Actie Dierenbescherming tegen wantoestanden bij veetransport Schildervakantie in Zuid-Frankrijk Senioren Info Armani-show bij Zonneveld optiek Kaasmaken tijdens open dag Alcmere De Wereld Rond (11) Groen Links John Moen introduceert Varilux Comfort glazen Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Bloemschikken Culturele commissie zoekt menskracht Terminde Thuiszorg Naar de krant Vakantie Sportinstuif Tai Chi PAGINA 10 UITKIJKPOST 10 FEBRUARI 1993 HEILOO - Van woensdag 10 tot en met zaterdag 20 februari staat de winkel van Zonneveld Optiek aan de Heerenweg 151 helemaal in het teken van de be faamde modeontwerper Giorgio Arma ni. De collectie van Armani wordt al geruime tijd door Zonneveld Optiek verkocht. De komende weken echter is de grootste collectie Armani brillen van Nederland bij hen te vinden. Een collec tie, die bestaat uit 150 correctie monturen en zonnebrillen, zowel voor dames als voor heren. De stijl van Armani herinnert aan die van de klassieke brilmode uit de twinti ger en dertiger jaren. De monturen zijn nu echter kleiner en lichter en de ronde en ovale vormen zijn meer uitgespro ken. Eenvoud is de essentie van de filo sofie van Giorgio Armani. Verwijder al het overtollige en leg de nadruk op de elegantie van de eenvoud. Zijn ontwer pen lijken dan ook heel simpel, het zijn echter kleine kunstwerken die niet al leen als sieraad voldoen, maar die ook nog een hoog draagcomfort hebben. Vandaag de dag leidt Giorgio Armani (57) een modeimperium verspreidt over de hele wereld! Er zijn onder andere Ar mani boutiques in Milaan, Rome, Lon den en New York. Naast zijn kleding en monturen collecties ontwerpt hij zowel parfums, lingerie en accessoires als stropdassen, paraplu's en schoenen. Voor Zonneveld Optiek is dit de eerste maal dat zij een topcollectie als Armani op een dergelijke wijze presenteren. Zonneveld Optiek probeert altijd in te spelen op de nieuwste trends. Vandaar deze unieke gebeurtenis. Tot en met za terdag 20 februari is de collectie te be kijken. ALKMAAR - Op woensdag 17 februari houdt vbo-school Alcmere en Le vensmiddelentechnologie te Alkmaar haar jaarlijkse open dag. 's Middags van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.CO tot 21.00 uur zijn belangstellen den van harte welkom in het schoolge bouw aan de Van der Lijnstraat 9 (bij de Berger weg). Op een aantal plaatsen in de school kunnen de bezoekers zien hoe het in de klas toegaat. Met name geldt dit voor lessen in de vier afstudeerrichtingen. Zo worden -in het kader van de afstudeer richting 'verzorging' -door de leerlingen in een van de grote moderne keukens smakelijke partyhapjes gemaakt. Bij de richting 'mode en kleding' zijn leerlingen bezig met het vervaardigen van zelf te dragen kleding. Ook wordt hierbij het etaleren beoefend. Tijdens de lessen .uiterlijke verzorging' ziet men hoe het onderwijs in haar- en huidver zorging in zijn werk gaat. Heel boeiend tijdens de open dag zijn de lessen in le vensmiddelentechnologie. Hier zien de bezoekers de leerlingen bezig met het maken van boter en kaas, alsmede met de zuurkoolbereiding. In verband met de grote expositie van schilderijen en tekeningen, die eind maart in de school gehouden wordt, zijn de leerlingen op de open dag al druk in de weer met potlood en penseel. Een gezellig restaurant vormt op 17 fe bruari een welkom rustpunt in de school. Voor alle informatie kan men bellen: 072-114201. ANNAPURNA SOUTH 7196 M. MACMAPUCHRÊ ANNAPURNA 6997 M, lil 767? M. ANNAPURNA IV 7667 M H 793? M. Nepal ligt als een reep chocolade in gekleurd tussen China in het noor den en India in het zuiden. Het is het land waar Buddha is geboren en de grote keizer Ashoka heeft gewoond. Door haar opmerkelijke landverove- ringen kwam Nepal in aanvaring met Tibet en Engeland, hetgeen tot diverse oorlogen leidde. De laatste 30 jaar wordt Nepal zowel door