Druk programma bij het jongerencentrum Buk Buk THE BOB COLOR THE SCENE CLAW BOYS CLAW CLAW BOYS CLAW JULES DEELDER Independent Dancenight weer terug! Stichting Heiloo, Houden zo! Voorverkoop top-acts in november en december P.A.-workshop Eensgezindheid oogst succes in Reigersdaal De wereld rond (7) zaterdag 14 november vrijdag 20 november entree 10,00 entree 15,00 vrijdag 27 november zaterdag 28 november zaterdag 12 december entree 12,50 entree 12,50 entree 12,50 Jonaerencentrum BUK BUK presenteert ook in november december '92 weer top-acts!! MEDEWERK(ST)ER VAN BUK BUK WORDEN? BEL NU: 072-335242 Welke geneesmiddelen kunnen we bij griep gebruiken? Ingezonden Avond over Nieuw-Zeeland Dialezing over Groningen Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Info-uur D66 PAGINA 16 HEILOO - Tussen de vele gigs in Lon den door komen de heren van Soft Pa rade even over om op eigen bodem een optreden te verzorgen. Komende zater dag, 31 oktober, speelt Soft Parade in jongerencentrum Buk Buk in Heiloo. De zaal is vanaf 21.00 uur open. Kaar ten zijn nu reeds verkrijgbaar en kosten 10,00 per stuk. Zo'n acht jaar geleden speelden de vrienden Eric-Maas en Hans Boston voor het eerst samen. Beiden waren aanhangers van The Beatles. Psychede lische punkinvloeden zijn. een stempel uit die tijd. De heren schreven verschil lende nummers en verzorgden hier en daar wat optredens. Eind '89 overhan digden-ze tijdens een concert van The Spiritual Cowboys een demo aan voor man en ex-Eurythmics Dave Stewart. Een goede gok van Boston en Maas, want Stewart was meteen geïnteres seerd. De Engelsman vond Soft Parade een waardevolle aanvulling voor zijn platenlabel Anxious Records en con tracteerde haar voor het opnemen van de debuut-cd. Echter, Boston en Maas waren nog maar met z'n tweetjes, een instrumenta le aanvulling was wel gewenst; Dick Clarysse'en Jay Pollet werden aan de band toegevoegd. Op de cd zijn tevens Pascal Vermeer en de achtergrondzan geressen Titia van Krieken en Marjolein Kempen te horen. Vorig najaar kwam de eerst ep uit. Hierna verzorgde Soft Parade het voor programma van Shakespear's Sister en dito voor de Europese toer van The Spi ritual Comboys. Na lange tijd in de stu dio in Zuid-Frankrijk te hebben vertoeft, kwam in juni jl. de debuut-cd uit: 'Puur'. Deze naam draagt alles wat met Soft Parade te maken heeft. De band is zoals ze zelf zegt echt 'met de billen bloot' gegaan om te bereiken wat ze wilde. De muziek van Soft Parade is heel di rect en intens. Het bevat songs van hoog niveau, waarbij de soms raadselachtige teksten voortdurend blijven intrigeren. De jaren '60 zijn een duidelijk hoorbare invloed, de band weet er een heel eigen sound van te maken, waardoor het toch vernieuwend is. Met de manier waarop Soft Parade op de voorgrond is geko men, willen de bandleden een voortrek ker zijn, zodat in de toekomst meer tnlentvolle Nederlandse bands een kans in het buitenland krijgen. Soft Parade haalt tijdens een optreden alles uit de kast. Stevige rocknummers worden afgewisseld door wat langzame re songs^, welke je zeker te pakken zullen krijgen. Wil je alvast een voorproefje horen en je hebt toevallig de kado-cd van de nationale platentiendaagse in huis, zet dan even het veertiende num mer op. HEILOO - Ben je gek op dansbare mu ziek, maar heb je genoeg van disco, hip hop en house? Jongerencentrum Buk Buk in Heiloo biedt je de uitkomst door één keer per maand een Independent Dancenight te organiseren. Komende vrijdag, 30 oktober, starten we hier mee. Vanaf 22.00 uur kun je je energie kwijt, de entree bedraagt 5,00. De Independent Dancenight zal een avond worden in de trant van Swaf, The Reflex en FAAG, waarbij ook weer aandacht voor een sfeervolle aankleding van de zaal. Voorbeelden van de mu ziek, die gedraaid zal