4» a.j. vos Werkgroep treft voorbereidingen opvang padden Bestrijding overiost honden: nooit iedereen tevreden Inschrijving Eeuwfeest Heiloo staat open C. HACHMANG Extra raadsvergadering Muziekschool Heiloo Expositie van Jenny Bikker-Breugem A.S. ZONDAG 28 FEBR. om 14.30 uur bekerwedstrijd H.S.V.-M.F.C. Pianoduo in de Witte Kerk 58e JAARGANG NO. 8 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTRE KEN 24 FEBRUARI 1993 Zieken thuis verzorgen Wiefix gaat verhuizen H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEI LOO - Vorige week werden in het kantoor van notaris Winter aan de Ken- nemerstraatweg te Heiloo de oprich tingsstatuten getekend van de Stichting Eeuwfeest Heiloo. In de Uitkijkpost van 16 december vorigjaar maakte de redactie reeds melding van het voorne men van een groep Heilooënaars om nu al een groots Oud Nieuw feest voor te bereiden om de stap naar de 21ste eeuw extra gedenkwaardig te maken. Het voornemen heeft geresulteerd in concre te plannen en de oprichting van een zelfstandige stichting is de eerste stap naar de uitvoering hiervan. Zeven bestuursleden telt de Stichting Eeuwfeest Heiloo: Jan Bellekom, Theo Kaandorp, Bert Kostense, Kees Stam, Lot Mol, Lia Beumer en Marcel Keet. Uitgangspunt is om geheel in de non profit sfeer een grootschalig evenement te organiseren voor zoveel mogelijk in woners van Heiloo. Het streven daarbij is dat minimaal 1.000 mensen zich mel den als toekomstige feestganger. Over het feest zelf is natuurlijk nog niet zoveel te zeggen. Er zal gezocht worden naar een bestaande accommodatie of een locatie waar een tijdelijk onderko men gerealiseerd kan worden. In het ge bouw c.q. de tent zal op vrijdag 31 december 1999 en zaterdag 1 januari 2000 een uitgebreid cultureel, maar vooral feestelijk en uniek programma geboden worden met ingrediënten als muziek, theater, cabaret enzovoort. Daarnaast zullen de deelnemers ont haald worden op de nodige culinaire hoogstandjes en lekkernijen. De defini tieve keuze zal in alle opzichten bepaald worden aan de hand van de actualiteit in het laatste jaar van de twintigste eeuw. Het kader voor het feest wordt natuur lijk veel eerder ingevuld. In feite is dat met de oprichting van de stichting be gonnen. Hierdoor is het mogelijk ge worden, dat Heilooënaars zich vanaf •heden kunnen melden als toekomstig donateur oftewel 'Eeuwfeester'. De kosten van het uiteindelijke feèst wor den gedekt door de bijdragen van de do nateurs. In principe geldt er een bijdrage van 3,75 per maand, te be ginnen op 1 januari 1993. Daarnaast is er de mogelijkheid om door een eenma lige bijdrage van 250,00 (te voldoen voor 1 juli 1993) te ontkomen aan maandelijkse of jaarlijkse betalingen: men is in één keer klaar. De bestuurleden van de Stichting Eeuw feest Heiloo hebben zichzelf twee jaar de tijd gegeven om het het minimum van duizend deelnemers bij elkaar te krijgen. Lukt dit niet, dan zal te zijner tijd besloten worden hoe verder te han delen. In ieder geval is via de statuten en het aanvullende huishoudelijke regle ment vastgesteld dat wanneer het feest niet kan doorgaan de donateurs, die reeds betaald hebben, hun geld terug krijgen. Iedereen die zich aanmeldt ont vangt overigens een exemplaar van het huishoudelijk reglement waarin een en ander is omschreven. Meer informatie over de stichting is te lezen in de advertentie elders in deze Uitkijkpost, waarin ook een bon is op genomen om zich aan te melden. Aan meldingsformulieren liggen voorts in alle drie de vestigingen van de ABN- AMRO Bank in Heiloo en bij cd-zaak Centerdisc. Makelaars Taxateurs o.q. ^^^CV^0QPfBJSl Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Morgenavond (donderdag 25 februari) om 20.00 uur wordt er in de raadzaal van het gemeentehuis van Hei loo een extra raadsvergadering gehou den. Het enige agendapunt heeft betrekking op de Wet Geluidhinder, waarin per 1 maart