Bij aankoop van 'n bril krijgt u een heerlijke taart KADO* Baddoek of Badlaken f 15.50 woning ^inrichting Gerard Schoon Huur eens een Videocamera reparatie verkoop verhuur advies ZONNEVELD, CLEAN-EFFEKT 1 WILLIBRORDUS v.b. Weekendprijs 40,00 Deze aanbiedingen gelden de hele maand november Heerenweg 151 - Heiloo Tel. 072-331275 Parkeergelegenheid voor de deur. NU GRATIS BIJ KUNSTSTOF ONTSPIEGELDE GLAZEN* Een kado met een persoonlijk accent is een met geborduurde naam. Als speciale feestmaand-aanbieding een 'VOSSEN'' badlaken, 100 x 150 cm, O O CQ inclusief naam Ofc«wU Natuurlijk is er ook nog steeds een BADDOEK inclusief naam voor Maar ook borduren wij op door u te leveren textiel, b.v. badjassen, T-shirts. HOLLEWEG 44, HEILOO, tel. 072-330656 AUDIO*VIDEO OPENINGSTIJDEN: dinsdag 9.00 - 18.00 uur donderdag 13.00 - 18.00 uur vrijdag 9.00 - 21.00 uur zaterdag 9.00 - 17.00 uur AFSPRAAK: Maandag Woensdag ook 's avonds HOLLEWEG 55, 1851 KD, HEILOO 072-33 97 74 Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dames Bridgeclub Sans Atout Terriërs Heilooër Bridge Club Bridgeclub Sans Atout Foresters nieuws SV Oppositie HSV Nieuws Open marathon op De Meent Raad Egmond Stichting Rolstoelbus Shuffle in de Store.yclub Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Basketbal Clinic Handbal Meervogels Restauratie Hervormde Kerkje begonnen Kinderboeken-schrijver Dolf Verroen komt naar theater Dibbes PAGINA 14 UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 1992 ZONNEVELD OPTIEK IS JARIG! Het probleem van vieze brilleglazen is nu opgelost! _J s J 'ww- g.'ftiür'frrtaaswauw*»! door speciaal behandelde rodenstock glazen Te koop: WITTE TROUWJURK lang model mt. 36/38 pr. 550,-. Tel. 02987-5439. Gevr.: HALF of VRIJ STAAND WOONHUIS min. 4 sip.kamers te Hei loo. Prijsindicatie tot 450.000,-. Tel. 072-156215. Grote collectie AGU SPORT REGENKLE DING, pakken v.a. 34,75, (kl. maten), jassen v.a. 50,- in div. kleuren. BOSMAN TWEEWIE- LERS, Westerweg 295, Heiloo, tel. 331241. Te koop: AMERIKAANS GRENEN VLOERHOUT 20cm en 15 cm br. Fa. Met selaar en Zn., Bogerdl. 23, Limmen, tel. 02205-1379, b.g.g. 2977, na 18.00 uur. Te koop: KINDER FIETSMAND 25, KL Jeenay autostoeltje 30,-; Bebè comfort turbo wan delwagen, met wagenzak boodschappenmand, zon nescherm en regenkap 350,-; antiek grenenburo (11 laden) 1200,-; salon tafel langwerpig granieten blad 750,-. Bellen na 20.00 uur: 072-337620. HEILOO - Voor donderdag 19 novem ber had de Ned. Bond van Plattelands vrouwen wedhouder mw. A. Willemse uitgenodigd om de structuurvisie toe te- lichten. Samen met de heer Dorsten ging ze op heel wat hete hangijzers in. De structuurvisie zet een grote lijn uit voor de ruimtelijke ordening in de ko mende jaren. Mw. Willemse nam allereerst het wonen bij de kop. Het uitgangspunt van de plannen is het huidige inwonertal. De vraag naar kleine woonéénheden is groot en om de jonge mensen hier te houden moeten er betaalbare woningen bijkomen. Dat er dan ook een Ooster park (6 ha. met 60 woningen) moet ko men is om de prijs van de algemene voorzieningen te drukken. Wat het verkeer betreft stond mw. Wil lemse niet te lang stil bij het vele blik, maar had ze 't liever over de Loo-as, een mooie groene Noord-Zuid route voor fietsers. De vraag naar betere