I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Q AA HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Verwijderen bomen Kennemerstraatweg Rijbewijzen Heiloo houdt zicht op de weg Commissie Algemene Zaken Nieuw bouwplan Gemeente Heiloo maakt een verkeersplan Ingediende bouwaanvragen Wijziging bestemmingsplan 'Buitengebied' Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Verkeers- aangelegenheden PAGINA 4 UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 1993 C 0 Een 'Groenbericht' van de afdeling Groen en Landschap. In het bomendunplan 1992-1993 zijn twee beuken, aan de Kennemerstraatweg, opgenomen. Deze bomen zullen binnenkort worden verwijderd. Na constatering van zwammen heeft de gemeente een onderzoek naar de conditie van de twee beuken aan de Kennemerstraatweg laten verrichten. Het onderzoek is gehouden door een erkend bureau. Tijdens het onderzoek is bijzonder gelet op: - conditie van de boom; - de bouw/vorm; - stabiliteit/standvastigheid; - aantastingen (zwammen/schimmels). Het resultaat van het onderzoek houdt in, dat één beuk aangetast is met de honingzwam en één met de reuzenzwam. Honingzwam Deze zwam is gewoonlijk te herkennen aan de honinggele of bruine kleur, de machetvormige ring rond de steel en de witte sporen. De zwam besmet de boom via de wortels en kan ernstig rot in het wortelgestel en stam veroorzaken. De boom wordt zeer vatbaar voor windworp. Reuzenzwam De zwam bestaat uit elkaar overlappende bladen van 10 tot 20 cm groot. De bovenzijde is bruin-geel tot kastanjebruin. Rot komt voor in de wortels en verspreidt zich zelden naar de stam. In een gevorderd stadium kunnen aangetaste wortels en stobben geheel hol worden, dus gevoelig worden voor windworp. Bij de beuk met de honingzwam is handhaving afgeraden, omdat herstel van de boom niet wordt verwacht en uit het oogpunt van verkeersveiligheid. De beuk met de reuzenzwam lijkt ogenschijnlijk gezond, maar de zwam is agressief en moeilijk controleerbaar. Gezien de lokatie van de boom, langs een doorgaande weg en de gevaarlijke dragingen van de zwam, is door het bureau geadviseerd de boom te vellen. Na de verwijdering van de bomen zullen de beuken ernaast beschermd worden met jute tegen zonnebrand en er zullen nieuwe beuken worden ingeplant. Wij vragen uw begrip voor de tijdelijke overlast, die we u bezorgen tijdens de uitvoering van de werkzaamheden. Verdere informatie omtrent de uitvoering kunt u krijgen bij afdeling Groen en Landschap, tel. 313 234. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen rijbewijzen oud model (modellen 8 A en 8 B) tot nader order ook na 1 januari 1993 omgewisseld worden, mits de geldigheid ervan is verlopen na 30 juni 1985. Mocht u vragen hebben over reis documenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoonnummer 313 113. Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden op telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Algemene Zaken vindt plaats donderdag 25 februari a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis (aansluitend op de op die datum te houden extra raadsvergadering, waarvan de aanvang is om 20.00 uur). Op de agenda staan de volgende punten 1Verslagen van de vergaderingen van 15 oktober 1992 en 7 januari 1993. (Deze verslagen zijn u reeds toegezonden.) 2. Stukken ter kennisneming a. Verslag overleg basiseenheid Noord- Kennemerland-Oost d.d. 19 oktober 1992; b. Verslag vergadering Regionaal Overlegorgaan Politie Noord- Holland- Noord d.d. 30 oktober 1992; c. Statuut regionaal college Politie Noord-Holland-Noord; d. Agendastukken driehoeksoverleg d.d. 29 oktober 1992; e. Verslag driehoeksoverleg d.d. 18 december 199% f. Verslagen vergadering Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice d.d. 14 oktober en 11 november 1992; g. Agenda vergaderingen Algemeen Bestuur SNK; h. VNG-circulaire met informatie m.b.t. identiteitskaart; i. Planning opstellen rekening 1992 en begroting 1994; j. Jaarplan 1993 Politie Noord- Holland-Noord. Het jaarplan 1993 Politie Noord-Holland- Noord treft u bijgaand aan, de overige stukken liggen vanaf heden tijdens kantooruren voor u ter inzage bij ondergetekende, kamer 016 in het gemeentehuis. Voor inzage van de stukken buiten kantooruren kunt u telefonisch een afspraak maken met ondergetekende, tel. 313 120. 