A 1.69 Kwart eeuw Vrouwen Advies Commissie Caecilia geeft concert met Nijenburg A. J. VOS Cocktailconcert in 't Kruispunt C. HACHMANG Wëzk H.S.V. - M.F.C. Falkland speelt 'Harold en Maude' 58e JAARGANG NO. 11 UWSBLAD 17 MAART 1993 Carla Bogaards in Literair Jazzcafé Expositie Oud-Heiloo Derde thema-avond Hervormde Kerk Natuurexcursie Heilooër Bos Winkelhof'tLoo 50, Heiloo dat meei service... Simon p00k juwelier UW Heiloo 12Vi jaar f Mode-examens Indie Dance in Buk Buk _L Een loket voor alle informatie voor ouderen Nieuw onderkomen voor Wao/Aaw belangenvereniging Basisscholen in west tegen verkeersplannen "Harold en Maude" Advertenties en administratie Uitkijkpost- Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk. 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Zondag 21 maart beleeft het Literair Jazzcafé in Heiloo haar tiende aflevering. Voor de tiende keer zal een min of meer bekende auteur naar de ge meente komen om voor te lezen uit en te vertellen over eigen werk. Ditmaal heb ben de organisatoren de dichteres Carla Bogaards uitgenodigd. Zij zal tijdens haar 'optreden' samen werken met de violist Sander Hoving, zodat het met recht een bijzondere kennismaking zal worden. Het Literair Jazzcafé, dat wordt gehou den in de foyer van het Open Huis, heeft overigens meer te bieden. De AU Of Me Band zal voor sfeervolle lente klanken zorgen, terwijl men ook in de gelegenheid is om de aquarellen van mw. Bikker-Breugem aan de wanden van de foyer te bekijken. Zondag 21 maart gaat de zaal open om 10.30 uur, het programma zelf begint om 11.00 uur. De entree bedraagt 7,50, inclusief een kopje koffie. Kaar ten zijn nu reeds verkrijgbaar bij Hol land International (Raadhuisweg), Bruna-boekhandel Avis (Stationsplein) en in het Open Huis. HEILOO - De vereniging Oud Heiloo heeft op het ogenblik, t/m 22 mei, in de Oudheidskamer (Oude Pastorij, Kenne- merstraatweg 374) een tentoonstelling over "Verdwenen plekjes in Heiloo". Deze tentoonstelling heeft voor de ken ner van Heiloo veel herkenningspunten, maar ook voor degenen die Heiloo (nog) niet zo goed kennen is het een in teressante kennismaking met de groei en veranderingen in het dorp. Leden kunnen de Oudheidskamer gratis bezoeken, van niet-leden wordt een klei ne bijdrage gevraagd. Openstelling op zaterdag van 14.00-17.00 uur en op dinsdag van 19.00-21.00 uur. Tijdens het museumweekend (17 en 18 april) zijn de openingstijden van 10.00-17.00 uur. HEILOO - Petra Gerritsma, Saskia van Duin, José Tan, Irene Oonk, Karien Fabius en Tineke Roecoert (v.l.n.r.), oftewel Savoy, geven zon dag 28 maart om 15.30 uur een cocktailuurtje. Close harmony songs vanaf de 20-er jaren tot he- ben, begeleid op piano door Natas- ja Dekker, die ook solo zal spelen. Wilt u hierbij zijn? Kaarten, inclu sief consumptie, kosten f 6,00 per stuk en zijn verkrijgbaar bij Spor- thuis Johan Jansen, Boekhandel Avis en via tel. 337225. HEILOO - De Nederlandse Hervormde Kerk organiseert een drietal thema avonden, waarin onze betrokkenheid bij het Midden-Oosten wordt verkend. De eerste twee thema-avonden hebben inmiddels plaats gevonden. Donderdag 18 maart zal de heer Biersteker, "oud redacteur van IKON en voorzitter van de Midden-Oosten-sectie van het her vormde werelddiakonaat, de inleiding verzorgen. Het thema luidt: wat moet je plaatsbepaling zijn als christen ten op zichte van de enorme problemen die in het Midden-Oosten aan de orde zijn. Plaats: 't Kruispunt, Maas