Geschaafde tuinplanken Houtstok- parasol 4 159 Senioren Info Frisse voorjaarsmode bij Joseph van Schagen nu 295 Bezoek nu de Intratuinmeubelshow voor de nieuwste trends! UITKIJKPOST 24 MAART 1993 Hulp bij rouwverwerking Senioren Zomer School Senioren Info Centrum Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Sportinstuif Partij van de Arbeid CDA fietsrondje Groen Links Inloopmiddag Freinetschool Cabaretavond NVvH SS<"5^ Met katoenen kap. 0 250 cm Nü voor Azalea japonica (Japanse Azalea) Keuze uit diverse kleuren. Lage groen- blijvende struik. Bloeit rijk vanaf april, ié Per stuk van 14,95 voor Gladiolen bollen 20 stuks in ver schillende kleuren. Maat 180 x 14,5 x 1,6 cm (I x b x h). Drukgeimpreg- neerd. Per stuk van 5,95 nu voor Pieris 'Forest Flame' Groenblijvend. De hel dergroene bladeren worden bij het uitlopen prachtig roserood. Krachtige Oase pomp GSA 93 Inclusief vulkaan-sproeikop. Capa citeit 25 liter/minuut. 1 jaar garan tie. Speciale Intratuinactie: van 199,- voor Van 12,75 voor Ceanothus Doet het zowel goed op de venster bank als op een beschutte ple in de tuin. Bloeit mef»U paarsige trossen A vanaf maart. - Van 11,95 voor HEILOO Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Teilhard de Chardin HET GROENE WARENHUIS KvK seminar WAO Ponyclub Heiloo Geslaagd HEILOO - Het is er soms zomaar, dat slechte nieuws. Het overvalt je plotseling. Je partner valt weg of ie mand die in jouw leven zo belang rijk is geweest dat je het gevoel hebt alsof er een deel van jezelf is wegge nomen. In het begin besef je, on danks het vele verdriet, het gemis van je partner niet zo duidelijk. An ders wordt het naarmate het alleen zijn langer duurt. Je moet weer ver der maar je ervaart het bestaan als niet meer zo zinvol. Alleen iets on dernemen en naar een verjaardag gaan of een evenement bezoeken is moeilijk op te brengen. Al die leuke dingen die je voorheen met je part ner deed hebben nu voor je gevoel niet zoveel zin meer. Als je niet zoveel contacten hebt die je kunnen steunen bij het verwerken van dat verdriet is het mogelijk om hulp te vragen bij het rouwverwer- ken. De vereniging Handreiking is zo'n steunpunt. Haar doel is steun te verlenen bij rouwverwerking; het alleen zijn, dat na het overlijden van een dierbare kan ontstaan, hel pen te verzachten; elkaar hand en spandiensten te verlenen bij de praktische problemen die zich voor doen na het overlijden van de part ner en meer bekendheid te geven aan de specifieke problematiek van partnerverlies. Meer informatie over deze vereni ging is telefonisch te verkrijgen bij: mevr. M. v.d. Aakster, telefoon 072-119266, of mevr. B. van Lien- den, telefoon 072-119745. Over 'al leen zijn' is meer informatie beschikbaar bij Het Senioren Info Centrum, Westerweg 294 Heiloo, tel. 331297; open op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 27 maart wordt voor belangstellenden vanaf 50 jaar uit Alkmaar en omgeving een informatie-ochtend gehouden over de Senioren Zomer School 1993, een zomers activiteit voor 50-plussers. Deze ochtend vindt plaats van 10.00-12.00 uur in de de pendance Cornelis Drebbel College, Hobbemalaan 150 te Alkmaar. Alle zeven docenten zullen een kort praatje houden over het cursuson derdeel wat zij verzorgen. De on derwerpen zijn: Klassieke bescha ving; Historische Aardrijkskunde; Staatsinrichting, dichterbij ge bracht; Naar Kunst kijken en zelf tekenen en schilderen; Luisteren naar muziek; Geschiedenis van Alk maar; Literatuur lezen en zelf iets schrijven. Aan het eind van de och tend is het mogelijk om zich alvast op te geven voor één van de onder delen. De Senioren