Senioren info RENAUL (kxXafaótwcd Uw Renault kan best een dagje zonder u. I Autobedrijf Bleeker B.V. Ouderen kosten niet alleen geld Evenementenagenda de Best makelaardij b.v. invmI Maak kans op een tweewieler bij Bleeker. Kom naar het Renault Lente Festival van 12 t/m 22 maart. ALKMAAR HONTHORSTLAAN 48 (Xjbt Afasie, een ploselinge ziekte ANBO Heiloo Tristan Ooms tekent contract bij AZ Bridgeclub Sans Atout ALKMAAR FNIDSEN 64 UITGEEST LANGEBUURT 12 TE HUUR HEILOO - BEDRIJVENTERREIN DE OUDE WERF DE SCHRIJNWERKER 12 HEILOO KENN.STRAATWEG 414 NIEUW Renault RL 1.41 NIEUW ALTIJD PRIJS Renault 19 S 32.990,-* Westerweg 226. 1852 AP Heiloo. Tel. 072-331133. Peuterpraatgroep in Ypsalon Esperanto Club Voorjaarstocht le Champion Antwerpse smullerij bij Bakker Borst PAGINA 6 UITKIJKPOST 10 MAART 1993 HEILOO - „In Europa is onder zocht hoe de boven 65-jarigen le ven. Daarbij is ook nagegaan hoe deze groep genoemd wordt. Alleen in ons land heeft men het over ou deren, in de andere landen wordt over senioren gesproken". De heer K.J. Kuiper, voorzitter van de stuurgroep, die in Heiloo is in gesteld ter gelegenheid van het Eu ropees jaar voor de ouderen en de solidariteit tussen de generaties, noemt het een grappige bijkomstig heid. „Want het Europees ouderen- jaar heeft niet tot doel om de omschrijving van 50-plussers vast te stellen. Het wil problemen voorko men, die verband houden met de vergrijzing van de bevolking". De cijfers zijn bekend. De Europese Gemeenschap telt 320 miljoen in woners, van wie 50 miljoen tot de 50-plussers behoren. Dat is 20 pet. van de beroepsbevolking. Tweeder de van de Europese 60-plussers zit in de laagste inkomensgroepen. „Daarom wordt niet alleen gespro ken over een Ouderenjaar, maar ook over de solidariteit met de men sen in landen, waar de sociale zeker heid minder is dan bij ons", aldus de heer Kuiper. Waslijst In de stuurgroep van Heiloo zijn de ouderenbonden, de stichting Oude renwerk en de gemeente vertegen woordigd. In de eerste vergadering is een waslijst van veertig punten opgesteld. Op 10 maart wordt besproken welke dit jaar verwezen lijkt kunnen worden. „Maar er gebeurt al voor die tijd iets. Op 8 maart werd ter gelegen heid van de Internationale Vrou wendag speciale aandacht besteed aan de vrouwelijke 50-plussers, die alleen staan of die alleen van hun AOW moeten leven. En in De Loet is er voor de bewoners maandelijks een maaltijd, die is afgestemd op een Europees land. Als het België is, dan komen er misschien patatten op tafel en wanneer Italië aan de beurt is, dan zou je aan spaghetti kunnen denken, vertelt voorzitter Kuiper. „We willen natuurlijk ook onder werpen bespreken, die op de toe komst gericht zijn. Als je weet, dat het aantal ouderen in een gemeente toeneemt, dan moet je daarmee re kening houden bij de woningbouw, gezondheidszorg en verkeer. Oude ren beschikken over een schat van ervaringen. Ze kunnen daarmee jongere generaties helpen. Je ziet ook, dat ouderen sociale taken op zich nemen en zich meer op hun di recte omgeving richten. Ze hebben ook te maken met het beleid van de Europese Gemeenschap, dat in vloed op de positie van ouderen heeft". De heer Kuiper wijst op de solidari teit tussen generaties, die onder druk komt te staan, wanneer oudere werknemers steeds eerder de ar beidsmarkt verlaten. „Ouderen worden slecht voorbereid op de pe riode, waarin ze nier meer kunnen, mogen of hoeven te werken. Ze ko men er met een schok voor te staan. Dat werkt vereenzaming in de hand. Je ziet ook, dat ouderen in verhou- kennemerstraatweg 111 1851 BC heiloo, tel. 072-333000 Perfect nabij centrum gelegen twee-kamer appartement met een berging in de onderbouw. Indeling: entree, keuken, slaapkamer, badka mer met douche en toilet en een woonkamer. Algemeen: Nabij winkels en NS gelegen, netto maandlast ca. f 325,- per maand f 239,- ser vicekosten. Aanvaarding: spoedig. Vraagprijs: f 54.000,- k.k. 