Open dag motorclub Companeros in het clubhuis aan de Kanaalweg Nieuws voor 5Jplussers Tienerweekend in Buk Buk Postzegelvereniging Heiloo Heilooër woningcorpo raties bieden hulp bij opvang vluchtelingen Decoratief stro-vlechten Nieuwe cursus edelsmeden Cursus Beurs en Beleggen Regionale Thema bijeenkomst 'Thuiszorg' Engelse week bij Intratuin Heiloo De wereld rond (6) Yoga Grafologiecursus Bloemschikken Cursus geheugenoefening Nationaal kampioen Vogels houden: gezonde zaak PAGINA 6 UITKIJKPOST 23 SEPTEMBER 1992 Joan van Baarle Acht leden van motorclub Companeros met op de voorgrond enkele Harley's en op de achtergrond de nieuwe werkplaats op het terrein aan de Kanaalweg. HEILOO - Zaterdag 3 oktober gaan het hek en de deuren open bij de motorclub Companeros uit Heiloo. Vanaf twee uur 's middags is iedere belangstellende welkom om een kijkje te komen nemen in het clubhuis en de werkplaats van de ze elf leden tellende vereniging. Sinds 1988 is deze kleine, maar hechte club ac tief. Wanneer men het terrein aan de Kanaalweg 11a (achter de waterzuive ring, grenzend aan de A9) oploopt, kan men zien waartoe zelfwerkzaamheid kan leiden. Op zomaar een zaterdagmiddag zijn acht van de elf leden in het clubhuis aanwezig. Er wordt samen gesleuteld aan de motoren, gepraat en gelachen. ,,Tot 1988 werd er op allerlei plaatsen in en om Heiloo in garagês gesleuteld, er was geen organisatie", vertelt secretaris Doe Spanjer. ,,Met een man of vier hebben we toen het initiatief genomen om een club op te richten". Dat gebeurde op 18 mei 1988, waarna men met de gemeente Heiloo in gesprek kwam om een plek te vinden waar een clubhuis gebouwd kon worden. Langs de Kanaalweg werd een stuk grond ge vonden, dat door de gemeente werd op gehoogd, terwijl ook een aansluiting op het riool werd aangelegd. ,,De kosten daarvoor betalen wij via de huur te rug", aldus Doe. ,,Wij krijgen geen subsidie, er is alleen een eenmalige bij drage van 500 gulden voor de open dag". Inrichting ?s op en rond het terrein werd door de Companeros zal gebouwd en ge plaatst. Een loods veranderde in een clubhuis, compleet met bar en andere noodzakelijke attributen. Op de wand zijn herinneringen aan ontmoetingen met andere motorclubs bevestigd, even als cadeaus, die bij vier verjaardagen tot dusver werden ontvangen. De clubver jaardag is ieder jaar een belangrijk eve nement. Bevriende clubs rijden soms 800 km om een cadeau te brengen en na tuurlijk feest te vieren. „We hebben contacten met clubs uit binnen- en buitenland. We zijn best wel kieskeurig in die contacten. Leden van andere clubs moeten gelijk gestemd zijn, je moet met elkaar kunnen op schieten", legt Doe Spanjer uit. Tot dusver zijn er bijvoorbeeld contactert met clubs uit Engeland, Italië, Duits land en andere (West-)Europese landen. HEILOO - De postzegelvereniging start ook dit seizoen weer met de jaarlijkse activiteiten. Wij houden onze jaarver gadering op woensdag 23 september om 20.00 uur in het Open Huis, die gevolgd wordt door de verloting. Alle postzegel verzamelaars die nog geen lid van onze vereniging zijn kunnen zich opgeven bij de secretaris, de heer R.A. de Wijs, De Laghe Weijdt 56, Heiloo, tel. 332985. De kosten bedragen 8,00 per jaar met een eenmalige inschrijving van 1,00. Wij houden verder viermaal per seizoen een ruil-/koopavond in het Open Huis. Ieder lid kan deelnemen aan het rond zend ver keer en op deze manier-zijn ver zameling uitbreiden. Boekjes voor de komende rondzendingen kunnen bij bo venstaand