Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Wie zoekt, kan het bij ons vinden ED HEÏDEMA Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Gemeente Heiloo houdt open huis Een 'groen bericht' van de afdeling Groen en Landschap Commissie Financiën en Personeelszaken "DAT ZOU MOOI ZIJN" Rijbewijzen Expositie GEMEENTELIJKE STUDIETOELAGE Informatie-avond woonrijpmaken Ypestein III, 1e fase Nieuw bouwplan REUMA DESnilEPIJN Gaan via de Provinciale subsidie ook wensen van ouderen in vervulling? (Volksmuziekschool Heiloo) IN BIRMA IS ZELFS EEN NOBELPRDS WINNARES NIET VEILIG. REUMABESTRIJDING MÓÉT DOORGAAN Misschien die mooie of aparte konifeer? Of vindt U een groene haag te gewoon, dan kiest U bij ons toch een andere kleur! U kunt bij ons altijd vrijblijvend kijken. Maar verkopen doen wij alleen op zaterdag. Uiteraard zien wij de bezorging nog steeds als service! Tuinarchitektuur - Boomkwekerijprodukten Hoogeweg 57 - Heiloo - Tel. 02205-2925 Feest bij Double Stars Heiloo Dick's Girls in eredivisie bowling Het Heilooër bowlingteam dat op het hoogste nationale niveau uitkomt: Sport Bowling Heiloo/Dick's Girls met Therese Bielfetdt. Nicole Hoetjes, Bianca de Bie, Trudy Pos, Trudy van Diesen en Marieke Hommes. PAGINA 4 UITKIJKPOST 16 SEPTEMBER 1992 :.;p Op zaterdag 19 september a.s. is het de landelijke gemeentedag. De dag wordt jaarlijks door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) uitgeroepen. Dit jaar is het thema Openbare Veiligheid. Daarom zal ook de brandweer de deuren voor het publiek openstellen. Bij de brandweer kan worden rondgekeken en er zal die dag iemand aanwezig zijn om informatie te geven. De politie is met een stand in de hal van het gemeentehuis aanwezig. In het Gemeentehuis zullen diverse aktiviteiten plaatsvinden: - alle afdelingen in het gemeentehuis zullen zijn bemand. Bij de ambtenaren kan informatie worden ingewonnen over de verschillende diensten; - de Verkeerscommissie zal aanwezig zijn om eventuele vragen over verkeer en veiligheid te beantwoorden; - er is nog eens de presentatie van de Structuurvisie en van de plannen voor 't Loo en omgeving; - bezoekers krijgen bij binnenkomst een plattegrond van het gemeentehuis met de indeling van de afdelingen en een lijstje met de belangrijkste telefoonnummers. De Open Dag is van 11.00 - 16.00 uur. De koffie staat klaar, dus iedereen is van harte welkom. Binnenkort verlagen van bermen In navolging van voorgaande jaren zullen ook dit jaar weer verschillende grasbermen in Heiloo opnieuw onder profiel worden gebracht. De reden hiervan is, dat de bermen in de loop der jaren te hoog geworden zijn als gevolg van het inspoelen van zand en slik vanaf de weg en het opvangen van stof, achterblijven van grasresten etc. Hierdoor komt de afwaterende functie van de bermen in gevaar. Het ligt in de bedoeling, dat de werkzaamheden in de week van 9 september zullen starten en circa twee weken zullen duren. De werkzaamheden bestaan uit het afgraven en opnieuw onder profiel brengen van de bermen en het opnieuw inzaaien met gras. De bermen in de navolgende straten zullen worden verlaagd: Goodeslaan Paapenhof Pijlemeeth Paardeweydt Boomweydt Schapenweydt Pauwweydt Breedelaan (speelveld) Ypestein (diverse plaatsen) Wij vragen uw begrip voor het ongemak wat mogelijk wordt veroorzaakt tijdens de uitvoering van de werkzaamheden. Getracht zal worden de overlast tot een minimum te beperken. Nadere informatie hierover is te verkrijgen bij de afdeling Groen en Landschap, tel. 313 234. De eerstvolgende vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 17 september om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Notulen van de vergadering van 9 juli 1992. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: a. stand van zaken reorganisatie; b. kosten voorziening vacatures; c. overdracht wegen; d. tariefstructuur openbare verlichting; e. eindafrekening uitbreiding Nic. Beetsschool; f. staat f (liquiditeitspositie) september 1992; g. juni-circulaire algemene uitkering gemeentefonds; h. uitvoering gemeentegarantieregeling; i. winstuitkering 1991 gasbedrijf; j. stand raming voor onvoorziene uitgaven; k. wijziging inzamelen containers; beëindiging inzamelen bedrijfsafval; I. milieupremie oud papier. 