Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO c^NTf Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Schoonmaakbeurt grijze rolemmers De Gemeenteraad van Heiloo behandelt op 29 oktober en 2 november a.s. de begroting en het meerjarenbeleidsplan Verleende bouwvergunningen Wat te doen met uw grof afval? Rijbewijzen Expositie Ingediende bouwaanvragen Nieuw bouwplan Vaststelling bebouwde kom ingevolge de boswet Heiloo werkt aan de weg Reconstructie Bayershoffweg tussen Arklaan en Westerweg Commissievergadering Milieu en Educatie c.a. van 4 november gaat niet door Gemeente Heiloo maakt een verkeersplan Tweede aktie compostvaten PAGINA 4 UITKIJKPOST 28 OKTOBER 1992 De grijze rolemmers worden weer schoongemaakt in week 45, te weten de week van maandag 2 november tot en met vrijdag 5 november. U wordt verzocht om uw grijze rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. De schoonmakers hebben dan de gelegenheid hun klus te klaren. Op donderdag 29 oktober begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis de jaarlijkse begrotingsbehandeling. In de eerste termijn geven alle raadsfracties hun reactie op de begroting 1993 en het meerjarenbeleidsplan 1993-1996 met meerjarenbegroting, in de vorm van algemene beschouwingen. Zij hebben dan ook de mogelijkheid om vragen te stellen naar aanleiding van de begrotingsvoorstellen. Burgemeester en wethouders beantwoorden daarna de gestelde vragen. De vergadering wordt dan geschorst tot maandagmiddag 2 november. Op maandag 2 november om 14.00 uur krijgen de raadsfracties in tweede termijn de gelegenheid om te reageren op de antwoorden van burgemeester en wethouders. De raadsleden kunnen uiteraard ook alternatieve voorstellen indienen op onderdelen van de begroting en het meerjarenbeleidsplan. Na deze tweede termijn van de raad heeft het college van burgemeester en wethouders voor de laatste maal de gelegenheid om in te gaan op zaken die door de fracties zijn ingebracht. Als de raad en het college in tweede termijn aan het woord zijn geweest worden eventuele alternatieven (moties) of wijzigingen/toevoegingen (amendementen) in stemming gebracht. Tenslotte worden de begroting 1993 en het meerjarenbeleidsplan 1993-1996 definitief vastgesteld. Van de begroting en het meerjarenbeleidsplan is een samenvatting gemaakt, die als begroting in één oogopslag (BIEO) gratis kan worden afgehaald bij de receptie van het gemeentehuis. De begrotingsbehandeling door de gemeenteraad is openbaar. U bent daarbij van harte welkom. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Zeeweg 45, J.C.P. Ranzijn - verbouwen woning. Zuidergeeststraat 5, A. Bakker - veranderen en vergroten schuur. Vennewatersweg 25, L.W. Jonker - bouw veldschuur. Van Vladerackenlaan 1a, W.A.V. v. Steenhoven - vergroten woning. Fontein Verschuirlaan 10, F.C.C. Riemslag - vergroten woning. Pastoor van Muijenweg 12, Gemeentebestuur Heiloo- uitbreiden Brunogebouw t.b.v. een tienerruimte. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. Regelmatig bellen inwoners van Heiloo de gemeente met de vraag wie zij moeten bellen als zij grof afval hebben. In dit artikeltje hopen wij u hierover wat meer duidelijkheid te verschaffen. Grof afval mag in uw grijze rolemmer! U leest het goed: uw grijze rolemmer, waarin u uw 'gewone' afval gooit, mag ook gebruikt worden voor grof afval. Uiteraard moet het dan wel om grof afval gaan, dat inderdaad in de rolemmer past. Zo kunt u bijvoorbeeld een oude radio of een houten kistje via de grijze rolemmer aanbieden. Alleen als het gaat om grof afval dat qua formaat niet in de grijze rolemmer past, dan kunt u bellen met de Reinigingsdienst van de gemeente Heiloo. Zij maken dan een afspraak met u over het tijdstip dat het grof afval wordt weggehaald. U kunt de Reinigingsdienst hiervoor bellen van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur, tel. 330 001. Waar moet u op letten als u grof vuil aanbiedt? De reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grof afval, na uw telefoontje, bij