Marjan Ooisterwijk jubileert bij en neemt afscheid van De Loet Grote belangstelling voor kleurwedstrijd van Rabobank Horeca-paviljoen 'Tafel van 4' Aanbieding eerste exemplaren van inventaris familie-archieven Theateravond Amnesty Raad Heiloo Ingezonden Najaarswandeltocht succesvol verlopen Medewerker slager Brink in de prijzen Demonstratie Rotel Michi bij Gerard Schoon SV Oppositie Coopertest bij Trias Bridgeclub Sans Atout Ttv Rozing Politieberichten Zwembad Loos Stanna Houten Speelgoed pHiuf* Radio Bakker overhandigt tv aan gelukkige winnares Dames bridgeclub Sans Atout Cursus typevaaidigheid PAGINA 12 HEILOO - De theatergroep Purmerend geeft op donderdagavond 19 november in Heiloo een voorstelling op uitnodi ging van de Heilooër Amnesty Interna tional werkgroep. De voorstelling is getiteld 'Hoe dichtbij moet het komen?' en heeft in het hele land lovende kritie ken gekregen. De avond is speciaal bedoeld voor alle briefschrijvers van de A.I. schrijfkring; andere geïnteresseerden zijn eveneens van harte welkom! U bent welkom op donderdag 19 november om 20.00 uur in: het Kruispunt, Frederica'shof 3. Na 'n kop koffie of thee begint de voorstel ling, die duurt tot ca. 21.30 uur. Na af loop is er gelegenheid om na te praten en iets te drinken. HEILOO - Aansluitend op de algemene beschouwingen werkten de leden van de gemeenteraad van Heiloo vorige week maandag nog een min of meer volledige 'normale' raadsagenda af. Een aantal zaken lag in het verlengde van de vaststelling van de gemeentelijke begro ting voor 1993, zoals de belastingen en tarieven. Maar ook werd er gesproken over de mogelijke komst van een gezondheid scentrum in Ypestein. Hieromtrent was enige verwarring ontstaan: een gezond heidscentrum suggereert een door de overheid opgezet centrum, waarin di verse medici een plaats hebben. We thouder Willemse-van der Ploeg gaf aan dat het echter meer gaat om een 'verza melgebouw', dat geheel vanuit particu lier initiatief zal ontstaan. De gemeente verleent haar medewerking via grond- Verkoop. De heren Bos (PvdA) en Plei- zier (Groen Links) stemden tegen de voorgestelde verkoop, de overige partij en steunden het collegevoorstel. Al heel lang wordt er binnen de gemeen te gesproken over de komst van een woonwagencentrum in Heiloo. Vorige week verleende de raad haar goedkeu ring aan het voorstel dit centrum te vestigen aan de Oosterzijweg. Alle par tijen stemden hiermee in, maar de frac tie van de VVD was het er niet mee eens dat er wat betreft de uitvoering gekozen werd voor de 'dure' variant (924.000 gulden); de fractie wil voor de uitvoe ring niet meer uitgeven dan wat er hier voor van het rijk als bijdrage ontvangen wordt (590.000 gulden). Structuurvisie, een zuivere discussie? HEILOO - Het is een opmerkelijke ge beurtenis in Heiloo dat zo velen in ver zet komen tegen een door het college van B W uitgebracht plan. Het is nog opmerkelijker dat dit verzet wordt ge coördineerd door een speciaal daarvoor in het leven geroepen stichting die in middels meer dan 1000 betalende sym pathisanten kent. Waarom hebben de inwoners in zo gro ten getale gekozen voor een expliciete buiten-parlementaire aktie in plaats van de normale politieke kanalen (gemeen teraad) te volgen? Het antwoord is reeds eerder gegeven: er besfkat onvol doende vertrouwen in B W en Raad. En dat is naar mijn mening in dit geval terecht, omdat B W een