slaapkomfort <3 MAX NUYENS KHIO.Y tapijten-gordijnen Equipe Criiffuws BELASTINGAANGIFTE?? VEILIG NIEUWS van «tl ATLANTIC WATER BEDDEN KLASSIEK IS IN Limmen toonde zich weer uiterst creatief en origineel anti®' Kom naar onze SHOWROOM!! Kom naar onze SHOWROOM!! Met ingang van heden sluiten wij voor goed de deur van onze winkel aan de Dusseldorperweg 79 te Limmen. Langs deze weg willen wij alle klanten gedurende zoveel jaren bedanken voor het genoten vertrouwen. Administratiekantoor B. B0SMA verkrijgbaar bij RIJKSWEG 127 - LIMMEN tel. 02205-3401 RIJKSWEG 127 - LIMMEN tel. 02205-1602 UW KERASTASE-KAPPER Raadsvergadering Regina Albrink driemaal in candlelight concert Concert in Slotkapel Expositie patchwork en quilting in Bergen LIMMEN Bouwplannen Ontvangen aanvragen bouwvergunning/melding Verleende bouwvergunningen Klaverjasdrive Corneliusschool Schaken in Limmen Programma Conquista Reuma-collecte Bingo-concert door Harmonie Excelsior Noordhollands landschap Akersloot Raadsvergadering Meervogels handbal 072-339419 Iwati Mooi klassiek is niet lelijk. Kijk maar eens naar de kleurrijke karpetten van GerTon. Samengevat in de schitterendste motieven stralen zij een warmte af waar u koud-van wordt. Montessorischool HET ATLANTIC 24-VOLT ZWAKSTROOM VERWARMINGSSYSTEEM UITKIJKPOST 17 MAART 1993 PAGINA 15 DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 21 POSTBUS 48,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 Vrijdag koopavond. Maandag gesloten. Dussetdorperweg 79 - Levensmiddelen - Drogisterij, Limmen, tel. 02205-1200. Vrijdag koopavond. Maandag gesloten. S» A. A ,f._ v A. A, A A. - i 5% -#5 V - LIMMEN - Voor de tuin bij de Hortus Bulborum werd in de raad, van donder dag 11 maart, een bedrag van 10.000 beschikbaar gesteld. Voor het restant bedrag van 17.500 moet in de komen de jaren nog dekking gezocht worden. De gemeente zal het onderhoud van de tuin voor de komende 2 jaar voor haar rekening nemen; dit-bedrag is geraamd op 12.500. De VVD vond dat nog al veel voor een tuin vart 27.500 maar misschien was de raming wel wat aan de hoge kant. Conquista Alle partijen waren het er over eens dat er nieuwbouw voor het jongerencen trum Conquista en woningbouw aan de Kapelweg mag komen. De gemeente krijgt zo extra inkomsten en de bewo ners uit de omgeving van de Dampe- gheestlaan kunnen gerust zijn. De 'Moeder' van Conquista, G. Kuij- per-Bruschke (L.G.) vroeg via een geza menlijke motie van alle partijen, de mo gelijkheden te onderzoeken. De Limmer Gemeenschap ziet liever nieuwbouw op de Pagenlaan i.p.v. op de Visweg waar Conquista nu gevestigd is. De P.v.d.A. vindt Dampegheest de beste lokatie, door het nu te gaan verzetten gaat veel tijd verloren, maar ging uiteindelijk toch accoord; de opbrengst van de grond gaf de doorslag. Wethouder Snij der zei dat het college de motie zal over nemen maar dat het wel iets heel nieuws was. Het college zal serieus onderzoe ken wat de motie verwoord. Tevens zal Provinciale Staten hier z'n goedkeuring aan moeten geven, een ander aspect is het stedebouwkundige deel. Riolering - verlichting enz. daar hangt ook een kostenplaatje aan. De mogelijkheid bestaat dan ook dat het college aan de lokatie Dampegheest vasthoudt. De VVD blijft deze keuze onaanvaardbaar vinden. Burgemeester Huisman merkte op dat er goed gekeken moet worden hoe de stroken in te vullen en hoe de woningen voor geluidsoverlast te be hoeden. Vijfhoek De Limmerraad heeft besloten geen geld te geven voor de snoezelruimte in het kinderdagverblijf voor gehandicap ten de Vijfhoek te Heiloo. De Limmer Gemeenschap en de VVD wilden dat nog wel doen maar de andere partijen, P.v.d.A. en CDA, wilden geen prece dent