I I ti.üïf Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Medewerk(st)er ED HEIDEMA Tuinarchitectuur O Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Aanmelding leerlingen basisonderwijs Heiloo Wijzigingen in de Rijbewijswetgeving Vrouwen Advies Commissie Heiloo al 25 jaar aktief Ingediende bouwaanvragen Aanvraag met ontwerp- hinderwetvergunning Aanplant dakmoerbeien De Stuurgroep Europees Jaar van de Ouderen bericht: Nieuwe stickers ten aanzien van ongeadresseerd reclamedrukwerk en huis-aan-huisbladen Voorjaarsschoonmaak M E E Géén IA TEXACO Van Splunter Martin Schilder Autoverhuur Wij kweken en verzamelen maar laten U de keuze Openbare basisscholen Rooms-Katholieke basisscholen Protestants-Christelijke basisscholen Stichtingscholen van het Rozenkruis (art. 12 en 29 WABM) 'Groenpraat' van de afdeling Groen en Landschap. Wij vragen voor ons tankstation voor wisselende diensten. MAALTIJDEN EXPRESS 12.50 Mooie Heideplanten zomer- en winterbloeip.st. Alle vaste planten in zeer vele soortenp.st. 10 soorten Berken, vanafp.st. Rozen Queen Elisabethp.st. Witte Sering, mooie plantenp.st. Grote sortering Haagconiferen in groen, geel of blauw, bijv. 100/125 cm hoog, vanafp.st. 8.50 Zeer zware bessestruiken, rood, wit en zwartp.st. 3.95 Ook op het gebied van steen en hout bieden wij U een grote keuze. Wit, rood, groen, zwart, geel en vele andere kleuren vindt U in onze 25 soorten flagstones en natuursteenkeien. AANBIEDINGEN: 6 zakken bemeste Tuingrond (afhaalprijs) 9.95 2 zakken Tuinturf, 40 liter9.95 1 zak Potgrond RHP, 40 liter5.95 Natuursteen in alle kleuren en afm., vanafP-kg. 0.35 Hillhoutblokhutten, korting 10% Voor: Deskundig advies - Een uitgekiend tuinontwerp Tuinaanleg en Tuinonderhoud. Hoogeweg 57 - Heiloo - Tel. 02205-2925 U kunt altijd vrijblijvend kijken maar verkoop uitsluitend op zaterdag. PAGINA 4 UITKIJKPOST 10 MAART 1993 Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. Een belangrijke tijd voor uw kinderen breekt weer aan. In de loop van dit jaar of volgend jaar bereikt uw kind de leeftijd van 4 jaar. De leeftijd waarop kinderen aan een basisschool kunnen worden toegelaten. Mede om schoglbesturen en de scholen tijdig op de hoogte te stellen van de te verwachten aantallen leerlingen wordt u vanaf heden weer in de gelegenheid gesteld om uw kinderen op de school van uw keuze aan te melden. Toelatingsleeftijd Kinderen die op de eerste schooldag van het schooljaar 1993/1994 (6 september 1993) de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, kunnen direkt worden toegelaten. Kinderen die na 6 september 1993 4 jaar worden, kunnen direkt worden toegelaten op de dag na hun verjaardag. Om alvast te wennen aan het schoolgebeuren kunnen kinderen die de leeftijd van 3 jaar en 10 maanden hebben bereikt tot de dag waarop zij 4 jaar worden, gedurende maximaal 5 dagen worden toegelaten. Dit hoeven geen 5 aaneengesloten dagen te zijn. Vanaf de leeftijd van 5 jaar is uw kind leerplichtig. Dan moet uw kind naar de basisschool. Waar en wanneer aanmelden In verband met vrije schoolkeuze kunt u uw kind rechtstreeks aanmelden bij een van de hieronder genoemde scholen. Er is geen vaste aanmeldingsdatum. U kunt vanaf vandaag uw kind aanmelden. Wel wordt aandacht gevraagd voor een zo spoedig mogelijke aanmelding. Dit in verband met de planning van de groepsgrootte van het volgende schooljaar. Dus als uw kind in de loop van het schooljaar 1993/1994 4 jaar wordt, d.w.z. geboren is tussen 6 september 1989 en 1 juni 1994 dan wordt u zo vriendelijk verzocht uw kind tijdig aan te melden. Vondelschool, Breedelaan 6, telnr. 331327, directeur dhr. R.W.E. Raats De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43, telnr. 