kardinale fout heeft gemaakt. B W is namelijk met behulp (of aan de hand) van een extern bureau aan de slag gegaan zonder eerst over de uit gangspunten en randvoorwaarden van de structuurvisie na te denken. De nota vermeldt daar ten minste niets over. In tegenstelling tot de stichting die door haar naam, 'Heiloo houden zo", blijk geeft van haar primaire uitgangspunt, zwijgt B W daarover in alle talen. Wat is het uitgangspunt van B W en wat heeft de Raad daarover gezegd? De thans gevoerde discussies gaan steeds over ideeën en uitwerkingen zon der de daarbij behorende uitgangspun ten te kennen. Zo ontstaat achterdocht en wantrouwen omdat men veronder stelt dat er wellicht geheime uit gangspunten en doelstellingen zijn. De discussie wordt daardoor onzuiver. Mijn advies zou zijn: stop alle plannen voorlopig in de kast en maak eerst keu zes ten aanzien van uitgangspunten en doelstellingen en formuleer randvoor waarden. Kort gezegd: wat willen wij nu eigenlijk in Heiloo en is dat mogelijk? Eerst na discussie en consensus daaro ver kan pas worden gestart met de ont wikkeling van een structuurvisie. Henk Swart Mevrouw A. Meertens overhandigt een plantenbakje aan Marjan Ooister- wijk (rechts). HEILOO - Tijdens een feestelijke bij eenkomst in Huize de Loet werd vorige week afscheid genomen van Marjan Ooisterwijk. Een middag met gemengde gevoelens. 'Aan de ene kant het af scheid, maar aan de andere kant is \2Vi jaar projektleidster een reden om feest te vieren. Ze werd dan ook flink in het zonnetje gezet, bloemen en planten vie len haar rijkelijk ten deel. Mevrouw A. Meertens was vol lof over het vele werk dat Marjan in al die jaren verzet had. Zaten we omhoog, dan kon den we altijd een beroep op je doen, al dus de voorzitster. Mevrouw de Groot dankte namens de UW, ook zij was en thousiast over de grote inzet van haar medewerkster. Mevrouw Brobbel, van de bewonerscommissie stak niet onder stoelen of banken dat ze het heel jam mer vond dat Marjan nu weg ging. Hein Scholten zei in zijn dankwoord: ,Ik zal m'n bingomaatje echt missen, samen hebben wij jaren lang de bingo georga niseerd en nog veel andere spelletjes'. Joop Nagelhout overhandigde een aquarel die hij speciaal voor Marjan Ooisterwijk gemaakt had. De Loet had voor een fraaie lijst gezorgd. Al was het dan een middag met een weemoedige en een feestelijke kant, het was reuze gezel lig. Marjan Ooisterwijk wordt opge volgd door Rini. UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 1992 HEILOO - De N.H.W.B.-Najaarswan deltocht, welke het afgelopen weekend werd georganiseerd door de plaatselijke wandelcommissie, is een groot succes geworden. Mede door de goede weers omstandigheden kwamen er zaterdag 250 wandelaars naar Heiloo en op zon dag werden 406 deelnemers geregi streerd. Vele complimenten mocht de organisa tie in ontvangst nemen over het uitge zette parcours. De royte liep o.a. door Ter Coulster, landgoed Nijenburg, langs de kattenberg en het groengebied aan de westzijde van Heiloo. De langere afstanden gingen verder via de Venne- watersweg naar Egmond-Binnen om vervolgens door de duinen en langs het kapelbos van de O.L.V. ter Nood naar Heiloo terug te keren. De organisatie had voor alle deelnemers een informatiefolder gemaakt over het landgoed Nijenburg wat bijzonder op prijs werd gesteld. De deelnemende wandelaars kwamen uit alle delen van Nederland o.a. uit