scheppen en vonden dat de kosten voor rekening van de AWBZ moeten komen. VVV De vraag om een bijdrage voor de Regio VVV, deed de P.v.d.A. en de LG. besluiten geen geld te geven aan iets waar je te weinig voor terug krijgt. Wethouder van Noort zei: „Je weet nooit hoeveel mensen via de VVV Lim men komen". Mevrouw Kuyper vond dat de Regio VVV maar met een beter voorstel moet komen. Hoe promoten ze Limmen? Van Noord vindt dat Limmen zelf alert moet zijn op wat de Regio VVV doet. „Als je met elkaar de regio wilt promoten zou je er wat voor over moeten hebben". Met vier stemmen te gen en zeven voor werd de Regio VV.V Alkmaar en Omstreken een subsidie toegekend voor 1993 van 20,6 cent per inwoner. De subsidie aan de VVV Lim men komt hiermee te vervallen. AKERSLOOT - Op vrijdagavond 26 maart begint de Beethovencyclus in Akersloot. Op drie achtereenvolgende dagen zullen in de dorpskerk aan het Dielofslaantje Candlelightconcerten worden gegeven. De complete werken voor piano en viool van Ludwig van Beethoven zullen worden uitgevoerd door Regina AlbririK, piano, en Alexan der Skortsow, viool. Regina Albrink is een' regelmatig terug kerende gast in Akersloot. Velen ken nen haar van solo-recitals en concerten. Een minder bekend feit is dat zij al sinds jaar en dag met verschillende ensembles en samenstellingen kamermuziek uit voert. In de samenstelling van haar en sembles en in de muziekkeuze tracht zij met succes ongebaande paden te be treden. De violist Alexander Skwortsow begon zijn studie in zijn geboortestad Nowosi- birsk in Siberië en zette deze voort bij Boris Goldstein in Sint Petersburg. In deze stad is hij tweede concertmeester geweest van wat destijds het Leningrad Philharmonisch Orkest heette en onder die naam legendarische bekendheid heeft verworven. Enige jaren geleden verliet hij de Sovjet Unie. Hij trad vele malen op als solist met orkest en in ka mermuziek, o.a. als partner van Martha Argerich. Beethoven schreef zijn tien sonates voor piano en viool in verschillende fasen van zijn leven. Zij tonen de ontwikke ling van een piano sonates met vioolbe geleiding tot sonates met volwaardig evenwicht tussen beide instrumenten. Leuk detail is dat de eerste drie sonates opgedragen zijn aan niemand minder dan Antonio Salieri. De sonates geven een compleet beeld van alle ge moedsstemmingen in de kamermuziek. De muziek balanceert tussen intiem hui selijk en pathetisch orkestraal, waarbij in goede Beethoventraditie enig bravour niet uit de weg gegaan wordt. Juist deze grote afwisseling van stemmingen vergt veel van de uitvoerenden. Het is dan ook geen wonder dat slechts weinige duo's deze sonates compleet en in zo'n kort tijdsbestek uitvoeren. Gelukkig hebt u nu de kans om ze alle tien te horen op drie achtereenvolgende dagen. De concerten op vrijdag 26 en zaterdag 27 maart beginnen om 20.15 uur, op zondag 28 maart begint het con cert om 14.30 uur. De kerk gaat 's avonds om 19.30 uur en 's middags om 13.45 uur open. De toegangsprijs be draagt 12,50; CJP en Pas 65+ beta len 10,00, kinderen tot en met twaalf jaar betalen 1,-. Een abonnement voor alle drie de concerten kost resp. 25,00 en 20,00. Voor inlichtingen en reserveringen kunt u bellen met (02513) 13221 of 12598. EGMOND - Op zondag 21 maart treedt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het Zaans blazers ensemble onder leiding van Bas Pollard op. Op het pro gramma staan werken van: Dominico Scarlatti, Robert Stern, Joop Voorn, Claude Arrieu en Antonin Dvorak. Met de muziek, die gespeeld wordt, heeft het Zaans Blazers Ensemble ge probeerd een programma samen te stel len met composities van hoge muzikale kwaliteit, stammend uit verschillende