Zomer School zal, net als vorig jaar, plaatsvinden in de periode juni-juji. De lessen zijn op dinsdag 15,22 en 29 juni en 6 juli van 10.00-16.00 uur. In verband met het Europees jaar van de Ouderen zullen alle lessen dit jaar uitgewerkt worden vanuit één verbindend thema: 'Solidariteit tus sen de generaties'. Dit betekent voor cursisten die vorig jaar in schreven, dat zij dit gerust dit jaar weer kunnen doen, omdat het on derwerp van hun keuze vanuit een andere invalshoek belicht zal wor den. De kosten bedragen 80,00 (exclusief lunch en excursies). De Senioren Zomer School wordt geor ganiseerd door ouderenorganisaties en educatieve instellingen uit Alk maar, Heiloo en Heerhugowaard. Informatie: S.K.W.O. tel. 072- 124344. HEILOO - Inmiddels is het al een bekend gegeven dat er een Senioren Informatie Centrum is gevestigd in het Trefpunt aan de Westerweg 294 in Heiloo. Op 7 januari werd het ge opend en sindsdien wordt er veel ge bruik van gemaakt. In de eerste plaats door de ouderen zelf en in de tweede plaats door de instanties die de belangen van ouderen beharti gen. Zo is er al een goede samen werking tot st^nd gekomen tussen het Senioren Info Centrum en ver schillende instellingen op allerlei ge bied, zowel beroepsmatige als vrijwillige organisaties. Behalve op dinsdag is het Senioren Info Centrum in de ochtenduren ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Infor matie is beschikbaar en inlichtingen worden verstrekt. Soms gaat er wat meer tijd in zitten om uit te zoeken welke informatie men precies nodig heeft en is het mogelijk om er even over te praten. Het is niet de bedoe ling dat wij problemen oplossen maar gegevens verstrekken waar u mee verder kunt. Intussen is er een aantal informatie gidsen gereed die gratis zijn af te ha len in het Informatie Centrum. Deze gidsen bevatten informatie over: Alarmering, Huisvesting, met name over huisvesting voor senio ren, Indicatie commissie (van de ge meente Heiloo), Ouderenbonden, Vervoer en Vrijwilligersorganisa ties. Er wordt nog gewerkt aan een aantal andere onderwerpen en wij zullen u regelmatig langs deze weg in de Senioren Info Rubriek op de hoogte houden van de ontwikkelin gen in het Senioren Info Centrum. HEILOO - De sportinstuif voor ou deren vanaf 50 jaar wordt elke don derdagmiddag gehouden van 14.00- 15.30 uur in Sporthal 't Vennewater aan Het Zevenhuizen in Heiloo. De kosten bedragen 4,00 per keer. Deze activiteit wordt geleid door sportlerares Jouke Boerhave en wel op zeer deskundige en prettige wij ze. Naast algemene lichaamsoefe ningen is er een scala aan balspelen waaronder: Volleybal, Hockey, badminton, basketbal en lijnbal. Kom eens kijken en zie het zelf, bo vendien kunt u de eerste keer gratis meedoen. HEILOO - De PvdA ledenvergadering heeft in de afgelopen week het ver keersplan voor Heiloo besproken en kan zich vinden in de doelstellingen hiervan. Echter de uitwerking die het college thans aan deze doelstellingen geeft bevalt de PvdA op een aantal be langrijke onderdelen niet. De PvdA stelt vast dat er in de plannen tegenstrijdigheden zijn. Zo wordt er op de ene plaats een verkeersveilige situatie gecreëerd en op een andere een verkeer- sonveilige. Een voorbeeld van deze laat ste situatie is het Malevoort aanwijzen als onderdeel van het hoofdnet voor au toverkeer. De PvdA accepteert dat de Kennemer- straatweg een grote verkeersader is en vindt dat de doorstroming niet belem merd moet worden. De aanleg van aller lei middengeleiders en het overal verwij deren van de in en uitvoegstroken be lemmeren een vlotte doorstroming. De veiligheid van de Kennemerstraatweg