I I te Informatierubriek van de gemeente Heiloo r/ HEILOO 0> Raadhuisplein 1 Postbus! 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Nieuw bouwplan Heiloo werkt aan de weg Commissie Financiën en Personeelszaken "^$1111 Planten van bloembollen mÈÊÊÊmm Heiloo houdt zicht op de weg Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Heiloo werkt aan (onder) de weg Ingediende bouwaanvragen Gemeente Heiloo maakt een verkeersplan (vervolg) PAGINA 4 UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 1992 <C. 1PII w> /'-v- Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de Algemene Nederlandse Woning Stichting te Amersfoort voor het bouwen van een recreatieruimte, behorende bij de 25 in aanbouw zijnde woningen voor ouderen op een perceel grond aan de Kerkakkers, achter de reeds bestaande 30 woningen. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 12 november 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vervangen verkeersregelautomaat op het kruispunt Kennemerstraatweg/Kerkelaan. Het gemeentebestuur heeft onlangs besloten om naast de 2 verkeersregelinstallatie's op de Zeeweg ook de verkeersregelinstallatie op het kruispunt Kennemerstraatweg/Kerkelaan te vernieuwen omdat ook deze aan vervanging toe is. De nieuwe verkeersregelautomaat werkt niet meer volgens een vast programma maar op aanvraag zodat er snel gereageerd kan worden op het verkeersaanbod en onnodig wachten voorkomen wordt. Het aanvraag-systeem voor groen licht bestaat uit signaleringslussen voor auto's in de weg en drukknoppen voor (brom-) fietsers en voetgangers. Als er op het kruispunt geen verkeer aanwezig is staan alle lichten op rood. Hierdoor kan een auto, (brom-) fietser of voetganger die het kruispunt wil passeren sneller groen krijgen. De nieuwe verkeersregelautomaat is afgelopen week geplaatst en in bedrijf gesteld. De eerstkomende tijd zal de gewijzigde verkeersregeling worden uitgetest,waarna nog geringe aanpassingen in de werking mogelijk zijn. Gelijktijdig zal een speciale fietsopstelstrook in de Kerkelaan voor het linksafslaande (brom-) fiets verkeer richting Alkmaar in gebruik genomen worden. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer P. Aalders van de afdeling Civie en Reiniging, telefoonnummer 313 206. De eerstvolgende vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 12 november om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Notulen van de vergadering van 8 en 13 oktober 1992. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: a. garantie geldlening aankoop uniformen Caecilia; b. jaarrekening 1991 Stichting Ouderenwerk Heiloo/warme maaltijd voorziening; c. vergaderschema 1993; d. stand van zaken BBInformatieplan; e.^ krediet/gunning bouw onderkomen afdeling groen en landschap; f. staat f (liquiditeitspositie) november. 3. Regiozaken: a. mededelingen over besluiten van het dagelijks bestuur van het Samen werkingsverband N-Kennemerland (SNK); b. jaarcijfers 1991 van en subsidie 1993 aan Stichting Regio-VVV; c. stukken portefeuillehouderskring economische zaken SNK d.d. 23-10-1992; d. mededelingen inzake ombuigingstraject SNK-begroting; e. derde begrotingswijziging 1992 SNK. 4. Krediet reconstructie sportvelden in 1993. 5. Krediet realisatie urnentuin en onderzoek capaciteit begraafplaats. 6. Krediet opstellen rioolbeheersplan. 7. Krediet uitbreiding Brunogebouw. 8. Begrotingswijzigingen: a. kosten herstel schades schoolgebouwen bijzonder onderwijs (f 4.096,69 t.l.v. reserve scholen); b. overboeking (f 63.720,-) kosten eigen personeel naar kosten derden o.g.v. budgetbewakingsrapportage sector grondgebied t.m. derde kwartaal 1992. 9. Omzetbelasting over bouwgrond. 10. Huurovereenkomst wijkgebouw Ypestein. 11. Notitie aan-en verkoopbeleid onroerend goed. 12. Grondruil bij perceel Schuine Honds- bosschelaan 43. 13. Onkostenvergoedingsregeling wethouders en gemeentesecretaris. 