3 'Een doos vol kruimels' met Ingeborg Elzevier in de Beun DAGEN Burgemeester Schoof opent nieuwe Etos in Het Hoekstuk C. HACHMANG 2AJDEK«^L(S Hfii&ii 17 FEBRUARI 1993 58e JAARGANG NO. 7 Aula aan de Holleweg geheel gerenoveerd Basketbaltoernooi voor basisscholen Excursie Heilooër Bos Luiers nodig voor kinderziekenhuis De Nieuwe Hoeve 20 jaar 'Wijs op Weg' met Federatieve Vrouwenraad (zie adv.pag. 5) Devil's City met Phlebotomized Actief in de Ypsalon Zieken thuis verzorgen Hyacinten geurden in Gereformeerde Kerk Concert Fanfare Showband Heiloo Fiom start oudercursus Alkmaar IJsstad Schoolvolleybal bij Effect Informatieavond Paulusschool Rowwen Hèze hoofdact Ypestock HEILOO - De aula die staat op de be graafplaats aan de Holleweg te Heiloo heeft sinds enkele maanden een totale metamorfose ondergaan. Het eens zo kille gebouwtje voldeed al lange tijd niet meer aan het doel waarvoor het be stemd was. In feite werd het alleen maar gebruikt als wachtruimte. De beheerder van de aula, uitvaartver zorging IJmond, besloot dan ook in goede samenwerking met de gemeente Heiloo om het gebouw grondig aan te pakken en het resultaat is er naar. Op een piëteitvolle wijze kan er nu afscheid genomen worden. Tevens bestaat de mogelijkheid om op een stijlvolle ma nier een afscheids- c.q. rouwdienst te houden. Daartoe is het oude meubilair verwij derd en is de inrichting totaal ver nieuwd. Ook de wanden en het plafond zijn onder handen genomen en alles is geschilderd in frisse warme kleuren. Sfeerverlichting is aangelegd evenals warme vloerbedekking en gerieflijke stoelen. Ook is een geluidsinstallatie ge plaatst zodat stemmige muziek ten ge hore gebracht kan worden. Door al deze veranderingen is de aula veel warmer en intiemer geworden. De uitvaartverzorging IJmond verwacht dan ook, dat nu de aula weer voldoet aan de eisen van deze tijd, de uitvaart verzorgers in hun voorlichtinggewag kunnen maken van deze mooie locatie. Koffiedrinken na afloop van de begra fenis is helaas niet mogelijk in de aula. Daartoe beschikt de uitvaartverzorging IJmond over een goed geoutilleerd uit vaartcentrum aan de Westerweg op slechts enkele honderden meters van de Holleweg verwijderd. Pauline van Rhenen, Ingeborg Elzevier en Carol van Herwijnen v.l.n.r spelen in 'Een doos vol kruimels' in De Beun. (Foto Jan Swinkels) De schooljeugd in actie tijdens het basketbaltoernooi. HEILOO - Vorige week werd in spor thal 't Vennewater het jaarlijkse basket baltoernooi voor de basisscholen gehouden. Met veel enthousiasme en plezier werd er door de verschillende teams gespeeld, hetgeen bleek uit het verslag van Marjolein Knaap van De Zeskant, dat de redactie van de Uitkijk post ontving: 'De'meisjes van De Zeskant uit groep 7 hebben gespeeld tegen de Benedictus, Willibrord, Nieuwe Hoeve en de Hase- broek. Die vier wedstrijden hadden we gewonnen. Daarna moesten we de fina le spelen tegen de Rehoboth. Die had den we verloren. Na de finale moesten we nog een tijdje wachten op de prijsui treiking. Wij waren als tweede geëin digd en we gingen met een hele mooie HEILOO - De voorlaatste voorstelling van het seizoen '92-'92 in theater De Beun in Heiloo is 'Een doos vol krui mels', de bekende komedie met in de hoofdrollen Ingeborg Elzevier en Carol van Herwijnen. Na deze voorstelling, die gehouden wordt op zaterdag 27 fe bruari, aanvang 20.15 uur, is er op 20 en 21 