnen aanknopen en onderhouden. Wat inhoud betreft ligt het accent van de cursus Commer cieel Frans dit jaar op (de consequenties van) de eenwording van Europa. Com mercieel Frans bestaat uit 30 lesavonden van 2 uur. De Cours de Littérature telt 20 lesavonden van 2 uur. Alle cursussen van de Alliance Frangai se worden gegeven door vakkundige, van origine Franstalige docenten. In het cursusgeld is steeds begrepen, het lid maatschap van de Vereniging Alliance Frangaise, zodat cursisten ook de cultu rele evenementen van de Alliance Fran gaise kunnen bezoeken. Het culturele programma start op 25 september met een filmavond tijdens welke het gebied Langedoc-Roussillon-Lozère wordt be licht. Voor de cursussen kunnen belangstel lenden zich aanmelden tijdens de informatie- en inschrijfavonden op dinsdag 8 en donderdag 10 september in de Jan Arentsz Christelijke Scholenge meenschap, Mandemakerstraat 11, Alkmaar-Noord. Voor verdere inlich tingen over de cursussen en activiteiten van de Alliance Frangaise Alkmaar kan men zich wenden tot mevrouw Ver- steegh-Glatiny, tel. 072-121687; voor Commercieel Frans: Kamer van Koop handel, tel. 072-195700. r De docenten, die ook het komend seizoen weer actief zijn bij De Wester. ALKMAAR - Zaterdag 5 september is het weer zover: Instituut De Wester be gint het seizoen met een Open Huis. U kunt vrijblijvend informatie inwinnen over de taalcursussen Frans, Engels, Spaans, Italiaans, Nederlands I voor Nederlanders en Nederlands II voor buitenlanders. Eveneens over de cursus Praktische PR", een cursus public re lations voor bedrijven en verenigingen of over de cursussen van de alternatieve sectie: Klassieke Homeopathie en Astrologie. U kunt met de docenten praten, cursusmateriaal inzien, een kop je koffie drinken en medecursisten ont moeten. De Wester is langzamerhand een ver trouwd begrip geworden op het gebied van taalcursussen in Heiloo, Alkmaar en omgeving. Vreemde talen leren spre ken in een ongedwongen, kleine groep, waarin je elkaar zo goed leert kennen dat je durft te spreken. De formule is duidelijk aangeslagen. De groei uit zich zowel in het aantal cur sussen als in de diversiteit ervan. Niet in het aantal cursisten per groep: dat blijft per traditie klein. De kwaliteit van het gebodene blijft hoog. Ook de nieuwe cursussen voldoen aan deze eisen. De taalcursussen worden gegeven op ver schillende nivo's, van beginners tot vaak zeer gevorderden. De gezellige ambiance van een eigen cursuscentrum blijkt op te wegen tegen één stoplicht verder van Heiloo. De Wester zit er nu een jaar en de cursisten uit Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden blijven graag komen. Ook u bent van harte welkom op 5 september tussen half elf en half vier op het Ruus- broechof 37 in Alkmaar. Bent u verhin derd? U kunt de bekende gele folder halen in boekhandel en bibliotheek, of bellen, 's morgens en 's avonds: 072-128709. BERGEN - Shiatsu, ook meridiaanmas sage genoemd, is een oude Oosterse na tuurgeneeswijze, die zo'n 4000 jaar geleden is ontstaan. Deze vorm is zo'n 25 jaar geleden vanuit Japan in Neder land geïntroduceerd en heeft inmiddels zijn sporen reeds verdiend. Met ge bruikmaking van duimen en handen wordt druk uitgeoefend op de meridia nen waarin onze levensenergie stroomt. Naast het verhelpen van klachten werkt Shiatsu ook prefentief waardoor men zich fitaal en fit voelt. Om deze eenvou dige maar doeltreffende vorm van na tuurgeneeswijze aan te Ieren wordt er een basis-cursus gegeven. Deze cursus wordt gegeven door Joop van Der Meij in de