Heiloo blijft mooi, maar staat met stil Uitgebreide bruids-info-show in Claus Alkmaar Dutch Swing College Band in Heiloo ft*:*:; 7 OKTOBER 1992 NIEUW 57e JAARGANG NO. 41 CM A PUM A Mfï DAKDEKKER - LOODGIETER nAUrUVIHINU HoHeweg 19 072-335085 Structuurvisie: Informatie-avond gemeente Heiloo op 8 oktober in theater De Beun over de herziene structuurvisie Heiloo. Lees verder op pagina 9 FALKLANDTONEEL Het toneelstuk "De Eetkamer" van A.R. Gurney op 16 en 17 oktober. Aanvang: 20.15 uur. Entree: f 10,- Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Boekhandel Avis Boekhandel 't Hoekstuk Het Open Huis Eén uur voor aanvang aan de kassa van theater de Beun. De VVD-Heiloo is zeer er kentelijk voor het feit, dat het CDA zich - blijkens zijn adver tentie van 30/9 - bij de VVD- inzichten over Heiloo heeft aangesloten. Toch maar goed voor Heiloo, dat de VVD er is! MAAK DE VVD-HEILOO STERK! -MELDT U ALS LID!- TEL.: 33 64 26 Harmonie orkest Caeci lia in het nieuw K.V.G. St. Monica Heiloo Nicolaas Beetsschool, voor opleidingen in de gezondheidszorg offi cieel ingebruik Inleveren pakketten voor Polen Oud papier: Ypestein en Dompvloetlaan opgelet!! Orgelconcert voor 80 ja rige J. Schuyt P.A.N. Amsterdam Verzorgingshuis De Loet houdt fancy-fair voor een bus Jubileum-concert '25 jaar Frans Alleman' door Lamoraal van Egmont Jubileumconcert Alk- maars Mannenkoor Orpheus Multikabel meldt signaa londerbrekingen A I \i^\& Makelaar Taxateur o.g. hypotheken QQ .1 Vï 1^% Postbus95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 assurantiën ™VM Vw W Kantoor Zeeweg20.1852CR Heiloo TAXATIES h_J SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte geld nodig is om dit doel te bereiken, hoopt de fancy-fair commissie op een grote opbrengst van de fancy fair De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 ALKMAAR - Op zondag 11 oktober feestavond, van trouwjurk tot aan de organiseert Claus Alkmaar een uitge- verzorging van bruidsboeketten, alles is breide bruids-info-show. Hieraan wer- aanwezig op de bruids-info-show. ken o.a. mee Bruidshuis De Witte Naast de diverse informatieve stands Markies, Lex Bruggemann Herenmode zijn er ook een drietal flitsende Alkmaar Trouwautospecialist Sam bruidsmodeshows van ieder ruim 3 Kaijer Fotoa studio Wiek Natzijl, kwartier. Hierbij wordt de nieuwste Drukkerij Uitkijkpost, Bloembinderij bruidsmode op proffesionele wijze ge- Wim van Assen, Sieradenontwerper Jos presenteerd door bruidshuis De Witte Peperkamp Ferro Kappers o.l.v. Rein Markies. De kapsels worden verzorgd Jaetenbere 'patisserie A. C. de Boer en door Ferro Kappers. De shows zijn om partycentrum Claus. 12.00 uur, 14.00 uur en 16.00 uur. De show biedt een totaalpakket voor de Claus is geopend vanaf 11.00 uur. Kaar verzorging van uw bruiloft. Alles wat u ten voor de shows kosten 10,00 per nodig heeft onder één dak! Verspreid stuk inclusief een kop koffie. Onder de over de diverse zalen van Claus worden vooruit gereserveerde kaarten wordt een er door de deelnemers stands verzorgd Claus-cheque ter waarde van 250,— waar op gezellige, informele wijze uitge- verloot. De kaarten zijn verkrijgbaar bij breide informatie wordt verstrekt over Claus Alkmaar, De Witte Markies en de verschillende facetten van de organi- Lex Bruggemann. Er kunnen bij Claus satie van een bruiloft. Van de uitnodi- Alkmaar ook kaarten worden gereser- ging tot de organisatie van een veerd. Telefoon 072-154000. Het gaat weer swingen in Heiloo. Op 5 november kan opnieuw kennis worden gemaakt met de wereldberoemde Dutch