r Gezonde groente, fleurige bloemenpracht... Kweek 't zelf, in eigen tuin! Parasol aanbieding SLAGERIJ W. KROM Nxaalbouw KIPFILET Donderdag BIEFSTUKDAG AGRARISCH CENTRUM NUYENS B.V. AANMELDING VAN LEERLINGEN VOOR HET R.K. BASISONDERWIJS Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Is de oplossing voor Conquista nabij? Motie Extra raadsvergadering Gemeentehuis/bibliotheek Grondexploitaties Raadscommissie R.O. Fin. Bouwplan Vaststelling bestemmingsplannen 500 gram 0 160 soorten GROENTEZADEN 460 soorten BLOEMZADEN 52 soorten KEUKENKRUIDENZADEN 14 soorten POOTAARDAPPELEN Tot 1 maart a.s. liefst 20% VOORKOOPKORTING KORNMAN Aannemingsbedrijf UW KERASTASE-KAPPER M -STICHTING 1#KATHOLIEK ONDERWIJS vl TldUv limmen DONDERDAG 25 FEBRUARI a.s. tussen 19.00 en 20.00 uur voor: UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 1993 PAGINA 11 LIMMEN Conquista is een actieve vereniging die zich bezighoudt met het open jeugdwerk voor jongeren boven de 12 jaar. De activiteiten vinden plaats in een houten gebouw aan de Visweg. Maar al een jaar tobt Conquista met die huisvesting. Komt hieraan in 1993 een einde? Zoals gezegd werkt Conquista met veel enthousiasme elke week weer in een noodgebouw. Dit gebouw voldoet niet meer aan de eisen van de tijd en is brandgevaarlijk. Zou het niet moeten worden afgekeurd? En als dit zou gebeuren, wat dan? Eenieder die het goed vóór heeft met Conquista heeft zich er al mee beziggehouden. Nieuwbouw is in beeld geweest. Schetsplannen zijn gemaakt. Noch het ene, noch het andere voorstel kon goedkeuring krijgen. Het belangrijkste obstakel zal wel het geld geweest zijn. Het college van burgemeester en wethouders heeft het plan weer opgepakt en vrij frequent met het bestuur van Conquista gesproken. Akkommodatienota In het jaar 1991 deden zich vele vragen voor naar ruimten voor verenigingen. Er was geen totaal-overzicht. Dit was dan ook de aanleiding voor het schrijven van een Akkommodatienota. De akkommodatie was een opsom ming van gebouwen van verenigingen én een beschrijving van wensen en voorstellen hoe en op welke wijze daaraan tegemoet zou kunnen worden gekomen. Ook is een poging gedaan om de totale kosten in beeld te brengen en af te zetten tegen de financiële mogelijkheden van de gemeente. De Akkommodatienota is begin I992 uitgekomen. Natuurlijk is in de Akkommodatienota een belangrijke plaats voor Conquista ingeruimd. Een oplossing van het huisvestingsprobleem was niet direct beschikbaar. Maar de noodzaak van het vinden van een betere huisvesting werd erkend. Dat is al heel wat. In de Akkommodatienota is over Conquista als conclu sie vermeld dat er gestreefd wordt naar het onderbren gen van de vereniging in een van de vrijkomende bedrijfsgebouwen in het dorp. Er is immers een ontwikkeling op gang gebracht om bedrijven, die overlast voor de woonomgeving veroorza ken, te verplaatsen naar een te realiseren bedrijventerrein. Op termijn komen er dus bedrijfsgebouwen vrij. Op I2 maart I992 is de Akkommodatienota in de gemeenteraad behandeld. De raad heeft toen ten aanzien van Conquista een motie aangenomen. In de motie wordt het college van burgemeester en wethouders opgedragen al het mogelijke te doen om te komen tot een goede huisvesting voor Conquista. De raad zou binnen een jaar over de resultaten van het-onderzoek geïnformeerd moeten worden, inclusief de financiële consequenties en de realisatietijd. Hierna kon het college van burgemeester en wethouders aan de slag. Overigens wil dit niet zeggen, dat het college hiermede niet actief was omgegaan. Een jaar later Het lijkt wel of er in het jaar 1992 niets is gebeurd. Maar het tegendeel is waar. Met volle inzet heeft het college van burgemeester en wethouders de verschillende mogelijk heden bekeken. Nieuwbouw is onder de loep