Friesland, Gelder land, Zuid-Holland en velen uit onze ei gen provincie. Als enige groep uit Heiloo liep de volksdansgroep Pridini mee. Na afloop van hun wandeltocht van 25 km, werd met veel trots de groepsprijs in ontvangst genomen, die de organisatie beschikbaar had gesteld. De plaatselijke wandelcommissie kan met veel voldoening terug kijken op de ze wandeltocht. Vanaf dit moment zul len zij hun aandacht vestigen op de komende avondvierdaagse in 1993. Het zal een bijzondere avondvierdaagse worden, immers dit jaarlijkse wan delsportevenement wordt dan voor de 50e keer door de N.H.W.B. georga niseerd. Vijf van de zes winnaars: Pierre BruinRobin Scotarczak, Jessy v.d. KolkWouter Haringhuizen en Rebecca Booy. ALKMAAR - In Alkmaar is een voor Noord-Holland unieke uitgaansformule gerealiseerd; horeca-paviljoen 'Tafel van 4'. In dit horeca-paviljoen, wat is gesitueerd aan de kop van rotonde Kooimeer (naast Motel Alkmaar), zijn vier horeca-bedrijven gevestigd onder één dak. Vier bedrijven die zich samen presenteren onder het motto 'Uitgaan voor het hele gezin', met een internatio naal tintje. In het horeca-paviljoen treft u o.a. aan Ristorante pizzeria Mario, waar de gast heren Mario en Toni veel meer bieden dan alleen pasta's en pizza's. Eén deur is Chinees Indisch restaurant Internati onaal waar u wordt ontvangen door de sympathieke heer Hu en kennis kunt maken met de sfeer van verre oosten en de hoge kwaliteit van de oosterse keuken. Ook gevestigd in het horeca-paviljoen is de bekende grill-bar Rumours van uit bater Sjaak Leegwater. Sjaak is zeer blij met zijn in begin oktober gerealiseerde uitbreiding middels een prachtig over dekt terras. Last but not least is Brasse rie van Gemert. Met de opening van Van Gemert werd het viertal gecompleteerd. Vanaf 7.00 uur 's ochtends kan men terecht voor een kop koffie of een ontbijt. Ook kan men, zoals bedrijfsleider Milo Berlijn zelf zegt, genieten van de beste broodjes boven het Noordzeekanaal in de specia le broodjescounter. Vanzelfsprekend is Van Gemert weer het afspreekpunt voor de zakenman geworden en kan men 's avonds terecht voor een heerlijke dag schotel. Kortom, de 'Tafel van 4' biedt meer dan genoeg mogelijkheden voor gezellig uitgaan met het gehele gezin en dit zon der parkeerproblemen. De slogan 'Tot ziens bij de gezelligste rotonde van Ne derland' is dan ook zeker op zijn plaats. HEILOO - Tijdens een onlangs gehou den regionale vakwedstrijd heeft Ar nold Zwart goede resultaten behaald. De medewerker van slager Brink aan de Kennemerstraatweg in Heiloo behaalde eerste prijzen met zijn zelfgemaakt met worst en rookworst, terwijl hij een eer volle vermelding ontving voor de leverworst. Dit uitstekende resultaat is mede te danken aan slager Hans Brink, die al zo'n jaar of vier als leermeester optreedt voor Arnold Zwart. Als het aan het tweetal ligt, zouden zij kiezen voor het werk in de worstmakerij. Maar natuurlijk helpen zij ook graag in de winkel, die al sinds 1890 een begrip is aan de Kennemerstraatweg en nu alweer 33 jaar onder leiding staat van Hans Brink. HEILOO - Tijdens de traditionele zeer druk bezochte spaarweek is door de Ra- bobanken Heiloo en Limmen een kleur wedstrijd georganiseerd voor de jeugd tot 12 jaar. Ruim 350 kleurplaten wer den door de jonge kunstenaars ingele verd bij de banken, die hierdoor een moeilijke keuze moesten maken om de prijswinnaars aan te wijzen. Er zijn di verse manieren gebruikt om de tekening in te kleuren, sommigen hebben zelfs aanpassingen aangebracht om er iets speciaals van te maken. De beoordeling is geschied naar een viertal leeftijdscate gorieën: 0 t/m 3 jaar, 4 t/m 6 jaar, 7 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar. De uiteindelijke prijswinnaars zijn ge worden: 0-3 jaar: Guus Nijman, De Wieken 55. 