adres ingeleverd worden. Le den kunnen tevens de catalogus Europa enkele dagen ter inzage krijgen. HEILOO - De drie woningcorporaties uit Heiloo (Vereniging voor Volkshuis vesting Heiloo, St. Willibrordus en Stichting Woningcomplex voor Bejaar den) hebben gezamenlijk besloten een financiële bijdrage te verstrekken voor opvang en huisvesting van ontheemden uit het voormalige Joegoslavië. Binnen de Nationale Woningraad, een koepelorganisatie voor woningcorpora ties, is voor coördinatie van de hulp die corporaties bieden het Bureau Huis vesting Ontheemden Joegoslavië in het leven geroepen. Dit bureau heeft inmid dels contacten gelegd met Interim Op vang Asielzoekers (ISOA). Deze aan het Ministerie van WVC geliëerde stichtng, waar alle vluchtelingen worden gere gistreerd, gaat zorgdragen voor de daadwerkelijke koppeling van vluchte lingen aan door corporaties beschikbaar gestelde woningen. Gezien de woningmarktsituatie in Hei loo hebben de corporaties afgezien van het beschikbaar stellen van een woning en hebben gekozen voor financiële on dersteuning naar draagkracht bij de op vang. De vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo en St. Willi brordus doneren ieder 5.000,- en Stichting Woningcomplex voor Bejaar den 1.000,-. De Companeros in hun clubhuis waar de wanden met afbeeldingen foto's en dergelijke zijn behangen; slechts een prikbord ontbreekt. Discipline Binnen de Companeros heerst een ster ke discipline. Zo wordt het clubhuis zeven dagen per week bemand, met een nadruk op het weekend. De werkzaam heden aan het onderkomen, inclusief de nieuwe werkplaats, worden door de le den zelf uitgevoerd. Los van het feit dat de Companeros dit soort zaken in eigen hand willen houden, is er ook geen geld om iets te laten doen. „We zijn de ge meente Heiloo dankbaar voor deze plek en ook voor het feit dat we binnenkort een alarminstallatie van een oude school kunnen krijgen. Maar we hebben ook geen zin om onze hand op te houden. Vrijheid blijheid!", vinden de clu bleden. Overigens kan niemand zomaar lid wor den van de Companeros. De wereld van de motorclubs is in de eerste plaats een mannenwereld. Daarnaast is bij de Companeros een voorwaarde dat een lid in het bezit is van een Harley Davidson. Natuurlijk is iedereen welkom in ons clubhuis. Op vrijdagavond is er altijd open huis. Mannen en vrouwen, met of zonder motor, kunnen dan langsko men", zegt president Henry van de Berg. Vooroordelen Tijdens de open dag op 3 oktober is ook iedereen welkom. Een uitstekende gele genheid om nader kennis te maken en om te ontdekken dat veel vooroordelen niet terecht zijn. „We vormen als mo torrijders een 'brotherhood', we zijn herkenbaar door onze kleding en Har ley's. Maar het negatieve stempel is niet terecht. Dat is vooral de schuld van de vele films uit Amerika", aldus Doe en Henry. Het programma van de open dag begint 's middags met een bike-show en een li ve band (Nobody's Home). Vanaf 20.00 uur 's avonds is het party-time met een optreden van de formatie Narrow Es cape. De toegang is de héle dag gratis. Om het clöbhuis van de Companeros te bereiken moet men de afrit van de Ka naalweg bij de waterzuivering (naar rechts) nemen en vervolgens direct naar links rijden. Aan het einde van deze weg vindt men het Companeros-Clubhouse. HEILOO - De Stichting Ouderen werk Heiloo organiseert in samen werking met het Nivon een cursus decoratief stro-vlechten. Naast' tra ditionele stro-figuren kan er met stro ook creatief gewerkt worden. Door toepassing