C. A. Kuijper gehuldigd voor 25 jaar dienst bij Rabobank Programmawijzigingen in Theater De Beun Stoken in de winter Drie thema-avonden over Midden-Oosten Damclub Heiloo Stoppen met roken Boswandeling Praktische PR Nieuws van De Wester Astrologie in Heiloo Expositie in MCA Boeiende impressie over mens, dier en natuur CDA Informatie-uur Beren en poppen in motel Akersloot Bridgeclub Egmond The Gents in Storey Club Waterbesparing bij PWN heeft hoge prioriteit Theaterbus komt naar Akersloot Handbal Meervogels Buk Buk Unplugged met Fred Kienhuis Concert Klaas Govers Halve marathon: gevecht met de wind PAGINA 10 UITKIJKPOST 13 JANUARI 1993 minuten door div HEILOO - De programmacommissie van theater De Beun in Heiloo heeft de afgelopen maand haar programma voor de tweede helft van het seizoen '92-'93 moeten aanpassen. Door ziekte van en kele artiesten moesten twee voorstellin gen komen te vervallen: 'Funhouse Express' op zondag 14 februari en 'Een avondje thuis' door Helmert Wouden berg op zaterdag 6 maart. 'Funhouse Express' was de vierde en laatste voorstelling van het cabaret abonnement van De Beun. Ter vervan ging van de voorstelling door Rob van Houten en consorten is de programma commissie erin geslaagd het cabaret duo Lebbis en Jansen te contracteren. Dit tweetal is al enkele jaren actief in het Nederlandse zalencircuit. '2 Keer rieleksen voor 1 geld' is de titel van het programma waarmee zij dit jaar op de bühne staan. Lebbis en Jansen hebben de combinatie gevonden tussen kritisch cabaret (het wereldnieuws van de dag en het plaatse lijk nieuws van het jaar), waar je vrese lijk om moet lachen, en absolute kolder, waar je -opnieuw- vreselijk om moet lachen. Over de voorstelling van Lebbis en Jansen schreef de recensent van de Volkskrant: 'Nu Zak en As aan het laatste seizoen bezig is en Wim Kan dood is, kunnen we met Lebbis en Jan sen in deze theaterhoek nog even voort'. Wie reeds kaarten heeft gekocht en ont vangen voor 'Funhouse Express' kan op vertoon hiervan de cabaretvoorstelling van Lebbis en Jansen (zondag 14 febru ari, aanvang 20.15 uur) bezoeken. Wie wel kaarten heeft, maar geen belangstel ling voor deze voorstelling, kan contact opnemen met de programmacoördina tor van De Beun, de heer Sem Buiten kant, tel. 072-331027. Wie alsnog kaarten wil kopen kan vanaf woensdag 27 januari terecht bij de voorverkoopa dressen van De Beun: Rookshop Jan- Tine Braam, Reisbureau Flolland Inter national, Bruna-boekhandel Avis en Ria Giesbertz. Voor de voorstelling van Flelmert Wou denberg is de programmacommissie er niet is geslaagd een representatieve ver vanger te vinden. Deze theateravond in Heiloo komt derhalve te vervangen. De genen, die hiervoor kaarten hadden besteld, krijgen persoonlijk bericht. HEILOO - Koning Winter. Af en toe regeert hij Nederland met ijzige vuist. De ijskoude jaarwisseling ligt ons nog vers in het geheugen. Extreme kou brengt enkele gevaren met zich mee, zo als bevroren radiatoren en andere onge makken. Aan de hand van eenvoudige maatregelen zijn veel problemen te voorkomen. In het kader van het pro ject Water Energie' geeft het gasbe drijf enkele waardevolle adviezen. „Bij normale weersomstandigheden is het goed om zeer zuinig en energiebe- wust te stoken. Maar bij extremen kou de ontkom je niet aan maatregelen, die wellicht iets minder energiezuinig zijn, maar wel vervelende complicaties voor komen". Dat zegt Jan Madderom van het Gasbedrijf Kop Noord-Holland. „Zo verdient het aanbeveling om bij ex treme vrieskoude alle radiatoren iets open te laten. Daarmee voorkom je be vriezingsgevaar." De meeste nieuwe cv-ketels zijn tegen woordig uitgerust met een automatische pompschakeling, die de pomp tijdig uit schakelt. „Bij strenge vorst is het goed om de pomp continu te laten draaien. Het water blijft dan stromen, waarmee je kans op bevriezing