Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Bij elke besteding van f 10,- ontvangt u een zegel bij de deelnemende M.V.H.-winkeliers. EXTRA KOOPAVONDEN TOT 21.00 UUR ST. NICOLAAS KERST Raadhuisplein! Postbus! 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en Milieu en Educatie Baggeren van sloten en waterpartijen Raadsvergadering Expositie Nieuw bouwplan. Verleende bouwvergunningen Commissie Milieu en Educatie Heiloo houdt zicht op de weg UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 1992 PAGINA 4 De eerstvolgende gecombineerde vergadering van de commissies Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 25 november 1992 om 20.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Besproken zal worden het verzoek van de Melkunie tot uitbreiding van het bedrijf aan de Kanaalweg 32. Omstreeks 25 november 1992 wordt gestart met het baggeren van enkele sloten en waterpartijen. De werkzaamheden zullen in december worden voltooid. Het baggeren betreft: - de sloot langs de HSV-velden ter plaatse van de Bayershoffweg en de Omloop; - de waterpartij op de hoek van De Vang en de Bayershoffweg; - de waterpartij nabij Het Hoekstuk tussen Oudburgerlaan en de Pastoor van Muyenweg. De werkzaamheden bestaan uit het bijna helemaal droog zetten van deze sloten en waterpartijen. Vervolgens wordt de bagger verwijderd en afgevoerd. Tegelijkertijd worden eventuele onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan taluds en beschoeiing. Het transport van de bagger, die er wordt uitgehaald, kan enige overlast opleveren, maar dit zal zoveel mogelijk worden beperkt. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer W.Voskuyl van de afdeling Civiel en Reiniging, tel. 336 880. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 3 december 1992 om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Benoeming nieuwe gemeentesecretaris. - Krediet uitbreiding Brunogebouw. - Vaststelling structuurvisie. - Voorbereidingsbesluit uitbreiding Melkunie. - Vaststelling Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo 1992. - Tekstuele wijzigingen in de Verordening op de identiteitskaart gemeente Heiloo. - Intrekking van de Verordening betreffende het verlenen van studietoelagen uit het gemeentelijk studiefonds (raadsbesluit d.d. 13 december 1963). Onkostenvergoedingsregeling wethouders. Overdracht taxibevoegdheden aan provincie. - Wijziging delegatiebesluit bevoegdheid tot verkoop van strookjes grond. - Grondruil bij perceel Schuine Hondsbosschelaan 43. - Huurovereenkomst wijkgebouw Ypestein. - Krediet opstellen rioolbeheerplan. - Krediet reconstructie sportvelden in 1993. - Krediet realisatie urnentuin en onderzoek capaciteit gemeentelijke begraafplaats. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 3 december 1992 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis, afdeling Bestuurszaken. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft het voornemen om aan de heer J.A.L. van Linden te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan toestemming te verlenen voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel De Sonneveld 150. Het voornemen van het college en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 26 november aanstaande gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In het gemeentehuis hangen werken (schilderijen, aquarellen en naaldwerk) van Vrouwkje de Wit en in de vitrines vindt u keramiek van Nella van Os. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot eind december 1992. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Kanaaldijk 17b, Cavo-Latuco B.A. - gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van het kantoor; De Kuilenaar 36, C. Bakker - vergroten garage; Vrieswijk 107, H.J. Loggen - bouw dakkapel. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313 217 of 313 240. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 2 december 1992 om 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de (voorlopige) agenda staan de volgende punten: 1Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 7 oktober 1992. 