Informatierubriek van de gemeente Heiloo gS heiloo Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Hinderwet Heiloo houdt zicht op de weg Ophaalkalender gemeente Heiloo Bomendunplan 1992-1993 Commissie Financiën en Personeelszaken Rijbewijs: klaar terwijl u wacht Rijbewijzen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Burgerlijke stand Gemeente Heiloo Officiële start Europees Jaar van de Ouderen in Heiloo Aanleg beplanting De Sonneveld, De Stuifbergen en deel Ypesteinerlaan (Ypestein ll-Zuid) Nieuw bouwplan DE KANKERBESTRIJDING DOET MEER. BLIJF GEVEN' PAGINA 6 UITKIJKPOST 20 JANUARI 1993 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 8 januari 1993 en 15 januari 1993 op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, positief hebben beschikt onder een aantal voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: - Nidrac B.V. voor het in werking hebben van een metaal- en plastificeerbedrijf (zgn. revisievergunning) op het Industrieterrein Oosterzij-zuid 9-13. - Fa. Baas en Meysen voor het oprichten en in werking hebben van een Aannemersbedrijf Grond- en Kabelwerken op De Hoefsmid 14. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 20 januari 1993 tot en met 22 februari 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden tot en met 22 februari 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 12 februari 1993 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Heeft U een ophaalkalender van de gemeente Heiloo ontvangen? In de afgelopen weken is huis aan huis de kalender bezorgd, waarop een aantal activiteiten van de afvalophaaldienst zijn vermeld. Dit betreft o.a.: - ophaaldagen groene en grijze rolemmers; - dagen, waarop de rolemmers worden schoongemaakt; - aanpassingen van het ophaalschema bij vrije dagen; - informatie over inzameling klein chemisch afval, grof huisafval, glas, papier en textiel. Deze kalender is door een organisatie bezorgd, die rekening houdt met de wens van bewoners om geen ongeadresseerd drukwerk te ontvangen. Bij deze woningen is door ons via een extra bezorging toch een kalender gebracht. Het is mogelijk, dat een enkele woning is overgeslagen. In dat geval kunt u deze kalender alsnog op het gemeentehuis afhalen 's morgens tussen 8.00 en 12.30 uur. 'Groenpraat' van de afdeling Groen en Landschap Heiloo wordt gekenmerkt door haar waardevolle laanbeplantingen en bomenbestand. Destijds zijn de nog jonge bomen opzettelijk op een kleine onderlinge afstand geplant om binnen enkele jaren reeds een laan te krijgen. Het dunnen van bomenrijen of bomen in beplantingsvakken is iets waar veel mensen moeite mee hebben. Het lijkt zonde dat mooie, gezonde bomen moeten verdwijnen. Vaak staan de bomen te dicht op elkaar, waardoor zij in hun groei worden belemmerd en niet tot volle wasdom kunnen komen. Tevens zijn bomen geplant op plaatsen, waar zij overlast zijn gaan veroorzaken voor bewoners, verkeer, verhardingen en kabels en leidingen. Het kappen van bomen die dood zijn, ziek of in een zodanige slechte staat verkeren dat zij gevaar opleveren voor de directe omgeving, is voor iedereen begrijpelijk en aanvaardbaar. Ook worden de snelle groeiers verwijderd om de langzamere, sterke en duurzame soorten voldoende groeiruimte te geven. Bomen kunnen kaprijp zijn, d.w.z. dat zij een dusdanige leeftijd hebben bereikt in relatie tot de stam en kroonontwikkeling, dat verder handhaven niet meer verantwoord is. Wortels van bomen kunnen verhardingen dusdanig opdrukken, zodat dit gevaar oplevert voor voetgangers en verkeer. Klachten Niet iedere boom wordt als welkom ervaren. De klachten over het ontnemen van zonlicht of uitzicht en overlast door aantastingen van ziekte en plagen zijn ^alrijk. Bij de klachten over bomen moeten belangen worden afgewogen. Gaat het bijvoorbeeld om het ontnemen van zonlicht of uitzicht, dan helpt snoeien of dunnen De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op woensdag 20 januari om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Het eerste deel van de vergadering is een gecombineerde vergadering met de commissie Milieu en educatie. Op de agenda staat het volgende punt: Herinrichting centrumgebied In aansluiting op deze gecombineerde vergadering zal de reguliere vergadering van de commissie Financiën plaatshebben. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Notulen vergadering 10 december 1992 2. Ingekomen stukken en mededelingen: a. planningen gemeenterekening 1992 en begroting c.a. 1994; b. goedkeuring gemeentebegroting 1993; c. garantie woningbouwlening Algemene Woningstichting; d. omzetbelasting op kosten gemeentehuis; e. verhoging milieupremie oud papier; f. staat F (liquiditeitspositie januari); g. overschrijdingsregeling voortgezet onderwijs (MAVO). 3. Regiozaken: a. begroting 1993 Vuilverwerkingsinstallatie Alkmaar e.o.; b. 1e en 2e begrotingswijziging SNK 1993; c. subsidieverzoek Stichting 'Vrienden van de Vijfhoek'. 4. Begrotingswijzigingen: a. voorbereidingskrediet renovatie gymlokaal Slimpad f 14.000,- t.l.v. jaarschijf 1993 meerjarenbeleidsplan); b. overboeking van 1992 naar 1993 van f 20.000,- compensatie salariskosten in algemene uitkering gemeentefonds; c. diverse correcties op gemeentebegroting 1993 (per saldo f 6.185,- positief effect); d. krediet civieltechnische werkzaam heden bij uitbreiding Brunogebouw (t.l.v. toekomstige exploitatie stads- en dorpsvernieuwingsplan). 5. Verkoop strook grond aan fam. Den Bandt. doorgaans. Als dat niet of niet meer mogelijk is, of snoeien of dunnen zou tot een onaanvaardbaar beeld leiden, dan kan de overlast niet worden weggenomen. In dat geval wordt/worden de klager/s geïnformeerd over de achtergronden van het genomen besluit. In het kader van de uitvoering op het vervolg van het meerjarenplan zal ook in het winterseizoen 1992-'93 de laan/boombeplantingen langs een aantal wegen in de gemeente worden gedund. Naast reeds eerder genoemde redenen als het veroorzaken van overlast, spelen toch ook technische redenen een rol om tot dunning over te gaan. De plannen hiervoor liggen op het gemeentehuis van 20 tot 27 januari 1993 ter inzage op de afdeling Groen en Landschap, van 8.30 uur tot 12.00 uur. De direct betrokken bewoners zullen voor de start van de uitvoering der werkzaamheden via een brief hiervan op de hoogte worden gesteld. De plannen behelzen de volgende objecten: Kennemerstraatweg Munnickenhof Heersmeeth De Kandelaar 72 t/m 82 Laan van Muijs 14/16 achterzijde Het Malevoort Pastoor van Muijenweg Vrieswijk t.o. 7 Schuine Hondsbosschelaan achter 41-43 en 26-28 De Achtkant Slimpad/Breedelaan 1-1 a Keldercroftlaan t.o. 6 Brasemcroftlaan t.o. 3, 9, 19 en 23. Het ligt in de bedoeling de dunningswerkzaamheden uit te voeren met eigen personeel en machines. Waar het frezen van boomstronken noodzakelijk is, zal dit - gezien de specialistische machines die daarbij nodig zijn - worden uitbesteed. Er wordt verder op dezelfde wijze gewerkt als tot nu toe. 6. Opnieuw vaststellen (handhaven) van grondprijs bedrijventerrein De Oude Werf. 7. Vaststelling jaarrekening en subsidie 1990/91 Stichting Volksmuziekschool v Heiloo. 8. Rondvraag. Op 22 januari 1993 wordt er op de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo om 12.15 uur een eerste rijbewijs 'klaar terwijl u wacht'-stijl afgegeven. De afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo is sinds kort toegerust met apparatuur, waarmee rijbewijzen snel kunnen worden klaargemaakt en afgegeven. Ook is er voldoende personeel om dit te realiseren. Het gemeentebestuur hoopt met deze 'klaar terwijl u wacht'-service het publiek snel(ler) te voorzien van een rijbewijs. In tegenstelling tot eerdere berichten zullen per 1 januari 1993 oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986 met zogenaamde ringetjes door de pasfoto's). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 januari 1993 dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij-examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) kunnen ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, daq kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend Mariënstein 145, B. Rem - vergroten van de garage. Westerweg 43, H.G. Vlug - bouw dakkapel. Kennemerstraatweg 146, A.B.W. Mintjes - bouw dakkapel. Op de Wieken 23, H.M. de Groot - bouw dakkapel. Molenweg 5, A. Meiboom - vergroten van het woonhuis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 240). Degene die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder nummer 313 217 of 313 240. Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De heer Wim Klein Schiphorst zal de expositie op 14 januari openen om 16.00 uur. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. GEBOREN: Pieter M. L. z.v. Hans Gimbel en Annie R. Kruit; Tristan, z.v. Gerardus N. Schouten en Petra C. S. Felix; Simon z.v.: Wim Veen en Petronella M. de Wit; Wessel B. z.v.: Peter Gras en Catharina M. M. Dorrestein; ELDERS GEBOREN: Melissa A. d.v.: Theodorus J. Beers en Patricia Wielenga; Roos, d.v.: Jan P. Koster en Anna M. E. Groot; Nicoline A. W. d.v.: Wouter J. Dammers en Francisca A. J. M. van der Wegen; Kaira C. d.v.: Hendrikus van der Pal en Catharina E. Baumhauer; Timoty J. M. z.v.: Cornelis M. Vredevoort en Adriana A. M. Geerts; Johannes C. z.v. Wilhelmus H. M. Sinnige en Afra C. de Zeeuw; Björn z.v.: Hendrik M. Elsman en Ingeborg van Staverden. ONDERTROUWD: Alain J. C. G Delaplace en Michaële M. Visser; Franciscus J. Hekker en Peggy Runtuwene; Cornelis L. Kaandorp en Wilhelmina M. van Veen; Pieter G. Stevenson en Esther R. M. Beentjes. OVERLEDEN: Dirk Bos; Agatha C. Bus, w.v. Konijn. Berend J. Hofman. Catharina Schut, w.v. Kops. Maria M. T. B. Moolhuijsen. Anna C. Bellekom, w.v. Schoonhoven. Willem J. van Blijderveen. Gijsbertus J. van Vemde. ELDERS OVERLEDEN: Kornelia Karei, wv Blokdijk. Op 25 januari 1993 zal in Nederland en ook in Heiloo de officiële start zijn van het Europees Jaar van de Ouderen. Hoofddoel van zo een Europees Jaar is de positieve bijdrage van ouderen aan de samenleving te belichten en internationale solidariteit tussen de generaties te bevorderen. Daarnaast dient het ook om ons bewust te maken van de uitdagingen, die het ouder worden van de bevolking met zich meebrengt. In Heiloo vindt de officiële start plaats op 25 januari 1993 van 15.30 - 17.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De bijeenkomst is voor genodigden, waaronder directeuren en besturen van instellingen en organisaties, die zich met de ouderen in onze samenleving bezighouden. Gedurende het gehele jaar 1993 zult u op de hoogte worden gehouden van alle mogelijke aktiviteiten, die voor en door ouderen in het kader van het Europees Jaar van de Ouderen zullen worden georganiseerd. Informatie hierover kunt u lezen in de informatierubriek op de gemeentelij ke pagina in de Uitkijkpost. Een groenbericht van de afdeling Groen en Landschap. De komende week zal in Ypestein ll-Zuid worden begonnen aan het beplanten van de heestervakken en het aanbrengen van de bomen. De plannen hebben daartoe van 2 december t/m 9 december 1992 ter inzage gelegen op het gemeentehuis bij afdeling Groen en Landschap. De voorbereidende werkzaamheden, zoals het uitzetten van de bomen door middel van palen, het maken van plantgaten e.d., zijn afgelopen week gestart. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer C.Th.-Langedijk te Heiloo voor het bouwen van een garage-berging op het perceel Stationsweg 70 Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 21 januari 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nummer 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Help mee aan verbetering van de behandeling van kankerpatiënten. Blijf geven, alstublieft. KANKERBESTRIJDING NEDERLANDSE BANKREK.: 70.70.70.007,POSTBANK 26000.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6