In dia als door China als een belangrij ke bufferstaat beschouwd. Nepal is het enige Hindoe Konink rijk in de wereld en kent sinds 2 jaar een constitutionele monarchie. Voor het echter zover was zijn er heel wat hoofden gevallen en zijn er vele mensen omgekomen bij de rellen tussen de 'conformisten' en de 're formisten'. De rol van Koning Birendra Bir Bihram Shah Dev (ge lukkig hoeven wij van onze koningin maar één naam te onthouden!) in het tot stand komen van een demo cratische regeringsvorm is en zal wel altijd twijfelachtig blijven. Binnen het Engelse en Indiase leger vormen de Gurkha regimenten een elite. Ik had wel eens van 'Gurkha' gehoord, maar ik heb nooit geweten dat zij Nepalese soldaten zijn. Iro nisch genoeg zijn de regimenten ont staan tijdens de oorlog van 1814- 1816 tussen Nepal en de Engelse Oost India Compagnie. De Engelsen waren zo onder de indruk van deze mannen uit 'Goorkha' dat zij hen gingen recruteren voor het Indiase leger, nog vóórdat de vrede was on dertekend. 175 Jaar lang hebben deze mannen in alle mogelijke oorlogen gevoch ten. Zij worden alom gewaardeerd om hun moed. Tien van de 100 Vic toria Kruisen, die in de Tweede We reld Oorlog zijn toegekend, gingen naar de Gurkha's. Deze mannen ko men uit de bergen van Nepal en dit feit maakt hen waarschijnlijk zo ge schikt voor het leger. De meeste toeristen komen naar Ne pal voor een trektocht in de bergen, de Himalaya. De Himalaya zijn niet allen 's werelds hoogste bergen, maar ook de jongste en wat heel op merkelijk is: ze groeien nog steeds. De Annapurna, de Machapuchre, de Langtang en de Everest zijn ware. uitdagingen voor jong en oud. Maar zelfs als je niet de bergen intrekt, kun je in plaatsen als Kathmandu (de hoofdstad van Nepal) en Pokha- ra, bij helder weer onder de beko ring komen van de grandioze uit richten op de besneeuwde berg toppen. In het Zuiden van Nepal, slechts 60 km gescheiden van de Himalaya ligt de Tarai, het oerwoud. Vele delen van de Tarai zijn nu nationale par ken met een hele toeristen industrie van jungle wandelingen, zitten op een olifant of kanovaren op de ri vier, door het wildpark. Nog niet zo lang geleden kende de Tarai jaarlijks 2 miljoen gevallen van malaria. Door een effectief bestrijdingsmid del is het aantal gevallen nu terug ge bracht naar jaarlijks 25.000! De Nepali zijn een godsdienstig volk. Godsdienst is het leven. Het Hindoeïsme is de staatsgodsdienst van Nepal en de regering zegt dat 90% van de 18,5 miljoen inwoners Hindoe is. De tweede godsdienst is het Buddhisme en de derde gods dienst is het eeuwenoude Shama- nisme. Shamanisme tref je nog aan in de heuvels in het uiterste westen en oosten van het land. Shamans (vergelijkbaar met medicijnmannen) worden gebruikt voor het uitdrijven van de duivel, voor het wijden van geheiligde grond en het genezen van ziektes. Het Buddhisme is ontstaan in de zes de of zevende eeuw voor Christus als een reactie op het tot slechts rituelen teruggebrachte Hindoeïsme. Budd ha verwierp het kaste-systeem en de mystieke aspecten van het Hindoe isme. Maar hij nam wel de ideeën over Karma (lot) en reïncarnatie (wedergeboorte) over! Het hoogste doel van het Buddhisme is het berei ken van verlichting, een toestand van perfekte en totale vrede. Na zes weken reizen en trekken door Nepal ben ik nog weinig verlichtte mensen tegengekomen. De meeste mensen zijn vreselijk arm en hebben nauwelijks middelen van bestaan. Het gevolg is dat zij iedere toerist die zij tegenkomen eerst vriendelijk be groeten met 'Namaste', hetgeen 'on ze zielen zijn een' betekent, om ze vervolgens op alle mogelijke manie ren te proberen 'uit te kleden'. 'Geef me je geld, koop mijn souveniers, geef me je kleren, je pen, kom naar mijn hotel, etc.'