3. Regiozaken: a. mededelingen over besluiten van het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsverband N-Kennemerland (SNK); b. concept-begroting 1993 en meerjarenramingen van Werkvoor zieningsschap Noord-Kennemerland; c. financiële stukken van het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeester meer; d. concept-begroting 1993 en meerjaren raming van het Samenwerkings verband Noord-Kennemerland; e. regionalisering archief (SNK); f. jaarstukken 1991 NV Huisvuilcentrale en VVI; verwerkingstarieven 1993; g. wijziging gemeenschappelijke regeling IZA Noord-Holland. 4. Wijziging belastingverordeningen 1993 (leges en begraafrechten c.a.). 5. Vaststelling verordening identiteitskaart gemeente Heiloo. 6. Voorbereidingskrediet t.b.v. oplossen knelpunten verkeer. 7. Begrotingswijzigingen: a. verhoging subsidie St. Dierentehuis Alkmaar e.o. van f -,23 naar f -,50 per inwoner (20.605 x f -,27) is f 5.562,- t.l.v. jaarschijf 1992 meerjarenbeleidsplan; b. verhoging subsidie Anti Discriminatie Buro van f -,15 naar f -,29 per inwoner (f 2.884,- t.l.v. onvoorzien). 8. Definitieve vaststelling subsidie 1991 en jaarrekening 1991 van St. Openbare Bibliotheek; idem subsidie 1991 van Stichting Open Huis en jaarrekening 1990/1991. 9. Verkoop grond t.b.v. bouw trafostation PEN. 10. Rondvraag. n uh Zoals wij in een vooraankondiging al hebben medegedeeld is een concept- aanvraag voorbereid om in aanmerking te komen voor een subsidie in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing. Waar gaat het dan eigenlijk om? Wel, of de provincie bereid is te participeren in de kosten die gemaakt moeten worden in het kader van een stukje dorpsvernieuwing. Bekend zal zijn dat enkele scholen niet meer nodig zijn voor het onderwijs. Het was het gemeentebestuur ook bekend dat bij de gebruikers van 't Trefpunt grote zorg heerste over de huidige accommodatie. De afgelopen weken is intensief overleg gevoerd met groeperingen die te maken hebben met ouderenwerk en ouderenhuisvesting om te bezien hoe deze zaken te combineren zijn op een manier die goed is voor Heiloo in het algemeen en voor de ouderen in het bijzonder. Nieuwbouw voor de niet commerciële aktiviteiten in combinatie met woningbouw voor senioren in de omgeving van Overkerck en de Pastoor van Muijenweg moest het streven worden. Ouderen aktiviteiten in een nieuwe accommodatie gekoppeld aan wonen 'dat zou mooi zijn' schreven wij vorige keer. Na het gevoerde overleg zouden we dat het liefst in 'HOOFDLETTERS' schrijven. Per 1 oktober 1992 zullen oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zogenaamde ringetjes door de pasfoto's). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 oktober a.s. dat rijbewijs' laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij- examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 31 31 13. In het gemeentehuis hangen werken van de Italiaanse schilder Raffaele Nigita. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot eind oktober 1992. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat vanaf heden gelegenheid bestaat een aanvraag in te dienen om voor het schooljaar 1992-1993 in aanmerking te komen voor een: GEMEENTELIJKE STUDIETOELAGE VOOR HET VOLGEN VAN EEN STUDIE AAN DE VOLKSMUZIEKSCHOOL Wie kunnen een aanvraag indienen? a. Ten behoeve van een minderjarige moet de aanvraag worden ingediend door de ouders, voogden of verzorgers. b. Meerderjarigen (leeftijd 18 jaar en ouder) moeten zelf een aanvraag indienen. Voorwaarden om voor een toelage in aanmerking te komen. 1. Aanvrager moet wettelijk woonachtig zijn in Heiloo. 2. Aanvrager moet niet in staat zijn om zonder toekenning van een toelage de studie aan de muziekschool te bekostigen of te doen bekostigen. 3. De aanvraag moet uiterlijk 15 oktober 1992 worden ingediend. Elke aanvraag die piet voldoet aan de hierboven vermelde voorwaarden wordt afgewezen. In principe wordt GEEN gemeentelijke studietoelage verleend als: 1Aanvrager reeds in totaal 6 jaren een toelage voor een studie aan de muziekschool van de gemeente heeft ontvangen. 2. Het belastbaar gezinsinkomen van aanvrager meer bedraagt dan f 37.500,00. Onder belastbaar inkomen wordt voor de toepassing van deze regeling verstaan het inkomen zoals dit geldt voor de Rijksstudiefinancieringsregeling 18 Aanvraagformulieren. Aanvraagformulieren zijn gratis verkrijgbaar bij de afdeling Welzijnszaken ter gemeentesecretarie en de bij de administratie van de Volksmuziekschool. Inlichtingen. Inlichtingen omtrent de toepassing van de regeling zin verkrijgbaar bij de heer J. Beelen, afdeling Welzijnszaken, telefoon 072 - 313 175. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer N.P.M. Schoof Inkomensnormen. Voor het toekennen van een studietoelage worden de hierna genoemde inkomensnormen aangehouden: Belastbaar gezinsinkomen 0 - 23.000,00 23.000,00 - 26.000,00 26 000,00 - 28.750,00 28.750,00 - 31.750,00 31.750,00 - 34.500,00 34.500,00 - 37.500,00 Boven 37.500,00 geen, toelage. Gezinssamenstelling 0 kinderen alleenstaanden 30% 20% 10% Gezin met 1-2 kinderen 50% 40% 30% 20% 10% Gezin met 3-meer kinderen 60% 50% 40% 30% 20% 10% De hoogte van de toelage wordt uitgedrukt in procenten, berekend uitsluitend over het lesgeld. Binnenkort zullen de laatste woningen aan Het Brugstuk en een aantal woningen aan De Kleine Kanne worden opgeleverd. Nadat de woningen zijn opgeleverd en de nieuwe bewoners zijn verhuisd, zal de gemeente overgaan tot het aanbrengen van de definitieve bestrating en de aanleg van beplanting (het zogenaamde woonrijpmaken). Voor bewoners, toekomstige bewoners en andere belangstellenden is er gelegenheid om de plantekeningen te bekijken en vragen te stellen met betrekking tot de afwerking van dit gedeelte van de wijk Ypestein. U bent van harte welkom op woensdag 30 september aanstaande vanaf 20.00 uur in het Open Huis, Winkelhof 't Loo 19. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij op 11 augustus 1992 besloten hebben gebruik te maken van de hen door de raad toegekende wijzigingsbevoegdheid ex. artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening om de bouw van een tweede bedrijfswoning voor de fa. Konijn, Boekelermeerweg 1 te Heiloo, mogelijk te maken. Hiervoor is een andere vorm van het bouwvlak, zoals weergegeven in het vigerende bestemmingsplan 'Buitengebied' noodzakelijk. Dit besluit behoeft goedkeuring door het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Het besluit van burgemeester en wethouders ligt gedurende 14 dagen ter inzage met ingang van 17 september 1992 bij de afdeling VROM. Belanghebbenden kunnen bezwaren gedurende deze periode schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. REUMAFONDS 0 Njtionajl Reumafonds, Statenlaan 128, 2582 GW Den Hau£. Bankrek.nr.: 70.70.70.848. Giro: 324. VERENIGING TUIN- EN LANDSCHAPSVOORZIENING HEILOO - Zaterdag 19 september is het feest bij Double Stars Heiloo. Alhoewel er nog een aantal wedstrijden te gaan is, wordt het seizoen in de komende weken met een aantal festiviteiten afgesloten. Kampioenen zullen de komende weken de bloemen mogen ontvangen. Zo zal softbal 4 zeker de titel binnen halen, als er niet iets heel geks gebeurd en ook honkbal 3 zal, tot hun eigen verrassing, het seizoen met een kampioenschap besluiten. Voeg daarbij het feit dat de standaardteams honk- en softbal naar verwachting hebben gepresteerd, dan kan Double Stars Heiloo tevreden om kijken naar het seizoen 1992. Alleen hoopt het bestuur dat de lotenac- tie ook nog slaagt, dan kan 1992 en de toekomst voor Double Stars Heiloo niet meer stuk. Voor deze lotenactie met ve le prijzen en een auto als hoofdprijs zijn nog steeds loten te verkrijgen. Een tele foontje naar Eric de Ruiter, 338309, of Annelies Peters, 333788, en u bent in het bezit van zo'n lot. Zaterdag is er vanaf 20.00 uur een play back show, en als de inzet net zo is als enkele jaren geleden zal het resultaat verbluffend zijn. Vanaf 22.00 uur treedt de bekende groep peckerhead op, die tot in de kleine uurtjes de muziek zal verzorgen. HEILOO - Voor het eerst in de bow linggeschiedenis speelt er een Heilooër Bowling-team in de eredivisie. Dit team bestaat uit zes vrouwen en heeft de naam Sport Bowling Heiloo/Dick's Girls. Sinds dit seizoen is er een eredivi sie en twee hoofdklassen. Dit is nieuw, omdat veel bowlinghuizen meerdere ba nen hebben. Dick's girls beginnen 11 oktober in Mill (Brabant) met de natio nale damesleague. Het wordt gespeeld volgens het Amerikaanse systeem: dat houdt in -dat er van baan gewisseld wordt, maar dat er constant één tegen stander blijft. In totaal wordt er negen keer gespeeld, waarvan één keer in Hei loo en wel op 29 november. Hopenlijk kan het team zich nu de nationale lea gue handhaven dit seizoen. GIRO 454QOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4