Geesteranus- weg. Aanvang 20.00 uur. Aan deze thema-avond zijn geen kosten verbon den. Iedereen is van harte welkom. Makelaars Taxateurs o.g. aan-en verkoop AAN- tN VERKOOP (r« HYPOTHEKEN QU| AQCI IQAMTICfti Postbus 95.1850 AB He.loo Tel 072-331895 ASSURANTIFN Kantoor Zeeweg 20 1852 CR Heiloo TAXATIES Onze verse vis is zo vers als 't maar kan. En ook nog 'ns han dig, hygiënisch, lek- en luchtjesvrij verpakt. En lekker. En voordelig Kijkt u maar: Leden van de Vrouwen Advies Commissie - Anneke den Bandt, Ila C/aessens, Nanda Romijn Helen Stienstra van Waveren, Janme Stemmer, Marina Wijnbeek en Marijke van Overeem - in Ypestein voor onder andere woningen van woningbouwvereniging Volkshuisvesting Heiloo. HEILOO - Op zondag 21 maart houdt het Instituut voor Natuurbescherming seducatie (IVN) afd. Noord-Kennemer- land, haar maandelijkse rondleiding in het Heilooër Bos. De excursie begint om 11.00 uur bij de Kattenberg (aan de Kennemerstraatweg in het bos), duurt anderhalf uur en wordt geleid door er varen natuurgidsen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Het unieke IVN-bezoekers-en natuur studiecentrum Parnassia, in het Parnas- siapark in Bergen aan Zee (eerste weg links), is elke zondagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Forel, bakje 2 stuks, per 100 gram l&y Surimisticks, O QQ bakje 200gram, per 100gram 2A& Aanbiedingen gelden tot en met zaterdag 20 maart a s oh H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Op 23 maart bestaat de Vrouwenadviescommissie (VAC) 25 jaar. Het spreekt vanzef dat dit niet on gemerkt voorbij gaat. 's Ochtends wordt de provinciale voorjaarsvergade ring gehouden, 's Middags is er in thea ter de Beun voor VAC leden en geno digden een programma samengesteld, waar o.a. mevrouw L. Hartsuijker- Curjel, architekt, over "Is er nog ruim te voor ruimte ondanks afnemende sub sidies, oplopende huren en hogere technische eisen?", zal spreken. Start Na de wereldoorlog was er veel te bou wen en te restaureren. De bouwwereld was tot dan toe een echte mannenwe reld. Toch bleek het aan praktisch in zicht nog wel eens te ontbreken. In Rotterdam ontstond toen de eerste VAC, vrouwen die met architekten gin gen praten of bepaalde dingen niet praktischer konden worden aangelegd. Voorwaar geen eenvoudige opdracht want vrouwen, ach, moesten die zich met mannenzaken gaan bemoeien? Al spoedig bleek dat in andere plaatsen, vrouwen zich op dit gebied ook lieten horen. Toen besloot men de groepen te bundelen en kwam er een overkoepe lend orgaan. In 1964 trad het landelijk contact officieel in werking en werd de VAC een volwaardige gesprekspartner van VROM. Toch «heeft het nog wel even geduurd voor de VAC voor vol werd aangezien, maar er kwamen betere cursussen die door de vrouwen gevolgd worden en langzaam aan begon men het nut van de VAC in. te zien. Moest men vroeger vaak veel, moeite doen om bouwtekeningen in handen te krijgen, de meeste gemeentebesturen sturen nu de nieuwbouwplannen auto matisch naar de VAC toe. Doel Het doel van de VAC is om mensen zo geriefelijk mogelijk te laten wonen, maar er is de laatste jaren veel veran derd op het gebied van wonen en ook dat moet weer worden aangepast en bij gesteld. Tevens wordt bij nieuwbouw o.a. ook op de woonomgeving gelet; hoe zit het met de veiligheid, de winkels, de scholen, is er speelruimte, enz. Wonen mensen nu zo'n twee jaar in een nieuw project, dan wordt vaak een woongeriefonderzoek gedaan. Met de uitkomst daarvan kan de VAC dan weer, in een volgend project, haar voor deel doen. Ook op het gebied van bouw materialen is de VAC goed op de hoogte en kunnen in een bouwbespreking als volwassen gesprekspartners meepraten. Vrijwilligers De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw bestaat uit vrijwilligers van alle leeftijden en politieke achter gronden. Momenteer zijn in ruim 260 gemeentes VAC's als woonconsumen tenorganisatie werkzaam. In Heiloo telt de VAC acht leden. Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 HEILOO - Op donderdag 25 maart houdt de Stichting Unie Van Vrijwilli gers (UW) Heiloo haar jaarvergade ring - tevens jubileumviering - in verzorgingshuis De Loet. U bent van harte welkom op de receptie van 16.00-17.30 uur. In dit derde en laatste artikel in het ka der van ons \2Vi jarig bestaan willen we u graag iets vertellen over het UVV- werk in verzorgingshuis Overkerck. Sinds eind 1980 is de UW ingeschakeld bij vriendschappelijke contacten en zie kenhuisbegeleiding. In 1982 begon de Bingo in Overkerck, die ieder jaar meer mensen trok. De Sinterklaas-, Kerst- en Paasbingo's zijn nog steeds hoogtepunten. Op dit mo ment spelen er op vrijdagmiddag 56 mensen, waarvan de helft uit Overkerck en de helft van buiten Overkerck, bij gestaan door 10 a 12 vrijwilligers. A.s. zondag 21 maart BEKERWEDSTRIJD Aanvang 14.30 uur HEILOO - Toneelvereniging Falkland speelt 26 en 27 maart het door Colin Higgins geschreven blijspel 'Harold en Maude'Hoofdpersoon Harold is in een geheel door conventies bepaald mi lieu opgegroeid. Dit heeft van hem een zeer geremd en teruggetrokken persoon gemaakt. Hij schept er een genoegen in om zijn dominante moeder met een sca la aan zelfmoordpogingen de stuipen op het lijf te jagen. Ook bezoekt Harold re gelmatig begrafenissen en daar ontmoet hij de energieke Maude. Ze is een schat van een vrouw, die met haar lieve le vensfilosofie onmiddellijk eenieder voor zich inneemt. Zij heeft lak aan alle conventies. Door dat contact kruipt Ha rold geleidelijk uit zijn schulp en wordt mens. Hij heeft er echter geen rekening meegehouden dat Maude haar leven echt tot in de laatste consequentie wenst te leven. Het stuk wordt vrijdag 26 en zaterdag 27 maart opgevoerd in theater De Beun te Heiloo, aanvang 20.15 uur. Entree: 10,00, donateurs 5,00, CJP en pas 65+ 7,50. Kaarten zijn twee weken van tevoren verkrijgbaar bij de volgen de adressen in Heiloo: Reisburo Hol land International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stationsplein), Siga renmagazijn 't Hoekstuk (winkelcen trum 't Hoekstuk), Sandy's Bloem-Idee (Grosmarkt, Ypestein) en Het Open Huis (ook 's avonds) boven winkelhof 't Loo. In Alkmaar kunt u terecht bij Boekhandel Bruna in winkelcentrum de Hoef. Kaarten zijn tevens één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van theater de Beun. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Cor Veen, tel. 072-338022. HEILOO - Op vrijdag 5 maart zijn tij dens de in Utrecht gehouden mode examens de volgende dames geslaagd: voor modinette Marijke van Motman en Jeanne Ooyevaar, voor modiste Nor- ma Duin en Tinke Kouwen en voor tail- 'euse Andrea Faber. Zij werden allen opgeleid door Maritas Modevakschool, Van Doornstraat 28 te Heiloo. HEILOO - Haal je Doctor Martins maar uit de kast, want vrijdag 19 maart gaan we er weer tegenaan. Oftewel het is tijd voor de Indie Dance in jongeren centrum