3. Discussie toekomstbeeld ter formu lering doelstellingen meerjarenbeleid. (Toezegging bij de begrotings behandeling) 4. Uitvoeringsplanning beleid (network- planning). (Toezegging bij de begrotings behandeling) 5. Fraktievorming in bestuursorganen SNK. Kleine H.A.L. Rondvraag Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft het voornemen om aan G.H. Hoijtink te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan, positief te reageren op de melding bouwvoornemen voor het plaatsen van een berging op het perceel De Sonneveld 128. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 18 februari 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Stand van zaken In januari is de afronding van het verkeersplan in de raadscommissie M en E besproken. Voorzover nodig zal het verkeersplan nog worden bijgewerkt. Tevens is in de afgelopen maanden een principeplan voor de verbetering van de verkeersveiligheid van de Kennemerstraatweg opgesteld. Verdere afwerking verkeersplan/plan Kennemerstraatweg - Verkeersplan en principeplan verbetering verkeersveiligheid zijn in te zien in de hal van het gemeentehuis (1e verdieping) in de week van 15 tot en met 19 maart 1993. - Informatieavond op maandag 22 maart om 20.00 uur in het gemeentehuis - Bespreking definitieve versie verkeersplan en principeplan Kennemerstraatweg in de raadscommissie M en E op woensdag 7 april 1993. - Kredietaanvragen voor aanpak verkeersknelpunten worden besproken in de Raadscommissie M en E van 28 april 1993. - Afronding verkeersplan, principeplan Kennemerstraatweg en kredieten verkeersknelpunten in de raadsvergadering van 3 juni. Kennemerstraatweg principeplan In de publicaties, die in de afgelopen tijd over het verkeersplan zijn verschenen, is al aangestipt dat de Kennemerstraatweg een van de onveiligste wegen is in de gemeente Heiloo. Om die reden heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld om een plan op te stellen ter verbetering van de verkeersveiligheid. Dit principeplan geeft in grote lijnen aan op welke wijze hieraan wat kan worden gedaan. Het is de bedoeling om bij elke aansluiting op de Kennemerstraatweg met een verkeersaanbod van enige omvang voorzieningen te treffen. Op sommige punten is dit al gebeurd, zoals bij de aansluiting Dokterslaan/Raadhuisweg of Stationsweg/Kanaalweg. Deze voorzieningen zullen als belangrijkste kenmerken hebben: - verhogen verkeersveiligheid met name voor voetgangers en fietsers; - verbeteren punten met verkeers ongevallenconcentraties; - creëren van goede oversteekvoorzieningen; - beperken snelheid van het autoverkeer. Zoals in eerdere publicaties beschreven zijn er al vergevorderde plannen om in 1993, dan wel begin 1994, op enkele punten langs de Kennemerstraatweg aanpassings- werken uit te voeren, die aan de hierboven genoemde eisen voldoen. Dit betreft: - het kruispunt Kennemerstraatweg- Ypesteinerlaan noord waar naar verwachting in september van dit jaar kan worden gestart met de aanleg van versteekvoorzieningen c.a.; - het kruispunt Kennemerstraatweg- Ypesteinerlaan zuid-Vennewatersweg uitvoering naar verwachting begin 1994; - verbetering verkeerslichtinstallatie bij aansluiting Dokterslaan- Raadhuisweg is voorzien in het meerjarenbeleidsplan voor 1994. Verder wordt op dit moment onderzocht op welke wijze bij de kruispunten van de Kennemerstraatweg met de Laan van Zeeman/Oude Kennemerstraatweg en Kuillaan/Nijenburgerweg passende maatregelen kunnen worden getroffen om daar ook verbeteringen aan te brengen in verband met het bevorderen van de verkeersveiligheid. In verband met de fusieplannen in het basisonderwijs wordt onderzoek gedaan naar een veilige oversteekplaats ter hoogte van het Slimpad/Frederica's Hof en extra oversteekvoorzieningen op het Malevoort ter hoogte van de kruising De Ronge/Boekenstein. Een volgende maal zal een principetekening worden gepubliceerd met betcekking tot de totale aanpak van de Kennemerstraatweg. Hierbij moet u zich wel realiseren dat uitvoering van het geheel om financiële redenen over een langere periode zal worden gespreid. Naast verbeteringen aan de Kennemerstraatweg zullen ook op andere plaatsen in het dorp verbeteringen ten behoeve van de verkeersveiligheid worden uitgevoerd. Deze zullen ook zo veel mogelijk 'meelopen' met het onderhoudsprogramma aan onze wegen. Nadere informatie bij de heer P.Aalders tel 313 206 of de heer W.J.Tieleman tel 313 202 van de afdeling Civiel en Reiniging. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Holleweg 91, A.P. Buur - vergroten kantoor Vredenoord 37, R. Zwemmer - plaatsen dakkapel Bosvaren 25, C.G. Oudhoff - vernieuwen garage/berging De Dresch 7, H.J.W. Schreurs - oprichten bijkeuken Bosanemoon 87, C.J. Pieters - plaatsen dakkapel Vennewatersweg, A. Zekveld - oprichten woning Vredenoord 43, E.J.M. Jonker - vernieuwen berging/garage Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 7, lid B III onder 1 b van het bestemmingsplan 'Buitengebied' een nieuw bebouwingsvlak aan te wijzen aan de Nijenburgerweg (nabij nummer 7) ten behoeve van de oprichting van bedrijfsbebouwing. Het bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken met ingang van 18 februari 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling VROM tussen 08.00 en 12.30 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen bedoeld voornemen van het college bezwaren indienen bij voornoemd college, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. Vastgestelde verkeersmaatregel: Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende verkeersmaatregel en het plaatsen en het verwijderen van het vermelde verkeersteken: 1^321 I. a. door plaatsing van het paneel met daarin geïntegreerd het bord E 1 van bijlage I van het RVV 1990 met de tekst 'uitgezonderd treintaxi' als treintaxistandplaats aan te wijzen de meest noordelijke plaats van de parkeerstrook aan de westzijde van het station gelegen langs de aan- en afvoerweg bij de aansluiting met de Stationsweg, waardoor ter plaatse niet mag worden geparkeerd, behalve door de bestuurder van de treintaxi; b. door plaatsing van bord E 5 van bijlage I van het RVV 1990 als taxistandplaats aan te wijzen de plaats achter de onder punt a aangewezen treintaxistandplaats van de parkeer strook aan de westzijde van het station gelegen langs de aan- en afvoerweg bij de aansluiting met de Stationsweg, waardoor ter plaatse niet mag worden geparkeerd, behalve door de bestuurder van een taxi; c. onder intrekking van het raadsbesluit d.d. 29 januari 1981, waarbij de parkeerplaats genoemd onder punt a als taxistandplaats is aangewezen, het geplaatste bord 54a van bijlage II van het RVV 1966 te verwijderen; d. de voor de onder punt b genoemde taxistandplaats geldende blauwe zone, vastgesteld bij raadsbesluit van 25 januari 1979, punt I, sub b, op te heffen; door plaatsing van bord E 6 van bijlage I van het RVV 1990 de volgende parkeergelegenheid aan te wijzen voor het motor- of invalidenvoertuig dat door of t.b.v. het vervoer van invaliden wordt gebruikt, tevens parkeerverbod voor andere voertuigen: vier plaatsen op de parkeerstrook langs Het Bfugstuk voor het appartementencomplex 2 tot en met 82, te weten: - de eerste parkeerplaats ten oosten van de oostelijke hoofdingang; - de eerste parkeerplaats ten westen van de westelijke hoofdingang; - de zesde parkeerplaats ten westen van de oostelijke hoofdingang; - de zesde parkeerplaats ten oosten van de oostelijke hoofdingang. III. door plaatsing van borden B 4, B 5 en B 7 van bijlage I van het RVV 1990 de splitsing Kanaalweg-oostelijke uitweg van het perceel Kanaalweg 32 aan te wijzen als voorrangssplitsing, met dien verstande, dat het verkeer op de Kanaalweg voorrang heeft op het verkeer op de uitweg, dat wordt geboden te stoppen. Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld op de Kroon binnen een termijn van dertig dagen na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Het beroep dient aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht, maar ingediend bij de heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland te Haarlem. Nunchaku-Do HEILOO - Afgelopen zondag werden in Amstelveen de Nederlandse kampioen schappen Nunchaku georganiseerd. Voor Dojo 't Loo deed'de trainer van deze sport Rick Bakker mee, op alle drie de onderdelen te weten: Kata, die is een verplichte oefening, Wedstrijden, en Free Style. Bij de wedstrijden eindigde Rick op de 4e plaats. Bij het onderdeel kata werd Rick 3e. Tot slot moest hij zijn Nederlandse titel van vorig jaar ver dedigen. Met drie man over uit de voor rondes begon men aan dit spectaculaire onderdeel van Nunchaku. Als derde en laatste moest Rick op de mat na een zeer fraaie oefening eindigde Rick als le. Wilt u eens kennis maken met deze sport? Elke vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur wordt er getraind bij Dojo 't Loo in de Bergeonstraat, ook meisjes zijn van harte welkom. Damclub Heiloo HEILOO - Ook in de 17e ronde van de onderlinge competitie lagen lief en leed dicht bij elkaar. Een op het oog vorste lijke stelling kan na een minder briljant zetje veranderen in een tot instorten ge doemde bouwval. Zoiets beleefde in groep twee Robert Koch die tegen An- dré Valkering groot voordeel boekte. Laatstgenoemde verdedigde zich voor treffelijk en boog deze zware partij toch nog om in winst. In dezelfde groep speelden Piet Heijne en Martin Houtenbos een marathonpar tij. De rustig en secuur dammende Heij ne pakte een forse winst in materiaal. De blozende bloemist Houtenbos wist echter van geen wijken. Pas in de kleine uurtjes pakte Heijne de toch wel ver diende zege. De uitslagen waren: A. Kroon-N. Lig- thart 0-2, C. v. Lieshout-L. Koersen 1-1, A. Valkering-R. Koch 2-0, R. de Boer-J. Kraakman 2-0, M. Houtenbos- P. Heijne 0-2. In de competitie van de Kennemer Damkring is het de damclub Heiloo ge lukt haar eerste punt te bemachtigen en wel ten koste van koploper DOS uit St. Pancras. Heiloo trad op volle sterkte aan, waardoor er sprake was van een gelijk opgaande strijd. Met wisselende voorsprong kon uiteindleijk de eind stand van 14-14 worden neergezet. Op 9 maart speelt Heiloo de returnwedstrijd tegen de damvereniging de Broeikas in Akersloot. Het Felle Stootje HEILOO - Uitslagen maandag 8 febru ari: M. Hink-T. v. Willigen 0-3, V. Becker-E. Hoetjes 3-0, M. Hoogeland- T. v. Willigen 0-3, V. Becker-H. Koe dijk 3-0, M. Hink-E. Hoetjes 3-0. Zwembad Loos HEILOO - Basis zwemdiploma: Sjoerd Hoogland, Annelie Volgers, Teun Zijp, Angeline Wiersma, Myra Morsch, Maartje Janssen, Joyce Paleari, Miriam Terlien. Voor Sjoerd Hoogland was dit het 28e diploma en voor Annelie Volgers het 25e diploma. Alle diploma's werden be haald bij Zwembad Loos. 200 Meter (50 borstcrawl, 50 rugcrawl, 50 schoolslag, 50 sameng): Wendy Put ter, Marieke Limmen, llona Kaandorp, Albertine Wiersma, Paula de Groot, Michal Cohen, Jose Haasnoot, Manja de Groot, Wouter Haringhuizen, Lau- reysken van Beurden, Kim van de Laar schot, Ingrid Haveman, Erik Valkering, Marije Slippens, Mariska Barendse, Joost Bakkum, Joost Reus. 400 meter (50 meter dolfijnslag, 100 mtr, schoolslag, 100 meter borstcrawl, 100 meter rugcrawl, 50 meter samen gestelde rugslag): Ingrid Valkering, Amber Kranenburg, Ronald van Ha- lem, Martin van Someren, Bastiaan de Jong, Janneke Smit, Hilde Kaan, Henk Smit, Sabrina Stam, Jolanda Kat, Bren- da Mannes, Nicole Bakker. Weerbaarheidstraining ALKMAAR - Uitgangspunt voor deze cursus is dat weerbaarheid te maken heeft met je houding, je uitstraling eh de manier waarop je staat. Iedere cur sist brengt zelf situaties in, die we onder de loep nemen, spelen en herspelen. De bedoeling is dat je inzicht krijgt in je ei gen ingebracht situaties en meerdere manieren ervaren hebt om er mee om te gaan. Start: 31 maart in Alkmaar. In formatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. TTV Rozing Heiloo HEILOO - Het gaat op het ogenblik goed met het eerste team van Rozing. De eerste wedstrijd van het seizoen le verde dan wel een 10-0 verlies op, daar na werd er niet meer verloren. De partij tegen Epra eindigde in een gelijk spel terwijl ook hier kansen waren op een overwinning. Met vijf punten uit 4 wedstrijden draait Rozing 1 dus goed mee in de le klasse. Heel wat minder gaat het met Rozing 2. Na aanvankelijk een kleine opleving te kennen, er werd maar liefst een 9-1 overwinning behaald, zakt dit team weer wat weg. De laatste twee wedstrij den gingen allebei verloren. Reflex en de Quint waren met respectievelijk 7-3 en 6-4 te sterk voor Rozing 2. Rozing 3 liep afgelopen vrijdag tegen de eerste nederlaag van het seizoen aan. Met 6-4 werd er verloren. Rozing 4 lijkt ook in de 4e klasse niet te stoppen. Zon der puntverlies gaat dit team aan de lei ding en ook Epra moest buigen voor Rozing 4. Met een 7-3 overwinning lijkt dit team op weg te zijn naar een nieuw kampioenschap. DRINGEND VERZOEK De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd Bij voorbaat dank! De redactie. A Parkeerverbod Taxisund plaats: levens parkeerverbod voor andere voetiuigen Slop: verleen voorrang aan Desiuuroers oo Ce kruisende weg Voorrangskruispunl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4