I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Bijwaard Coiffures informeert u uitgebreid over Colora Henna 0> HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus! 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Burgerlijke stand gemeente Heiloo Bouwplan senioren woningen aan de Kerkakkers iT ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Rijbewijzen Expositie Tegemoetkoming in de kosten voor de gemeentelijke belastingen Takkenafval Informatie voortgang structuurvisie Heiloo Nieuw bouwplan Raadsvergadering Kanaalweg UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 1992 PAGINA 4 Informatie tot en met 18 september 1992 Geboorten Jeroen, zoon van Bosch, Franciscus W. en Bakker, Judith J. Thorn M.C., zoon van Fleur, Marcellinus P.G. en Van Heijningen, Johanna W. Alessio, zoon van Bart, Jan en Van Asperen, Karin C.M. Tom, zoon van Zomerdijk, Jacobus M. en Mors, Margaretha F.C. Lotte R.M., dochter van Van Trigt, Ronaldus N.C.M. en Kempers, Brigitte M. Elders geboren Armelle G., dochter van Van den Burg, Antoine P. en Van der Peet, Yvonne W.C. Koen, zoon van Reus, Johannes F.W. en Van der Groef, Claudia S.C. Jonne, dochter van Wijker, Albert J. en Buis, Ingetje M. Jordy R.G., zoon van Beets, Dirk-Jan en Zoon, Eva H.C. Martin, zoon van Verschure, Cornelis T. en Slagter, Geertruida M.M. Boudewijn M., zoon van Touber, Gustaaf H.J. en Steltenpool, Laurentia M. Hanneke, dochter van Van den Hoek, Jaap en Tijssen, Ans. Jeanine, dochter van Meinster, Martin L. en Schmersal, Marion. Tamara, dochter van Hillebrink, Roland J.M. en Beers, Daniela M. Rob A., zoon van Ten Hoove, Egbartus en Van Dinther, Sylvia H.M. Iris S.H., dochter van Kloots, Nicolaas A. en Levering, Ingrid A. Beau, dochter van Op de Weegh, Augustinus C.M. en De Moor, Martina G. Huwelijksaangiften Van 't Veer, Klaas en Hoogland, Esther. Bakker, Gerardus M. en IJpelaan, Marita A.M. Keet, Thomas P.F. en De Bont, Catharina M. Laan, Petrus N.J. en Van den Berg, Maria A. Bakkum, Paulus W.J. en Dijkstra, Sara C. Huwelijken Richards, Juan Ramiro en Van der Veld, Tamara A.J.M. De Groot, Marcel B. en Van Elderen, Marja. Schouten, Albertus N.A. en Kuiper, Edith. Hiemstra, Hessel en Boxman, Janna N. La Rooij, Antoine L. en Schoof, Danielle M.A. Kruit, Erik J. en Bruin, Edith. Overleden Van Leijen, Antje, weduwe van Van Leijen. Sombroek, Wilhelmus G. Witteborg, Thomas N.M. De Waard, Jantina R. Van Kampen, 'Jan. Brouwer, Catharina M., weduwe van Komen. Tromp, Margaretha W.M. Groot, Elizabeth, weduwe van De Groot. Elders overleden Ooykaas, Gerrit A.P. Een aantal maanden is het stil geweest rond de bouw van de seniorenwoningen aan de Kerkakkers. Men begon zich zelfs af te vragen of de bouw nog wel doorging. Die stilte had echter alleen maar te maken met de tijd die nodig was om de planologische procedure met goed gevolg af te ronden. En nu is het zover. De eerste voorbereidende werkzaamheden zijn al begonnen. Op 9 oktober a.s. zal de eerste officiële paal de grond ingaan. De wethouder van Volkshuisvesting mw. A.A.M.Willemse-van der Ploeg zal om 11.30 uur de hei-installatie bedienen. De Algemene Nederlandse Woningstichting begint dan echt met de bouw van de 25 seniorenwoningen achter de huidige bestaande woningen aan de Kerkakkers. Het totale complex zal ook verrijkt worden met een recreatieruimte. Alle ouderen, zowel van de bestaande als van de nieuwe woningen kunnen daar gebruik van maken. De verwachting is dat de woningen nog voor de bouwvakvakantie van 1993 gereed zullen zijn. De toewijzing van de Woningen geschiedt op voordracht van de gemeente Heiloo. Nadere informatie kunt u inwinnen bij de heer E. Blind, afdeling Sociale Zaken, telefoonnummer 313 186. De geplande speelruimten ten behoeve van de buurt zullen na gereed komen van de bouw in overleg met de omwonenden worden ingericht. Daarover wordt u t.z.t. nader geïnformeerd. Per 1 oktober 1992 zullen oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zogenaamde ringetjes door de pasfoto's). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 oktober a.s. dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij- examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 31 31 13. In het gemeentehuis hangen werken van de Italiaanse schilder Raffaele Nigita. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00'- 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot eind oktober 1992. Minimabeleid Gemeente Heiloo De afgelopen weken zijn de aanslagen verzonden voor de gemeentelijke belastingen, te weten de Onroerendgoedbelasting en de Rioolrecht- Afvalstoffenheffing. Ook ontvingen de bezitters van een hond een accept-girokaart voor de betaling van de hondenbelasting. Al deze aanslagen betekenen een aanzienlijke uitgave. Weliswaar bestaat er de mogelijkheid tot betaling in termijnen, maar het is dan nog steeds mogelijk dat uw inkomen zodanig is dat u niet in staat bent deze aanslagen te voldoen. Wij wijzen u op het bestaan van een regeling die een tegemoetkoming in de kosten krachtens het gemeentelijk minimabeleid regelt. In principe komt iedereen met een inkomen dat op het sociaal minimum ligt, of iets daarboven, in aanmerking voor een bijdrage in de kosten van de belastingaanslagen. Bij de beoordeling of men wel of niet in aanmerking komt spelen persoonlijke omstandigheden een rol. Het is daarom niet doenlijk precies aan te geven wanneer men wel en wanneer men niet in aanmerking kan komen. Indien u van mening bent dat vermelde belastingaanslagen niet uit uw inkomen kunnen worden betaald dan kunt u schriftelijk een aanvraag indienen of, indien gewenst, eerst informatie inwinnen over de mogelijkheden van het gemeentelijk minimabeleid. U kunt hiervoor terecht bij de afdeling sociale zaken, iedere morgen tussen 8.30 en 12.00 uur of telefonisch onder nummer 313 195, de heer G. van Holk. De Gemeente Heiloo wil een proef nemen met het gescheiden inzamelen van takken. Dit afval wordt dan niet meer verbrand of gestort, maar zal worden gecomposteerd. Dit houdt in dat de takken apart van het grof afval worden ingezameld. Gedurende de proefperiode moet u de takken dan ook apart vermelden. De melding gaat op dezelfde wijze als de melding van het grof vuil (en kan ook gelijktijdig). U kunt bellen voor een afspraak van maandag t/m woensdag van 08.00 uur tot 12.00 uur op telefoonnummer 330 001. De proef start op 5 oktober a.s. en zal doorlopen tot 28 november. Eventueel zal de proef in het komend voorjaar herhaald worden. De takken dienen op dezelfde wijze te worden aangeboden als met het grof afval het geval is.: Voor uw woning en op bundels van maximaal 1.50 m lengte en niet zwaarder dan 15 kg. Voor nadere informatie kunt u bellen met de afdeling Civiel en Reiniging, de heer W. Voskuyl, telefoonnummer 336 880. Eind vorig jaar heeft u via informatiebijeenkomsten en perspublikaties kennis kunnen nemen van de concept- structuurvisie Heiloo. In deze concept-structuurvisie maakte het gemeentebestuur een voorlopige standpuntbepaling bekend over de toekomstige ontwikkeling van Heiloo. Het gaat daarbij om zaken als: wonen, winkelvoorzieningen, recreëren, werkgelegenheid, verkeer enz. Omdat dit een ieder aangaat wilden wij graag uw mening hierover vernemen. U werd daarom de mogelijkheid geboden om op deze toekomstige visie te reageren. Het gemeentebestuur is zeer verheugd dat zovelen hiervan in grote mate gebruik hebben gemaakt. Daarnaast heeft het bestuur ook belangenorganisaties en deskundigen uit verschillende vakgebieden geraadpleegd. Het resultaat van uw meedenken is dat de concept-structuurvisie op een aantal essentiële onderdelen is bijgesteld. Hoe nu verder? In de Uitkijkpost van 7 oktober a.s. zal in de Informatierubriek van de gemeente een samenvatting van de herziene visie verschijnen. Donderdagavond 8 oktober a.s. aanvang 20.30 uur presenteert het gemeentebe stuur de herziene visie aan de inwoners. U verneemt binnenkort hoe u zich hiervoor kunt aanmelden. Mocht blijken dat de belangstelling voor deze avond zeer groot is dan zullen er extra informatiebijeenkomsten gehouden worden. Vanaf 9 oktober ligt de herziene structuurvisie voor een ieder ter inzage in gemeentehuis en bibliotheek. Vanaf 7 oktober kunt u een exemplaar verkrijgen in het gemeentehuis voor de prijs van f 10,-. 