stijlperioden, zodat het de schoonheid van blaasmuziek in een brede context hoorbaar' kan maken. Speurend naar muziek om deze doelstellingen te berei ken, stuit men steeds weer op composi ties die in Nederland niet of nauwelijks bekend zijn. Met enige trots kondigt het Zaans Blazers Ensemble een Nederland se première aan: After the Sea van de Amerikaan Robert Stern. De serenade van Dvorak behoort tot de bekendste werken voor blazers en is door het Zaans Blazers Ensemble in het verleden verschillende malen uitgevoerd. Het concert begint om 15.00; de entree prijs bedraagt 10,00, waarbij de kof fie met koek in de pauze is inbegrepen. Het is mogelijk om tevoren een plaats te reserveren (tel. 02206-2033 of 2387). Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de {jjtkijkptot BERGEN - Voor de 6e keer wordt de jaarlijkse Patchwork en Quilt ten toonstelling georganiseerd door De Dekenkist. Op zaterdag 20 en zondag 21 maart zullen er weer vele quilts te zien zijn in 't Oude Raethuys (voorheen Dorpshuis) te Bergen. Belangstellenden zijn beide dagen welkom tussen 11.00 en 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50. Kinderen beneden 12 jaar gratis. Tijdens deze dagen zullen er quilters aanwezig zijn om u wat meer over de verschillende technieken te vertellen. De meeste quilts zijn gemaakt door cur sisten van De Dekenkist. Zeis na slechts het volgen van een basiscursus mogen de resultaten gezien worden. Maar ook quilters van buiten de Dekenkist-kring laten zien wat hen bezighoudt op quilt- gebied. Gedurende de tentoonstelling vinden er vele demonstraties plaast. De Dekenkist introduceert een heel nieuwe patchwork-techniek in Neder land: de confetti quilt. Bij deze techniek kunt u de kleinste stofsnippertjes ge bruiken. Ook informeert het team van de Dekenkist u graag over de vele cur sussen die er gegeven worden. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a. Limmen. Telefoon 02205-1456 Het college van burgemeester en wethouders is van plan om bouwvergunning te verlenen met toepassing van: - artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: F.C. Splinter, Dampegheestlaan 15 te Limmen - bouwen tweetal dakkapellen; - artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: J.B. Kuilman, Thalia I te Limmen - bouwen garage. - voorschriften van het bestemmingsplan Strandwal aan: J.M. v.d. Steen, Hogeweg 110 te Limmen - bouwen tuinhuisje. De bouwplannen liggen met ingang van 18 maart 1993 veertien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen de plannen aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend: - H.C. Spijker-Mooij, de Vang 9 - bouwen woonhuis, Hogeweg 181 09.3.1993; - M.J.M. Min, Enterij 11 - plaatsen garage 15.3.1993; - E.T.C.M. Hendriks, Kerkweg 41 - vergroten woning 15.3.1993. Een melding van een voornemen tot bouwen is binnengekomen van: - F.A.M. Grundeman, Dusseldorperweg 18a - plaatsen dakkapel 05.3.1993. (Wet AROB) - Th. Keijzer, Visweg 12b - oprichten en plaatsen garage/berging; - P.C. Hageman, Visweg 43 - legaliseren van een tuinhuisje; - Levendaal V.O.F. te IJmuiden - bouw van 80 woningen in de 7e fase van het plan Enterij. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen 30 dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegene, die door verlening van de vergunning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt. 17 maart 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen LIMMEN - Vrijdag 19 maart vanaf 20.00 uur wordt de jaarlijkse klaverjas drive gehouden van de Corneliusschool. In de aula van de school aan de Dussel dorperweg zijn ook dit keer weer mooie prijzen te verdienen, terwijl er naast de klaverjasdrive tevens een loterij wordt gehouden. Een ieder is welkom. LIMMENT - Het tweede achttal van SV Vredeburg heeft in Alkmaar zijn pro motiekans met een minimale winst op DJV II weten te behouden. De Limmers startten met een achterstand van 1-0, omdat met slechts zeven man kon wor den aangetreden. Winst van G. Zee man, K. Aafjes en J. Zentveld benevens een remise van T. Schut bracht de stand op 3/2-3'/2 waarna het resultaat aan het bord van J. Limmen beslissend zou zijn. Limmen glipte behendig tussen de klippen door, dwong dameruil af en schonk Vredeburg de zo gewenste winst van 4'/2-3'A. De jaarlijkse jeugdmassakamp bezorg de Oppositie zowel als Vredeburg 10 Zi punt. Winst voor de Limmer jeugd aan het eerste bord bracht de wisselbeker voor een jaar in Vredeburgs prij- zenkast. LIMMEN - Op zaterdagochtend is er weer een speciale activiteit voor de kin deren van 4 tot en met 7 jaar. Onder deskundige leiding gaan zij sjabloneren. De rest van het weekend is er het min of meer vaste programma. Vrijdagavond (20.00-01.00 uur) en zondagmiddag (14.00-18.00 uur) voor de jongeren. Za terdagavond (vanaf 19.00 uur) en woensdagmiddag (16.00-18.00 uur) voor de tieners. Maandagavond is iede reen welkom voor een kop koffie (19.00-21.00 uur). LIMMEN - Van 21 tot en met 27 maart zal de jaarlijkse reuma-collecte gehou den worden. Uw bijdrage is ook dit jaar weer hard nodig. Het Nationaal Reu mafonds gebruikt het verkregen geld voor het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van reuma, individue le hulp aan reuma-patiënten, aange paste vakanties voor reuma-patiënten en voorlichting. Helpt u mee want de reuma bestrijding moet doorgaan! Onze collectanten komen bij u langs om uw bijdrage op te halen. Wie onze collec tant misloopt, kan ook een bijdrage overmaken op giro 324 of bankrekening 70.70.70.848. LIMMEN - Op zaterdag 20 maart ver zorgt harmonie en drumband Excelsior wederom het traditionele Bingo concert. Het bingo-concert heeft zich de laatste jaren als een heerlijk avondje uit laten gelden. Uiteraard is er een optreden van zowel de Harmonie als de drumband en tevens een kort optreden van onze jeugdige muzikanten. De optredens zullen iedere keer worden afgewisseld met een bingo ronde. Het muzikale programma van deze avond is samengesteld uit lichte muziek. Op het eind van de avond wordt er een muzikale bijdrage ver zorgd door de Limbon Dakkapel waar bij u in de gelegenheid bent om uw benen op de dansvloer nog even te strekken. Het concert wordt gegeven in het cultu reel centrum Vredeburg. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. Gelet op de ruime belangstelling van de laatste jaren raden wij u aan om tijdig aanwezig te zijn. BERGEN - De jaarlijkse terugkerende Noordhollandse natuurweek van VHS Bergen is dit jaar gewijd aan de Noord hollandse landschappen en hun specifie ke vegetaties en dierenleven. Elke dag wordt een verkenningstocht georgani seerd naar een typisch Noordhollands landschap, onder begeleiding van een natuurbeherende organisatie (Natuur monumenten, NV PWN, Hoogheem raadschap Noordhollands Noorder kwartier en Staatsbosbeheer). Voor na dere informatie: VHS Bergen, tel. 02208-94541. AKERSLOOT - Op donderdag 18 maart wordt er in de raadzaal van het gemeentehuis een raadsvergadering ge houden. De aanvang hiervan is 20.00 uur. De agenda telt maar liefst 30 pun ten, waaronder een aantal voorberei- dingsbesluiten, de financiële consequenties van de grenscorrecties per 1 januari 1993 en het volumebesluit voor de stads- endorpsvernieuwing. De volledige agenda en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien in het ge meentehuis tijdens de kantooruren. AKERSLOOT - Het reeds gedegradeer de Zandvoortmeeuwen