I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Gemeente Heiloo maakl een verkeersplan Nieuwjaarsreceptie 1993 Burgerlijke stand gemeente Heiloo Verleende collecte vergunningen Raadsvergadering Commissie Milieu en Educatie Expositie Verhoging gemeentelijke belastingen en tarieven per 1 januari 1993 Hinderwet Van het gemeentehuis Heiloo ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Kerstboom inzameling!!!! PAGINA 4 UITKIJKPOST 30 DECEMBER 1992 gin Inleiding In de afgelopen maanden is via deze rubriek informatie gegeven over het opstellen van een plan voor het verkeer in de gemeente Heiloo. Met name is toen aandacht besteed aan de gegevens over het verkeer in de gemeente op dit moment. In dit artikel zijn ook een aantal punten in het wegennet van de gemeente genoemd die uit een oogpunt van een veilig verkeer eigenlijk aangepast moeten worden. We zijn nu zover dat het verkeersplan in ontwerp gereed is. Dat betekent dat er een plan ligt voor aanpassing en verbetering van ons wegennet om de verkeersveiligheid en verkeersafwikkeling te verbeteren. Wat zijn de belangrijkste wensen die de laatste jaren door de inwoners in brieven en mondeling bij het gemeentebestuur zijn genoemd? 1. Men wil graag dat in de eerste plaats voetgangers en fietsers zo veilig mogelijk aan het verkeer kunnen deelnemen. 2. In de woonwijken moet men veilig kunnen lopen, fietsen en spelen. De auto is hier te gast en zal soms een klejn stukje moeten omrijden om de veiligheid van de bewoners zoveel mogelijk te garanderen. Moeten we hiervoor iets veranderen in de gemeente Heiloo? Ja. Uit de inventarisatie en analyse van het verkeersplan is gebleken dat het verkeer op een aantal plaatsen onveilig is en op meestal eenvoudige wijze kan worden verbeterd, in de nieuwere woonwijken is met deze aspecten meer rekening gehouden en daar hoeft niet veel meer te gebeuren. Wat zijn de belangrijkste aanpassingen/veranderingen? 1. Het overgrote deel van de gemeente dat is bebouwd zal worden aangewezen als verblijfsgebied. Dat betekent prioriteit voor het langzaam verkeer en voor de bewoners van de wijk. Dus afremmen en ontmoedigen van het verkeer in de woonwijken. 2. Voor de auto's worden een aantal wegen aangewezen die moeten worden gebruikt om van huis naar het werk of winkels te gaan. De auto's zullen dan niet altijd de kortste route kunnen nemen. Daarenboven rekenen we er ook een beetje op dat we voor de kortere afstanden de fiets meer gaan gebruiken. Dit wordt ook aantrekkelijker omdat we voor de fietser (en voetganger) het verkeer veiliger willen gaan maken. 3. Voor fietsers en voetgangers zullen zo nodig aparte paden worden aangelegd en het oversteken over drukke wegen zal worden verbeterd. Dat wil zeggen het aantal punten waar kan worden overgestoken wordt uitgebreid en veiliger gemaakt. Wat gaan we daarvoor aan de wegen veranderen? Niet zoveel, omdat er al een aantal wegen zijn die zonder meer geschikt zijn voor het autoverkeer. De auto's worden naar deze wegen geleid door middel van de bewegwijzering en soms door het gedeeltelijk afsluiten van een verbinding voor de auto. Alleen op die manier kunnen we de veiligheid van fietser en voetganger verbeteren. Wanneer gaan we dat doen? In de komende jaren is extra geld beschikbaar om maatregelen te nemen die de veiligheid op de wegen kunnen verbeteren. In de eerste plaats kunnen we elk jaar bij het onderhouden van de wegen gelijktijdig deze maatregelen nemen voor het verkeer. De meerkosten zijn dan betrekkelijk gering. Daarnaast zullen we met het extra geld echte knelpunten gaan oplossen. Wat kunnen we de komende jaren zoal verwachten? Onder voorbehoud van de goedkeuring van het verkeersplan en de instemming met de voorgestelde maatregelen door de gemeenteraad is te verwachten dat langs de volgende wegen in 1993 of 1994 iets aan de verbetering van verkeersveiligheid zal worden gedaan, voornamelijk meelopend met het onderhoudswerk. - Kennemerstraatweg-Ypesteinerlaan- noord: aanbrengen oversteekvoorziening langzaam verkeer; - Kennemerstraatweg-Ypesteinerlaan- zuid/Vennewatersweg: aanleg en verbeteren kruispunt en beperking snelheid autoverkeer; - Bayershoffweg: afremmen snelheid verkeer en weren sluipverkeer; - Kanaalweg tussen Kennemerstraatweg en het Rosendaal: aanpassing om de snelheid van het verkeer te beperken; - Laarmanstraat e.o.: weren van sluipverkeer; - Bergeonstraat: in verband met herstraten zal worden bezien of maatregelen nodig zijn eventueel in combinatie met