Fietscrossclub De Boscrossers Terug van vakantie vooruit met Philips voordeel bij Radio Bakker 599,- l 79,- L 199,- 269,- 949,- Philips In Motion op de Firato van 14 t/m 20 september 1992 in Amsterdam. SPECIALE PRIJZEN PHILIPS IN MOTION Philips In Motion Het Nivon: een bijzondere vereniging Damclub Heiloo K.V.G. St. Monica Oppositie popelt om te beginnen Kleurenpracht Karate-do Funakoshi Schaken, dammen en wedstrijd-scrabble in het Trefpunt Seizoenstart KBO Krijt Op Tijd Sportinstuif 55-PIussers FVR geeft cursus gespreks- en discussietraining Klaverjasclub Wij en Zij mm Philips koffiezetter met warmhoudkan Café Comfort Therm HD 7210 Voor max. 10 koppen. Waterniveau-indikator. Philips In Motion op de Firato is een superspektakel dat u niet mag missen. Het nieuwste van het nieuw ste wordt daar op adembene mende wijze gepresenteerd: Digitale Compact Cassette DCC, Compact Disc Interacief CD-I en Breedbeeldtelevisie. Als u dat gezien heeft, bent u welkom in onze zaak. Omdat het een ongelooflijk veelzijdig en mooi spektakel wordt, heb ben wij ook speciale aanbie dingen. Ga eerst naar Philips In Motion op de Firato en kom dan naar ons! 1851 NA Heiloo, Kennemerstraatweg 255, tel. 072-330262 Philips In Motion in Amsterdam van maandag 14 t/m zondag 20 september Firato RAI 14 en 15 september open van 10,00 tot 22.00 uur 16 t/m 20 september open van 10.00 tot 17.00 uur PAGINA 8 UITKIJKPOST 2 SEPTEMBER 1992 HEILOO - Reeds meer dan 60 jaar neemt het Nivon - voluit: Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk - in het Neder landse verenigingsleven een bijzondere plaats in. Op landelijk, regionaal en plaatselijk niveau worden activiteiten ondernomen op velerlei gebied: van vorming, politieke bewustwording en culturele interesse tot natuurvriendelij ke recreatie en zinvolle creativiteit. Het Nivon wil daarmee mensen samenbren gen en stimuleren tot een zinvolle beste ding van hun (vrije) tijd. Zij richt zich tot alle lagen van de bevolking en tot jong en oud. Door het instandhouden en beheren van de natuurvriendenhuizen, vaak gelegen in een mooie en rustige omgeving, wordt de gelegenheid geboeden voor sa menkomsten en cursussen, zowel als in dividueel verblijf tegen een schappelijke prijs. Ook organiseert het Nivonieder jaar reizen en kampen in binnen- en bui tenland. Jongeren en 50-plussers heb ben hun eigen organisatie in het grotere geheel. Veel van dit alles komt tot uiting in het werk van de afdeling Heiloo. Lezingen, excursies, cursussen, waarvoor ieder jaar weer veel belangstelling bestaat. De cursussen en het winterprogramma, die ook in de Uitkijkpost werden aange kondigd, bieden een ruime keuze aan mogelijkheden. Natuurlijk zijn verreweg de meeste van deze activiteiten voor iedereen toegan kelijk, Nivon-lid of niet. Maar in deze tijd van steeds verdergaande bezuinigin gen op subsidies van de overheid, moet ook het Nivon kunnen rekenen op de fi nanciële steun van de eigen leden om het werk te kunnen voortzetten. Voor vrij wel niemand behoeft de contributie een bezwaar te zijn: voor het eerste lid van het gezin bedraagt deze 43,- per jaar; huisgenoten en jongeren betalen minde ren. Landelijk telt de vereniging nu on geveer 40.000 leden. Dit jaar zal een ledenwerfactie worden gestart om door een verdere groei de basis van het werk te versterken en waar mogelijk uit te bouwen. Mond-tot-mond reclame zal daarbij een belangrijke rol moeten spelen. Meer weten? Over het Nivon in het alge meen? Of de activiteiten van de afdeling Heiloo in het bijzonder? Dat kan: een telefoontje naar de secretaris is vol doende om alle gewenste inlichtingen en programma's toegestuurd te krijgen. Zijn adres: Jaap Klunder, Sandecamp- laan 1, 1851 XJ Heiloo, tel. 333255. Sport Verenigingen Op donderdag 10 september a.s. om 20.00 uur begint de Damclub Heiloo met een ledenvergadering de competitie 1992-1993. Deze vergadering wordt ge houden in de Sporthal 't Vennewater aan4 het Zevenhuizen, alwaar elke don derdag wordt gespeeld. Om het bestaan van de vereniging te kunnen