u wordt weggehaald. Voor zowel uw omgeving als voor de mensen van de Reinigingsdienst is het prettig als u bij het aanbieden van het grof afval een aantal 'spelregels' in de gaten houdt. Hieronder geven wij enkele regels kort weer: zet het afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit om te voorkomen dat buurtbewoners hun grof afval bij dat van u leggen en dat daardoor de maximale hoeveelheid van 3 kubieke meter wordt overschreden; bundel het losse afval, maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan 1 meter 50, en niet zwaarder dan 12 kilo; zet vooral geen losse plastic zakken bij uw grof afval; puinafval hoort niet bij het grof afval. Puin kan namelijk niet verbrand worden. Kleine hoeveelheden (tot een halve kubieke meter) kunt u gratis inleveren bij de Reinigingsdienst op werkdagen, Rosendaal 2. Indien u meer puin heeft dient U dit zelf af te voeren naar de stortplaats aan de Kanaaldijk. papierafval hoort evenmin thuis bij het grof afval. Met uw oud papier doet u veel verenigingen in Heiloo een veel groter plezier. Zet uw oude koelkasten nooit bij het grof afval! In verband met strenge milieuvoorschriften, en het gevaar dat spelende kinderen met dit gevaarlijke 'speelgoed' in aanraking komen, mag u uw oude koelkast niet zomaar buiten zetten. De Reinigingsdienst houdt speciale ritten om oude koelkasten op te halen. Als u hen belt, hoort u wanneer de volgende rit is. Ook hiervoor kunt u bellen met tel. 330 001. In het gemeentehuis hangen werken van de Italiaanse schilder Raffaele Nigita. De expositie is iedere werkdag te bezich tigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot eind oktober 1992. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Haesackerlaan 49, G. Boekei - vergroten woning Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer P.B. Visser te Heiloo voor het uitbreiden van de woning op het perceel Vossenakkers 51. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 29 oktober 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen per 1 januari 1993 oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zoge naamde ringetjes door de pasfoto's). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 januari 1993 dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij-examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. De burgemeester van Heiloo maakt ingevolge het bepaalde in artikel 1, 5e lid van de Boswet bekend dat met ingang van 29 oktober 1992 gedurende 30 dagen in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken (kr.015), voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-raadsbesluit tot vaststelling van de grenzen voor de bebouwde kom voor de toepassing van de Boswet. Het voorstel is deze bebouwde komgrenzen vast te stellen overeenkomstig de grenzen voor de bebouwde kom zoals die eerder door de gemeenteraad zijn vastgesteld voor de toepassing van de Algemene Politieverordening Heiloo 1970 en de Bouwverordening. YPESTEIN, Het Brugstuk, De Kleine Kanne en De Krommert In de afgelopen week is gestart met de aanleg van voorzieningen voor het langzaam verkeer en het parkeren in de woonwijk Ypestein. Het betreft voornamelijk de aanleg van voetpaden, fietspaden en parkeervoorzieningen. Tevens worden kolken geplaatst om het regenwater af te voeren. Deze voorzieningen worden aangelegd omstreeks het tijdstip dat de nieuwe woningen zijn betrokken. Nadat in een straat alle woningen zijn bewoond wordt gestart met het herstraten van de rijweg. Het werk wordt gespreid over een aantal maanden uitgevoerd en is mede afhankelijk van de oplevering van de woningen. Verder zal op 2 november 1992 worden begonnen met het bouwrijp maken van terreinen aan de Krommert. De werkzaamheden bestaan uit de aanleg van hoofdriolering en bouwwegen en egaliseren of ophogen van de terreinen. De geschatte tijdsduur van deze werkzaamheden is ongeveer 1 maand. Daarna zullen de nutsbedrijven hun kabels en leidingen aanleggen. Voor nader informatie kunt u zich wenden tot de toezichthouder de heer B.de