/Hascotte Spectaculaire openingsavond van wijkgebouw De Ypsalon Dierendagfeest Paulusschool mm C. HACHMANG to A.J. VOS Mevrouw A. Boezewinkel nieuwe dominee Gereformeerde Kerk Grote collectie Bergense School bij Kunsthandel Renée Smithuis MpMp 30 SEPTEMBER 1992 57e JAARGANG NO. 40 KU3SST® BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 F^R Heiloo (072-333775) Uitslag loterij informatiemarkt Muziek-workshops in Buk Buk van start Energieweek bij Van der Peet's Vakhandel Heiloo, Houden Zo! Bijeenkomst over thuiszorg Lezing van helderziende Raadsvergadering Dierentehuis Alkmaar houdt open dag Dierenbescherming biedt Hennie Huisman haar diervriendelijke winkel- gids aan Documentaire over oud en ouder worden Tintoretto Dames bridgeclub Sans Atout Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV uw drukwerk: lor brochures. Vraag offerte! \jj verzorgt tevens al uw drukwerk: n||| van briefpapier tot full-color brochures. DAKDEKKER Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 Makelaar Taxateur o.g. ^pothekTn Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES De 33-jarige mevrouw /lBoezewinkel is de nieuwe dominee van de Gere formeerde Kerk te Heiloo. HEILOO - Op 20 september heeft ds. A. Boezewinkel (33) haar intrede ge daan in de gereformeerde kerk van Hei loo. Het is haar eerste standplaats. Voor die tijd heeft zij drie jaar in de ver pleging gewerkt en een half jaar met geestelijk gehandicapte kinderen en epi lepsie patiënten. Gereformeerd Ds. Boezewinkel is afkomstig uit de Steeg, op de Veluwe. Moeder was gere formeerd en vader hervormd, maar de kinderen werden gereformeerd opge voed. ,,A1 jong was ik erg geïnteres seerd in de kerk, de ene keer vond ik het prachtig en soms ook niet. Mijn groot vader heeft in deze een belangrijke rol gespeeld". Vol enthousiasme en grote inzet begint deze jonge dominee aan haar nieuwe zaak. ,,Ik begrijp best dat sommigen, vooral ouderen, wat moeite met mijn leeftijd hebben. Toch hoop ik een goed kontakt met ze op te bouwen. Hun ervaring en belevingswereld is gro ter dan de mijne, misschien juist aardig om daar eens over te praten", aldus ds. Boezewinkel. Kontakten De kontakten onderling vindt Boeze winkel ook heel belangrijk. Het koffie drinken, zondags, na de dienst vindt zij bijna een noodzaak. H$t geeft een ver bondenheid de mensen spreken elkaar en kunnen van gedachten wisselen. Ook hoopt zij de jeugd te bereiken. ,,Als ze grieven tegen de kerk hebben, laten ze die duidelijk maken, dan kunnen we er over praten en met elkaar iets bedenken wat we beiden leuk vinden. Traditie Wat doet een gemeenschap met haar traditie, wat is het verschil tussen ge woonte en overtuiging, het moet vol gens Boezewinkel wel 'een bewuste keuze zijn. Ook de Catechesatie is niet meer zo van vanzelfsprekend als vroe ger, toch heeft het wel degelijk iets te bieden. Zonde Dat de tijden veranderd zijn geeft ook het woord zonde" aan het is een raar niet populair, woord geworden. Toch bestaat het nog, het hoort bij mensen. Het woord zonde is iets wat z'n doel voorbij schiet", aldus Boezewinkel. Ook vindt zij, dat in een tijd waarin ie dereen zo flink moet zijn een mens ook het recht heeft om eens lekker te „kla gen", te „zeuren", sommigen zijn het verleerd omdat ze altijd stoer willen zijn, maar het is heel goed je zo nu en dan eens lekker te laten gaan. Het was een plezier met deze jonge en thousiaste vrouw te praten, die naast haar theologische werk graag piano speelt en gedichten en boeken leest. HEILOO - Afgelopen zaterdag brak het uur U aan voor wijkvereniging Ypestein. Na maanden van voorberei ding en hard werken kon die dag het wijkgebouw De Ypsalon geopend wor den. En het kon niet anders dan dat er gekozen was voor een spectaculaire, verrassende openingshandeling. De Ypsalon vormt een onderdeel van het scholen- en wijkgebouw De Hucht. Samen met de basisscholen Meander en Paulus en de peuterspeelzaal bewoont wijkvereniging Ypestein het fraaie ge bouw, dat in oktober als geheel officieel in gebruik genomen wordt. De Ypsalon is het vóór de wijkvereniging bestemde gedeelte, dat inmiddels al in gebruik was voor diverse activiteiten. 