worden, zijn: The B52's, The Cure, Nirvana, Madness, The Cult, R.E.M. enzovoort. Claw Boys Claw Aangezien we nog geen vaste naam heb ben voor deze Independent Dancenight, staan we open voor allerlei suggesties. Door je favoriete Top 5 in te sturen, kun je zelf ook nog invloed uitoefenen op de muziekkeuze. Van de lijsten, die De Buk binnenkrijgt, stellen we een Buk-lijst samen, die vrijdag tussen 23.00 en 1.00 uur gedraaid zal worden. Vrijdagavond kan je ook weer een nieu we Top 5 inleveren, welke weer in aan merking komt voor de volgende Indie Dancenight. Ben je benieuwd? Stuur dan meteen je favoriete Top 5 naar ons toe (Postbus 108, 1850 AC Heiloo) of breng hem even langs en kom naar de eerste Inde pendent Dancenight van dit seizoen op 30 oktober. UITKIJKPOST 28 OKTOBER 1992 HEILOO - De Stichting Heiloo, houden zo! is vóór een structuurvisie, die in overeenstemming is met de mening van het grootste deel van de Heilooër bevol king. De visie mag echter geen commer cieel, hobbyachtig of prestige object worden. De gehele bevolking moet er achter kunnen staan. Voor een lange termijnvisie van enige omvang dient voor de bevolking en de raad voldoende bestudering, inspraak en overleg te wor den uitgetrokken om tot- een welover wogen beslissing te kunnen komen. De volgende punten zullen daarbij in acht genomen moeten worden. De Stichting is vóór bouwen van wonin gen, wanneer dit aan de behoefte van de eigen Heilooër bevolking voldoet. Onze kinderen moeten ook in Heiloo kunnen wonen. Bouwen voor de regio moet dan ook onvoorwaardelijk worden afgewe zen. Het dorpse karakter kan alleen be houden worden, wanneer Heiloo rond de 20.000 inwoners blijft. Een rustig, groen en vriendelijk milieu met het karakteristieke dorpsgezicht moet worden bevorderd en gehand haafd. Daartoe zal nauw contact onder houden meoten worden met de Vereni ging Oud Heiloo. Een voor voetgangers en fietsers veilig verkeersmilieu is daar bij een belangrijk gegeven. Daarom zal doorgaand verkeer zoveel mogelijk ver meden en ontmoedigd moeten worden. Bestaande voorzieningen kunnen wel licht aangepast en misschien verbeterd worden. Uitbreiding van de voorzienin gen is onnodig en niet gewenst in onze groene en dorpse omgeving vindt de Stichting. In Heiloo ligt de nadruk meer op wonen dan op werken. Reeds sinds generaties hebben hier gepensioneerden en forensen hun plek gevonden en dat hoeft niet te worden veranderd. Veranderingen kunnen slechts geba- entreebewijs te voorzien, houdt huk seerd zijn op onbevooroordeeld weten- Buk voor bijna ieder optreden in de zaal schappelijk verantwoord planologisch voorverkoop. In de maanden november onderzoek, dat kan worden geverifieerd Soft Parade HEILOO - Vele bands brengen gedu rende het seizoen een bezoek aan jonge rencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg te Heiloo. Om iedereen een eerlijke kans te geven zich van een houdt Buk HEILOO - Zaterdag 7 november orga niseert jongerencentrum Buk Buk in Heiloo een introductiecursus voor het gebruik van een P.A.-installatie. Bij de opzet van deze cursus is rekening ge houden met het feit dat de deelnemers weinig tot geen ervaring hebben in het versterken van geluid voor bands en dergelijke. In eerste instantie heeft Buk Buk dan ook gekozen voor het organi seren van een lange workshop, waarbij de theorie uitgebreid aan de praktijk ge toetst zal worden. De cursus zal bijna symmetrisch lopen met het Amnesty-festival, dat op die dag door De Buk georganiseerd wordt. Voor de deelnemers aan de workshop geldt 15.00 uur als aanvangstijd en in principe zal 1.00 uur de eindtijd zijn. Moclit je, belangstelling hebben, neem dan contact op met Buk Buk en vraag naar Frans Langedijk (072-335242). Het inschrijfgeld bedraagt 25,00, waarbij rekening is gehouden met een warme maaltijd om ongeveer 18.00 uur. De P.A.