mei nog de voorstelling 'Er valt een traan op de tompoes', de bonus voorstelling, waarvoor ook losse kaar ten verkrijgbaar zijn. In de drie tussenliggende maanden staat het Heilooër theater aan de Willibror- dusweg (nabij 't Loo) natuurlijk niet leeg: de Filmliga Heiloo vertoont nog drie films, Falkland Toneel brengt nog een stuk voor volwassenen en één voor de jeugd, harmonie-orkest Caecilia brengt een concert en de Heilooër Ope rette Vereniging voert driemaal 'De pi raten van Penzance' op. Ingeborg Elzevier heeft het vorig sei zoen laten zien dat zij een allround co médienne is. Haar rollen in de blijspelen 'En ik dan?' en 'Brutale winterbekente- nissen' werden door pers uitbundig ge prezen. Naast de succesvolle Carol van Herwijnen ('Koninklijk' in 'De Wijze Kater') en Pauline van Rhenen speelt zij in de tragie-komedie 'Een doos vol krui mels' van Neil Simön een oudere zange res, die zich probeert staande te houden door zich illusies te maken over haar bijzondere kwaliteiten. Drank moet de bittere waarheid doen vergeten. Haar vrienden gaan zowel in het een als het ander naadloos met haar mee. 'Een doos vol kruimels' gaat over angst en eenzaamheid, het verlangen naar een beetje warmte en menselijk contact, al is dat dan maar ruzie. Evy Meara, de zangeres, en haar geflipte en mislukte vrienden klampen zich vast aan ver meend talent of aan een fraai uiterlijk. Een wanhopig stel verloren vogeltjes. Maar hun wanhoop staat tegenover de kracht van een meisje, dat nog helemaal in het leven geloofd. Niet bepaald ele menten voor een avondje lachen. Maar dan heeft u buiten de hilarische dialo gen van Neil Simon gerekend. Hij heeft een heerlijke, warme komedie geschre ven, waarin ernst en ontroering hand in hand gaan met vrolijkheid en humor. Kaarten voor deze voorstelling in thea ter De Beun kosten 27,50 per stuk. Houders van een cjp of 65-plussers be talen 25,00. Toegangsbewijzen kun nen -zolang de voorraad strekt- gekocht worden bij de vaste voorverkoopadres sen van De Beun vanaf woensdag 17 fe bruari (Rookshop Jan-Tine Braam, Reisbureau Holland International, Bruna-boekhandel Avis en Ria Gies- bertz) of vanaf één uur voor de aanvang van de voorstelling op zaterdag 27 fe bruari. HEILOO - Op zondag 21 februari houdt het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (1VN) haar maan delijkse rondleiding in het Heilooër Bos. De excursie begint om 11.00 uur bij de kattenberg (aan de Kennemer- straatweg in het bos), duurt anderhalf uur en wordt geleid door ervaren na- tuurgidsen. Extra informatie is te krij gen op 072-331588. HEILOO - Het Actiecomité Kinderzie kenhuis Poznan ontving onlangs een dringende oproep van de directrice van dit ziekenhuis in deze Poolse stad: 'Stuur alstublieft (katoenen) luiers!'. Het comité wil graag tegemoet komen aan dit verzoek en doet hierbij een be roep op een ieder die dit leest. (Katoe nen) luiers kunnen worden ingeleverd op de volgende adressen: Roemersdijk 21, Akersloot (02513- 12312), Kerkakkers 22, Heiloo (072- 336199) of Brugstraat 6, Limmen (02205-3101). Bij deze adressen kan men ook terecht voor meer informatie. HEILOO - In de week van 26 t/m 29 april viert De Nieuwe Hoeve haar twin tigjarig bestaan. Op 29 april wordt de feestweek afgesloten met een reünie voor oud-leerlingen. Op 24 maart wordt een gezellige avond georganiseerd met een rommelmarkt en een rad van avon