's Avonds om 21.00 uur was het aan de heer J. de Wit om het wijkgebouw met een kanonschot te openen. De heer De Wit was in het verleden eigenaar van veel grond, waarop nu Ypestein ge bouwd is en wordt. Hij bewoont de door nieuwbouw omsloten boerderij in de wijk en is derhalve ook lid van de vereniging. Het kanonschot zorgde voor een scherm van confetti, dat op de hoofden van de vele aanwezigen beland de. Kort na de enorme knal verscheen de historische figuur Bardesius. Deze vroegere bewoner van de buitenplaats Ypestein verhaalde uit vroeger tijden, waarbij hij zijn toehoorders bij de les hield met toespelingen op de actualiteit. Dat de wijkvereniging voor de vertol king van Bardesius een beroep had ge daan op Nico Akkerman was - opnieuw - een schot in de roos. Na deze officiële handelingen was het tijd voor de ingehuurde band om de stemming verder te bepalen. Slechts eenmaal werden de swingende klanken onderbroken. Gemeente-ambtenaren A. Beuker en R. Schot (welke laatste in middels elders werkt) werden voor hun inspanningen en enthousiasme beloond met een speciaal aandenken. Ook Ed van IJzendoorn, vici-voorzitter van de wijkvereniging en voorzitter van de stichting wijkgebouw, kreeg zo'n aan denken, terwijl voor de gelegenheid zijn naam werd veranderd in Van 'Y'zendoorn. Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de m. HEILOO - Tijdens de onlangs gehou den informatiemarkt voor 50-plussers in het Trefpunt aan de Westerweg werd ook een grote loterij gehouden. Onder het toeziend oog van de directeur van de Heilooër Rabobank werd aan het einde van de dag de trekking verricht. De uitslag: Tien prijzen van 10 gulden op de num mers 78, 120, 193, 367, 489, 623, 885, 955, 1194 en 1365. Vier prijzen van 25 gulden op de num mers 167, 770, 842 en 1306. Twee prijzen van 50 gulden op de num mers 727 en 1165. Eén prijs van 100 gulden op nummer 621. Eén prijs van 200 gulden op nummer 873. Voor meer informatie: 't Trefpunt, tel. 331297. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo HEILOO - Enige tijd terug werd in de Uitkijkpost een artikel geplaats over de start van enkele muziek-workshops bij jongerencentrum Buk Buk. De vele aan meldingen hebben de organisatie ge noodzaakt een andere formule te kiezen dan toen aangekondigd. In de maanden oktober, november en december wor den drie band- en één gitaar-workshop gehouden. De drum-workshop is door te weinig belangstelling komen te ver vallen. De leiding van de workshops is in handen van Henk Bakker en Peter Broersen, beiden actief in de Als Je Maar Niet Denkt Dat je Beter Bend. De gitaar-workshop neemt de plaats in van de drum-workshop. Door deze wij ziging kan iedereen die zich heeft aange meld ook daadwerkelijk meedoen. Bij de gitaar-workshop is nog beperkt plaats voor een aantal gitaristen, die in staat zijn een simpel rocknummer te spelen. De kosten voor deelname aan de serie van tien avonden bedragen 75 gul den per persoon en deze moeten op de eerste workshop-avond betaald worden. Eerst opgeven is overigens noodzake lijk: tel. 072-335242 (Frans). De workshops worden gehouden in het café van Buk Buk in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. De gitaar-workshop start op donderdag 8 oktober (20.00-21.30 uur), gevolgd door band-workshop 3 (21.30-23.00 uur). De band-workshop 1 en 2 gaan op dinsdag 13 oktober van start. Nadat in de buitenlucht met een kanonschot de aanwezigen met confetti bestrooid werdenverscheen Bardesius uit de duisternis om de aanwezi gen in de gloednieuwe Ypsalon toe te spreken. De zeldzame beverrat. HEILOO - Zondag 4 oktober is het die rendag. De net gestarte Paulusschool in Ypestein heeft dit onderwerp aangepakt voor een grote happening in en om de school aan De Hucht. Al enige tijd is er voor de leerlingen een project over die ren gaande. Dit wordt aanstaande zon dag afgesloten met een groot f$est, dat voor iedere belangstellende toegankelijk is. Het dierenfeest gaat van start om 13.00 uur. En direct al