333600, directeur dhr. G.P. Piersma J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9, telnr. 331550, directeur dhr. L.G. ten Wolde De Zeskant, Het Malevoort 7, telnr. 332277, directeur dhr. C.E. Westrus Meander, De Hucht 2, telnr. 339935, directeur dhr. A.C. Kok Sint Radboudschool, Slimpad 18, telnr. 332530, directeur dhr. A.M.H. van Riel Clemens Willibrordschool, Boekenstein 47, telnr. 331098, directeur dhr. J.A.M. Langedijk Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, telnr. 331857, wnd. directeur dhr. H.P. Borgman Paulusschool, De Hucht 6, telnr. 339815, directeur dhr. P. Rokebrand De Duif, Mariënstein 180, telnr. 330051, directeur dhr. L. Sinke Rehoboth, Holleweg 98, telnr. 333559, directeur dhr. B. Moolenaar Neutraal e bijzondere basisscholen Freinetschool, Het Malevoort 9, telnr. 332122, directeur dhr. W. Blom Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49, telnr. 338286, directeur mevr. H. Peters- Kettman Met ingang van 1 januari 1993 is een aantal wijzigingen in de nederlandse rijbewijswetgeving van kracht geworden. Een aanvrager van een rijbewijs moet op het moment van aanvraag in Nederland wonen en ook al minimaal een half jaar in het voorliggende jaar in Nederland gewoond hebben. Buitenlandse rijbewijzen kunnen alleen nog omgewisseld worden tegen een nederlands rijbewijs in de volgende gevallen: - Rijbewijzen, afgegeven door een EG- lidstaat; - Rijbewijzen, afgegeven door bepaalde EVA-staten; - Rijbewijzen, afgegeven door de Nederlandse Antillen of Arubq. Voor deze drie categorieën gelét, dat de datum van afgifte valt binnen een periode van 1 jaar, gedurende welke houder tenminste 185 dagen in het land van uitgifte heeft gewoond. (Aantoonbaar) Daarnaast kan omwisseling plaatsvinden van bepaalde door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen rijbewijzen (thans alleen Japan,cat.B) en rijbewijzen van personen op wie een speciale regeling voor diplomaten van toepassing is of op wie het zogenaamde NATO-status verdrag geldt. De EG en betrokken EVA-staten zijn: België, Denemarken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Groot-Brittanië, Ierland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Portugal, Spanje en Zweden. Houders van andere dan genoemde rijbewijzen zullen bij vestiging in Nederland niet meer zoals voorheen hun rijbewijs kunnen omwisselen. Zij zullen opnieuw rij examen mpeten doen. Dit kan door middel van een versnelde procedure via het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen. Hiervoor is een service-lijn geopend met nummer 06-8212122. Vooralsnog betreft het alleen het rijbewijs categorie B (personenauto's). Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 313 113. De Vrouwen Advies Commissie (VAC) Heiloo viert op 23 maart 1993 het 25-jarig jubileum in theater De Beun te Heiloo. 's Ochtends wordt de provinciale voorjaarsvergadering gehouden. Aansluitend is er een middagprogramma voor leden van de VAC en genodigden. De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw bestaat uit vrijwilligers van alle leeftijden en politieke achtergronden. Momenteel zijn in ruim 260 gemeenten VAC's als woonconsumentenorganisatie werkzaam. Het doel van deze commissies is het behartigen van de belangen van de woonconsument. Zij doen dit vanuit de visie van de vrouw en adviseren de gemeente, architecten en opdrachtgevers over de praktische inrichting van woning en woonomgeving. Na 25 jaar staat dê bouwwereld open voor de inbreng van de VAC. Reden genoeg de Vrouwen Advies Commissie Heiloo te feliciteren met dit jubileum. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend: Stationsweg 73, E. Dekker - vergroten/ vernieuwen snackbar. Wilgenlaan 5, R. Krijgsman - vergroten woonhuis. Rosendaal 18, J. Janse - vergroten woonhuis. Westerweg 324, P.T. de Haan - plaatsen dakkapel. Boekelermeerweg 7, Th. Schouten - oprichten woning/garage. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van het Houtbewerkingsbedrijf B&S B.V. te Heiloo voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een Houtbewerkingsbedrijf op het perceel De Oude Werf 9. Het college is voornemens de vergunning te verlenen onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De aanvraag, de. ontwerpbeschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op de sector Grondgebied, afdeling VROM (kamer 110 Milieuzaken) ter inzage en wel vanaf 11 maart 1993 tot en met 8 april 1993, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 12 maart tot en met 2 april van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM, na telefonische afspraak (nr. 313 223), een mondelinge toelichting worden gegeven. Aangezien in beginsel wordt aangenomen, dat er geen behoefte aan zal bestaan om over de aanvraag adviezen uit te brengen of daartegen bezwaren in te brengen, is de ontwerpbeschikking tegelijk met het verzoek ter inzage gelegd. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 8 april a.s. schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen tot een week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot slot wordt er de aandacht op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en de belanghebbenden die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. In Ypestein zijn verleden week aan de Ypesteinerlaan, aan de noordzijde van het complex De Kring,een 21-tal bomen geplant rondom de Jeu de boule-baan. Het planten van de bomen vergde veel voorbereiding. De bomen zijn geplant in een speciale grond, zogenaamde bomengrond. Ook zijn er watergeefbuizen, drainagebuizen, aangebracht zodat een optimale verzorging geboden kan worden. De bomen die hier geplant zijn, heten dakmoerbeien (Morus alba 'Platanifolia'). De naam zegt het al. De opzet is om de bomen een dak te laten vormen boven de Jeu de boule-baan, zodat een Frans beeld ontstaat. De bladeren zijn onregelmatig gevormd, diep ingesneden en 6-12 cm. lang. Het is een fraaie parkboom. Normaal is de groeiwijze van een boom richting de hemel. Als u gaat kijken, zult u zien dat de bomen begeleid worden door een ijzeren vorm. Deze vorm is nodig om de takken van de boom horizontaal te geleiden. U zult begrijpen dat de omgang met deze constructie veel zorg van een ieder vraagt. Als de bladeren aan de bomen komen zal v een prachtig geheel ontstaan. Het is nu al de moeite waard om even langs te gaan en deze aparte constructie te gaan bekijken. Veel plezier. EUROPEES JAAR VAN DE OUDEREN EN SOLIDARITEIT TUSSEN GENERATIES Op donderdag 11 maart om 14.30 uur is er in het Open Huis in Heiloo een bijeenkomst voor ouderen uit deze regio. Uitgenodigd worden alle ouderen uit de gemeenten Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond, Bergen en Schoorl. Aanleiding voor deze bijeenkomst is het feit dat er veel aan het veranderen is in de gezondheidszorg. De financiering zal in de toekomst anders geregeld worden. De overheid zal zich minder met de zorg gaan bemoeien. De kruisverenigingen en verzorgingshuizen daarentegen meer. Doel van deze bijeenkomst is te bekijken wat de behoeften en belangen zijn van ouderen in Noord-Kennemerland op dit punt. Tien organisaties hebben ouderen afgevaardigd in een regionale werkgroep. Deze Werkgroep organiseert twee bijeenkomsten voor de ouderen uit deze regio. Donderdag 11 