14. Rondvraag Het is weer tijd voor het planten van bloembollen. Om in de winter en het vroege voorjaar toch al enige kleur aan de gemeente te geven, worden dit jaar in de gemeente Heiloo bollen geplant. De gebruikte bollen zijn de crocus en narcis, beter bekend als bollen op de bollenvelden. Daarnaast worden ook bollen gebruikt zoals anemoon, sneeuwklokje, wilde hyacint, vogeltje op de kruk etc., beter bekend als bollen die in deze omgeving vanuit cultuurhistorisch oogpunt (landgoederen) voor- komen. De narcissen zijn geplant in de bloembakken en langs de Ypesteinerlaan in de beplanting. De crocussen zijn geplant in het gras rondom de scholen in Ypestein. In het voorjaar zal het daar een kleurig beeld geven. De overige bollen, zijn in heel Heiloo geplant. In het vroege voorjaar zullen deze plekken extra aandacht trekken. Deze bollen zijn onder andere geplant in: de wilgenvakken aan de Oosterzijweg in Ypestein, in het bosplantsoen bij de bibliotheek, in het Frederica's Hof onder enkele bomen en in het bosplantsoen rond de Achtkant. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? De eerstvolgende vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op woensdag 11 november a.s. om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: 1Vaststellen van de notulen van de vergadering van 5 oktober 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken: a. vaststelling grenzen bebouwde kom Boswet mededeling t.a.v. publicatie; b. witte gebieden aardgasnet; c. verslag Natuurberaad; d. multikabel exploitatieprognose 1993 t/m 1997; e. multikabel jaarverslag 1991. 3. Beschikbaar stellen krediet riool beheersplan. 4. Notitie toekomst gemeentelijke begraaf plaats. 5. Reconstructie sportvelden. 6. Rondvraag. Op 11 november a.s. zal worden gestart met het uitvoeren van onderhouds- en inspectiewerkzaamheden aan de riolering in de wijk Oud Zuidwest (dit is globaal het gebied dat wordt begrensd door de spoorlijn, de Pastoor van Muijenweg emde Ewisweg)'en de riolering langs de Westerweg, Slootenslaan en Korte Kapellaan in het buitengebied van Heiloo. De onderhoudswerkzaamheden zullen bestaan uit het reinigen van de riolering. Van tijd tot tijd is dit noodzakelijk om een goede doorstroming van het rioolwater te krijgen en te behouden. Er zal ook een gedeelte van de riolering met de camera worden genspecteerd om een beeld te krijgen van de staat waarin de riolering zich bevindt. De bewoners zullen weinig of geen overlast ondervinden van deze werkzaamheden, die, afhankelijk van de weersomstandigheden, 3 weken zullen duren. Gedurende deze periode worden de bewoners verzocht de w.c.- deksel zoveel mogelijk gesloten te houden. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de toezichthouder van de afdeling Civiel Reiniging de heer W. Voskuyl, tel. 336 880. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Vredenoord 45, W. van Schooten - vergro ten woning Vredenoord 46, H.F. van Soest - vergroten woning Butterlaan 14, T.J.A. Bakker - vergroten dakkapel Zeeweg 45, J.P.C. Ranzijn - veranderen woning Butterlaan 9, J.L. Adrichem - oprichten/ vergroten woonhuis en garage Zeeweg 19, N.A. Bakkum - plaatsen dakkapel Verkeersonveiligheid Hoe veilig is Heiloo? De onveiligheid van het verkeer in Heiloo steekt gunstig af bij Noord-Holland en Nederland. Het aantal slachtoffers (doden en gewonden) wat jaarlijks te betreuren is vertoont een dalende lijn maar bedraagt nog steeds 40 a 50 personen. Wie zijn in het Heiloose verkeer de risicogroepen? - De leeftijdsgroepen 15-19 jaar, 25-29 jaar en ouder dan 65 jaar zijn in verhouding het meest bij ongelukken betrokken. - Het aandeel van de deelnemers aan het langzaam verkeer is bij de verkeersongelukken groot: 25 bromfietsers (34 in 3 jaar) 31 fietsers (42 in 3 jaar) 5 voetgangers 7 in 3 jaar) Hoe staat het met de verkeersveiligheid op kruispunten? In vergelijking met 1980-1983 is de verkeersveiligheid in de periode 1989-1991 duidelijk verbeterd op de kruispunten: Zeeweg/Westerweg (25 ongevallen) - 26% minder ongevallen Kennemerstraatweg/Groenelaan/ Zevenhuizerlaan (4 ongevallen) - 5 minder ongevallen Kennemerstraatweg/Dokterslaan/ Raadhuisweg (7 ongevallen) - 44 minder ongevallen Stationsweg/Breedelaan (2 ongevallen) - 67 minder ongevallen De verkeersveiligheid is duidelijk verslechterd op de kruispunten: Heerenweg/Stationsweg (14 ongevallen) - 36% meer ongevallen Ewisweg/Pastoor van Muijenweg (11 ongevallen) - 50 meer ongevallen Wegvakken met veel ongevallen (periode 1989-1991). 