waarbor gen, is het van groot belang dat de club met nieuwe leden wordt aangevuld. Mocht u dus als huisdammer en/of geïnteresseerde in de damsport enige be langstelling hebben, dan nodigen wij u uit om geheel vrijblijvend deze vergade ring te komen bijwonen. Bij eventuele verhindering bent u ook van harte wel kom op de eerste speelavond op donder dag 17 september. HEILOO - Op woensdag 16 september houdt het K.V.G. haar eerste bijeen komst van dit seizoen. Om 19.30 uur beginnen wij met een liturgieviering in het Trefpunt, waarin Pastor Walstra ons voorgaat. Daarna jaarvergadering en na de pauze gezellig bingo spelen om leuke prijzen. Voor het komende seizoen staan de vol gende activiteiten op het programma: 16 september Openingsavond aanvang 19.30 uur; 23 september Fietstocht P.W.N.; 14 oktober hr. Rougoor over verkeer; 27 oktober Bezinningsdag door Joke Maurtis-v. Assendelft; 25 novem ber 45-jarig jubileum; 16 december kerststukjes maken; 20 januari geheu gentraining; 24 februari hr. Veen over New-Zeeland; 17 maart zandschilderen; 24 maart koffie-ochtend; 21 april caba ret Tikje-Kritiek'; 27 mei jaarafslui- ting-bedevaart. De bijeenkomsten vinden plaats in het Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. In- troducée's zijn van harte welkom, tegen een vergoeding ad 5,00. De aanvang van de avonden is om 20.00 uur. HEILOO - Na de zeer lange zomerperi ode is het weer goed toeven achter het schaakbord om de lange herfst- en win teravonden een zeer prettige bestem ming te geven. Waar kan dat beter dan bij een echte schaakvereniging, en nog wel met een zeer serieuze clubcompetitie verdeeld in twee poules. In de A-poule zitten de beste schakers van Oppositie en wellicht van Heiloo! Het afgelopen jaar bleek de heer A. Slob nog steeds de sterkste. Het hele seizoen bestaat uit twee gedeel tes met een start van het 2e gëdeelte rond Nieuwjaar. Nieuwe leden kunnen door dit systeem ook altijd inspringen als zij besluiten om lid te worden, mede door het Keizer-systeem wat het punten systeem heel eerlijk afrondt. Kortge- zegd: win je van een hoger staande clublid dan ontvang je een soort bonus bij je eigen punten. Zelfs voor de jeugd is dit systeem ingevoerd, en dat voldoet prima. Jeugdschakers van Oppositie De clubavonden voor de Senioren be gonnen op dinsdag 1 september en ein digen in mei 1993. Vanaf 20.00 uur staan voor iedereen de 64 velden weer klaar, de schaakklokken zijn gesmeerd, de borden gelakt evenals de stukken. Dat de le avond wat ontspannend moest zijn daar had de nieuwbakken evenementcommissie al rekening mee gehouden. De Jeugd begint ook in de eerste week van september en wel op vrijdag 4 sep tember om 19.30 uur. Dezelfde lokatie als de senioren in de zalen van het Open Huis boven winkelhof 't Loo. Nieuwe jeugdleden zijn natuurlijk welkom bij de zaal, maar bellen kan ook naar de volgende jeugdleiders: Piet Manni, tel. 336282, of Frits van der Werff, tel. 336803. Seniorenleden kunnen terecht bij C. van Etten, tel. 333543, maar ook bij de zaal kunt u natuurlijk terecht als u eerst de sfeer wilt proeven. HEILOO - Voor vele inwoners van Hei loo en omstreken is vogelvereniging Kleurenpracht geen onbekende. Kleu renpracht is in 1970 opgericht. Doelstel ling is het bevorderen van de vogelteelt, de vogelkennis, de vogelstand en de vo gelliefhebberij in de ruimste zin van het woord. Wij trachten hieraan vorm te geven door het leggen van contacten tussen vogelliefhebbers. Het verzorgen van dia-lezing het houden van een jaar lijkse tentoonstelling in een sfeervolle ambiance' in Heiloo en een jaarlijkse feestavond met levendige muziek. Leden van Kleurenpracht hebben recht op een eigen kweeknummer en het kleurrijke maandblad ,,Onze Vogels" vol met tips en allerlei gegevens over de hobby, volledig in kleur uitgevoerd en met een groot aantal vaak bijzonder fraaie kleurafbeeldingen. Een maand blad dat qua inhoud en uitvoering op een zeer hoog peil staat, ook interna tionaal. Het bijwonen van ledenvergaderingen, de jaarvergadering, de interessante