van de basistech nieken binden en vlechten ontstaan zeer decoratieve figuren van tarwe- of roggestro. In zes lessen krijgt u een goede indruk van de talloze mo gelijkheden die dit mooie materiaal te bieden heeft. De cursus wordt eenmaal per 14 dagen op dinsdag middag gegeven van 13.30 tot 15.30 uur in het Open huis in Heiloo. Do cente is mevr. Wybrich de Man. De cursuskosten bedragen 38,50 voor Nivon-leden en 55-plussers en 48,00 voor anderen exclusief ma teriaal. Voor nadere informatie en/of opgave: Nivon Heiloo tel. 333127 of Stichting Ouderenwerk Heiloo tel. 331297. HEILOO - Da Stichting Ouderen werk beging op vrijdag 2 oktober in de Hobbyfarm een nieuwe cursus edelsmeden voor beginners. Gedu rende tien weken wordt de deelne mende 55-plussers door de edelsmid mevr. Kristine van Marwijk de be ginselen van dit handwerk bijge bracht. Zij leert, hoe sieraden van edele (zil veren) en onedele metalen ontwor pen en gemaakt worden. Naast en thousiasme moet men over creativi teit beschikken om de lessen te vol gen. En de leerlingen moeten ook goede ogen hebben om op de juiste plaats kleine gaatjes in de werkstuk ken te kunnen boren. Er wordt ge werkt met messing, alpaca, zilver en koper, die tot sieraden worden gesmeed. Daarnaast wordt erop ge let, dat de deelnemers op de juiste wijze hun gereedschap hanteren. Veel aandacht wordt besteed aan het ontwikkelen van eigen ideeën en creativiteit. Aan het eind van de cursus heeft el ke cursist drie zilveren en drie niet- zilveren sieraden vervaardigd. Voor de tien lessen wordt een bijdrage van 195,-- gevraagd. In dat be drag zijn materiaalkosten en ge bruik van gereedschappen begre pen. De cursus wordt gegeven in de Hobby-Farm, Pastoor van Muijen- weg 14. Voor meer inlichtingen over cursustijden kunt u terecht bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294 en 's morgens tij dens kantooruren onder telefoon nummer 331297. HEILOO - Met ingang van maan dag 5 oktober 1992 zal de Stichting Ouderenwerk Heiloo wederom een cursus beurs en beleggen organise ren. De cursus wordt gehouden in het Open Huis van 14.00 - 15.30 uur en duurt 8 waken. De kosten bedra gen 50,00. Doel van deze cursus is informatie te geven over de moge lijkheden van beleggen en de wer kwijze van de beurs. Voor de goede orde vermelden wij met nadruk, dat de cursus geen commerciële opzet heeft, noch bedoeld is te fungeren als tip-bureau. De cursus wordt ge geven door een beleggingsspecialist uit de beurs-wereld. Voor nadere in formatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, tel. 331297. Te bereiken op werkdagen van 9.00-12.00 uur. HEILOO - Donderdag 15 oktober wordt door de ANBO Gewest Nd.- Holland voor de regio Noord Ken- nemerland een openbare bijeen komst over Thuiszorg georgani seerd. De ANBO zal vertegenwoor digd zijn door de dames Leegwater en de Vries, die in debat zullen tre den met de dames Jacobs en Her- gaarden van de Stichting Interkruis. De zorg aan huis is sterk in op komst. De ANBO juicht deze ont wikkeling toe. Er zijn echter veel vragen over de wijze waarop en HEILOO - Na lang wachten is het zo ver. Het tienerwerk is weer begonnen en daarom openen we spectaculair met een heel weekend voor de tieners met als ab solute topper op zaterdag 26 september een optreden van de beroemde formatie Osdorp Posse. Maar we beginnen op vrijdagavond met een filmavond. De aanvang is 19.30 uur en de film zal om 20.00 uur beginnen. We hebben een recente film proberen uit te zoeken en de keuze is gevallen