-workshop zal een eerste aanzet zijn tot een meer uitvoerige sessie, die in overleg op een later tijdstip georgani seerd gaat worden. Tijdens deze intro ductiecursus ligt de nadruk op een eerste kennismaking met het fenomeen P.A.-installatie. Achtereenvolgend zul len de volgende onderwerpen aan de or de komen:"hoe werkt een P.A. in grote lijnen; wat voor attributen heb je nodig als geluidstechnicus; omgang met bands, relatie band-technicus; beluiste ren zaalakoestiek. Daarnaast zal er zeer praktisch gewerkt worden, doordat de cursisten meehel pen bij alle P.A.-handelingen met be trekking tot de drie bands, die optreden tijdens het Amnesty-festival. Men moet daarbij denken aan: opbouw, afstem men, soundcheck, afbreken enzovoort. Aangezien er slechts met een beperkt aantal deelnbemers gewerkt kan worden en de datum nadert, dient iedereen zich zeer snel op te geven. Mochten er veel aanmeldingen zijn, dan wordt er moge lijk op korte termijn nog een P.A.- workshop georganiseerd. (advertentie) en december gooit De Buk qua pro grammering alle remmen los. Bij wijze van uitzondering worden de toegangskaarten van de toppers in die maanden vanaf één en dezelfde datum in de voorverkoop gebracht. Vanaf za terdag 31 oktober kun je bij Buk Buk terecht voor kaarten van de volgende acts: The Bob Color (14 november, 10,00), The Scene (20 november, 15,00), Claw Boys Claw (27 èn 28 no vember, 12,50 per concert) en Jules Deelder (12 december, 12,50). Vanaf 3 november zijn de kaarten ook bij Cen- terdisc (Slimpad 36, Heiloo) en Popeye (Boterstraat 10, Alkmaar) verkrijgbaar. Normaliter begint de voorverkoop twee weken voor het betreffende optreden; op zaterdagavond bij Buk Buk en de dinsdag erna bij Centerdisc. Voor be paalde activiteiten kun je vanaf dan ook bij Popeye terecht. Zoals vermeld treedt Claw Boys Claw op 27 èn 28 november op in De Buk na een lange periode achter de schermen gewerkt te hebben. Dit dubbel-concert is als try-out een yoorloper op de toer, die in december zal starten. De band heeft een kleine facelift onder gaan. Zo is bassist Arno Kooy vervan gen door ex-Fatal Flower Geert de Groot. Samen met de overige bandleden Peter te Bos, John Cameron en Mare Lamb is hij afgelopen zomer de studio ingedoken. Het zesde Claw Boys Claw- album 'Sugar' is het resultaat. Deze is vanaf 26 oktober in de winkel verkrijg baar. 'Sugar' is het bewijs van de veel zijdigheid van deze band, iets dat zeker ook op het podium tot uiting zal komen. Wil je zeker zijn van een entreekaart voor Claw Boys Claw of één van de an- S D$ent Jeroen Drenth van Eensgezind- aan de PaStoor van Muijenweg 12 te en de toets der kritiek kan doorstaan. Het daarbij aansluitende verkeersplan dient op de eerste plaats de eigen Hei looër bevolking te dienen en geen file vorming en sluipverkeer te veroorza ken. De huidige centrumdriehoek heeft een goede bereikbaarheid, kent vol doende groen en zal het karakteristieke dorpskarakter moeten behouden. Een# ingrijpende wijziging hierin zal het bestaande leefmilieu in ernstige mate aantasten. Een structuurvisie dient een globaal beeld te geven van de te verwachten kosten, benevens een globaal dekkings- en financieringsplan. Uitgangspunt dient daarbij te zijn dat de burgers door deze visie in de toekomst niet met on overzienbare lasten zullen worden ge confronteerd, waarbij de reserves verdwenen zijn. HEILOO - Het muzikale programma van muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo biedt veel mensen een groot ple zier. Het repertoire varieert van licht klassiek tot populair zodat er altijd wel stukken tussen zitten die de mensen aanspreken. Afgelopen donderdagavond trof Eens gezindheid in het centrum voor geeste lijk gehandicapten Reigersdaal te Heerhugowaard echter