P <k DE BIJBEL de Best NIEUW IN DE VERKOOP Restaurant T makelaardij b.v. Sport en Spet Bridgedrive Oosthonk Ponyclub Heiloo Schaakvereniging Oppositie HSV nieuws Effect Toernooi Alliance Fran^aise Geslaagde ouder-kind wedstrijd bij Trias AV Trias Tuinkeuringen KMTP Eerste prijs F.S.H Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Kraaminformatie Bijeenkomsten voor hartpatiënten Omgaan met stress Leerlingen balletschool op de televisie Conversatieles Engels Engelandkunde Uitgebreid, plaatselijk en actueel Bijbelavond Foresters nieuws Cursus Latijn Geslaagd Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Cursusaanbod Imco Max Havelaar en Beethoven Candlelight-concert HET BOEK MET EEN UNIEKE BOODSCHAP Sympa Tex jacks in alle maten HEILOO HEÉRENWEG 218 Boulevard Ir. de Vassy 3 Egmond aan Zee Tel. 02206-1573 HEILOO HET ZANDSTUK 3 PAGINA 10 UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 1992 HEILOO - Uitslag bridge-drive op 18 september bij wijkvereniging plan Oost: N-Z lijn: 1. Collignon-de Vries 53.75 2. R. Stormesand-Versteeg 53.33. O-W lijn: 1. Flechtmann-Dijkman 63.33 2. Ploeg-de Graaff 57.50. HEILOO - Uitslagen laatste onderlinge wedstrijd van dit seizoen: Rijbaan 1. B-dressuur recreatieruiters: le Monique Hoogland 133 pnt. 2e Jan Nowee 131 pnt. 3e Rineke de Man 130 pnt. 4e Suzanne Groot 128 pnt. Rijbaan 2 wedstrijdruiters: b-dressuur: le Jenny Beukeveld 130 pnt. LI.dressuur: le Tessa Kaandorp 128 pnt. 2e Vanessa v. Arkel 122 pnt. L2 dressuur, le Eric Groot 126 pnt. 2e Jo- landa Tehulpeiory 123 pnt. Ml dres suur, le Janneke Peeters 123 pnt. Spel: le Bianca Meeldijk 2e Hedwich de Groot 3e Eric Groot. Aspirant springen: le Rieneke de Man, 2e Brigit Walta. Springen B/L: le Linda de Koning 2e Monique Hoogland 3e Renske v. Vliet 4e Mireille Sengers. HEILOO - Na de bekeruitreiking aan A. Slob, de kampioen van het afgelopen jaar en een dankwoord aan Louis van Hoek die het materiaal weer onder han den had genomen, kon de voorzitter H. Kracht het seizoen voor geopend verkla ren. Met drie nieuwe seniorenleden erbij begon de A-poule zeer voorzichtig, maar liefst 6 partijen werden remise ge schoven, twee partijen werden gewon nen door natuurlijk A. Slob en door M. Alleman. De B-poule was heel wat strijdlustiger, maar 1 partij eindigde in remise, dus daar gaat het spannend worden. Ook de jeugd is weer driftig begonnen te scha ken op vrijdagavond. De opkomst is buitengewoon sterk, maar het is ook een sport die je nooit verleert, en altijd plezier geeft op die heerlijke koude najaars- en winterdagen. Uitslagen A-poule: Slob-v. Etten 1-0, Jongkind-Alleman 0-1, Folkertsma- Heeringa Zi-Vi, Maas-Rey-v. Buuren V2-V2, Ligthart-Ebregt Vi-ViBosma-v. Lienen V2-V2, Hassink-v. Hoek. B-poule: Kerst-Langereis Vi-ViSauer- manni 0-1, de Jong-F. v.d. Werff 0-1, Lindenhovius-Obdam 1-0, Groot-Bos 1-0, v.d. Werff-Kossen 1-0, Ooyevaar- Beyers 1-0, v. Stee-Alleman 0-1, Plas- Moll 1-0, de Vries-Kraayenbrink 1-0, Horninge-v. Bakel Vi-Viv.d. Brink- Brink 0-1. HEILOO - Opnieuw was het zondag een goede dag voor H.S.V. Het eerste elftal behaalde in de moeilijke uit wedstrijd tegen De Rijp een verdienste lijk gelijk spel. Na een ruststand van 0-0 nam De Rijp in de tweede helft een 1-0 voorsprong. Maar H.S.V. toonde veer kracht en via Edward Geeskens kwam de gelijkmaker op het scorebord. De zelfde speler schoot H.S.V. op een 2-1 voorsprong. Maar tien minuten voor tijd kwam De Rijp op gelijke hoogte eindstand 2-2. H.S.V. 2 ging ook deze week gewoon door