De alledaagse dingen öJtnYni OPTICIEN Winkelhof 't Loo 40, Heiloo - tel. 072-332595 Geesterduin 37, Castricum - tel. 02518-56695 4 Over verhuizen gesproken Gaat u verhuizen, dan hoort daar een verhuiskaart bij. Nou kunt u een gewoon verhuisbericht rondsturen, maar het is veel leuker om met iets aparts te komen. En veel moeite zal u dat niet kosten. Verras een van de inpakkende huisgenoten met uw camera en laat van zo'n foto (of dia) bij de fotospeciaalzaak afdrukken op ansichtkaart-formaat maken. Die verstuurt u straks van uw nieuwe adres met een leuk bijschrift. U maakt met zo'n persoonlijk en zeer opvallend verhuisbericht onge twijfeld een onvergetelijke indruk op familie en vrienden! Zo valt geen foto iii het water Durf de gebaande paden te verlaten en fotografeer uw kinderen eens in de regen. Dat kan met een (spat)- waterdichte compactcamera. Net zo duur als een 'gewone' compact en speciaal ontworpen om onder alle omstandigheden te fotograferen. Ze hebben een weerbestendige behuizing en een regenbuitje deert hen niet. Het zijn daardoor ook echte strandgasten, want van zand en stof trekken ze zich niets aan. Even onder de kraan afspoelen en de camera is weer schoon! En wilt u zoon of dochter echt verrassen, laat dan van zo'n mooie foto een afdruk op posterformaat vervaardigen. Knippen, niet plukken Als de herfst zijn intrede doet, krijgen bossen (bijna) alle kleuren van de regenboog. Rode, gele en groen gekleurde bladeren zorgen voor kleurrijke foto's. Plukken is zonde, maar knippèn met de camera mag. Door met de camera dichtbij te gaan, kunt u prachtige detailfoto's maken. Als u die van verschillende boomsoorten maakt en u laat die foto's bij de fotospeciaalzaak uit vergroten en inlijsten, dan heeft u een prachtige wandversiering! John Moen uw contactlens specialist OOGMERK OPTICIEN UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 1992 PAGINA 16 Achteraf bezien, zorgen juist de 'dagelijkse' dingen voor heel dierbare foto's. Daarom hoeft u ook niet echt op zoek te gaan naar bijzondere foto- onderwerpen. Die liggen voor het oprapen als u de camera bij u heeft; loop maar eens door uw huis. Er zijn vast gezinsleden met een fotogenieke hobby. Of kinderen, die graag in de keuken helpen. Reken maar, dat u ze een groot plezier doet, door een extra afdruk van zulke leuke foto's te bestellen en daarvan voor elk kind een album samen te stellen. Een prachtige jeugdherinnering voor later! Heeft u een dierbare foto, maar kunt u het negatief niet meer vinden? Dan is het er geen man overboord: bij de fotospeciaalzaak kan men een foto van uw foto maken. Dat levert een reproduktie op met dezelfde kleuren als het origineel. Minicursus Fotograferen Bent u graag actief met de camera en spreken de fototips op deze pagina u aan? Dan is er een boekje waaraan u veel plezier zult beleven: de mini cursus Fotograferen! Met dit boekje leert u fotograferen als de beste, ook als u nog niets van dit onderwerp afweet. De minicursus bevat veel tips voor de meest gefotografeerde onder werpen, waaronder: vakantie, kinde ren, volwassenen, dieren, sport en natuur. De praktische en interessante informatie is met vele foto-voorbeel den geïllustreerd. Zo krijgt u dit boekje in huis De minicursus Fotograferen is ver krijgbaar bij de be tere fotospeciaal zaak. Ook is het mogelijk om het boekje thuis gestuurd te krijgen. Maak in dat geval f. 9,95 over op Postbankrekening 338 van Bureau Voorlichting Foto Film Video te Apeldoorn, onder vermelding van: minicursus Fotograferen. Na ont vangst van uw betaling krijgt u de minicursus per post thuisbezorgd. Daar zit een foto in Wie na een zomervakantie vol foto-activiteiten de camera in de kast bergt, laat in de herfst wel heel veel unieke fotokansen liggen. Enkele voorbeelden daarvan (met praktische tips) heeft de redactie van dit blad in samenwerking met Bureau Voorlichting Foto Fdm Video op deze pagina voor u verzameld. We wensen u veel fotoplezier! Werk. Daar zit een foto in. Gek eigenlijk dat veel mensen geen foto's hebben van de collega's waar ze dag in, dag uit mee samenwerken. Het is zo makkelijk: camera mee naar het werk en klikken maar. U ziet hoe sprekend zo'n plaatje kan zijn. Wie een nieuwe collega snel wil introduceren in het bedrijf, maakt met eén direct-klaar camera enkele foto's en plakt ze op het prikbord met naam en toenaam. Daarmee is dat nieuwe gezicht in korte tijd bij iedereen bekend! Spelen met licht Een herfstzonnetje zorgt voor meer en ander licht, dan de feestverlichting op de kermis! Om toch in alle gevallen scherpe en kleurrijke foto's te kunnen maken, is er een grote verscheidenheid in filmrolletjes. Variërend van films die veel licht nodig hebben voor een mooi gelukte foto (50 ISO) tot filmmateriaal, dat aan het licht van een kaars al voldoende heeft voor een sfeervolle foto (3200 ISO). Hoe hoger de ISO- waarde, des te lichtgevoeliger is de film. Wie in een fotozaak om een 'gewoon' filmpje vraagt, krijgt meestal een 100 ISO film. Daarmee kunt u al dan niet met flits uitstekend uit de voeten. Maar wilt u een avondimpressie van de stad óf de kermis maken, dan heeft u van een supergevoelige film veel plezier. Deze films zijn verkrijgbaar van 800 - 3200 ISO en garanderen u schitte rende sfeerfoto's, mede door de wat grovere korrel die de lichtgevoelige film kenmerkt. Uw fotospeciaalzaak zal u graag adviseren, welke film het best past bij het onderwerp dat u wilt fotograferen en uw camera, als u film aanschaft.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 16