4-6 jaar: Michelle Brink horst, Maas Geesteranusweg 20; Pierre Bruin, Past. van Muijenweg 10; Jori Castricum, Het Achtkant 25. 7-9 jaar: Jessy v.d. Kolk, Hoogeweg 30; Marije Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12; Robin Skotarczak, Uyterwaardt 2. 10-12 jaar: Rebecca Booy, Mariënstein 8, Wouter Haringhuizen, De Vang 19, Lars van Westerop, Rijksweg 132a. De winnaars hebben onlangs hun prijs in ontvangst kunnen nemen in de kanto ren van de Rabobanken in Heiloo en Limmen. Drie van de vier winnaars: Marije MinGuus Nijman en Lars van Westerop. HEILOO - Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november organiseert Gerard Schoon Audio/Video een demonstratie van een paradepaardje van de Rotel versterkers nl. de 'Michi' voor- en eindversterker. Sinds het op de markt komen van deze High-end versterkerset is er niets anders dan lovende kritiek gekomen. De Inter nationale vakpers is zeer onder de in druk van de prestaties van deze in Engeland ontworpen versterkerset. Het Nederlandse blad H.V.T. (hifi, video test) moest erkennen dat deze 'Michi' hun eigen referentieset ontsteeg. Woor- dén als dynamisch, krachtig, warm, een zijdezacht hoog en magie, emotie en luchtig waren nodig om de kwaliteiten van de nieuwe Rotel te beschrijven. Het mag dan geen wonder heten dat Gerard Schoon buitengewoon trots is op deze Rotel 'Michi' versterkerset. De filosofie die Rotel Hifi heeft is dat het gaat om de muziek, aldus Gerard Schoon. De techniek wordt daarbij als middel gebruikt om dat doel te berei ken. Alle overbodige schakelingen wor den vermeden. Deze filosofie voeren zij door in hun hele audio-programma. Re sultaat is dat hun produkten regelmatig uitgeroepen worden tot 'Best buy'. De Rotel CD-speler is zelfs tot tweemaal uitgeroepen tot CD-speler van het jaar. Geheel in pas met deze filosofie zegt Ge rard Schoon dan ook: er is maar één manier om jezelf te overtuigen van de kwaliteiten van een muziekinstallatie: luisteren. Hij voegt hier aan toe: Ik zou iedereen willen vragen zijn mooiste CD vrijdag of zaterdag mee te nemen en te luisteren naar zijn/haar favoriete mu ziek. Of dit nu klassiek is of Phil Collins of Eric Clapton, dat het genieten wordt is zeker. HEILOO - Veel spelers op welk niveau hopen erop, een mooie remise tegen een veel sterkere tegenstander te spelen. De problemen van de goede tegenstander zijn natuurlijk ook erg groot, want ver liezen van iemand die veel lager staat betekent een forse achterstand op de koplopers en een gemiste kans op een wellicht uitstekend seizoen. Spannend was het tijdens de schaakpar tij van Slob en Alleman jr. een partij met verschillende gezichten. De opening was voor Slob-Alleman stond iets beter in het middenspel, maar Slob had het beste van het eindspel. Een zeer mooie partij dus. Wat ook mooi voor de vereniging was vorige week waren de overwinningen van het le en 2e team in de externe com petitie. Het le won duidelijk met 6-2, terwijl het 2e met 5-3 hun