met winnen. Nu was D.T.S. het slachtoffer, met 3-0 bleven zij met lege handen staan. Ook H.S.V. 3 bleef aan de winnende hand. Met 5-0 stuurden zij Purmerend 2 naar huis. Het programma voor zondag 27 sep tember luidt als volgt: H.S.V. I thuis te gen Purmersteijn I, aanvang 14.00 uur. H.S.V. 2 thuis tegen S.R.C., aanvang '11.00 uur. H.S.V. 3 uit naar Volendam 4, aanvang 12.00 uur. HEILOO - Op 13 en 20 september orga niseerde v.v. Effect een groots opgezet volleybaltoernooi. Ook dit jaar koss de toernooicommissie voor een opzet met spelblokken van 3 uur. Voordeel voor de deelnemers is een kortere toernooi- duur doordat de wedstrijden kort achter elkaar gespeeld worden. Op 14 september kwamen de teams uit de 2e, 3e en 4e klasse aan bod. Effect- Recreatie 1 en het geroutineerde Effect- Heren 4 wonnen het toernooi in de 4e en 3e klasse. Afgelopen zondag speelden de teams uit de le en promotieklasse. Ook op deze toernooidag was er een toernooiwinnaar onder de Effect teams: Dames 1 kwam, zag en overwon in de promotieklasse. Als dit een indica tie is voor het komende seizoen, dan kunnen we nog veel plezier aan dit team beleven! Op dinsdag 22 september is de recreatie competitie begonnen. Allle speelavon den worden in sporthal 't Vennewater gehouden. Verdere speeldata zijn: 6-10, 27-10, 10-11, 24-11 en 8-12. Op 29 september begint de Nevobocom- petitie met o.a. een speelavond in 't Vennewater. Dames 1 en heren 1, uitko mend in de promotieklasse, komen dan in hun le thuiswedstrijd tussen de lij nen. De steun van supporters is onont beerlijk, de toegang tot de sporthal is gratis. ALKMAAR - Alliance Frangaise Alk maar opent haar culturele seizoen met een documentaire film over de Langue- doc Rousillon, een gebied in het zuiden van Frankrijk. De heer C. Lafère uit Deventer zwierf maandenland door Zuid-Frankrijk en filmde daar de prachtige landschappen en de interes sante historische bezienswaardigheden. Kom naar deze openingsavond op vrij dag 25 september om 20.15 uur in De Vest te Alkmaar en wellicht wordt u lid van de Vereniging Alliance Fran^aise Alkmaar, zodat u kunt genieten van het gevarieerde culturele programma dat ook in het nieuwe seizoen weer geboden zal worden. Bel voor informatie over het lidmaatschap: 072-121687. HEILOO - Zaterdag organiseerde de jeugdcommissie van Trias een wedstrijd voor kinderen èn ouders. De bedoeling was een gezellige atletiekmiddag te bie den, waarbij de atleetjes de meeste or ganisatorische functies bekleedden, zoals microfonist, kantinemedewerker en jurylid. Dat deze opzet geslaagd was, bleek uit de vele positieve reacties. Na een algemene warming-up stortte men zich op de onderdelen kogelstoten, hindernisbaan, 1000 meter en estafette. Iedereen was zeer enthousiast en nie mand kon er mee zitten dat er geen ech te winnaar uitkwam. Tijdens de afsluiting in de kantine werd duidelijk dat de ouders alleen nog maar meer be wondering voor de prestaties van de kinderen hadden gekregen, nu ze zelf eens hadden kunnen meedoen. Het komend weekeinde is het weer een drukte van belang op de kunststofbaan aan Het Maalwater. Dan worden name lijk de jaarlijkse clubkampioenschap pen georganiseerd voor alle categorieën, van pupil tot veteraan. Belangstellenden zijn van harte welkom, zowel zaterdag als zondag duren de wedstrijden van 9.00 tot ongeveer 15.30 uur. HEILOO - Het afgelopen weekeinde weden nog twee finales van de atletiek- competitie afgewerkt. In Beverwijk was de finale van de landelijke veteranen- competitie, waar