I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo I mm\ N T HEILOO 7 ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Treintaxi Treintaxi in Heiloo Vrouwen Advies Commissie Heiloo al 25 jaar aktief Wet Geluidhinder Burgerlijke stand gemeente Heiloo Expositie in het gemeentehuis van Heiloo Ontwerp-beschikking Hinderwet Hinderwet Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Bezoek aan VVI te Alkmaar Beplantingsplan De Krommert/ Het Brugstuk Ingediende bouwaanvragen Overzicht afwijkende openings- en sluitingstijden van winkels in 1993 PAGINA 6 UITKIJKPOST 17 MAART 1993 i I Wi ff II! !MÜ? Ilfllf J Vanaf 1 april 1993 gaat de treintaxi in Heiloo rijden. Taxibedrijf Zwart zal het treintaxi-vervoer verzorgen. De standplaats van de treintaxi komt aan de westkant van het station op de plaats van de huidige taxistandplaats, die een plaats opschuift. De treintaxi zal niet alleen Heiloo bedienen, maar ook Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee. Hoe werkt de treintaxi nu precies? Hieronder volgen de spelregels: 1. Indien u op het station in de Treintaxi stapt, dan dient u in het bezit te zijn van een geldig vervoerbewijs voor de trein en een Treintaxi- biljet, dat u bij vertrek of aankomst bij elk NS-station kunt kopen. Kosten f 5,-. per persoon. Houd uw treinkaartje dus bij de hand! 2. De Treintaxi vertrekt altijd Van de speciale (herkenbare) Treintaxi standplaats aan de westkant van station Heiloo. 3. U dient er met uw reistijdplanning altijd vanuit te gaan dat een Treintaxi-rit 5 tot maximaal 15 minuten langer kan duren dan een normale taxirit, doordat met u nog andere reizigers vervoerd kunnen worden. 4. Voor een Treintaxi-rit naar het station dient u minimaal 1 uur voordat u op het station wilt zijn de Treintaxi-centrale te bellen. 5. De Treintaxi rijdt van of naar het NS- station en alleen binnen het geldigheidsgebied (Heiloo en de Egmonden). Het is niet mogelijk, ook niet tegen bijbetaling, met de Treintaxi een andere rit te maken. Voor een rit met de Treintaxi gelden de Algemene Taxi Voorwaarden, inclusief een niet-roken gebod. De Vrouwen Advies Commissie (VAC) Heiloo viert op 23 maart 1993 het 25-jarig jubileum in theater De Beun te Heiloo. 's Ochtends wordt de provinciale voorjaarsvergadering gehouden. Aansluitend is er een middagprogramma voor leden van de VAC en genodigden. De Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw bestaat uit vrijwilligers van alle leeftijden en politieke achtergronden. Momenteel zijn in ruim 260 gemeenten VAC's als woonconsumentenorganisatie werkzaam. Het doel van deze commissies is het behartigen van de belangen van de woonconsument. Zij doen dit vanuit de visie van de vrouw en adviseren de gemeente, archtecten en opdrachtgevers over de praktische inrichting van woning en woonomgeving. Na 25 jaar staat de bouwwereld open voor de inbreng van de VAC. Reden genoeg de Vrouwen Advies Commissie Heiloo te feliciteren met dit jubileum. De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt ingevolge artikel 74, lid 4 van de Wet Geluidhinder bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 februari 1993 heeft verklaard te verwachten, dat binnen een periode van 10 jaar vanaf heden minder dan 2450 motorvoertuigen per etmaal gebruik zullen maken van die (gedeelten van) wegen binnen het grondgebied van Heiloo, welke niet behoren tot de wegen, die hierna genoemd en op de bij deze verklaring behorende kaart zijn aangegeven, te weten: Kennemerstraatweg - Kerkelaan - Belieslaan Omloop - Zeeweg - Westerweg - Willibror- dusweg - Schuine Hondsbosschelaan - Raadhuisweg - Heerenweg - Pastoor van Muijenweg - Ewisweg - Stationsweg - Ypesteinerlaan - Kanaalweg - Rosendaal Zevenhuizerlaan - Het Zevenhuizen - Vennewatersweg - Het Malevoort. Het raadsbesluit met bijbehorende kaart ligt voor een ieder ter inzage op de afdeling VROM tussen 8.00 en 12.30 uur. Informatie tot en met 11 maart 1993 Geboorten Wessel J., zoon van Wolven, Gerardus J.A.N, en Van den