^tNTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo oS heiloo Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Stationsomgeving Heiloo .SitffooiicwtrMrrQ0 oqppPoD HEILOO - STATIONSOMGEVING - ONTWIKKELING8LOKATIE8 tf Inleiding. Zoals in eerdere edities van de Uitkijkpost al is aangegeven, is het college van burgemeester en wethouders voornemens voor het Stationsgebied en omgeving de bestaande bestemmingsplannen aan te passen aan de huidige en toekomstige gewenste situatie. Alvorens in te gaan op de beweegredenen om de herziening van een aantal bestemmingsplannen voor te bereiden verwacht het gemeentebestuur van u een grote inbreng tijdens de ontwikkeling van het nieuwe plan. Tijdens de informatieavond en ook daarna zijn suggesties en opmerkingen van u van harte welkom. Alleen door middel van samenwerking met u, als belanghebbende in het gebied, zal een geslaagd nieuw bestemmingsplan met een groot maatschappelijk draagvlak het levenslicht zien. Burgemeester en wethouders rekenen op u en zien u graag tijdens de informatieavond op dinsdag 26 januari a.s. Ook is er op dezelfde dag nog een zgn. 'inloop' ochtend. Vervolgens zullen er met de winkeliers en een aantal instellingen in het plangebied afzonderlijke gesprekken plaatsvinden. Hierna maakte de gemeente vervolgens de eerste planopzet, rekening houdend met de gestelde vragen en ingekomen suggesties. Daarna, en dat zal ongeveer 2 tot 3 maanden later zijn, wordt wederom een avond belegd om met u over deze eerste opzet te discussiëren. Indien blijkt, dat voor het plan voldoende bestuurlijk en maatschappelijk draagvlak aanwezig is dan zal worden overgegaan tot het officiële gedeelte; dat wil zeggen de echte bestemmingsplan procedure, zoals dat is opgenomen in de Wet op de Ruimtelijke Ordening dat begint met de inspraakronde en zal eindigen met de goedkeuring van het plan door Gedeputeerde Staten of de Kroon. Het spreekt voor zich, dat de commissie voor ruimtelijke ordening zowel in het informele als in het formele gedeelte van de planvorming wordt betrokken. Over de hele vervolgprocedure wordt u in de Uitkijkpost geïnformeerd. Wat is nu eigenlijk een bestemmingsplan en wat zit daar allemaal aan vast? Bestemmingsplan Een bestemmingsplan is een door de gemeenteraad vastgesteld plan, waarin staat wat de verschillende gebieden en terreinen in de gemeente voor bestemming moeten krijgen. Dus bijvoorbeeld woningbouw, bedrijventerrein of winkelbestemming of openbaar groen. Het bestemmingsplan leidt voor de burgers niet tot verplichtingen, maar geeft aan wat wel en niet mag. Er kunnen allerlei voorschriften worden gegeven voor de maximale hoogte van de huizen, de minimale afstand tussen de huizen en voor bijvoorbeeld het gebruik van terreinen en gebouwen. Het bestemmingsplan bepaalt niet alleen het gebruik van grond en gebouwen, maar is ook een toetssteen voor het verlenen van bouwvergunningen of aanlegvergunningen. bestemmingsplan is er gelegenheid voor inspraak. 2. Het ontwerpbestemmingsplan ligt een maand voor iedereen ter inzage: voorts is er gedurende deze termijn de gelegenheid voor een ieder om bezwaren te maken bij de gemeenteraad. 3. De raad stelt het bestemmingsplan vast binnen twee of vier maanden na de inzage. 4. Het bestemmingsplan komt daarna weer gedurende een maand ter inzage; gelegenheid om bezwaren te maken bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor degenen, die eerder bezwaren Stationsomgeving Het gaat heel globaal om het gebied, zoals dat is aangegeven op bijgaande situatieschets. Bouwstenen 1. De gemeenteraad heeft op 9 januari 1992 de detailhandelsstructuur Heiloo vastgesteld. De gemeente wil zich graag inzetten om het Stationscentrum wat te verlevendigen; dit kan door het wandel-'' en winkelklimaat te verbeteren door het nemen van maatregelen op het gebied van de infrastructuur, maar het kan ook door mogelijkheden te scheppen het aantal winkels in deelgebied I te vergroten (zie kaart). Omdat het totale aantal winkels, dat thans is gelegen in het plangebied, niet mag toenemen zal deze concentratie van winkels alleen kunnen worden bereikt door verplaatsing van winkels van buiten het stationscentrum naar dit centrum. Eveneens zal de