zowel de dames als de heren van Trias zich voor geplaatst had den. De heren behaalden in de tweede klasse een prima tweede plaats, hoewel op het kampioenschap gehoopt was. Dick ten Bruggencate was meer op dreef met een overwinning op de 400 meter. De 4.31.0 min. van Robert Wijker was goed en ook de prestatie van Jan Pronk bij het kogelstoten mocht er zijn: 1-0.40 m. In de eerste klasse eindigden de dames met een incomplete ploeg als zesde. Marja de Moei liep een mooie 800 meter in 2.46.8 min. en ook het kogelstoten van Onneke Doornbos was met 9.02 m. van goed gehalte. In Arnhem vond de finale plaats van de landelijke A-jeugdcompe]titie. Hierin waren de jongens van Trias vertegen woordigd in de tweede klasse. Uiteinde lijk eindigde de ploeg op een negende plaats na als elfde de finale te zijn bin nengekomen. De beste prestatie kwam op naam van Casper Boekhout die een prachtige 400 meter liep en met 52.78 sec. zijn persoonlijk record evenaarde. Dumas Bruin werd derde bij het ko gelstoten met 12.12 m. Op de instuifwedstrijden vrijdagavond in Heiloo bewees Peter Hopman zijn uitstekende vorm. Nadat hij eerder in de week een uitstekende 3000 meter op Papendal had gewonnen in 8.15.7 min, verbeterde hij het clubrecord op de mijl tot 4.15.9 min. Raymond Blok liep voor de eerste keer een 5000 meer en dat ging hem goed af getuige zijn tijd van 15.30.2 min. HEILOO - Het lijkt wel of het ieder jaar moeilijker wordt om de prijswin naars van de tuinkeuringen aan te wij zen, zoveel prachtige tuinen zijn er in ons dorp. Tot het allerlaatste moment is het ook voor de vaste keuringscommis sie weer de vraag wie er als winnaars uit de bus zullen komen. Onderhoud weegt in onze waardering het zwaarst, maar dat wil helemaal niet zeggen dat „een-keurig-tuintje" in de prijzen valt. Een leuke aanleg, al of niet met sierbestrating geeft straks in de wi- ner ook nog een tuin om met plezier naar te kijken en dat weegt ook. Daar naast zijn er tegenwoordig zoveel prach tige vaste planten en één jarigen dat het niet hoeft te blijven bij vlijtige liesjes en violen. Dit jaar keurden wij 43 tuinen voor de derde keer. Voor de verandering dit jaar eens op grootte. Het lijkt ons toch een eerlijker verdeling en het gaf, juist in de kleine en zeer kleine tuinen, een leuke verschuiving. Eén ding is echter heel duidelijk, welke lekenkeurder je ook in welke wijk danook zet, een mooie tuin is en blijft voor iedereen, wat je smaak ook mag zijn, een mooie tuin. Dus staan er ook dit jaar weer ,,oude beken den" op de lijst, die er als volgt uitziet, waarbij de tuin van de familie J.C.P. Hemmer als kampioen werd aangewe zen. De uitslagen per categorie: Zeer groot: le prijs: niet toegekend; 2e prijs: Frederika's Hof 1; 3e prijs: Nieu we Plantagie 9. Groot: le prijs: Blomhof 4; 2e prijs: niet toegekend; 3e prijs: Westerweg 33. Middelgroot: le prijs: niet toegekend; 2e prijs: Goodeslaan 19. Klein: le prijs: Bergeonstraat 11; 2e prijs: Roosendaal 77; 3e prijs: niet toe gekend. Zeer klein: le prijs: Vrieswijk 4; 2e prijs: niet toegekend; 3e prijs: Schuine Hondsbosschelaan 54. Ereklasse: le prijs: J. C. P. Hemmer, Heerenweg 172; 2e prijs: A. Spaans, Bergeonstraat 11; 3e prijs: G. Schouten, Kennemerstraatweg 29. HEILOO - Op woensdag 30 september openen wij ons winterseizoen, zoals te doen gebruikelijk, met een informatie middag voor leden en niet-leden. Er is dan gelegenheid kennis te nemen van de clubs en cursussen, die onze vereniging dit seizoen aan haar leden biedt. Deze