4 november a.s. wordt de herziene visie besproken in de commissie Milieu en Educatie en 10 november a.s. in de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. De raad plaatst de herziene structuurvisie voor 3 december a.s. op de agenda. Commissie en raadsvergaderingen zijn openbaar en vangen aan om 20.00 uur. Ook hierbij bent u van harte welkom. Het college van burgemeester en wet houders van Heiloo heeft het voornemen om aan de heer J. Woudhuizen te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan vergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning op het perceel Mariënstein 19. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 24 september 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn vën terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 1 oktober 1992 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Instellen onafhankelijke Welstandscommissie op basis van artikel 48 van de nieuwe Woningwet. - Wijziging gemeenschappelijke regeling IZA Noord-Holland. - Vaststelling verordening op de gemeentelijke identiteitskaart. - Regionalisering archief. - Vaststelling grenzen bebouwde kom Boswet. -Wijziging belastingverordeningen 1993 (leges en begraafrechten o.a.). - Verkoop grond t.b.v. bouw trafostation PEN. - Definitieve vaststelling subsidie 1991 en jaarrekening 1991 van Stichting Openbare Bibliotheek. - Definitieve vaststelling subsidie 1991 en jaarrekening 1990-1991 van Stichting Open Huis. - Voorbereidingskrediet t.b.v. oplossen van oude en nieuwe verkeersknel punten. - Concept-begroting 1993 en meerjarenraming 1993-1997 van het Samen werkingsverband Noord- Kennemerland (wordt nagezonden). - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 1 oktober 1992 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken. Een gedeelte van het wegdek van de Kanaalweg tussen het viaduct over de Rijksweg A-9 en de Boekelermeerweg moet worden hersteld. Op het bestaande wegdek wordt een nieuwe asfaltlaag aangebracht. De zijkanten van de weg, waar veel scheurvorming optreedt, worden bovendien voorzien van een wapening. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden is slechts een rijbaan voor het verkeer beschikbaar. Het verkeer wordt dan geregeld met verkeerslichten. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de periode van 28 september tot en met 9 oktober 1992 of zoveel langer als nodig is. Voor nader informatie kunt u zich wenden tot de toezichthouder de heer B. de Groot, telefoon 072 - 334 008. Nationale Oogmeetweek bij John Moen Brillen Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting Wao-Aaw Belangenvereniging VVD-Spreekuur Jazzsociëteit Heiloo HEILOO - Henna is niet rood. Dat wil zeggen, niet alléén rood. Colora Henna is er in 12 kleurvarianten, waarmee dui zenden verschillende kleur-effekten in het haar kunnen worden aangebracht. Henna was al bekend bij de oude Egyp- tenaren. Zij ontdekten dat het blad van de tropische Lansonis Inermis, ge droogd en gemalen, een voortreffelijke, langdurig werkzame kleurstof oplevert. En een veelzijdige, want hoe eerder deze heesterachtige plant geoogst werd, des te minder kleurstof het extrakt ervan bleek te bevatten. Door de oogsttijd van verschillende vel den te variëren en goed in kaart te bren gen, verkreeg men een uitgebreid pak ket basisstoffen. Zodoende beschikte men reeds in de oudheid over een geva rieerd palet van henna-kleuren. En dat heeft zich door de eeuwen heen steeds verder ontwikkeld. Nu zijn niet alle, nu