con tactavonden, deelname aan de jaarlijkse vogeltentoonstelling en de feestavond horen bij het lidmaatschap van Kleuren pracht. Het deelnemen aan tentoonstel lingen is voor leden van Kleurenpracht een sportief, maar ook bijzonder leer zaam onderdeel van de vogelliefhebbe rij. Kleurenpracht heeft een eigen welliswaar bescheiden bibliotheek waar boeken over de vogelliefhebberij door de leden kunnen worden geleend. Het is werkelijk heel interessant om een contactavond mee te maken. We raden u zelfs aan, voordat u besluit lid te wor den, eerst eens een contactavond te be zoeken. Erkende keurmeesters geven dia-lezing over de verschillende soorten vogels. Er is ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen over de lezing, HEILOO - Karatevereniging Funakos hi is vorige week vrijdag weer begon nen met de training in de gymzaal aan het Slimpad. Deze vereniging verzorgt karatelessen in Alkmaar, Amsterdam, Heerhugowaard, Bergen, Heiloo en Schagen. Karate bestaat uit vele onder delen. De belangrijkste is het kihon, de basisbewegingen. Deze bewegingen ko men terug in elk onderdeel van het kara te. Voorts bestaat het karate uit kata en kumite. Bij kata worden de basisbewe gingen in een bepaalde volgorde uitge voerd. Het is een schijngevecht tegen één of meer aanvallers. Kumite wil zeg gen vrij vechten en wordt in verschillen de fasen aangeleerd. Kata en kumite wordt ook in wedstrijdvorm bedreven. In Heiloo trainen de beginners op vrij dagavond van 19.00-20.30 uur en de ge vorderden van 20.30-22.00 uur. Als u interesse hebt, kom dan eens kijken of train eens mee. Voor meer informatie: Erik Verheul, tel. 072-401878. HEILOO - Op zaterdag 5 september wordt van 10.30 - 16.00 uur in het Tref punt, Westerweg 294 te Heiloo simul taan dammen en schaken gegeven en een wedstrijd scrabble georganiseerd tij dens de informatiemarkt voor 50-plus sers. Het programma staat in het kader van deze informatie-markt; bij de vaststelling van de duur van dit denk- Adverteren is naamsbekendheid De Ijdtkjjkptot helpt daarbij sport-onderdeel is daarmee rekening ge houden: van 11.30 - 13.00 uur dammen, van 13.00 - 14.00 uur scrabble en van 14.00 - 15.30 schaken. Belangstellenden raden we aan van te voren contact met ons op te nemen: Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Dinsdag 8 september begint het verenigingsjaar 1992-1993. Om half tien komen wij in het Trefpunt bij el kaar voor de Eucharistieviering. Pastor H. Helsloot gaat ons op deze Maria- feestdag voor. Mevrouw Kottermans als pianiste en enkele koorzangers on dersteunen onze zang. Na de viering ontvangt u een kop koffie. Daarna spreekt Pastor Helsloot met ons over ,,De weg van de Mens". Wilt u wel ko men maar zit u met vervoer belt u dan even 332528 of 332892. Wij halen u op en brengen u weer thuis. HEILOO - De in 1947 opgerichte bil jartvereniging K.O.T., spelend op de donderdagavond in biljart-sociëteit Kaandorp, Westerweg 316, Heiloo, heeft plaats voor enige nieuwe leden. Wij zijn geen lid van de biljartbond, maar stellen prijs op een gezellige, on gedwongen biljartavond waarbij het ge middelde niet het belangrijkste is. Heeft u interesse, neem dan contact op met de secretatis, tel. 335188 (na 17.00 uur). HEILOO - Reeds vanaf donderdag 3 september is de sportinstuif voor 55-plussers, welke gehouden wordt in Sporthal het Vennewater, vanaf 14.00 uur weer open voor iedereen die afgelo pen zomer het goede voornemen ge maakt heeft samen met anderen op een ongedwongen manier meer aan bewe ging te doen. Een sport-instuif is zeer geschikt voor mensen die weinig of nooit of lange tijd geleden aan sport hebben gedaan. Samen met leeftijdsge noten kan men onder deskundige bege leiding en in een plezierige sfeer kennismaken én deelnemen aan een groot aantal verschillende recreatie sporten en bewegings-aktiviteiten. Stipt om 14.00 uur wordt begonnen met een gezamenlijke warming up. Daarna is het eigenlijk iedere week weer een ver rassing wat sportdocente Lieke Kaan aan programma in petto heeft. Dat kan bijna