tuur ten bate van de feestweek. Breng daarom uw oude nog bruikbare spullen naar school! HEILOO - Onder de titel 'Wijs op Weg' verzorgt de Federatieve Vrouwenraad op donderdagmiddag 25 februari een themamiddag waarin de derde levensfa se van vrouwen centraal staat. Aan de hand van een lezing en een videofilm worden wegen gezocht om die levensfa se 'wijs' en zinvol in te gaan. Spreekster is mevrouw Dieuwertje Bo- gaards van de werkgroep 50+ van de Ouderenraad Alkmaar. Zij meent dat de positie van iets ouder wordende vrouwen niet altijd rooskleurig is. Veel wegen lijken afgesloten: de weg naar het vinden van een baan of het beginnen van een studie zit vaak vol barrières. Daarnaast worden alleenstaande vrou wen en zij die dat plotseling geworden zijn, vaak geconfronteerd met financië le beperkingen. Toch zijn er wel degelijk mogelijkhe den, maakt de videofilm 'Wijs op Weg' duidelijk. Daarin worden vrouwen ge toond die elk op haar eigen manier zo'n weg naar de derde levensfase hebben ge vonden. De themamiddag 'Wijs op Weg' op donderdag 25 februari begint om 14.00 uur en zal rond 1£.00 uur afgelopen zijn. Plaats van samenkomst is het Open Huis. De themabijeenkomsten van de Federatieve Vrouwenraad zijn toegankelijk voor alle vrouwen uit Hei loo en omgeving. Dankzij subsidie van de gemeente is de toegang gratis. De Federatieve Vrouwenraad is een sa menwerkingsverband waarin alle vrou wenorganisaties van Heiloo vertegen woordigd zijn. Doelstelling is het bevor deren van de deelname van vrouwen aan de maatschappij. Voor nadere in formatie kunt u contact opnemen met Marjolein Voorberg, secretaris FVR, tel. 072-330358. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 prijs naar huis. De middag vond ik hartstikke leuk en ik wil de mensen, die daaraan meegewerkt hebben bedanken. Want het was een hele geslaagde middag.' De Ujïkijkptot w<>rdt gespeld Uw advertentie wordt gelezen HEILOO - Hardrockers kunnen zon dag, 21 februari weer terecht in Devil's City, het hardrockcafé van Buk Buk. Ook dit keer zal er een pittige band op het podium plaatsnemen. Vanaf 16.00 uur kun je voor 5,00 genieten van scheurende gitaren en aardbeving be zorgende roffels. De live-performance wordt dit keer door Phlebotomized verzorgd. De band is drie jaar geleden opgericht onder de naam Bacterial Desease, met als bedoe ling lawaai te maken in de oude Naplam Death-stijl. De vaardigheid van de mu zikanten werd aanzienlijk groter naar mate het aantal optredens groeide. Terwijl de stijl van de muziek verander de, werd de naam gewijzigd tot het hui dige Phlebotomized. Iets later rekruteerde de band de zanger Barry Schuyer en de toetsenist Ben Quak. Begin '91 bestond de band verder uit Tom Palms (gitaar), Patrick van der Zee (bas) en Lawrence Payne (drums). Op zoek naar een tweede gitarist pro beerde de band verscheidene kandida ten, maar geen van hen haalde het niveau van de rest van de band. Bijna een jaar later werd de geschikte gitarist dan toch nog gevonden in de persoon van Jordy Middelbosch. Een debuut demo was snel gemaakt met als naam: 'Devoted tot God'. HEILOO - Naast alle lopende activitei ten volgt hier het aanbod van de nieuwe zaken die aan de orde zijn in het brui sende wijkcentrum van Ypestein. Vrij dagavond 19 februari is er weer de gelegenheid om elkaar met allerlei spel len het vuur aan de schenen te leggen of dan wel gezellig