uitsluit". Vrijwel alle Noordhollandse huishou dens doen tegenwoordig aan ,nachtver- laging'. Dat betekent dat de thermo staat 's nachts een fiks aantal graden la ger wordt gezet. „Bij strenge vorst is het verstandig om de themostaat wat min der ver terug te zetten. Dat geldt met na me voor de minder goed geïsoleerde woningen. De verwarmingsinstallatie hoeft dan minder lang en hard te wer ken om de woning 's ochtends weer op de gewenste temperatuur te krijgen. Verder is het natuurlijk verstandig om de deur van de woonkamer steeds te sluiten en de slaapvertrekken slechts een kwartier te ventileren. Dat laatste is na melijk bij vriezend weer ruim voldoen de". Het gasbedrijf adviseert tevens goed op cv-leidingen te letten die langs buitenluchtroosters en op zolder zijn aangelegd. „Vooral bij een stevige oostenwind kunnen deze gemakkelijk bevriezen. Isoleren is de enige oplossing". Veel mensen gaan in de maanden janua ri en februari op wintersport. De vraag rijst al gauw: hoe kan ik tijdens mijn af wezigheid voorkomen dat de cv-leidin gen bevriezen zonder al te veel energie te verbruiken? „Dat is niet moeilijk", meent Jan Madderom. „Allereerst: open alle radiatorkranen op de radiato ren van de cv-installatie. Verder: stel de themostaat zo in dat de temperatuur in de woning op tien graden celsius blijft. Indien mogelijk zou de mechanische ventilatie uitgeschakeld kunnen wor den. En natuurlijk moeten de gaskranen van de geiser en die van het gasfornuis worden gesloten. Wie langdurig weg is, doet er voorts verstandig aan de water leiding af te tappen op de plaatsen waar bevriezing mogelijk is". Voor meer informatie over het project Water Energie' en in het bijzonder over stoken in de winter kunt u terecht bij het gasbedrijf. HEILOO - De Nederlandse Hervormde Kerk organiseert een drietal thema avonden, waarin onze betrokkenheid bij het Midden-Oosten wordt verkend. De onderwerpen van de drie avonden zijn: het Midden-Oosten, bakermat van het christendom; jodendom, christen dom en islam, de relatie van deze we reldgodsdiensten waar ze elkaar het hevigst ontmoeten: het Midden-Oosten; wat moet je plaatsbepaling zijn als christen ten opzichte van de enorme problemen die in het Midden-Oosten aan de orde zijn. De data van deze thema-avonden zijn donderdag 14 januari, donderdag 18 fe bruari en donderdag 18 maart. Aan vang steeds 20.00 uur in 't Kruispunt, Maas Geesteranusweg, Heiloo. Er zijn geen kosten aan verbonden, deelname is vrij voor iedere belangstellende. Op de eerste avond, 14 januari, schenkt professor Wessels, missioloog aan de Vrije Universiteit, aandacht aan de ker ken van het Midden-Oosten. Kerken die niet zijn ontstaan uit zendings- of mis- sieaktiviteiten uit het westen. Het is an dersom: onze kerken zijn vanuit het Midden-Oosten ontstaan maar wij zijn van het Midden-Oosten vervreemd ge raakt. Na 1054 gingen de kerk van het oosten (Constantinopel) en de kerk van het westen (Rome) uit elkaar. Ook daar voor waren er al splitsingen geweest. Als christelijke kerken kunnen bijvoor beeld worden genoemd: Syrisch ortho doxe kerk, Koptisch orthodoxe kerk, Armeense kerk en Nestorianen. De Uitkijk»* wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen HEILOO - Ook in het nieuwe jaar gaat de Heilooër damclub gewoon op de ou de voet door. In de onderlinge competi tie is de spanning niet zozeer in de top te zoeken, want daar is Nico Ligthart bijna ongenaakbaar. Nu de competitie op het punt staat om zoals elk jaar, gesplitst te worden in twee klassen, wil elke dammer bij het scheiden van de markt een plek in de eerste klas ver overen. In deze zeer sterke afdeling is nog maar èèn stek vacant. Andrè Valkering, die op deze gevaarlijke plek stond, gooide zijn eigen glazen in door, na een span nende partij, doorspekt met fouten, van zijn grootste concurrent Cor van Lies