. Zelfs op 3500 meter hoogte vragen kleine kinderen om je geld. Ik kan het hen niet helemaal kwalijk ne men, want op school, tijdens de En gelse les, leren de onderwijzers hen te zeggen en te schrijven: 'Give me your money, give me your pen'! Het is eigenlijk niet te geloven. De grote problemen waar Nepal te gen aanloopt, ik schreef het al even, zijn de armoede en de ontbossing. De bevolking verdubbelt iedere 27 jaar, dus moet ook de voedselpro- duktie verdubbelen. Vanwege het bergachtige gebied is dit onmogelijk. Pogingen om de landbouwgebieden te intensiveren zijn mislukt, vanwege de hogere kosten die de voorname lijk arme boeren moesten gaan beta len. Meer bergen ontbossen voor duur erosie en aardverschuivingen. Bovendien zorgt de lokale bevolking zelf al voor enorme ontbossing, om dat hout hun enige verbrandings/ verwarmingsmiddel is. Op een stookgat midden in de 'keuken' zon der verdere ontluchting worden er per dag voor het koken van voedsel heel wat boomstammen gebruikt. De rookontwikkeling die hiermee gepaard gaat slaat op de ogen en zorgt bij de vrouwen voor oogziek tes, want zij zitten namelijk het langst bij het vuur. Zelfs kleine kin deren worden 's ochtends vroeg al de bergen ingestuurd met een kegelvor mige biezen mand op hun rug om hout te halen of bladeren en varens. De bladeren en varens zijn voedsel voor de koeien en geiten. Toeristen wordt gevraagd niet in lodges te slapen waar de mensen op hout stoken, maar naar die plaatsen te gaan waar ze kerosine gebruiken. Op mijn twee trektochten in de Hi malaya heb ik zelfs de lucht van ke rosine niet geroken. Met een Nederlandse vrouw, die ik in India heb ontmoet, heb ik een 7-daagse trektocht en een 3-daagse trektocht gemaakt. Het hoogste punt was 3500 meter, dat we bereikten na drie da gen onafgebroken steil stijgen. Iede re avond bij aankomst in 't 'dorp' (drie huizen en een waterpomp) moesten we eerst een half uur onze stijve spieren masseren. We hadden geen gids en geen dra gers bij ons, wat onze tocht wat meer avontuur gaf. (De ervaring van mijn reisgenoten met een gids was ronduit slecht en had veel geld ge kost.) De maaltijden 's avonds wa ren sober, maar wél Nepalees: dal bhat (rijst, linzensoep en andijvie, de enige groente die in de winter in de bergen is te krijgen). Overdag was de temperatuur lekker en de uitzichten adembenemend mooi. We kwamen slechts lokale mensen tegen en genoten van de stil te van de natuur, 's Avonds werd het ijzig koud en woei de wind door de met gescheurd plastic bedekte ramen de ruimte in. Bij het opstaan waren wij en onze slaapzakken bedekt met een laag zand en stof en was het wa ter in de jerrycans bevroren. Dat werd dus wéér niet wassen! De tweede trektocht ging niet zo hoog. Dit was meer een tocht voor vermoeide mensen, zoals ik. Maar drie dagen lang hadden we uitzicht op de Annapurna, de Machapuchre en de Lamjung Himal! Ik heb dan wel niet de Annapurna beklommen, maar ik heb wel de Himalaya ge proefd, gevoeld en geroken en dat was een ervaring om nooit te vergeten! Pokhara, 22 januari 1993 De pastorie, waar u een heerlijke schildersvakantie kunt doorbrengen. HEILOO - Mary Koekenbier heeft het plan opgevat om in de zomermaanden een schilderscursus in Zuid-Frankrijk te geven. De periode waarin deelgenomen kan worden aan deze schildervakanties lopen van 30 mei tot en met 4 juli en du ren één week van zondag tot zondag. U logeert gedurende deze week in de pit toreske pastorie gelegen in het middel eeuwse Roche Baudin. Dagelijks wordt u, met de huifkar, naar de meest schil derachtige plekjes van de Drome ge bracht. In de pastorie biedt de grote woonkamer volop gelegenheid om geza menlijk een gezellige avond door te brengen, maar ook buiten is natuurlijk een terras waar men heerlijk kan zitten. Uw gastheer Cees Admiraal zal voor het inwendige van de mens zorgen, de cur sus wordt altijd besloten met een barbecue. De schilderlessen worden door Mary Koekenbier gegeven. Zij zal u helpen de prachtige plekjes uit de naaste omge ving vast te leggen. Wilt u meer infor matie over deze bijzondere vakantie belt u dan met Mary Koekenbier, tel. 072- 158086 of met Cees Admiraal 02208- 94470. HEILOO - Groen Links vergadert elke laatste maandag van de maand in het oude gemeente huis. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur. Voorafgaande aan deze vergade ringen, wordt een inloopspreekuur ge houden van 19.30-20.00 uur. U bent dan in de gelegenheid om met Arend Plezier (raadslid) en één van de andere leden van gedachte te wisselen. Bond van Plattelandsvrouwen HEILOO - In de bijeenkomst van don derdag 4 februari werd door Notaris Mr R.H.C. Winter te Heiloo een uiteenzet ting gegeven over het huwelijksgoede renrecht, erfrecht en samenlevingscon tracten. Bij de bespreking van het samenleving scontract werd opgemerkt dat daarin al les kan worden opgenomen, zelfs de regeling wie de bedden opmaakt. Het feitelijk vaststellen dat men samen woont is belangrijk, want samenwonen den hebben dezelfde rechten en vrijstel lingen als gehuwden. Bij het erfrecht is het belangrijk een z.g. langstlevende testament op te laten stellen; de langst levende ouder is dan niet verplicht tot uitbetaling van het deel van de nalaten schap dat aan de kinderen toekomt. Iedereen met een tgstament ouder dan 8 jaar werd geadviseerd bij een notaris te informeren of de bepalingen nog wel in overeenstemming zijn met de huidige wetten. Belangrijk is ook om in het ge val er jonge kinderen zijn, de voogdij te regelen. Mr. Winter adviseerde een hu welijk vooraf te laten gaan door een be zoek aan de notaris. Een verkeerde inschatting van de partner kan heel ver velende financiële gevolgen hebben als men huwt in gemeenschap van goede ren. Door de deskundige en levendige uitleg door Notaris Winter was de mid dag zeer interessant en leerzaam. HEILOO - Voor mensen die veraf en dichtbij een bril nodig hebben (leeftijds- verzienden) is de mooiste oplossing een brilleglas met beide benodigde sterktes in één. Zij hoeven dan niet wisselend hun bril voor in de verte en hun leesbril op en af te zetten. Multifocale Essilor Varilux brilleglazen zijn voor hen de beste kijkoplossing. Want daarin lopen de sterktes voor veraf en dichtbij zien heel geleidelijk en zonder hinderlijke onderbrekingen in elkaar over. Inmid dels zijn er diverse Varilux uitvoeringen ontwikkeld om aan de indivuduele wen sen en behoeften van de brildrager zo goed mogelijk te kunnen voldoen. De nieuwste ontwikkeling op het gebied van multifocale glazen is Varilux Com fort. Door een ingenieuze constructie van het glas is het nu mogelijk dat pres- byopen het kijken in alle richtingen, van dichtbij tot eraf, weer ervaren als vroe ger, toen zij nog geen bril of slechts een bril voor veraf droegen. Deze brillegla zen kenmerken zich door een zeer groot leesgebied dat een ongekend leescom- fort biedt. Onder alle omstandigheden jan de drager goed en comfortabel zien bij een zeer natuurlijke hoofdhouding. Bovendien heeft de drager een onbelem merd zicht op alle afstanden. Uitvoerige draagproeven hebben aange toond dat Varilux Comfort brilleglazen door hun bijzondere eigenschappen de andere multifocale glastypen ver over treffen in kijkcomfort. Varilux Com fort is vanaf heden verkrijgbaar bij John Moen in 't Loo. HEILOO - Iedereen zal het vanuit de ei gen comfortabele auto wel eens gezien hebben. De bekende veewagens, volge laden met kalfjes, schapen, koeien of varkens. Lang niet iedereen beseft wel ke onvoorstelbare lijdensweg de dieren doormaken, vaak met het slachthuis als eindbestemming. Bijna altijd zitten de dieren stijf op elkaar gepropt in hun ei gen stinkende drek, non-stop soms wel 60 uur zonder eten of drinken. Voortdurend doorjakkeren, vaak onder de brandende zon van Zuid-Italië of Spanje. Bij hoge uitzondering worden ze in de auto onderweg eenmaal nat