zo'n enthousiast publiek, dat ze haast niet meer aan spe len toekwam. Nog voordat de muzikan ten binnen waren werd er al geapplau- diseerd en verscheidene dirigenten stel den zich bij binnenkomst aan de leden Maharashtra is een van de grootste staten van India met 80 miljoen in woners en een oppervlakte van 307.762 vierkante kilometer. Het grootste gedeelte van Maharashtra ligt op het hoge Deccau Plateau. Historisch was dit het hoofdcentrum van het Maratha keizerrijk, dat zo lang weerstand bood tegen de Moghues. De levendige hoofdstad Bombay maakt het niet alleen tot de meest belangrijke economische staat, maar ook een belangrijke haven voor bui tenlandse bezoekers. Vanuit Bom bay kun je alle richtingen in India uit. De meeste buitenlanders gaan echter naar de grotten van Ajanta en Ellora of naar het zuiden naar de stad Pune of naar de staat Goa. Ik behoor tot diegene die naar Pune ging omdat ik een uitnodiging had gekregen van Nirmala Puraudare om het Vanasthali rural develop ment centre te bezoeken. Poona werd vroeger als Pune ge schreven en de meeste mensen ge bruiken tegenwoordig weer de historische naam Pune. Pune is de geboorteplaats van de grote Mara tha leider Shivaji (midden 17e eeuw) die zijn naam heeft gevestigd door zijn moedige strijd tegen de Moghues. Ieder jaar worden er ongeveer 10 cursussen van 6 maanden gegeven om de vrouwen op te leiden tot peu terleidster. Daarna kunnen zij hun eigen Balwadi starten. Deze cursus sen worden op Blocklevel gegeven. 15 tot 20 blocklevels vormen een dis trict. 20 Districten vormen een staat. Onder de Blocklevels horen de dorpen en gehuchten. Tussen april 1991 en maart 1992 zijn 350 vrou wen opgeleid. Zij krijgen les in kin deropvoeding en kinderpsychologie, gezondheidszorg voor kinderen, voeding, spelletjes en liedjes. Ook leren zij hoe zij zelf een Balwadi moeten opzetten. Veel vrouwen heb ben zelf maar een paar klassen lage re school doorlopen. Daardoor wordt de nadruk meer gelegd op praktijktraining dan op b.v. schrijf- vaardigheden. Ieder jaar worden er twee trainingskampen van zeven da gen georganiseerd als een follow-up voor de vrouwen en hun supervisors. Ik kreeg de unieke kans om in veer tien dagen negen dorpen/blocklevels te bezoeken. Dat was een verbijste rende ervaring. Vaak lag het dorp of gehucht op vier uur rijden (per au to!) van Pune. De wegen zijn slecht en soms praktisch onbegaanbaar Ook in de maand september komt de temperatuur niet beneden de 30° a Heiloo, tel. 072-335242. The Scene De vooLoop start op zaterdag 31 oktober a s. bij BUK BUK, P van Muijenweg 12 teHe^ en op dinsdag 3 Slimpad 36 te Heiloo, en bij Popeye, Boterstraat 10 te Alkmaar. STA IN DE STARTBLOKKEN EN GA KAAMUm male HEILOO - In oktober verschijnen elk jaar weer de berichten in de krant over hogere sterfte door griep. Door voor lichting over de te nemen maatregelen bij kou en door vaccinatie van risico groepen kan men deze overbodige sterf te proberen te voorkomen. De overheid start in dit najaar een postbus 51 cam pagne om risicogroepen te wijzen op de mogelijkheid vanwaccinatie. Artsen en apothekers kunnen u inlichtingen geven. Zelf kunnen we weinig aan de griep (latijn influenza) doen. We kennen nog geen geneesmiddelen tegen de griep. De enige mogelijkheid, die we hebben, is om de verschijnselen, die met de griep gepaard gaan, te onderdruk ken. Dit komt, omdat griep veroorzaakt wordt door een virus en niet door een bacterie. Bacteriën kunnen we doden met antibiotica, virussen niet. Griep gaat gepaard met pijn en koorts. Deze verschijnselen kunnen we bestrij den met paracetamol of acetylsalicyl- zuur. Beter is om het lichaam zelf z'n werk te laten doen. Kinderen mag men nooit acetylsalicylzuur (dit zit in Aspiri ne) geven, omdat er een ernstige bijwer king op kan treden, wanneer