Agenda Limmen Culturele compagnie Teenage Dance Club Poetry met Chabot Spanjer in Buk Buk 60 jaar Bouw en Houtbond F.N.V., Limmen Politieberichten m Mi Het Bonhoeffercollege: een bijzondere school T.T.V. Rozing meubelen Heiloo Ypsalon Info Lantaarnpaal op zonne- energie? Kinderjury van start De top start goed bij oppositie Seniorenvakantieweek in Luykgestel N.Br. Metaal en elektrotechniek organiseert grootste schoolexcurise van Nederland Avak Candlelight-concert V oorlichtingsbijeen komst: aanpassen van de levensstijl bij kanker Handbal Meervogels 60 PAGINA 6 UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 1993 HEILOO - De Culturele Compagnie, organisatie- en adviesbureau voor cultu rele excursies, presenteert haar voor jaar sprogramma 1993. Het programma opent met een bezoek aan de Rietveldtentoonstelling in het Centraal Musuem te Utrecht op zater dag 13 februari 1993. Voor het eerst sinds Rietsvelds overlijden in 1964 is een compleet overzicht van zijn werk als meubelmaker, ontwerper en architect te zien in Utrecht. Het ochtendprogramma omvat een be zoek aan de tentoonstelling met rondlei ding. 's Middags wordt onder begeleiding van een gids een bustocht gemaakt langs door Rietveld ontworpen panden. Tot slot wordt een bezoek aan het Rietveld-Schröderhuis gebracht, eveneens met rondleiding. Vertrek: 8.15 uur (achterzijde station Alkmaar). Aankomst: 18.30 uur: (ach terzijde station Alkmaar). Kosten: 92,50 p.p. Vrienden van de Culturele Compagnie: 90,- Inbegrepen: ver voerskosten, koffie, alle entrees, rond leidingen, gids Rietveldtour, excursiebegeleiding Zaterdag 27 februari 1993: Dagexcursie Antwerpen. Bezoek tentoonstelling 'Van Bruegel tot Rubens' de Antwerpse schilderschool 1550-1650. 's Middags stadswandeling o.l.v. een gids. Zater dag 24 april 1993: bezoek Huis Doorn en Wijk bij Duurstede. Zaterdag 15 mei 1993: Friesland: Workum/Jopie Huismansmuseum en bezoek aan Franeker. Zaterdag 12 juni 1993: Middel- burg/Veere: Tuinentocht. Zaterdag 26 juni 1993: Groningen'/Bor- gentocht. NB: Het vertrek- en aankomstpunt van de excursies is altijd achterzijde station Alkmaar. Het vervoer is per touringcar en met deskundige reisbegeleiding. Inlichtingen: De Culturele Compagnie, Postbus 236, 1860 AE Bergen, tel.: 02208-97718 of 072-334343. Program ma's verkrijgbaar bij: Boekhandel Zwaan te Alkmaar, Openbare Biblio theken te Alkmaar, Heiloo, Bergen, Heerhugo waard, Schagen, Schoorl, Hoorn, Den Helder en Castricum. HEILOO - Vrijdag 5 februari is er weer een TDC. Zoals altijd wordt de muziek verzorgd door Galaxy en zal er geen al cohol worden geschonken. De entree bedraagt 3,00 incl. garderobe. Omdat de laatste house party een groot succes was zullen er in het vervolg meerdere komen. Dus als je 12 t/m 16 jaar bent, kom dan naar de Teenage Dance Club, Pastoor van Muijenweg 12. HEILOO - Komende zaterdag, 6 febru ari, kun je je een tweetal uren in hemel se sferen wanen. Maarten Spanjer en Bart Chabot presenteren hun theaters how 'Hemels' in Buk Buk Heiloo. Een programma waarbij dijenkletsers en overpeinzingen elkaar in hoog tempo afwisselen. Vanaf 21.00 uur is de zaal aan de Pastoor van Muijenweg 12 open. De entree bedraagt 10,00. Bart Cha bot is geen onbekende bij de Buk. Hij staat alweer voor de vijfde of zesde keer op het Buk-podium. Van onbekende performer in de jaren '81 of '82 is Cha bot langzaam uitgegroeid tot bekende Nederlander. Zijn tweewekelijkse