gespoten. Geen wonder dat de dieren vaak half dood van uitputting en stress hun eindbestemming bereiken. En dan begint de ellende vaak pas goed. In juli heeft de Landelijke Inspectie dienst van de Dierenbescherming op de televisie zelf gemaakte videobeelden la ten zien over wantoestanden in Italiaan se slachthuizen. Daar is maar één woord voor: gruwelijk. Het kwam zalfs voor dat de dieren gewoon met een klap van een voorhamer op de kop werden dood geslagen. In andere gevallen werden de dieren onvoldoende bedwelmd opge hangen, waarna de hals werd door gesneden. Eind november werd een internationale documentaire op de T.V. vertoond, met nóg gruwelijke beelden. Daarin was o.a. te zien hoe een stier aan één poot aan boord van een schip gehesen werd. Het arme dier had een gebroken poot en was eerst met elektrische prikkels mis handeld om hem toch maar te laten lo pen. Het geloei van het dier ging bij elke kijker door merg en been. Duizenden mensen belden de dierenbescherming en vroegen om een actie die dit soort misstanden kan beëindigen. Bij het mi nisterie kwamen 9.000 verontwaardigde brieven binnen uit alle delen van het de len. Voor dit soort veetransport is maar één aanduiding mogelijk. Verantwoordelijkheid Misdadige dierenbeulearij, waaraan ook in ons land dagelijks wordt meege werkt. Dit probleem ligt bij heel velen van ons dagelijks op ons eigen bord. En daarom moeten we er nu massaal tegen protesteren. Iedere dag worden vanuit Nederland talloze vrachtauto's met die ren naar zeer dieronvriendelijke eind bestemmingen gestuurd. We zijn als exportland van levende dieren marktlei der in Europa en hebben dus een grote verantwoordelijkheid. Dierenbescher mers, politiek en consumentenorganisa ties zullen de handen ineen moeten slaan om dit dierenleed te beëindigen. Als het aan de dierenbescherming ligt, gebeurt dat zo snel mogelijk. Dat moet en dat kan! Niet voor niets hebben Ne derlandse dierenbeschermingsinspec teurs nu al een jaar lang talloze transporten ongemerkt naar verre eind bestemming gevolgd. Daardoor is nu eindelijk keihard bewijsmateriaal verza meld over de zaken waarvoor men zich lange tijd doof en blind gehouden heeft. Ook onze politici kunnen nu niet meer om deze zaak heen! Toch was de eerste reactie, zowel van de minister van Landbouw als van zijn staatssecretaris teleurstellend. Zij konden toch moeilijk verantwoordelijk worden gesteld voor de wantoestanden in andere landen, was hun kortzichtige commentaar. Natuurlijk zijn zij verantwoordelijk! Het zijn toch Nederlandse dieren die vanuit Nederland naar hun afschuwelij ke eindbestemming worden vervoerd. Bovendien zijn het Nederlandse chauf feurs, die in opdracht van het Neder landse baas gewoon de regels aan hun laars lappen en de dieren 50 of 60 uur onverzorgd in de wagens laten verkom meren! En het is ook de Nederlandse overheid, die op Nederlandse bodem Eén van de schokkende beelden, die te zien waren in een reportage over veetransport. toestaat dat er in strijd met Nederlandse bepalingen veel te veel dieren in de wa gens worden gepropt! En hoe staat het met onze verantwoordelijkheid in Euro pees verband? Toch succes Tegen deze stroom oproeiend, heeft de Dierenbescherming in samenwerking met haar Europese zusterorganisaties verenigd in Eurogroup for Animal Wel fare, toch successen geboekt. Dankzij het niet aflatend hameren op dit soort schandalige toestanden, ligt er nu een Europees wetsvoorstel, waardoor veel van deze zaken drastisch aan banden worden gelegd. Halverwege het komen de jaar zal daarover door de Europese Raad van Landbouwministeries beslist worden. Natuurlijk gaat zoiets niet vanzelf. Er wordt nu eenmaal grof geld aan dieren transporten verdiend. Druk vanuit de publieke opinie is de enige manier om de nieuwe bepalingen er ook echt door te krijgen. Daarom wordt in de EG lidstaten momenteel door