van dit jaar een wij ziging van kracht wordt. Voor die da tum moet voor een aantal \yegen in Heiloo worden vastgesteld of er al dan niet wordt verwacht of er in de toe komst door meer of minder dan 2450 motorvoertuigen per etmaal gebruik zal worden gemaakt. Stelt de gemeente dit niet vast, dan moet voor iedere weg bin nen een bestemmingsplan een geluid- sonderzoek worden uitgevoerd, een kostbare, tijdrovende en lang niet altijd noodzakelijke klus. Om die reden wordt de extra raadsvergadering gehouden. Het collegevoorstel kan worden inge zien tijdens de openingsuren in het ge meentehuis en de openbare bibliotheek. De vergadering van de raad is openbaar en zal (naar alle waarschijnlijkheid) maar weinig tijd in beslag nemen. HEILOO - Vanavond, woensdag 24 fe bruari, is in de Muziekschool een speel avond alleen voor en door volwassen leerlingen. Tweemaal per jaar hebben we een dergelijk concertje. De aanvang is wat later dan bij een gewone speel avond: acht uur. Doordat we alle do centen gevraagd hebben om hun vol wassen leerlingen hiervoor enthousiast te maken, is er een heel gevarieerd pro gramma: niet alleen wat de muziekstij len betreft, maar vooral vanwege de verscheidenheid aan instrumenten. Overmorgen, vrijdag 26 februari, tre den leerlingen van Wim Madderom, do cent piano, (elektronisch)orgel en keyboard, op. Dan beginnen we op de „normale" tijd: half acht. U bent op beide avonden hartelijk welkom. U weet inmiddels ook dat de toegang al tijd gratis is. Na deze twee speelavonden is het nog niet afgelopen: zaterdag 27 februari is in onze school een cello-studiedag. Bij na twintig cellisten studeren onder lei ding van Jet van Baaren, cellopedagoog aan de conservatoria van Utrecht en Den Haag. Jet van Baaren begint met een, inleiding voor de docenten van de leerlingen, die zich hebben opgegeven. Vanaf elf uur komen de leerlingen aan bod. Rond drie uur begint een tutti presentatie van wat die dag is gedaan. Bij dit laatste onderdeel mag u toehoor der zijn. Wanneer u er prijs op stelt om deze dag als cellist mee te maken, dan kan dat waarschijnlijk nog wel. Neemt u in dat geval even contact op met de school: 072-332460. Twee aquarellen van Jenny Bikker- Breugem, te zien in het Open Huis. Vanaf het komend weekend zal dit weer een vertrouwd beeld zijn langs de Zandersloot. HEILOO - Op zaterdag 27 februari zal de paddenwerkgroep Heiloo weer aan wezig zijn met het treffen van maatrege len ter bescherming van de amfibieën in het Heilooër Bos. De bescherming om vat de volgende wegen: Zandersloot- weg/Kuillaan/Westerweg/Rector Fre- dericlaan. De maatregelen duren voort tot medio of eind april en houden het volgende in: - Langs de berm van de Zandersloot weg een gaasstrook aanbrengen en em mers ingraven; - Vanaf 19.00 uur zal een dranghek met knipperlicht worden geplaatst op de T- kruising Westerweg/R. Fredericlaan; - Eveneens vanaf 19.00 uur zal een dranghek met knipperlicht worden ge plaatst aan de westzijde van de Kuillaan. Gemotoriseerd verkeer dient via de R. Frederiklaan en Blockhovepark naar de Kennemerstraatweg te rijden. De toe stemming hiervoor hebben wij van de gemeente Heiloo. Wij begrijpen dat het een en ander enig ongemak zal kunnen betekenen, maar rekenen toch ook dit jaa rop ieders me dewerking. Hierbij geldt niet alleen dat de automobilist in het betrokken gebied rustig moet rijden (30 km), maar ook dat fietsers en brommers op moeten let ten evenals de trimmers die vaak 's avonds in grote getale langs de Zan derslootweg lopen. Als u op de een of andere manier zelf actief betrokken wilt zijn bij het natuur- beschermingswerk van de paddenwerk groep, neemt u dan eens contact op met Nel Kuiper (072-334803) of Els Swart (072-330324). De werkgroep heeft een voortdurende behoefte aan nieuwe me dewerkers. Het beschermingswerk valt of staat met vrijwilligers. Ieder jaar is het weer de vraag of dë