co lumn bij het IKON-programma 'Vesu vius', zijn optredens bij het 'Nationaal Dictee' ('De jacht op het Belgische Wa terkonijn') en bij 'Tien van Taal' schud den velen even wakker uit hun TV-dutje. Tussen de bedrijven door blijft Bart verhalen en stukken schrijven voor bladen als Revu. Playboy. Oor en de Haagse Courant. Tevens kan Chabot aangemerkt worden als de biograaf van Neerlands enige Rock Roll-beest Her man Brood. Een vuistdik boek over Brood is in voorbereiding en zal de -in verhalen van anderen veelal oppervlak kig beschreven- levensloop voor eens en altijd spetterend vastleggen. Verder ligt er een nieuwe dichtbundel van zijn hand op dit moment op de drukpersen wordt er gedacht over een brievenboek waarin de correspondentie tussen Jan Rot en Bart Chabot gepubliceerd zal worden. Maarten Spanjer doet zich bij zijn op tredens voor als het miskend talent van de jaren '90. Dat dit zeer zeker niet het geval is, bewijst de steeds maar terugke rende gulle lach die het publiek bij zijn optredens ten gehore brengt. De annek- dotes die hij vertelt gaan nu eens over bier, dan eens over voetbal of over een bordeel. Spanjer heeft een scala van wa penfeiten op zijn naam staan. Hij ac teerde in 'Spetters', speelt de rol van Fred in 'Zaterdagavondcafé' en startte onlangs in de nieuwe NCRV-serie 'Uit de school geklapt'. Alweer enige jaren geleden genoot hij bekendheid als nie mand minder dan Beun de Haas. Zeer recentelijk kwam er een boek uit met als titel 'Beste uit Rijk en Maarten'. Met daarin de verzamelde faxen van Rijk de Gooyer en Maarten Spanjer die zij el kaar toezonden en vervolgens in Revu publiceerden. Enkele jaren geleden lag het boek 'Eigen Schuld' in de winkel en in september dit jaar zal Spanjers' boek 'De Bekenner' in de boekhandel ver krijgbaar zijn. Voorwaar de ingrediënten voor een do sis ontspanning en vermaak zijn aanwe zig en het brouwen van een feestdronk mag niet worden gemist. Wat is er mooier dan een hemelse lach te kunnen laten klinken en hier en daar op een he melse overpeinzing te worden getrak teerd door twee door de wol geverfde, geletterde podiumartiesten? Voorverkoop Lois Lane (20 febr.) a 17,50 per kaart bij Popeye, Center- disc en de Buk. LIMMEN - Met een korte jaarvergade ring, een feestje en twee jubilarissen gaat de Bouw- en Houtbond haar 60 ja rig bestaan vieren. Dit zal gebeuren in café de Lantaarn op vrijdag 5 februari van 20.00-01.00 uur. We spraken met de heer Hollenberg die al 25 jaar in het bestuur zit waarvan 8 jaar voorzitter en nu van de vut geniet. ,,lk heb de notulen met de handgeschre ven pas van 1945, de papieren van voor 1940 zijn verbrand i.v.m. de oorlog", vertelt hij. Klaas Revers, Jaap Dekker en Willem v.d. Aar waren indertijd de oprichters van, zoals dat toen nog werd genoemd, Bouwvakarbeidersbond, St. Jozef. Toen na de oorlog alles weer op gang kwam telde de Bond 15 leden, nu 103. Later werd het Bouw- en Houtbond en deze fuseerde zich weer met het FNV. 