maart is de eerste. Sinds 1 maart 1993 heeft Nederland een landelijke twee-stickerregeling. Daarmee is duidelijkheid gekomen ten aanzien van de bezorging van ongeadresseerd reclamedrukwerk en huis- aan-huisbladen. Met de stickers kan elke bewoner van een pand aangeven wat zijn wensen zijn, wat hij wil ontvangen. De ene sticker (A) houdt al het ongeadresseerd reclamedrukwerk en de huis-aan-huisbladen buiten de brievenbus. Met de andere sticker (B) geeft de ontvanger aan wel huis-aan-huisbladen te willen ontvangen, maar geen ongeadresseerd reclamedrukwerk. gefrankeerde envelop naar Postbus 23123, 1100 DP Amsterdam Z-O. De aangevraagde sticker (A of B) wordt u dan zo spoedig mogelijk toegezonden per brievenbus krijgt u één sticker indien in strijd wordt gehandeld met de door u aangebrachte sticker kan een schriftelijke klacht worden ingediend bij de afzender/verspreider. Deze is verplicht de klacht te onderzoeken en binnen vier weken te antwoorden. Als de klacht niet binnen deze tqrmijn of niet naar tevredenheid is afgehandeld kunt u de klacht neerleggen bij de Stichting Reclame Code, Paasheuvelweg 15, 1105 BE Amsterdam Z-O. Ook hier moet de klacht binnen vier weken worden behandeld. Bij toewijzing van de klacht doet de Reclame Code Commissie een aanbeveling. Een 'groenbericht' van de afdeling Groen en Landschap. Nu het einde van de winter nadert en het voorjaar meer en meer invloed krijgt, beginnen de groenverzorgers deze week met de jaarlijkse voorjaarsschoonmaak van de plantsoenen in het dorp. De zorg van de afdeling Groen en Landschap is gericht op het behouden en verhogen van de leefbaarheid in uw woonomgeving. Hierbij speelt de natuur een belangrijke rol. Van het traditioneel onderhoud zijn we aan het overschakelen naar een natuurlijker beheer en maken meer en meer gebruik van de natuurlijke processen die zich afspelen in het openbaar groen. Zo wordt ook bij de uit te voeren werkzaamheden voor de voorjaarsschoonmaak rekening gehouden met deze natuurlijke processen. In een paar maanden tijd worden in de hele gemeente, daar waar nodig, de plantsoenen onderhanden genomen. De groenvakken worden geschoffeld, uitgeharkt en blad en vuil verzameld en verwijderd. Deze werkzaamheden zullen overgaan in het gewone onderhoud. In de voorjaarsschoonmaak hoort ook het snoeien van de struikrozen. De struikrozen worden teruggesnoeid en bemest, zodat in' de zomer de rozen volop kunnen en zullen bloeien. De knoppen zullen nu snel gaan uitlopen er de verschillende kleurschakeringen, de voorjaarsgeuren die ontstaan zijn heerlijk om van te genieten. Géén ongeadresseerd reklamedrukwerk, géén Huis aan Huis bladen Iml V Bi ongeadresseerd I I V reklamedrukwerk i# Wél Huis aan Huis bladen Dit zijn de spelregels: - de stickers zijn gratis af te halen bij het gemeentehuis - kunt u niet naar het gemeentehuis toekomen dan kunt u de stickers als volgt bestellen: Stuur een gefrankeerde envelop, met daarin een aan uzelf geadresseerde en Rijksweg 2 - 1906 BH Limmen Tel. 02205-1293 of 072-125965 (vragen naar mevrouw Overmeer) Voor luxe-, bestel-, en vrachtwagens tot 42 m3 Reserveringsnummer: 072-401044 Ophalen en terugbrengen in Alkmaar, Bergen, Limmen, Heiloo, Castricum of Heerhugowaard. maandag t/m vrijdag tot 19.30 uur bestellen vanaf 17.00 uur bezorgen Tel. 072-331713 VERENIGING TUIN- EN LANDSCHAPSVOORZIENING uit de duizenden planten die op onze kwekerij staan. De honderden soorten in vele variaties. De tientallen waarvan niet alleen kleine, maar ook grote maten aanwezig zijn. Zowel groenblijvend als bladverliezend, kruipend of op stam. AANBIEDINGEN:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4