men deze stof in combinatie met een virusinfectie geeft. Van vitamine C is het nooit aan getoond dat het helpt als men de griep al heeft. Misschien is het zinvol om dit preventief in te nemen, maar dan wel in de vorm van sinaasappelen. Voor de keelpijn kunnen we een verzachtende hoestdrank gebruiken of op een snoepje zuigen. Het is belangrijk om veel water te drin ken. Het lichaam ruimt dan sneller de afvalstoffen op. De huisarts raadplegen bij een griep is niet nodig. Gewoon naar bed en uitzieken is de beste oplossing. Dit laatste geldt niet voor de risico patiënten. Dit zijn mensen waarbij een griep veel ingrijpender is en wel risico's kan hebben. We denken hierbij aan bij voorbeeld ouderen, CARA patiënten, hartpatiënten, enz. Overleg dan met de dokter. In de meeste gevallen vindt de vaccinatie in november plaats. Gemeentebermen HEILOO - 'Heiloo is mooi, houen zo', is de leus die we allemaal kennen en waar we, als 't goed is, ons steentje aan bij behoren te dragen. We weten alle maal dat de groene parken en bermen in ons dorp veel zorg, onderhoud en dus geld kosten en dat het daarom overal niet altijd zo prima gesteld is met dat onderhoud van de gemeentebermen. Jammer, maar waar. Nu woont er aan de Hasebroekweg een heid kon geftikkig nog de nodige aan dacht trekken want in het begin wisten de muzikanten niet meer welk diri geerstokje gevolgd moest worden. Het orkest telde bovendien na ieder stuk méér leden, dus enige professionele lei ding was wel geboden. De bewoners wa ren enorm enthousiast, zodat de leden zeer gemotiveerd waren er een onverge telijke avond van te maken. Aanstaande donderdagavond heeft Eensgezinheid weer één van haar weke lijkse repetities, dit keer voor het Nie- dorp Festival waar jaarlijks enkele muziekverenigingen strijden om een wisselbeker. De vereniging zal daar haar beste beentje voorzetten in de hoop ook daar weer met genoegen op terug te kunnen kijken. Steunen kunt u de oudste muziekvereniging van Heiloo ook nog steeds, zowel muzikaal als fi nancieel. Voor inlichtingen kunt u altijd bij de voorzitter G. Ootes, tel. 072-115643 informeren, maar gewoon een keer komen luisteren op de Oude Werf 1 te Heiloo mag natuurlijk ook. HEILOO - Nieuw-Zeeland, met een op pervlakte tienmaal zo groot als Neder land, heeft slechts een vijfde van ons inwonertal. De Maori's, de oorspronke lijke bewoners, tellen nog slechts 150.000 in getal. Het is een prachtig land met een ongerept natuurschoon en een fris en onbedorven milieu. De heer M. C. Veen heeft er 30 jaar ge woond en zal tijdens een avond van de KMTP afdeling Heiloo in zijn (over vloei) dia-causerie hierover vertellen. Tropisch witte stranden, maar ook met sneeuw bedekte bergtoppen en prachti ge fjorden vindt men in Nieuw-Zeeland. De avond wordt gehouden op dinsdag 10 november om 20.00 uur in de Gere formeerde Kerk aan de Noordergeest straat te Heiloo. Toegang gratis De toegang tot de grotten van Bhaja. In 1817 kwam Pune in Britse handen en werd de hoofdstad van de staat gedurende de moessonmaanden. Pu ne is ook de stad van Baghwan, wiens volgelingen in oranje gekleed gaan en een mala dragen. Een mala is de foto van Baghwan die gedragen wordt als medaillon aan een ketting. Baghwan (hij stierf in januari 1990) was een van de meest populaire en omstreden 'export guru's' van In dia. De Rajneesdham is nu een van de bezienswaardigheden tijdens de sight seeing toer. Pune is echter geen toeristische stad en ik kan mij vrij onopvallend op mijn fiets door de straten begeven. Het eerste dat opvalt zijn de krotten wijken die her en der verspreid lig gen tussen de flats, huizen en winkels. In Pune staat ook het Agha Khan Paleis, waar Mahatura Gand hi met zijn vrouw en secretaris ge vangen hebben gezeten. Gandhi's vrouw en secretaris zijn tijdens