ver lichting van het fietspad was volgens mw. Willemse niet direkt aan de orde. ,,Dan moet je 's avonds maar de weg nemen". Dit vragen stellen was trouwens ken merkend voor de hele middag. Ook de verdere onderwerpen: werken, recreatie en algemene voorzieningen werden veel vuldig van commentaar voorzien vanuit de zaal. Maar mw. Willemse ging dit commentaat niet uit de weg. Op een hel dere manier kon ze duidelijk maken waarom en hoe dingen beter georgani seerd konden worden. Maar dat de structuurvisie leeft, ook bij de platte landsvrouwen, was duidelijk. De mid dag was veel te kort om alles te bespreken maar duidelijker is het in ie der geval wel v vorden. HEILOO - Uitslagen woensdag 18 no vember: A-lijn: 1. Bakker-de Waal 65.0% 2. v.d. Wiele-dhr. Fagel 55.0% B-lijn: 1. Tuinstra-Tuinstra 71.9% 2. Brugman-Groen 64.0% G-lijn: 1. v. Toornburg-de Vries 61.7% 2. Frugte- Krul 53.8% D-lijn: 1. Rosloot-Smit 63.3% 2. Bosch-Ouwens 60.4% v. Halem-v. Dijk 60.4%. HEILOO - De dames van Terriërs heb ben een punt verspeeld aan middenmo tor Reigers. De uitslag (3-3) doet een ware thriller vermoeden. De wedstrijd had echter meer weg van een spaghetti- western. Reigers had direkt het initiatief en naar de eerste 10 minuten de uitblinkende Terriërs goalie Irene de Boer op de kor rel. Zij voorkwam met uitstekende re flexen een vroegtijdige achterstand. Het Roosmarijn Visser die uit een strafcor- ner de gastvrouwen, vegen de verhou ding in op een 1-0 achterstadn zette. Terriërs leek op weg naar herstel toen Reigers roet in het eten gooide (1-1). Uit een scrimmage voor het Reigers-doel schoof Liesbeth Kager in (1-2). Pal voor rust kwamen de Hoofddorpers op gelij ke hoogte. Na de pauze persten de geelhemden er zowaar een derde treffer uit. Als een du veltje uit een doosje pikte de jeugdige Birgitte van der Kaaij een slordige pass op. Oog in oog met de doelvrouwe leek zij te stranden. Alert plukte zij de bal alsnog onder de legguards vandaan en schoof beheerst in. Weer konden de Terriërs de weelde niet aan. Pal voor tijd rammelde de Terriërs-plank op nieuw, na een snoeihard ingeschoten strafcorner van de Reigers. Zondag moet Kraaien de volgende prooi zijn op jacht naar het kampi oenschap. HEILOO - Uitslagen dinsdag 17 no vember: A-lijn: 1. mw. Hoff-Hr. Tam- minga 2. Hr. Adams-mw. Weehuizen 55.50 1. hr. Kloots-mw. Kramer 58.00 2. fam. Happe 50.50 B-lijn 1. ds. Leegwater-Uiterlinden 57.00 2. fam. v d. Laan 54.50 1. ds. Brinkhuis- Meuleman 67.50 2. ds. Oosterwijk- Warmenhoven 60.50 Donderdag 19 november A-lijn: 1. ds. Hopman-Klerk 60.83 2, Hr. Adams- Koster 58.75 1. ds. v. Baar-v.d. Linden 61.25 2. Hr. Kat-Smit 57.92 B-lijn 1. ds. Pias-Wijnbeek 71.66 2. hr. mw. Ei- chelsheim 50.42 1. ds. Haan-v. Loon 60.00 2. Hr. Dijkstra-Leek 57.08. C-lijn: 1. Fam. de Jong 63.19 2. ds. Kromhout-Pohley 62.50 D-lijn 1. Hr. v. Loon-Mak 60.00 2. ds. Kooyman- Ursem 1. ds. Meyssen-Mulder 59.58 2. ds. v. Diggelen-Leek 52.92 ds. Hart- Manshanden. 