genomen; onderbren gen in een bestaand gebouw; geprobeerd is ook een bedrijfsgebouw te kopen. Om diverse redenen echter zijn de verschillende locaties afgevallen. Ook is nog even gedacht aan het opknappen van het huidige gebouw of een tijdelijke vervanging achter Conquista, enz. Maar de tijdelijke oplossing is snel verla ten omdat dat extra geld met zich meebrengt. Bovendien blijkt in de praktijk een tijdelijke oplossing vaak een definitieve oplossing te worden. Het besef is ook doorgedrongen, dat wanneer er geen ander onderkomen voor Conquista komt, het niet lang meer zal duren of er bestaat geen Conquista meer. Het zou te betreuren zijn als Limmen een gemeenschaps voorziening armer zou zijn. Uitgangspunt van het collegebeleid is immers het huidige aantal voorzieningen te handhaven en zelfs uit te breiden. Plaats voor Conquista? De tijdelijke oplossing is van de baan. Gezocht werd naar een locatie voor de vestiging van een permanent gebouw. Deze locatie is gevonden op een terrein nabij het sportveldencomplex: op een oefenterrein, dat eigen dom is van de gemeente, naast het gebouw van de duivensportvereniging. Deze locatie voldoet aan de eisen van o.a. voldoende parkeergelegenheid, aan de rand van het dorp en op een redelijke afstand van de woonbebouwing. Het is al een belangrijke zaak dat een locatie in zicht is. Nu moet het nog gebouwd worden. Vier a vijf ton Het bouwen van een ruimte voor Conquista kost een investering van tussen de vier en vijf ton. Dat geld heeft Conquista niet. Ze doet dus een beroep op de gemeente. De gemeente was al bereid om f 150.000,- in de huisvesting van Conquista te steken. Maar het zou meer moeten zijn: wellicht het dubbele. Het college van burgemeester en wethouders is bereid maximaal f 300.000,- in dit project te stoppen. Conquista zal aan het ontbrekende bedrag moeten komen door zelfwerkzaamheid en door het voeren van acties. Wij wensen haar daarbij veel succes! De financiële positie van de gemeente is niet sterk en daarom betekent een bedrag van drie ton een hele dobber. Toch neemt het college die verplichting op zich. Er is wat de bouw betreft een planningsschema gemaakt. Het ziet ernaar uit dat die van start kan gaan in de tweede helft van dit jaar. De plannen moeten nu worden uitge werkt, bouwvergunningsprocedures moeten worden gevolgd en acties moeten worden gevoerd. Dat alles heeft zo zijn tijd nodig. Begin 1994 zal Conquista kunnen beschikken over een nieuw gebouw. Een nieuw gebouw zal ook meer exploitatiekosten vra gen. Ook daarmee is rekening gehouden. In de meerjarenramingen is gerekend met een hogere subsidiebijdrage voor Conquista. Raadscommissie Welzijn Op woensdag 17 februari, om 20.00 uur is de raadscommissie aan de beurt om over Conquista iets te zeggen. Dan wordt het voorstel tot nieuwbouw van een akkommodatie voor Conquista behandeld. In het commissievoorstel wordt over deze zaak nog veel gezegd. Zo heeft Conquista een beleidsnota gemaakt, die onderdeel uitmaakt van het voorstel. Komt u luisteren naar de behandeling van het voorstel? De vergadering wordt gehouden in Vredeburg. donderdag 18 februari 1993,20.00 uur benedenzaal Cultureel Centrum Vredeburg Krediet bouwrijp maken fase I plan Kerkweg Noord. Financiering bouw niéuw gemeentehuis. Er komt schot in de zaak. De bouwvergunning voor het nieuwe gemeentehuis is afgegeven. Met een aannemer worden gesprekken gevoerd over de aanneemsom en de besprekingen verkeren in een eindstadium. Het gemeentebestuur roept de gemeenteraad bijeen in een extra raadsvergade ring en wel op 18 februari 1993. Aan de orde komen de voorstellen over het bouwrijpmaken en de financiering van het gemeentehuis. Het spreekt vanzelf dat, voordat met het nieuwe gemeentehuis wordt begonnen, de grond eerst bouwrijp gemaakt moet worden. Het