|IP: ik UITVERKOOP 10 tot 50% korting /Uiemtut/HodwuM Kindertheater in De Beun The Porcupines C. HACHMANG lb A.J. VOS ■wil WBl DECEMBER JAARGANG Nieuwjaarsconcert door Caecilia, Marika Lansen en Dirk Jan Ranzijn Gerard Schoon Oliebollen-aktie Scouting Rurik Heiloo Sloop pandjes aan de Holleweg bedanken Heiloo voor het geslaagde verjaardagsfeest in Buk Buk Ook per FAX bereikbaar: 335644 Buk Buk start theater-workshop Pannekoeken-toernooi bij Double Stars Heiloo Stationsweg 61, Heiloo Zonvaart Tweede trekking December-actie KVG St. Monica Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijda'g van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 •XvXvV.%% rv.v-M v.v De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! \jj X-Kv HEILOO - Zondag 10 januari geeft het Heilooër Harmonieorkest Caecilia haar traditionele Nieuwjaarsconcert. Dirigent Henk van Veldhuizen en de organisatie zijn er dit jaar wederom in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen. Er zullen echte harmoniewerken ten gehore worden gebracht door Caecilia, zwoele, romantische muziek door Dirk Jan Ranzijn en Marika Lansen en er zijn zelfs een aantal stukken van musicals ingestudeerd waarbij de zangeres begeleid wordt door het hele orkest, o.a. Hair, Jesus Christ Super Star en Les Miserables. Het concert vindt plaats in Theater 'De Beun', aanvang 14.00 uur. Programma /toegangsbewijs is nu reeds te verkrij gen bij Kantoorvakhandel De Schrijve rij in het Stationscentrum en Disco Heiloo in winkelcentrum 't Loo. De prijs is 7,50, donateurs en jeugd tot 16 jaar 4,00. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Peter Posthuma, 332369 en Renata van der Steen, 338850. Ed de Boer bij afscheid van gemeente: 'Gemeentesecretaris is een boeiend vak' AUDI0*VIDE0 HOLLEWEG 55, 1851 KD, HEILOO 072-33 97 74 HEILOO - Sinds enige jaren houden we bij Scouting Rurik Heiloo rond deze tijd van het jaar een oliebollen-aktie. In Heiloo en Egmond worden dan huis- aan-huis oliebollen verkocht door onze leden. De bollen worden verkocht in zakjes van 6 stuks, zo'n zakje kost 3,00 en per 2 zakjes bent u 5,00 kwijt. U kunt dan kiezen of u ze met of zonder krenten wilt. De bollen worden dan op 30 en 31 december bij u thuis be zorgd, net wat u wilt. Mocht er bij u nou net geen scouting-lid aan de deur zijn geweest, dan kunt u de bollen natuurlijk ook telefonisch-bestel len, tel. (072) 340161 of 338952. Voor bedrijven en winkels is dit natuurlijk ook een handige manier om aan bollen te komen voor de laatste werkdag van het jaar. Voor alle overige informatie over Scouting Rurik Heiloo kunt u bel len tel. (072) 337301 of 338952. Dus als u Scouting een warm hart toedraagt en trek hebt in een paar lekkere bollen, even bellen en bestellen! HEILOO - Sinds anderhalve week is de heer Ed de Boer gemeentesecretaris af. Na meer dan veertig dienstjaren bij de overheid, waarvan ruim vijftien in Hei loo, zwaaide hij vrijdag 11 december af. Een kleine week later sprak de redactie van de Uitkijkpost met hem in zijn wo ning in Boekenstein. ,,Ik heb nu nog een beetje een vakantiegevoel over me", zegt hij. „Ik denk dat het pas na de feestdagen echt zal doordringen dat ik gestopt ben met werken". Het gesprek gaat vooral over het vak van gemeentesecretaris en hoe de heer De Boer dat in Heiloo heeft uitgeoe fend. ,,De jaren voor Heiloo liggen al ver achter mij. Daarover ga je al snel anekdotische verhalen vertellen", vindt hijzelf. Wel wil hij kwijt dat hij in Die- men (1964-1972) als chef algemene za ken bij die gemeente een hectische tijd beleefde door alle (maatschappelijke) veranderingen, die in die tijd plaatsvon den, en grote woningbouwplannen. In Reeuwijk (1972-1977) aanvaardde de heer De Boer voor het eerst het ambt van gemeentesecretaris. Snijpunt Als gemeentesecretaris bevind je je op het snij- of kruispunt tussen het politie ke bestuur en de ambtelijke organisatie. Met het college van burgemeester en wethouders werk je nauw samen, even als met de raadsleden. Als hoofd van de ambtelijke organisatie moet je leiding geven en zorgen dat alles goed