w, Sinterklaas aangekomen in Heiloo D W. Roozendaal werkte 37 jaar als postbode in Heiloo Veiling voordeel. Trosanjers 5.95 mogen wij u VERRASSEN met SURPRISE PRIJZEN op onze najaarskollektie Stichting Heiloo Houden zo Vva«0EBJKSS C. HACHMANG fty A. J. VOS "SS.SS*»000*'*" sfli Twee bossen 57e JAARGANG NO. 49 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN DECEMBER 1992 Gevarieerd programma van oratoriumvereniging Nieuw Leven Gerard Schoon Raad behandelt structuurvisie Oscar Harris bij Intratuin Kerstpakketten naar Polen SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. Foster Parents Plan RIJKSWEG 35-37 1906 BD LIMMEN TEL.: 02205-3838 FAX: 02205-3839 ZOMERDIJK KEUKENS Muziekschool Heiloo Promotie UW Heiloo Kvg St. Monica Albert Heijn, Vuurbaak 1, Limmen STATIONSWEG 85 - 1851 LJ HEILOO BURGERS VAN HEILOO TOON UW INTERESSE Donderdag 3 december a.s. in het (oude) gemeentehuis Aanvang 20.00 uur. Met als belangrijkste agendapunt: VASTLEGGING STRUCTUURVISIE Volg uw politieke partij van dichtbij! 7 December 1992 Internationale Vrijwilligersdag Alle 3248 vrijwilligers in Heiloo, BEDANKT! Op maandag, 7 december 1992 wordt de Internationale Vrijwilligersdag gevierd. Vanaf deze plaats wil het gemeentebestuur van Heiloo alle vrijwilligersorganisaties in Heiloo bedanken voor de grote inzet in het afgelopen jaar. Wij waarderen het werk dat verzet wordt door alle 3248 vrijwilligers in Heiloo zeer. Mede dankzij de vrijwilligers in Heiloo, jong en oud, man en vrouw wordt het welzijn in Heiloo op een uitstekende manier verzorgd. Omdat het vrijwilligerswerk voor Heiloo van groot belang is, nu, maar ook in de toekomst, zal er een vrijwilligerswerkbeleid moeten worden ontwikkeld. De Adviescommissie Welzijn heeft vorig jaar al een start gemaakt met een inventarisatie van het vrijwilligerswerk in Heiloo. Er is een enquête gehouden en uit de vele reacties is gebleken dat het vrijwilligerswerk in Heiloo een belangrijke plaats in de gemeenschap inneemt. Duidelijk is geworden dat er een aantal wensen van de vrijwilligers liggen op het gebied van opleiding, vergoeding, e.d. Volgend jaar komt er een nieuw subsidiebeleid voor het gehele welzijnsveld in Heiloo. Zaken die voortkomen uit de ontwikkeling van vrijwilligersbeleid kunnen onderdeel gaan uitmaken van dit nieuwe subsidiebeleid. De Gemeenteraad zal daar in het najaar van 1993 over moeten beslissen. Op maandag, 7 december 1992 staat u als vrijwilliger ieder geval centraal. Alle vrijwilligers, bedankt voor uw grote inzet in het afgelopen jaar! N.P.M. Schoof, burgemeester A.A.M. Willemse-van der Ploeg, wethouder J. Wuijster-Schuddeboom, wethouder J. Borsjes, wethouder E. de Boer, gemeentesecretaris Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Nadat ons oratoriumkoor in 1991 een integrale uitvoering heeft gege ven van het oratorium 'Samson* van J. Handel, hebben wij dit jaar voor een meer gevarieerd programma gekozen. Op donderdag 17 december zullen in de zaal van de Moeder Godskerk de vol gende werken worden uitgevoerd: 'Can tate nr. 33 - Allein zu dir' van J.S. Bach, 'De vesperae de dominica' van W.A. Mozart en 'Die Nelsonmesse' van J. Haydn. Dit feestelijke programma zal worden opgeluisterd door de medewerking van een vijftal solisten: Suzanne Miron (so praan), Gerda van Zelm (alt), Colin Fo- lea (tenor), Marc Peterson (bas) en Gonnie van der Maten (orgel). Voorts worden solisten en koor begeleid door het Amsterdams Begeleidingsorkest. Het geheel staat onder leiding van diri gent Marcel Joosen. De aanvang van het concert in de Moe der Godskerk aan de Holleweg te Hei loo is 20.00 uur. Toegangskaarten inclusief programmaboekje kosten in de voorverkoop 20,00 per stuk (65 /cjp 17,50, donateurs 10,00). Kaarten kosten aan de zaal 22,50 per stuk. Oratriumvereniging Nieuw Leven hoopt met dit concert een volle zaal te trekken en vele zangers en zangeressen te inspiu- reren zich bij de vereniging aan te slui ten. Voor 1993 worden de psalm 95 van Mendelsohn-Bartholdy en de mis van Puccini in studie