'Vol wetenswaardigheden ding tot hun aantal maar in geringe mate deelnemen aan sociale, econo mische en politieke bewegingen. En nog te vaak is er een negatief beeld van ouderen door ze te vereenzelvi gen met oud, ziek en arm". Ouder zijn is waardevol De heer Kuiper, die ruim 25 jaar ac tief is in de Europese federatie voor ouderen, weet dat de 50-plussers in ons land een gunstige positie inne men tegenover hun generatiegeno ten in andere Europese landen. „Toch moeten we ook in ons land streven naar meer erkenning van de betekenis, die ouderen hebben voor de samenleving. Om het kort te zeg gen: ouder zijn is waardevol! Je leest steeds vaker, dat de ouderen met hun AOW en stijgende kosten van de gezondheidszorg een zware last voor de samenleving worden. Maar je kunt ook stellen, dat oude ren een belangrijke bijdrage aan de economie leveren. Denk maar aan hun gezamenlijke spaargeld, aan hun rol als consument en belasting betaler. Zij dragen met dat geld bij aan arbeidsplaatsen. Er is geen sprake van eenrichtingverkeer, waarbij ouderen alleen maar geld kosten. Zij doen veel minder een be roep op dure voorzieningen als on derwijs, politie en justitie. Daarom willen we het Europees jaar voor de ouderen ook benutten om de gene raties op basis van gelijkwaardig heid naar elkaar te laten toegroeien". HEILOO - Vaak is het er op eens; je kun niet meer normaal spreken, schrijven en lezen. Je kunt niet meer of maar een beetje begrijpen, wat anderen zeggen. Dat is afasie. Het is een faalstoornis, die door een her senletsel veroorzaakt wordt. Meestal is het een gevolg van een stoornis in de bloedvaten van de hersenen, door een ongeluk of een hersengezwel. Soms leidt afasie er bovendien toe, dat iemand gedeelte lijk verlamd is. Afasie kan een ingrijpende verande ring in- het leven van de zieke en de omgeving betekenen. Want het slachtoffer kan door de taalstoornis en niet meer of slechter begrijpen van wat anderen, kan moeilijk con tact maken. Vooral in het begin zijn afasie-patiënten erg afhankelijk van anderen. Vaak worden ze opgeno- HEILOO - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen met ca. 200.000 leden werft en bindt leden op grond van overeenkomsten in hun maatschappelijke positie. Le vensbeschouwelijke en politieke overtuiging zijn voor de ANBO geen wervingsgrond. Materiële en immateriële belangenbehartiging staan hoog in het vaandel. Leden ontvangen gratis het maan delijks afdelingsbulletin, alsmede het Bondsorgaan 'Samen op Weg' met informatie over algemene ont wikkelingen en de activiteiten van de Bond. Vrijwillige gastvrouwen zijn actief voor de bezoekers van 't Trefpunt, terwijl het bestuur bezoe ken organiseert aan zieken, eenza men, kroonjarigen en jubilarissen. Lidmaatschap: alleenstaanden f 20,60; (Echt-)paren 30,90 per jaar (vanaf 50 jaar)f Voor inlichtin gen of aanmelding: secretariaat ANBO, afd. Heiloo, de Dors 12, 