Groot van de qfd. Civiel en Reiniging, tel. 334 008. De gemeente Heiloo is voornemens het gedeelte van de Bayershoffweg tussen de Arklaan en Westerweg in 1993 te reconstrueren. De werkzaamheden zullen bestaan uit het vernieuwen van riolering en wegdek. Gelijktijdig zullen de wegbomen worden vervangen en zal het gasbedrijf haar leidingen vernieuwen. In het bestaande wegprofiel is eigenlijk te weinig ruimte om voor bomen en gasleiding een goede plaats te vinden. In verband hiermee is een plan opgesteld om de weg en trottoirs qua breedte iets aan te passen. Dit plan wordt op woensdag 4 november 1992 's-avonds om 20.00 uur met belanghebbenden besproken. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van het Open Huis in winkelhof 't Loo. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer B.Klein van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 313 207. De bespreking van de Structuurvisie Heiloo stond als enig agendapunt op de agenda van de Commissie Milieu en Educatie c.a. Daarom is besloten de geplande vergadering van 4 november om 20.00 uur in de raadzaal te laten vervallen. De behandeling van de Structuurvisie Heiloo zal nu plaatsvinden in een gecombineerde vergadering met de Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting op dinsdag 10 november 1992 's-avonds om 20.00 uur. Indien u gebruik wilt maken van het spreekrecht van vijf minuten, dient u dit vooraf te melden bij de secretaris van de commissie de heer L. Bas, bereikbaar op telefoonnummer 313 121. Enkele weken geleden heeft u in deze rubriek kunnen lezen dat het gemeentebestuur opdracht heeft gegeven om voor de gemeente Heiloo een verkeersplan op te stellen. In de komende weken zal in deze rubriek wat meer worden verteld over de inhoud van het deel van het verkeersplan (fase/l en 2 dat gereed is. Afronding van het verkeersplan en goedkeuring door de gemeenteraad zal plaatsvinden in het voorjaar van 1993. De gemeenteraad zal het plan bespreken en beoordelen maar ook de inwoners krijgen dan de gelegenheid om hun mening te geven over het verkeersplan. Onderzoek en analyse Een belangrijk onderdeel van het verkeersplan is het onderzoek van de bestaande situatie. De gegevens die hieruit zijn verkregen zijn geanalyseerd. Hieronder zijn een aantal uitkomsten van onderzoek en analyse nader toegelicht. De genoemde voorbeelden dienen alleen als verduidelijking en betreffen geen vastgestelde maatregelen. De definitieve vorm van het plan wordt pas uitgewerkt in de 3e fase van het verkeersplan dat nu in voorbereiding is. De Gemeenteraad heeft in de vergadering van oktober besloten een krediet beschikbaar te stellen om zo een principeplan te nemen verkeersmaatregelen Kennemerstraatweg op te laten stellen. Hoe is de bestaande situatie? In Heiloo worden de verkeersproblemen voor een deel veroorzaakt doordat de beschikbare verkeersruimte niet is afgestemd op het gebruik. Er kan worden geconcludeerd dat er gezien de beschikbare verkeersruimte teveel autoverkeer is op bijvoorbeeld de Kerkelaan, Westerweg en Stationsweg. Daarentegen zijn Het Malevoort, de Omloop, de Zeeweg, het Zevenhuizen, de Ewisweg, de Ringweg ,de Dors en Vennewatersweg voorbeelden van wegen waar de capaciteit van de weg ruim voldoende is voor het verkeersaanbod van auto's. Voor het (brom-)fietsverkeer is er ruimschoots capaciteit op het Malevoort, de Omloop en de Zeeweg. Onvoldoende voorzieningen zijn er langs de Westerweg, Het Zevenhuizen, Ewisweg, Ringweg, De Dors, Heerenweg, Belieslaan (nabij Westerweg) en Pastoor van Muijenweg. Hoe kunnen we dit verbeteren? Enkele voorbeelden: Voor het autoverkeer: Voor deze groep van verkeersdeelnemers kunnen we dit verbeteren door gebruik te maken van een parallelroute voor een te druk belaste straat. - De Zeeweg kan bijvoorbeeld de Pastoor van Muyenweg ontlasten van een deel van het verkeer. - De Ewisweg/Ringweg/De Dors kan dezelfde functie vervullen voor de Westerweg. - De doorgetrokken Vennewatersweg kan dienen als alternatief voor Zevenhuizerlaan (is reeds