was voor Meer vogels dames geen probleem. Snel was het 5-0 en kon Meervogels vrijuit blij ven handballen en de vele kansen benut ten. Mirjam Kerssens was met negen treffers de topscorer, Babs Kaandorp scoorde uit onmogelijke posities. On danks de grote voorsprong bleef Meer vogels goed handballen, waarbij menig applaus van het publiek verdiend werd. Eindstand 29-13. Nervositeit van beide dames junioren teams was de oorzaak van een slecht gespeelde eerste helft. Kolping misttte de eerste helft drie strafworpen en kon alleen door hard.verdedigen Meervogels van een hogere score afhouden. Rust stand 5-4. De tweede helft was duidelijk voor Meervogels. Drie gave treffers voor Arinde Gans, twee benutte straf worpen van Laura Verzijde en een accu rate verdediging brachten Meervogels de verdiende winst (12-8). Door zijn winst zijn de junioren gelijk met Kol ping in de zaalcompetitie geëindigd. Een beslissingswedstrijd dit weekend zal uitmaken wie de kampioen wordt. Een moeizame wedstrijd voor de heren van Meervogels met in de laatste minuut onnodig en onverdiend verlies. Al in de eerste helft had Meervogels pech met het verzilveren van ideale kansen. Ruststand 9-8. Pas in de tiende minuut na rust kwam Meervogels op gelijke hoogte en halverwege de tweede helft op voorsprong 13-14. Pas in de laatste mi nuut scoorde Dir.kshorn de winnende treffer en kreeg hierdoor meer dan het verdiende (16-15). Ook de heren junioren van Meervogels konden het geweld en overwinnings- drang van Aalsmeer niet stoppen. De eerste helft ging nog redelijk. Ruststand 15-11. Na rust tastte de verdediging vaak mis. Hoewel keeper Sander Ver duin zich uitstekend weerde, moesten de junioren een groot verlies incasseren (33-17). Telefonische info bij voorkeur tussen 18.30-19.30 uur: Heerenweg 212A, Heiloo waterbedden Een demonstratie kantklossen en de resultaten van deze handvaardig heid warén te zien in Vredeburg. LIMMEN - Twee dagen was de boven zaal van Vredeburg de plek waar crea tief Limmen kon laten.zien wat het het afgelopen jaar allemaal gemaakt had en dat was veel. Siem van Bleisem opende zaterdagmorgen de tentoonstelling en wees er op hoe belangrijk het is creatief bezig te zijn, hoe dat doet er niet toe als je maar met plezier bezig bent met het geen je doet, dat is het belangrijkste. Handwerken wordt in vele vormen ge daan en dwong bij veel vrouwen bewon dering af. Met verf en penseel was ook veel moois gemaakt ieder op z'n eigen wijze en voor elk is er een publiek dat daar z'n bewondering over uitspreekt. We zagen ook heel mooi houtsnijwerk, de kleuren daarin waren door de ver schillende houtsoorten aangebracht, er kwam geen verf aan te pas. Het was een gezellig weekend, dat ondanks het mooie weer heel veel bezoekers trok. CASTRICUM - Op zaterdag 20 maart wordt van 10.00 tot 12.00 uur op de Montessorischool in Castricum een Open Dag gehouden. Ouders van leer lingen van de Montessorischool alsmede ouders die overwegen hun kinderen bin nenkort voor de Montessorischool op te geven, worden van harte uitgenodigd een kijkje te komen nemen. Natuurlijk zijn ook andere belangstellenden harte lijk welkom. Tijdens de Open Dag wordt er in verschillende klassen een aantal demonstratielesjes gegeven. Montessorischool, Koekoeksbloem 55, Castricum, tel. 02518-54888. Wij zijn trots om in Nederland het allerveiligste 24-volt zwakstroom verwarmingssysteem te introduceren. Op de door ons aanbevolen waterbedset met het 24-volt zwaksttoom verwarmingssysteem geven wij zelfs een jaar de unieke niet goed geld terug garantie van maar liefst 90% op de aanschafprijs van het matras en verwarmingssysteem.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 15