Shiatsu studio te Bergen, Stroomerlaan 20. De basis cursus bestaat uit 16 lessen en wordt ge houden op de dinsdagavond vanaf 22 september van 19.30 tot 21.45 uur. Aanmeldingen en inlichtingen: tel. 02208-97711. ALKMAAR - In september start Inter kruis Noord-Kennemerland met een nieuwe serie rondleidingen in de super markten van Alkmaar. Het project, waarin mensen op een ontspannen ma nier meer te weten komen over goede voeding en de informatie op de verpak kingen, krijgt hiermee een nieuwe impuls. Voor alle verpakte levensmiddelen in ons land geldt: wat er op het etiket staat zit er in. De fabrikant is dus verplicht om op de verpakking de ingrediënten te vermelden. Deze gegevens kunnen een extra hulpmiddel zijn bij het vergelijken van produkten en het maken van een bewuste keuze bij het doen van de dage lijkse boodschappen. Uit het onderzoek van de rondleidingen die in het voorjaar geweest zijn blijkt dat men vaak moeite heeft met het lezen van etiketten, het uit elkaar houden van vetsoorten en met het vergelijken van produkten. In de vorm van praktische tips komt dit aan bod in de rondleiding. Mensen die geïnteresseerd zijn in een rondleiding door de diëtist kunnen con tact opnemen met het bureau Voorlich ting van Interkruis Noord-Kennemer land. Het telefoonnummer is 072- 199222. Men kan zich individueel, maar ook met z'n tweeën of als groep aanmel den. Het maximum aantal deelnemers voor één rondleiding is 15 personen. De rondleidingen zijn gratis te volgen. Begin augustus rolde bij elk huis in Ypestein het eerste programmaboekje van het wijkgebouw 'de Ypsalon' door de brievenbus. Het kursusprogramma wordt gekenmerkt door een gevarieerd aanbod van aktiviteiten voor zowel jong als oud. Een programmakommissie heeft de afgelopen maanden een pakket van kursussen, lezingen en aktiviteiten samengesteld, die in de eerste plaats op de bewoners van Ypestein gericht zijn. Ook geïnteresseerden uit de rest van Heiloo kunnen echter aan de aktivitei ten deel nemen. Op deze manier is Hei loo een nieuwe lokatie rijker, die niet alleen benut kan worden door de wijk- vereniging, maar één die ook open kan staan voor verenigingen en personen die een aktiviteitenruimte zoeken. Voor de duidelijkheid alle aktiviteiten op een rijtje, een aantal aktiviteiten zijn nog in voorbereiding. Van deze aktiviteiten staan startdata en daadwerkelijke door gang nog niet vast. Maandag: 13.30 tot 15.30 uur: start 05.10.92 teken en schildercursus o.l.v. Mevr. Roet. aanmelden: tel. 02990-30464. 19.30 tot 21.45 uur: start 14.09.92 kur- sus zelfmaakmode o.l.v. Marja Boom- Klamer, aanmelden: tel. 331094. Dinsdag: 19.30 tot 21.45 uur: start 15.09.92 konversatie Engels o.l.v. Ilse Scholten-Ursem. Aanmelden: tel. 337822. 19.30 tot 21.45 uur: Start 15.09.92 Kur- sus zelfmaakmode o.l.v. Anneke de Vries. Aanmelden: tel. 338509. Woensdag: 14.00 tot 15.30 uur: Start 24.10.92 (4x) peuterpraatgroep o.l.v. Elly Jansen en Joke van Leeuwen. Aan melden: tel. 337818 (Joke Beers). 19.30 tot 22.00 uur: start: medio okto ber (lOx) Kursus positief omgaan met kinderen o.l.v. Jolanda Keijzer en Karla Brouwer (beiden orthopedagoog) aan melden: tel. 337642. 