loopt. Je hebt twee invalshoeken en van die twee eenheid moet je een eenheid zien te ma ken, ervoor zorgen dat de ambtelijke organisatie aansluit op het bestuur", zegt De Boer over het functioneren van de gemeentesecretaris. ,,En dat is soms best lastig", gaat hij verder. ,,Het gemeentebestuur heeft een politieke achtergrond, de ambtenaren werken vanuit hun deskundigheid op een bepaald vakgebied. Als secretaris probeer je die twee aspecten zo naad loos op elkaar te laten aansluiten. Bij voorbeeld schat je van te voren in of een voorstel vanuit de medewerkers bij het bestuur wel haalbaar is. Maar omge keerd moet je er ook voor zorgen dat de besluiten van burgemeester en wethou ders duidelijk geformuleerd zijn en dat het bestuur weet wat binpen de gemeen telijke organisatie mogelijk is. Behalve s -V - Ed de Boer: Heiloo is een prachtige plaats. Er is van alles te doen en vlakbij vindt je de zeemooie natuur en nog meer moois'\ wel en welke niet. En de financiële mo gelijkheden zijn beperkt. Helder formu leren is dan ook van het grootste dat dit soms lastig is, is het toch vooral ook boeiend", zegt Ed de Boer, die tij dens het praten nog absoluut niet de voltooid verleden tijd hanteert. Professioneler Vergeleken met twintig jaar géleden gaat het bij de gemeentelijke overheid tegenwoordig veel professioneler toe. Moderne management-technieken wor den gebruikt, gericht op efficiency. Daarbij is de invloed van het bedrijfsle ven merkbaar: ,,Bij een particulier be drijf is het doel natuurlijk duidelijk: winst maken. Bij de overheid zijn de doelstellingen minder duidelijk. Wat wil de burger precies: welke voorzieningen belang", vindt De Boer. ,,Er komt nog bij dat de gemeentelijke organisatie veel ingewikkelder is gewor den' vervolgt hïjv,ct zozeer wat be treft de taken, maar vooral omdat door maatschappelijke ontwikkelingen en de landelijke politiek er veel veranderd is. Vroeger was er bijvoorbeeld alleen de Armenwet, tegenwoordig is er een teel sociaal stelsel met tal van regelingen en rechtsregels" „Natuurlijk.kan je niet van alles op de hoogte zijn, dat wordt van een gemeen tesecretaris ook niet verlangd. Maar wel dien je de hoofdzaken te kennen. Door ervaring krijg je een soort Fingerspit- zen-gevoel: je kan de meeste zaken rede lijk inschatten en waar nodig -kritische- vragen stellen en bijsturen", aldus De Boer. Eerste adviseur De gemeentesecretaris is de eerste advi seur van het college van B en Wde ge meenteraad en de burgemeester. In die functie kan hij ook het initiatief nemen bepaalde zaken onder de aandacht te brengen. De Boer: „Met name wat be treft algemene zaken, zoals voorlich ting, bevordering van de democratie, het inschakelen van externe hulp, het reilen en zeilen van de gemeentelijke or ganisatie zelf enzovoort". Leidingge vende kwaliteiten zijn hierbij natuurlijk gewenst, maar vooral ook ervaring bin nen de gemeentelijke administratie. ,,Je moet ook nadrukkelijk ambitie hebben", zegt De Boer. ,,Je plaats is soms moeilijk te bepalen. Je hoort zo wel bij het bestuur als bij de ambetelijke organisatie. Maar je loopt ook het risico aan beide kanten buiten de boot te val len. Dan is het een eenzame positie. Het is de kunst het goede evenwicht te vinden". Initiatief Juist vanwege het bijzondere van het vak van gemeentesecretaris heeft Ed de Boer een aantal jaren geleden mede het initiatief genomen om de Kring van Ge meentesecretarissen in Noord-Holland meer inhoud te geven. Jarenlang heeft hij deel uitgemaakt van de agendacom missie met als doel steeds goede onder werpen en sprekers te vinden. Bijvoor beeld over communicatie. Zo zijn we ook eens met een hele groep naar de stu dio van Radio Noord-Holland gegaan, .dat was heel boeiend". Binnen de gemeentelijke organisatie is er overigens het afgelopen jaar in Hei loo ook het één en ander veranderd, waardoor de positie van de gemeentese cretaris wat minder 'eenzaam' is gewor den. De benoeming van twee sector directeuren, die samen met de gemeen tesecretaris (zelf tevens de derde sector directeur) het managementteam vor men, zorgde