1852 RH Heiloo, tel. 072-332520. (tevens meldpunt leeftijdsdiscri minatie). men in het ziekenhuis; daarna gaan ze tijdelijk naar een revalidatiecen trum of een verpleeghuis. De ver lammingsverschijnselen kunnen voor een deel verholpen worden door medische zorg en fysiothera- peutische behandeling. Om het contact met familie en om geving weer op gang te brengen krij gen ze ook steun van logopedisten, die hun leren hoe ze van de overge bleven taalmogelijkheden gebruik kunnen maken. Voorts kan geoe fend worden met gebarentaal om de communicatie met anderen te be vorderen. Ondanks deze mogelijk heden moet toch worden vastge steld, dat vele afasie-patiënten geen of onvoldoende behandeling en op vang krijgen. Niet alleen aan de patiënten moet aandacht worden besteed: ook voor familieleden en anderen in hun om geving is begeleiding en voorlichting van groot belang. Ze moeten leren, hoe het beste kan worden omgegaan met iemand, die aan afasie lijdt. Ook dat draagt ertoe bij, dat men zoveel mogelijk zelfstandig en vol waardig in de maatschappij kan leven. Er is een patiëntenvereniging, die tot doel heeft het welzijn van men- ALKMAAR - Hoewel het seizoen 1992/1993 nog lang niet ten einde is wordt bij AZ reeds gewerkt aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Trainer Henk Wuljems heeft aan het bestuur te kennen gegeven met welke spelers hij in het volgende seizoen ver der wil, en het bestuur van AZ heeft daar geen gras over laten groeien. Zo werden inmiddels de contracten ver lengd van Robert van Dam (twee jaar), Silvan Inia (twee jaar), Winston Daniels en John Beelen (elk 1 jaar). Alleen de contractbesprekingen met Martin van Ophuizen en Edwin Vork dienen nog te worden afgerond waarna de kern van het huidige team volledig intact zal zijn. Het AZ-bestuur verheugt zich erop dat ook vanuit de eigen jeugdopleiding weer doorstroming wordt gerealiseerd door het contracteren van de Heilooër Tristan Ooms, die tot dusver deel uit maakte van de landelijke A-jeugd. Ooms, die in 1992 al eens geselecteerd werd voor het Nederlands Jeugdelftal tot 16 jaar, wordt door de kenners be schouwd als een jeugdig talent. Voorts wordt verwacht dat nog ver scheidene jeugdspelers zullen doorstro men naar het tweede elftal, waarin zij het volgend seizoen mogen bewijzen eveneens in aanmerking te komen voor een contract. HEILOO - Uitslagen maandag 8 maart: A-lijn:. 1. ds. Bakker-de Waal 59,2% 2. Schipper-Gootjes 56,3% B-lijn: 1. Fam. Daudey 58,3% 2/3 Ds. Piersma-v.d. Pol, Kuyt-Limmen 53,3% C-lijn: 1 Ds. Slob-v.d. Berg 58,3% 2. Ds Kuiper- Werdmuller 57,8% D-lijn: 1. Ds. v. Doornbos-de Vries 57,3% E-lijn: 1. Ds. Haafkens-Hoeksema 59,6% 2. de R. de Wildt-Fagel 58.8% F-lijn: 1. Ds. Beentjes-Velzeboer 65,1% 2. Ds. Schuiting-Spruyt 55,7%. sen met afasie en van hun familie te bevorderen. In het land houdt de Afasie Vereniging Nederland bij eenkomsten om ervaringen uit te wisselen, contacten te leggen en naar zinvolle tijdsbesteding te zoe ken. Zesmaal per jaar geeft een ei gen verenigingsblad informatie. Er is ook een stichting Afasie Ne derland, die evenals de patiëntenve reniging te bereiken is onder Post bus 142, 1230 AC Loosdrecht, tel. 02158-21818. Patiënten, familie en donateurs betalen 25,00 of meer per jaar om het werk van de vereni ging en stichting mogelijk te maken. Midden in het centrum van Alkmaar gelegen ap partement met eigen opgang en huistelefoon. Indeling: entree, woonkamer (50 m2), luxe eet- keuken met inbouwapparatuur en leistenen- vloer, badkamer met marmer. 