geconstateerd) en Stationsweg. We praten hierbij slechts over een verschuiving van een deel van het verkeer omdat het bestemmingsverkeer deze wegen uiteraard kan en zal blijven gebruiken. We verwachten daarmee ons doel, een veiliger verkeer, te kunnen bereiken. Voor het (brom)-fietsverkeer: Enkele voorbeelden: Voor het fietsverkeer is het kiezen van parallelle routes niet zo praktisch omdat deze verkeersdeelnemers een zeer sterke voorkeur hebben voor de kortste weg. Voor deze belangrijke groep verkeersdeelnemers zullen langs de meest gebruikte routes dus de nodige voorzieningen moeten worden getroffen. Hierbij kan worden gedacht aan: a. Vrijliggende fietsvoorzieningen langs: - Ewisweg tussen Pastoor van Muyenweg en Zeeweg. - Ringweg en De Dors. - Belieslaan tussen de Dors en de Westerweg b. Verbetering van het fietsklimaat op de Pastoor van Muijenweg en de Westerweg tussen Het Zevenhuizen en de Belieslaan. c. Het leiden van de fietsers op de Heerenweg via het Slimpad en de Breedelaan. Conclusie/afsluiting: Uiteraard zijn de geschetste voorbeelden aangegeven als indicatie voor een eventuele toekomstige ontwikkeling. In de eerste plaats dient het verkeersplan nog te worden afgerond en behandeld door de gemeenteraad. Daarnaast zal bij het treffen van maatregelen aansluiting worden gezocht bij het uitvoeren van onderhoudswerken aan het wegennet. Verder spelen de beperkte financiële mogelijkheden van de gemeente een rol. Door het opstellen van een plan hebben we in ieder geval wel een basis waarop zinvol kan worden verder gewerkt. Volgende week zal in deze rubriek met betrekking tot onderzoek en analyse aandacht worden besteed aan de knelpunten in de verkeersafwikkeling, die uit het onderzoek naar voren zijn gekomen. Nadere informatie kunt u inwinnen bij de heren P.Aalders, tel 313 207 en W.J.Tieleman, tel.313 202 van de afdeling Civiel en Reiniging, gemeente Heiloo. De gemeente Heiloo wil de mogelijkheden tot het terugdringen van de afvalberg bevorderen. Vandaar dat zij voor de tweede keer haar inwoners de mogelijkheid biedt om een compostvat aan te schaffen tegen een gesubsidieerd bedrag. U kunt vanaf 28 oktober bij de gemeente een waardebon afhalen, die recht geeft op f 50,- subsidie op de aanschaf van een compostvat. Dit is nog niet alles, want ook de tuincentra Ranzijn en Intratuin helpen een handje mee. Zij geven in de aktieweken een extra korting. Op deze manier wordt het u erg aantrekkelijk gemaakt om tot de aanschaf van een compostvat over te gaan. Een compostvat heeft dan ook vele voordelen want het voorziet u niet alleen van goede en goedkope meststof, maar u helpt ook mee aan de beperking van de afvalstroom.Daarnaast is een compostvat een meer dan goed alternatief voor een extra of grote groene (GFT-)rolemmer. Wanneer u tot de aanschaf van een compostvat wilt overgaan, zijn hier de spelregels voor de 'tweede aktie compostvaten': - De aktie is alléén bedoeld voor de inwoners van Heiloo. - Waardebon geeft alléén recht op f 50,- korting op de aanschaf van een compostvat bij de firma's Intratuin en Ranzijn. (voor beide geldt: alléén de filialen in Heiloo.) - Waardebon is geldig van 29 oktober tot en met 14 november 1992. - Per huishouden kan slechts één waardebon worden verkregen. - Geldige legitimatie is verplicht bij het afhalen van een waardebon, (rijbewijs, paspoort o.i.d.) U kunt de waardebon, met een voorlichtingsblad over cornposteren, vanaf woensdag 28 oktober, tussen 09.00 en 12.00 uur afhalen bij de balie van het gemeentehuis. Voor uitgebreide voorlichting over cornposteren en compostvaten kunt u in de aktieweken bij de tuincentra terecht, die in deze weken extra aandacht aan het cornposteren zullen besteden. Op zaterdag 31 oktober zal de gehele dag door de VAM in samenwerking met J. Ranzijn extra voorlichting worden gegeven in een speciale stand op het Stationsplein. Wilt u meer informatie over deze aktie belt u dan tussen 09.00 en 12.00 uur met telefoonnummer 313 203. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4