19.15 tot 22.00 uur: start 10.02.93. Kur sus haarknippen o.l.v. Susan van Ge- mert, aanmelden tel. 610262. Donderdag: 19.15 tot 21.15 uur. Start: 24.09.92 (3x) kursus bloemschikken o.l.v. Atie Maas, aanmelden: tel. 336995. Lezingen: woensdag 23 september. Aanvang: 20.00 uur, karakterastrologiè o.l.v. Anne Boekei, entree 5,- (incl. een kopje koffie/thee). Donderdag 22 oktober, aanvang: 20.00 uur. Informatie-avond kriminali- teitspreventie: o.l.v. dhr. Jongejan van de rijkspolitie Egmond. Entree: gratis.. Wel s.v.p. van te voren even bellen met tel. 337818 of 332639. Heeft in interesse of een idee, neem dan even kontakt op met Lya Dordregter (tel. 334002) of Joke Beers (tel. 337818) Hen kunt u ook bellen indien u geïnte resseerd bent in het huren van één van de twee ruimtes. Een exemplaar van het programmaboekje kunt u afhalen in de bibliotheek (zolang de voorraad strekt). HEILOO - Yoga is een heerlijke manier om je te ontspannen. In deze gehaaste tijd van stress en slapeloosheid moet je de tijd nemen voor jezelf. Door yoga leer je beter met jezelf omgaan, je raakt met je lichaam vertrouwd. Een les van een uur is opgebouwd uit ademhalings-, evenwicht-, concentratie- en ontspan ningsoefeningen. Instrumenten komen er niet aan te pas. De lessen staan onder deskundige lei ding van yoga-docenten. De cursussen beginnen dinsdag 15 september en lopen tot eind mei 19$3. De kosten bedragen, per cursus van 30 lessen; 110,00 te voldoen in vier maal 2-maandelijkse ter mijnen van 27,50. Inlichtingen: mevr. Kuiper (tel. 332980) of mevr. Terol (tel. 331825). ALKMAAR - In september start er op nieuw een cursus voor Ouders van adoptie-kinderen. Naast al vaststaande onderwerpen zal de inhoud van de cur sus in overleg met de deelnemende ou ders worden bepaald. Onderwerpen die zeker aan bod zullen komen zijn o.a. het hechtingsproces, informatie over de ontwikkeling van (adoptie)-kinderen en verschillende manieren van reageren op kinderen. De cursus bestaat uit 10 bij eenkomsten op maandagavond van 19.45 - 22.15 uur. Inlichtingen en aan melding bij: RIAGG Noord-Kennemer land, Oude Hoeverweg 10, tel. 072- 270333, vragen naar Hilde Marx öf Ma ria de Wit. ALKMAAR - Op dinsdag 29 september a.s. organiseert de Kamer van Koop handel Alkmaar in samenwerking met het Instituut voor het Midden- en Klein bedrijf weer een Oriëntatiedag voor startende ondernemers. Deze dag is be doeld voor hen die het plan hebben een eigen bedrijf te beginnen. Tijdens de bijeenkomst staan centraal twee uiterst belangrijke onderdelen van het onder nemerschap: financiën' en ,de klant'. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich telefonisch voor de oriënta tiedag aanmelden bij de Kamer, tel. 072-195700. HEILOO - In september/oktober be ginnen bij Anne Boekei in Heiloo, de nieuwe cursussen handlezen en karakte rastrologiè voor beginners-gevorderden en vergevorderden. De cursussen be staan uit 10 lessen van anderhalf uur. Door de grote belangstelling het afgelo pen jaar en de wens om kleine groepen, worden de lessen vanaf september eens per twee weken gegeven. Waardoor er meer groepen kunnen starten en minder mensen teleurgesteld hoeven te worden. Heeft u wel eens gedacht aan een cursus handlezen of astrologie, maar u bent een nuchter mens en wars van voorspel lingen. Dan bent u bij Anne Boekei aan het goede adres, in gebeurtenissen vQor- spellen gelooft zij niet. Wel in de waar de van meer weten over eigen en andermans drijfveren, waardoor je mil der wordt en met een stevige dosis zelfspot je eigen hebbelijkheden gaat bekijken. Humor en relativeren hebben we nodig om plezierig met ons zelf en onze omgeving te leven en onze, soms harde, levenslessen te leren aanvaarden. Astrologie en Handlezen zijn oeroude ervaringswetenschappen die dit on dersteunen kunnen. Wilt u meer infor matie of u aanmelden voor cursus? Bel dan Anne Boekei: 072-339163. HEILOO - De middenstandsavond school in Heiloo verzorgt