2e Verdieping: overloop, bergkast en 2 slaap kamers. Aanvaarding: in overleg (ca. 1 maart 1993). (Afwerking van het appartement eventueel in overleg met huurder). Huurprijs: f 1.400,- per maand. Wonen en Werken Prima gelegen woon/winkelpand in het centrum van Uitgeest. Indeling: Parterre: 110 m2 winkelruimte met nagazijn en kantoor (front 7 meter), woonkamer met open keuken en toilet. Verdieping: 4 slaapkamers, badkamer en dou che, keuken en toilet. Algemeen: parkeerplaats op eigen terrein, grondoppervlak 265 m2 eigen grond. Aanvaarding: spoedig. Vraagprijs: f 285.000,- k.k. Nieuw gebouwde bedrijfsruimte, bestaande uit parterre en verdieping. Parterre: 70 m2. Verdieping: 70 m2. Overheaddeur in voorgevel. Huurprijs f 14.000,- per jaar excl. BTW. Huurtermijn maximaal 5 jaar. Aan doorgaande weg gelegen woon/winkel pand met ruime garage/praktijkruimte. Indeling: 35 m2 winkel, woonkamer met open haard, aangebouwde keuken, toilet en douche. 1e verdieping: drie slaapkamers, overloop en badkamer met douche en toilet. 2e verdieping: bevloerde bergzolder. Achtergelegen garage/werkruimte 35 m2 met zoldertje. Algemeen: tuin met vijverpartij, prima onder houden rolluiken, airco, pand is geheel bevei ligd met alarminstallatie, winkeloppervlak is te vergroten tot 65 m2. Eventueel geheel als woon huis te gebruiken. Aanvaarding: fn overleg. Huurprijs: f 30.000,- per jaar. Vraagprijs: f 298.000,- k.k. MAKELAAR J. de Best makelaar-taxateur o.g R. Kee makelaar-taxateur o.g dienstverlening bij de aan- en verkoop huur en verhuur van onroerende goederen Wij vieren het voorjaar met een showroom vol nieuws, bijzondere aktiemodellen en een 10-daags prijzenfestival dat het bloed sneller door de aderen doet stromen. Zo zijn er de nieuwe Clio RL 1.4, de Renault 19 S en enkele zeer aantrekkelijke aktiemodellen in gelimiteerde oplage. De al zeer levendige Clio nu ook uitgerust met een 1.4 Energy motor (80 pk). Maak kennis met de meest komfortabele en ruime auto in z'n klasse: de Clio. Standaarduitrusting o.a. schok- absorberende grijze schildbum- pers voor en achter verwarmde achterruit van binnenuit verstel bare buitenspiegels flankbe- schermstrips mistachterlicht in hoogte verstelbare veiligheids gordels voor (5-deurs). Verkrijgbaar vanaf F 22.995,-* Maar uw Renault kan best een dagje zonder u, zeker in het voorjaar. Het festival staat dan ook in het teken van de fiets: het sportieve en milieuvriendelijke verlengstuk van elke auto. Komt u tussen 12 en 22 maart bij ons langs, dan bent u in de race voor de hoofdprijs: een Renault Clio RL 1.4. Daarnaast maakt u kans op een set sportieve RIH fietsen, bestaande uit Voor elke bezoeker ligt de startprijs klaar": een handige fiets stuurtas met kaartleesvenster. een dames- en een herenfiets, t.w.v. f 2.600,-. Voor iedere bezoeker ligt er in ieder ge val een handige fietsstuurtas klaar**. Dus kom tussen 12 en 22 maart naar onze showroom en wie weet fietst u de hoofdprijs eruit... Het bewezen sukses van de Renault 19 krijgt er een nieuwe dimensie bij: stoer en sportief. Standaard-uitrusting stuurbekrachtiging sportstoelen voor sportstuur krachtige 1.7 of 1.8 liter motor stuurwiel en bestuurdersstoel in hoogte verstelbaar zijskirts en spoiler achter in karrosserie-kleur sportieve wieldoppen spiegels en onderste deel bum per meegespoten in kleur mistlampen voor badges 'S' op zijschermen. Verkrijgbaar vanaf fietsen voor mensen met stijl RENAULT LEVEN KLEUR *lncl. BTW en excl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. Zolang de voorraad strekt. Deelname staat vrij voor personen vanaf 18 jaar. Renault adviseert Elf Oliën. 