hout te verliezen. Robert Koch -ook nog een gegadigde- speelde echter na een ge degen duw- en hangpartij remise tegen de niets weggevende Niek Ursem. De uitslagen waren: L. Koersen-N. Houtenbos 2-0, N. Ursem-R. Koch 1-1, M. Out-J. Kraakman 2-0, F. Schouten- C. Bijwaard 2-0, A. Valkering-C. v. Lieshout 0-2, R. de Boer-A. Kroon 2-0, P. Heijne-N. Ligthart 0-2. ALKMAAR - 'Je laat je toch niet kisten door 'n sigaret'. Met deze slogan start Interkruis Noord-Kennemerland een nieuwe cursus 'stoppen met roken', in samenwerking met de Stichting Volks gezondheid en Roken. Op dinsdag 26 januari om 20.00 uur start de cursus in het kruisgebouw aan de Willem Buyte- wechstraat 2 te Alkmaar-West. Voor in formatie en/of aanmelden kan men terecht op telefoonnummer 072-199222. Iedere roker heeft het zich wel eens voorgenomen: stoppen met roken. Maar als het dan echt zo ver is blijkt het vaak moeilijk vol te houden. Het thema 'Je laat je toch niet kisten door een siga ret', geeft de strijd weer die veel rokers moeten leveren om los te komen van hun gewoonte. De meeste rokers vinden stoppen moeilijk en het lukt ze pas na een aantal pogingen om er echt vanaf te komen. Vaak is dat een reden om het 'afkicken' vooruit te schuiven. Toch zeggen bijna al die rokers dat ze er wel degelijk zélf wat aan kunnen doen. Elk jaar winnen 200.000 rokers, waarvan de meesten zonder noemenswaardige hulp, deze persoonlijke strijd. Dankzij een goede motivatie en de juiste aanpak. In de cursus kijkt de deelnemer naar zijn of haar rookgedrag. Hierdoor ont staat inzicht in dit gedrag. Het cursus boek bevat tips en adviezen die het niet-roken gemakkelijker maken. Een groot voordeel van samen stoppen met roken is de groepssteun. Cursisten kun nen tijdens elke bijeenkomst hun erva ringen uitwisselen. Zo leert men van elkaar. Groepssteun is vaak nét die sti mulans om het niet-roken vol te houden. Twee voor de cursus getrainde deskun digen leiden de bijeenkomsten. Een dië tist is als gastspreker uitgenodigd. Hij legt het verband uit tussen roken en ge wicht. Natuurlijk is er de gelegenheid vragen te stellen. Op de eerste bijeen komst krijgen geïnteresseerden meer in formatie over de inhoud van de cursus. De eigenlijke cursus start op maandag 1 februari. Meedoen aan de cursus kost 125,00 inclusief cursusmateriaal en consumpties. Het cursusmateriaal be staat uit het cursusboek, een dagagenda en een logboekje. HEILOO - Zondag 17 januari is het weer de derde zondag van de maand. Dat betekent dat u mee kunt wandelen met gidsen van het IVN. Om 11.00 uur wachten zij u op bij de kattenberg in het Heilooërbos (aan de Kennemerstraat- weg) voor een (gratis) rondleiding van ongeveer anderhalf uur door het bos. Wilt u inlichtingen, belt u dan 072-331588. HEILOO - Op donderdag 26 januari gaat bij Instituut De Wester voor de tweede maal een cursus Praktische PR van start. Een praktijkgerichte cursus van zes bijeenkomsten, waarin onder werpen aan de orde komen als 'Waar aan moet een goed persbericht vol doen', 'Wat is doelgericht adverteren' en 'Hoe maak ik een publiciteitsplan'. Doel van de cursus is de deelnemers in zicht geven in de manier waarop zij een positief beeld van hun bedrijf, onderne ming of vereniging kunnen uitdragen. Natuurlijk worden de basisbeginselen van public relations en reclame behan deld, maar het accent ligt op het verwer ven van praktische wetenswaardigheden en vaardigheden. Zo wordt geoefend in het schrijven van een persbericht en werken de cursisten aan hun eigen PR-plan. Docente is Marjolein Voorberg, die ruim vijftien jaar werkzaam is als jour nalist en pr-adviseur. Als zelfstandig ondernemer kent zij de vragen en wen sen van het bedrijfsleven met betrek king tot PR van binnenuit. De cursus Praktische PR wordt op zes achtereen volgende donderdagavond (van 20.00 tot 22.30 uur) gegeven in de