op "Don't tell mom the babysitter is dead". Dit is komedie over vijf kinde ren en hun oppas. Wanneer hun moeder op reis gaat blijkt de oppas een ware ti ran te zijn. Per ongeluk gaat zij dood aan een hartkwaal en de kinderen staan er helemaal alleen voor. Dit zorgt na tuurlijk voor komische situaties. De film is geschikt voor alle leeftijden. Het entree bedraagt 3,00 (incl. gar derobe). De avond erop zal zoals eerder vermeld de Osdorp Posse optreden. Dit is een Hardcore Hip-Hop groep die reeds twee cd's heeft uitgebracht. Deze Nederland se band, bestaande uit vier personen (Dj ijsblok, Def P, Seda en Arthur), vormt samen een een Rap-formatie, die bij ons een wervelende show op de bühne zal zetten. Hiervoor zullen er kaarten in de voorverkoop in de voorverkoop ver kocht worden voor 5,00 per stuk. De voorverkoop zal pas op vrijdagavond bij het entree van de film starten. Wil je er dus zeker van zijn dat je een kaartje hebt, kom dan ook naar de film. De aanvang van deze avond is 20.30 uur. Bij uitzondering hebben we op zaterdag een tieneravond en daarom hebben we besloten om er een tiener avond van te maken. Dit is ook de reden waarom de aanvang iets later is en we zullen ook langer doorgaan (uiterlijk 23.30 uur). Op zondagmiddag 27 september hebben we een Tienermiddag in de Buk met een heuse Live Band uit Alkmaar die ge woon gezellige muziek speelt. Vanaf 14.00 uur kun je in het café van Buk Buk terecht. Het is de bedoeling dat je alvast met het café kennismaakt want zoals jullie misschien al weten wordt dat zelfde café binnenkort een Tienercafe. Wij willen het graag naar jullie wens in richten, maar dan moeten wij wel weten wat jullie willen. Alle wensen en ideeën kunnen jullie op zondagmiddag kwijt en als jullie nog vragen hebben jullie die dan ook stellen. Tevens wordt er een en quête gehouden. Het voornaamste is echter dat het gewoon een gezellige mid dag wordt en we hopen dan ook dat jul lie allemaal komen. HEILOO - Deze week, tot en met 27 september, organiseert Intratuin Heiloo aan de Vennewatersweg 15 een Engelse week. Het gehele „Groene Warenhuis" is gedurende deze periode in "English Style". Intratuin heeft speciaal voor deze gele genheid een assortiment specifieke En gelse planten en accessoires ingekocht. Engelse rozenv Taxussen en Camelia's. £ijn er dus völbp, maar ook rozenbo gen, vogeldrinkschalen en diverse plan- tensteunen die in Engeland worden gebruikt voor de grote sortering bloei ende vaste planten. Naast het eigen tuinassortiment, heeft Intratuin nog een drietal bedrijven be reid gevonden het Engelse sfeertje te completeren. De Rabobank Heiloo heeft brochures beschikbaar gesteld met informatie over Engelse tuinreizen, waarbij lekker weggedroomd kan wor den. En autobedrijf Klaver heeft voor de Engelse autofreaks onder de bezoe kers een schitterende Jaguar tentoon gesteld. Maar ook aan de inwendige mens is ge dacht, zaterdag 26 en zondag 27 sep tember kunt u bij Intratuin Heiloo op een speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigd terras genieten van echte En gelse thee met scones vervaardigd door Restaurant Klein Varnebroek, terwijl er voor de kinderen een springkussen aan wezig is. Kortom, voor een echte Engelse tuin bent u van harte welkom bij Intratuin Heiloo, aan de Vennewatersweg 15, ge opend van 9.00 tot 18.00 uur met op vrijdagavond koopavond. En als klap op de vuurpijl, zondag 27 september ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. India, een land met op dit moment 889 