52.92. HEILOO - Maandag 23 november: A- Lijn: 1. Haafkens - v. Zomeren 58,8%, 2. fam. Schaffer 57,9%; B-Lijn: 1. fam. Schreiber 65,4%, 2. Boekei-Groot 57,9%; C-Lijn: 1. Kemper-mw. Potze 62,5%, 2. Kat-Bennink 60,8%; D-Lijn: 1. Huting en partner 55,6%, 2. ds. Bolweg-v. Steeg 54,9%; E-Lijn: 1. mw. Antonysen-Witting 62,1%, 2. ds. Doornbos-v.d. Riet 59,2%; F-Lijn: 1 /2 mw. Jansma-Janssen 58,3%, Vi, mw. Frugte en partner 58,3%. HEILOO - Het blijft verbazingwekkend knap om te zien hoe clubkampioen A. Slob schijnbaar moeiteloos zijn tegen standers de baas blijft, in welke opening hij ook bestreden wordt. Waar de te genstanders vaak een halfje of een ver- liespunt moeten incasseren, blijft Slob ten alle tijden de winst zoeken, en dat maakt je uiteraard weer een duidelijke titelkandidaat. In de B-poule was er een verrassing te noteren. Koploper R. Groot verloor van een in supervorm verkerende Alleman sr. de Jager doet het de laatste weken weer uitstekend en lijkt weer op weg naar de A-poule. Uitslagen: A-poule: Slob-Rey. v. Buu- ren 1-0, v. Etten-Kracht 1-0, Heeringa- Bosma 1-0, Laugereis-Folkertsma Vi-Vi, Alleman jr.-Sauer 1-0, Niehaus - v. Hoek Vi-Vi, Maas-Ligthart 1-0, v. Lienen-Ebregt 1-0, F. v.d. Werff- Koenders Zi-Vi, Jongkind-Hassing 1-0, Slob-Heeringa 1-0, Alleman-v. Etten 1-0, Rey.v. Buuren-Folkertsma V2-/2, Bosma-Kerst V2-V2, Maas-v.d. Werff V2-V2, v. Hoek-Langereis V2-V2, Jong- kind-Ebregt 1-0, Sauer-Nieuhaus 1-0, Ligthart-Koenders V2-Z2, Hassing-v. Lienen afg. B-Poule: Groot-Alleman 0-1, de Jager- Manni 1-0, Bos-Lindenhovius V2-V2, Horninge-Ooyevaar V2-V2, v.d. Werff- Brink Vi-Vi, Obdam-Plas 1-0, Vonk- v.d. Brink Vi-Vi, Blom-Jonker 0-1, Kraaijenbrink-Moll 0-1, v. Stee-Beyers 0-1, Bos-de Jager Vi-\A, Horninge- Groot 0-1, Alleman-v.d. Werff 0-1, Ooyevaar-Lindenh. 1-0, Brink-Obdam 1-0, Kraaijenbrink-v.d. Brink 0-1, Beyers-Hoogerwerf 1-0, Jonkheer-Moll 1-0, v. Stee-Vonk V2-V2. HEILOO - Het door het eerste zonda gelftal behaalde gelijkspel tegen Spirit was een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen. In een zeer mati ge wedstrijd waren voor de rust de gasten uit Hoogkarpsel iets gevaarlijker hetgeen tot uiting kwam in een 0-1 ruststand. Na de rust een aanmerkelijk feller De Foresters. Het was uiteindelijk Rits van der Lee die met een schitterend doelpunt de partijen op gelijke hoogte bracht. Het tweede elftal deelde in een matige wedstrijd de punten met St. Aldelbert. Was de wedstrijd matig, het doelpunt van Jeroen Haanstra was er een om in te lijsten! De volle buit werd ook dit weekend we derom binnengehaald door het eerste zaterdagteam, dat zo langzamerhand toch wel bijzonder op dreef begint te ge raken. Onder de technische leiding van Piet van Houwelingen en de begeleiding van Jaap Godijn zal dit team ongetwij feld nog meer van zich doen laten spreken! Voor de jongste pupillen wordt het een toch wel zeer spannende week, want aanstaande zaterdag is het dan weer zo ver: Sinterklaas bezoekt de Egelshoek en zal zijn opwachting in de kantine maken. Het programma voor de selectieteam luidt: zaterdag Always Forward - de Fo resters en zondag de Foresters 1 - Hel der 1 14.00 uur) en de Foresters 1 - DTS 2. HEILOO - Er was afgelopen zondag weinig te melden van het voetbal front. HSV I en HSV 2 zagen hun wedstrijden beide afgelast en hadden dus een vrije dag. HSV 3 kwam wel binnen de lijnen. Het moest tegen de ongeslagen koploper Vi tesse 4. Maar ondanks dat HSV de ge hele wedstrijd een veldoverwicht had moesten ze toch de beide punten aan Vi tesse laten middels een benutte straf schop twee minuten voor tijd. Het programma voor zondag 29 novem ber luidt als volgt: HSV 1 uit tegen ZAP 1, aanvang 14.00 uur; HSV 2 thuis te gen Limmen 2, aanvang 11.00 uur; HSV 3 uit tegen Zilvermeeuwen 3, aan vang 11.00 uur. woningbouwvereniging heiloo Agenda 1. Opening door de voorzitter. 