al meer dan 25 jaar een opleiding voor het Mid denstandsdiploma. Het Middenstands diploma is de eerste stap naar een zelfstandig ondernemerschap. De uit 1954 daterende vestigingswet bedrijven eist voldoende Algemene Handelsken nis voor vestiging van ambachtelijke, dienstverlenende en vervoersbedrijven en voor detailhandel. Het Middenstand- sonderwijs wordt erkend en gesubsi dieerd door het Rijk. Het is de afgelopen jaren een succesvol le vorm van volwassenenonderwijs ge bleken. Het aantal kandidaten stijgt elk jaar en het slagingspercentage ligt ge middeld hoog, waarbij vrouwen stee vast iets beter scoren dan mannen. Het Middenstandsdiploma vormt een goede basis voor zelfstandige vestiging, het verhoogt de kansen op de arbeidsmarkt, het beidt een gerichte algemene ontwik keling en een goede basis voor verdere studie, zoals een Ondernemersdiploma of het praktijkdiploma Boekhouden. Bovendien kan iemand met een Mid denstandsdiploma en voldoende vakbe kwaamheid zich vestigen in de drankenhandel en de horecasector. De Middenstandsopleiding omvat de volgende vakken: bedrijfsadministratie, bedrijfseconomie en bedrijfsecono misch rekenen, verkoopbevordering en rechts- en wetskennis. Deze cursus wordt dus ook in Heiloo gegeven. De mogelijkheid bestaat om het in 1 of 2 jaar te doen, 2 avonden of 1 avond in de week. Iedereen, ongeacht leeftijd of vooropleiding kan aan de cursus deelne men. U hoeft dus niet over specifieke voorkennis of ervaring te beschikken. Er is een informatieavond op donder dag 3 september. U bent welkom tussen 19.00 uur en 20.30 uur, in de St. Jan Mavo, De Dors 2 in Heiloo. De eerste lesavond begint op maandag 7 septem ber. Bent u geïnteresseerd en u wilt meer informatie: bel dan naar A. Boerhave, tel. 072-332768. HEILOO - Aanrijding zonder letsel op de Kanaaldijk tussen een auto en twee fietsers. De auto kon niet tijdig stoppen toen dat in verband met een tegenligger en de voor hem rijdende fietsers nood zakelijk was. Aanrijding met letsel op de Kenne- merstraatweg kruising Laarmanstraat. Een op de Kennemerstraatweg rijdende bromfietser schrok van een vrachtauto, die op de Laarmanstraat reed en de kruising naderde. De bromfietser viel en werd aangereden door een achteropko mende fietser. De bromfietser raakte gewond, onderzoek in het ziekenhuis wees, naast schaafplekken, gescheurde enkelbanden uit. Vrijdagmiddag omstreeks 16.10 werd op het fietspad op 21 augustus langs Het Malevoort een tas van een fietster gepakt welke in de mand voor aan de fiets lag. Dit werd gedaan door een jon gen op een langsrijdende bromfiets. Dit gebeurde op het gedeelte tussen de Bos- winde en de Ronge/Boekenstein. Moge lijk is hier iemand getuige van geweest? Dan gaarne bericht aan politie Heiloo: tel. 333144. Er werd ingebroken in een woning in Termijen. Er werd een raam geforceerd om binnen te komen. De woning werd doorzocht. Wat ontvreemd werd, moet nog worden vastgesteld. Een andere inbraak vond plaats in een bedrijf op de Westerweg. Via een licht koepel op dak kwam men binnen. Er wordt geld en cheques vermist. Ook in een sportzaal aan de Berge- onstraat bleek ingebroken te zijn. Daar werd een raam verwijderd om binnen te komen. Een gering geldbedrag alsmede lege flessen, de inhoud van de koelkast en gevonden voorwerpen werden weg genomen. Inbraak in woning in Termijen. Men kwam binnen via een bovenlicht(raamp- je). Ontvreemd werden geld, sieraden, munten, CD's en waardepapieren. Diefstal van een aanhangwagen met compressor erop vanaf een bouwterrein aan de Ypersteinerlaan. Aanrijding