miljoen inwoners, is verdeeld in 25 staten en kent drie goden. Eigen lijk kent het hindoeïsme één god: Brahma, de Al-ziel, die eeuwig is. Tegelijkertijd heeft het hindoeïsme een leger van goden en godinnen, waarvan de drie voornaamste zijn: Brahma, de schepper, Vishnu, de behouder, en Shiva, de vernietiger èn veranderaar. De god Vishnu is al een tijdje uit de gratie en men vereert nu vooral Shiva, de god van de macht. Oorspronkelijk kende India vijf kasten. Deze kasten worden al in de vier Veda's genoemd. De Veda's kan men beschouwen als de bijbel van het hindoeïsme. De hoogste kaste wordt gevormd door de Brahmanen (de priesters), dan komen de Ksha- triya's (de adel en krijgslieden), ge volgd door de Vaisya's (de boeren en kooplieden), de Sudra's (de arbei ders en handwerkslieden) en als on derste, laagste kaste de Paria's (de onaanraakbaren). Gandhi heeft zijn leven lang voor deze mensen gevoch ten. Hij noemde hen Harijans: Gods kinderen. De indeling in kasten was bedoeld om het werk te verdelen en daarmee oorlog tussen de mensen onderling te voorkomen. Nu behoort men tot een kaste door geboorte en is het je karma (lot) dat je moet dragen en volbrengen. Eén van de negatieve gevolgen van het kastensysteem is dat als je zaken als Brahman slecht gaan, je niet bij voorbeeld als ober in een restaurant mag gaan werken. De meeste men sen zijn arm of hebben geldzorgen. Daarom willen velen van hen het land verlaten en naar Europa gaan. Voor hen is Europa het paradijs, waar voor iedereen een bestaan mo gelijk is, of je nu wel of niet kunt le zen en schrijven. De Hindu-literatuur kent twee grote heldendichten: de Mahabharata (waarschijnlijk daterend uit de derde eeuw voor Christus) en de Ramaya- na (derde of vierde eeuw voor Christus). De Ramayana is het verhaal jan de,, koningszoon Rama, dje met zijn''* vróuw Sita in ballingschap leeft. Sita wordt ontvoerd door Ravana, de ko ning van de demonen. Dan beginnen de zwerftochten van Rama, waarbij hij veie heldendaden verricht. Met behulp van Harniman, de apengod die ook overal in India vereerd wordt, vindt Rama Sita terug. Sa men ondernemen zij de terugtocht naar hun vaderland, waar Rama uit eindelijk zijn rechtmatige troon krijgt. Van de Mahabharata is een prachti ge tv-film gemaakt, die ook in Ne derland (tweemaal) is uitgezonden. Deze heldendichten worden regel matig in dansvorm of toneelvorm verbeeld en worden van jongsaf aan door ouders aan hun kinderen verteld. In iedere stad of zomaar ergens mid den op het platteland of in de bergen staan schitterende paleizen en prach tige tempels. Veel hiervan is slecht onderhouden en verkeert in een ver waarloosde staat. Het mooiste monument wordt wel de Taj Mahal in Agra genoemd. Ook ik vond dat ik het niet kon ma ken om een half jaar in India te rei zen zonder in Agra te zijn geweest. Met de trein vanuit Delhi kon ik in één dag op en neer. Aangekomen bij de Taj Mahal zag ik alleen maar water. De regen kwam met emmers tegelijk naar be neden, de paden waren rivieren en alles aan mijzelf was doorweekt. Daar stond de Taj Mahal te schitte ren in schoonheid door alle regen heen. Dit Moghul monument is door kei zer Shah Jahan gebouwd ter nage dachtenis aan zijn vrouw Mumtar Mahal, de 'lady of the Taj'. Het wordt wel omschreven als het meest extravagante monument, dat ooit uit liefde is gebouwd. De keizer was na melijk ontroostbaar toen zijn vrouw Mumtar stierf bij de geboorte van haar veertiende kind na 17 jaar huwelijk. Het monument is geheel gebouwd