Schuine Hondsbosschelaan; - Ewislaan: afremmen snelheid verkeer en weren sluipverkeer; - Kennemerstraatweg: opstellen van een plan voor aanpak van de verkeersveiligheid langs deze weg. Wat nog meer? Er is nog geen beslissing genomen over de besteding van het geld dat in de komende jaren beschikbaar is voor de bevordering van de verkeersveiligheid. Ook is het programma voor onderhoud van wegen en riolering in 1993 en volgende jaren nog niet gereed. Naar verwachting zullen hierover in het 2e kwartaal van 1993 beslissingen kunnen worden genomen. Dan kan de lijst die hierboven is genoemd nog worden uitgebreid. Wat moet er nu eerst nog gebeuren? Op 6 januari 1993 's avonds om 20.00 uur in het gemeentehuis wordt de afronding van het verkeersplan besproken in de openbare vergadering van de raadscommissie Milieu, Verkeer en Educatie. Inwoners hebben het recht om aan het begin van die vergadering het woord te voeren. Nadere informatie bij de secretaris van de commissie de heer C. Besseling tel.313 224. Na bespreking in deze commissie krijgen de inwoners van de gemeente in februari de gelegenheid in de vorm van een informatieavond hun mening te geven over het verkeersplan of schriftelijk te reageren. Na verwerking van de opmerkingen zal het verkeersplan door de gemeenteraad- iir-aprH of mei 1993 officieel worden vastgesteld. Kunnen we het verkeersplan nu al inzien? Ja, op 5 en 6 januari 1993 kunnen in de hal op de eerste verdieping van het gemeentehuis op informatieborden de plannen nader worden bekeken. Er is dan ook gelegenheid om vragen te stellen. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heren P. Aalders 313 206 en W.J. Tieleman tel. 313 202 van de afdeling Civiel en Reiniging. Op 4 januari 1993 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Dit jaar is de bijeenkomst op het gemeentehuis (ingang Raadhuisplein) van 19.30 - 21.00 uur. U bent hierbij van harte welkom. Informatie tot en met 22 december 1992 Geboorten Reijer H.C., zoon van Blok, René W. en Huijmans, Carolina C. Tim, zoon van Latychev, Serguei Y. en Van Leijen, Gien. Elders geboren Milou, dochter van Riesmeijer, Gerardus C.M. en De Mots, Irma M. Marijn F., zoon van Tamis, Roeland en Elzinga, Johanna J.A. Jordy, zoon van Kolster, Marcellus T.M. en Van de Wetering, Ellen L. Lianne, dochter van Bruin, Petrus N. en Bakker, Jeanette H. Huwelijksaangiften Jannes, Gerardus J. en Spaansen, Petronella. Van der Kroon, Boudewijn C. en De Lange, Fanny. Vijsma Ronald en Zwartjes, Tineke. Overlijden Alofs, Christine C. Mettes, Anna, weduwe van Dekker. Van de Graaff, Jilles. Baars, Hendrika, weduwe van Timmens. Saton, Sophia W., weduwe van Houwen. Elders overleden De Vries, Hijlkje, weduwe van Baltus. Van Beek, Adriana C., weduwe van Klopper. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde periode: 4 tot en met 9 januari 1993: Stichting Hulp Iran. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 7 januari 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: Benoeming van de heer H.M. Post tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Vaststelling bouwverordening. Machtiging vertegenwoordiging raad in Kroon-beroep. Rekening-courantovereenkomst en overeenkomst voor geïntegreerde dienstverlening met de N.V. Bank Nederlandse Gemeenten. Aankoop perceel Oosterzijweg 100. Verkoop strook grond naast Groeneweg 8 aan de heer W.G.C.M. Haack. Verkoop strook grond achter Oosterzijweg 18 aan de heer R. Kuijper. Mondeling verslag bespreking nota lange termijnvisie SNK in algemeen bestuur SNK door mevrouw J.M. Cahn-Vogel. Begrotingswijzigingen. Mededelingen en ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 7 januari 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie. De eerstvolgende openbare vergadering var de commissie Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 6 januari 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan de volgende punten: - Mededelingen van de voorzitter; 1 Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 2 december 1992; 2 Verkeersplan Heiloo 1992, 3e fase; 3 Verslag verkeerscommissie d.d. 18-11-1992; 4 Rapport 'Naar een duurzaam veilig wegverkeer' 5 Stukken ter kennisneming: a. Verslag ROV- vergadering. b. Brief aan ROV-Noord-Holland. c. Verslag werkgroep natuur- en milieu educatie. d. Overzicht afvalstoffen. e. Inspektierapport KNVB, akkomodatie Foresters. f. Infofolder Toegang vrij'. g. Jaarverslag 1991 basiseducatie. h. Verslag van vergadering met besturen van bijzonder