1. Kennemerstraatweg 222 2. Westerweg 75 3. Stationsweg 40 4. Kanaalweg 16 5. Heerenweg 35 6. Schoollaan 28 Uit het gehele onderzoek blijkt dat er sprake is van twee relatief onveilige routes in Heiloo: I - Kennemerstraatweg tussen Foreestlaan en Zevenhuizerlaan; - Stationsweg. Daarnaast verdienen de kruispunten Zeeweg/Westerweg en Ewisweg/Pastoor van Muijenweg aandacht. Conclusie/afsluiting. Al deze gegevens worden gebruikt om het verkeersplan op te stellen. Zij geven een duidelijk beeld van de knelpunten t.a.v.de verkeersveiligheid. Voor nadere informatie kunt u zich wénden tot de heer P. Aalders (tel. 313 206) en de heer W.J. Tieleman (tel. 313 202) van de afdeling Civiel en Reiniging. Haaruitval: een inwendig probleem Foresters nieuws HSV nieuws Demonstratie bij slager Kramer Ingezonden 't Meest gelezen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden HEILOO - Aan haaruitval kunnen ver schillende oorzaken ten grondslag lig gen. Ziektes, gebruik van medicijnen en onregelmatige en slechte voeding kun nen de oorzaak zijn van slap, futloos en uitvallend haar. Haaruitval kan ook het gevolg zijn van stress, van uit balans ge raakte hormonen of van erfelijke facto ren. Gaan we het proces van haaruitval wat nauwkeuriger analyseren, dan zien we dat bij haaruitval bijna altijd sprake is van slechte doorbloeding van de hoofdhuid. Hierdoor krijgen de haar wortels onvoldoende voeding. Dit is vaak het begin van haaruitval. Haaruit val ontstaat dus van-binnen-uit. Wil men haaruitval tegengaan, dan is het dus logisch om dat van-binnen-uit te bestrijden, zoals Priorin capsules dat doen. Priorin capsules zijn voor inwen dig gebruik en bevatten essentiële voe dingsstoffen voor haar en hoofdhuid. Daarnaast verbeteren de biologische Priorin capsules de doorbloeding van de hoofdhuid. Zij bevatten dus geen hor monen. De gebruiker hoeft daarom niet bang te zijn dat Priorin haargroei op ongewenste plaatsen veroorzaakt. Iedereen die last heeft Van haaruitval, man of vrouw, jong of oud, komt in aanmerking voor Priorin. Uit onder zoek blijkt dat bij zo'n 75% van de ge bruikers Priorin positief resultaat geeft. Bij circa 20% van de gebruikers ont staat er zelfs nieuwe haargroei. Aange zien haar van nature langzaam groeit: hoe langer de kuur, hoe beter het re sultaat. Naast de Priorin capsules voor inwen dig gebruik zijn er ook Priorin sham poos die de werking van de capsules versterken. De biologische shampoos van Priorin zorgen voor een uitstekende reinigende werking van het haar en de hoofdhuid. Daarnaast hebben de sham poos, dankzij bepaalde toegevoegde natuurlijke bestanddelen, een on dersteunend effect bij haaruitval en bij haargroeistoornissen De Priorin haar-elixer, dat uitwendig wordt aangebracht, versterkt het haar en het voorkomt dat het haar en de hoofdhuid weer snel vet worden. Eve neens zorgt de Priorin haar-elixer voor een betere doorbloeding van de hoofd huid, waardoor het in combinatie met Priorin capsules tegen haaruitval en bij haargroeistoornissen De Priorin haar-elixer, dat uitwendig wordt aangebracht, versterkt het haar en het voorkomt dat het haar en de hoofdhuid weer snel vet worden. Eve neens zorgt de Priorin haar-elixer voor een betere doorbloeding van de hoofd huid, waardoor het in combinatie met Priorin capsules tegen haaruitval ge bruikt kan worden. Meer informatie over deze produkten is verkrijgbaar bij het Priorin-verkoop adres in Heiloo: Drogisterij 't Hoekstuk in het gelijknamige winkelcentrum in