vestiging van een supermarkt op een centrale plaats mogelijk worden gemaakt 2. In de conceptmeerjarenopzet dorpsvernieuwing is aangegeven, dat de gemeente wordt geconfronteerd met de leegstand van enkele scholen aan de Pastoor v5n Muijenweg (Maria Lidwinaschool en Agnesschool). Om aan deze lokaties een zinvolle bestemming te geven, wordt gedacht aan ouderenhuisvesting en andere doelgroepen overeenkomstig de doelstellingen in het eerder door de raad vastgestelde volkshuisvestingsplan. Bij een bepaalde vorm van (zorg)wonen zal vervangende nieuw bouw voor de huidige voorziening voor het Ouderenwerk (Het Trefpunt) worden betrokken. De huidige lokatie van Het Trefpunt zou dan beschikbaar kunnen komen voor woningbouw. Voorts ligt in de bedoeling nabij het verzorgingshuis Overkerck een achttal niet meer te verbeteren woningen te vervangen door 17 woningen. Bestemmingen Een groot gedeelte van het aantal bestemmingen zal onveranderd blijven; dat wil zeggen bestemmingen overeenkomstig het huidige gebruik. Onder het 'kopje' Bouwstenen hebben wij uiteengezet, dat voor enkele gebieden de bestemming zal worden aangepast aan de hand van de toekomstige situatie. Uitnodiging Het gemeentebestuur nodigt u van harte uit voor de Informatieavond over de herziening van de bestaande bestemmingsplannen voor het Stationsgebied en omgeving. De avond wordt gehouden op dinsdag 26 januari 1993 om 20.00 uur in Het Trefpunt. Voor belangstellenden die liever op de dag informatie willen krijgen is er op dezelfde dag een inloopochtend gepland van 10.00 - 12.00 uur, eveneens in Het Trefpunt. Waaruit bestaat zo'n bestemmingsplan Allereerst uit kaarten, plattegronden, waarop duidelijk staat voor welke bestemming(en) het bedoelde gebied (of bouwwerk) mag worden gebruikt. De bijbehorende voorschriften sluiten hierop aan. Verder staat erin welke algemene vrijstellingen er zijn en op welke terreinen nog nadere eisen gesteld kunnen worden. Hoe komt een bestemmingsplan eigenlijk tot stand hebben gemaakt of bezwaren hebben tegen mogelijke door de raad aangebrachte wijzigingen. 5. Gedeputeerde Staten beslissen binnen 3 maanden of 6 maanden op het verzoek om goedkeuring. 6. Tenslotte is er nog een mogelijkheid voor Kroonberoep. Zoals dat bij u ook vast het geval zal zijn komt het bij de ruimtelijke ordening eigenlijk voortdurend neer op het maken van een keuze en dan niet eens en voor altijd, maar steeds weer. Dit geldt ook voor de Stationsomgeving. 1. Tijdens de voorbereiding van het Zorg voor kinderen, zorg voor milieu Vrijwilligers gevraagd voor Vluchtelingenwerk Kinderkookcafé Karwei bouwmarkt verlengt openingstijd Ingezonden Hatha yoga Praktische PR PAGINA 4 UITKIJKPOST 20 JANUARI 1993 Omotvlns Talpunt Ontwlkkellngs locaties Plangrens Grens v/h vigerende bestemmingsplan "Stationsgebied" HEILOO - Eén van de eerste zaken die aan de orde zijn, in de eerste jaren van een kinderleven zijn de luiers. Een arti kel wat in onze cultuur zeer oud is en de laatste tijd nogal wat veranderingen on dergaat. Nu het bewustzijn rond het milieu is toegenomen, komen veel ge woontes op de helling te staan, zoals bijv. de wegwerpluier. Kosten en de belasting voor ons milieu zijn hiermee gemoeid. In de kleine 2 a 2,5 jaar dat uw baby wegwerpluiers ge bruikt kost dat tussen de 2500 en de 3000 gulden. Er moeten voor het papie ren vulsel in de luier 3 naaldbomen per kind worden gekapt. Tenslotte duurt de vertering van een wegwerpluier circa 500 jaar, wat gezien het veelvuldig ge bruik een aardige belasting zal worden. Feiten waar ik dan toch van schrik en me weer even na doet denken. Voor de mensen die ook tot daden over willen gaan zijn er katoenen, dus was- bare luiers welke voldoen aan de eisen van deze tijd. Met een goede pasvorm (welke weer verbeterd is), een gemakke lijke klittebandsluiting, een inleg om het absorptie vermogen te optimaliseren biedt de Noppie-luier u een prima alter natief voor de wegwerpluier. De kosten van de katoenen luiers zijn niet gering, een soort investering. Wanneer u 10 lui ers van één maat aanschaft, heeft u dit bedrag in vergelijking met de wegwer pluiers in 5 tot 7 weken terugverdiend. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Kinderkroon, Westerweg 185, Hei loo (zie ook de advertentie van deze week). ALKMAAR - De Vluchtelingen Werk groep AZC Alkmaar ziet zich voor een toename aan werkzaamheden geplaatst. Er is daardoor een grote behoefte aan extra vrijwilligers ontstaan. De vereniging Vluchtelingenwerk AZC Alkmaar is de plaatselijke afdeling van de landelijke vereniging Vluchtelingen werk Nederland en werkt hoofdzakelijk in het asielzoekerscentrum De Vluch- thoef. De werkzaamheden worden, in samenwerking met het Buro voor Rechtshulp, gedragen door vrijwilligers die aktief zijn in de direkte begeleiding van asielzoekers en vluchtelingen. Het gewijzigde Nederlandse toelatings- en opvangbeleid heeft ook in Alkmaar •geleid tot een aanpassing van het vluch telingenwerk. Dat betekent tevens de uitbreiding van het aantal taken op het gebied van de dienstverlening aan de be woners van De Vluchthoef. Lag het ac cent vroeger op de begeleiding van asielzoekers tijdens de procedure voor het verkrijgen van een vluchtelingensta tus of een vergunning tot verblijf, in de huidige situatie betreft de dienstverle ning bovendien het helpen oplossen van vragen op maatschappelijk gebied. De vragen waarmee Vluchtelingenwerk Alkmaar wordt geconfronteerd betref fen ondermeer gezinshereniging, paspoorten, rijbewijzen, discriminatie, sociale dienst, migratie, terugkeer, on derwijs, werk en kinderbijslag. De ondersteuning die vrijwilligers aan asielzoekers en vluchtelingen bieden, komt voort uit inzet en betrokkenheid én uit ervaring en deskundigheid. De in houdelijke en organisatorische kennis en vaardigheden van de groepsleden worden ondersteund door regelmatig te rugkerende scholings- en trainingspro gramma's. Werken met vluchtelingen vraagt een grote inzet, maar biedt anderszijds de mogelijkheid in kontakt te treden met mensen uit tal van landen in alle wereld delen. Wie zich gemotiveerd voelt, kan voor het aanvragen van een informatie pakket terecht bij Vluchtelingenwerk, Buro Centrale Opvang, Kaap Hoorn- dreef 42, 3563 AV Utrecht, tel. 030-625244. Voor mondelinge informa tie: tel. 072-150385. HEILOO - Op zaterdag 13 februari start in de ruimte van de Stichting Cen trum Metamorphose aan de Westerweg 185 te Heiloo een kookcursus voor kin deren vanaf 4 jaar. Gedurende vier za terdagmiddagen gaan we op kookavon- tuur en leren waar de aardappel van daan komt, hoe brood wordt gebakken, waar appels groeien enzovoort. Op elke bijeenkomst wordt door de kin deren eenvoudig gekookt of gebakken, bijvoorbeeld een echte taart, appel moes, brood. Koken is natuurlijk ook spelen. Alle kinderen vanaf vier jaar zijn welkom, ook kinderen met een dieet of kinderen waarbij andere pro blemen een rol spelen. De vier zaterdagmiddagen zijn: 13 en 20 februari en 6 en 20 maart van 14.00 tot 17.00 uur. De kosten voor het kinder kookcafé bedragen 60,00 inclusief kosten voor creatief materiaal, eten en drinken. Voor 32,50 kan een duur zaam en goed bruikbaar kook- en bakmateriaal-pakket voor kinderen worden aangeschaft (met 20% korting beschikbaar gesteld door De Kinder kroon in hetzelfde pand). Voor meer inlichtingen kan contact worden opgenomen met Lilian Hoogen- doorn, begeleidster van het Kinder kookcafé, tel. 023-330337. Ook kunt u meer informatie krijgen bij de kinder winkel De Kinderkroon, Westerweg 185. Inschrijving voor deze activiteit kan bij de Stichting Centrum Metamorphose door overmaking van 60,00 (excl. pakket) of 92,50 (incl. kook- en bak- pakket) o.v.v. 'Kinderkookcafé' en de naam van de deelnemer (ster), vóór 7 fe bruari op gironummer 1764976 van de Stichting Centrum Metamorphose, Westerweg 185, Heiloo (tel. 072- 338446) of door contante betaling in de winkel De Kinderkroon. HEILOO - De vestigingen van de Kar wei bouwmarkten zijn vanaf maandag 18 januari op werkdagen een half uur langer - dus tot 18.30 uur - geopend. Deze service biedt de consument gele genheid ook na het werk doe-het-zelf aankopen te doen. Ook op maandag ochtend zullen de bouwmarkten al om 12.00 uur openen in plaats van 13.00 uur. De openingstijden van de koopa vond blijven ongewijzigd. Verkeersplan HEILOO - Op 6 januari is fase 3 van het Verkeersplan in de raadscommissie besproken. Het verkeersplan beoogt een aantal