o I Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Raadsvergadering Takenpakket van de burgemeester en de wethouders van Heiloo Aanlijngebod voor honden in Zuiderneg Expositie in het gemeentehuis van Heiloo RETOUR a K.C.A. Klein Chemisch Afval Indicatiecommissie Heiloo: Jaarverslag 1992 PAGINA 4 UITKIJKPOST 24 MAART 1993 De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 1 april 1993 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Wijziging verordening reinigingsheffingen. - Beleidsnota openbaar basisonderwijs. - Beschikken over bedrag van reserves John F. Kennedymavo in kader van overschrijdingsregeling voortgezet onderwijs over afrekeningstijdvak 1989 tot en met 31 juli 1994. - Kredietaanvraag herinrichting Bayershoffweg en diverse - Krediet afkoopsom achterstallig onderhoud Zeeweg op grondgebied gemeente Egmond. - Krediet aankoop perceel Van Aostastraat 3. - Verkoop weiland aan de heer P. Temming. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 1 april 1993 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie. Welk collegelid kan ik aanspreken op een bepaald terrein? Een veelgehoorde vraag. Zowel de burgemeester als de wethouders hebben in het college ieder hun eigen werkterrein. U vraagt zich wellicht af: Welke dan? Daarom een overzichtje van de taakvelden van ieder collegelid: Burgemeester: N.P.M. Schoof Financiën (inclusief Grondzaken en BBI), informatie en automatisering, openbare orde en veiligheid, personeelszaken, algemeen bestuurlijke zaken, economische zaken en burgerzaken. Wethouders: - Mw.A.A.M.Willemse-van der Ploeg (CDA): loco-burgemeester, welzijn, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (inclusief gemeentegaranties, woningaanpassing gehandicapten en exploitatie bestemmingsplannen), volksgezondheid, huisvesting (toewijzing), emancipatie en voorlichting. Spreekuur: maandag van 10.00 - 12.00 uur (huisvesting) na telefonische afspraak. - Mw.J.Wuijster-Schuddeboom (VVD): onderwijs, milieu (inclusief reiniging en VVI), sport en recreatie, verkeer en vervoer. - J.Borsjes (PvdA): openbare werken en beplantingen (beheersdeel), sociale zaken en kabeltelevisie. In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tussen januari en 16 mei. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor honden om te voorkomen dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode wordt vermeld op de borden, die bij het losloopgebied komen te staan. Vanaf donderdag 25 maart 1993 is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn tekeningen te zien van Els Heeremans-Schutte en keramiek van Marieke Koudstaal. Mw. A.A.M. Willemse-van der Ploeg zal de expositie op 25 maart openen om 16.00 uur. De expositie is iedere werkdag te bezichtigen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. De tentoonstelling zal te zien zijn tot 4 juni 1993. Het onderstaande schema laat het hele traject nog eens zien, Klein Chemisch Afval veilig bewaren in *3 een plastic tas op een veilige plaats Chemobox (kindervei1ige sluiting) Aanvragen op gemeentehuis(gratis) Zure regen, smog, aantasting van de ozonlaag, verontreinigd drinkwater, batterijen, spuitbussen, dioxine in de melk, bodemsanering enz. enz. De laatste jaren is steeds duidelijker geworden, dat de milieuvervuiling een schrikbarende omvang heeft aangenomen. We hebben met z'n allen hieraan meegeholpen, veelal onbewust. Een groot deel van ons klein chemisch afval 'lekt' nog steeds via de vuilniswagen en het riool ons milieu in. Men heeft berekend, dat er ca. 2,8 kg klein chemisch afval per inwoner wordt 'geproduceerd'. Voor Heiloo is dat: 21.000 inw. x 2,8 kg 58.800 kg. In 1992 werd daarvan 24.985 kg door u als inwoners bij de gemeente ingeleverd. Dat is mooi.Vnaar we zouden pas tevreden moeten zijn als alle klein chemisch afval wordt ingeleverd. Kosten: Het zal u duidelijk zijn dat de inzameling, transport en verwerking een kostbare zaak zijn. Nog steeds is men bezig technieken te ontwikkelen om klein chemisch afval, dat nu nog wordt verbrand of gestort, te kunnen hergebruiken. Heiloo gaf in 1992 een bedrag van f 151.000,-- uit voor uw ingeleverde 25.000 kg klein chemisch afval, nl.: Huur chemocar/materieel f 28.000,- Verwerkingskosten, afval f 98.000,- Personeel en vervoer f 25.000,- Wlnke I Iers" met sticker "Probleemstoffen folder op gemeentehuis aanwez g ?