wordt in de ogen van de PvdA bevor derd door een vlotte doorstroming van het verkeer door het beter afstemmen van de verkeerslichten. Te denken valt daarbij aan een groene golf in de spitsuren. De fractie van de PvdA nodigt gaarne belangstellenden uit om samen met haar over het verkeersplan te spreken. U kunt daartoe contact opnemen met de voorzitter van de fractie van de PvdA, Roelof Bos, Geestakker 32, 1852 EX Heiloo (tel. 335747). De eerst volgende fractievergadering is op dinsdag 30 maart om 20.00 uur. HEILOO - Zaterdag 27 maart fiets de CDA fractie weer door Heiloo. Op de geplande route liggen o.a. de Kenne merstraatweg, waarin in het kader van het Verkeersplan Heiloo nogal wat wordt gewijzigd. De Zanderslootweg wordt geobserveerd omdat de Werkgroep Paddentrek al daar voorzieningen heeft getroffen ten einde amfibieën veilig de oversteek te la ten maken. De tocht voert vervolgens langs de Kortelingen, de situatie ron dom de Witte Kerk, het kruispunt Slim- pad/Kennemerstraatweg, door het Ge- meentebos naar het Malevoort en de Ringweg. Enkele aangevraagde bezoe ken zullen worden afgelegd alsmede worden diverse punten bekeken welke door belanghebbenden schriftelijk om attentie is gevraagd. Wenst u aandacht van CDA-raadsleden voor een voor u of uw omgeving belang rijk punt? Belt u dan met de Fractie voorzitter van het CDA, Anne Marie Worm-de Moei, tel. 120544. HEILOO - Voorafgaand aan de maan delijkse ledenvergadering (iedere laatste maandag van de maand) houdt Groen Links van 19.30 tot 20.00 uur spreek uur. U kunt dan uw problemen/grieven aan ons voorleggen. In een persoonlijk gesprek zullen wij gezamenlijk naar mo gelijke oplossingen zoeken. Vanaf 20.00 uur is de gebruikelijke ledenbijeen komst. Belangstellenden zijn van harte welkom. Zowel spreekuur als vergade ring worden gehouden in het gemeente huis, ingang Raadhuisweg. HEILOO - Op dinsdag 30 maart zal er in de Freinetschool (Het Malevoort 9) van 13.30 tot 15.15 uur een inloopmid dag gehouden worden. Om half twee wordt men ontvangen met een kopje koffie en een inleidend praatje van één van de teamleden. Vervolgens kan men de kinderen in de verschillende groepen aan het werk zien. Gedurende deze mid dag zijn er ook ouders aanwezig voor het beantwoorden van eventuele vragen. Belangstellenden die deze middag ver hinderd zijn, kunnen altijd een afspraak maken voor een informatief gesprek. Deze middag is in principe bedoeld voor ouders; andere belangstellenden kunnen een afspraak maken voor een andere dag. Bovendien kan er op verzoek een brochure worden toegezonden. Infor matie kan verkregen worden bij de di recteur van de school: de heer WBlom, tel. 072-332122. HEILOO - De NVvH afdeling Heiloo vierde onlangs haar 30-jarig jubileum in Klein Varnebroek, maar zette op dins dag 16 maart het feest nog enigszins voort, door de cabaretgroep "Kunst en Vliegwerk" uit te nodigen. Deze ama- teurgroep bestaat uit Bussumse huis vrouwen en het programma bestond dan ook uit onderwerpen specifiek toe gespitst op de belevingswereld van de vrouw. Vaak met enige zelfspot, zoals "Komkommer en kwel". De vrolijke liedjes werden afgewisseld door sket ches van wat meer serieuzere aard. De onderwerpen waren zeer divers, maar echt harde noten werden niet gekraakt. Hoewel het geheel soms wel wat dilet- tantich overkwam, was het toch een ge zellige avond, waar zeer veel leden op af gekomen waren. #5* Een tuinier met n timmermans! w)g slaat nu z'n slag. Routebeschrijving: 1. Afslag Heikx>west (tussen Heiloo en Limmen) 2 Over het spoor. 3. U staat bij Intratum. Vrijdag koopavond. 