Info-markt begint om 13.30 uur en wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Daarna, om 14.30 uur, zal mevrouw Will Beets een lezing geven onder de ti tel: "Het doek gaat op". Mevrouw Beets heeft 40 jaar kostuums voor het theater geleverd en verzorgd en zij heeft met bekende acteurs, actrices en deco rontwerpers samengewerkt. Haar ver haal gaat over deze interessante wereld, over wat er gebeurt vóórdat het doek opgaat en over wat zich achter het to neel afspeelt. HEILOO - Nadat Fanfare Showband Heiloo (F.S.H.) op 21 juni een le prijs had gehaald op een ANUM-concours in Krommenie moest de Heilooër muziek vereniging afgelopen zaterdag op con cours in Edam. Als staande mars zou hetzelfde nummer gespeeld worden als in Krommenie namelijk Playa de Aro van Ruud Böhmer. Als lopende mars werd op dit concours Jubelklange van Ernst Uebel gespeeld. Dit in plaats van Washington Grays van Grafulla-Mol, welke als lopende mars werd gespeeld in Krommenie. Bij aan komst in Edam bleek dat het con coursterrein erg klein en hobbelig was. Bij het opmarcheren voor de staande mars struikelde al bijna één van de le den. Het Spaanse temperament van de staande mars kwam zeer goed tot uit ing, hetgeen door het, in grote getale, aanwezige, publiek met plezier werd aangehoord. Dat de lopende mars eigenlijk pas kort op het repertoir staat kwam door het hobbelige terrein nogal tot uiting. Bijna alle muzikanten hadden zo hun aan dacht nodig bij het marcheren, dat zij zich minder konden concentreren op de muzikale uitvoering. Daar tegenover stond dat de majorettes met hun shows het geheel weer opfleurden. Bij de prijsuitreiking merkten wij al snel dat de jury niet erg scheutig was met de punten. Toen eindelijk F.S.H. aan de beurt was bleek dat het optreden toch werd beloond met 80.42 punten, het geen een verdienstelijk eerste prijs ople verde in de eredivisie. ALKMAAR - Interkruis Noord-Kenne- merland geeft kraaminformatie op don derdag 24 september van 16.00 tot 20.00 uur in het hoofdgebouw aan de Gast huisstraat 2 in het centrum van Alk maar. De toegang is gratis. Er is foto-informatie over zwanger schapsvoorbereiding, het hielprikje, het consultatiebureau en oudercursussen. Een diëtist beantwoordt vragen over de voeding tijdens de zwangerschap. Met dia's en video wordt uitleg gegeven over het kraampakket, de inrichting van de babykamer en het werk van de kraam- verzorgende en twee films over bevallin gen worden regelmatig gedraaid. Informatie over deze activiteit is in te krijgen tussen 8.00 en 17.00 uur via tele foon 02208-90600. ALKMAAR - Interkruis Noord-Kenne- merland start een serie bijeenkomsten voor hartpatiënten en hun partners van af 29 oktober van 9.30 - 11.30 uur in het gebouw Interkruis Noord-Kennemer- land, Gasthuisstraat 2. Hartpatiënten blijven na ontslag uit het ziekenhuis en/of revalidatie vaak met veel vragen zitten over praktische za ken, die voortkomen uit bijvoorbeeld hun angst voor herhaling. Twee wijk verpleegkundigen leiden deze serie bij eenkomsten. Ook een diëtist en een psycholoog werken mee, zodat onder werpen als voeding en omgaan met angst ook aan bod komen. Informatie en aanmelding (vóór 9 oktober) via tele foon 072-199222. ALKMAAR - Interkruis Noord-Kenne- merland start 6 oktober een cursus "omgaan met stress". Deze introductie- avond wordt gevolgd door 8 bijeen komsten, van 19.30 tot 21.30 uur in het hoofdgebouw van Interkruis, Gast huisstraat 2 te Alkmaar. Iedereen heeft met stress te maken. Sterker nog, zonder