Swing College Band (DSB), dit keer in unieke samenwerking met Pia Beck. In de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg zal worden geconcerteerd het pro gramma zal traditioneel vele hoogte punten kennen. Bandleider Bob Kaper en zijn mannen staan daar, samen met Pia beek, voor garant, ook al omdat het optreden in het zolangzamerhand ver trouwde Heiloo meer dan inspirerend werkt op alle bandleden. Het is voor de vierde achtereenvolgende maal dat de Dutch Swing College Band hier optreedt en opnieuw op initiatief van de Rotary Club Heiloo. De netto baten van dit exclusieve concert gaan vanzelfsprekend naar een goed doel, waarvoor het bestuur onder leiding van Hans Vos de Poolse plaats Swietochlo- wice heeft uitgekozen. Met deze plaats heeft onze gemeente nauwe contacten aangeknoopt en het ligt in de bedoeling dat op allerlei terrein uitwisselingen plaats zullen vinden. Bij een aantal re cente bezoeken is zo bijvoorbeeld ko men vast te staan dat in Swietochlowice dringend een zorghuis moet komen. Daartoe is een oud pand aangekocht, dat nu geheel verbouwd en ingericht dient te worden. Met de baten van het benefietconcert hoopt de Rotary Club Heiloo zo een goede bijdrage aan dit be langrijke sociaal-maatschappelijke pro ject te kunnen leveren. Volgens Bob Kaper, die uit deze streek afkomstig is en in eigen muzikale kring één van de beste klarinettisten ter we reld wordt genoemd, zal de avond naar wens van het publiek worden ingevuld. 'Natuurlijk, er is een rode draad', kijkt hij al vast vooruit, 'maar alles is moge lijk. We spelen blues, jazz en dixieland vanaf de jaren veertig tot en met deze tijd. En de finale die vlak na de pauze begint, zal er zeker een zijn om nooit te vergeten. De pannen gaan uit het dak, zoals wij dat zo graag zeggen, zo zal het gaan swingen, niet in de laatste plaats door het optreden van Pia. Want die verstaat haar vak grandioos. Ze speelde ooit samen met Ella Fitzgerald, Oscar Peterson en Dizzy Gillespie, grote na men uit de wereld van jazz met hoofd letter 'J'. Tja, en zelf gaan we er natuurlijk ook weer ouderwets te genaan.' Samen met Klaas Wit op trompet, Bert Boeren (trombone, fluit), Fred McMur- ray (piano), Bob Dekker (drums) en Adrie Braat (bas) zal Bob Kaper het echte, typische DSC-geluid ten gehore brengen, een muzikale klankkleur waar naar over de gehele wereld graag wordt geluisterd, door meestal volle zalen. De vrij nieuwe samenstelling van de groep rond Kaper staat, voordat Heiloo op 5 november wordt aangedaan, twee volle dagen in Wenen en na Heiloo wordt me teen doorgereisd naar Saarbrücken. Tussen 16 oktober en half december wacht Kaper cs. eèn uitgebreid natio naal en internationaal programma, met na 15 januari grote trips naar Australië en Nieuw Zeeland. 'Swingend around the world', lacht de enthousiaste Kaper, en zo is het ook. 'Maar in Heiloo spelen we voor de vierde keer voor een goed doel, en ook dat geeft ons waanzinnig veel plezier. Het is altijd een lekker mee levend publiek en er heerst een prima sfeertje. Dat moet een mooi bedrag voor Swietochlowice kunnen opleveren, vooral als we er samen met de Heilooër gemeenschap een mooie avond, vol heerlijke muziek van maken'. De kaartverkoop wordt deze week gestart en zal lopen via de vertrouwde adressen: Jan en Tine Braam's Barbershop in het winkelcentrum 't Loo, Avis' Boekhandel en Jef Letschert DA Drogisterij in het Stations Winkel centrum. C.J.A.P. Bakker, Op de Wieken 25, te lefoon: 072-333667 De entree voor dit veelbelovende bene fietconcert is gesteld op 