2. Concept onderwijsnota (onder voorbehoud). 3. Verslag verkeerscommissie. 4. Evaluatie aktieplan 'onjuist geplaatste fietsen rond het station'. 5. Reconstructie sportvelden. 6. Diverse ingekomen stukken m.b.t.: - Verkeer - Recreatie - Milieu - Onderwijs 7. Rondvraag. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Slootbestek aanbesteed Diabetes Collecte Theatervoorstelling Amnesty indrukwekkend PvdA-Kamèrlid G. Valk spreekt in Heiloo Collecte Jantje Beton Nieuwbouw gemaal Boekelermeer Collecte Rode Kruis VVI Alkmaar voldoet aan uitstoot-eisen Info-uur D66 Woningmarktdag groot succes Een aktie van Middenstandsvereniging Heiloo i.s.m. Toerkoop Reisburo Zonvaart KOOPZONDAG 29 november KOOPAVONDEN dinsdag 1 december woensdag 2 december donderdag 3 december vrijdag 4 december maandag 21 december dinsdag 22 december woensdag 23 december i HEILOO - Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Lange Rond heeft het waterlopenbestek voor de ruilverka veling Limmen-Heiloo openbaar aan besteed en gegund aan de laagste inschrijver, firma Beentjes uit Uitgeest. In het kader van de ruilverkaveling Limmen-Heiloo zijn dit jaar 4 blokbe- malingen gesticht om de agrarische be drijfsvoering met een lager peil te optimaliseren. Hiervoor werden 3 nieu we gemalen gebouwd en een vierde gere noveerd. Thans is de aanpassing van de natte infrastructuur aan de beurt, die met de aanbesteding van het waterlo penbestek vorm krijgt. Het werk bestaat voornamelijk uit het verzetten van 32.200 m3 grond voor het verruimen en vergraven van de waterlo pen. Tevens worden er allerlei water- huishoudkundige maatregelen getroffen in de vorm van het aanleggen van dui kers (totaal ruim 700 m), syphons, stu wen en inlaatwerken. In het kader van het integraal waterbeheer, de brede kijk op water, wordt in het waterlopen- bestek ongeveer 6 kilometer natuur- bouw uitgevoerd. Dit gebeurt vooral door het aanleggen van flauwe taluds en piasbermen om groene oevers met riet te creëren. Bovendien worden er enkele vi- soverwinteririgsplaatsen aangelegd De werkzaamheden worden uitgevoerd in de Oosterzijpolder (gemeente Hei loo), de Zwartedijkspolder (gemeente Akersloot) en in de blokken fietspad Uitgeesterweg en Hendriksloot van de Castricummerpolder (gemeenten Castricum en Limmen). Het werk start in december van dit jaar en moet in mei 1993 gereed zijn. Met de werken aan de waterlopen is een bedrag gemoeid van 465.000,-. HEILOO - De opbrengst van de in no vember gehouden collecte Geef's voor Diabetes in Heiloo heeft 12.000,05 opgebracht. Hiermee subsidieert het DFN wetenschappelijk onderzoek naar voorkoming van complicaties als blind heid, nierziekten, hart- en vaatziekten, die uit diabetes kunnen ontstaan en on derzoek naar voorkoming van jeugd- ouderdomsdiabetes. Alle gevers hartelijk dank; mede dank zij uw giften kan het wetenschappelijk onderzoek gecontinueerd en uitgebreid worden. Heeft u de collectant gemist en wilt u het onderzoek steunen maak dan uw bijdrage over op giro 5766 of bank nummer 70.70.70.805 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. HEILOO - Afgelopen donderdag 19 no vember, is er in het kruispunt een thea teruitvoering gegeven door de theatergroep Purmerend van Amnesty International. De voorstelling, getiteld 'Hoe dichtbij moet het komen?' werd bijgewoond door zo'n 65 mensen: leden van Amnesty International in heiloo en andere geïnteresseerden. Het was een indrukwekkende voorstel ling, die uiteraard handelde over de schending van de mensenrechten; zon der echter al té zwaarmoedig te zijn. De titels van de sketches en liedjes spreken voor zich, zoals ,Ik stond erbij en ik keek ernaar' en 'Ze walsen door'.