deze gevangenschap overleden. Hun as ligt in de tuin van het paleis begra ven evenals de as van Ghandi. Zoals Ghandi zich o.a. inzette voor het naar een hoger nivo tillen van dor pen, zo zet Nirmala Purandare zich met hart en ziel in voor de kinderen van de achtergebleven plattelandsge bieden in Maharashtra. Door verschillende socio-economi- sche problemen, gebrek aan water, toiletten, vervoer, educatie en een slechte gezondheidszorg is het leven op het platteland hard en zwaar. Op 21 december 1981 werd het Va nasthali rural development centre opgericht onder de bezielende lei ding van Nirmala Purandare, een nu 60 jarige vriendelijke en gedreven vrouw die weet wat zij wil. En zij wil dat in heel Maharashtra Balwadis gesticht worden - peuterklassen die geleid worden door de plattelands vrouwen zelf. Zij bereikt hiermee dat deze vrouwen economisch onaf hankelijk worden en weer zelfver trouwen krijgen en dat de kinderen in de leeftijd van 3 tot 5lA jaar met hun educatie kunnen beginnen. 35°. Het landschap en de natuur wa ren echter iedere keer weer schitte rend. De bergen van het Deccau Plateau die zich tegen de horizon af tekenen, hier en daar roze, geel en blauw geverfde tempels in het groe ne landschap zorgden voor afwisse ling tijdens de lange - tochten. Aangekomen op de plaats van bestemming zaten een 30 tot 50 vrouwen bijeen op de stenen vloer in een kale, kleine ruimte. Wij kregen altijd een kleed om op te zitten maar voor een westerling valt dat niet al tijd mee en na een tijdje begon de vloer wel erg hard aan te voelen. De vrouwen lieten de werkjes van de peuters zien, wat zij hun de afgelo pen maand hadden geleerd en vertel den over hun problemen. De twee voornaamste problemen waar de leidsters tegen oplopen is het onbe grip van de ouders, vaak uit onwe tendheid en de plek waar zij hun Balwadi kunnen houden. Dat is meetal in een tempel die iedere dag weer leeggehaald moet worden. Ook geeft het conflicten met de au toriteiten. Ik heb daarnaast verschil lende cursusklassen bezocht. Wat mij het meeste trof was de moed van de vrouwen. Om naar de cursusbij eenkomst te gaan moeten zij vaak hele einden lopen. Als om 5 uur de lessen zijn afgelopen en zij thuis ko men wacht hen 'het gewone werk'. Wassen, koken, op het land werken en voor de kinderen zorgen. (Her kennen sommige vrouwen onder de lezers iets?) Vóór zij aan de cursus beginnen moeten zij dwars tegen de mening en het wantrouwen van de familie ingaan. Toch vertelde iedere vrouw mij blij te zijn deze stap te hebben genomen. Zij hebben nu weer zelfvertrouwen, durven hun mond open te doen en zien de waar de van de lessen voor hun kinderen in. De rest van de familie raakt op den duur wat meer vertrouwd met wat de vrouwen lezen en gaat mee doen en meehelpen. Op deze manier verspreid de kennis zich. Nirmala zelf houdt tijdens de maandelijkse bezoeken, waarbij o.a. de leidsters hun salaris van 15,- tot 20,- per maand krijgen, lezingen over de ge varen van bijgeloof, over gezins planning, hygiëne en de rol van de vrouw in de samenleving. Veel pro blemen voor vrouwen komen voort uit diepgeworteld bijgeloof. Een voorbeeld: als een gezin grote moei lijkheden kent kan het deze moei lijkheden bezweren door hun doch ter ten dienste van de tempel (priester) te geven. Zij moet daar haar leven verder in 'eenzaamheid' doorbrengen en iedereen ten dienste staan, letterlijk en figuurlijk. Van deze praktijken schrok ik, ook toen ik hoorde dat 60% van de meisjes bij de geboorte gedood worden omdat het gezin de bruidsschat niet kan betalen! De vrouwen waren zeer geïnteres seerd in hoe het huwelijk in Neder land in elkaar zit. Wordt dat gearrangeerd, kun je scheiden, moet je dan betalen?, zo vroegen zij mij. Ik was vooral geïnteresseerd in wat zij dachten gewonnen te hebben