stress zou u niet goed functioneren. Maar als uw li chaam onvoldoende tijd krijgt om zich te herstellen wordt de stressreactie onge zond. De spanning hoopt zich op en kan leiden tot slapeloosheid, hoofdpijn, pijn in de nek en neerslachtig zijn. Gelukkig is er wat aan te doen. Teleac ontwikkelde een cursus om met stress te leren omgaan. In aansluiting hierop or ganiseert Interkruis deze cursus „Om gaan met stress". Informatie/aanmel ding bij Interkruis Noord-Kennemer- land via telefoon 072-199222. HEILOO - Het zal een aantal van u niet ontgaan zijn: leerlingen van dans- en balletstudio Astrid Hart op de televisie. In het programma g'oud en nieuw van de NCRV zijn diverse malen leerlingen van deze school opgetrden als danseres of backing-vocals. Zij mochten een aan tal artiesten terzijde staan bij het te ber de brengen van hun act. De opnamen zijn alweer geruime tijd achter de rug, maar deze staan de meis jes nog helder voor de geest: ,,Het is ook zo'n enige ervaring geweest, en vol gend seizoen waarschijnlijk weer!" De balletdocente, Astrid Hart, is tevens werkzaam als produktie-assistente bij de N.C.R.V.-televisie en heeft boven dien voor een aantal artiesten de chore ografieën gemaakt. ,,Het komt regelmatig voor dat we optredens in het land verzorgen en daar is nu enig t.v.- werk bijgekomen, er zit een kans in dat dat nog iets wordt uitgebreid". Wat Astrid jammer vindt, is dat het aantal jongens op de balletschool be perkt is tot twee. Eén van vier jaar en één van acht, dus nog niet rijp voor op tredens. Waar blijven ze? Meisjes zijn ook welkom uiteraard! Inlichtingen/ opgave: 023-341233. HEILOO - Ook dit seizoen kunt u in het Oosthonk weer deelnemen aan de En gelse conversatiecursus. Bij voldoende belangstelling wordt ér op dinsdagmid dag van 13.30-15.30 uur en op donder dagavond van 19.30-21.30 uur lesgege ven. De cursus begint eind september, gaarne opgegeven bij: H. Barewijk, tel.: 126295. De kosten zijn voor leden 6,50 per keer en voor niet-leden 7,50 per keer; het cursusmateriaal kost ca. 30,00. mmrnn—ttt-tt i i HEILOO - Eindelijk een cursus die niet alleen de taal omvat, maar ook het land, de mensen en de geschiedenis van Engeland. Een jaar lang krijgt u vier keer per week les, waarvan twee uur in de Engelse taal en twee uur de ene week de aardrijkskunde, de andere week de geschiedenis van Engeland. Iedere maandagochtend van 8.45-12.00 uur in Heiloo, aan de Biender 2. De kosten zijn 275,00. U kunt zich opgeven op dinsdag en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur te Heiloo (De Biender 2). HEILOO - We beginnen weer met bij belavonden. Belangstellenden zijn van harte welkom. De heer Streuper zal de inleiding verzorgen. Hij verzorgt vaak bijbelstands op tentoonstellingen en brengt zo de bijbel onder de aandacht. De avond wordt gehouden in de zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo, op vrij dag 25 september, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen bij M. Oppenhuizen, 02518-54596, of H. Smit 072-337151. HEILOO - Slaagde het eerste zondag team vorige week zondag er niet in ondanks een snel verkregen 1-0 voor sprong de overwinning in de wacht te slepen dit weekend echter waren de za ken omgekeerd. Ondanks een aanvan kelijk overwicht van De Foresters namen de gasten, P.S.C.K. uit de Zaanstreek, na ongeveer 25 minuten een "0-1 voorsprong. De Foresters slaagden er in de bakens te verzetten en het was Aad de Jong, wie anders, die nog voor de rust de stand in evenwicht bracht. Na de