8 Jaar plaatwerkgarantie. WILLIAMS RENAULT WORLD CHAMPION FORMULE I 1992. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: tel. 072- 117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Koffiecontact Ontmoetingscentrum, Maas Geestera- nusweg. Elke zondag van 14.00-16.00 uur en elke dinsdag 10.00-11.30 uur. Biedt sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. Informatie: tel. 331668, 331536 of 332364. Openbare Bibliotheek Heiloo In de kleuterafdeling is een tentoonstel ling over 'Knutselen' en over 'Lente en Pasen'; in de jeugdafdeling een ten toonstelling over 'Rovers'. In huize De Loet een expositie over 'Pottenbakken'. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 28 maart: Expositie 'De na tionale smaak; Nederlandse schilder kunst in de 19de eeuw, deel 1' in het Stedelijk museum, Doelenstraat 5 te HEILOO - Voor de 2e maal organiseert Interkruis 4 bijeenkomsten die in het te ken staan van peuters (1, 5 tot 2,5 jaar). Wie in de afgelopen periode regelmatig op het zuigelingenburo kwam, kreeg daar allerlei adviezen over de verzorging van uw kind. Ook kon u er terecht voor vragen. Als uw kind wat ouder wordt, zijn die regelmatige bezoeken niet meer nodig en vallen daarmee ook de advie zen weg. De ontwikkeling van uw kind gaat door. Het gaat allerlei nieuwe dingen le ren. U krijgt te maken met spel en speel goed, een 'lastige' eter, zindelijk maken, straffen enzovoort. Interkruis organiseert daarom bijeenkomsten, waar u informatie over dit soort onder werpen kunt krijgen en eens met andere ouders van gedachten kunt wisselen. De cursus staat onder leiding van Joke van Leeuwen en Elly Jansen, beide wijkverpleegkundigen te Heiloo, en wordt gehouden op woensdag 31 maart, 7, 21 en 28 april van 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: 5,00 voor de gehele cursus. Inlichtingen en opgave: Joke Beers, tel. 072-3378*8. HEILOO - Dinsdag 16 maart komt de Alkmaarse Esperanto club samen in de Kruiskerk, Maas Geesteranusweg te Heiloo. Het belooft een interessante avond te worden. Ramona van Dalsem, geboren in Indonesië, zal dia's vertonen over haar geboorteland. Geboren uit twee culturen kon ze hier eerst moeilijk haar evenwicht vinden. Daar kwam verandering in toen ze zich actief met Esperanto bezig ging houden, en muziekminnend als ze was liedjes ging componeren. Via esperanto kon ze in vele landen optreden o.a. tijdens in ternationale congressen. Ook won ze op amateurconcoursen verschillende prijzen. Naast het vertonen van dia's zal ze ook enkele liedjes ten gehore brengen, bege leid aan de piano door onze oud plaats genoot Fred de Geus. Ieder die interesse heeft, ook niet esperantisten, is van har te welkom. Aanvang 20.00 uur. Toe gang gratis. ALKMAAR - Op zaterdag 13 maart wordt de Voorjaarstocht vanuit Café du Passage, Scharloo 1 te Alkmaar georga niseerd. Deze fietstocht is 80 km lang en wordt in groepsverband achter erva ren voorrijders verreden. De gemiddel de snelheid is niet hoger dan 22,5 km/uur, zodat iedereen de tocht kan volbrengen. Bovendien is op de route een volgwagen