'We hebben veel aan het FNV te dan ken, ik ben het niet met alles eens wat ze doen, maar ik ben ze dankbaar', aldus Hollenberg. Een van de belangrijkste dingen uit de beginperiode was het verdwijnen van het klasse verschil. Dat wisselde per ge meente, zo viel Limmen in klasse 5 en Amsterdam in klasse 1. Je kreeg dus in Amsterdam, voor hetzelfde werk, veel meer betaald, dat scheelde wel 4 a 5 cent per uur. Op een salaris van 23,- in de week was dat een groot bedrag. Er werd 60 uur per week gewerkt, maar dat moest wel gezien worden tegen de ach tergrond van de wederopbouw. Na de fusie werd er ook een pensioenre geling ingesteld, in gehouden loon werd gestort in het sociaalfonds. Er werden door het FNV ook allerlei cursussen georganiseerd, o.a. om de mensen ook wat mondiger te maken. Tevens werd het vakantiegeld in gevoerd. Naast de heer Hollenberg die 11 maart 25 jaar bestuurslid is, zijn ook J. Kool (25 jaar) en A.P. Hes 40 jaar lid. Het spreekt vanzelf dat daar een feestje voor gegeven wordt. Elk lid is van harte welkom. LIMMEN - Op 6 januari j.l. heeft een m 4yJ|L jJmk ifef yMM CASTRICUM - Het Bonhoeffercollege is een oecumenische school voor mavo, havo* atheneum en gymnasium. In het schooljaar 1993-1994 zal de school zo'n 1300 leerlingen tellen. Het oecumenisch karakter van de school houdt o.a. een grote mate van openheid in: niet alleen kinderen van christelijke huize zijn wel kom, maar ook leerlingen met andere levensovertuigingen. Het volgende schooljaar zal de basisvorming worden ingevoerd. Enerzijds zal er een sterk ac cent komen te liggen op de voorberei ding van de eindexamens mavo, havo, atheneum en gymnasium en anderzijds op een vernieuwende aanpak van het onderwijs. Onderwijskunde hanteert het Bonhoeffercollege het z.g. "i"- systeem, d.w.z. dat door een verkorting van de lestijd allerlei mogelijkheden worden gecreëerd ter verbreding van het onderwijsaanbod en voor het verlenen van "i"ndividuele studiehulp. In de twee informaticalokalen staan zoveel computers opgesteld, dat naar Jceuze met hele en halve klassen gewerkt kan worden. Voor het nieuwe vak techniek is m.i.v. het nieuwe schooljaar een mo dern ingericht vaklokaal beschikbaar. De drie gymzalen, het grote sportveld en de verhade tennisbanen bieden spor tief gezien riante mogelijkheden in en buiten de lessen. Via klassikale lessen en indivudele gesprekken begeleiden de de canen de leerlingen en hun ouders bij de pakket-, studierichting- en beroepskeu ze. Het Bonhoeffercollege biedt een breed scala aan buitenlesactiviteiten. Naast binnen- en buitenlandse excur sies, culturele avonden, feestavonden en sporttoernooien, mogen de vrijdagmid dag activiteiten niet onvermeld blijven. Dit schooljaar nemen ongeveer 700 leer lingen en ouders van leerlingen daaraan deel. De brugklas De school probeert de overgang van de basisschool naar het voortgezetonder- wijs zo soepel mogelijk te laten verlo pen. De heterogeen samengestelde brugperiode duurt één jaar. Aan het be gin van het tweede leerjaar gaan de leer lingen naar de afdelingen gymnasium, atheneum, havo of mavo. Op dinsdag 9 februari houdt het Bon hoeffercollege open huis voor ou ders/verzorgers en kinderen samen, aanvang 19.30 uur. Die avond maakt men kennis met de school in bedrijf. Daaraan voorafgaande wordt er - uitsluitend voor de ouders/verzorgers een voorlichtingsavond georganiseerd op dinsdag 2 februari, aanvang 20.00 uur, in de aula van dé school. Bij de school kan een informatiepakket wor den aangevraagd (2518-59119). HEILOO - Ook dit seizoen komt het eerste team van Rozing weer uit in de le klasse van de A.B.T.T.B. De openings wedstrijd in de voorjaarscompetitie werd meteen een lastige. Rozing 1 moest aantreden tegen Rataplan, een team dat net gedegradeerd was uit de hoofdklas se. Rozing 1 ging kansloos ten onder met een 10-0 nederlaag. Afgelopen vrij dag werden er echter