genomen. AUDIO'VIDEO HOLLEWEG 55, 1851 KD. HEILOO 072-33 97 74 HEILOO - Morgenavond, donderdag 3 december, aanvang 20.00 uur, komt de gemeente raad voor haar maandelijkse vergadering bijeen. Het zal naar ver wachting druk worden op de publieke ■tribune van de raadszaal. Immers, de al veel en uitgebreid besproken structuur visie zal deze avond door de raad wor den vastgesteld. Maar er zijn meer zaken, die aan de or de komen. Bijvoorbeeld het krediet voor de uitbreiding van het Brunoge- böuw aan de Pastoor van Muijenweg ten behoeve van het tienerwerk, de huurovereenkomst voor het wijkge- bouw in Ypestein, een uitbreiding van de Melkunie en een krediet voor de rea lisatie van een urnentuin bij de gemeen telijke begraafplaats aan de Holleweg. Vergaderingen van de gemeenteraad zijn opnebaar, evenals de bij de agenda punten behorende stukken. Deze kun nen tijdens de kantooruren worden ingezien in het gemeentehuis. Vanwege de sluiting deze week van de bibliotheek kan men daar ditmaal niet meer terecht. «f; Ter072-33°560 0eU^dt2H HEILOO - Intratuin aan de Vennewa- tersweg te Heiloo is al helemaal in de ban van de kerst. Het hele groene wa renhuis is één grote kerstmarkt. En om de feestelijke decembermaand nog wat extra cachet te geven zal Oscar Harris op zaterdag 5 december om 13.00 uur een live optreden verzorgen bij Intra tuin Heiloo. Zijn nieuwste kerstsongs zal hij dan als primeur ten gehore bren gen. Ook u bent hier van harte welkom, de entree is gratis en Intratuin tracteert bovendien op een gratis kopje koffie. HEILOO Ook dit jaar is er weer ge legenheid tot het versturen van kerst pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Vanwege het grote aantal verwachte pakketten is het trans port over twee weekends verspreid. Er zijn dus twee mogelijke data, waarop een pakket kan worden ingeleverd. Wanneer u ook kiest, het pakket zal in Polen gegarandeerd voor kerst aan huis worden afgeleverd. Uw pakket kan worden ingeleverd bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 3 en donderdag 10 de cember, van 13.00-20.00 uur. De fam. Velthuis is te bereiken onder tel. 072- 331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij vqorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw er omheen. De adressen van de geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Sint Nicolaas spreekt op het bordes van het raadhuis niet alleen burgemeester Schoof toe, maar ook de vele hon derden kinderen, die al dan niet met hun ouders, van de jaarlijkse intocht weer een feest maakten. HEILOO - Eindelijk, daar was hij dan, de Sint. De vele kinderen die op de been waren bij het gemeentehuis zongen bij de muziek van Caecilia uit volle borst. Burgemeester Schoof verwelkomde de Sint en was blij dat hij nu in Heiloo was aangekomen. Even was er paniek, want de kadootjes die voor Heiloo bestemd waren, waren zoek. Maar terwijl Sint op het bordes van het gemeentehuis de kinderen toesprak kwam de hoofd Piet melden dat ze gevonden waren. En dat was een hele geruststelling. In de raad zaal aangekomen had Sinterklaas voor menigeen een goed (of minder goed) woordje. Het vertrek van gemeentese cretaris de Boer stelde Sint teleur. Er werd een lange lijst voorgelezen van wat deze man allemaal doet, (heel veel). De Boer kreeg dan ook van Sinterklaas een pentekening van een schaap met het hoofd van de Boer en vijf poten. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 - Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap 02205-3062/072-338472 Eerlijk advies en kosteloze offerte Makelaar Taxateur o.g. 2?potheVkeRn °°P M Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN mum Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES F Er waren ook presentjes voor de vereni gingen en mensen die de intocht van Sinterklaas zo goed hadden begeleid t.w. de Politie, de heer Koenders, de Boscrossers, de Fanfare en Showband, Caecilia, Eensgezindheid, Nijenburg, de ponysclub Heiloo, Pridini, de Zee verkenners en de kleedsters mevrouw Oudekerk en Mulder en last but not least organisator van Hoven. Bedroefd moest Sint afscheid nernen van z'n vaste Piet ,,Het spijt me echt, ik was erg aan hem gehecht". Vervolgens wees Sinter klaas er op dat december wel een feest maand is, maar niet voor iedeieen veel mensen hebben het j ilijk, laterl Wé daar wat aan doen. Vervolgens ging Sint met z'n gevolg de wijken in. HEILOO - Foster Parents Plan is op vrijdag 8 december aanwezig in de bibli otheek. Als u overweegt om pleegouder te worden kunt u daar vragen stellen en een map met gegevens over pleegkinde ren meenemen. Ook kan men informa tie krijgen over de F.P.P.