lesruimte van Instituut De Wester in Alkmaar, Ruusbroechof 37. Voor informatie en/of aanmelding (uiterlijk 22 januari) kunt u bellen met De Wester, tel. 072-128709. HEILOO - Ook in de tweede helft van het cursusseizoen is er weer heel wat te beleven bij De Wester. OP 26 en 27 ja nuari gaan twee cursussen Nederlands van start. Eén cursus Nederlands voor buitenlanders, die de taal wel spreken, maar dit willen verbeteren. Eén Opfri scursus Taal en Spelling voor Nederlan ders, die oude schoolkennis opfrist en, waar nodig aanvult. Bent u enigszins bekend met Frans, En gels, Duits, Spaans of Italiaans, dan kunt u instappen in een lopende cursus. In sommige cursussen zijn nog een paar plaatsen beschikbaar. Al deze cursussen vinden plaats in klei ne groep, met een beperkt aantal deel nemers, zodat iedereen tot zijn recht komt. Nieuw is de cursus .Cultuur en Kunst', in korte series van drie avonden, wordt telkens de cultuur en kunst van één be paald land belicht. Cursisten en, oud cursisten van De Wester kunnen zich per serie hiervoor inschrijven. Introdu- cé's zijn welkom. De introductie-avond is vrijdag 22 januari. De cursusavonden zijn op donderdag. Voor meer informa tie of aanmelding kunt u bellen naar: Instituut De Wester, tel. 072-128709. HEILOO - Op 1 februari start Anne Boekei, nieuwe astrologie beginners- groepen, op woensdagmiddag en - avond. De hele opleiding is verdeeld in een eerste blok van 10 lessen, gevolgd door blokken van 12 lessen. Werken met lesblokken betekent altijd gemoti veerde cursisten. Astrologie boeit veel mensen die meer over het 'waarom' in het leven willen weten, of die het maximale uit zichzelf of hun relaties met partner, ouders, kin deren of vrienden willen halen. Door de combinaties te maken van tekens, pla neten, huizen en aspekten, bouw je meer begrip op voor het reageren van jezelf en de mensen om je heen. Bent u geïnteresseerd in de beginner scursus of de hele opleiding. Voor aan melding en informatie kunt u bellen 072-339163. ALKMAAR - In de grote hal van het Medisch Centrum Alkmaar exposeren van 7 tot 31 januari Jaap van der Dus- sen en Greetje Roelofszen. Jaap van der Dussen, woont in Heiloo, schildert al ruim 10 jaar. Via Scarabee, waar hij les kreeg van Loek Bos, kwam hij bij de schildersvereniging Doorwerken te recht. Hij schildert bijna ieder vrij ogenblik. Zijn werk staat op hoog ni veau. Landschappen, portretten en mensen deel uitmakend van een land schap zijn de onderwerpen van zijn wer ken die in sterke kleuren geschilderd zijn. Het werk straalt kracht en een gro te zekerheid uit. Greetje Roelofszen woont in Limmen en schildert al 20 jaar. Via L.O.- tekenen, waar zij les kreeg van Ed Dek ker en Scarabee kwam zij bij de schil dersvereniging Doorwerken, waar zij jarenlang lid is geweest. Ze heeft een ge- voelsbenadering. Het werk is subtiel en krachtig. De onderwerpen en technie ken zijn gevarieerd en altijd gekleurd door eigen beleving. Mens, muziek en fantasie zijn haar inspiratiebronnen. HEILOO - 'Doïna Diana, Godin van de Jacht', is de titel van een audio-visuele impressie over mens, dier en natuur van Herman Stegeman. De heer Th. Lenos uit Zaandijk zal deze presenteren voor het Nivon Heiloo op zaterdagavond 16 januari, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Kosten: leden 2,00, niet-leden 3,50, jeugd 1,00. De compositie biedt een beeld van de natuur in al haar facetten en de plaats daarin van mens en dier. Het is een hommage aan allen die zich inzetten voor behoud van landschap en leefmi lieu, maar boven alles een ovatie aan de natuur met begrip voor natuurwetten en respect voor tradities. Ook de realiteit van de jacht en van de gevolgen van de landbouwmechanisatie worden ge toond. De beelden brengen geen 'bood schap', maar kunnen inspireren iets over te hebben voor de ons nog omrin gende natuur. HEILOO - Teneinde u goed te kunnen voorbereiden, nodigen wij u nu al uit ons info-uur van donderdag 21 januari te bezoeken. Vanaf 19.30 uur is de CDA-fractie weer aanwezig in het Open Huis. Een tweetal onderwerpen vragen in Hei loo specialë aandacht. Ook van U als in woner en rechtstreeks betrokkene. De onderwerpen waar we met u over van gedachten willen wisselen zijn: het Ver keersplan Heiloo en de herinrichting Centrum-gebied. Als partij met een dui delijke eigen visie op deze onderwerpen willen we eerst met inwoners/betrokke nen praten om langs die weg tot een hel dere meningsvorm te komen. Wenst u vooraf telefonische informa tie? Belt u dan met de fractievoorzitter van het C.D.A. Anne Marie Worm-de Moei (120544). Bovendien kunt u ook schriftelijke reacties zenden aan: CDA Partijbureau, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. Beren te kust en te keur op zaterdag in Motel Akersloot. AKERSLOOT - Agnes Melger heeft voor zaterdag 16 januari weer de boven zalen van Motel Akersloot ter beschik king voor een grote beren- en poppenbeurs. Liefhebbers kunnen daar genieten van veel schoons, want beren- en poppenmaakster uit ons hele land zullen vertegenwoordigd zijn om hun mooiste modellen te showen. De bezoe kers kunnen daar veel inspiratie opdoen en snuffelen tussen de materialen en ve le boeken op het gebied van beren en poppen. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,00, 65-plussers en houders van een C.J.P.- paspoort betalen 3,50. Kinderen, die onder geleide zijn en hun beer of pop meebrengen, mogen.gratis naar binnen. EGMOND - Uitslag dinsdag 5 januari: A-lijn gem. 84, 1. Huiberts-Baltus 100, 2. Mareau-Neefjes 99. B-lijn gem. 112 1. Rasch-de Waard 133 2. Scholl- Imming 129 C-lijn gem. 84 1. mevr. Schut-de Waard 109, 2. Karels-de Leeuw 101. AKERSLOOT - Ook voor 1993 heeft de Storey Club, Akersloots eigen jongeren centrum, weer een groot aantal bands bereid gevonden om het podium te be- tredenk. Op vrijdag 15 januari zal met medewerking van The Gents de aftrap plaatsvinden van het nieuwe concert seizoen. Deze Amsterdamse viermansformatie produceert, naar eigen zeggen, door leefde, dampende, energieke 90-er jaren rock, hetgeen in hun eigen nummers te horen is, maar ook in een aantal fraai bewerkte covers uit de jaren '50 en '60; klassiekers worden door The Gents in een hedendaagse jas gestoken die naad loos aansluit op hun eigen repertoire. De band zal ook in de Storey Club tot de bodem gaan. Om 20.00 uur gaat de deur open en zoals altijd zal de toegang gratis zijn. HEILOO - P.W.N. Waterleidingbedrijf Noord-Holland heeft in 1992 in het ei gen voorzieningsgebied 82.3 miljoen m3 water omgezet. Dat is weliswaar iets meer dan in 1991 (81,5 miljoen m3) maar, gezien de goede zomer en de stij ging van het aantal aansluitingen, min der dan kon worden verwacht. De waterbesparingsacties die P.W.N. in 1992 heeft ondernomen, zullen met kracht worden voortgezet. In het voorjaar van 1993 zal P.W.N. een grote douchekop-actie starten in sa menwerking met diverse energiebedrij ven in Noord-Holland. Uit onderzoek blijkt dat bijna 20% van de geënquê teerden in het PWN-voorzieningsgebied in het bezit is van een waterbesparende douchekop, en 30% geeft aan al een toi let met spoelonderbreking te hebben. De in 1990 gestarte renovatie van het in- filtratiegebied Castricum wordt dit jaar afgerond. Daarmee zijn deze produktie- middelen op de vergunde capaciteit ge bracht. De winning van natuurlijk duinwater is in 1992 vrijwel op de ge plande hoeveelheid van 2 miljoen m3 per jaar uigekomen, i.p.v. 6 miljoen m3 per jaar, zoals in de afgelopen jaren het geval was. Hiermee wordt een belangrij ke bijdrage geleverd aan het herstel van de natuurlijke waarden in het Noord hollands Duinreservaat. Na de opstel ling van een definitief ontwerp voor het nieuwe bezoekerscentrum De