2. Goedkeuring van de notulen van de ledenvergadering van 9 juni 1992. 3. Ingekomen correspondentie c.q. mededelingen. 4. Besluitvorming beleids-, onderhouds- en bedrijfskosten begroting 1993. 5. Toelichting begrip huursombeleid. 6. Wijziging art. 14 lid 5 van de statuten. 7. Rondvraag en sluiting. De onder agendapunten 4 en 6 genoemde stukken alsmede de notulen van de ledenvergadering d.d. 9 juni 1992 liggen vanaf heden ter inzage op het kantoor De Kloosterhof 23, tel. 332872. Dit geldt alleen voor leden, na een telefonische afspraak. Namens Het bestuur, G.M. van Noort, voorzitter J. Kraakman, secretaris Woningbouwvereniging Willibrordus Heiloo De Kloosterhof 23 1852 LA Heiloo 072-332872^ De vereniging is opgericht op 7 juli 1947 en als toegelaten instelling bij Koninklijk besluit d.d. 14 februari 1973 onder nr. 60, eerder d.d. 26 februari 1948 onder nr. 51. Aangesloten bij het Nederlands Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting, het NCIV te De Bilt. Uitnodiging Ledenvergadering Deze zal worden gehouden op woensdag 16 december a.s. in de bovenzaal van sporthal "Het Vennewater". Aanvang 20.00 uur. ALKMAAR - Voor het 11e seizoen al weer worden vrijdagavond 27 november open marathon wedstrijden georgani seerd op kunstijsbaan De Meent. De nog groeiende groep schaatsers die en kele keren per week De Meent bezoeken om gedurende 1 tot 1V2 uur lekker hun rondjes te draaien, krijgen op vrijdaga vond weer de gelegenheid om hun trai ning in prestatie uit te drukken. Mede daarom is deze Open Marathon op de agenda geplaatst. Op vrijdag 27 november kan men vanaf 21.30 uur op de kunstijsbaan De Meent terecht. Deze wedstrijden worden gesponsord door de verenigde Spaar bank. Een open Marathon is een wedstrijd over 10 ronden voor deelne mers die géén licentiehouder (wedstrij drijder) van de KNSB zijn. Dat wil zeggen een wedstrijd voor iedereen van 16 jaar en ouder die op de lange afstand (marathon) behoorlijk kunnen meeko men. Op de dag van de wedstrijd kunt u zich opgeven aan de kassa van kunstijsbaan De Meent. U ontvangt dan tegen beta ling van het inschrijfgeld een inschrijf- kaart waarop u uw persoonlijke gege vens invult. Deze wedstrijdkaart levert u in bij de jury/wedstrijdleiding in de jurykamer. Inschrijving is mogelijk tot een kwartier voor aanvang van de wed strijden. De inschrijving begint om 18.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt per deelne mer vanaf 16 jaar 10,00. Dit in schrijfgeld is inclusief startnummer welke verstrekt wordt door de wed strijdleiding in de jurykamer. Na afloop ontvangt u tegen inlevering van uw startnummer 5,00 retour. EGMOND - De gemeenteraad van Eg- mond houdt haar maandelijkse verga dering op dinsdag 1 december. Deze openbare bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Zwarten dijk 1 te Egmond aan Zee. Voor be langstellenden liggen de stukken, die horen bij de agenda van de vergadering ter inzage in het gemeentehuis tijdens de kantooruren. HEILOO - Het is alweer een tijdje gele