tegenstander versloeg. Voor beide teams een enorme opsteker na de slechte le ronde. Uitslagen 9e ronde: Slob-Alleman 1-0, Bosma-Folkertsma Vi - ViHeeringa- Jongkind 1-0, Kerst-v. Hoek 0-1, Niehaus-v. Lienen 0-1, Koenders- langereis 0-1, Hassing-Maas afg. Afge broken v.d. Werff-Hassing 1-0. B-poule Groot-v. d. Werff 1-0, v. Bakel-Bos 0-1, Manni-Lindenhovius Vi-Vir Ooyevaar-Blom Vi - Viv.d. Brink-Horninge 0-1, Alleman- Kraaijenbrink 1-0, Beyers-Moll 0-1, Jonkheer-v. Stee 1-0. HEILOO - Atletiekvereniging Trias or ganiseert vrijdag 13 november weer een coopertest. Regelmatig heeft de AV Tri as coopertesten op haar programma staan voor iedereen die wil weten hoe het met haar of zijn condite gesteld is. De coopertest is een loop over 12 minu ten. Aan de hand van het aantal afge legde meters wordt bepaald hoe de conditie er voor staat. De test wordt ge houden op de kunststofatletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. De start van de coopertest is om 19.30 uur, inschrijven vanaf een half uur voor de start. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig en het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Voor inlichtingen: Nick van Baar, tel. 072-126254. HEILOO - Uitslagen maandag 9 no vember: A-Lijn: 1. fam. Schaffer 55,8, 2. Schouten-Spoor 55,4%; B-Lijn: 1. Gieler-v. Twuyver 57,8%, 2. ds. Cornelissen-Roozen 56,3%; C-Lijn: 1. fam. Daudey 63,8%, 2. Tensen-v.d. Linden 56,7%; D-Lijn: 1. Roelofs- Bijlsma 57,6%, 2. mw. Poley- Overtoom 53,5%; E-Lijn: 1. fam. Maas 64,6%, 2. ds. ds. v. Schooten-Visser 54,7%; F-Lijn: 1. Folmer-Rootjes 56,3%, 2. fam. v. Halem 55,4%. Burgemeester Pop (links) reikt de eerste exemplaren uit aan v.l.n.r. B. van der Feen de Lille, L. van der Feen de Lille, jhr. H. van Foreest en mw. Snethlage-van Foreest. HEILOO - De helft van de tafeltenni- scompetitie in het najaarsseizoen zit er op en we kunnen dus een tussenbalans opmaken. Het eerste team handhaaft zich zeer goed in de le klasse. Met zes punten uit vijf wedstrijden bevindt dit team zich in de subtop en ziet het er naar uit dat Rozing 1 ook volgend sei zoen in de le klasse te bewonderen is. De eerste wedstrijd in de tweede competitie-helft ging echter verloren. De Burcht was met 8-2 te sterk voor Ro zing 1. Rozing 2 maakt moeilijke tijden mee. Met drie punten uit vijf wedstrijden is dit team te vinden in de onderste regio nen van de 3e klasse. Het ontbreekt dit team aan wat geluk. Zo werd nipt met 6-4 verloren van Suranta, ondanks de uitblinkende rol van Ineke Buysman, en werd ook tegen de Quint met minimaal verschil verloren. Waar ook veel eerste plaatsen waren be haald was afgelopen zondag op het Ten- Cate Toernooi. Rozing wist maar liefst vijf prijzen binnen te slepen. Björn Vos- se wist op zeer knappe wijze de eerste HEILOO - In verband met het door- wegrijden na aanrijding waarbij scha de was ontstaan werd een 69-jarige in woner van Heiloo als verdachte gehoord. Proces-verbaal wordt op gemaakt. Op de Kennemerstraatweg viel een bromfietser. Hij remde sterk af voor een auto, die op de ventweg reed rich ting Kennemerstraatweg. De bromfiet ser vermoedde dat de automobilist hem niet gezien had. Door het sterke rem men verloor hij de macht over het stuur en raakte de bromfietser en zijn passa gier gewond (schaafwonden aan handen en benen en rugkneuzing). Ingebroken werd in een woning aan de Stationsweg. Men kwam binnen