alle dierenbe schermingsorganisaties een brieven- schrijf- en handtekeningenactie georga niseerd. Het Europese Parlement staat sympathiek tegenover de nieuwe regels. De Nederlandse Minister van Land bouw heeft al op kamervragen geant woord dat hij zijn beste zal doen om de nieuwe regels er in de Europese Ge meenschap door te krijgen. Daar moe ten we hem aan houden! Vandaar dat de Dierenbescherming een actie heeft ontketend en elke dieren vriendfin) dringend oproept om mee te doen. Gewoon door een brief te schrij ven. Politici zijn daar gevoelig voor, ze ker als het massaal gebeurt. Of helpen door een handtekening te zetten, of door het geven van financiële steun door een gift op actiegiro 380850 van de Dierenbescherming, onder vermelding 'actie veetransport'. Iedereen die een brief wil schrijven, handtekening wil zetten of op een ande re manier iets voor deze zaak wil doen, kan hierover informatie vragen bij ons als plaatselijke afdeling van de Dieren bescherming. Telefoon: 332879 of 337280. Op aanvraag wordt een kant en klaar actiepakket met voorbeeldbrieven toegezonden. Doe mee! Uw brief helpt het lot van miljoenen dieren te ver beteren! m HEILOO - Op 24 februari start Stich ting Ouderenwerk opnieuw een cursus bloemschikken. Onder leiding van mevr. A. Wesselius leert u zelf fraaie bloemstukjes maken. De cursus bestaat uit 6 lessen, die eens per 14 dagen wordt gegeven. De eerste les is op woensdag 24 februari van 14.00-16.00 uur in het Trefpunt. De kosten voor deze cursus bedragen 42,00 waar per les ongeveer 12,50 voor het materiaal bijkomt. Voor deelname kan men zich aanmel den bij Stichting Ouderenwerk, 's mor gens tijdens de kantooruren, tel. 331297. HEILOO - Voor mensen die regel matig deelnemen aan de activiteiten van de culturele commissie van de Stichting Ouderenwerk en de Oude renbonden in Heiloo is de naam Jo Druiven een begrip. Bijna vanaf de oprichting van deze commissie heeft ze meegewerkt aan het tot een suc ces maken van de maandelijkse cul turele activiteiten. Wegens persoon lijke omstandigheden stopt ze er nu mee. De Culturele commissie is een sa menwerking tuisen de Stichting Ou derenwerk Heiloo en de beide Ouderenbonden in Heiloo en be staat uit 6 mensen die ongeveer eens per maand bijeenkomen om nieuwe ideeën te ontwikkelen en uit te voe ren. De afgelopen maanden waren dat bijvoorbeeld diverse museum- bezoeken en dia-lezingen over ande re landen, of -dichter bij huis- de natuurlijke omgeving van Heiloo. De activiteiten worden -afhankelijk van de mogelijkheden en het onder werp- gemiddeld door 40 personen bezocht. Ieder der bovengenoemde organisa ties mag twee leden in de commissie benoemen. Voor de nu vrijgekomen plaats zoekt de Stichting Ouderen werk Heiloo een kandidaat, bij voorkeur iemand die geïnteresseerd is in cultuur. Voor nadere informa tie kunt u contact opnemen met de voorzitter van de commissie, dhr. Hans Buwalda, telefoon 331764, of met de Stichting Ouderenwerk Hei loo, telefoon 331297. HEILOO - ,,Vele jaren heeft de dood bij het dagelijks leven van de mensen behoord. Hij was aanwezig in het huis. De invidualisering, de medische zorg en de medisch-tech- nische ontwikkeling hebben ertoe geleid, dat de meeste mensen tegen woordig niet meer in hun eigen huis sterven. De dood is verdrongen uit onze directe omgeving", aldus mevr. Brolsma-Polling op een goed bezochte bijeenkomst van de voor lichtingscommissie Ouderenwerk over de stichting Terminale Thuis zorg Heiloo. De laatste tijd is er een kentering merkbaar. Steeds meer mensen wil len in de vertrouwde omgeving overlijden. Dat geeft moeilijkhe den, indien de familie tijdens de laatste levensfase niet kan of wil helpen. Over de mogelijkheden, die dan in Heiloo bestaan, sprak mevr. Meiboom-Boekelaar. Zij is coördi natrice van de Stichting Terminale Thuiszorg in Heiloo. Aan deze stichting zijn momenteel 