den dat u iets van ons heeft gehoord, maar we zijn er nog wel. We werken met een team van 11 vrijwilligers, waar van 7 chauffeurs, die de klanten bren gen waar ze maar heen willen. Voor deze ritten kunt u bellen: mevr. J. Kieft- de Boer, tel. 072-331902. Om dit werk te kunnen blijven doen hebben we wel de steun van onze dona teurs nodig. Draagt u ons een goed hart toe meldt u zich dan als donateur voor minimaal 10,00 per jaar. Voor infor matie en/of opgave belt u hiet secretari aat, de heer Domper 072-334472. Hij zal trachten op al uw vragen een ant woord te geven. AKERSLOOT - Vrijdag 27 november is er weer een band te bewondereJi in de Storeyclub. Ditmaal is het de EI eer hu- gowaardse formatie Shuffle die «dit ge zellige etablissement aandoet. Shuffle brengt een eigentijdse covering va.o ste vige top-40 nummers van o.a. Van Ha len, U2, Brian Adams, Guns 'n Rrises, Gary Moore en vele anderen. Verder spelen zij blues en rock 'n roll ever greens. Al met al een gevarieerde selec tie van stevige, swingende en dansbare muziek. De entree is gratis. EGMOND - B.C. Egmond, de basket balvereniging in de gemeente Egmond is momenteel fanatiek bezig om de basket- balsport wat meer allure te geven. Daar toe organiseert deze vereniging in het komende weekeinde allerlei activiteiten om het publiek meer bekend te maken met de basketballsport. Op vrijdag 27 november is een familie- vriendentoernooi gepland. Van 19.00 tot 22.00 uur zullen vrienden en familie van de B.C. Egmond-leden het tegen el kaar opnemen. Op zaterdagmiddag 28 november is een ieder welkom op de dan georganiseerde basketbalclinic. Enkele Amerikaanse topspelers zullen die middag de fijne kneepjes van de basketbalsport laten zien. Een demonstratie gaat vooraf aan een training, waar iedereen vrijblijvend aan deel kan nemen. De clinic begint om 13.00 uur en eindigt om ongeveer 16.30 uur. Locatie: Dorpshuis de Schulp in Egmond-Binnen. Voor meer informatie kun je bellen naar P. Schuit, tel. 02206-2705. AKERSLOOT - In de beginfase lieten de dames zien dat men sinds vorige week weer op de goede weg is en de winst geen toeval was. Een geheel ande re opzet in het spel met steeds de cirkel bezet en het scoren van Carola Kaan dorp. Geel/Zwart moest veel aanvallen stoppen ten koste van strafworpen, die door Moniek Kerssens werden benut. Ellen Tiebie wist nu wel te scoren, kor tom meer durg en zelf vertrouwen was de basis voor deze overwinning (16-8). Meervogels heren bouwde in de begin fase een 4-1 voorsprong op. Slordig bal verlies en keiharde schoten uit de tweede lkijn van de lange Schagenaren brachten Schagen voordeel bij de rust, 11-10. Na rust raakte Meervogels snel 4 punten achter. Door snelle spelhervat tingen en break-outs kwamen de vogels voor. In de laatste fase raakte Schagen in paniek en ging de zaak forceren. De vele strafworpen werden door Rob Buur benut. Deze monsterscore eindig de terecht in het voordeel van Meervo gels (25-27). EGMOND-BINNEN - De grote inzet van het kerkbestuur, dat niets nagelaten heeft om geld in te zamelen voor de restauratie van het Hervormde Kerkje begint vorm te krijgen. Met de restaura tie is een begin gemaakt, het staat in de steigers en ook binnen is met de werk zaamheden begonnen. Vier jaar en twee maanden zijn er aller lei