'Zelf combineren' was het advies van Joseph van Schagen tijdens de mo deshows afgelopen zaterdag in de winkel in 't Loo. HEILOO - In tweemaal een vol huis liet Joseph van Schagen zijn sprankelende voorjaarscolledie zien. Vrolijke draag bare mode waarin alles gepermitteerd is, kort, lang, wijd en strak. Veel mari ne, nu eens niet gecombineerd met wit maar met ecru, dat staat wat zachter. We zagen een hele mooie collecte vesten, of jasjes, zo u wilt. Vaak geap- pliqueerd, breed in de schouders (wat heel slank maakt) maar het laat tevens de applicaties goed tot hun recht ko men. De A-lijn is tegengesteld, smal in de schouders en wijd uitlopend naar onderen. Joseph van Schagen vertelde in zijn commentaar: „Als u iets aanschaft, kijk wat kan ik er meedoen, een pakje hoeft niet altijd bij elkaar-gedragen te worden, combineer!" Heel mooi waren de luxe jeans van het merk Brax, de kleur groen liet zich uit stekend combineren met de rode coats en vesten. Japonnen ziet men bijna niet meer. Blouse en rok van dezelfde rok bieden veel meer mogelijkheden. De lange pull over, die zowel op een korte als een lan ge rok heel goed staat is ook de komen de zomer nog helemaal in. Bij de kle ding van van Schagen werden vlotte leu ke schoenen van de firma Bons gedra gen, John Moen was verantwoordelijk voor de fraaie zonnebrillën. Komend seizoen is het jack ook erg po pulair, ze zijn er in veel mooie kleuren en variaties. Voor de regenachtige da gen zijn er regenmantels naast de trenchcoat tevens wijd en lang. Er was afgelopen zaterdag bij van Schagen veel moois te zien. Het maakt een bezoek aan de Winkelhof 't Loo, alleszins de moeite waard. Doorwerken exposeert in MCA ALKMAAR - Zeer gevarieerd werk in allerlei technieken, dat toont de Alk- maarse schildersvereniging Doorwerken op de voorjaarstentoonstelling in het Medisch Centrum Alkmaar aan de Wil- helminalaan. De in 1936 opgerichte vereniging heeft vele bekende semi-beroeps en amateur schilders voortgebracht. Tot de oprich ters en oud-leden behoorden bekende schilders zoals Koos Stikvoort, Dirk Nap, Henk Heertjes, Jan Plas, Johan Wolf, Lide Tulp, Theo Groothuizen sr., Jaap Kuyper en Wim Koster. Al die tijd is Doorwerken vitaal gebleven. Nieuw en jong talent kwam in de groep en het creatieve en technische peil, verrijkt met nieuwe technieken, bleef gehandhaafd. Elke dinsdagavond werkt de groep in het atelier in het buurthuis Oase aan de Mesdaglaan te Alkmaar. Afwisselend wordt gewerkt naar portret, figuurmo del of stillevens. De werkavonden wor den steeds besloten met onderling bekijken en bespreken van het gemaak te werk. Het samenwerken en elkaar sti muleren is dan ook een van de doelstel lingen van Doorwerken. In de zomer trekken de leden er op uit om buiten te tekenen, te aquarelleren of te schil deren. In de vereniging is nog plaats voor enke le nieuwe leden met redelijke teken- of schilderservaring. Inlichtingen tel. 072-124975. De expositie in het M.C.A. is doorlopend te bezichtigen van zater dag 3 tot vrijdag 30 april. HEILOO - De Franse jezuiet Teilhard de Chardin (1891-1955) is in de hele we reld bekend als de paleontoloog-bio loog, die er in zijn werk over de evolutie in geslaagd is de mens een optimistische toekomstvisie te geven. Hij verbindt het christendom met de wetenschap. In Ne derland werd zijn werk in de jaren zestig bij Het Spectrum in 23 deeltjes uitgege ven en wekte vooral "Het verschijnsel mens" veel enthousiasme. De landelijke vereniging Teilhard-de Chardin i.o. be oogt zijn revival. Leden kunnen zich per brief opgeven bij: H.J. Hogeboom van Buggenum, Op de Wieken 5, 1852 BS Heiloo. Alle vermelde prijzen zijn