gemeente huis komt aan de Dusseldorperweg in het ver lengde van de weg De Lage Weide in het plan Kerkweg Noord. Er wordt een noodstraat met riolering aangelegd. Daarna kan met de bouw worden gestart: waarschijnlijk half maart 1993. Stichting Onroerend Goed Limmen Er is een stichting in het leven geroepen met de naam die hierboven staat. Het stichtingsbestuur draagt zorg voor de nieuwbouw van het gemeentehuis. Ook het beheer en het onderhoud worden straks bij deze stichting onderge bracht. Het stichtingsbestuur verhuurt na de realisatie van het gebouw de verschillende ruimten aan de ge meente, de bibliotheek en de politie. Waarom deze huurconstructie? Om de simpele reden, dat die financieel voordeel oplevert. Een dergelijke constructie is ook niet vreemd. Ruim tien jaar terug heeft de SAS op dezelfde manier de sporthal Enterij gerealiseerd. Voordeel In het FMP (Financieel Meerjaren Perspektief) was een jaarlijkse last opgenomen van f 200.000,-, die voortvloeit uit de nieuwbouw van het gemeentehuis. Door nu een gedeelte van het gebouw als gemeentehuis te huren zijn de netto-lasten voor de gemeente te becijferen op f 45.133,-. Wanneer e.e.a. op de traditionele manier zou zijn ge beurd, dan waren de kosten voor de gemeente gekomen op f 223.040,-: een zeer belangrijk verschil. Het is een financieel ingewikkeld verhaal, en moeilijk om in deze rubriek uit te leggen. Maar het positieve resultaat wordt er niet minder om. De investering voor het gemeentehuis komt op f 6,2 miljoen. Een deel wordt verkregen uit verkopen van gebouwen en gronden en voor een ander deel is een geldlening nodig. De gemeente verstrekt aan de Stichting Onroerend Goed Limmen een geldlening voor de duur van tien jaar. De lening bedraagt f 5,5 miljoen. Exploitatiekosten Zoals gezegd zijn de netto-lasten voor de gemeente minimaal. Bij het ingebruiknemen zullen ook andere kosten stijgen. T e denken valt aan een hoger elektriciteits- en gasverbruik enz. Deze meerkosten voor het hele gebouw zijn becijferd op f 20.000,-. Een deel kan worden toegerekend aan de politie en een ander deel aan het bibliotheekbestuur. Getrachtwordteenefficiëntgebouwneerte zetten tegen zo laag mogelijke kosten. Zo te zien lukt dat aardig. Een en ander komt dus aan de orde tijdens de extra raadsvergadering. U bent van harte welkom. De laatste tijd gaan er geruchten dat het zo slecht gaat met de gemeente Limmen: het ene debacle na het andere. Dit is sterk overdreven. Maar de financiële positie van de gemeente baart wel zorgen en meer dan dat. De kans zit erin dat de grondexploitaties van de gemeente een schip van bijleg worden. Het voorstel voor de aanleg van de Zomerschoon geeft aanleiding om openheid van zaken te geven en de juiste financiële zaken weer te geven. Plan Enterij Het gaat voornamelijk om het plan Enterij. In het plan worden tot 1995 woningen gebouwd. Dan is het plan vol. De trouwe volger van de plaatselijke politiek weet dat in 1990 de onderhandelingen zijn gevoerd met de project ontwikkelaar Levendaal en vervolgens een contract is gesloten. Levendaal mag in het plan Enterij 265 woningen bouwen in de fasen 6 t/m 9. De voorafgaande fasen zijn voor rekening van de gemeente. De fasen I t/m 4 leveren een tekort op van f 251.181,-.Dit was ook voorzien: geraamd was een tekort van f 224.889,-.De fasen 5 en 5A worden sluitend afgesloten. Geen tekort en ook geen overschot. Tot deze fase behoort ook de aanleg van de Zomerschoon. Waar zit dan een probleem? Bij een grondexploitatie gaat het niet alleen om het bouwen van woningen op gronden en het bouw- en woonrijpmaken. Neen, ook de wegen die aan het gebied grenzen, moeten vaak worden verbeterd en aangepast en dat kost geld. Het is gebruikelijk een deel van deze verbeteringskosten van wegen toe te rekenen aan de