door de achterdeur open te breken. Ont vreemd werden geld en bankpassen. De oudpapiercontainer op het parkeer terrein van HSV aan de Bayershoffweg werd in brand gestoken. De brandweer heeft de zaak geblust. In een sloot langs de Rijksweg A9 lag een schaap. Het dier zat met de poten vast in de modder. Hulpverlening van de brandweer bracht de oplossing. In verband met onderkoeling werd het schaap in een warme stal onderge bracht. Aangifte werd gedaan van de diefstal van een aanhangwagen, kleur rose/ blauw, uit Termijen tussen 21 en 22 oktober. Een in Egmond Binnen gestolen perso nenauto, werd door de eigenaresse zelf achter winkelcentrum 't Loo aangetrof fen. De auto werd maandag 2 november gestolen. Op de Spanring botste een auto tegen een lichtmast. De bestuurder was inmid dels naar zijn woning elders in Heiloo gebracht. Daar constateerde de politie drankgebruik. Hij verleende geen mede werking aan de adem-analyse. Zijn rij bewijs werd ingevorderd. Op de kruising Kennemerstraatweg/G roenelaan vond een aanrijding plaats tussen een bromfietser en twee auto's. Een auto verleende geen vrije doorgang aan de bromfietser en daarna raakte de bromfietser een andere auto. De brom- fietsër raakte gewond en werd voor on derzoek naar het ziekenhuis gebracht. In Vredenoord, Vrieswijk en Marien- stein werden auto's gestolen. Eén gesto len auto werd enkele straten verder te ruggevonden. Ingebroken werd in twee woningen aan de Ewisweg en één aan de Bakkersweg. In verband hiermede werden twee da ders in de buurt aangehouden en voor onderzoek ingesloten. Momenteel zijn beide daders in bewaring gesteld. In september en oktober zijn 26 aan plakborden op verschillende plaatsen in Heiloo ontvreemd. Op de Pastoor van Muijenweg werden diverse vernielingen aan een fiets ge pleegd. De fiets stond bij een school. Aanrijding met letsel op de Westerweg tussen een tractor met giertant en een bromfietser. De tractor sloeg af en de bromfietser kwam uit tegengestelde richting. Vermoedelijk door sierk af remmen gleed de brommer onderuit en tegen de tractor. De bromfietser werd met een gecompliceerde ondsrbeen- breuk in het ziekenhuis opgenomen. Vorige week werden vier fietsen ont vreemd, 3 fietsen werden teruggevon den, 1 fiets werd teruggegeven aan de eigenaar. HEILOO - Afgelopen woensdag, 's morgens zeer vroeg, was hit feest bij Zwembad Loos. Deze keer waren de kleintjes aan de beurt. Precits om 7.15 uur sprong de eerste kleuter volledig ge kleed in het water. Een hel rondje zwemmen met volle bepakking valt niet mee. Onder luid applaus haalcen ze al lemaal de finish en kregen hun kleuter brevet. De geslaagden zijn: Svtefan Sakker, Derek van Meegdenburg, Kristen van prijs te winnen van de B-klasse. De fina-4 Tongeren, Jan van Meegdenburj, Bart HEILOO - Wie heeft het niet gezien, de bedrijvigheid aan de Kennemerstraat weg? Kort geleden opende Stanna Hou ten Speelgoed haar fris rode deur tegenover het psychiatrisch centrum en menigeen heeft al een keus kunnen ma ken uit de vele treinen, spelletjes, puzz les, kapstokjes of prachtige kinderboeken. Nadat haar vader bijna 40 jaar aan de Kennemerstraatweg een kapsalon heeft gehad, keert Kora van Eikeren met ple zier weer terug naar Heiloo om nu zelf de mensen uit Heiloo van dienst te zijn met houten speelgoed. Dolblij met dit knusse, goed bereikbare 'winkeltje heeft zij een leuke collectie samengesteld, die