auto tegen verkeerszuil en verkeerslicht op de kruising Kennemer- straatweg-Dokterslaan. De bestuurder bleek onder invloed van alcoholhouden de drank. Het rijbewijs werd inge vorderd. Een paar meldingen over „kettingbrie ven". De geadresseerde krijgt een ,geluks-brief' of een 'ongeluks-brief'. Het geluk of ongeluk doet zich niet voor, ook^niet als de ketting verbroken wordt. Door dergelijke brieven niet door te sturen, lost het probléëm zich vanzelf op. Aangifte van diefstal van een water pomp met slang en kabelhaspel vanuit een tuin op het Zandstuk tussen 24 en 25 augustus. Poging inbraak woning in Baetenburg. Omstreeks 03.30 uur werden de bewo ners wakker van de inbraak-geluiden waarop de dader verdween. Geprobeerd was het slot van de tuindeur open te breken. Ingebroken werd in een garagebedrijf aan de Westerweg. Men kwam binnen via een bovenraam en de fooienpot met een CD-wisselaar werd ontvreemd. Aangifte van het bekrassen van een au to op het Zevenhuizen. Een 17-jarige bromfietsbestuurder uit Heiloo werd aangehouden omdat bij controle bleek dat het frame van de bromfiets als gesloten stond gesigna leerd. De bromfiets werd inbeslag genomen. In de Vrieswijk werd ingebroken in een woning. Men forceerde eerst het slot van de poort en daarna dat van de ach terdeur. Uit de woning werd een porte feuille met bescheiden ontvreemd. Uit een schuur en achtertuin van een woning aan de Ewisweg werden twee fietsen ontvreemd. Men forceerde de deuren naar tuin en schuur. Uit een schuur aan de Harrelaers wer den twee fietsen gestolen. Ze kwamen in de schuur door het slot van de deur te forceren. Van de school aan de Holleweg werden een lichtkoepel en een aantal sloten vernield. Van een perceel aan de Handelsweg werden vijf.lichtkoepels vernield. In de laatste week van augustus werden 9 fietsen ontvreemd, 5 fietsen werden gevonden en 4 gingen terug naar de ei genaar. HEILOO - 'De rekening in één oo gopslag' (RIEO), werd vorige week aan de commissie financiën aangeboden. Het financiële resultaat is een positief saldo van 130.000;- op een totale re kening van rond 38.000.000,- Met deze rekening legt het college ver antwoording af aan de gemeenteraad over het gevoerde beleid. Na behande ling door de raadscommissie Financiën worden deze rekeningen de Raad voor voorlopige vaststelling in de gemeente raadsvergadering van 3 september aan geboden. Burgemeester N..P.M. Schoof zegt met enige gepaste trots: ,Dit was het eerste volledige jaar dat college en gemeente raad in deze samenstelling hebben ge- funktioneerd'. Dankzij een goede begroting, tijdige financiële verslagleg ging en de gezonde financiële positie van de gemeente behoort Heiloo tot de 12 gemeenten van Noord-Holland die vrijgesteld zijn van voorafgaand finan cieel toezicht door Gedeputeerde Sta ten. Dus geen onttrekking aan de reserves maar zelfs iets toegevoegd. Dit in afwijking van verdere berichten wel ke gehoord werden in de voorjaarsnota. Toch zal deze gunstige uitkomst zich in de toekomst niet voortzetten. Tegenvallers Heiloo heeft sinds 1984 een miljoen aan algemene uitkering minder gekregen en er wordt rekening gehouden met verde re verlagingen. Er is een commissie uit de gemeenteraad samengesteld die ad vies moet uitbrengen over structurele bezuinigingensvoorstellén tot een be drag van 7 ton in 1995-'96. Twee ton is inmiddels ingevuld. Er wordt gesproken met de drie grootste posten t.w. de bi bliotheek, de Beun/Open Huis en de Volksmuziekschool, maar er zijn er uit eraard meer. Meevallers Waar zaten dan de meevallers? 