Informatierubriek van de gemeente Heiloo I c^NTf GV| HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Gladheidsbestrijding Sportweekends Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Vergadering gemeenteraad Heiloo op 4 februari 1993 Heiloo houdt zicht op de weg Aanleg beplanting omgeving het complex 'De Kring' te Ypestein Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Nieuw bouwplan Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Stationsomgeving Informatie-avond druk bezocht Ingediende bouwaanvragen PAGINA 4 UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 1993 Wat doet de gemeente bij gladheid of sneeuw? Wanneer er sneeuw valt of gladheid optreedt, wordt direct op de belangrijkste wegen gestrooid om de wegen op een veilige manier berijdbaar te houden. Deze wegen zijn aangegeven op bovenstaand kaartje: hier wordt dagelijks gestrooid. Zo wordt ervoor gezorgd dat de afstand van nagenoeg iedere woning tot een redelijk berijdbare weg maximaal 300 meter is. Niet alle wegen staan (volledig) op deze kaart: - op de Ken nemerstraatweg, de Kanaalweg, de Vennewatersweg, de Westerweg en de Hoogeweg worden gestrooid tot de gemeentegrenzen; - op de Nijenburgerweg wordt gestrooid tot de Boekelermeerweg; - op Het Maalwater wordt gestrooid tot het fietspad; - op de Oosterzijweg wordt gestrooid tot de Lagelaan; Ook dit jaar organiseert Sportservice Noord- Holland een aantal Sportweekends voor jeugdleden van sportverenigingen in de leeftijd van 16 tot en met 20 jaar. Deelname aan de weekends is kosteloos, met uitzondering van de vervoerskosten. Een van de doelstellingen is de sportjeugd enthousiast te maken om taken binnen de vereniging te verrichten. Ben je geïnteresseerd, dan kun je contact opnemen met het secretariaat van je club of vereniging of met het gemeentehuis, afdeling Welzijn, de heer Presburg, telefoon 313 164. - op de Runxputteweg wordt gestrooid tot de Kapellaan; - bovendien wordt gestrooid op de Lagelaan (tussen de Oosterzijweg en de Kennemerstraatweg) de Boekelermeerweg, de Kapellaan, de Rector Frederiklaan en de Van Foreestlaan. Wanneer deze route gedaan is, wordt (alleen tijdens normale werktijden) nabij winkelcentra, openbare gebouwen en verzorgingshuizen gestrooid. Tenslotte volgen dan, afhankelijk van de omstandigheden, de woonstraten. Hier wordt niet snel gestrooid, omdat rekening wordt gehouden met de speelfunctie voor de jeugd, en omdat we het milieu zoveel mogelijk willen sparen. Wat wordt er gedaan voor de fietsers? Direct nadat de route volgens bovenstaande kaart is gestrooid, worden de belangrijkste fietsroutes gedaan. Dit zijn: Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. - de fietspaden langs de Kanaalweg, Zeeweg en Kennemerstraatweg; - de Westerweg van de Kerkelaan tot de gemeente Alkmaar (dus door het Heilooër Bos); - de Rector Frederiklaan; - de Van Foreestlaan. Deze route wordt dagelijks gereden. De overige fietspaden hebben een lagere prioriteit, en worden daarom alleen tijdens normale werktijden gestrooid. Wat we verwachten van de inwoners... Bij sneeuw of gladheid verwachten wij dat u het trottoir voor uw huis zo goed mogelijk schoonmaakt zodat voetgangers veilig kunnen lopen. Heeft u nog vragen? Wanneer u vragen heeft over de sneeuw en gladheidsbestrijding kunt u bellen met de heer Tieleman, telefoon 313 202. vanaf 21.00 uur OPENBAAR In verband met de installatie van de heer F.G. Mencke als gemeente secretaris in de raadsvergadering van 4 februari aanstaande zal de vergadering in twee delen worden gesplitst. De installatie zal plaatsvinden van 20.00 - 20.30 uur waarna de vergadering tot 21.00 uur zal worden geschorst. Om 21.00 uur wordt de vergadering heropend en is deze voor het publiek toegankelijk, dus openbaar. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Een 'Groenbericht' van de afdeling Groen en Landschap. In februari 1990 is het beplantingsplan voor de omgeving waar nu het scholencomplex annex buurthuis De kring gesitueerd is, uitgevoerd. De vernieuwde inrichtingsplannen zijn tijdens de informatie-avond, gehouden op 24 juni 1992, getoond. Op deze avond is het ruimtelijk beeld van de omgeving besproken. De plaats en grootte van de bomen, en ook de heestervakken waren op de plannen aangegeven. De aanpassingen, die hebben plaatsgevonden door de bouw van het complex 'De Kring', hebben gezorgd voor verwijdering van enkele bomen en heestervakken. De bouw van het scholencomplex en wijkcentrum is gereed. Enkele maanden geleden zijn de grasdelen ingezaaid en deze hebben al een groen aanzien. Voor de plaatsbepaling en de grootte van de bomen is het opstellen van de bomenstructuur bepalend geweest. Alle bomen in en rondom het complex 'De Kring' zijn aangewezen als structuurbomen. Het reeds beplante deel rondom het complex 'De Kring' is een groengebied, dat ingericht is met beplanting die hier van oorsprong thuishoort. De beplantingssoorten van de nieuwe heestervakken is hiervan afgeleid. De gemiddelde hoogte van de hoge heestervakken zal in de komende jaren 1.50 tot 4.00 meter worden, de lage heestervakken 0.50 tot 1.50 meter. In de lage beplanting komen solitairen (enkele hogere beplanting), zodat verfraaiing van het gebied optreedt. De solitairen zijn gekozen aan de hand van hun sierwaarden. Gelet is op de bloei- en bladkleur, bloeitijd, herfstverkleuring, groenblijvend of niet etc. De beplantingsplannen van het gebied rondom het complex 'De Kring' zullen ter inzage liggen van 3 tot 10 februari 1993 van 8.30-12.00 uur op het gemeentehuis, afdeling Groen en Landschap, kamer 124. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 9 februari 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De agenda is tijdens het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. De behandeling van het schetsontwerp centrumgebied 't Loo en omgeving in samenhang tot het nemen van een voorbereidingsbesluit zal niet in deze vergadering plaatsvinden, maar naar alle waarschijnlijkheid in de vergadering van 9 maart aanstaande. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer A. Spaans te Heiloo voor het vergroten van de woning door middel van een serre op het perceel Bergeonstraat 11. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 4 februari 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen en positief bevonden meldingen verleend Westerweg 295, R.B. Bosman - vergroten werkplaats. Westerweg 329, M. de Moei - bouw dakkapel. Westerweg 331, J. Kuijs - bouw dakkapel. Kennemerstraatweg 242, Th.L. Westerhuis - bouw serre. De Waard 145, W.N. van Gelderen - bouw garage. Vrieswijk 199, H.C. op den Velde - vergroten woning. De Waard 28, J. de Vries - bouw dakkapel. Wentholtlaan 6, P. Zuurbier - bouw dakkapel. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 240). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 240. De informatie-avond van de gemeente Heiloo op 26 januari jl. over de herziening van de bestemmingsplannen voor het stationsgebied e.o. is zeer druk bezocht. Veel belangstellenden waren naar 't Trefpunt gekomen om zich te laten informeren door de gemeente ovèr de veranderingen, die er in het gebied kunnen komen. Doordat leegstaande scholen zullen verdwijnen ontstaat de mogelijkheid nieuwe ideeën te ontwikkelen bij het maken van nieuwe bestemmingsplannen. Vele suggesties zijn op de avond zelf en de dagen erna binnengekomen. In een volgend nummer van de Uitkijkpost zullen de reacties gebundeld worden aangegeven. Voor de bewoners in de gebieden waarvan het bestemmingsplan wordt gewijzigd, de omgeving van het station, 't Trefpunt en de Pastoor van Muijenweg, wordt na de beoordeling van de suggesties weer een informatie-discussieavond belegd. Dan voor elk van de drie gebieden afzonderlijk. Via deze rubriek van de Uitkijkpost zult u hierover nader worden geïnformeerd. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Het Zevenhuizen 7, H. Oerlemans - veran deren woning. Nijverheidsweg 17, Mirron B.V. - vergroten kantoor. Het Hoekstuk 1, ABN/AMRO N.V. - GEA ruimte naast entree. Oosterzijweg 38, J. Rijkhoff - plaatsen woning garage. De Kleine Kanne, Dhr. Van Strien - plaatsen garage/berging. Kanaalweg 2, R.S.M. van Hulst - vernieu wen woonhuis. TOEKOMSTIGE UITBREI0IN0EN "YPESTEIN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4