Mooi assortiment in sfeervolle winkel Raad het gewicht van de krentewegge Dit is een AH O winkel Die '4' op de deur staat niet alleenvoor een heel groot assortiment Hier vindt u Albert Heijn n Het recept van onze slager GEMEENTI LIMMEN If w* Yolanda de Witte: Klanten snel helpen Mark Snijders is de verantwoordelijke man voor de kruidenierswaren. Tientallen soorten kaas en vleeswa ren. Ruim tien meter zuivelproduk- ten, een enorme diepvriesafdeling en een prachtig schap met heerlijke wijnen. Het is zomaar een greep uit de nieuwe winkel van Albert Heijn in Limmen. De winkel is gebouwd naar het al lernieuwste winkelbeeld van Albert Heijn. Daarom mag Albert Heijn Limmen zich met recht demo dernste supermarkt van de regio noemen. Nergens treft u zo'n com plete en moderne winkel aan. Al die verschillende afdelingen zijn eigen lijk aparte winkeltjes op zich en toch vormen ze één geheel. De ar chitect heeft dat ondermeer klaar gespeeld door met verlichting niet alleen licht in de winkel te brengen, maar vooral sfeer. Per afdeling va rieert dat licht in sterkte. Iets feller bij de zuivel, maar bij de wijnen juist wat gedimd. Specialiteiten In zo'n nieuwe omgeving komen de produkten heel mooi tot hun recht. De kaasafdeling heeft een prachtig assortiment van het Friese Kollum tot het Franse Roquefort en alle kaassteden daar tussenin. Bij de vleeswaren kunt u niet alleen maar terecht voor uw broodbeleg, maar ook voor een aantal delicatessen; heerlijke salades, fijne paté's en wel acht soorten olijven. Bij zoveel fijne produkten hoort een goed glas wijn en Albert Heijn heeft een uitgelezen assortiment van bijna vijftig wijnen, van het huismerk tot en met de beroemde chateau's. In het huismerk assortiment vindt u straks niet alleen maar Franse wij nen, maar ook wijnen van Italiaan se, Duitse, Spaanse en zelfs Argen tijnse komaf. Koeltas In het tien meter lange zuivelschap, vindt u het complete assortiment van Albert Heijn melk, yoghurt, vla en nog veel meer lekkers. Dat na tuurlijk ook van andere merken. Bij de diepvries wordt het even rillen, de produkten daar worden ruim twintig graden onder nul bevroren gehouden. Met de speciale koeltas van Albert Heijn kunt u de afstand tussen supermarkt en vriezer thuis makkelijk en zonder haast over bruggen. De nieuwe Albert Heijn supermarkt in Limmen heeft de assortimentsco de 4 op de deur staan. Dat betekent niet alleen dat de winkel een zeer uitgebreid assortiment heeft, maar ook dat alle bedieningsafdelingen 'vers' aanwezig zijn. Voor het uitgebreide assortiment kruidenierswaren is Mark Snijders de verantwoordelijke man. 'In vak taal noemen we dat de houdbare ar tikelen, het gaat namelijk om veel meer dan alleen maar kruideniers waren', zegt hij. 'In deze super markt kunnen de klanten bijvoor beeld ook terecht voor drogisterij- artikelen. Dat is niet beperkt tot de tandpasta of de haarshampoo, maar zeer uitgebreid. Voor de gehe le lichaamsverzorging kan men bij ons terecht.' Een andere categorie in Snijders' afdeling vormen de huishoudelijke artikelen. Van naald en garen tot en met schrijfblokken en pennen. Groente en fruit De eerste versafdeling, die de klant in de winkel tegenkomt is de afde ling groente en fruit. Martina Kos- sen is daar verantwoordelijk; zij is de groenteman van AH Limmen. 'Groente en fruit zijn mooie en erg lekkere produkten. Mijn lievelings groente is broccoli, want daar kun je zo'n lekker kaassausje bij maken. Bij fruit heeft de peer mijn grootste voorkeur', zegt Martina. Voor de klanten van Albert Heijn Limmen heeft ze veel tips in petto om groen te en fruit langer vers en dus ook langer lekker te houden. 'Het klinkt misschien gek, maar sommige groenten kunnen beter niet in, de koelkast worden bewaard. Kom kommer, courgette en sperziebonen blijven buiten de koelkast veel lan ger vers dan erin.' Greenfields Piet Koster is de chef slager en vindt vers en kwaliteit de twee belang rijkste begrippen in zijn vak. Het grote voordeel van Albert Heijn is dat er voor het vlees speciale inko pers zijn, die stad en land afreizen op zoek naar de beste kwaliteit. Vinden ze die niet in Nederland, dan gaan ze rustig naar het buiten land. Ons Greenfields vlees komt bijvoorbeeld uit Ierland, waar de koeien toch net even ander gras gra zen, met alle goeie gevolgen van dien voor het vlees.' Nieuw in de slagerij is overigens dat er scharrel vlees te koop is. Dat is alleen ver krijgbaar als voorverpakt vlees, dit in verband met de strenge centrale controle op 'echtheid'. Bijleren De brood en kaas afdeling wordt onder andere gerund door Truus Glorie, in Limmen bepaald geen on bekende. 