verkeersproblemen in Heiloo op te lossen. Helaas heeft het college er voor gekozen om deze problemen op te lossen door elders problemen te creëren. In het verkeersplan wordt namelijk Het Malevoort tot een onderdeel van de hoofdwegenstructuur bestempeld en zal als zodanig een onderdeel vormen van een westelijke ringweg die een verbin ding vormt tussen de Kennemerstraat- weg en de Zeeweg. Het Malevoort zal doorgaand verkeer (waaronder ook zwaar verkeer) van Kennemerstraatweg naar Egmond en vice versa moeten gaan verwerken. Het Malevoort leent zich echter niet voor een toename van de ver keersintensiteit en geluidbelasting. De stedebouwkundige opzet van de wij ken langs het Malevoort is zodanig dat vrijwel alle woningen met de tuinzijde naar de weg gericht zijn. Door de hoge re geluidbelasting wordt het gebruiksge- not beperkt, men zit zowel in de tuin als in de woonkamer altijd direct in het la waai van de passerende auto's. In feite is de huidige geluidoverlast al te hoog. Ook zal het Malevoort een ernstige bar rière gaan vormen tussen Boswijk/de Ronge en de aangrenzende woonwijken met alle consequenties van dien. Ten einde op de ene plek een veilige situatie te bereiken wordt in één van de kinder rijkste gebieden van Heiloo een verkeer- sonveilige situatie gecreëerd. Net nu sprake is van een fusie van de openbare basisscholen in Plan W&t waardoor juist meer kinderen Het Malevoort da gelijks moeten gaan oversteken. De plannen druisen ook tegen het tot nu toe door de gemeente gevoerde beleid in! Het Malevoort (en ook de Vennewa- tersweg) is door de gemeente aangelegd als wijkontsluitingsweg en niet als hoofdweg! Omdat 'Wie zwijgt stemt toe' helaas nog altijd geldt roepen wij iedereen op tegen deze plannen bezwaar aan te teke nen bij het gemeentebestuur. Ook kunt u met ondergetekende contact opne men: Rien Boterman, Boswinde 10, 1852 XH Heiloo, tel.338187 (na 19.00 uur) HEILOO - Het woord Yoga betekent oorspronkelijk 'samenvoegen'. Door middel van fysieke oefeningen wordt geprobeerd een verbinding tussen li chaam en geest te verwezenlijken. Yoga is een veelomvattend systeem. Er zijn veel verschillende benaderingswijzen. Er wordt gewerkt vanuit het systeem geïnspireerd door B.K.S. Iyengar. Over een periode van meer dan 50 jaar heeft B.K.S. Iyengar een opzienbarende vernieuwing en inspirerende benadering ontwikkeld van de klassieke Hatha Yo ga. Door terug te grijpen naar de wor tels van de Yoga heeft hij de oude Yoga kunst gerevitaliseerd. Zijn benadering benadrukt het ontwikkelen van (inner lijke) kracht en soepelheid, evenwicht en concentratie, voortkomend uit het constante en evenwichtige beoefenen van Yoga. Kenmerkend voor deze ma nier van werken is de persoonlijke aan dacht voor de individuele behoefte. Deze vitale en sprankelende benadering van Hatha Yoga is een krachtige en ver frissende methode om in deze tijd open en sterk met beide benen op de grond te staan, zich zelf te zijn en te houden van het leven. Opgave en informatie: Miri am Imming, tel. 072-338770. HEILOO - Op dinsdag 26 januari gaat bij Instituut De Wester voor de tweede maal een cursus Praktische PR van start. Een praktijkgerichte cursus van zes bijeenkomsten, waarin onderwerpen aan de orde komen als 'Waaraan moet een goed persbericht voldoen', 'Wat is doelgericht adverteren' en 'Hoe maak ik een publiciteitsplan'. Doel van de cursus is de deelnemers in zicht geven in de manier waarop zij een positief beeld van hun bedrijf, onderne ming of vereniging kunnen uitdragen. Natuurlijk worden de basisbeginselen van public relations en reclame behan deld, maar het accent ligt op het verwer ven van praktische wetenswaardigheden en vaardigheden. Docente is Marjolein Voorberg, die ruim vijftien jaar werkzaam is als jour nalist en pr-adviseur. Als zelfstandig ondernemer kent zij de vragen en wen sen van het bedrijfsleven met betrek king tot PR van binnenuit. De cursus Praktische PR wordt op zes achtereen volgende dinsdagavonden (van 20.00 tot 22.30 uur) gegeven in de lesruimte van Instituut De Wester in Alkmaar, Ruusbroechof 37. Voor informatie en/of aanmelding kunt u bellen met De Wester, tel. 072-128709.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4