bezig te houden. Vele spellen zijn aanwezig, andere spellen zijn welkom. Is er belangstelling voor een 'Risk competitie'? Zo ja, bel dan 336376. Of kom vrijdagavond naar de Ypsalon, aanvang 20.00 uur. Onder leiding van Susan van Gemert zal wederom een cursus haarknippen van start gaan. Hierin leert u in korte tijd hoe u het haar kan knippen van het hele gezin. De cursus zal gegeven worden op 8 achtereenvolgende donderdagavon den van 19.15 tot 21.15 uur. Start: dnderdag 15 april, kosten: 65,00 Voor meer informatie of voor opgave kunt u bellen met Susan van Gemert, tel. 072-610262 (na 18.00 uur). Peuterpraatgroep Voor de 2e maal organiseert Interkruis 4 bijeenkomsten, die in het teken staan van peuters (1,5 tot 2,5 jaar). Wie in de afgelopen periode regelmatig op het zui- gelingenburo kwam, kreeg daar allerlei adviezen over de verzorging van uw kind. Ook kon u terecht voor vragen. Als uw kind wat ouder wordt, zijn die regelmatige bezoeken niet meer nodig en vallen daarmee ook de adviezen weg. De ontwikkeling van uw kind gaat door. Het gaat allerlei nieuwe dingen le ren. U krijgt te maken met spel en speel goed, een 'lastige' eter, zindelijk maken, straffen, enzovoort. Interkruis organiseert daarom bijeen komsten, waar u informatie over dit soort onderwerpen kunt krijgen en eens met andere ouders van gedachten kunt wisselen. De cursus staat onder leiding van Joke van Leeuwen en Elly Jansen, beide wijkverpleegkundigen te Heiloo. Data: woensdag 31 maart, 7, 21 en 28 april van 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: 5,00 voor de gehele cursus. Inlichtin gen en opgave: Joke Beers, tel. 072- 337818. HEILOO - In elk huishouden is wel eens iemand voor kortere of langere tijd ziek, meestal geeft dit niet veel moeilijk heden. De wijkverpleging van Inter kruis Noord-Kennemerland geeft vier informatiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of om geving te maken hebben met ernstig of langdurig zieken. De informatiemidda gen zijn ook bestemd voor hen die hier mee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De cursus bestaat uit een theoretisch ge deelte waarin de grondbeginselen wor den uitgefegd om een zieke te kunnen verzorgen, zoals medicijngebruik, voe ding e.d. Ook praktisch gaan we aan de gang bv. het oefenen van een juiste tiltechniek; gebruik van hulpmiddelen en ook krijgt u informatie waar de wijkverpleging u verder mee kan helpen. De data zijn dinsdagmiddag 16, 23, 30 maart, 6 april van 13.45-15.15 uur in het wijkgebouw, Holleweg 94 te Heiloo. Opgave en in formatie bij de wijkverpleging tussen 12.30-13.30 uur, tel. 072-332753. Uit erste inschrijfdatum 26 februari. Amanda (8) biedt burgemeester Schoof de schaar aan om de nieuwe Etos- zaak in Het Hoekstuk te openen. HEILOO - Met het doorknippen van een lint opende burgemeester Schoof, vorige week donderdagochtend de nieu we ETOS winkel van de heer R. van Holland. Het Hoekstuk is hiermee weer een mooie zaak rijker geworden. Schoof zei in zijn toespraak verheugd te zijn dat het Hoekstuk nu weer eens de aandacht krijgt. Over de andere winkel centra wordt de laatste tijd genoeg gesproken. „Het getuigt van ondernemersgeest de ze zaak te beginnen", (Van Holland is eigenaar van deze franchisezaak Etos, red.) „Ook het economisch belang is groot. Het Hoekstuk vervult duidelijk een buurtfunctie", aldus Schoof. Er was de laatste week keihard gewerkt om alles klaar te krijgen, en zoals altijd zag de winkel er schitterend uit. Van al le kanten kregen R. van Holland en zijn zuster Janny Oud-van Holland compli menten over de mooie zaak. Elke klant die die bewuste ochtend de winkel ver liet kreeg een mooie roos mee naar huis. Burgemeester Schoof had nog wat leuk cijfermateriaal. 