basisonderwijs. i. Bedrijfsgezondheidszorg in het onderwijs. j. Renovatie gymnastieklokaal Breedelaan/Slimpad. k. Verslag gecombineerde commissie ROV en M en E d.d. 25-11-1992 6 Rondvraag. Gemeentelijke belastingen/ tarieven 1992 1993 Toelichting Onroerend-goedbelasting a. voor eigenaren; b. voor gebruikers. f 3,00 f 2,40 f 3,10 f 2,50 Bedrag per f 3.000,00 vastgestelde econom. waarde, d.i. vrije ver koopwaarde Rioolafvoerrecht f103,20 f113,40 Verhoging kostendek kingspercentage van 83 naar 91,25 Reinigingsheffingen a. eenpersoonshuishouden; b. meerpersoonshuishouden; c. bedrijfsafval (per pand) f190,20 f300,00 f300,00 f234,00 f369,00 f369,00 Gestegen kosten van de afvalverwerking en verhoging kostendek kingspercentage van 83 naar 91 Toeristenbelasting f 0,63 f 0,80 Per overnachting Hondenbelasting f 81,00 f 84,60 Trendmatige verhoging van 4,5 Tarieven zwembad f Gemiddeld naar lande lijk niveau, met 25 verhoogd. Bij opening seizoen volgt meer in formatie Tarieven sporthal f Trendmatige verhoging van' 4,5 afgerond op hele guldens per 1 au gustus 1993. Vergoeding gebruik gymzaal f 15,00 f 16,00 Bedrag per uur. Per 1 augustus 1993, In het gemeentehuis hangen werken (schilderijen, aquarellen en naaldwerk) van Vrouwkje de Wit en in de vitrines vindt u keramiek van Nella van Os. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling duurt tot begin januari 1993. In de raadsvergadering van 2 november jl. is besloten de gemeentelijke belastingen en tarieven te verhogen. De tarieven zullen per 1 januari 1993 als volgt zijn; (TABEL) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 29 december 1992 op de hieronder vermelde 4 aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, positief hebben beschikt onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: 1. Bakkers Zaadteelt en Zaadhandel B.V. voor het in werking hebben van een handel in zaden en aanverwante artikelen op het perceel Westerweg 354. 2. De heer H. Schong voor het in werking hebben van een visverwerkingsbedrijf op het perceel Kennemerstraatweg 125. 3. H.A.B. Opel B.V. voor het in werking houden van een verkoop- en herstelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel Kennemerstraat-weg 524-526. 4. F.A. Bakker - Buitenverlichting voor het in werking houden van een montagebedrijf voor buitenlampen op het perceel Handelsweg 26. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 31 december 1992 t/m 1 februari 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden t/m 1 febr. 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 1 februari 1993 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor a. de aanvrager; b. dê betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. 31 december 1992 Op donderdag 31 december 1992 zullen de kantoren en diensten van het gemeentehuis vanaf 12.30 uur gesloten zijn in verband met de viering van Oudejaar. 4 januari 1993 Op maandag 4 januari 1993 zullen de kantoren en diensten van het gemeentehuis pas vanaf 10.00 geopend zijn tot 12.30 uur in verband met de Nieuwjaarsviering van het gemeentepersoneel. Het legen van de groene rolemmers zal deze dag dan ook pas vanaf 10.00 uur op gang komen. Zet uw rolemmer op de normale tijd buiten. Deze wordt zeker, hoewel wat later, nog geleegd. ijt Voor het zesde jaar nu alweer wordt er in Heiloo een kerstboominzameling gehouden. Er is gelegenheid de kerstbomen in te leveren op woensdag 6 januari 1993 tussen 's morgens 11.30 uur en 's middags 17.00 uur op de volgende plaatsen: 1. PARKEERPLAATS ZWEMBAD 't BAAFJE 2. PARKEERTERREIN AAN DE LOET 3. CENTRUM YPESTEIN (ter hoogte van de Grosmarkt) Het zal dit jaar voor de vijfde achtereenvolgende keer zijn, dat de kerstbomen niet meer worden verbrand, maar zullen worden versnipperd. Dit met het oog op het voorkomen van luchtverontreiniging. De belasting voor het milieu is hierdoor minder groot. De ervaringen uit voorgaande jaren heeft geleerd, dat ondanks de kerstboominzameling, vele kerstbomen later toch nog via het huisvuil worden meegegeven. Daarom is dan ook nu gekozen voor een datum op Driekoningen, zodat alle kerstbomen via deze inzameling kunnen worden aangeboden. Wij verzoeken u dan ook dringend uw boom op genoemde datum en plaats aan te bieden. Voor iedere ingeleverde kerstboom wordt een bon verstrekt. Een bon geeft recht op een versnapering, 10 bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een boekenbon ter waarde van f 5,00.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4