Hoep te Castricum zullen de benodigde vergun ningen worden aangevraagd. Daarna zal tot aanbesteding van de bouw en in richting worden overgegaan. AKERSLOOT - Op zondag 17 januari is er een gastoptreden bij Poppentheater Dibbes te Akersloot. Het gaat hier om een heel speciaal optreden. Een poppen theatervoorstelling voor kinderen vanaf vijf jaar gespeeld in de kleinste schouw burg ter wereld (36 zitplaatsen). In een grote bus is een negentiende-eeuws thea ter gebouwd, compleet met pluche stoe len, balkonnetjes en kroonluchters. Het theater kan overal naar toe rijden om kinderen de voorstelling te laten zien van 'Het Fluwelen Konijn'. Als de kinderen over de rode loper het theater binnentreden, zijn de gordijnen van het toneel nog gesloten, zoals het hoort. Als iedereen zit gaat het begin nen: een sfeervol, romantisch, span nend, soms wat droevig verhaal met klassieke decorwisselingen, een oud ver teller met een hond, speelgoed, echte en onechte konijnen, een heus vliegende fee, kortom er is véél te zien en te beleven. Omdat er maar 36 mensen per voorstel ling in de bus kunnen, worden er die dag twee voorstellingen gegeven in de theaterbus, voor het poppentheater te Akersloot, Wilhelminaplein 3. De aan vang is om 13.00 uur en 15.30 uur. Re serveringen tel.: 02513-13447. AKERSLOOT - Een snelle voorsprong voor Meervogels-dames, die door straf- worpen tegen en verdedigingsfouten bij rust tot 6-5 werd gereduceerd. Na de rust kregen de Zebra's weinig kansen van de Meervogelsdames, drie strafwor- pen tegen werden gestopt en Meervogels benutte haar kansen wel. De Zebra's konden na rust slechts eenmaal scoren. Een forse overwinning: 14-6. In de eerste helft was het voor de dames junioren moeilijk los te komen van Schagen. Kwam Meervogels voor, dan wist Schagen steeds gelijk te komen. Er zaten te veel gaten in de verdediging. Na rust liep het beter en hoewel menige kans onbenut bleef, werd het collectief beter spelende Meervogels de winnaar (8-14). De wedstrijd van de heren in het verre Hippolitushoef was er één van de bete re. Een 8-5 voorsprong in de eerste helft werd vooral door schoten uit de tweede lijn omgebogen tot 9-8 ruststand. In de tweede helft bouwde Meervogels in de twintigste minuut een 11-14 voorsprong op. Daarna probeerde Tonegido alles te forceren. Meervogels bleef gedegen spe len. Rob Buur verzilverden vijf straf- worpen. De terugkeer van doelman Ronald Neelen is een versterking; sa men met Arjan v.d. Poorte heeft Meer vogels een prima keepersduo. Met vijf gewonnen wedstrijden op rij zijn de he ren met een sterke periode bezig (11-15). Een sterk gespeelde wedstrijd van de he ren junioren tegen het gerenommeerde Volendam. Voor rust te gehaast spel met veel balverlies en een 5-6 ruststand. Na de thee was de opdracht van trai ner/coach Albert Verzijde rust in de aanvallen te brengen en kansen te creë ren. Verdedigend lieten de junioren zien, dat wie de meeste doelpunten voorkomt ook de winnaar zal worden. Het sterke Volendam ondervond dit (11-19) HEILOO - Met een drukke receptie, aangeboden door de Rabobank Heiloo- Limmen, vierde de heer Kuijper zijn 25 jarig jubileum, 's Avonds was er in besloten kring nog een feestavond. Tij dens de receptie reikte de voorzitter de heer A. Groot „de" speld uit en noem de de jubilaris een gedegen mens. „Het is een pré voor zowel de organisatie als voor U, als iemand zolang bij je werkt". Op 1 januari 1968 begon Kuijper als hoofdkas bij de Boerenleenbank, toen nog gevestigd aan de Westerweg, en bleef daar vier jaar. Hij specialiseerde zich in verzekeringen en kwam vervol gens 2 dagen in Schoorl en 3 dagen in Heiloo te werken. In 1977 kwam de fu sie met de Raffeissenbank. Schoorl kwam toen te vervallen. „Ik vind het een ideale job" aldus Kuijper „alle di ploma's heb ik nu gehaald en als assurantie-adviseur voel ik me bij