20,-. Margriet Bakker van de kledingcommissie van Caecilia en tevens lid van het orkest in het nieuwe tenue. HEILOO - Afgelopen zondag maakte Heilooër Harmonie Orkest Caecilia de buut met haar nieuwe pakken. In de muziekschool in Heiloo werd een kof fieconcert gegeven. Ook de mascottes zijn in de donkerblauwe broeken en jas jes gestoken. Caecilia speelde zes mu ziekstukken en als afsluiting werd de (bijna) herkenningsmelodie Instant Concert' gespeeld. Dirigent H. van Veldhuizen beweerde dat het Poolse pu bliek veel enthousiaster was en liet het .Instant Concert' nogmaals klinken, waarop het publiek nu wel meeklapte. Voor.de pauze heeft het publiek kunnen luisteren en kijken naar het jeugdorkest van Caecilia dat onder leiding stond van mevrouw G. Kooy. Foto: Jan Swinkels. v.l.n.r. Fred Mc.Murray, Pia Beck, Bob Kaper, Bert Boeren, Adrie Braat, Bob Dekker en Klaas Wit. Woensdag 23 september werd de jaar lijkse fietstocht gehouden. Onder goede weersomstandigheden werd om 9 uur gestart. De tocht voerde via het Maal water met het verlaagde bruggetje naar de Egmonden en via 't Woud naar Ber gen. Daar werden we bij de P.W.N. ontvangen. De N.V.P.W.N. Waterlei ding bedrijf Noord-Holland heeft drie doelstellingen, te weten: - ononderbroken levering van betrouw baar drinkwater van constante kwaliteit in woningen, bedrijven en instellingen in vrijwel geheel Noord-Holland. De zorg voor en het beheer van de Provin ciale Natuurgebieden, Milieubedrijf. Na een diapresentatie kregen we een rondleiding door de gebouwen. Woensdag 14 oktober om 20.00 uur houden we onze ledenavond in 't Tref punt, Westerweg 294, dhr. Rougoor uit Schoorl komt namens Veilig Verkeer Nederland, en de R.V.V. de avond ver zorgen. Doelstelling van deze avond is ons meer inzicht en kennis bij te bren gen over de nieuwe verkeersregels. De Hr. Roogour zal daarbij gebruik maken van een diaprestentatie. Een leerzame avond bijzonder aanbevolen. Wij willen u nu reeds attenderen op on ze bezinningsdag op 27 oktober, welke wordt gehouden in de zaal bij de Julia- nazusters. U kunt zich hier voor opge ven tot 20 oktober bij: mevr. Schrama, Oudburgerlaan 2, mevr. Spruit, Poort- weijdt 2. De onkosten voor die dag be dragen 10,- gaarne bij opgave te voldoen. HEILOO - Cora van der Kooy, ver pleegkundig onderzoeker bij het Natio naal Ziekenhuis Instituut en projekt leider validation Nederland, onthulde een plaat van het insigne van de zieken verzorgende en daarbij een uitleg van de symbolen t.w. Een purperen kruis; de macht van Christus, de witte lelie; barmhartigheid, een rank groene blade ren; hoop en eeuwig leven, geel en blauw; zon en hemel. Dit was de tweede keer dat de Nicolaas Beetsschool officieel geopend werd eerste keer was op 7 februari 1986. Me vrouw van der Steen vond het een vreemd gevoel als je als direkteur voor de tweede keer je school officieel gaat openen. Maar er is wel het een en ander gebeurd. De oude Nicolaas Beetsschool is nu een moderne school geworden met bijna alle faciliteiten die een opleiding in de gezondheidszorg in deze tijd ver eist. Door er een verdieping boven te plaatsen en het schoolplein te bebouwen is de ruimte bijna drie keer zo groot ge worden. Het vak van zieken verzorgster ont stond in de jaren vijftig, toen was er een enorm te'kort aan verpleegsters en wer den deze meisjes opgeleid tot hulpver pleegster. Later werden ze opgeleid voor verzorging van ouderen en chro nisch zieken. Van der Kooy omschreef het als een beroep waar veel vakkennis en gezond verstand voor nodig is. Wer den in aanvang alleen meisjes afgele verd voor de vijf verpleegtehuizen uit de regio. Nu zijn er opleidingen voor her intreders die bijgeschoold moeten wor den. Er wordt tweemaal per jaar met een opleidingsgroep gestart en wel in een moderne school waar het een plezier moet zijn de opleidingen te volgen. Er waren deze middag de nodige spe- kers. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder J. Borsjes en bood de school een mooie grote spiegel aan. Ook een verzorgd uiterlijk is belangrijk in dit beroep. Er werd ook nog een klok aan geboden, ook tijd is in dit beroep heel belangrijk. Er werden nog leuke sket ches opgevoerd en tot slot moest elke bezoeker een ballon oplaten die verge zeld ging van een goede wens. Met een muziekje van het Eastside combo en een toast was de school officieel ingebruik genomen. Open dag Op vrijag 9 oktober houdt de Nicolaas Beetsschool een open dag. Van 10.00-20.00 uur kunt u het nieuwe ge bouw bezichtigen en alles te weten ko men over de opleiding tot ziekenverzorgende, en bent u alleen maar nieuwsgierig hoe het gebouw er van binnen/uitziet, kom maar kijken. Dus, schoolverlaters, herintreders, ex- leeflingen van de Nicolaas Beetsschool, medewerkers van de verpleeghuizen en werkers in andere sectoren van de ge zondheidszorg u bent allemaal vrijdag van harte welkom. Er worden video films gedraaid ,,Een dag uit het leven van de Nicolaas Beetsschool", en ,,Het werken in een verpleegtehuis". De nieuwste hulpmiddelen in de gezond heidszorg worden getoond en er is lite ratuur op het gebied van de gezondheidszorg te zien. Tevens zal er een vertegenwoordiger van de vakorga nisatie nu 91 aanwezig zijn. Er is koffie en kinderopvang. Tot vrij dag 9 oktober Nicolaas Beetsschool, Rechte Hondsbosschelaan 24a Heiloo, tel. 072-331961. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij: fam. Beers, Hovenierstraat 39, Alkmaar, op don derdag 15 oktober van 16.00-20.00 uur. Voor informatie kunt de fam. Beers bel len, tel. 072-613196. Uw pakket kan worden ingeleverd bij fam. Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, op donderdag 15 oktober, van 13.00-20.00 uur en te be reiken onder tel. 072-331802. De pak ketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw er om heen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen nu ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg., de kosten zijn7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Regelmatig zijn er op het inzamelpunt nieuwe adressen van hulpbehoevende Poolse gezinnen. Een klein pakketje kan veel voor ze beteke nen. Voor verdere inlichtingen kunt u bovengenoemd telefoonnummer bellen. p. VAN OER van 9°edete Tel072-33055° HEILOO - Deze woensdag zou de Fan fare en Showband bij u de oude kranten op komen halen. Door omstandigheden is het deze dag niet mogelijk om dit te doen. Indien u ze al aan de weg heeft ge zet, wilt u ze dan a.u.b. weer binnen ha len? Bedankt voor uw medewerking. De nieuwe Nicolaas Beetsschool officieel in gebruik genomen. De 80-jarige heer Schuyt kreeg op zijn verjaardag een orgelconcert aan- geboden. HEILOO - Afgelopen donderdag werd de heer J. Schuyt 80 jaar. Geboren in Egmond aan den Hoef is hij reeds 50 jaar inwoner van Heiloo waar hij tot zijn pensionering een aannemersbedrijf had. Ter ere van deze verjaardag werd hem een draaiorgelconcert aangeboden, dat trok natuurlijk veel bekijks. P.A.N. Amsterdam, waar René Smi thuis kunsthandel vertegenwoordigd is (nr. 45) met een fraaie collectie Belgi sche en Tsjechische, Duitse en Neder landse schilders is