Heerik, Annelies Johanne M., dochter van Zwart, Hans en Engberts, Pauline Elders geboren Jeröme J., zoon van Le Belle, Jacco en Buisman, Esther J.C, Dean M., zoon van Sombroek, Petrus G.M. en Appel Johanna H. Kelly, dochter van Klumper, Robertus J.M. en Lute, Monique Huwelijksaangiften Verberne, Antonius T.M. en Bouman, Margaretha J.M. Leering, Petrus W.M. en Beekhuis, Annemarie Klerk, Jacobus en Mooij, Caroline H.M. Dorrestein, Johannes T.H. en Borst, Ingrid C.M. Melgers, Eric en Bark, Annelies M. Huwelijken Kaandorp, Walterus W. en Kraakman, Maria A. Overlijden Van der Wel, Grietje, weduwe van Van Breukelen Kramer, Maarten Elders overleden Kersten, Nicolaas Ligthart, Gerarda C.J. Vanaf donderdag 14 januari a.s. is er een expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen en aquarellen te zien van vier verschillende kunstenaars. Het gaat om de volgende vier schilders: de heren Adriaan Zoon, Paul C. Helder, Tjaard Sterenberg en Waldemar Pohley. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 18 maart a.s. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, vam de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de hieronder vermelde aanvraag ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, Camping Klein Varnebroek, De Omloop 22, 1852 RJ Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een camping (incl. restaurant). De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 18 maart 1993 tot en met donderdag 1 april 1993 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden 19 maart 1993 en 26 maart 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvrager alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 16 maart 1993 op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet, positief hebben beschikt onder een aantal voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen: Arend De Winter Combi Groen B.V. voor het in werking hebben van een Bedrijfsgebouw op het perceel De Oude Werf 15, 1851 PW Heiloo. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel vanaf 18 mgart 1993 t/m 15 april 1993 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 19 maart 1993 t/m 9 april 1993 van 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 15 april '1993 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c., van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De Werkgroep Natuur-en Milieu-educatie heeft voor het schooljaar 1992-1993 als thema 'Om huis' gekozen. Een onderdeel van dit programma is een bezoek van de hoogste klassen (groep 7/8) van de basisscholen aan de Vuilverbrandingsinstallatie te Alkmaar. De aktiviteit startte op 10 februari en liep tot 17 maart 1993. Er hebben 10 scholen aan meegedaan, met in totaal 261 leerlingen (groep 7/8). Het vervoer werd verzorgd met de busjes van Jonk Cars. De activiteit duurde 2 uur. Hoe zag het programma op de VVI er uit? Als eerste werden er dia's gepresenteerd over de werking van de vuilverbranding en over het hoe en waarom. Daarna konden de leerlingen de vuilverbrandingsinstallatie met eigen ogen bekijken. De heer J.C. de Groot, voorlichter bij de VVI, lichtte het een en ander toe. De leerlingen droegen allemaal blauwe helmen voor de veiligheid. Na de rondleiding kregen de leerlingen wat te drinken en een nadere uitleg. Bij vertrek ontvingen ze een grijze mini- rolemmer en de leraar/lerares kreeg informatiemateriaal mee om in de klas nader te bespreken. De kinderen vonden de excursie erg leuk. Weer een geslaagde aktiviteit van de Werkgroep Natuur-en Milieu-educatie. Een 'Groenbericht' van de afdeling Groen en Landschap Tijdens de informatie-avond, gehouden op 30 september 1992, zijn de inrichtingsplannen getoond van De Krommert en Het Brugstuk. Hierbij werd ondermeer het ruimtelijk beeld door middel van de grootte van bomen, hoge en lage beplanting aangegeven. De inrichtingsplannen zijn uitgewerkt tot beplantingsplannen. Beplantingsplannen zijn plannen waarop aangegeven is waar welke beplanting komt, de soort beplanting