rust schroefden De Foresters het tempo op en daarmee kwam direct het venijn in de veelvuldige aanallen. Via snel opgezette en goed uitgespeelde aan vallen scoorden achtereenvolgens Vin cent van Doesburg en Rob Niesten. Ten onrechte dacht De Foresters bij deze 3-1 stand wel wat gas terug te kunnen ne men hetgeen ogenblikkelijk weer af gestraft met een mooi doelpunt, een lob over de goed kopend Baart Moleman. Een spannende slotfase bleef de Fo- rësters supporters echter bespaard want het was de mee opgekomen Mare Ab- couwer die zijn doorzetten beloond zag met een treffer. Aad de Jong tenslotte bracht met een keiharde kopstoot de eindstand op 5-2 en daarmee waren de eerste punten in de derde klasse binnen. Het tweede elftal moest helaas beide punten in Den Helder achter laten. Ook niet tot winst kwam het eerste zaterdag team, de wedstrijd van het tweede zater dagelftal moest helaas na 30 minuten wegens beenbreuk van een der Schagen- spelers gestaakt worden. Het programma voor het komende wee kend luidt: zaterdag: Watervogels 1 - De Foresters 1; zondag: Texel 1 - De Fo resters 1 en De Foresters 2 - Always For ward 2. Spelers en supporters reizen aanstaande zondag per bus naar Texel. Een beperkt aantal plaatsen is voor be langstellenden nog beschikbaar. Infor matie hierover bij Jan Visser telefoon 336996 of Piet Stoffers telefoon 332166. HEILOO - Het Cornelis Drebbel Colle ge biedt u het komende cursusjaar de gelegenheid vele facetten van de oud heid te bestuderen. Er zal aandacht worden besteed aan het dagelijkse le ven, geschiedenis, archeologie, mytho logie, astrologie etc. Dit alles wordt toegelicht met platen, dia's en video's, zodat u na één jaar een brede kennis heeft opgedaan van de antieke wereld. Een ander zeer belangrijk onderdeel is het inzicht verschaffen in de taal van de oude Romeinen. Dit wordt gedaan met behulp van de methode Teleac, die u op een aangename wijze begrip en kennis van de grammatica bijbrengt en u een basiswoordenschat leert. Na dit basis jaar kunt u doorgaan en in de twee ja ren nadien zal uw basiskennis worden verdiept. Na deze periode kunt u deel nemen aan het VWO-examen Latijn. Toelatingseisen: niveau gelijk aan Mavo-4. Inlichtingen: Alexandra van Baarle-Blom, tel. 02518-55336. Infor matie en inschrijving: Cornelis Drebbel College, tel. 072-123109. Lesavond dinsdag van 18.30-20.00 uur. HEILOO - De volgende cursisten van de Middenstandsavondschool uit Hei loo zijn alsnog geslaagd voor het Mid denstandsdiploma: Mike Kroonenburg uit Alkmaar, Belinda Kaandorp uit Limmen, Christiaan Clays uit Heiloo. Deze cursisten hebben 2 avonden per weerk de opleiding gevolgd. Jacqeline Heemskerk uit Egmond aan Zee heeft 1 avond per week de cursus gevolgd. Ze is geslaagd voor die avond. Het nieuwe cursusjaar gaat beginnen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Hebt u interesse en wilt u meer informatie, bel dan a. Boer- have, telefoon 072-332768. HEILOO - Donderdag 17 september is het seizoen weer begonnen, dit keer met een onderwerp van het Provinciaal Bestuur: 'Drie generaties plattelands vrouwen". Mw. R. Kommer, lid van het Provinciaal Bestuur, leidde de avond in. Aan de hand van poëzievers- jes gaf ze het verschil in denkwereld tus sen drie generaties goed weer. Daarna werd het zelfgemaakte tnan- gelspel gespeeld, waarin de onderwer pen kinderen, geld en politiek aan de orde kwamen. Het spel zelf (een soort kwartetten) zorgde voor veel hilariteit en elke keer als een kwartet compleet was, werd over