-werkwijze. Met een spandoek en een feest lieten de buren van Willem Roozendaal hun waardering blijken. ochtend en een avond bestelling, met een zaklantaarn aan de knoop moesten de adressen gelezen worden. Maar Roo zendaal kende iedereen en kwam door het hele dorp. Maar nog, toen ik vertel de in welke staat ik woonde, werden alle nummers met de juiste naam benoemd en dat na al die jaren. Een postbode is ook wel eens bang. ,,Op de Breedelaan was een huis met HEILOO - De bijnaam ,,de fluitende postbode" heeft hij niet voor niets ge kregen. Altijd blij en zin in het werk. Zeven en dertig jaar in weer en wind zorgen dat iedereen op tijd z'n bestellin gen kreeg. Nu nog drie jaar binnen dienst en dan zit het er op. ,,Ik werkte vroeger bij Jan Veenis de kruidenier aan de Raadhuisweg maar dat heb ik maar 1 jaar gedaan" aldus Roozendaal. ,,M'n pleegvader was Mooy, de loodgieter, die zag wel wat in me als PPT-er, maar ik was afgekeurd voor militaire dienst en dacht dat dat wel niet zou lukken". ,,Ach" zei Mooij ,,als je bij de bel en de brievenbus kan is het al goed". Op 17 oktober 1955 nam W. Roozendaal dienst bij tante Pos. Toen nog in het donkerblauwe pak met-rode bies en pet voor de winter en een lichtgroen pak (dat geel werd) voor de zomer. De eerste winter (1955/'56) was een strenge winter. Roozendaal liep in de Boekelermeer met van die hand schoenen aan waar de vingers voor de helft waren afgeknipt, het hele pak post in de hand. Op een boerderij kreeg hij een kop koffie aangeboden en de boer zegt: ,,Je handen zijn bevroren". Nu waren de bovenkanten van de vingers iets te strak afgekant waardoor de bloedsomloop stagneerde. Later is er nog een nagel afgevallen en het was geen pretje. Vroeg op Het was ook vroeg opstaan in die tijd: 5 uur beginnen en met vier man voor 1 sorteren eerst op wijk, daarna op straat, touwtje er om en de wijk in. Toen wa ren er nog 2 bestellingen per dag, een Willem Roozendaal in de jaren '50 twee honden, een herder en een tekkel maar mooi dat de tekkel me in mijn broek beet. Ik heb, op de Nijenburger- weg ook eens een zwaan achter me aan gehad, toen wist ik ook niet hoe gauw ik weg moest komen", aldus Roozendaal. In die tijd was het ook de gewoonte dat de postbode een boekje met postzegels bij zich had. ,,De mensen waar ik de postwissel van de AOW kwam brengen, gaven me wel eens een fooitje, daar was je dan reuze blij mee". Maar andere tij den andere wetten: de privatisering is wennen, er wordt op postcode gewerkt de afdeling post is streng gescheiden van de telefoon. ,,Ook de buitenbussen zijn voor ons niet prettig, je bent alle kon- takt met de omgeving kwijt". Over omgeving gesproken. De laatste tijd liep Roozendaal in z'n eigen woon wijk, toen die dan ook hoorde dat hij er mee ophield, althans naar de binnen dienst ging, werd er spontaan een feest georganiseerd en dat doet een mens goed. Willem Roozendaal anno 1992. HEILOO - Vrijdag 4 december om 16.15 uur vindt het jaarlijkse evenement ,Sinterklaas-zingen-speel-middag' plaats. Iedereen die wil zingen en spelen is hier van harte welkom: leerlingen en niet-leerlingen van de muziekschool, jong en oud. Het gaat er om een uurtje met elkaar te zingen en te spelen. Vol wassenen mogen gerust (mee-)komen. De muziek is op school verkrijgbaar te gen kopieerkosten (enkele dubbeltjes). Neem als je/u komt spelen niet alleen instrument en muziek mee, maar ook een lessenaar (voorzien van