bekende, henna's hetzelfde. Veelal wordt het extrakt aan gevuld met metaalzouten om de kleur te variëren. Hiermee treden meestal pro blemen op bij gepermanent haar. Ook blijkt meestal de sterkte van de kleuring moeilijk vóóraf vast te stellen. Colora Henna wordt echter uitsluitend ver mengd met diverse plantenextracten, met name die van de Vashma en de Kar- chak; veel variaties - géén problemen. Door het ontbreken van chemische mid delen kan Colora Henna dan ook niet gebruikt worden om blond haar 'op te lichten'. Verder kan eigenlijk alles met dit puur plantaardige, bijzonder haar- vriendelijke, zelfs gezónde produkt. Colora Henna vormt een natuurlijk laagje om de haarvezels. Hierbij herstelt het eventuele breuken in de haarvezels en repareert het oxydatie-beschadigin- gen. Voorts beschermt Colora Henna het haar tegen diverse invloeden van buite naf, zoals overdadige warmte bij föh nen. Een en ander heeft tot gevolg dat het haar merkbaar aan glans en vqlume wint. Natuurlijke kleuren Naast het algemene kleurprogramma, van zwart tot neutraal, heeft Colora Henna een speciale reeks voor blonde kleuringen. Beiden geven zeer goede re sultaten, of het nu gaat om de versluie ring van grijze, of een 'opkikkertje' voor blonde haren. Met name door de enorme meng-mogelijkheden kan er zeer subtiel met Colora Henna gewerkt worden. De angst voor een overdreven rood-effekt is dus echt misplaats. De transparante kleuringen blijven abso luut natuurlijk van karakter. Ook in grijs haar, waarin daarom modieuze, coupe soleil-achtige effekten te bereiken zijn. Het een en ander vraagt wél om een pro fessionele verwerking. De vak man/vrouw staat daarbij nog enkele ondersteunende middelen ter beschik king, zoals de Colora Henna Colorcrè- me, die de duurzaamheid van de kleur vergroot. Ideaal dus om een kleur uit te proberen en perfect om een kleuring in topkonditie te houden. Kortom, de Colora Henna-lijn vormt een meer dan interessant alternatief voor professionals die serieus met kleu ringen bezig zijn, en daarbij grote waar de hechten aan de natuurlijkheid van hun kreaties. Voor alle informatie: Bijwaard-Coiffures, Zevenhuizerlaan 59, Heiloo, tel. 072-331928. HEILOO - Bij de opticien zie je voorna melijk mensen met een bril of met con tactlenzen naar binnen gaan. Daar is hij immers voor? Een onterechte gedachte. Want ook al had u nooit een bril of con tactlenzen bij het lezen en kijken nodig, dat kan zomaar veranderen. Ongemerkt verslechtert soms uw gezichtsvermogen. Zoals u elke half jaar naar de tandarts gaat om uw gebit te laten controleren, is het ook een goede gewoonte uw ogen re gelmatig te laten meten bij de opticien. Een gebit is vervangbaar, uw ogen zijn dat niet! Hoe slecht het met onze ogen gesteld is, bewijst een onderzoek van de Stichting Beter Zien, gericht op de verkeersveilig heid. Ruim 650.000 mensen in de leef tijdsgroep van 20 tot 74 jaar bleken onvoldoende gezichtsvermogen te heb ben op straat. Eén op de tien brildragers zit zelfs zonder bril achter het stuur. En wie minder goed ziet, reageert slechter. Dat kan uiteraard tot gevaarlijke situa ties leiden in het verkeer. De Stichting noemde de resultaten van het onderzoek niet voor niets 'schokkend'. Om de drempel naar de opticien te ver lagen, organiseert de Vereniging van Kwaliteits-opticiens Oogmerk van 23 september tot en met 3 oktober de Nati onale Oogmeetweek. U kunt dan vrij blijvend naar binnen stappen bij een Oogmerk Opticien om een gratis oog meting te laten uitvoeren. De Oogmerk Opticien heeft de modernste apparatuur om uw ogen snel en vakkundig te me ten. Bij afwijkingen van het normale stuurt hij u naar een arts. Oogdrukmeting Bent u ouder dan 40 jaar, dan voert de Oogmerk Opticien bovendien een oog drukmeting uit. Belangrijk, want vanaf die leeftijd kan een verhoogde oogdruk een signaal zijn voor glaucoom, ook wel groene staar genoemd. Wanneer deze ziekte niet vroegtijdig wordt