Buk Buk. Vanaf 21.00 uur zijn de DJ's er helemaal klaar voor. De en tree bedraagt 5,00. ip Het A-orkest van Caecilia in de vorig jaar geïntroduceerde nieuwe tenues. - De leden van Falkland Toneel, op de foto in actie tijdens een repetitie, brengen tweemaal 'Harold en Maude' in theater De Beun. HEILOO - Traditioneel wordt elk voor jaar ingeluid met het voorjaarsconcert van Caecilia. Dit jaar zal dat zijn op 20 maart in theater de Beun te Heiloo. Gaat u er maar e<As lekker voor zitten, want het wordt een avond vol muzikaal enthousiasme. Het uit bijna 50 jongeren bestaande jeugdorkest van Caecilia, onder leiding van Greet Kooy, gaat met u terug naar de Rock 'n Roll-tijd en naar een western. Het 52 man/vrouw sterke A- orkest, onder leiding van Henk van Veldhuizen, speelt voor u o.a. uit de musicals Hair en Cabaret, operettemu ziek en neemt u mee naar temperament vol Spanje. Het Tambour- en Majoretten korps Nij enburg zal het geheel afwisselen met Hollydays, Evergreens en Zilver klan ken, geflankeerd door vrolijke majoret tes. Als klap op de vuurpijl zullen de beide orkesten van Caecilia gezamenlijk drie stukken spelen: één daarvan is een selectie van beroemde nummers van Elis Presley. Het spektakel is echt compleet als tijdens het derde stuk Nijenburg ook meespeelt: zo'n 125 muzikanten spelen voor u de Militairy Escort. In de pauze kunt u tijdens de jaarlijkse loterij prachtige prijzen winnen. U be grijpt wel: het wordt een fantastische avond met een gevarieerd programma. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar bij de voorverkoopadressen: de Schrijverij, Heerenweg 140, en Disco Heiloo in het Loo en natuurlijk aan de kassa van de Beun op 20 maart vanaf 19.30 uur. De entree is 7,50, dona teurs 5,00. De aanvang is om 20.00 uur. Na afloop bent u van harte welkom om wat na te babbelen onder het genot van een drankje in de foyer van de Beun. HEILOO - Op een bijeenkomst Regio nale Ouderenbelangen in Zorg (ROZ) uit Bergen, Egmond, SchoorI, Heiloo, Limmen, Akersloot en Alkmaar, in het Open Huis, kwam duidelijk tot uitdruk king dat de ouderen in het doolhof van instanties de weg nog maar amper kun nen vinden. De ROZ probeert nu, door een aantal hoorzittingen aan de weet te komen, waar de behoeften liggen en deze dan te bundelen en via een „één loket" systeem alle informatie op een punt sa men te brengen en zo de belangen van de ouderen beter te behartigen. In Heer- hugowaard was de eerste bijeenkomst, Heiloo was de tweede. Onder leiding van de heer J. Koelemey konden de aanwezigen hun problemen naar voren brengen. Zo vond een me vrouw uit St. Pancras dat het kruiswerk nogal veranderd was. „Daar is heel wei nig ruchtbaarheid aangegeven, ik las het in de krant". De heer van Diepen vond dat er voor ouderen meer kortingen moesten komen bijvoorbeeld voor de trein. Iemand hield een pleidooi voor meer thuiszorg, als je nog niet naar het verzorgingstehuis wilt en graag in je ei gen huis wiltblijven wonen. „Bejaarden moet je niet verhuizen, met een beetje hulp gaan ze nog lang mee". Een klacht was ook, dat er vaak te veel medicijnen voor geschreven worden. Mevrouw Meertens pleitte voor een herindicatie voor het verzorgingstehuis. Tussen het moment dat de indicatie plaatsvindt en het moment van plaatsing treedt vaak een verslechtering in. Wat uit dit alles sterk naar voren kwam was dat er grote behoefte is aan cordinatie. Men zou wil len dat er uit de Stichting Ouderen Werk een open