je naam!). Volgende week vertel ik iets over de laatste speelavonden van dit kalender jaar: maandag 14 december (aanvang later dan gewoonlijk, waarschijnlijk 20.00 uur!) een uitvoering door leerlin gen van Kees de Bruijn, leraar solozang, en Muziek in de Kersttijd' op woens dag 16 december. Deze uitvoering be gint, zoals altijd, om 19.30 uur. HEILOO - Onze plaatsgenoot Arian Fred de Geus promoveert op 2 decem ber tot doctor in de geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen. HEILOO - Twee werkobjecten van de UW hebben dringend behoefte aan meer helpende handen. Allereerst de dagverzorging in Over- kerek: assisteren bij een verzorgde dag voor nog thuiswonende ouderen op donderdagmorgen één keer per 14 da gen. In februari '93 zal de dagverzor ging met een vijfde dag in de week worden uitgebreid, nl. woensdag. Mis schien is uw inzet wel één van uw goede voornemens in het nieuwe jaar. U kunt daadwerkelijk hulp bieden! Ten tweede het vriendschappelijk con tact: bezoekjes aan alleenstaande oude ren. We hopen op twee nieuwe vrijwil ligers, die dit mooie werk willen gaan doen. Dag en tijd zijn altijd in overleg te regelen. Kunnen we op u rekenen? Voor nadere informatie: tel. '332626, mevr. A. de Groot, of tel. 336036, mevr. L. Bakker. HEILOO - In de herfst van 1947 werd in Heiloo K. V.G. St. Monica opgericht. Voor het bestuur redenen om op 25 no vember extra aandacht aan dit 9e lustrum te besteden. De zang en dans groep We Independent uit Castricum, was verzocht om de avond luister bij te zetten. De voorzitter, mevr. Ria Neefjes mocht velen begroeten, waaronder zes leden die vanaf het begin deel uit maken van de vereniging. We Independent bracht een wervelende zang en dans show. Nederlands- en En gelstalige songs uit de jaren '60 en '70 kregen een ovationeel applaus. De klei ne honderd aanwezigen mochten allen een roos in ontvangst nemen. St. Moni ca kan terug zien op een goed georgani seerde en geslaagde avond, waarmee de eerste stap naar het gouden jubileum is gezet. Woensdag 16 december houden we onze kerstavond in het Trefpunt, Westerweg 294, aanvang 20.00 uur. Samen zullen we proberen mooie kerststukjes te ver vaardigen. Veelal is het de creativiteit van anderen, die je stimuleert het zelf ook te doen. U dient zelf zorg te dragen voor alle benodigde materialen. Stichting Heiloo Houden Zo! HEILOO - Dat de Structuurvisie nog al tijd binnemde gemeente leeft, blijkt wel uit de toename van donateurs bij de Stichting Heiloo Houden Zo! Vooral na de gecombineerde commissie-vergade- ring van Milieu en Ruimtelijke Orde ning, begin november, hebben vele*bur- gers zich als donateur aangemeld. Het aantal betalende donateurs heeft inmid dels de 1200 overschreden. Een aantal, dat voor een gemeente als Heiloo zeer bijzonder genoemd kan worden. Bond van Plattelandsvrouwen HEILOO - De afdeling Heiloo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam op 23 november 's avonds bijeen. De heer M. C. Veen uit Alkmaar ver welkomde ons na het openingswoord van de voorzitter in het Maori's en voer de ons via prachtige dia's naar het land van de witte wolk: Nieuw Zeeland. Hier woonde hij 32 jaar en hij noemt het één der mooiste landen ter wereld. De prachtige natuur is ongerept en het mi lieu nog onbedorven. De originele bewoners de Maori's een kunstzinning volk, maken met hun aan tal van 150.000 deel uit van een totale bevolking van 3 V2 millioen zielen, het land is tien keer zo groot als Nederland. Men vindt er tropische, witte stranden in het noorden, eeuwig besneeuwde bergtoppen en prachtige fjorden in het zuiden met gletsjers, bergmeren, een kustlijn met veel eilanden waar sporten beoefend worden zoals diepzeeduiken en zeilen. We kunnen ons voorstellen dat de heer Veen over dit mooie land zo enthousiast kon vertellen. Aanbiedingen gelden t/m zaterdag a.s. in Vrijdagavond koopavond alb«#t heijn /Mascotte Heiloo ouden zo I Postbus 194 1850 AD Heiloo Telefoon 072-332846 Postgiro 1408045 in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1