onderkend en behandeld door een oogarts, kan die leiden tot een ernstige aantasting van het gezichtsvermogen. Ook deze oog drukmeting is gratis. Wist u dat geen oog gelijk is? Vaak heeft het ene oog wat meer correctie no dig dan het andere. Een leesbril is daar om geen standaard-artikel, dat u snel even aanschaft, maar een op uw ogen afgestemd correctiemiddel, waar u dichtbij beter mee kunt zien. Mocht de Oogmerk Opticien op basis van zijn me tingen u een leesbril adviseren, dan heeft hij een aardig aanbod voor u in petto: een individueel aangepast leesbril met ontspiegelde, kunststof glazen voor slechts 89,- Uw ogen zijn een deskundige controle meer dan waard. Kom daarom even langs tussen 23 september en 3 oktober. Oog in oog met de opticien. Voor alle zekerheid! De Oogmerk Opticien in uw omgeving: John Moen Brillen, Winkel hof 't Loo 40, tel. 332595. HEILOO - De Nederlandse Brandwon den Stichting houdt in de week van 25 tot 31 oktober haar jaarlijkse collecte. U begrijpt het al, wij doen een beroep op u. Wilt u één tot twee uurtjes van uw vrije tijd besteden om te collecteren, neemt u dan voor inlichtingen en/of op gave contact op met coördinatrice Ger- rie Zeeman, Hollweg 68 te Heiloo, tel. 338272. Meer informatie over de Nederlandse Brandwonden Stichting kunt u ook zien in een speciaal thema-programma dat op zondag 4 oktober wordt uitgezonden via RTL4. HEILOO - Na de zomeronderbreking in augustus zijn we weer begonnen met on ze activiteiten, zoals de contactochtend op de maandagochtend in het Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Ook voor inlichtin gen kan men deze morgen terecht op het spreekuur. De contributie is vanouds 12,00 per jaar. Cursussen worden gehouden in de loka liteit van de voormalige Hofdijkschool, Mariënstein te Heiloo: Engels voor be ginners en gevorderden op donderdag morgen van 9.00£10.00 en van 10.00- 11.00 uur; de kosten zijn 10,00 per mnd. Kleding maken op maandagmid dag van 14.00-17.00 uur. Het zelf kle ding maken levert aardig wat financieel voordeel op. De kosten zijn 10,00 per maand. Tekenen en schilderen: dit voorlopig op de dinsdagavond van 19.30-21.30 uur. De kosten zijn 10,00 per maand. Handvaardigheid en enige kennis op technisch gebied opdoen. Dit echt niet alleen voor de mannen. Ook vrouwen die belangstelling hiervoor hebben kun nen zich opgeven. Bijvoorbeeld: kennis van electriciteit, sanitaire installaties, kranen en leidingen, gastoestellen, ver warmingsinstallaties. Koelkasten en vriezers. Verder zal aandacht worden besteed aan gebruik en onderhoud van de auto. Houtbewerking: werken met hout voor de hobbyist op dinsdagavond 19.30-21.30 uur, eventueel ook overdag. Opgave/inlichtingen: tel. 072-331840 of tel. 02206-5397. HEILOO - Het college van B en W heeft de Gemeentebegroting 1993 gepre senteerd. Het gemeentelijk huishoud boekje, waarmee wij allen - denk alleen maar aan de hoogte van de belastingen - te maken hebben. Wie over deze be groting met de VVD-fractie wil spreken, is van harte welkom op het maandelijk se VVD-spreekuur, dat donderdag 24 september (morgen) om 19.30 uur weer in het gemeentehuis (oude ingang) wordt gehouden. Ook over andere on derwerpen het gemeentelijk beleid be treffende kan uiteraard van gedachten worden gewisseld. Opgave van het te behandelen onderwerp aan de fractiese cretaris Ernst ten Hacken (nieuw adres, De Spanring 9) tel, 330316 verzekert volledige informatie. EGMOND - Als locatie voor het nieuwe seizoen is gekozen voor Het Perron aan de Herenweg in Egmond-Binnen, schuin tegenover de jeugdherberg Klein Rinnegom. De eerste bijeenkomst zal zijn op zondag 27 september vanaf 15.00 uur. Om niets aan het toeval over te laten is de in deze omgeving welbe kende Simon Dekker uitgenodigd. Gastheer Dick Blaauboer, het huisor kest en Simon Dekker zullen er alles aan doen om u een aangename middag te bezorgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4