'Na dertien jaar werken in Café De Lantaarn wilde ik wel eens iets anders en in deze baan vind ik een nieuwe uitdaging. In de afgelo pen maanden heb ik wel het een en ander moeten bijleren over de vele Truus Glorie: Gewoon gezellig met mensen omgaan Martina Kossen is de groenteman van Albert Heijn Limmen: 'Groen te en fruit zijn mooie en erg lekkere produkten Greenfields biefstuk Bercy Voor vier personen Ingrediënten: 4 Greenfields biefstukken a gram 2 sjalotjes 2 eetlepels droge witte wijn 1 eetlepel bloem 2 dl bouillon 1 dl room zout, peper, Worcestershire saus Bereiding: de biefstukken bakken en warm houden op een schaal. De gehakte sjalotten rustig fruiten in de boter. De bloem toevoegen en goed door roeren. De wijn en de bouillon er door roeren (koud). Het geheel even laten koken en vervolgens de room erdoor roeren. Op smaak brengen met peper, zout en Worcestershire saus. De saus over de biefstukken schenken. soorten brood, broodjes en kazen die we hier verkopen. En niet te ver geten de bake off die we in de win kel hebben. Bake Off is een kleine bakkerij, waardoor we de hele dag verse broodjes kunnen leveren.' Voor de bediening vanachter een toonbank is Truus Glorie niet bang. 'Dat blijft toch hetzelfde als in mijn vorige baan. Gewoon gezellig met mensen omgaan.' Kassa's Gezellig omgaan met klanten is overal belangrijk in de supermarkt, maar bij de kassa is het eigenlijk ex tra belangrijk, vindt Yolanda de Witte. Zij 'zwaait de scepter' over zes kassa's en vijftien cassières. Die vijftien moeten er per toerbeurt voor zorgen dat de klant snel wordt geholpen. 'Ik weet dat het klanten irritatie nummer één is, wachten bij de kassa', zegt Yolanda. We zul len er alles aan doen om dat wach ten zo kort en aangenaam mogelijk te houden. Bij Albert Heijn Lim men zal het echter niet gebeuren dat er een lange rij voor één kassa staat, terwijl de andere kassa's nog geslo ten zijn'. Extra service De laatste afdeling waar de klanten straks terecht kunnen is de service counter 't Winkeltje ligt achter de kassa's en een beetje uit de druk te. Bij de servicecounter kunt u te recht voor tal van zaken: zegelboek jes, strippenkaarten, postzegels, ta bak en andere services die Albert Heijn Limmen biedt. 'Als een klant iets wil laten inpakken in cadeaupa pier, dan doen we dat hier', zegt eigenaar G.J. van Westerhoven. 'Nu met de feestdagen in aantocht is het toch wel handig als er bijvoor beeld van een feestelijke letter ook een feestelijk pakje kan worden ge maakt.' De servicecounter is er overigens ook voor klanten die niet tevreden zijn. 'Een produkt dat on verhoopt niet goed blijkt te zijn,, kan hier worden ingeleverd en de klant krijgt direct het geld terug', zegt Van Westerhoven desgevraagd. Bloemen en plantenwinkel Pal naast de servicecounter staat een zee van bloemen en planten en ook daar gaat het om meer dan al leen dat bosje bloemen of het potje planten. Bij de Albert Heijn bloe men en plantenwinkel kunt u ook terecht voor een mooi boeket, dat speciaal voor u wordt gemaakt. In elk geval komt er een boeketje van de week, een leuk bosje dat u tegen een fleurig prijsje mee naar huis kunt nemen. Chef slager Piet Koster: 'Vers en kwaliteit zijn de twee belangrijkste begrippen in mijn vak. Mariëlle Dekker verzorgt bij Albert Heijn Limmen de bloemenafdeling. Daar kunt u niet alleen maar terecht voor een bos bloemenmaar ook voor een prachtig boeketdat speciaal voor u wordt gemaakt. In elk geval komt er een boeketje van de weekeen leuk bosje dat u tegen een leuk prijsje mee naar huis kunt nemen. Onze bakker levert niet alleen elke dag vers brood, voor ons openings feest bakte hij een reusachtige kren tewegge van maar liefst één meter en vijfenzeventig centimeter lang. Als u het goede gewicht van deze krentewegge raadt, kunt u één van de boodschappenmanden winnen, die Albert Heijn voor u heeft gevuld. Onder de goede inzendingen wor den drie manden verloot. De uitslag wordt woensdag 25 november be kendgemaakt. Hoe kunt u meedoen? Vraag een antwoordkaart bij de broodafdeling. Vul uw naam, adres en het door u geschatte gewicht in. Stop de kaart in de bus bij de kren tewegge. Alleen volledig ingevulde kaarten komen in aanmerking voor de trekking. Gezellig omgaan met klanten is overal belangrijk alb«#t heijn f"---- .m» HOF ENTER! J ortiooi» ZQttSötliWUi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 2