het onderwerp van het kwartet een uitgebreide vraag gesteld. In totaal konden er 12 uitgebreide vra gen aan de orde komen, maar de avond was te kort om het hele spel uit te spelen. Na afloop werden de verschillende ant woorden nog even naast elkaar gezet. Al met al was het een heel geanimeerde avond waarop we eens, aktief met el kaar, over de snel veranderende normen van gedachten wisselden. PURMEREND - De stichting IMCO Noord-Holland (Instituut voor on dersteuning van Maatschappelijke en Culturele Ontwikkelingen) heeft een nieuwe borchure uitgebracht met daarin een overzicht van cursussen, trainingen en studiedagen die de stichting het ko mende najaar organiseert. De cursussen zijn vooral gericht op beroepskrachten en vrijwilligers van organisaties, die werkzaam zijn op het gebied van wel zijn in Noord-Holland. Het cursusaanbod is in de brochure on derverdeeld in de volgende rubrieken: financiën, commünicatie, vrijwilligers werk, kinderopvang, werken met vrou wen en meisjes, werken met ouderen, arbeid en hulpverlening. Verder staan er ook meer algemene cursussen in over vergaderen, publiciteit, public relations en personeelsbeleid. Van elke cursus wordt een korte beschrijving gegeven. De gratis brochure „Bevordering des kundigheid najaar 1992" kunt u telefo nisch of schriftelijk aanvragen bij de stichting IMCO Noord-Holland, Post bus 106, 1440 AC Purmerend, tel. 02990-30151. HEILOO - In 1987 konden de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal kiezen tussen een "gewone" koffie en een speciale melange van S.O.S. We reldhandel. Uit de blinde smaaktest kwam de laatste als lekkerste koffie uit de bus. De zuivere koffie werd ver noemd naar deze belangrijke klant: Residentie-koffie. Voorlopig alleen te krijgen in groot-verpakking. Veel grootverbruikers volgden het goe de voorbeeld uit Den Haag, waaronder 230 gemeenten, 4 provinciehuizen, het Europees Parlement in Brussel en tallo ze bedrijven en instellingen. In 1988 kreeg de Residentie-koffie het Max Ha- velaar keurmerk. Nu, 5 jaar later, is de Residentie ook te krijgen voor de klein verbruiker. En zoals bij alle koifiesoor- ten met het Max Havelaar keurmerk hebben de koffieboeren een eerlijke prijs gekregen voor hun produkt. Om de introduktie van de Residentie- koffie in uw huiskamer te vieren heeft S.O.S. Wereldhandel een CD uitge bracht met de Pastorale van Beethoven, uitgevoerd door het Residentie Orkest. De CD is te koop voor 4,95 bij aan koop van twee pakken Residentie kof fie. Vraag ernaar in de Wereldwinkel, Stationsweg 103, Heiloo. Geopend: dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur, zaterdag 10.00-16.00 uur. AKERSLOOT - De Candlelight-concer- ten in het seizoen 1992-1993 zullen een ander karakter dragen dan in de vorige seizoen het geval was. In het circuit van de kleine concertpodia, waar Akersloot toe gerekend mag worden, wordt het ie der jaar moeilijker om met een interes sant aanbod te komen. Met wat hulp van verschillende kanten lukt dat altijd aardig, maar soms heb je geluk en kun je in één seizoen meerdere exclusieve concerten aanbieden. De alom bekende violist Jaap van Zwe den zal een candlelight-concert verzor gen in de maand november. Hij wordt begeleidt door de pianist Aldert Ver meulen. Op 26, 27 en 28 maart 1993 kunt u een mini-serie bijwonen waarin de pianiste Regina Albrink alle sonates voor piano en viool van Ludwig van Beethoven uitvoert. Een oude bekende, de fluitist Jan van den Berg, zal met het ensemble Le Grand Cru het