alles zijn wat er op recreatie- sportief gebied bestaat. De sport-instuif wordt iedere donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur georganiseerd in Sporthal 't Vennewater, het Zevenhui zen 48 te Heiloo. Deelnemen kunnen mensen vanaf 55 jaar. De kosten bedra gen 3,50 per week. Aanmelding van tevoren is niet nodig, u kunt altijd zo naar de sport-instuif. Gemakkelijke zit tende kleding wordt aanbevolen, gym- of sportschoenen zijn verplicht. Voor eventuele nadere informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297 (9.00-12.30 uur). Een vijftal crossers gaat van start op de baan van De Boscrossers. HEILOO - Fietscrossclub De Boscros sers is een gezellige, middelgrote sport club met doorgaans 40 meisjes en jongens, die het fietscrossen als hun fa voriete sport hebben gekozen. De cross baan, met een lengte van 332 meter, ligt aan Het Zevenhuizen, bij het Vennewa ter Sportcomplex en is de plaats voor trainingen en wedstrijden. Daarbij staat ons clubhuis het Cross-Honck. Het verenigingsjaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Het crossjaar loopt van 1 april tot 1 december (buiten) en van 1 december tot 1 april (binnen). Iedere dinsdagavond en donderdaga vond van 19.00 tot 20.15 uur wordt er getraind. Op de woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur is er vrij crossen voor elk kind van Heiloo. Per kind geldt hierbij een kleine vergoeding 1,00) Wat heb je nodig om te mogen fietsc rossen? Natuurlijk een veilige en goed gekeurde crossfiets en beschermende kleding, zoals helm met mondbescher- mer, crosshandschoenen, shirt met lan ge mouwen, een stevig soort spijker broek, of beter nog een echt crosspak, schoenen met profielzoon en enkelbe schermers. Ontbreekt er iets aan je uit rusting, kom dan praten in ons clubgebouw, waar altijd wel een Bosc- rosser aanwezig is om je te helpen en te adviseren. Meer informatie over De Boscrossers, 'bijvoorbeeld over het lid maatschap kan je krijgen bij het secre tariaat: Mevr. Els de Groot, Heerenweg 99, 1851 KM Heiloo, tel. 334661. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo (FVR) verzorgt een cursus gespreks- en discussietraining voor vrouwen die deze vaardigheden (verder) willen ontwikkelen. De cursus omvat vijf bijeenkomsten van elke twee-en een halfuur. De eerste bijeenkomst vindt plaats op donderdag 24 september, de volgende telkens een week later. In een gesprek of discussie zijn het on der woorden brengen van je eigen ge dachten en het (kritisch) luisteren naar anderen belangrijke onderdelen. Dit komt dan ook uitgebreid aan bod. Er wordt veel geoefend in het houden van gesprekken en het voeren en leiden van discussies. De kosten van de cursus bedragen dank zij subsidie van de gemeente slechts 25,00. Plaats van samenkomst is het Open Huis boven winkelhof 't Loo. Voor opgave en inlichtingen kunt u bel len met Marjolein Voorberg, secretaris FVR, tel. 072-330358. De Federatieve Vrouwenraad is een sa menwerkingsverband waarin alle vrou wenorganisaties van Heiloo vertegen woordigd zijn.. Doelstelling is het bevor deren van de deelname van vrouwen aan de maatschappij. Daartoe organi seert de FVR onder meer themabijeen komsten en cursussen. Voor dit seizoen staan onder meer de cursussen Vrouw en Filosofie Communicatie (over vrou wentaal en mannentaal) en 'Lief voor Lijf en Leven' op stapel. Phlllpscompoctdlsc radiorecorder AZ 8304 maar ook vragen en/of problemen aan gaande uw hobby kunt u stellen. Op zo'n contactavond is er ook een rubriek vraag en aanbod'. Men kan dan vogels aanbieden of kenbaar maken een be paald soort vogel te willen aanschaffen. Vragen over kweekmethoden, voerpro blemen etc. kunnen dan naar voren worden gebracht. Helaas zijn er nog yeel vogelliefhebbers die wel vogels houden er-er zelfs mee kweken, maar die zich om de een of an dere reden nog steeds geen lid zijn van een vogelvereniging. Ze vogelen" maar wat aan en dat is jammer en on verstandig! Hopenlijk heeft u enig in zicht gekregen. Thans is het aan u te besluiten om u op te