werkgroep zal kunnen draaien of niet. Jaarlijks vallen vrijwilligers af en zijn nieuwe vrijwilli gers nodig. Gelukkig is er binnen de groep een vaste kern die al vele jaren achter elkaar mee doet. Wordt het aantal mensen om dat bestaande groepje echter te klein, dan zal op een gegeven moment het natuur beschermingswet in het Heilooër Bos afgelopen zijn. Een structurele oplos sing om amfibieën te beschermen is van zelfsprekend de beste. Zo ver zijn wij echter nog niet en hebben tot dat tijdstip de hulp van particulieren nodig. Vrijdag 26 februari om 20.00 uur in het Open Huis te Heiloo, kunnen be langstellenden een dia-presentatie bij wonen over de (vijf) soorten amfibieën die leven in het Heilooër Bos. Aan de orde komen ook hun natuurlijke vijan den, de (stinse) planten in het voorjaar en de overige dieren van het bos. Het beschermingswerk van de paddenwerk groep wordt besproken en aan het einde van de avond is er gelegenheid tot vra gen stellen. De dia's zijn van de natuur fotograaf Peter Zijp. HEILOO - De gehele maand maart ex poseert Jenny Biker met aquarellen in het Open Huis in Heiloo. Van deze schildertechniek is zij echt gaan hou den. De indrukken, ideeën doet ze al wandelen, fietsend door de natuur op. Soms wel dichtbij in de Schermer, maar ook tijdens reizen in de bergen of langs de fjorden. r— m De onderwerpen kunnen sterk wisselen, van ingespannen schaatsers tot klapro zen langs de spoorbaan, van een drei gend Hollands landschap bij laag hangende bewolking tot een rustig win- terslaantje. De expositie is te bezichti gen tijdens de openingsuren van het Open Huis (zie elders in de Uit kijkpost). HEILOO - De komende maanden zullen de raadsleden van de gemeente Heiloo zich bezig houden met het evaluatierapport over de maat regelen ter bestrijding van de hondenoverlast in Heiloo. Ruim een jaar na de invoering van de belasting voor de bezitters van een hond en de daaraan gekoppelde regels was het ook tijd voor een terugblik èn voor een bijstelling van de maatregelen. Niet dat er van alles mis was met het pakket maatregelen, maar omdat in de praktijk een aantal zaken anders uitpakte dan aanvankelijk was gedacht. ,,Het blijft natuur lijk moeilijk", aldus verantwoordelijk wethou der J. Wuijster-Schuddeboom. ,,Aan de ene kant wil je de overlast door honden beperken, aan de andere kant wil je het voor honden en hun bezitters toch leuk houden. In feite kan je nooit iedereen tevreden stellen". In het afgelopen jaar is door de gemeente bijge houden welke klachten er waren-met betrek king tot overlast door honden. Met name werden ook de gebieden in kaart gebracht, waar deze klachten vandaan kwamen. Deze in formatie maakt duidelijk dat vooral in Heiloo- zuid - ingeklemd tussen Zevenhuizerlaan, Hee- renweg, Stationsweg en Kennemerstraatweg - veel last werd ondervonden. De hier ingestelde hondenroutes - waar geen ruimplicht gold voor de gedeponeerde hondepoep - was een doorn in het oog van vele omwonenden. Juist in dit ge bied werd ook, toen er sprake was van de in voering van de maatregelen, door de bewoners een handtekeningenactie gevoerd. Achteraf ge zien heeft men min of meer gelijk gehad. Maar het was niet het enige deel van Heiloo, waar de bewoners door het instellen van hon denroutes juist meer last ondervonden. Klach ten kwamener bijvoorbeeld ook uit de omge ving van de Molenweg, Het Zandstuk, Ewis- weg en Wentholtlaan. Voorts kwamen er ook klachten met betrekking tot een tweetal losloopgebieden: de Zuiderneg en het Heilooër Bos. Wat betreft dit laatste gebied geldt als bij zonderheid, dat het bos niet onder beheer van de gemeente, maar onder dat van Natuurmo numenten valt. In het Heilooër Bos geldt in principe een aanlijnplicht voor honden, maar de beheerder gedoogt het loslopen van honden. Naar aanleiding van de reacties wil de gemeente Heiloo in overleg met Natuurmonu menten ook voor het Heilooër