1. De Provincie heeft in een keer de 4 miljoen voor de zuidelijke wijk ontslui- tingsweg betaald. Aanvankelijk zou dit over 15 jaar worden uitgespreid. 2. De hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds. 3. Het niet benutten van de reservering voor reorganisatiekosten. 4. Het niet aanwenden van de ontvan gen prijscompensatie. ,,Er waren nogal wat negatieve gelui den, maar deze cijfers laten toch de goe de, gezonde financiële positie van Heiloo zien', aldus Schoof. Wie be langstelling heeft in ,de rekening met een oogopslag', kan deze gratis op het gemeentehuis ophalen (zolang de voor raad strekt). In het vorige week gepubliceerde inge zonden stuk "Kiezersbedrog" wordt onder meer gesteld, dat alleen de V.V.D. zich tot nu toe distantieert van de voorgenomen plannen van het colle ge van burgemeester en wethouders van Heiloo. Dit is onjuist. De leden van de D66-afdeling Heiloo hebben zich reeds in december 1991 richting college zeer kritisch uitgelaten m.b.t. de plannen, zoals verwoord in de structuurvisie gemeente Heiloo. Berich ten hierover zijn destijds in de pers ver schenen. Deze structuurvisie is evenals de struc tuurvisie Centrumgebied Heiloo winkelgebied 't Loo) nog niet in de ge meenteraad behandeld. De gemeente raadsfracties zullen in een gemeenteraadsvergadering hierover moeten beslissen. Zij, als gekozen volksvertegenwoordigers, en niet afde lingen of werkgroepen van politieke partijen nemen de uiteindelijke beslis sing! Als er al sprake zou zijn van kie zersbedrog, dan is daar wat dit punt betreft nu dus nog geen sprake van! Dat zal pas blijken bij de standpuntbepaling van de diverse fracties in de gemeente raadsvergadering in vergelijking met hun verkiezingsprogramma's. Te sugge reren, dat het alleen de burgemeester is, die deze plannen wil doorvoeren, is zon der meer onterecht. De plannen zijn ge presenteerd door het college van burgemeester en wethouders, met een wethouder van V.V.D.C.D.A. en P.v.d.A. A. Schuurman-de Haan HEILOO - Op 6 september a.s. wordt, op en rond het terrein van ponyclub Heiloo e.o. aan de Zeeweg, een concours-hippique voor recreatieruiters georganiseerd. Iedereen die niet aan gesloten is bij een basisorganisatie kan aan deze wedstrijd deelnemen. Er kan gestart worden in de volgende rubrie ken: Dressuur: BI voor beginners (zon der galop) B3 voor beginners met galop B6 voor gevorderden. L9 voor verder- gevorderden. Deze proeven staan ver meld in het officiële dressuurproeven- boekje. Tevens kan men springen en wel in de volgende rubrieken: 040-0.60 m. 0.60-0.80 m. 0.80-1.00 m. Opgeven kan bij M.J.H. Ruitersport, Westerweg 279, Heiloo, 072-334449, of bij ,Stal Spren keling', Hoogeweg 34, Heiloo, tel. 072-335952. Toegang gratis. ALKMAAR - Er kunnen zich nog enke le deelnemers/sters melden voor de serie groepsgesprekken die voor de zevende keer gehouden zal worden over het the ma: Jezus was een Jood, en daarom. De tweewekelijkse op maandagmorgen te houden serie start in het zaaltje van de Pius X parochie aan de Hobbema- laan in Alkmaar op maandag 28 sep tember om 9.30 uur. Centraal staat op deze ochtenden het joodse geloven, dat het geloof van Jezus was. We zullen kennismaken met de joodse identiteit, de traditie, land, volk en de Messiaanse verwachting. Belang stellenden kunnen zich voor 15 septem ber aanmelden bij: Ria Pielage-Groen, tel. 072-159523, of bij Ben van Tijn, tel. 072-333421. Via deze nummers kunt u meer informatie krijgen en eventueel een folder aanvragen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6