geven. Inlichtingen 072-336038 of 335800. HEILOO - Nu de meeste vakanties ach ter de rug zijn en het 's avonds iVeer wat vroeger donker wordt, gaat de klaver jasclub Wij en Zij haar kaartseizoen weer beginnen en wel op maandag 14 september in het Trefpunt aan de Westerweg 294 te Heiloo. Ook nu weer wil de organisatie zich in zetten voor gezellige avonden enerzijds en het goede doel anderzijds. Want ook nu zal weer de opbrengst worden besteed aan het werk van Pater Theo Borst in Santiago Chili. Eén van zijn zorgen is het draaiende houden van de gaarkeuken om aan de armste kinderen eens per dag een maaltijd te geven. Wilt u dus een avond gezellige ontspan ning en tegelijk het goede doel steunen, kom dan naar het Trefpunt op maandag 14 september. We starten om 20.00 uur en voor 23.00 uur bent u weer thuis. De kaartavonden worden eens in de veer tien dagen gehouden. LCD-display. Programmeren van max. 20 nummer Radio meiFM-stereo, LG, MGenKG. 2x9Werrl x 16 W piek-vermogen via 5 luidsprekers. 2-Bands graphic equalizer. Regelbare dynamic bass boost via aparte versterker en luidspreker. Dubbel cassettedeck waarvan deck 8 autoreverse. High speed dubbing. autoreverse stereo-radio/ Philips stereo-kleuren televisie 21 ST 2730/10B Met 55 cm TSQ' Black HiBri-beeldbuis. Met sleeptimer, menu voor instellen en bedienen, on screen display en tele tekst. 2 x 10 W muziekvermogen. Easy Logic afstandsbediening. Automatische omschakeling naar Compress-stand Philips Blackline stereo-kleurentelevisie 25 ST 2761/10B Met 63 cm Blackline super VFSQ' beeld buis. On screen display en teletekst. Omschakelbaar naar 16:9 beeld formaat. Met sleeptimer, menu voor r instellen en bedienen. Stereo-versterker' 2 x 20 W muziekvermogen. Easy logic afstandsbediening. AQ6508 FM-sfereoenMG bass boost Philips Sandwichmaker HD 4470 Voorzien van anti-aanbaklaag en dekselvergrendeling. Indikatielampje voor aan/uit. Geeft ook het einde van de opwarmtijd aan (225°C). Met snoeropwindmogelijheid. Oplaadbare Philishave met dubbele scheer- techniek HS 825 8 Uur opladen is goed voor wekenlang snoerloos scheren. Automatisch aanpassing 100/240 V. In luxe cassette. Philips kompakte licht gewicht stofzuiger TC 412 Met Turbo Compressor motor voor 20% meer zuigkracht. Motorvermogen 1000 W. Clean Comfort Cassette, gemakkelijk en hygiënisch verwijderen van de stotcassette. Laag geluidsniveau Philips luxe lichtgewicht strijker HD 1174 Beveiligd tegen oververhitting. Gesloten handgreep. Met snoeropwindmogelijk- heiden handige snoerklem. Snoerlengte 2,5 m. Knopenrand en afgeschuinde punt. Philips gezichtssauna HP 5220 Reinigt de huid door middel van stoom. Ook als inhalator te gebruiken. Verstelbare, afneembare kap. Philips stereo-radiorecorder AW 7224 Dubbele zenderafsfemscbakeïaor voor FM en MG plus LG en KG. Dubbel Philips midi compact disc stereokombinatie AS 501 CD Midi-combinatie met CD-speler en afstandsbediening 2x4 o W. Tuner met digitale afstemming met een geheugen voor 20 voorkeurzenders en elektronische omschakeling voor FM, MG en LG. LCD-display. Aansluiting voor Surround Sound. Dubbele Dolby autoreverse cassettedeck. Compleet met bijpassende - drieweg luidsprekerboxen, Philips Blackline stereo-kleurentelevisie 28 ST 2780/10B Met 70 cm Blackline super TSQ' beeld buis. On screen display en teletekst, j Omschakelbaar naar 16:9 beeld- M formaat. Met sleeptimer, menu voor instellen en bedienen. 60 Voorkeur zenders en 2 x 20 W muziekvermogen. Easy logic afstandsbediening. Philips slimline HQVHS- videore.corder VR 322/01 Met 3 videokoppen en easy logic afstandsbediening met LCD-display. Voorprogrammering van 7 program ma's 31 dagen vooruit. Today'-pro- grammering. Perfekt stilstaand beeld, slow motion en lasered heads. Install Philips kruiborstel met lucht HP 4406 Voor het krullen van ingevocht haar. Beveiligd tegen oververhitting. Afwijkingen in afbeeldingen, omschrijvingen en prijzen voorbehouden A en "Spinner dial'. Auto matische koppenreiniger.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 8