aktiviteiten ontwikkeld om de zo broodnodige financiën bij elkaar te krij gen. Het begin is er nu maar het eind is nog niet in zicht. ,,De Egmondse bevol king heeft enorm meegewerkt en daar zijn we erg blij mee", zegt mevrouw C. de Jong van het kerkbestuur Begonnen is met de vervanging van de rotte steunbalken en het orgelbalkon", vertelt architekt T. H. de Haan. Het was heel hard nodig je zit altijd opge scheept met de schuld van vorige gene raties of financieel of een slechte kerk maar er is altijd een schuld". Maar voorlopig is er met een summier herstel begonnefi, en er zal nog eens anderhalve ton nodig zijn. Maar nu kan men zien dat er gewerkt wordt. Achter het kerkje wordt een ruimte aangebouwd voor de aanleg van een toilet en opslag. Voorop staat dat er weer diensten op zondag gehouden kunnen worden. De toren wordt zo ver hersteld dat deze te gen verder verval wordt behoed en het niet meer lekt. Orgel Het orgel wordt nog veel gebruikt maar is ook dringend aan restauratie toe. Vroeger had de kerk een harmonium, een orgel mocht niet. In 1762 kwam er een z.g. kabinetorgel. Gebleken is dat orgel en kabinet niet bij elkaar horen. Het kabinet is een Vlaamse kast uit 1650. Naar schatting zal de restauratie van het orgel 60.000 gaan kosten en dat van het kabinet 15.000. Maar dit valt onder de volgende fase. Eind april hoopt men de eerste fase klaar te hebben. Men wil het kerkje muilti funktioneel gaan gebruiken b.v. door het geven van lezingen e.d. ook kan er muziek gemaakt worden, er is een goede akoestiek. De derde fase, het herstel van de zijmu ren zal nog even duren, eerst weer wat geld verzamelen. Blijft u dus alstublieft het kerkje steunen met uw akties en ga ven het rekeningnummer van de Rabo bank is 3157.78.342 vermeldt daar dan even bij Samen sterk voor deze kerk". Het Jolyllische kerkje dat in de schaduw van de Abdij ligt moet weer in volle glo rie herrijzen, pok de Abdij bekommert zich om het kerkje na enkele akties zit er nu ook een abt in de restauratiecommis- sie. Als dat geen oecumenische samen werking is AKERSLOOT - De kinderboeken schrijver Dolf Verroen zal op zondag 29 november om 14.30 uur een lezing ver zorgen in poppentheater Dibbes aan het Wilhelminaplein te Akersloot. Dolf Verroen werd op 20 november 1928 in Delft geboren. Na de HBS stu deerde hij MO Frans aan de School voor Taal- en Letterkunde in Den Haag. Hij werkte in een aantal boek handels en kantoren en vervolgens op de nachtredactie van Het Vrije Volk. Op zijn veertiende schreef Dolf Verroen zijn eerste boek ,Het boek van Jan Kees', dat pas in 1958 verscheen. Zijn eerste publikatie dateert van 1955: de dichtbundel ,In los verband'. Tussen 1955 en 1963 schreef Dolf Ver roen romans, dichtbundels en kinder boeken. Vanaf 1963 hield hij zich voornamelijk bezig met vertalen. Zo vertaalde hij Mirjam het monster', een kinderboek van M. Lynstad. Uit onvre de met de afloop van dit verhaal schreef Dolf Verroen een verhaal over de strijd tussen ouders en hun kind, waarbij het kind verliest. Het boek kreeg de titel Gelukkig word je elke dag een beetje groter' en verscheen in 1973. Vanaf dit jaar schreef Dolf Verroen een hele reeks kinderboeken. Voor inlichtingen: tel. 02513-13447.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 14