informatie centrum voor iedere burger komt, waar je elke informatie kunt krijgen en waar iede reen z'n problemen voor kan leggen. Ouderen moeten met elkaar voor hun belangen opkomen. HEILOO - De Wao/Aaw Belangenver eniging Heiloo houdt tot op heden haar bijeenkomsten in 't Trefpunt aan de Westerweg. Binnenkort komt daar ver andering in en verhuist men naar een ruimte in de voormalige Hofdijkschool in Mariënstein. Deze verhuizing zal één van de belangrijkste punten zijn tijdens de jaarvergadering van de Wao/Aaw Belangenvereniging, die gehouden wordt op maandag 29 maart. De aan vang is 9.30 uur. Na afloop van de ver gadering wordt een gezellige bingo gehouden in 't Trefpunt, ingang Hoog en Laag 7a. Het Huiskamerprojekt Overkerck be treft het assisteren bij de koffie na de gymnastiek op woensdagmorgen en de misviering op donderdagmorgen. Som mige bewoners worden gehaald van en weer teruggebracht naar hun kamer. Regelmatig worden er- na afloop ook nog spelletjes gespeeld. Een achttal vrij willigers zet iich hiervoor in. De Dagverzorging in Overkerck is een samenwerkingsproject van drie stichtin gen en is gestart in januari 1990. Het is bedoeld voor ouderen, die nog zelfstan dig wonen, maar voor wie dat zonder aanvullende hulp moeilijk is geworden. Sinds februari is er vijf dagen per week dagverzorging van 10.00-16.00 uur. De beroepskracht en de vrijwilligers probe ren met het scheppen van een huiselijke sfeer met gesprekken, spelletjes en sa men de maaltijd gebruiken een bijdrage te leveren aan een gezellige dag voor de deelnemers, wat hun blijkens de grote belangstelling heel goed lukt. In totaal 24 vrijwilligers verlenen hun medewer king aan deze dagverzorging. Om alles soepel te laten verlopen is er regelmatig goed overleg met de direktie van Overkerck. Met elkaar en voor elkaar willen we - ook in de toekomst - inhoud geven aan de doelstelling van de UW: het bevor deren en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers. De voornaamste kenmerken van het UVV-vrijwilligers- werk zijn: menselijk contact, assistentie en continuïteit. Wilt u meer informatie? Wilt u zich opgeven? Neem dan contact op met mevr. A. J. de Groot, tel. 332626, of met mevr. E. J. E. van Tuyl, tel. 02205-1990 (liefst tussen 17.00- 19.00 uur). HEILOO - De basisscholen de Zeskant, de Nieuwe Hoeve, De Duif en De Frei- netschool hebben in een brief het Colle ge van B W meegedeeld ernstig verontrust te zijn over de gevolgen van het verkeersplan voor Het Malevoort. De scholen vrezen een ernstige aan tasting van de verkeersveiligheid als Het Malevoort een doorgaande voorrangs- weg wordt. Nu al wordt er véél te hard gereden en zijn er te weinig veilige o» er- steekmogelijkheden. Het verkeersplan zou zich moeten rich ten op het verbeteren van de huidige si tuatie. waarbij de verkeersveiligheid voor schoolgaande kinderen wordt ver hoogd. Op de informatieavond op 22 maart in het gemeentehuis zullen de scholen hun standpunt onderstrepen door het aanbieden van handtekeningen van de ouders van de leerlingen. FALKLANDTONEEL Het blijspel van Colin Higgens op 26 en 27 maart aanvang: 20.15 uur in theater De Beun. Entree: f 10,00 CJP/65 f 7,50 Donateurs: f 5,00 Kaarten bij: Reisburo Holland int. Boekhandel Avis Sigarenmagazijn 't Hoekstuk Sandy's Bloem-Idee (Ypestein) Het Open Huis en één uur voor aanvang aan de kassa van theater De Beun. info: 072-338022

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 1