staat er iets heel bij zonders op het programma: een de monstratie van enkele hondensporten door een team van 30 personen en even zoveel honden. Met de steun, van Pet food Service komt dit team naar de Paulusschool in Heiloo. Tijdens de show van een half uur ko men niet alleen de 'gewone' gehoor- zaamheidstesten, het pakwerk en de jacht aan de orde, maar is er juist veel aandacht voor jongere hondensporten zoals agility en fly-ball. Bij agility gaat het erom dat de honden een parkoers vol hindernissen afleggen. Bij fly-ball rent de hond via allerlei hindernissen naar een machine, waar hij met zijn poot een knop moet indrukken om een bal de lucht in te schieten. Deze bal moet hij opvangen en dan zo snel moge lijk naar zijn baas brengen. Wie al eens een dergelijke demonstratie heeft ge zien, weet dat de honden enorm genie ten van deze sporten. De show duurt tot 13.30 uur en wordt vervolgd van 16.00 tot 16.30 uur. Tussen 13.30 en 16.00 uur is er nog veel meer te beleven in en om de Paulus school. Er is een echte kinderboerderij met schapen, geitjes, kippen en dergelij ke. In de patio van de school (en elders) is er een tentoonstelling van allerlei die ren, waaronder een in Nederland zeld zame beverrat. De tentoongestelde dieren komen voor een dagje over uit het dierenpark De Hinde in Langeboom (Mill). Ieder kind mag deze middag zijn kleine huisdier (geen hond of kat) meenemen en laten keuren door een echte keur meester. Na afloop krijgt iedereen een certificaat en het dier krijgt wat lekkers. Een hele bijzondere keuring is die van knuffeldieren. Een knuffelkeurmeester neemt iedere meegebrachte knuffel on der de loep en beloont de eigenaar met een certificaat en een verrassing. Tenslotte zijn er op 4 oktober ook de volgende activiteiten: een altijd-prijs- loterij, een ritje met paard en wagen door Ypestein, dierensnoetjes schmin ken, een cavia-wedstrijdbak en een kin derkennis. Voor dit laatste kan men een spelkaart kopen (f 2,50), waarmee men kan deelnemen aan negen originele spel letjes, waarbij dieren natuurlijk cen traal staan. Het belooft een gezellige beestenboel te worden bij de Paulusschool in Ypestein. Iedereen uit Heiloo is natuurlijk van harte welkom om het dierendagfeest mee te vieren. HEILOO - In navolging van het inter view, dat de redactie vorige week publi ceerde met burgemeester Schoof, heeft de redactie ook gesproken met een ver tegenwoordiger van de Stichting Hei loo, Houden Zo! Dit artikel zal door omstandigheden niet deze, maar vol gende week gepubliceerd worden. HEILOO - Op donderdag 15 oktober wordt in het Trefpunt aan de Wester weg een regionale bijeenkomst gehou den met als thema de thuiszorg. Nu reeds is er voor deze ochtend veel be langstelling. In de Uitkijkpost van vol gende week kunt u meer over deze bijeenkomst lezen. HEILOO - Tot en met 3 oktober orga niseert Van der Peet's Vakhandel B.V. Verlichtingszaak, Stationsweg 51, Hei loo, een Energieweek. In deze periode staat energiezuinige verlichting cen traal. Van der Peet's Vakhandel wil daarmee meer bekendheid geven aan de vele mogelijkheden van de spaarlamp, die niet alleen langer meegaat maar ook het milieu minder belast. Spaarlampen zijn al redelijk ingebur gerd. Toch hebben veel mensen nog re gelmatig vragen over de toepassing en voordelen van energiezuinige lampen. Bijvoorbeeld voor welke plaatsen in en om het huis een spaarlamp het meest ge schikt is en hoe lang deze meegaat. De lampenhandelaar is voor de beantwoor ding van al die vragen de aangewezen persoon. Van der Peet heeft in samenwerking met Philips het initiatief genomen de klanten extra voorlichting te geven over spaarlampen. Zo is er een speciale fol der voor iedere belangstellende met ant woorden op de meest gestelde vragen over spaarlampen. Ook wordt in de winkel gedemonstreerd dat de spaar lamp even mooi licht geeft als de gewo ne gloeilamp. Daarnaast zijn er verschillende activitei ten waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Bij aankoop van een spaarlamp maakt men bijvoorbeeld kans op een ballon vaart voor twee