Bos striktere maatregelen nemen. Het 'gedoog-gebied' wordt kleiner, daarbuiten een aanlijngebod en ruimplicht - vooral ook voor het trap- en speel veld, waarover de meeste klachten handelden - en de plaatsing van drolinettes. Een f ietsronde door het dorp met honden wach ter Johan Rückert maakt duidelijk dat een bijstelling van de regels wel gewenst is. Op sommige plaatsen is een concentratie van uit werpselen, bijvoorbeeld langs de waterkant van Het Zandstuk. Maar ook wordt duidelijk dat de bereidheid zich aan de regels te houden behoorlijk is. ,,Je houdt een aantal mensen, die zich niet aan de regels houden aldus Rückert, die tot voor kort niet echt kon optreden tegen overtreders. Inmiddels is echter een opleiding gedaan en het bijbehorende examen afgelegd, waardoor de Heilooër hondenwachter in het uiterste geval een proces-verbaal kan opmaken tegen hardnekkige tegenwerkers. Het is de laatste stap. Meestal was het echter niet nodig: het geven van voorlichting, wijzen op de regels, was voldoende. Bijvoorbeeld kwam ik een keer een jongetje tegen, die z'n hond liet poepen waar het niet mocht. Een zak je om de uitwerpselen op te ruimen had hij niet bij zich. Ik heb altijd wel wat zakjes bij me en deed voor wat de bedoeling was. Ik heb het hem ook zelf laten doen. Zoiets heeft een uit stekend effect", vertelt Rückert. Tijdens de fietstocht komen we overigens weinig mensen met een hond tegen. Slechts eenmaal klinkt het verzoek 'Wilt u uw hond aanlijnen', hetgeen prompt wordt opgevolgd. Van de drolinettes wordt door de bank geno men goed gebruik gemaakt. Dat er ook ander vuil in beland is wal de gemeente betreft geen probleem. Meer ergerlijk was dat enkele droli nettes lustobjecten voor vandalen bleken. De nieuwe maatregelen zorgen er overigens voor dat het aantal drolinettes wordt uitgebreid. Bij voorbeeld worden ze geplaatst in gebieden waar hondenroutes worden opgeheven en wor den er extra geplaatst langs gehandhaafde rou tes in de bebouwde kom en in losloopgebieden (bijv. Heilooër Bos). Klachten over hondenpoep kwamen er vooral ook buiten het maaiseizoen voor het openbaar groen. Wanneer grasvelden gemaaid worden, wordt natuurlijk niet om uitwerpselen heen ge reden. In de winter blijft de poep liggen. We stellen de raad voor om een drollenzuiger aan te schaffen", aldus wethouder Wuijster. Met deze machine zullen dan wekelijks uitwerpselen langs de hondenroutes verwijderd worden. De aanpassing van de maatregelen, waaronder de plaatsing van 30 extra drolinettes en de aan schaf van de drollenzuiger, kosten de gemeente meer dan het bedrag dat momenteel binnen komt via de hondenbelasting. Aanvankelijk was uitgegaan van 1.500 honden in Heiloo. Reëler blijkt het getal van 1.350 te zijn. In het afgelopen jaar zijn 1.150 honden geregi streerd, hetgeen een percentage van ongeveer 85 opleverd. Dit is vergelijkbaar met ervarin gen in andere gemeenten. Wij zien dan ook geen aanleiding voor extra opsporingstaken", meent de wethouder, ,,maar de hondenwachter controleert natuurlijk wel op het hebben van een penningExtra aandacht zal gegevn wor den aan voorlichting voor mensen van buiten Heiloo, die in bijvoorbeeld de Neggen hun hond komen uitlaten. Door het lagere aantal honden dan geschat, ge combineerd met de aanpassingen die gewenst zijn, is de hondenbelasting tegen de opzet in niet kostendekkend. Nu wordt f 84,60 per hond per jaar betaald. Voor 1994 zou dit be drag met tien gulden per hond verhoogd moe ten worden. Dat betekent dat er nu een tekort is. Het college stelt voor dit te betalen uit de post onverzien voor 1993. Of de raad hier en met de overige aanpassingen van het beleid ter bestrijding van de overlast door honden in stemt, zal de komende maanden blijken. HEILOO - Op donderdag 4 maart om 20.15 uur zal het pianoduo Wyneke Jor- dans en Leo van Doeselaar een concert geven in de Witte Kerk te Heiloo. Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar studeerden bij Jan Wijn aan het Swee- linck Conservatorium te Amsterdam en behaalden in 1981 hun diploma Uitvoe rend Musicus. Zij gaven een gezamen lijk eindexamenrecital; voor het eerst in Nederland was de helft daarvan samen gesteld uit quatre mains-repertoire. Sinds 1977 concerteren zij als pianoduo in binnen- en buitenland. Zij traden op met verscheidene Nederlandse orkesten, de Slagwerkgroep Amsterdam en het Nederlands Kamerkoor en verleenden hun medewerking aan muziekfestivals Het pianoduo Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar verzorgt een concert in de Heilooër Witte Kerk op donderdag 4 maart. en concerten in Zwitserland, Frankrijk, Italië, Spanje, Denemarken, België, Duitsland en Engeland. Voorts zijn zij beiden als docent verbonden aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Behalve aan het grote repertoire voor piano a quatre mains en twee piano's besteedt het duo ook aandacht aan Ne derlandse muziek en aan vele goede be werkingen van oorspronkelijk voor andere instrumenten geschreven com posities. Het pianoduo realiseerde vanaf 1983 een reeks grammofoonplaten en CD's voor het label Etcetera Records. Op het op 4 maart te geven concert spelen zij werken van Mozart, Schumann, De Bussy, Skrjabin, Ravel, Milhaud en Meijering. Toegangsprijs 12,50 (65+ en CJP 10,-). Telefonisch plaats reserveren is mogelijk: telefoon 072-331721 of 332882. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Jan Bellekom (zittend rechts) tekent als voorzitter de oprichtingsstatuten van de Stichting Eeuwfeest Heiloo. No taris Winter en de overige bestuursleden kijken toe. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heil&o, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - In elk huishouden is wel eens iemand voor kortere of langere tijd ziek, meestal geeft dit niet veel moeilijk heden. De wijkverpleging van Inter- kruis Noord-Kennemerland geeft 4 informatiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of om geving te maken hebben met ernstig of langdurig zieken. De informatiemidda gen zijn ook bestemd voor hen die hier mee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De cursus bestaat uit een theoretisch ge deelte waarin de grondbeginselen wor den uitgelegd om een zieke te kunnen verzorgen, zoals medicijngebruik, voe ding e.d. Ook praktisch gaan we aan de gang, bv. het oefenen van een juiste til-' techniek; gebruik van hulpmiddelen en ook krijgt u informatie over waar de wijkverpleging u verder mee kan helpen. De data zijn dinsdag 16, 23 en 30 maart en 6 april van 13.45 uur - 15.15 uur in het wijkgebouw bij de wijkverpleging .tussen 12.30 uur - 13.30 uur, tel. 072-332753. Uiterste inschrijfdatum 26 februari. f SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472^ l Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte J HEILOO - Per 1 maart gaat Wiefix aan de Westerweg verhuizen naar Karwei doe-het-zelf centrum aan de Hoefsmid in Heiloo. Reden hiervoor is dat zij in de toekomst aan de Westerweg te kort ruimte hebben om daar het komplëte assortiment te kunnen bieden. Bij Karwei hebben ze die ruimte wel en per 1 maart is daar b.v. een uitgebreide re zaagafdeling te vinden, een nieuwe sleutelafdeling en een grote servicebalie, waar men terecht kan voor advies, maar ook voor een uitgebreid assortiment, losse materialen. Deze balie zal bemand gaan worden door Jack Zeeman. Ook zijn andere Wiefix kollega's bij Karwei terug te vinden. Zij denken u op deze manier een nog grotere service te kun nen verlenen en uiteraard een veel gro ter assortiment tegen meestal lagere prijzen. Uw spaarkaart kunt u bij Kar wei tot 31 december 1993 inleveren. t>ï LAGH E WEI4DT 2, HEILOO TELEFOON: 072 - 3305S0 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 363, 1800 AO ALKMAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1