afhaalprijzen. Aanbiedingen zijn geldig twee weken na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. ALKMAAR - Op maandagavond 5 april organiseert de Kamer van Koop handel een seminar onder de titel "WAO en Verzekeringen". De WAO- problematiek en hoe daarop mogelij kerwijze het hoofd te bieden door het sluiten van verzekeringen, roepen voor velen nog vragen op. Reden voor de Ka mer om op korte termijn hierover een voorlichtingsbijeenkomst te organise ren. Een deskundige belicht de WAO- problematiek en zet uiteen welke verze keringsmogelijkheden er zijn. Van zelfsprekend wordt ruimte geboden voor het stellen van vragen. De bijeen komst vindt plaats in Motel Heiloo. De kosten van deelname bedragen 75,00 per persoon. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de Kamer, tel. 072-195761, mevr. A. Kerssens. HEILOO - Uitslagen van de onderlinge wedstrijd rijstijlspringen op 21 maart: beginners: 1. Marleen v. Diest 48'/2 pnt., 2. Liesbeth Zonneveld 48 pnt., 3. Diana Meijer 47 pnt. en een gedeelde vierde plaats voor Birgit Walta en Rine- ke de Man met 44'A pnt; gevorderden: 1. Janneke Peeters 56'/i pnt. HEILOO - In december werden door de Stichting ETI (Stichting Examens in toegepaste Informatica) examens afge nomen. Voor het rijkserkende diploma MS DOS (BCG) slaagden de dames M. Admiraal (Egmond aan Zee), Chr. Engelbracht-Kuijpers (Petten) en de he ren J. Beukers, J. Brasser (Alkmaar) en D. Reisner (Heerhugowaard). Voor het deelcertificaat theorie MS DOS slaag den de dames S. Rose (Bergen) en C. Schweigman (Beverwijk). Voor het deelcertificaat secretari aatspraktijk tekstverwerken (TSP) slaagden Mw. J. Wijker (Egmond aan Zee) en.de heer P. Kraakman (Heiloo). Het diploma DBase IV (BDB) werd be haald door de heer G. Kila (Alkmaar)! Op de in december resp. februari door de Associatie SMK afgenomen examens slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma machine- schrijven de dames M. Asberg, S. Bag, M. Bieman (Alkmaar), R. Ekhart (Heerhugowaard), P. Hikke (Egmond aan Zee), Y. Houtenbos (Schermer- horn), C. Kant en R. Kant (Heiloo), K. Klaver (Alkmaar), A. van Saase, L. Schipper, J. Tervoort (Heiloo), W. Veenendaal-Ekhart (Heerhugowaard), L. Visser (Egmond aan Zee) en de heren M. Bik (Alkmaar), O. Dekker (Lim men) J. de Vries (Bergen). Het praktijkdiploma werd behaald door de dames M. Balmelli Gómez Nunez (Schermerhorn), J. Beentjes (Heerhu gowaard), W. Bloos (De Rijp), I. Bo- gaart (Alkmaar), T. Deutsch (Heiloo), A. Rensdorf (Den Helder), J. Schuur man (Alkmaar), M. Vonk en L. Veldt (Heiloo). De heer J. de Goede slaagde voor het basisdiploma. Op de laatste door de Associatie SMK afgenomen examens slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende di ploma tekstverwerken, de dames M. Blokland (Alkmaar), F. Dijk (Heiloo), J. van Duin, v. Egmond-Hofstede (Alk maar), G. Endenburg-Thijssing (Hei loo), B. Gerritse (Schermerhorn), A. Groot (Heiloo), M. Houtkooper-Goo- sens, M. Indri (Alkmaar), M. Konings- de Mooij (Heerhugowaard), C. Kor- stanje (Grootschermer), E. van Leijen (Heiloo), A: Molenaar-van Dijk (ALk- maar), C. Schouten (Akersloot), H. Sinnema-Baijards, M. Tervoort- Zandbergen (Heiloo) en de heren R. Gtftter (Zaandam), R. van Harten (Hei loo), E. d,e Vries (Alkmaar) en H. van der Zwan (Heerhugowaard). Het praktijkdiploma werd behaald door de dames G. Dekker-Groot Huize (Hei loo), M. Groot-Molhoek (Alkmaar) en J. Pankras (Heiloo. Voorts slaagden voor het diploma computertypen mw. Ch. Stroet (Heiloo). Alle geslaagden werden opgeleid door instituut Dompvloet te Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 10