concert op 3 oktober verzorgen. Het ensemble Le Grand cru, bestaat uit leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Naast hun po sitie van respectievelijk concertmeester, solo-cellist en solo-fluitist, hebben zij ook hun sporen verdiend op het gebied van de kamermuziek. ïn verschillende ensembles gaven zij concerten in binnen- en buitenland. Het programma vermeld werken van Willem de Fesch, Joseph Haydn, Allessandro Rolla, Ig- naz Pleyel en Wolfgang Amadeus Mozart. Van Mozarts opera's bestaan talrijke laat achttiende en vroeg negentiende eeuwse arrangementen, die zich in een grote belangstelling mochten verheu gen. Mozart zelf heeft veel van zijn ope ra's bewerkt voor harmonie bezetting, d.w.z. voor hobo's clarinetten, hoorn en fagot. Een bezigheid die hem regel matig van het nodige geld voorzag. Ook nu wordt deze muziek nog regelmatig uitgevoerd en zelfs op CD gezet. De be werking voor fluit-viool en cello zoals Le Grand Cru uitvoert, is vrij zeldzaam en daarom zeker de moeite waard. Het concert begint om 20.15 uur, de kerk gaat open om 19.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 10,00 CJP en Pas 65 betalen 7,50; kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,00. Voor in lichtingen en reserveringen kunt u bel len met (02513) 13221 of 12598. U wordt uitgenodigd om een BIJBELAVOND over dit onderwerp bij te wonen. Spreker Dhr. S. Streuper te Dieren Plaats zaal Ger.Kerk, Noordergeeststraat Datum vrijdag, 25 sept. 1992, aanvang 20.00 uur Toegang: gratis. Inlichtingen: 02518-54596 072 -337151 kennemerstraatweg 111 1851 BC heiloo, tel. 072-333000 kerkelaan 8 1851 HE heiloo telefoon Ó72 -331397 072-331187 Nabij het centrum gelegen prima onderhouden helft van een dubbel woonhuis met garage op 349 m2 eigen grond (bwjr. 1935). Indeling: par terre: entree, toilet/ruime woonkamer, aange bouwde keuken/garage. 1e verd.: overloop, badkamer en twee ruime slaapkamers. 2e verd.: 2 x slaapkamer. 3e verd.: ruime bergzolder. Nieuwe HR- combi-ketel. Aanvaarding: in overleg. VRAAGPRIJS: f 250.000,- k.k. IWMl Een schitterend plaatje dit Hotel-Café-Restaurant uniek gelegen tegenover de vuurtoren. In ons sfeervolle restaurant serveren wij verschillende grill-vlees en visspecialiteiten. Behalve op maandag zijn wij geopend voor een gezellig kopje koffie, een borreluurtje of een zeer verzorgd diner. Naast een uitgebreide keuze uit klassieke gerechten zoals: Wilde oesters (incl. glas wijn)f 19,75 dubbele kalfshaas geflambeerd aan tafel f 96,50 Gebraden lamsvlees in honing tijmsaus f 34,50 Gestoofde paling in romige kruidensaus f 34,50 Bieden wij een 4-gang-wisselend diner voor de prijs van f 42,50 Een fles heerlijke huiswijn f 24,50 Voor uw partijtje of feest tot 35 personen hebben wij zeer uitgebreide diner- keuzemogelijkheden. Al vanaf f 45,00 bieden wij een uitstekend feestdiner. Zeer gunstig gelegen, deels gestoffeerde mo derne woning met voor- en diepe achtertuin op het zuiden. Grondopp. ca. 162 m2. Bouwjaar 1987. Indelinge: entree/hal met spiegelwand, woonka mer, open keuken, achterentree, toilet. Verdie ping: overloop, twee slaapkamers (evt. weer drie, mooie badkamer met douchecabine en 2e toilet. Vaste trap naar zolder met. eenvoudige mogelijkheid voor 3e (of 4e) slaapkamer. Aanvaarding spoedig. VRAAGPRIJS: f 179.000,- k.k. J. de Best makelaar-taxateur o.g. R. Kee makelaar-taxateur o.g. dienstverlening bij de aan- en verkoop huur en verhuur van onroerende goederen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 10