van wit marmer met ingelegd mo- door wie de Thuiszorg dient te ge schieden. Hierover wordt gespro ken en gediscusseerd op 10 okt. (9.30 uur) in Het Trefpunt. Iede reen is welkom, ANBO-lid of niet, oud of jong. HEILOO - In het Open Huis en Trefpunt zijn deze week de yoga- lessen weer begonnen. Per seizoen 30 lessen van 1 uur per week, opge bouwd uit ademhalings-, even wicht-, concentratie- en ontspan ningsoefeningen, gegeven door des kundige docenten. De kosten zijn 4 twee-maandelijkse termijnen van 27,50. Er zijn nog een aantal plaatsen bij één van de 11 groepen vrij (Inlichtingen: mevr. M. Kui per-van Rosmalen, tel. 072-332980) HEILOO - Weet u, dat uw hand schrift sterk met uw karakter is verbonden? Mensen die groot schrijven, bezitten een andere aard dan zij die kleine letters op papier zetten. Als u uw letters a en o niet gesloten schrijft, bent u wezenlijk anders dan wanneer u ze open laat. Een grote ruimte aan de linkerkant van uw brief toont uw economisch inzicht en laat veelal zien, dat u een royale instelling heeft. Zo kan men nog enige tijd door gaan, maar daarvoor is hier geen gelegenheid. Wilt u horen, wat uw handschrift aan karaktertrekken verraadt, geeft u zich dan op voor deze cursus, die op woensdag 23 september om 10.00 uur in Het Open Huis, 't Loo 19, Heiloo start. Op een eenvoudige wijze wordt u verteld, welk karakter er achter uw handschrift schuilgaat. De cursus bestaat uit 10 lessen, die om 11.45 uur eindigen. De kosten bedragen 50,00, exclusief een boekje van 9,75.. U kunt zich aanmelden bij de Stich ting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297 of bij de docent P. Kloos, tel. 330883, bij wie u ook inlichtin gen kunt verkrijgen. Heeft u belangstelling? Wacht u dan niet te lang met zich op te ge ven, want de groep mag niet te groot worden en er bestaat al een lijstje met aanmeldingen! HEILOO - Wegens grote belang stelling gaat er een tweede cursus bloemschikken van start op 7 okto ber a.s. In 5 lessen, die eens per veertien dagen worden gegeven, leert u zelf fraaie bloemstukken ma ken. De deelnemers hebben gedu rende de cursus elke dag een woning vol bloemen. Dat is het direkt zicht bare resultaat van deze cursus, want men gaat elke keer met twee zelf ge maakte arrangementen naar huis. Op de lessen wordt ook aandacht besteed hoe verschillende soorten bloemen en ander (planten)materi- aal gecombineerd kunnen worden tot meer dan een mooie bos in een mooie vaas. De lessen worden gegeven in het Oosthonk, Oostkanter 14 van 14.00 - 16.00 uur en staan onder leiding van mevr. A. Wesselius. De kosten voor de hele cursus bedragen 35,00 waar per les ongeveer 11,00 voor het materiaal bijkomt. De deelnemers moeten zelf een scherp mesje meenemen. Voor de cursus in oktober zijn er nog enkele plaatsen vrij. Voor deelname kan men zich aanmelden bij de Stichting Ouderenwerk, tijdens de kantooru ren van 9.00-12.30 uur onder tel. 331297. HEILOO - Op 2 oktober start er weer een nieuwe cursus geheugenpe- feningen voor ouderen. De lessen worden op vrijdagmiddag van 2 tot 4 uur in het Trefpunt aan de Westerweg 294 gegeven. Ouderen, die problemen hebben met het onthouden van namen, adressen, telefoonnummers, afspra ken of een stukje uit de krant, leren met deze normale vergeetachtigheid om te gaan. Met oefeningen wordt u bijgebracht, hoe u iets kunt ont houden. De cursus, die onder lei ding van een deskundige docente staat, duurt tien weken. De kosten bedragen 95,00 in totaal, inclu sief het boek wat u hierbij nodig