50% van de bezoekers van het Hoekstuk komt op de fiets, 20% te voet, de rest met de auto. 70% is binnen de 15 minuten het centrum weer uit, 20% blijft 15 a 30 minuten. Het is dus zaak dat de winkelier zijn klanten in korte tijd aan zich bindt. HEILOO - Wat rook het weer heerlijk in de Gereformeerde Kerk aan de Noor dergeeststraat toen alle hyacinten, die door de KMTP aan de kinderen van groep 6 waren gegeven, vrolijk stonden te wedijveren om de eerste plaats. Het valt niet meer om in tien dagen tijd de mooiste bloem te krijgen en het was dus voor de jury weer een groot probleem per school de mooiste uit te zoeken. Ook de beste school wordt ieder jaar aangewezen, dat betekent dat alle bol len die zijp uitgegeven per school, ook weer moeten zijn ingeleverd. Klassen waar enkele bollen zijn uitgevallen doen aan deze uitverkiezing niet mee, want je zou dan natuurlijk de mislukkelingen kunnen weglaten. De kwekers van de Sint Benedictusschool gingen dit jaar met de wisselbeker naar huis. Hier volgen alle winnaars: Sint Benedictus: 1. André Lambert, 2. Myra Morsch 3. Hugo. Freinetschool 1. Jeroen S. 2. Paul, 3. Gudo. Hasebroekschool 1. Arnoud, 2. Mattias Stolwijk 3. Sylvester van der Horst. De Duif: 1. Miriam Terlien 2. Naam loos 3. Margreet Apeldoorn. De Zeskant: 1. Florian Walraven 2. Anouk Hageman 3. Kim. De Nieuwe Hoeve: 1. Stefan Wagenaar 2. Anno Perk 3. Dolf. Rehobothschool: 1. Aleide, 2. Ester van Splunter 3. Esther Velzeboer. Sint Willibrordschool: 1. Saskia Hoog land 2. Marije Scholten 3. Iris Schoon hoven Radboudschool: 1. Pieter, 2. Agnes Ranzijn 3. Floor Hensen. Vondelschool: 1. Maureen B. 2. Era Hoogland 3. Jet van Diepen. Ypesteinerscholen: Paulus 1. Laura Ibink. Meander: 2. Francis, 3. Evalien Poetsema. Voor de pechvogels met een veel te lang doorgeschoten hyacint of een bol die niet aan de groei te krijgen was waren er troostprijzen. jl a Makelaars Taxateurs o.p. HYpotheken <Qfl I M\ Postbus95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 assurantiën JJvmi W Kantoor Zeeweg20.1852CR Heiloo TAXATIES HEILOO - De bezoekers van het donateursconcert van de Fanfare Showband Heiloo werden vorige week getrakteerd op een gevarieerd programma. Niet alleen was er een gevarieerd muzikaal programma met klassieke en moderne stukken, maar ook zorgden de majorette- twirlgroep voor enkele shows. Na af loop zorgde een duo voor gezelli ge muziek tijdens het 'bal na'. ALKMAAR - Binnenkort start de Fiom een cursus voor samengestelde gezin nen. Het is. bekend dat veel gezinnen door echtscheiding of door overlijden van één van partners in de situatie van het éénoudergezin komen. Veel minder wordt er bij stil gestaan dat er op den duur weer een nieuw huwelijk aange gaan wordt of dat men gaat samenwo nen met een nieuwe partner. Wanneer daar kinderen bij betrokken zijn, ont staat er een stiefgezin, ook wel samen gesteld gezin genoemd. Om kinderen en volwassenen te steunen in het vinden van hun draai in een der gelijke leefsituatie, organiseert Fiom- bureau Alkmaar een