nog iedere week uitbreidt. Zeker met het oog op de december maand is het bijzonder de moeite waard om eens een kijkje te nemen. De ope ningstijden zijn dinsdag tot en met za terdag van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag avond koopavond, maandag gesloten. Het sfeervolle interieur van Stanna Houten Speelgoed. EGMOND - In de sfeervolle Slotkapel te Egmond heeft Alkmaars burge meester Pop zaterdag de eerste exem plaren van de inventaris van de archieven van de families Van Foreest, Van Egmond van de Nijenburg, De Dieu, Fontein Verschuir en Van der Veen de Lille overhandigd. Burgemeester Pop deed dit in de funktie van voorzitter van het samenwerkings verband Noord-Kennemerland. Voor de geschiedenis van Heiloo en om geving is deze uitgave van het aller grootste belang. De Alkmaarse adjunct archivaris mr. J. Rombach, die vier jaar geleden plotseling overleed, heeft hier zijn levenswerk van gemaakt. De fami lies van wie de archieven nu geïnventari seerd zijn, zijn als regelrechte voorlopers te beschouwen van het regio naal bestuur van nu. De families hebben beter op hun papieren gepast dan de voormalige dorpsbesturen van de regio gemeenten. Men was zo zuinig op de ar chieven dat de familieleden zelfs slechts bij uitzondering een blik mochten wer pen op de fraaie documenten. In alle bij het SNK aangesloten gemeenten hebben de families op bestuurlijk gebied een be langrijke rol gespeeld, ambachtsheer, baljuuw, schout, schepen, burgemeester en dijkgraaf. Vader en zoon Van der Feen de Lille kregen als eersten namens de fami liestichting een exemplaar uitgereikt. De familie van Foreest heeft de stichting 'Van Foreest en Van Egmond van de Nijenburgh' opgericht. De familie van Egmond van de Nijenburgh is reeds in 1747 uitgestorven, door erfopvolging kwam het bezit, waaronder de Nijen burgh te Heiloo, aan de Van Foreesten. De familie Van der Feen de Lille is de opvolger van uitgestorven families: De Dieu en Fontein Verschuir, Van Foreest en Van der Feen de Lille zijn niet ver want,» maar via de uitgestorven familie Van Egmond van de Nuijenburgh is er een verbinding. Mevrouw J. Rombach-de Kievid, die na het overlijden van haar man de inventa risatie heeft afgerond zei: ,De grootte van de archieven en de weinig beschik bare tijd naast de gewone werkzaamhe den zijn mede oorzaak van de lange duur van het projekt'. De inventarisatie heeft zevenentwintig jaar geduurd. Me vrouw Rombach maakte de bibliografie af en schonk deze aan het regionaal archief. De heer C. Streefkerk, archivaris, is verheugd dat de inventaris nu gereed is. Deze bevat ruim 27 strekkende metere archiefstukken. Het zijn er meer dan tweeduizend. Het oudste dateert van 1422, het jongste van 1979. Het mag dan ook als de redding van de inventaris beschouwd worden dat het werk in 1988 in handen kwam te liggen van de heer A. Veer, de huidige adjunct archivaris die het werk met grote vasthoudendheid en voortvarendheid heeft voltooid. le van de D-klasse was geheel een Ro zing aangelegenheid. Jack de Geus en Jos Mulder stonden tegenover elkaar in deze finale. De ervaring van Jack de Geus was uiteindelijk doorslaggevend, zodat Jos genoegen moest nemen met de tweede plaats. Ook een eerste plaats was weggelegd voor Mike v.d. Velden. Na een moeiza me start was hij uiteindelijk toch de sterkste van de E-klasse. Ook in het dubbel was Rozing succesvol. Het