en de hoeveelheid. Voor de keuze van de bomen is de visie op de bomenstructuur van belang geweest. In de bomenstructuur is de hiërarchische opbouw van de straten tot uiting gebracht. Alle straten zijn ingedeeld in hoofd-, buurt en woonstraten. Me'de rekening houdend met de bezonning en de aanwezige ruimte in een straat kan globaal worden gezegd: bomen in de hoofdstraten zijn van de 1e grootte, bomen in de buurtstraten zijn van de 2e grootte en bomen in de woonstraten zijn bomen van de 3e grootte. Deze bomen kunnen resp. 20-25m, 15-20m en 8-15m hoog worden als de groeiomstandigheden optimaal zijn. De keuze van de heestersoorten wordt afgeleid van de functies van de beplanting: afscherming, veiligheid, verkeersbegeleidend, verlevendiging etc. De lage beplanting wordt afgewisseld met solitairen, zodat verfraaiing van het straatbeeld optreedt. De solitairen zijn gekozen aan de hand van hun bloei- en bladkleur, bloeitijd, herfstverkleuring, groenblijvend of niet etc. De beplantingsplanrlen zijn gereed en de planning is om dit plantseizoen (tot mei) nog in te planten. De beplantingsplannen van De Krommert en Het Brugstuk zullen ter inzage liggen van 17 tot 24 maart 1993 van 08.30 - 12.00 uur op de afdeling Groen en Landschap, kamer 124. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Spanjaardslaan 12, G.J. Hageman - plaatsen serre. Van Merlenlaan 12, G. Kalverdijk - vergroten woning. Westerweg 113, E. van Zoonen - vergroten woning. Westerweg 51 A, C.S. Nooij-Dikkentman en Th. Nooij - vergroten woning. Westerweg 279, M.J.L. Ruitersport en Vrijetijd combinatie b.v. - veranderen winkel, magazijn, woningen. De Hoghe Weijdt 2, J. v.d. Hoek - vergroten woonhuis. Vrijdag 9 april (Goede Vrijdag): Maandag 12 april (tweede Paasdag): Donderdag 29 april: Vrijdag 30 april (Koninginnedag): Donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag): Zaterdag 29 mei (Luilak): Maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag): Zondag 19 september: Zondag 28 november: Dinsdag 30 november, woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 december: Zaterdag 4 december: Dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 december: Zaterdag 25 en zondag 26 december (Kerstdagen): Donderdag 30 december: (gemeentelijke regeling). Vrijdag 31 december: normale koopavond van 18.30-21.00 uur toegestaan (gemeentelijke regeling). vrijstelling van verplichte*winkelsluiting (openingstijden mogen liggen tussen 06.00-24.00 uur, gemeentelijke regeling). koopavond van 18.30-21.00 uur (gemeentelijke regeling), gehele dag gesloten (1). vrijstelling van verplichte winkelsluiting (openingstijden mogen liggen tussen 06.00-24.00 uur, gemeentelijke regeling). opening vanaf 00.00-18.00 uur toegestaan (gemeentelijke regeling). gehele dag gesloten (1). vrijstelling van verplichte winkelsluiting (openingstijden mogen liggen tussen 06.00-24.00 uur, gemeentelijke regeling). idem. opening tussen 06.00-21.00 uur toegestaan (landelijke regeling). opening tussen 06.00-18.00 uur toestaan (landelijke regeling). opening tussen 06.00-21.00 uur toegestaan (landelijke regeling). gehele dag gesloten (1) (landelijke regeling). koopavond van 18.30-21.00 uur opening van 06.00-18.30 uur landelijke regeling). (1) In de weken waarin deze (feest)dagen vallen, mogen de winkels de resterende werkdagen in die week ook in afwijking van de op de winkelsluitingskaarten aangegeven tijden tussen 06.00-18.30 uur geopend zijn. Indien een van de resterende werkdagen een zaterdag is, mag dit op die dag echter alleen tussen 06.00-18.00 uur. Voor de koopavonden op de vrijdagen geldt in die weken de normale regeling (opening toegestaan van 18.30-21.00 uur). Tenslotte mogen de winkels op 10 mei of 17 mei geopend zijn van 00.00-18.00 uur in verband met de jaarlijkse geraniummarkt. Er zal nog nader worden bepaald welke datum hiervoor wordt aangewezen. zijn de 4 zondagen in het kader van de 'zondagopenstelling'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6