18 vrijwil ligers verbonden, die helpen om de taak van familie of verpleegkundige hulp te verlichten. ,,Ons werk strekt zich uit van het waken in de uren dat anderen niet beschikbaar zijn tot een gesprek met de patiënt in de nachtelijke uren", vertelde mevr. Meiboom de aanwezigen. ,,We zijn er om de ga ten te vullen aan het ziekbed. Als het moet, dan helpen onze vrijwil ligsters ook bij het eten en drinken, het verbedden en verkleden". De hulp van Terminale Thuiszorg wordt vaak ingeroepen via de huis arts of de wijkverpleging. Het komt echter ook voor, dat de familie zich direct wendt tot de stichting. De coördinatrice kan op de gekste mo menten van de dag een verzoek om hulp verwachten. ,,Op een keer werden we om 1 uur gebeld met de vraag of we om 2 uur voor iemand konden zorgen. Tot nog toe hebben we in Heiloo aan alle verzoeken kunnen voldoen", aldus mevr. Mei boom. Ze verzekerde de aanwezi gen, dat het werk niet altijd triest is. ,,Met sommige patiënten hebben we gesprekken, waarbij we veel moeten lachen". HEILOO - Op 4 maart is er voor de 50-plussers de mogelijkheid om te zien hoe de Alkmaarsche Courant gemaakt wordt. Op die dag organi seert de voorlichtingscommissie Ou derenwerk een excursie naar dit dagblad. Wie aan deze excursie wil deelne men, kan zich voor 21 februari op geven bij de Stichting Ouderen werk, Westerweg 294, tel. 331297. De kosten bedragen 2,50 inclusief het vervoer. Deelnemers die zich als chauffeur met personenwagen be schikbaar willen stellen, wordt ver zocht dit door te geven aan de Stichting Ouderenwerk. HEILOO - In het Senioren Info Centrum (telefoon 331297) aan de Westerweg 294 is een folderplank ingericht over allerlei vakantiemo gelijkheden voor senioren. U kunt daar iedere dag van 9.00-12.00 uur terecht voor informatie over dit on derwerp. Onder andere over de Stichting Va kantie Door en Voor Ouderen (DVO). Deze stichting is in Heiloo en omgeving bekend als organisatie van ouderen die zich belangeloos in zetten voor hun eigen leeftijds groep. Zowel reizen in binnen- en buitenland zijn in hun programma opgenomen. Contactpersoon is de heer W. Otte, Middelhof 31, Hei loo, tel. 334213. Verder is, evenals alle andere fol ders, de Senior Vakantiekrant 1993 gratis mee te nemen. Deze geeft tal van vakantieadressen. Voor minder validen en hun familie ligt de folder 'Gehandicapt of niet Vakantiefol der 1993' klaar. HEILOO - De sportinstuif voor ou deren vanaf 50 jaar wordt elke don derdagmiddag gehouden van 14.00- 15.30 uur in sporthal 't Vennewater aan het Zevenhuizen in Heiloo. De kosten bedragen 4,00 per keer. Deze activiteit wordt geleid door sportlerares Jouke Boerhave. Naast algemene lichaamsoefeningen is er een scala aan balspelen, waaronder volleybal, hockey, badminton, bas ketbal en lijnbal. Kom eens kijken en zie het zelf; bovendien kunt u de eerste keer gratis meedoen. Accordeonavond in Overkerck HEILOO - De bewoners en omwo nenden van Overkerck zijn onlangs getrakteerd op een avond accorde- onmuziek. Voor deze gelegenheid was uitgenodigd accordeonvereni ging Vita Nova. Vita Nova kwam met het B-orkest, bestaand uit on geveer 25 personen. De avond werd geopend met het Eurovision-thema en hierna 'Eine kleine Nachtmusik', verder luisterden we o.a. naar Sea- les with a kiss, Biscaya, The Char leston, een Hollandse Medly, Moment for Morricone en de avond werd afgesloten met Rock around the clock. Dit alles stond onder lei ding van de zeer enthousiaste diri gent, de heer C. Duinmeyer. HEILOO - Er zijn nog enkele plaat sen vrij op Tai Chi, een Chinese be wegingsleer, die elke maandagoch tend van 9.45-10.45 uur in het Open Huis beoefend wordt. Opgave en inlichtingen bij de Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294, te lefonisch bereikbaar 's morgens op werkdagen onder nr. 331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10