personen. Bovendien kan iedereen een leuke attentie winnen met een prijsvraag. Voor kinderen is er een kleurwedstrijd. Spaarlampen zijn tegenwoordig vrijwel overal in huis aan te brengen, in zowel de grote als de kleine fittingen. En het formaat van de spaarlamp is de laatste jaren zo verkleind dat er nauwelijks nog verschil is met de gewone gloeilamp. Be zoekers van Van der Peet's Vakhandel kunnen zich hiervan overtuigen. Tij dens de Energieweek krijgt iedereen een gratis pasmodel van de kleinste Philips- spaarlamp. Men kan daarmee thuis zien dat in praktisch elke fitting wel een spaarlamp past. HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgt Piet van Diepen uit Ursem op maandag 6 oktober in de Gerefor meerde Kerk (Noordergeeststraat 8) in Heiloo een avond over ziekte en ge zondheid, met als slogan „Wie van zijn natuur afwijkt, komt in de proble men". Hij zal het deze keer vooral over seksualiteit hebben. De aanvang van de avond is om 20.00 uur en de entree be draagt 10,00. HEILOO - De gemeenteraad van Hei loo vergadert morgen, donderdag 1 ok tober, 's avonds om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens deze openbare vergadering zal onder meer gesproken worden over het Sa menwerkingsverband Noord-Kennemerland, een gevoelig on derwerp in de Heilooër raad. Ditmaal staan de regionalisering van het archief en de begroting voor 1993 ter discussie. Voorts wordt van de gemeenteraad een voorbereidingskrediet gevraagd in het kader van het oplossen van oude en nieuwe verkeersknelpunten. De volledi ge agenda en bijbehorende stukken lig gen ter inzage in de hal van het gemeentehuis en in de openbare bibli otheek. ALKMAAR - Werelddierendag 1992 gaat in Alkmaar niet ongemerkt voor bij: het dierentehuis Alkmaar en Om streken organiseert zondag 4 oktober een 'open dag'. Van 13.00 tot 16.00 uur is men van harte welkom op het adres Bergerweg 185 (bij de Hogeschool Alk maar). Bezoekers kunnen zondag een kijkje nemen in de ruimten waar op dit moment ongeveer 40 honden en 50 kat ten worden verzorgd. Wanneer men op zoek is naar een huisdier kan' er hier des gewenst een worden gereserveerd. De nu aanwezige dieren kijken reikhalzend uit naar een nieuwe baas of bazin. Om 13.30 en 15.00 uur wordt er op het terrein door hondentrainer Han van Witmarsum een demonstratie gegeven. Voor de aanwezige kinderen is er een grabbelton opgesteld: ze kunnen ook meedoen met ballen- en blikjes gooien. Tijdens deze 'open dag' kan men bij een speciale stand kennismaken met het werk van de knaagdierenopvang. Ook bestaat de gelegenheid tot aankoop van gebruikte, in prima staat verkerende hondenmanden. Gezien de publieke belangstelling bij eerdere gelegenheden, zal het komende zondag weer gezellig druk zijn in en rond het dierentehuis. Wie meer infor matie wil, kan bellen: tel. 072-114861. HEILOO - Na Alkmaar is er nu ook voor Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot een winkelgids voor dier vriendelijke produkten verschenen. Op vrijdag 2 oktober om 15.30 \iur zal drs. A. J. Dekker, afdelingsvoorzitter van de Dierenbescherming, Hennie Huis man het eerste exemplaar overhandigen in hun verenigingsgebouw aan de Runx- putteweg 28e te Heiloo. De winkelgids is samengesteld door de plaatselijke afdeling van de Dierenbe scherming met als doel de consument bekend te maken met dier- en milieu vriendelijke produkten. Bij de fabricage van grote aantallen produkten wordt nog steeds onnodig gebruik gemaakt van dierproeven. Ook worden nog vaak materialen verwerkt, die op een dieron vriendelijke wijze zijn verkregen en waarvoor goede, vervangende produk ten bestaan. Overbekende voorbeelden van dierenleed zijn onder meer de leg batterijen voor kippen, de varkenshou derij en niet te vergeten de kistkalveren en de bontfarms. De winkelgids noemt de namen en adressen van de vele winkelbedrijven, kappers, schoonheidsspecialistes en restaurants in onze regio, waar dier vriendelijke produkten te koop zijn en verwerkt worden. Verder worden de merknamen opgesomd van onder ande re cosmetica, wasmiddelen, scharrelvee- houderijprodukten