weer goede zaken gedaan. Ondanks het feit dat hun sterkste man niet mee deed werd Ten- Cate toch met 7-3 verslagen zodat aan sluiting met de top behouden blijft. Voor Rozing 2 wordt het eindelijk eens zaak uit de degradatiezone te blijven. Tegen Suranta werden echter meteen al weer twee punten verspeeld. Met 6-4 ging Rozing 2 ten onder maar het had voor hetzelfde geld met dezelfde cijfers kunnen winnen. Rozing 2 sloeg de vol gende wedstrijd wel genadeloos toe. Met maar liefst 9-1 werd er gewonnen en hopelijk weet men dit goede spel vast te houden. Rozing 3 is met een opmer kelijke mars bezig. Vorig seizoen pro moveerde dit team naar de 3e klasse en staat nu na twee wedstrijden ongeslagen aan kop van deze klasse. Ook Rozing 4 draait weer op volle toeren. Met ruime overmacht promoveerde dit team naar de 4e klasse en net als Rozing 4 staat dit team met twee overwinningen bove naan. Effect en NHN werden beide met 7-3 verslagen. HEILOO - Februari, 5 februari klaver jassen, aanvang: 20.00 uur, entree: 2,50. 12 februari: jeugdsoos 12 t/m 14 jaar, disco-spelavond, aanvang: 20.00 uur, entree: 2,50 (incl. 1 con sumptie) consumptie: 1,00. 19 febru ari: Spellenavond. Aanvang: 20.00 uur, entree: gratis, diverse spellen zijn al aanwezig. Kursus bloemschikken In het voorjaar van 1993 start voor de 2e maal een kursus bloemschikken. De bedoeling is dat we per keer weer twee bloemstukjes gaan maken. De les op woensdag 7 april 1993 zal in het teken staan van Pasen. De kosten van de gehele kursus be draagt 70,00. Bij de kosten zijn inbe grepen: bloemen, bladmateriaal, oasis, draad, kopje koffie en natuurlijk een gezellig en leerzame avond. Zelf meene men: mesje, draadschaar, bakje-vaasje schaaltje om bloemstukjes in te maken. Data: woensdagavond 17 maart, 7 april en 28 april a.s. Tijd: 19.45 uur-22.15 uur. Voor meer informatie en opgave kunt u kontakt opnemen met Atie Maas, tel. 072-336995 (voor 1 maart a.s.) Kursus peuterpraatgroep Voor de 2e maal organiseert Interkruis 4 bijeenkomsten die in het teken staan van peuters (15 tot 2,5 jaar). Wie in de afgelopen periode regelmatig op het zui- gelingenburo kwam, kreeg daar allerlei adviezen over de verzorging van uw kind. Ook kon u er terecht voor vragen. Als uw kind wat ouder wordt, zijn die regelmatige bezoeken niet meer nodig en vallen daarmee ook de adviezen weg. De ontwikkeling van uw kind gaat door. Het gaat allerlei nieuwe dingen le ren. U krijgt te maken met spel en speel goed, een 'lastige' eter, zindelijk maken, straffen enzovoort. Het Inter kruis organiseert daarom bijeenkomst, waar u informatie over dit soort onder werpen kunt krijgen en eens met andere ouders van gedachten kunt wisselen. De kursus staat onder leiding van Joke van Leeuwen en Elly Jansen, beide wijkver- pleegkundigenHe Heiloo.k Data: woensdagmiddag 31 maart, 7, 21 en 28 april a.s. Tijd: 14.00 uur tot 15.30 uur. Kosten: 5,00 voor de gehele cur sus (incl. koffie) Inlichtingen en opga ve: Joke Beers tel. 072-337818. EGMOND - In de maand oktober van het vorige jaar heeft de gemeente Eg- mond in het kader van de Provinciale Milieuweek een milieuwedstrijd georga niseerd. Aan de leerlingen van de Eg- mondse Basisscholen is toen het verzoek gedaan om met ideeën, suggesties te ko men met als doel een beter milieu. Het beste idee zou worden uitgevoerd. Drie scholen hebben met hun hoogste groe pen aan de wedstrijd meegedaan t.w.: de Boswaidschool te