^ Na afloop was er gelegenheid tot napra ten en tot het kopen van artikelen, waarvan de'opbrengst ten goede komt aan Amnesty International dat, om haar onpartijdigheid te waarborgen, al leen gelden van partikulieren aan vaardt. Amnesty International kerst- en nieuwjaarskaarten worden eveneens verkocht in de wereldwinkel. HEILOO - De Europese politiek is het thema waarover het tweede kamerlid voor de PvdA G. Valk uit Alkmaar in een bijeenkomst van de PvdA afdeling Heiloo zal spreken. Beslissingen, die op Europees niveau worden genomen, ra ken steeds directer de kiezer. Het ver drag van Maastricht heeft ons dat duidelijk gemaakt. Er is zonder dat we ons dat goed realiseren een onomkeer baar proces van eenwording gaande. Ook de immigratie van Oost-Europea nen naar de landen van de EEG raakt de kiezer. Dat geldt ook voor de vluchte lingen en asielzoekers. Ook hierbij wordt steeds duidelijker dat er een Eu ropees beleid ontstaat. Het verdrag van Schengen is daar een uitwerking van. Redenen voor de PvdA afdeling Heiloo om over de Europese politiek met leden en geïnteresseerden té discussiëren. Op maandag 30 november zal het kamerlid G. Valk dit onderwerp inleiden. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in het Open Huis te Heiloo. HEILOO - De collecte van Jantje Beton in Heiloo leverde een opbrengst op van maar liefst 6.083,55. De nationale jeugdcollecte voor leef- en speelruimte voor de jeugd vond plaats in de week van 1 tot 7 november. De helft van de plaatselijke opbrengst komt direct ten goede aan het jeugd werk in deze gemeente. De collecterende verenigingen en groepen ontvangen na melijk de helft van de opbrengst voor het eigen jeugdwerk. Met de andere helft van de opbrengst financiert het Nationaal Jeugd Fonds (het fonds van Jantje Beton) waardevolle jeugdprojec- ten in het hele land. Zoals speelvoorzie- ningen, speelotheken, kinderboerderij en, speeltuinen, jeugdcircussen, peu terspeelzalen en jeugdaccommodaties. HEILOO - Het dagelijks bestuur van waterschap Het Lange Rond heeft de nieuwbouw van het gemaal Boekeler meer gegund aan de aannemerscombi natie K. Dekker te Warmenhuizen en Landustrie BV te Sneek. Met de totale bouwkosten is een bedrag van 2.350.000,- gemoeid. Het nieuwe ge maal moet eind 1993 gereed zijn. Het- nieuwe gemaak is noodzakelijk nu ge deelten van de polders Boekelermeer en Oosterzij door de gemeente Alkmaar worden heringericht tot bedrijven terrein. De toekomstige natte infrastructuur maakt de bestaande twee gemalen over bodig. De oude gemalén worden begin december stilgezet en op een later tijdstip gesloopt. Hun taken worden aansluitend een jaar lang overgenomen door twee tijdelijk opgestelde contai nergemalen. Zij verdwijnen wanneer het nieuwe gemaal eind 1993 gaat draai en. De containergemalen zijn deze week geplaatst op het terrein van de bouwlo catie het nieuwe gemaal, dat langs de Kanaaldijk is gelegen, ongeveer op de plaats van de gesloopte boerderij van de familie Van Twisk. HEILOO - In mei/juni het Nederlandse Rode Kruis zijn jaarlijkse collecte. In el ke brievenbus in Heiloo viel een envelop met een verzoek om het Rode Kruis gel delijk te steunen. Hoewel de respons iets lager uitviel dan vorig jaar is het af delingsbestuur toch dik tevreden met het netto-resultaat van bijna 17.000,-. Immers, juist in deze roerige en soms droeve tijden wordt nog meer dan voor heen een beroep op het Rode Kruis ge daan en uw geldelijke steun is daarbij onontbeerlijk. Daarbij komt dat de laatste tijd steeds vaker een beroep op de bevolking wordt gedaan om een veelheid van liefdadige instellingen geldelijk te steunen. Dat zo- velen desondanks ons Rode Kruis trouw blijven geeft ons een warm gevoel. Hier bij denken wij in het bijzonder aan de leden van de afdeling Heiloo, die naast hun jaarcontributie ook nog eens de helft van het collecteresultaat voor hun rekening namen! De Welfare afdeling van het Rode Kruis Afdeling Heiloo is nog op zoek naar en kele vrijwilligers, die bereid zijn om een ochtend of middag per week handwer- kaktiviteiten voor groepen ouderen in Heiloo te begeleiden of behulpzaam te zijn bij het voorbereiden hiervan. Bent u