aanwezig voor de pech- gevallen. De route voert van Alkmaar via de Heerhugowaarderpolder, Nieuwe Nie- dorp, Zijdewind, Tqitjenhorn en Eeni- genburg naar Schoorl, waar een koffie- stop van ongeveer een half uur wordt gehouden. Na de koffie gaat de tocht via Bergen aan Zee en Heiloo terug naar Alkmaar. De start is om 9.00 uur pre cies en de inschrijving zal vanaf 8.15 uur geopend zijn. Het inschrijfgeld voor organisatiekosten bedraagt 2,50. Inlichtingen: H. Wolf, Heemskerk, tel. 02510-31711, of L. van Klink, Assen delft, tel. 075-287673. HEILOO - Wandelend over de Ant werpse Keizerlei tussen centraal station en Schelde kom je ze tegen: de glazen vi trines, waarin de heerlijkste bonbons op zilveren schaaltjes klaarliggen voor de liefhebber. Bijna geen enkele bezoeker van de Vlaamse hoofdstad gaat weg zonder een doosje van deze smullerij in zijn bagage. Men hoeft echter niet meer naar Ant werpen af te reizen om thuis een schaaltje te vullen met de smakelijke bonbons. Bakker Borst in Het Hoek stuk heeft sinds enige tijd bonbons van het beroemde merk Leonidas toege voegd aan het toch al niet geringe aan bod van brood- en banketwaren. Niet standaard opzichtig verpakt: het gaat om de inhoud, niet om de buitenkant. (Een meer luxe cadeauverpakking is ook verkrijgbaar). Dat het met de in houd meer dan goed zit garanderen de goede namen van zowel Leonidas als Borst. Alkmaar; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zondag 13.00- 17.00 uur. Poppentheater Dibbes In de maand maart zijn er poppen- voorstellingen op 17, 24 en 31 maart, aanvang 14.30 uur. Zondag 14 maart: lezing door schrijver Paul Biegel, aan vang 14.30 uur. Zaterdag 27 maart: jeugdfilm 'Het gouden zwaard', aan vang 19.00 uur (vanaf 8 jaar). Poppen theater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot, tel. 02513-13447. Entree bij alle activiteiten 5,00. Sporthal Het Vennewater Donderdag 11 maart: Sportinstuif 50-plussers 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 Foresters handbal 19.00-23.15 Vrijdag 12 maart: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 13 maart: Zaalvoetbal div. clubs 9.30-15.30 Basketbal Flashing Heiloo 15.45-20.00 Zondag 14 maart: DSTJ volleybal 9.00-15.00 Maandag 15 maart: Effect volleybal 18.00-23.00 Dinsdag 16 maart: NeVoBo volleybal 18.30-23.30 Woensdag 17 maart: Zaalvoetbal gemeente 16.30-17.30 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Ziekte van Parkinson In het Senioren Info Centrum, Wester weg 294 te Heiloo (Trefpunt) is momen teel informatie verkrijgbaar over de ziekte van Parkinson, andere ouder domsziektes cn patiëntenverenigingen. Telefoon: 331297. Kerkdienst verstandelijk gehandicapten Zondag 14 maart: feestelijke kerkdienst met verstandelijk gehandicapten in de Trefpuntkerk, L. de Colignystraat 20 te Alkmaar, aanvang 15.00 uur. Thema: 'Wat heb jij te geven?'. Vervoersproble men? Bel 072-610175 of 330358. Alkmaars Symfonie Orkest Zaterdag 20 maart: concert door het Alkmaars Symfonie Orkest in De Vest te Alkmaar met als solist pianist Frank Mol, aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop via de kassa van De Vest. Entree 15,00 (cjp, 65 en leerlingen muziek scholen ƒ7,50). Vereniging van Huisvrouwen Heiloo Dinsdag 16 maart: 'Zuivere koek, ande re koffie', avondvullend programma door cabaret 'Kunst en Vliegwerk' in de geref. kerk t.g.v. het jubileumjaar, aan vang 20.00 uur. Entree leden 5,00, in- troducé's 7,50. Postzegelruilbeurs Zondag 28 maart: regionale ruilbeurs van de NVPV afdeling Alkmaar in Brainbox, Kanaalkagle 26 te Alkmaar van 10.00-16.00 uur. Entree 1,00, jeugd 0,50. Gratis waarde bepalen van uw collectie v.a. 12.00 uur. Inlich tingen: 072-115185. Volksdansen in Limmen Iedere woensdag in De Wollewei: 9.30- 11.00 uur voor ouderen en 19.30-20.30 voor iedereen vanaf 30 jaar. Inlichtin gen: Meintje Guyt, tel. 2930. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 15 maart: sieraden maken van Simo-klei, aanvang 20.00 uur, entree 3,50, Open Huis. Inlichtingen: 333218 of 335652. Galerie Nu Tot en met 14 maart exposeert Ruud Ditmarsch (objecten en schilderijen) in Galerie Nu, N. van de Veenstraat 48 te Castricum. Openingstijden: donderdag tot en met zondag 13.00-17.00 uur. Expositie Noordhollands Landschap Tot en met 20 maart zijn bij het Noord- hollands Landschap, Dorpsstraat 65 te Castricum gouaches, aquarellen en acrylschilderijen van landschappen van de hand van Magda Luttikhuizen te zien op dinsdag t/m zaterdag van 13.30- 17.00 uur. Inlichtingen: 02518-59750. Expositie in De Hoep Tot en met 23 mei is in bezoekerscen trum De Hoep aan de Zeeweg te Castri cum de expositie 'Castricum en zijn bewoning: tussen toen, thans en toe komst' te zien. Openingstijden tot 1 april: iedere zondag en in de voorjaars vakantie dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur; na 1 april: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 21 maart kan men in Galerie Dijk 1 schilderijen en tekeningen van Jos Sleijpen bekijken; adres: Dijk 1 te Alkmaar; openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Galerie Artique In de maand maart exposeert Nella van Os-Algra aquarellen, olieverfschilderij en en bronsen beelden in Galerie Arti que, Karei de Grootelaan 4 te Bergen. Openingstijden: maandag en dinsdag 13.30-18.00 uur, woensdag t/m vrijdag 10.00-18.00 uur, zaterdag 10.00-17.00 uur. Katholiek Vrouwengilde Limmen Woensaag 17 maart: dia-lezing door Clementine Frijns over het spaarprojec- te, de kraamkliniek Nongo Faire, aan vang 20.00 uur in het Parochiehuis. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 17 maart: onder leiding van de dames Van de Vlekkert en De Man wordt het zandschilderen op kaarten aangeleerd. Introduceées zijn welkom, aanvang 20.00 uur. Bond van Plattelandsvrouwen Heiloo Woensdag 17 maart: dialezing door de heer Van Bohemen uit De Bilt over 'Een tocht over de oude Vecht', aanvang 20.00 uur in de geref. kerk aan de Noor dergeeststraat. Rommelmarkt Zondag 14 maart: grote rommelmarkt in De Blinkerd, Herenweg 150 te Schoorl van 10.00-16.30 uur. Inlichtin gen: 072-618871 of 620173. Full Gospel Business Men's Fellowship Maandag 15 maart: spreekbeurt door Ab Meerbeek uit Alphen bij de Full Gospel Business Men's Fellowship in de Alkmaarse Poort, Omval 31 te Alk maar, aanvang 20.00 uur, entree 7,50. Inlichtingen072-121782/02207-17158. Expositie in Open Huis In de maand maart kan men in de foyer van het Open Huis aquarellen van Jen ny Bikker-Breugem bekijken tijdens de openingsuren. Vereniging Nederland-Noorwegen. i Vrijdag 19 maart: lezing over de geolo gie van Noorwegen bij de Vereniging Nederland-Noorwegen in het Dorps huis, Meidoornlaan 10 te Oudorp, aan vang 20.00 uur. Entree leden 2,50, niet-leden 5,00. Inlichtingen: 072- 123349.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6