grondexploitatie. Toegerekend zou moeten worden een bedrag van f 1,3 miljoen. In het contract met de projectontwikkelaar Levendaal is overeengekomen, dat een bedrag van f I,- miljoen in deze kosten wordt bijgedragen. Dus voor rekening van de gemeente: f 300.000,- exclusief BTW. Er zit wel een probleem op de scheiding van fase I t/m 4 en fase 5. Dit zijn twee deelexploitaties; ze zijn ook afzonderlijk afgewerkt. Vergeten is enkele kosten toe te rekenen aan grondexploitatie I t/m 4 of aan exploitatie fase 5. Het gaat om een bedrag van f 295.000,-. Onderhoud wegen Onderhandelen is een zaak van geven en nemen. Langs het exploitatiegebied Enterij lopen enkele bestaande wegen, waaraan onderhoudswerk moet gebeuren. Dit onderhoudswerk komt vaak ten laste van de grondexploitatie. In het kader van de onderhandelingen heeft de gemeente geaccepteerd dat een bedrag van f 245.000,- voor haar rekening komt. Balans opmaken Als de balans wordt opgemaakt zal de gemeente Limmen een bedrag van f I miljoen uit eigen zak moeten betalen. In het nieuwe Financieel Meerjaren Perspektief 1994- 1998 zullen de consequenties worden verwerkt. Jaarlijks betekent dit een last van f 100.000,-. Is het resultaat nu slecht? Het antwoord is neen! De gemeente heeft een fors bedrag moeten bètalen, maar ookde projectontwikkelaar Levendaal draagt zijn steentje bij. Volgens het contract is de projectontwikkelaar ver plicht een bedrag van f 30,- per verkochte m2 grond te betalen aan de gemeente. Deze betaling aan de gemeente wordt geraamd op f 3,4 miljoen. Daarnaast wordt een bijdrage van f 1,2 miljoen betaald in de kosten van wegenverbeteringen. De bouw van het gemeentehuis wordt door Levendaal voorgefinancierd, als dit bedrijf het mag bouwen: een voordeel van f 105.000,-. Kortom: een totaal financieel voordeel voor de gemeente van f 4,7 miljoen. Andere grondexploitaties Naast Enterij heeft de gemeente ook andere grondexploitaties onder handen. Genoemd worden het in voorbereiding zijnde plan Kerkweg Noord, het bedrijventerrein en Schoollaan-Achterweg. In de ontwikkeling van het bedrijventerrein is inmiddels een bedrag van f 3,2 miljoen geïnvesteerd, in Kerkweg Noord f 1,9 miljoen. De kosten passen binnen de grondexploitaties en geven geen aanleiding tot zorg. Het plan Schoollaan-Achterweg is een beperkt ge bied. Op verschillende manieren is geprobeerd de kosten van de grondexploitatie te verhalen. Thans is er een bouwgrondbelastingverordening van kracht. De eigenaren/bewoners van woningen worden voor een bedrag in de kosten van de grondexploitatie aangeslagen. Zoals het er nu voorstaat worden niet alle kosten verhaald. Dit plangebied geeft een negatief resul taat te zien van f 295.594,-. Dit bedrag wordt afgeschre ven op de saldireserve van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders constateert in het commissievoorstel dat de saldireserve nu een minimaal niveau heeft bereikt. Er zal alles aan gedaan moeten worden om het weerstandsvermogen van de gemeente te vergroten. Het voorstel over de grondexploitaties komt aan de orde in de commissievergadering van donderdag 18 februari 1993. Deze wordt gehouden aansluitend aan de extra raadsvergadering in de benedenzaal van Vredeburg. De complete agenda luidt: Terugrapportage uit samenwerkingsverbanden. Jaarplan 1993 basiseenheid NKL-oost. Financiële consequenties grenswijzigingen. Grondexploitatie plan Enterij. 