de Rabobank als een vis in het water en ik hoop de 40 jaar daar vol te maken". Fred Kienhuis speelt 'unplugged' in Buk Buk te Heiloo. HEILOO - Na Jan Paul van der Meij maakt Fred Kienhuis komende zaterdag zijn opwachting bij Buk Buk Unplug ged, de nieuwe maandelijke activiteit van jongerencentrum Buk Buk. De en tree van dit akoestische spektakel be draagt 5,00, aanvang rond 22.00 uur. Kienhuis - zanger, gitarist en componist van The Jack of Hearts - werd in '64 in Haarlem geboren. Op z'n 14e ontdekte hij de punkbeweging en daar startte zijn muzikale carrière. Met zijn eerste band The World War Rockers behaalt hij in '85 voor het eerst het vinyl. De twee ja ren erna volgde een periode van solo optredens, afgewisseld met zijn aandeel in de rockabilly-band The Black Slacks. Ondertussen vormt zich in zijn hoofd en op zijn cassettes een repertoire, een aan tal nummers dat later vorm zal vinden bij The Jack of Hearts. In december '87 treedt de band voor het eerst op. In de afgelopen vijf jaar hebben ze dit nog zo'n 399 keer overgedaan en zijn ze drie keer de studio ingedoken met als resul taat: 'The Jack of Hearts', 'Blue' en 'Favourite Pet'. Geen slechte score, maar er blijkt meer te zijn. Er blijft wel eens een nummer op de planken liggen en voor sommigen was er nog geen plek op het vinyl. Afgelopen zomer had de band vakantie. Fred niet, Fred ging door. Hij had zes nummers uit het stof te voorschijn ge haald en is ermee aan de gang gegaan. In oktober werden ze onder de naam 'The Kid' op CD gezet. Gelijktertijd startte Kienhuis zijn solotoer. Slechts gewapend met gitaar en stem speelt hij eigen nummers, werk van The Jack of Hearts en enkele klassiekers uit het gro te archief der popmuziek. Rauwe rock in pure akoestische versie dus. EGMOND - In de slotkapel te Egmond aan den Hoef speelt Klaas Govers op zondag 17 januari uit eigen werk en diri geert een ensemble dat enige van zijn liederen uitvoert. Klaas Govers werd opgeleid aan het Amsterdams Muzieklyceum, waar hij in 1975 afstudeerde. Van 1976 tot 1978 verbleef hij in Egmond aan den Hoef, waar zijn eerste composities ontston den: liederen op teksten van onder meer Kafka en Beaudelair: ook pianostukken zoals de Kapberg-cyclus, die nu in het programma is opgenomen. Dit concert zal de afsluiting vormen van de tentoonstelling onder de titel 'Sche pen', waarmee de Kapberg haar 20-jarig bestaan viert. De galerie is geopend van 13.30 tot 17.00 uur en is gelegen naast de slotkapel, waarin het concert om 15.00 uur aanvangt. De toegangsprijs bedraagt 10,00 inclusief koffie en koek. EGMOND - Meer dan 8.000 wed strijd- en recreatielopers kwamen afgelopen zondag naar Egmond aan Zee om deel te nemen aan de jaar lijkse halve marathon. Onder hen vele Heilooënaren, Limmers en Eg- monders. Zij behoorden niet tot de uiteindelijk snelsten, maar net zo goed moesten zij het gevecht met de wind leveren, vooral in het duintra ject. Langs zee hadden de deelne mers de wind min of meer in de rug: zeven kilometer over het natte zand met het lawaai van brekende golven aan hun linkerzijde. De jonge Bart Haazelager (11 jaar) uit Heiloo leverde in Egmond een prestatie van formaat. Moe maar voldaan kwam hij na 1 uur en 51 over de finish, waar hij diverse mensen in de bloemen werd gezet. De maandenlange voor bereiding samen met zijn vader werd zo beloond. Op de foto 's onder andere de druk te in de sporthal, waar men zich kon verkleden, de gezamenlijke war- ming-up, de kopgroep, die direct na de start ontstond en de grote druk te, die hierna volgde. Ondanks het slechte weer trokken vele duizenden toeschouwers naar Egmond om de sportieve prestaties in het algemeen en die van hun eigen favoriet in het bijzonder van nabij gade te slaan. De heer Kuijper (links) ontvangt de Rabobank-jubileumspeld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10