voor een bredere onder steuning. „Vroeger moest de secretaris meer alleen trekken, nu is het beter ver deeld", vindt De Boer. „Het gaat erom dat mensen verantwoordelijk worden gesteld voor een bepaalde taak, dat dui delijk is wie waarop aangesproken kan worden". Automatisering Naast de bestuurlijke vernieuwing, die de laatste jaren in gang is gezet, is voor Éd de Boer met name de automatisering bij de gemeente Heiloo een aandachts veld geweest. „Midden jaren tachtig was het overduidelijk dat er iets moest gebeuren", zegt hij'. „Vooral de finan ciële organisatie w^s aan vernieuwing toe. Binnen de gemeente was er toen echter nog weinig kennis in huis. Er is een opleidingsplan gekomen en veel tijd besteed aan het opstarten. Ik hield me vooral bezig met coaching: betrokken blijven, vragen stellen, keuzes maken. Ik vond het een leuk project, ondanks de beginproblemen. Nu heeft de ge meente voldoende deskundigen onder de medewerkers". Politiek Ed de Boer heeft hét nooit belangrijk gevondefi voor zijn functioneren om zijn politiêke voorkeur uit te spreken. „De secretaris moet beschikbaar zijn voor alle partijen, voor alle raadsleden. Ik veroordeel collega's, die wel actief met de politiek bezig zijn, niet, maar ik ben zelf niet zo geëngageerd geweest om me op die manier te manifesteren. Ik heb nooit die behoefte gehad en ik be schouw het als een compliment dat an dere mensen geen vermoeden hebben van mijn politieke voorkeur". Sinds 11 december hoeft Ed de Boer zich over dit soort zaken overigens niet meer druk te maken. Hij heeft nu de tijd om volop te genieten van de „prachtige plaats", die Heiloo volgens hem is. „Er is van alles te doen en vlak bij vindt je de zee, mooie natuur en nog meer moois". Maar voor hij daar ver der op ingaat memoreert hij met genoe gen het laatste 'grote besluit' dat door de gemeenteraad met hem als secretaris is genomen: de Structuurvisie. „Ik be schouw het als een succes voor het bestuur, dat de visie met algemene steun van de raad is vastgesteld. Bovendien was het voor mij een mooi slot van mijn loopbaan". In de woonkamer staan de geschenken, bij zijn afscheid ontvangen, klaar om een plaats in het huis te krijgen. „Er is voldoende te doen, allemaal dingen in en om huis die de laatste tijd zijn uit gesteld", vertelt Ed de Boer. „Maar daarnaast ook veel leuke dingen. Ik heb net een gidsje met musea in Nederland gekocht. Daar staat ontzettend veel in teressants in. Maar ook houden mijn vrouw en ik van reizen. En fietsen door Noord-Holland. Vlak in de buurt zijn hele mooie kerkjes bijvoorbeeld. En ook maatschappelijk valt er nog veel te doen". De ex-secretaris van de gemeen te Heiloo zal zich niet vervelen, dat mag duidelijk zijn. Jaap-Wim van der Horst HEILOO - Vorige week maandag is de sloop van de vier pandjes aan de Holleweg (tussen Schuine en Rechte Hondsbosschelaan) begonnen. Ter wijl de laatste bewoners (woning links op de foto) hun spullen nog moesten verhuizenlagen de twee andere pandjes al nagenoeg tegen de vlakte. De Vereniging Volkshuis vesting Heiloo zal op deze plaats nieuwe appartementen realiseren. Tegen de sloop was veel verzet on der een deel van de Heilooër bevol king, maar hun protesten hielpen tenslotte toch niet. HEILOO - Ben je iemand die het te gek lijkt om je helemaal uit te leven op het gebied van theater, dan is de volgende activiteit geknipt voor jou. Jongeren centrum Buk Buk start eindelijk een theaterworkshop. Enige ervaring hier voor is absoluut niet nodig. De activiteit gaat van start met vier workshop-avon den onder begeleiding van een echte re- giseur, waarin je je eventuele podium angst kan overwinnen en een kijkje kan nemen in de techniek van het theater spel. Daarna ga je met de groep - wederom onder proffesionele begeleiding - zelf aan de gang met het maken van een theaterproductie die opgevoerd zal wor den in oktober '93. De workshop start waarschijnlijk eind januari. De uiterste inschrijfdatum is 17 januari. De kosten zijn nog niet helemaal rond maar hier hoef je het niet voor te laten. Nader in formatie krijg je als je je