17 februari 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen Het college van burgemeester en wethouders is van plan om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - S.J. van Bleisem, Visweg 18 te Limmen - veranderen/vergroten garage in hobbyruimte/galerie. Het bouwplan ligt met ingang van 18 februari 1993 veertien dagen voor eenieder ter inzage op hetgemeentehuis. Gedurende deze termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. (art. 26 WRO) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 28 januari 1993 de navolgende (herzieningen van) bestemmingsplannen vastgesteld: 1 het bestemmingsplan Schoollaan-Achterweg, bestaande uit kaart, voorschriften en toelichting; in het plan zijn opgrond van ingediende bezwaarschriften enkele wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ter visie gelegde exemplaar; 2 de partiële herziening van een aantal recente bestemmingsplannen ('herziening diverse plannen'); deze herziening is ongewijzigd door de raad vastgesteld. De raadsbesluiten liggen met ingang van donderdag 18 februari 1993 gedurende één maand ten gemeentehuize voor eenieder ter inzage. Degenen die tijdig tegen de ontwerp-plannen bezwaren bij de gemeenteraad hebben ingediend, alsmede eenieder die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling in het ontwerp zijn aangebracht, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn hun bezwaren kenbaar maken bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, postbus 123 te 2000 MD Haarlem. KOPRA FIETSEN va. 565,- Boer sen, Stationsweg 79, tel. 072-330186 Heiloo. HERDENKT DE FEBRU ARISTAKING VAN 1941 Neem op donderdag 25 fe bruari deel aan het jaarlijk se défilé langs de dok werker als eerbetoon aan de stakers die met gevaar voor eigen leven in opstand kwa men tegen het Nazigeweld. En om strijdbaarheid te to nen tegen het facisme en ra cisme van nu dat in tal van landen, ook Nederland, steeds gevaarlijker wordt. Plaats: Jonas Daniël Mei- jerplein (bij Waterloo- plein) Aanvang: 17.00 uur. Inlichtingen: NCPN, afd. Heiloo, tel. 072-334588. van 9.50 voor6.95 100 gram Visweg 29 - Limmen - Tel. 02205-1316 Te koop -wegens verhui zing- BED matras -225x95 -prima staat-75,- tel. 072-330590 HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT MIENT 1 - CASTRICUM Uw gastheer en gastvrouw WILLEM en JOSÉ JONKER Cocktail van verse zeevruchten Uitgeesterweg IB, I906NW Limmen, Tel. 02205-2484, Fax 02205-1538. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Kopje gegratineerde uiensoep met een scheutje cognac Kalfsentrecote bedekt met een fijne groentemelange (prei, ui, paprika, tomaat, champignons BOUWBEDRIJF TERLUIN Vanilleijs met een vleugje mint Voor al uw aan-, ver en nieuwbouw. voor al uw bouwkundige werkzaamheden Koffie met bonbons f 55,00 Voor reserveringen tel. 02518-52251. Iedere dag geopend vanaf 09.00 uur. De keuken is open vanaf 12.00 tot 22.00 uur. Ook renovatie: kozijnen, deuren, ramen telefoon 02205-1760 telefax 02205-3948 Theebos 40 1906 DK Limmen Vrijblijvend prijsopgaaf: Tel. 02205-3395. Voor het. komende schooljaar 1993-1994 is er gelegen heid uw kind aan te melden. Om op de basisschool ge plaatst te kunnen worden, moet uw kind de leeftijd van vier jaar hebben bereikt. Om jonge kinderen alvast een beetje te laten wennen, kunnen ze, zodra ze drie jaar en tien maanden oud zijn, als gast maximaal vijf dagen op de basisschool worden toegelaten. Een en ander in overleg met de schoolleiding. Wij verzoeken u nu reeds die kinderen, die tussen 1 au gustus 1993 en 1 augustus 1994 vier jaar worden, op te geven bij de school van uw keuze. Het inschrijven vindt plaats op de Westzijde in de Pax Christi-school, Hogeweg 55, de Oostzijde in de r.k.b.s. Cornelius, Dusseldorperweg 66 in de r.k.b.s. de Dusselhoek, Lage Weide 2. Het bestuur van de S.K.O.L. Pax Christie-school: Hogeweg 55, tel.: 1921 Dhr. H.J.M. Lamers, dir. Dhr. W.A.L.M. Emmerik, adj.dir. Cornelius-school: Dusseldorpweg 66, tel.: 2263 Dhr. G.J.N. Vriend, dir. Dhr. F.M. van Leen adj.dir. De Dusselhoek: Lage Weide 2, tel. 1747 Dhr. C.J.Th. Bloedjes, dir. Mevr. M.G.A. Snijder-Rumphorst, adj.dir.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 11