Heiloo-West. HEILOO - Het cijfer 4 was dit weekend het winnende getal op De Egelshoek. Zaterdagmiddag won het eerste zater dagteam zeer verdienstelijk met 4-1 van KGB en gezien het vertoonde spel zullen er ongetwijfeld meer overwinningen voor dit team volegri. Viel de derby tussen elftallen van De Foresters en HSV het vorige weekend over het algemeen iets tegen, de wedstrijd zondagochtend tussen de bei de reserve-teams was echter zeer boei end met een spectaculaire scorever loop. Nadat HSV de score geopend had liepen De Foresters nog voor rust uit naar een 4-1 voorsprong. Na rust echter een hevig aandringend HSV hetgeen uit eindelijk resulteerde in een 4-4 ge lijkspel en een fijne wedstijd voor de toeschouwers. De Foresters-supporters kwamen 's middags heel wat minder aan hun trek ken, het eerste elftal kon ook maar geen moment in hun goede doen geraken met gevolg een verdiende 4-1 nederlaag te gen een zeer effektief counterend De Rijp. Het wordt tijd dat de mannen van Piet van Houwelingen de mouwen eens flink opstropen teneinde niet vast in de gevaren-zone te geraken. Aanstaande zondag is daar overigens al weer de gelegenheid voor als in Purme- rend dient te worden aangetreden tegen de concurrent uit voorgaande seizoe nen, Purmersteijn. Het programma voor dit weekend luidt: zaterdag Berdos 1 - De Foresters 1, zondag Purmersteijn - de Foresters en Limmen 2- De Fo resters 2. HEILOO - H.S.V. heeft op Texel zijn tweede competitienederlaag geleden, met 1-0 waren de eiland bewoners te sterk voor de mannen van coach Van Wijk. De 1-0 eindstand was al bij rust bereikt en wat H.S.V. ook probeerde in de tweede helft, het was en bleef 1-0 voor Texel. H.S.V. 2, deelde in een matige wedstrijd de punten met buurman Fo resters 2. Foresters nam na rust een 4-1 voorsprong. Maar de ploeg van coach Hoetjes vocht zich terug in de wedstrijd. En als beloning werd het op de valreep toch nog 4-4. H.S.V. 3 behaalde als enige van de se lectie wel de volle winst. Met 2-0 waren zij te sterk voor Monnickendam 2. Door twee doelpunten van Joep Hooij- schuur blijven zij mee doen om de kop positie. Het programma voor zondag 15 novem ber luidt als volgt: H.S.V. 1 thuis tegen Schagen 1, aanvang 14.00 uur; H.S.V. 2 thuis tegen Spirit '30 aanvang 11.00 uur; H.S.V. 3 uit tegen De Rijp 2 aan vang 12.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 17 november de monstreert een chefkok van het bedrijf schap slagersbedrijf en het voorlich tingsbureau Vlees bij slager Kramer te Heiloo op welke manieren vlees het best - en dus het smakelijkst - kan worden bereid. Het succesvol bereiden van bij voorbeeld een biefstuk kan op vele ma nieren. Vooral de jonge consument is dikwijls op zoek naar nieuwe snufjes, andere sausen en gerbuikt moderne keu- kenapparatuur. Slager Kramer wil hen helpen. De allround chefkok kan op de meest culinaire vragen een antwoord geven, niet alleen op vlees^ebied. Dat er op die dag veel te proeven valt, spreekt van zelf. De belangstellende consument krijgt gratis recepten. Er wordt gede monstreerd tussen 10.00-17.00 uur. Het thema van de dag is rundvlees. U bent van harte welkom bij slager Kramer, Westerweg te Heiloo. Ito Bomen HEILOO - De grote bomen op de Stati onsweg zijn beeldbepalend voor de straat en wijde omgeving. In de Uitkijk post van 4 november zijn deze bomen opgenomen in de rij van verkeersaf- vloeiing belemmerende obstakels voor deze weg. Het zal toch niet de bedoeling van het college zijn zich half of geheel te ont doen van deze obstakels ten behoeve van een geruisloze doorstroming van lawaai- en stank producerende motor voertuigen. Een weg zonder bomen oogt zeker als een racebaan en als de klinkers dan ook plaatsmaken voor as falt is het helemaal volmaakt. Keer op keer de plannen lezend, wordt bij mij steeds meer het gevoel bevestigd dat van hogerhand de poten onder dit dorp langzaam maar zeker worden weg gezaagd. Els Swart

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4