Egmond aan den Hoef, en de Trompschool en de St. Jo zefschool te Egmond aan Zee. Van alle inzendingen kwam het idee om een lan taarnpaal op zonne-energie te ontwik kelen als beste uit de bus. Het idee is afkomstig van twee leerlingen van de Boswaidschool te weten: Alex Visser en Pepijn Kramer. Nagegaan wordt op dit moment of hun idee technisch uitvoer baar is. De wedstrijd werd op dinsdag 2 februari op de openbare basisschool De Boswaid door de milieuwethouder de heer J. A. S. S. (Jan) Houtenbos met een prijsuitreiking afgesloten. HEILOO - Op 10 februari start de kin derjury in Heiloo weer haar activiteiten. Alle nieuwe boeken staan klaar om gele zen te worden. Een kinderjury moet wel minstens vijf boeken lezen, om een goe de keus te kunnen maken. Wat zal het leukste, mooiste of beste boek van 1992 worden? Dat komt de schrijfster Carry Slee op woensdag 12 mei aan de juryle den vertellen. Kun je lezen en heb je zin om mee te doen? Geef je dan voor 10 fe bruari op in de Bibliotheek. Stichting Nederlandse Kinderjury HEILOO - Na 2 ronden heeft de top van de eerste helft zich goed laten zien bij Schaakvereniging Oppositie. Slob haalde P/2, FolJfertsma P/2, van Etten 2 punten, Rey. van Buuren 2 punten. Ook het Hoogovens toernooi speelde toch wel mee bij sommigen, want afge broken werd er niet, dat is alleen maar lastig met zoveel partijen aan je hoofd en ook waren er niet veel remisies te no teren. Opvallend is de makkelijke ma nier van spelen van v.d. Zwart die hoogstwaarschijnlijk een score van 2 uit 2 kan bijschrijven. De afgebroken tegen Hoogewerf lijkt een gewonnen koers. Met een gedurfde opstelling tegen de clubkampioen kon v.d. Werff het met remise houdern tegen A. Slob. Een mooie overwinning van R. Groot vanuit de opening op H. Kracht bestempelt hem tot een echte runner-up die het de top zeer lastig kan maken. A. Alleman-Slob 0-1, v. Lienen- Folkertsma 0-1, Heeringa-v. Etten 0-1, Langereis-Rey. v. Buuren 0-1, Jongkind-Sauer 1-0, Bos-v. Hoek 0-1, de Jager-Bosma Z2-Z2, Kracht-Manni Z2-Z2Maas-Lindenhovius 0-1, J. Kerst-R. Groot afg. F. v.d. Werff- Jonkheer 1-0, Slob-v.d. Werff Z2-Z2, Jonkheer-v, Etten 0-1, Folkertsma-v. Hoek Z2-Z2, Rey. v. Buuren-Kerst 1-0, Groot-Kracht 1-0, Manni-de Jager Z2-Z2, Bosma-Heeringa Z2-Z2, Sauer-v. Lienen 1-0, Maas-Alleman afg. Jonkheer-Langereis 0-1. Niehaus-v.d. Werff, Ebregt-v.d. Zwart 0-1, Horninge-Ligthart Z2-Z2, Koenders- Ooyevaar 1-0, Hassing-Alleman 0-1, Beyers-Obdam 0-1, Klein-Moll 1-0, Vonk-v.d. Wal '/2-'/2, Hogewerf-v. Stee 1-0, Plas-de Vries 1-0, Blom- Kraaijenbrink 0-1, Klein-Niehaus Z2-Z2, v.d. Zwart-Hoogewerf afg., Plas-Koenders 1-0, Alleman-Ligthart Z2-Z2v.d. Werff-v.d. Wal 0-1, Kraaijenbrink-Horn 1-0, Vonk-Hassing 0-1, Ooyevaar-Ebregt 0-1, Moll-de Vries 1-0. Een vakantieweek met leeftijdgenoten in een rustgevende sfeer met de nodige gezelligheid, compleet met enkele excur sies en....een uitstekende verzorging. Dit is wat de Diakonale Reiskommissie 'D.IR.KCastricum-Heiloo-Limmen te bieden heeft in de week van 14 t/m 21 augustus 1993. We gaan dit jaar naar De Postelhoef in Luykgestel N.Br., bij de Belgische grens, een vrijwel nieuwe comfortabele accommodatie. Het wordt de 15 jaar lijkse reis trouwens! Er gaat voldoende leiding mee als helpende hand. Er zijn georganiseerde aktiviteiten, maar er is ook gelegenheid voor eigen initiatief in eigen tempo. De kosten bedragen 675,-, 2 pers. ka mer, douche en