geïnteresseerd en wilt u helpen, bel dan met de coördinatrice van het welfare-werk, mw. Nel Coolegem, tel. 335427. U helpt dan daadwerkelijk uw Rotie Kruis helpen. Op 22 december is er ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan een feestelijke bijeenkomst voor alle deelnemers aan de plaatselijke Rode Kruis activiteiten. Alle betrokkenen krijgen hierover tijdig persoonlijk bericht. ALKMAAR - De Vuilverbrandingsin stallatie (VVI) Alkmaar e.o. voldoet ruimschoots aan de eisen die in de hui dige vergunning aan de uitstoot van stoffen zijn gesteld. Dat blijkt uit me tingen die in september door het mee tinstituut Intronplan zijn gedaan. Bovendien geven de resultaten aan de VVI Alkmaar e.o. al bijna volledig vol doet aan de uitstoot-eisen, die in de loop van het volgende jaar van kracht worden. De metingen die in september plaats vonden, werden uitgevoerd door het in stituut voor emissiemetingen Intronplan uit Houten. Dit in opdracht van de NV Huisvuilcentrale N-H, die de VVI Alk maar e.o. beheert. Intronplan verrichtte de metingen in de schoorsteen van de in stallatie en analyseerde de rookgassen op de aanwezigheid van schadelijke stoffen, waaronder dioxinen, chloriden,, fluoriden, stikstof, zwavel, koolmo noxide, kwik, cadmium en zware meta len. De metingen toonden dat de VVI Alkmaar e.o. met de uitstoot van deze stoffen ruim onder de normen van de huidige vergunning blijft. De gemeten concentraties zijn zelfs zo klein dat de installatie nu al bijna vol doet aan de eisen die vanaf 30 november 1993 zullen gelden. Voor dioxines geldt al vanaf 1 april van het volgende jaar een strengere norm. De NV Huisvuil centrale N-H verwacht dat al op korte termijn door de VVI Alkmaar e.o. ook aan deze toekomstige norm wordt voldaan. HEILOO - De fractie van D66 Heiloo houdt dinsdag 1 december om 19.30 uur een info uur in het oude gedeelte van het gemeentehuis. Iedereen is welkom en kan bij ons terecht met vragen over al lerlei zaken die in onze gemeente spelen of om eigen informatie aan de fractie door te geven. Daarna houdt de fractie zijn fractiever gadering, die zoals altijd ook openbaar is. Deze keer is de structuurvisie Heiloo het belangrijkste onderwerp van de fractievergadering. Deze structuurvisie zal vervolgens op 3 december door de gemeenteraad vastgesteld worden. Voor nadere inlichtingen over het ge meenteraadswerk van D66 kunt u te recht bij de fractieleden Hans van; Halem (tel. 334590) en Gert Jan Noort (tel. 330421) of bij de fractiesecretaris Hans Vlug, tel. 155499, Westerweg 43, 1851 AB Heiloo. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft de Vereniging voor Volkshuisvesting Hei loo een woningmarktdag georganiseerd. Deze dag stond in het teken van de spoedig op te leveren 41 drie kamerappartementen aan Het Brugstuk en De Krommert in plan Ypestein in Heiloo. Ruim 275 belangstellenden brachten hiervoor een bezoek aan het wijkgebouw Ypsalon en de tweede mo delwoningen. Zoals verwacht kwamen veel jongeren naar deze informatiedag. Velen van hen wachten al jaren op een woning in Heiloo. Opvallend groot was de belangstelling van ouderen die uitkij ken naar een comfortabel appartement in de huursektor. In het wijkgebouw waren stands inge richt met tekeningen en plattegronden van de woningen. Men kreeg ook infor matie over woonruimteverdeling, doorstroming en huursubsidie. Aanslui tend hierop kon een bezoek gebracht worden aan de twee modelwoningen. De ruime woonkamer, de hoogwaardige afwerking, de energiezuinige en water besparende voorzieningen spraken ve len aan. Met het ontwikkelen van dit project heeft de woningbouwvereniging voorzien in een grote behoeft. In de tweede helft van december zullen de eerste appartementen betrokken worden. December Kado-aktie '92 leiloo 19000- aan prijzen MVH-Aktie Heiloo van 26 november tot 24 december 1991 K.v.K. 37/92/419 d.d. 19-10-92 Oplage 300.000 zegels (zolang de voorraad strekt).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4