duo Mulder/van der Velden haalde weer een eerste prijs binnen, terwijl het enigsinds gehavend duo Buysman/de Geus net buiten de prijzen viel. Sabine Graas (rechts) ontvangt lachend haar televisie. HEILOO - Radio Bakker, één van de perfektwinkels, mocht een twaalfjarige winnares uit Heiloo een kleurentelevisie overhandigen. Alle Perfekt-winkels hadden een actie gehad, waarin kinde ren een puzzel moesten oplossen, maar ook een slagzin moest maken. De aktie was zeer succesvol, er zijn in totaal 2500 inzendingen ontvangen. De winnende kinderpuzzel, gemaakt door Sabine Graas uit Heiloo, was een opgeplakte puzzel, ruim versierd met slingers en tekeningen. Haar slagzin luidde: De Perfekt-winkel is zo fijn, omdat ik mijn hart heb verpand aan de allervoordeligste en gezelligste Perfekt- winkel van Nederland". Radio Bakker feliciteerde Sabine, die vanzelfsprekend lachend met haar televisie poseerde. HEILOO - Uitslagen woensdag 4 no vember: A-lijn: 1Schaap-Zijlstra 60.4 2. Kemper-Rootjes 56.2 B-lijn: 1. Kuiper-Haan 63.7 2. v.d. Wiele-Fagel 59.1 C-lijn: 1. Hoff-Admiraal 65.8 2. Zevenbergen-Kolk 63.3 D-lijn: 1. Lansdorp-de Geus 59.9 2. Toornburg- de Vries 57; 8 Oudejans, Sara Grapendaal, Liie van Turenhout, Selva Stam, Sanne Join- king, Mariska Buis, Eva Stet, Ramon Freriks, Nicky van Heuven, Sjoerd Keilman, Nienke Kruidenberg, Karen Bake, Meike Veldt, Leonie Weijling, Samantha Kabelm, Chris van der Mo- lerf, Dirk Littooy, Rick Kaandorp, Ro zemarijn de Jong, Vera Faber, Rikke van der Grinten, Fabienne van der KleijLouisa Poorter, Willemien Gal- lee, Michon Kussendrager, Olaf Hensel- mans, Titia Beek, Pauline Bosman, Paula Fleur, Stephanie van Workum, Sara Mors, Stefan de Blaauw, Erik Schepers, Niki van de Berg, Anouk Mo lenaar, Annemarie Visser, Marit Smit, Daniel Wehnis, Stephan Wehnis, Renee Dekker, Dorus Bakker, David Schultz. HEILOO - Binnenkort start er ook in uw woonomgeving een cursus Type vaardigheid welke wordt georgani seerd, door liet bekend Instituut Scheidegger. Op de cursus wordt niet al leen geleerd blindelings en feilloos met 10 vingers te typen, maar ock hoe brie ven en rekeningen worder, gemaakt. Diegenen die al langere tijd van school af zijn, halen bovendien hun parate kennis van de Nederlandse taal op. Bent u niet in het bezit van een schrijfmachi ne dan is dit geen bezwaar, want het in stituut stelt aan elke cursist gedurende de cursus een perfecte elektrische schrijfmachine ter beschikking om thuis regelmatig te kunnen oefenen. De Scheidegger garantie is uniek. Wie zakt voor het examen of door omstan digheden de cursus niet kan afmaken, mag gratis doorleren voor een herexa men. Cursusplaatsen zijn: Heiloo, Ber gen, Limmen, ALkmaar en Schoorl. Deze cursus wordt ook speciaal voor scholieren vanaf de vijfde klas basison derwijs. Deze jongeren hebben nog veel vrije tijd en kunnen hun vaardigheid straks op het voortgezet onderwijs ge bruiken voor het maken van werkstuk ken, uittreksels etc. en bij het bedienen van de computers welke momenteel op de scholen worden ingevoerd. Wilt u vrijblijvend geïnformeerd wor den over een cursus in uw omgeving, maakt u dan gebruik van de antwoord coupon of neemt u contact op met de cursusorganisator, de heer P Roor, tel. 02230-60130 (bij voorkeur tassen 9 en 10 uur in de ochtend); (zie bon elders in dit blad).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 12