toilet, incl. volpension, koffie en thee, heen- en terugreis per touringcar, drie halve dagexcursies, avondprgromma's, reis-bagage- en an nuleringsverzekering. Voor informatie en opgave: Mevr. B. Boerstoel, Castri cum,,tel. 02518-53960 of dhr. B.T. van den Berge, Heiloo, tel. 072-331721. Ruim 60.000 scholieren gaan op don derdag 11 en vrijdag 12 februari a.s. op bezoek bij een bedrijf in de Metaal- of Elektroniek. De leerlingen worden met de bus van school opgehaald en krijgen naast een rondleiding bij het bedrijf een uitgebreid en origineel informatiepak ket mee naar huis. 40.000 mensen De Actie Kies Techniek is in 1990 door de gezamenlijke werkgevers- en werkne mersorganisaties opgezet om jonge mensen duidelijk te maken dat er in de techniek tal van mogelijkheden zijn om een goede toekomst op te bouwen. In de metaal- en elektrotechnische industrie en in de metaalbewerking werken ruim 400.000 mensen in meer dan 10.000 be drijven die met elkaar voor 90 miljard gulden aan produkten maken. Daarmee is het de grootste bedrijfstak van Neder land. Elk jaar is er ruimte voor zo'n 12.000 jonge mensen, die met een vak diploma op zak zo aan de slag kunnen. LIMMEN - Op 6 januari j.l. heeft een personenauto bij de spoorwegovergang aan de Westerweg/Dronenlaan met te hoge snelheid een hek geramd en heeft eén schakelkast van de spoorwegover gang omvergereden. Uit een ter plaatse gevonden onderdeel van die auto, waa rin een serienummer geslagen was is de ze week via de importeur van dat merk personenauto's bekend geworden wie de veroorzaker van die aanrijding is ge weest. De veroorzaker heeft bekend. Op zaterdag 9 januari werd op de Vuur baak in Limmen op een parkeerplaats tegenover Albert Heijn een personenau to aangereden door een andere auto. Deze veroorzaker reed door, lichte schade was het gevolg. De veroorzaker is inmiddels bekend. Proces-verbaal is opgemaakt. Op de Uitgeesterweg wordt nog steeds te snel gereden. Bij een radarsnelheid scontrole op 11 januari zijn 8 bekeurin gen uitgeschreven. Hoogst gemeten snelheid was 75 kilometer per uur. Op 13 januari werd bij een routinecon trole een inwoner van Limmen betrapt op het gebruik van alcohol als bestuur der van een auto. Gezien dit bij deze bestuurder wel vaker het geval was ge weest is na overleg met de Officier van Justitie, zijn auto in beslag genomen. Op 15 januari werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak in een huls aan de Koningsdam. Vermoedelijk vanwege het goede ,hang en sluitwerk' is het bij een poging gebleven. Lichte schade aan de kozijnen was het gevolg. Op maandagochtend 18 janauri jl. be trapte een bewoner van een huis aan de Pagelaan een tweetal mannen in de ga rage naast het huis. De auto, die in de garage stond was opengemaakt en de radio/casetterecorder werd gestolen. De bewoner die de mannen op heeterdaad betrapte werd hierbij bedreigd door een vuistvuurwapen. De omgeving werd door een aantal politieauto's afgezet, maar de crimminelen waren reeds gevlo gen. Het onderzoek naar deze brutale diefstal/bedreiging is nog in volle gang. Op woensdagavond 20 januari jl. wer den twee personen betrapt die aan het inbreken waren in een bedrijf aan de Dusseldorperweg. De eigenaar van het bedrijf en een kennis hebben de achter volging nog ingezet maar de inbrekers wisten te ontkomen. De inbrekers zagen geen kans om iets te stelen. Van zondag op maandagnacht 27 - 28 december 1992 vond er een