en voedingsmiddelen, die op dier- en mi lieuvriendelijke wijze tot stand zijn gekomen. De gids is onmisbaar voor de kritische, diervriendelijke en milieubewuste con sument. De winkelgids is te krijgen in het verenigingsgebouw van de Dieren bescherming. De leden van de Dierenbe scherming krijgen deze per post thuis gestuurd. Voor meer informatie verwij zen wij u naar de heer J. Jacobs, secre taris van bovengenoemde afdeling, telefoon 072-337280. HEILOO - De KRO Televisie zal op vrijdag 2 oktober om 22.59 uur een do cumentaire uitzenden over de Katholie ke Bonden van Ouderen (KBO) op Nederland 1. Deze grootste ouderenor- ganisatie in Nederland telt 1.100 plaat selijke afdelingen en 220.000 leden. De KBO-afdelingen, verspreid over heel Nederland, roepen ouderen en jongeren op kennis te nemen van deze documen taire om een beeld te krijgen van de ou- derenbeweging in Nederland. Voor veel ouderen is de KBO een gezel ligheidsclub, waar men andere ouderen kan ontmoeten, waar nieuwe contacten gelegd kunnen worden. Ontspanning en contacten leggen en onderhouden, zijn voor ieder mens belangrijk, zeker voor ouderen die veelal de contacten van werk moeten missen en moeten ervaren dat mensen in de eigen omgeving weg vallen. De KBO is echter veel meer dan een ge zelligheidsclub. Het is een organisatie die opkomt voor de belangen van oude ren. De KBO wil dat ouderen volwaar dig kunnen deelnemen aan de samenleving. Daarvoor hebben zij een toereikend inkomen nodig. Velen moe ten het echter stellen met een minimaal inkomen. Een goede huisvesting voor ouderen is nodig. Er is in Nederland een groot gbrek aan seniorenwoningen. En door de toenemende vergrijzing zullen meer ouderen zorg nodig hebben. Uit breiding van het zorgaanbod zal in de komende jaren moeten plaatsvinden. Op al deze terreinen behartigt de KBO de belangen van ouderen: landelijk pro vinciaal en plaatselijk. Om een goed beeld te krijgen van de KBO nodigen de KBO-afdelingen u uit, kennis te nemen van de documentaire van de KRO. En mocht u geïnteresseerd zijn in een lid maatschap van de KBO of meer infor matie over de KBO willen hebben, dan kunt u contact opnemen met: de afde ling Heiloo, De Driestal 26, Heiloo, tel. 072-332892. Een doek van Filarski, één van de bekendste schilders uit de Bergense school. HEILOO - Op 3 en 4 oktober houdt teken- en schildervereniging Tintoretto een expositie buitenaktiviteiten 1992 in haar atelier De Zevensprong, Ewisweg hoek Zevenhuizen te Heiloo. De ope ningstijden zijn van 14.00 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. HEILOO - Uitslagen woensdag 23 sep tember: A Lijn: 1. ds. Stark-Klerk 59.58, 2. Middelbeek-Daudey 57.08; B- Lijn: 1. Kaashoek-Werdmuller 57.50, 2. Lambalk-Grutters 57.50; C-Lijn: 1. Zevenbergen-Kolk 64.59, 2. Frugte- Krul 62.50; D-Lijn: 1. Maas-v.d. Hulst 60.94, 2. v. Toornburg-de Vries 59.90. HEILOO - De mooie zomer is voorbij en nu beginnen alle prettige dingen weer die de winter voor ons in petto heeft. Op zaterdag, 3 oktober om 15.00 uur opent Reneé Smithuis in haar eigen op geknapte pand aan de Stationsweg 83 een expositie met o.a. een fraaie collec tie Bergense school. Ook zondag, dan vanaf 14.00 uur, kunt u gaan kijken bei de dagen tot 18.00 uur. Renee Smithuis sluit met deze expositie veertien jaar kunsthandel af. De 28e ca talogus is weer verschenen en ziet erals altijd heel verzorgd uit. Renee is een vakvrouw in hart en nieren en dat is in een tijd met zijn vele vervalsingen ook zeker nodig. Wie bij haar iets aanschaft kan verzekerd zijn van gedegen werk. Ook op de P.A.N. (Pictura Antiquars National) zal Renée Smithuis met een stand (nr. 45) in de RAI staan. De grootste kunstbeurs van Nederland. Zij zal daar een fraaie collectie schilderijen laten zien van Belgische, Tsjechische, Duitse en Nederlandse schilders. Alle maal werk van voor 1930. De PAN is dagelijks geopend van 12.00-21.00 uur en blijft tot 16 oktober. Maar eerst a.s. zaterdag haar eigen expositie aan de Stationsweg 83.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1