heeft. Informatie en opgaven bij de Stich ting Ouderenwerk, Westerweg 294 of 's morgens tijdens kantooruren onder telefoonnummer 331297. HEILOO - Op 12 en 13 september bij d rationale Kampioenschappen samen gestelde menwedstrijden nabij manege Leensel te Liessel is Chris Beentjes uit Heiloo samen met zijn vrouw als groom Kampioen geworden met zijn 2-span Haflingers. Zij eindigden de eerste dag als le de Zware dressuurproef. Dit re sultaat werd de tweede dag goed verde digd in de marathon met 6 hindernissen, waaronder de gevreesde waterhindernis. In de afsluitende vaardigheidsproef werden door te voorzichtig rijden wel 2 strafpunten afgelopen in verband met tijdsoverschrijding. Desondanks werd het nationaal kampioenschp behaald. HEILOO - Biologen in Amerika, socio logen in Engeland, psychologen in Frankrijk en vele artsen en wetenschap pers in tal van andere landen, zijn het volslagen met elkaar eens: mensen die huisdieren houden zijn gezonder, geluk kiger en leven langer. Niet zo maar een kreet, maar een conclusie na talrijke ge degen onderzoeken. Het houden van dieren schenkt levens vreugde en bevordert de intermenselijke contacten. Vele vogelliefhebbers onder vinden dat steeds weer. Vandaar dat vo gelvereniging Kleurenpracht Heiloo bij uitstek zo geschikt is als men vogels houdt. Maar, vogels houden schept wel verantwoordelijkheid. Door lid te wor den van een goede vereniging, bijv. Kleurenpracht krijgt u nog meer plezier van uw hobby. U ontmoet vele vogel vrienden. De gezellige sfeer onder de le den, aangevuld met vele tips over de vogelhobby, etc. Inlichtingen: tel. 072-336038, b.g.g. 072-335800 of 02205-2372. zïek. Toen eenmaal de zon erop scheen, die zich na een half uur weer liet zien, ben ik gaan zitten en heb ik alleen maar gekeken, vol verbazing over dit schoons. Het Indiase huwelijkssysteem is let terlijk en figuurlijk dodelijk voor meisjes. Het huwelijk is het hoogste goed en voor ieder meisje dat trouwt moet een bruidschat betaald wor den. De ouders weten vaak niet hoe zij dit moeten betalen en steken zich diep in de schulden. Als er meerdere dochters zijn, heeft de vader soms nog maar één uitweg en dat is zelfmoord. Op het platteland worden nog. steeds meisjes bij de geboorte gedood. Eén manier om hierin verandering te brengen is te zorgen dat de jeugd een goede schoolopleiding krijgt en vooral de meisjes daardoor in staat te stellen een vak te leren en geld te verdienen. Dan kunnen zij hun ou ders financieel ontlasten en eenmaal zelfstandig zelf een partner kiezen. Er zijn mensen in India die kinderen uit arme gezinnen uitzoeken en voor hen het schoolgeld, boeken, pennen en uniform betalen. Dit kost 60 gul den per kind per jaar. Het geld hier voor komt meestal uit het buiten land en er vindt controle plaats dat het kind inderdaad de school bezoekt. In de grote steden word ik zelf ho rendol van alle mensen, die op mij afkomen en in gebroken Engels vra gen: Welk land? Geld wisselen? Winkel zien? Niet kopen, alleen kij ken! Wel vijftig keer op een dag. Het is vaak ontzettend moeilijk om van hen af te komen. Zij zijn zeer aanhoudend en het enige wat echt helpt is te zeggen 'No English' of een flinke scheldcannonade in het Ne derlands. Het is dan ook een hele verademing in een stadje als Baroda te zitten, waar weinig toeristen zijn en waar ik straks op mijn gehuurde fiets naar het postkantoor rijd om dit artikel te versturen. Gujarat, Baroda, 28 augustus 1992,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6