ongeval plaats op de Hogeweg. Er reed toen een personenauto met hoge snelheid tegen een boom. De beide inzittenden waren gevlucht. De auto bleek gestolen te zijn. Deze week is na onderzoek bekend ge worden wie deze inzittenden waren. Proces-verbaal terzake diefstal/joyri ding wordt opgemaakt. Op vrijdag 29 januari vond in de voora vond een aanrijding plaats op de krui sing Uitgeesterweg/Rijksweg. De veroorzaker reed door. De benadeelde nam het kenteken op. De veroorzaker is bekend onderzoek volgt. Op zaterdagochtend 30 januari jl. werd een geelgekleurd karretje met drie wie len ter hoogte van de Middenweg op de Rijksweg neergezet. Hierop lagen oude kranten tbv de Limmer scholen. De ou de kranten werden er later door vrijwil ligers van deze scholen afgehaald.' Weer even later is het karretje door een onbe kende daar weggehaald. Mogelijk dacht de onbekende dat het hier grof vuil be trof oid. Dat is dus niet het geval. De ei genaar van het karretje, een bedrijf uit Limmen is hierdopr gedupeerd. Men zou het karretje graag terug willen heb ben. Wie is er zo eerlijk het even terug te brengen. U kunt evt. even bellen met het Politiebureau, tel. 1783., Gevonden verloren voorwerpen Gevonden: Horloge; handschoen; want h-schoen; sweatshirt met opschrift; kin derhandschoen; BH in plastic tasje. Tevens zijn er enkele sleutelbossen ver loren. Vindt u zoiets breng het even naar het politiebureau. Verder is verlo ren: een bromfietsverz.plaat; schake larmband; halsketting met briljant; paar portemonnees donder gemelleerde zgn schildpadpoes luisterend naar de naam Liza. Openingstijden politiebureau Limmen: maandagochtend 9.00-12.00 ur; don derdagmiddag 14.00-17.00 uur. Er kan altijd iemand aanwezig zijn. Wij zijn al tijd bereikbaar via ons nummer 1783. U kan dan doorverbonden worden met het buro in Heiloo of bij noodgevallen 06-11. AKERSLOOT - Mensen lopen, gaan zitten, staan op, mensen bukken, tillen, springen. Bijna iedereen doet dat. Maar niet iedereen doet dat op dezelfde ma nier. Al dat bewegen gebeurt over het algemeen onbewust en iedereen ontwik kelt zijn eigen houdings- en bewegings gewoonten. Maar, niet al die gewoonten zijn goed voor het lichaam. Wilt u hier meer over weten, komt u dan naar de thema-avond over Cesartherapie en trek makkelijk zittende kleding aan. Datum: 18 februari 1993 van 20.00-22.00 uur in het cultureel centrum ,De Lelie' te Akersloot. Kosten: 2,50 inclusief kof fie of thee. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerk weg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere woensdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2951. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge- bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal B.V., Vuurbaak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. af spraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 02205-3369. Praktij kadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-) 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. AKERSLOOT - Op zaterdagavond 13 februari zal het Candlelight-concert in de dorpskerk aan het Dielofslaantje ver zorgd worden door het nederlands gi taarduo. Juun Voorhoeve en Erik Otte ontmoet ten elkaar 10 jaar geleden. Sindsdien vormen zij het Nederlands Gitaarduo. Het duo legt zich toe op het uitvoeren van bestaand repertoire voor twee gita ren en maakt ook eigen arrangementen van werken voor luit, piano en orkest. Op de lessenaar komen werken te staan van bekende namen zoals Isaac Albeniz en Carulli, Brahms, de Beatles en Astor Piazolla. Het concert begint om 20.15 uur, de kerk gaat open om 19.