door de cursus te volgen. Als voor naamste winst noemden zij meer zelfvertrouwen en meer (financiële) onafhankelijkheid. Op dit moment zijn er 3000 vrouwen die Balwadis leiden, waarvan 150 onder de para- plu van Vanasthali. De overige vrou wen leiden Balwadis vanuit andere welzijnsorganisaties, of Balwadis die door de regering zijn opgezet. Als een inktvlek verspreidt de educa tie zich zo over Maharashtra. Gebo ren uit de gedachtengang van één vrouw en bewerkstelligd door vol harding, moed en een grote liefde voor haar land in het algemeen en haar kinderen in het bijzonder. Ik ben van alles wat ik heb mogen zien diep onder de indruk. Ik ben van mening dat 'Castricum helpt Muttathara' die jaarlijks goed geeft aan dit projekt hiermee een uit stekend doel dient en ik hoop dat zij daarmee door zullen blijven gaan. Urali Kanchan, een dorp in het district Pune. Pune, 25 september 1992 Joan van Baarle Haar werd medegedeeld dat 't goed ver zorgde strookje gemeentegrond moest worden teruggebracht in de 'oorspron- mevrouw die dacht: 'Niet ik alleen maar kelijke staat'En op haar vragen aan de ook alle andere mensen in onze kleine betreffende gemeente-ambtenaar kwam straat ergeren zich misschien wel een steeds hetzelfde antwoord: eruit met de beetje aan de saaie, onverzorgde aan- plantjes! blik van het gemeentestrookje voor Haar werd verweten zich grond toe te mijn deur, laat ik er iets aan doen'. eigenen! Nu zou je denken dat ieder Nu wil het geval dat deze mevrouw wat normaal mens het verschil voelt tussen je noemt 'groene vingers' heeft. Wat grond voor eigen doel gebruiken en onder haar handen komt, groeit, bloeit grond een beetje mooier maken! Jam- en floreert dat 't een lust voor het oog mer dat er bij de gemeente-ambtenaren is. Dus snoeide zij de heesters een beetje m 0nze kleine plaats geen gevoel voor bij en plantte leuke dingen, zodat het nuances blijkt te bestaan bij dit soort geheel er verrassend uit ging zien. Wan- gevallen. Dus is 't strookje nu weer leeg delaars maakten haar er een compli ment over! Haar tuintalent hield zij niet voor zichzelf. Maar zie, wat gebeurde er onlangs/ en binnenkort weer saai en onverzorgd! 'Heiloo is mooi, houen zo', ja, ja! A. Klaver-Koning HEILOO - Op zaterdag 31 oktober, om 20.00 uur in het Open Huis organiseert het Nivon-Heiloo een dialezing over Oost-Groningen en de aangrenzende ge bieden in het noordwesten van Duits land: Oost-Friesland en het Emserland. Deze avond wordt verzorgd door een Hostess-team uit Winschoten. Dit gebied tussen Groningen, Haren, Dollard en Eems, is nog niet door het massa-toerisme ontdekt, maar biedt toch vele mogelijkheden voor een actie ve vakantie. Uitgestrekte landerijen met statige Saksische boerderijen worden afgewisseld door beekdalen en veenko loniën. Ook zal iets worden getoond van de nog levende tradities, zoals het 'theedrinken' in het Oostfriese plaatsje Norden. Kosten: Nivon-leden 2,00, anderen 3,00, jeugd 1,00 p.p. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Reina Mulder, tel. 333127, en voor de aanvang aan de zaal. Op de avond zelf is een uitgebreid infor matiepakket verkrijgbaar. HEILOO - De fractie van D66 Heiloo houdt dinsdag 3 november om 19.30 uur een info-uur in het oude gedeelte van het gemeentehuis. Iedereen is wel kom en kan bij ons terecht met vragen over allerlei zaken, die in onze gemeente spelen of om eigen informatie aan de fractie door te geven. Daarna houdt de fractie zijn fractievergadering, die zoals altijd ook openbaar is. Voor nadere in lichtingen over het gemeenteraadswerk van D66 kunt u terecht bij de fractieier den Hans van Halem (tel. 334590) en Gert Jan Noort (tel. 330421) of bij de fractiesecretaris Hans Vlug, tel. 155499, Westerweg 43, 1851 AB Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 16