van 17 t/m 25 oktober in de RAI te Amsterdam. De P.A.N. is dagelijks geopend van 12.00-21.00 uur. HEILOO - Op zaterag 10 oktober a.s. organiseert het verzorgingshuis De Loet weer een fancy fair van 10.00 tot 16.00 uur. Het verzorgingshuis De Loet is ge legen in een mooie omgeving met veel groenvoorzieningen en vijverpartijen. Het verzorgingshuis is echter wat ver ge legen van het centrum, althans voor een groot aantal bewoners van dat huis. De fancy-fair-commissie van De Loet heeft nu bedacht dat het belangrijk is om de bereikbaarheid van bijv. het win kelcentrum 't Loo te vergroten. Zij denkt daarbij aan de aanschaf van een autobus, waarin ook rolstoelgebonden bewoners regelmatig vervoerd kunnen worden naar diverse punten in Heiloo. In eerste instantie wil De Loet een paar maal per week een pendeldienst organi seren tussen De Loet en 't Loo. Van vele kanten is er al enthousiast gereageerd op dit plan, temeer daar veel bewoners van het verzorgingshuis en de aangren zende bejaardenwoningen hun woonge not en zelfstandigheid vergroot zien worden. De fancy-fair commissie had aanvanke lijk de bedoeling om van de opbrengst over de jaren 1990, 1991 en 1992 te besteden aan een bootreisje van een dag voor alle bewoners van De Loet. Zij vindt nu echter dat de aanschaf van een busje een beter doel is. Deze gedachte wordt van harte ondersteund door de bewonerscommissie, het bestuur en de direktie van de Loet. Omdat er nog veel Naast allerlei leuke aktiviteiten, zoals een bezoekje aan de waarzegster, balle gooien, sjoelen, stokvangen en nog veel meer, zijn er ook versnaperingen te koop, zoals patat, haring, slaatjes en poffertjes. Ook het rad van avontuur zal de hele dag draaien met zeer fraaie prijzen. Bij de spelletjes is er voor de kinderen altijd prijs en bovendien is er per onderdeel een hoofdprijs te winnen. Als u belangstelling heeft voor een rom melmarkt, waar ook gebruikte meubels worden verkocht, kunt u uw hart opha len. Komt dus allen naar De Loet, want u steunt daarmee een goed doel voor onze ouderen. Natuurlijk zijn donaties ook van harte welkom. De fancy fair- commissie heeft een bankrekening bij de Rabobank, nr. 32.70.21.438. De kontaktpersonen zijn de heren J. Nagel hout en P.H. van Baar. Op zaterdag 10 oktober a.s. zal 'Lamo raal van Egmont' een jubileumconcert verzorgen vanwege het 25-jarig jubi leum van haar dirigent Frans Alleman. Het concert vindt plaats in het dorps huis "Hanswijk" te Egmond aan de Hoef. De concertaanvang is om 20.00 uur. Aan het concert wordt ook meege werkt door de "Kleine Kapel" van de vereniging. ALKMAAR - Dinsdag 13 oktober geeft het Alkmaars mannenkoor Orpheus in cultureel Centrum de Vest haar jubi leumconcert. Medewerking zullen verle nen het Alkmaars Symfonie Orkest en de solisten Karin ten Cate, sopraan en Jan Polak bas. HEILOO - Gedurende de eerste twee weken van oktober zullen er in verschil lende plaatsen in regio West signaalon derbrekingen plaatsvinden in verband met werkzaamheden. De storingen vin den plaats tussen 8.30 en 12.00 uur in de volgende gemeenten: dinsdag 13 okto ber, Heiloo, Akersloot, Limmen en Eg mond. Dat betekent dat er enkele malen per dag gemiddeld 10 minuten lang een gestoorde ontvangst van televisie en ra dio kan plaatsvinden. Het kan echter voorkomen dat de storingen langer dan een uur duren. Deze werkzaamheden betreffen de aanleg van glasvezelkabels die in de toekomst zorgen voor de aan voer van signalen naar Multikab^lge- meenten in de regio West.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1