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 10,-; CJP en Pas 565+ betalen 7,50; kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,-. Voor in lichtingen en reserveringen kunt u bel len met (02513) 13221 of 12498. Op 26, 27 en 28 maart zal Regina Al- brink samen met de russische violist Alexander Skwortsjow de complete so nates voor piano en viool van Ludwig van Beethoven uitvoeren. Te zijner tijd zullen wij u hier over inlichten. ALKMAAR - Op dinsdag 9 februari 1993 wordt in het gebouw van Inter kruis Noord-Kennemerland, Willem Buytewegstraat 2 te Alkmaar een the mamiddag over kanker gehouden. De bijeenkomst vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur en is gratis toegankelijk. De rol in het gezin, op het werk en bin nen de relatie kan soms erg veranderen als mensen ziek zijn. 'Hoe je daarmee kunt omgaan' is op deze middag het on derwerp van gesprek. Hierover spreken mevrouw I. Timmerman en mevrouw C. Westerduin, beide dames zijn psy- chologe/sexuologe Als u meer informatie wilt of als u deze middag wilt bijwonen, dan kunt u zich tot maandag 8 februari 12.00 uur opge ven bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072-483501. Er kunnen maximaal 18 personen aan deze bijeenkomst deelnemen. AKERSLOOT - Dames sen. 1 ZAP meervogels 8-7. Na acht overwinningen is het ZAP gelukt deze reeks na een spannende wedstrijd te stoppen. ZAP ook gebaat bij een overwinning was eve nals Meervogels nerveus aan het hand ballen. De keepsters Susan Bron en Annemarie Woestenburg en de keepster van ZAP waren met hun uitstekend kee perswerk bepalend voor deze ein duitslag. In de laatste seconden voorkwam Zap keepster een gelijkspel waar Meervogels eigenlijk recht op had. Dames jun. Al SEW/Meervogels 6 17. Het was een gemakkelijke wedstrijd te gen het in de onderste Tegionen verke rende SEW. Alleen in het begin konden ze verrasesn en kwamen via afstand schoten op 2-0 en 3-2 voorsprong. Daarna dikteerde Meervogels de wedstrijd en was Meervogels op alle fronten beter. Helma Krom en Judith Kerssen de B junioren versterkten het team Marise Wolzak was met vier tref fers de topscorer. Heren sen.l/Zandvoortmeeuwen 20-15. De pieseniaue van z^anuvoortmeeuwen was door verschillende kleding een NHV onwaardig ook het spel van de gasten maakten een rommelige en on verzorgde indruk. Vooral door het saaie spel van de meeuwen kon Meervogels veel aan de bal komen en werd de break-out het wapen om te scoren. De heren apkten de zevende overwinning op rij. Heren Jun.Al/Celeritas 22/22. Een wedstrijd die voor de heren wat ge makkelijk leek en in de eerste helft een voorsprong van 9-3 bijna verspeelde. Omdat Meervogels over een sterk geva rieerd aantal spelers beschikt met ver schillende kwaliteiten en om elke speler spelvreugde te bezorgen kan men een wedstrijd verliezen en in dit geval ge lijkspelen. Door dit systeem ziet men ook de junioren groeien en al wint men dan nu niet, in de toekomst zal dit waar devol blijken. Programma zondag 7 februari sporthal 'De Lelie'. 10.00 uur meisjes asp. Bl-St. George 1, 10.45 uur meisjes asp. Al-AOG 1, 11.30 uur Heren sen. 2-DWOW 1, 12.45 uur dames sen. 1-Quick 1, 14.00 uur Welpen 2-CSV 2.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6