cursus voor stief gezinnen. De cusus is bedoeld voor hen die van plan zijn een stiefgezin te starten en voor hen die al in deze situatie zitten. De cursus wordt gehouden op de woens dagavond van 20.00-21.30 uur, in totaal 5 avonden. Hieraan voorafgaand is er een kennismakingsgesprek met de bege- ALKMAAR - Op vrijdag 19 februari is er op kunstijsbaan De Meent in Alk maar weer de open marathon voor goe de recreatieve schaatsers van 16 jaar en ouder. Met name ook meisjes en dames worden uitgenodigd om aan dit evene ment, dat om 21.15 uur start, mee te doen. Deelname kost 10,00, waarvan 5,00 borg voor het startnummer. De laatste open marathon van het schaats seizoen wordt gehouden op 7 maart. In schrijven kan bij de kassa van De Meent, waar tevens een folder met in formatie klaar ligt. Op zaterdag 20 februari is het Alkmaar IJsstad op De Meent met de bekende schoolwedstrijden voor leerlingen van de basisscholen uit heel Noord- Holland. Deze wedstrijden beginnen om 13.30 uur. De inschrijving is reeds in volle gang. Voor informatie: 02260- 17566 of 13735. De Meent is zaterdag 20 februari in verband met deze wedstrij den voor recreatieve schaatsers de hele dag gesloten. Zij kunnen zondag vanaf 9.45 uur weer terecht. leiders van de cursus. Voor meer infor matie en opgave kan men tijdens kan tooruren bellen naar Fiom-bureau Alk maar, Van der Meijstraat 6, tel. 072- 118812. HEILOO - Op woensdag 24 februari or ganiseert volleybalvereniging Effect in sporthal 't Vennewater een volleybal toernooi voor leerlingen van de basis school. Ook dit jaar doen ?o'n 350 leerlingen, verdeeld over 68 teams, aan dit toernooi mee. De deelname aan dit toernooi en de toegang voor belangstel lenden is gratis. Om 13.30 uur start het toernooi met de wedstrijden van de 9- en 10-jarigen. Om 15.30 uur komen de 11- en 12-jarigen aan bod. Het toernooi duurt tot 17.15 uur en de deelnemers gaan dan een erva ring rijker huiswaarts. Alle basisschool leerlingen kunnen dit eenmalige contact met de volleybalsport verlengen met een proeflidmaatschap van 4 maanden (kos ten 15,00) waarin ze, onder deskundi ge leiding van onze jeugdtrainers, de be ginselen van de volleybalsport bijge bracht wordt. HEILOO - Maandag 22 februari is er in de Paulusschool een informatieavond voor ouders en kinderen die in de ko mende periode vier jaar worden. De school is die avond om 20.00 uur geo pend om belangstellenden te ontvangen. Er is gelegenheid om een videofilm te bekijken over het werken met de kinde ren in de verschillende groepen. De avond heeft verder een ongedwongen karakter, zodat er volop gelegenheid is om in de groepen te kijken en met de leerkrachten te spreken. Er zijn ook le den van de ouderraad aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden. De Paulusschool is gehuisvest in De Kring in Ypestein. HEILOO - Zondag '73 juni is het weer zover. Dan kan iedere muziek liefhebber gratis het Ypestock Pop festival bijwonen, dat op bedrijven terrein De Oude Werf wordt gehou den. Inmiddels is de line-up van dit festival bekend. Naast de band van o.a. Paul Bruin en Wout Folmer, die van Maarten Schiphorst en het Heilooër No License zijn de volgen de bands geboekt: The Bob Color nieuwe bezetting), Les Charmeurs en als uitsmijter Rowwen Hèze. Be halve Engelse en Franse teksten dus ook een portie Limburgs. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1