opgeeft. Dit kan tefefonisch (072-335242) en vraag dan naar Anoukh Stins of Frans Lange- dijk. Ben je geïnteresseerd, geef je dan snel op want de inschrijving is beperkt. HEILOO - Double Stars Heiloo zet een traditie voort. Ook dit jaar wordt weer het jaarlijkse Pannekoeken-toernooi voor de peanuts verspeeld. De jongste jeugd van zes Noordhollandse honk- en softbalverenigingen zullen de degens in de sporthal aan het Vennewater op woensdag 30 december met elkaar krui sen en tussen de middag zullen weer de vele pannekoeken verorberd worden. Koedijk verdedigt de vorig jaar gewon nen beker. De prijsuitreiking is om 15.15 uur. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 De heer Van Holland (rechts) van Drogisterij Het Hoekstuk overhan digt de reischeque aan de familie Groot. HEILOO - Afgelopen maandag werd de tweede trekking verricht van de zegelactie van de Heilooër middenstand. De hoofdprijseen reischeque ter waarde van 1.000 gulden was voor de Heilooër familie Groot. 2eprijs, reischeque t.w.v. f 750,00: R. Jonkers, Pr. Bernhardlaan 103, Akersloot. 3eprijs, reischeque t.w.v. f 500,00: C. Bakker-Nieuwenhüizen, Wester- weg 354, Heiloo. 4e tot en met 13e prijselk een MVH-bon t.w.v. f 25,00: H. Koo- men, Kennemerstraatweg 181, Hei loo; Fam. Zijlmans, Romplaan 19, HeilooN. Stam. Kennemerstraat weg 290, HeilooE.A. de Haan, Heerenweg 247, HeilooMonique Algra, De Kloosterhof 73, Heiloo C.S. de Boer, Obriglaan 11, Heiloo; Crista van Weerden, Prumuslaan 83, Oudorp; Annette Keulemans, Bayershoffweg 50, Heiloo; C. Mes, Boekenstein 76, Heiloo; H. van der Steen, Hoogeweg 26B, Heiloo. Alle prijswinnaars ontvangen per soonlijk bericht. Makelaar Taxateur o.g. 2ypÓthekeRn °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Theater Het Appeltje brengt 'De Kikkerkoning'. Foto Alain Giebens HEILOO - Op woensdag 6 januari komt traditiegetrouw het Jeugdtheater Het Appeltje weer naar Heiloo en wel met het sprookje ,De Kikkerkoning'. Een koppig prinsesje, een gouden bal die in de vijver valt, een kikker (maar geen gewone!) en een eekhoorntje spe len de hoofdrol in dit door David Cohn bewerkte sprookje. Het aloude verhaal in een voorstelling voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Prachtige, fantasierijke de cors en kostuums. Het Appeltje maakt van deze voorstelling een heerlijk spek takel met zang en dans, waarbij zoals altijd de kinderen mogen meespelen. Daarbij wordt na iedere voorstelling de kinderkrant van Theater Het Appeltje uitgedeeld. Met een grote teken wedstrijd zijn prachtige prijzen te winnen! Prinsesje Sofia is eigenlijk een onuit staanbaar meisje die altijd haar zin wil hebben, want ze is erg verwend door de koning en de koningin. Maar als ze op een dag haar gouden bal in de hofvijver heeft laten ballen, durft ze dat toch niet aan haar ouders te zeggen en ze verbergt haar verdriet. Pluim, de eekhoorn en Connie het konijn, willen Sofia wel hel pen en ze vragen aan de kikkers uit de vijver of ze de bal weer aan land willen brengen. Dat willen ze wel, maar de kik kerkoning, die met een kroontje op, stelt als voorwaarde dat hij een nachtje bij het prinsesje in bed mag slapen. Ge- dachtenloos stemt Sofia toe, maar als ze haar bal eenmaal terug heeft is ze haar belofte prompt vergeten. De kikkerko ning is zo verdrietig dat Sofa medelijden krijgt en hem een zoen op zijn groene kop geeft. Door die kus verandert de kikker in een mooie, stralende prins. Ze trouwen en ze zullen nog lang en geluk kig leven. De voorstelling begint om 14.00 uur. De kaartjes kosten 7,50. Kaartverkoop bij de bekende adressen en vanaf een uur voor aanvang aan de kassa van de Beun. HEILOO - Woensdag 16 december hield het KVG haar kerstavond. In de sfeervol aangeklede zaal van het Tref punt bracht de heer Koelemay uit Hei loo een aangrijpend kerstverhaal ten gehore. Na de pauze en verloting wer den de handvaardigheid en creativiteit getest met het maken van kerststukjes. Het was verrassend te zien hoe door in zet en samenwerking prachtige stukken werden gecreëerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1