(Jhemocar (halteplaatsen)" 1 x 2 maanden in uw buurt! zie ophaalkalender rolemmers voor plaats en tijdstip. Gemeentelijk C.A.-depot Rosendaal 2 tussen 8.00 en 12.00 3 uur Firma Ecotechn te Utrecht iek Heroebr^hk tec vel infl (hooqwaardiq) (voor herqebr.) accu,s afgew. olie inkt e.d. koelvloeist. kwik lege verfblik ifvalwater Datterijen f i xeer jrintplaten verf tewerkno Verbrandino (door spec.bedr.) (Chemie ovens) Ammon i a Cyaankali zuren loog tl-lampen ontwikkelaar oplosmiddelen verf oliefilters ed. afval/olie/PCB bestr.middelen lijm/kit medicijnen oplosmiddelen spuitbussen vet/teer verf filters "Stoften(dep. gecontroleerd i batterijen kwik verf zware metalen Totaal Dat is dus f 6,04 per kg. f 151.000,- U kunt meehelpen die kosten te beperken door: a. milieubewust uw aankopen te doen; b. géén echt lege verfblikken als k.c.a. aan te bieden, maar deze in de grijze rolemmers te deponeren; c. liefst géén batterijen en anders oplaadbare te kopen (verwerking alléén al kost ca. 6,50 per kg!). TIPS: 1Gebruik verf op waterbasis. 2. Wees zeer voorzichtig met asbest. Informeer voor afvoer hiervan bij de gemeente. 3. Wanneer u gebruik maakt van injectienaalden, informeer dan bij uw huisarts of apotheek naar de meest veilige afvoermethode. Denk hierbij aan uw medemens. Afvalstof omschrijving Kilo's via winkel Kilo's via chemocar Kilo's Totaal Afvalwater 26 26 Kwik afval (relais) 15 16 31 Asbest (remdelen) - 48 48 Ammoniak 7 7 Zuren, anorganisch - 25 25 Zoutzuur 38 38 Zwavelzuur/accuzuur 15 15 Zuren, organisch 303 6 309 Batterijen 1.579 772 2.351 verf/-inktafval 7.813 2.569 10.382 Lijm-/kit-/harsafvaf 415 415 Kantoorafval/toner 46 245 291 Med i c i jnen/cosmet i ca 686 420 1.106 Naalden,ziekenh.afval 29 15 44 A1 ka1afv. (Loog afv) 31 163 194 PCB klein - 13 13 Accu's - 676 676 Afval olie" 1.509 1.105 2.614 01iefiIters 308 308 Fixeer 104 8 112 Bestrijdingsmiddelen 364 515 879 Ontwikkelaar 186 402 588 Oplosmiddelen 903 1.033 1.936 Teer, vet, bitumen 331 331 Koel-/remvloeistof 52 52 Spuitbussen 338 496 834 Leeg fust (plastic) 95 475 570 Leeg fust (staal) 163 80 243 TL-buizen 391 116 307 Na-lampen - 40 40 15.747 9.238 24.985 Hoe gaat die inzameling nu precies? Wat moet/kan ik daar zelf aan doen? Waar gaat het heen na de inzameling? Wat wordt er daar mee gedaan? 4. Laat nooit klein chemisch afval achter op de halteplaats van de chemo car. 5. Spaarlampen zijn ook klein chemisch afval. 6. Gebruik schoonmaakazijn of groene zeep i.p.v. chloor of allesreiniger. Wilt u meer inlichtingen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente, de heer Rijnbeek, telefoon 313 203. Klein Chemisch Afval uit huishoudens: Accuzuur Accu's Aceton Afbijtmiddel Afgewerkte olie Ammoniak Antivries Batterijen Benzine Bestrijdingsmiddelen Bleekmiddelen Boorolie Olie Oliefilters Onkruidverdelgingsmiddelen Ontvettingsmiddelen Ontwikkelaar Ontwikkelpoeder (toner) Ontwikkelvloeistof (toner) Oplosmiddelen Ovenspray Per (perchloorethyleen) Petroleum Poetsdoeken Poetsmiddelen Capsules (wijnflessen) Chemicaliën Roestverwijderingsmiddelen Chemisch toiletafval Roestbestrijdingsmiddelen Chloormiddelen Remolie Chroompoets Citronel(la)olie Schoonmaakmiddelen SL-lampen Drukinkten Slijpolie (stencil, kopieer) Smeervet Snijolie Etsvloeistoffen Spaarlampen Spiritus Filmafval Spuitbussen Fixeer Stopbad (foto's) Fotochemicaliën Tipp-ex Geneesmiddelen Terpentine Gootsteenontstopper Tetra Glansmiddel (afwas Thinner machine) TL-armaturen TL-buizen Herbiciden Tri (trichloorethyleen) Thermostaten Inkt Insekticiden Vlekkenwater Verfoplosmiddel Kamferspiritus Verfresten Kit Verfrollers, verfkwasten Koelvloeistof Verdunner Koperhoudend afval Koperpoets Wasbenzine Kwastenreiniger Kwikschakelaars Zilverpoets Kwikthermometers Zinkhoudend afval Kwikbatterijen Zinktubes Zoutzuur Zuren Latex verf Loodhoudend afval Loog Lijmresten Medicijnen Meubelolie Minerale oliën Nagellak (remover) Nikkel Onlangs is het jaarverslag 1992 van de Indicatiecommissie Heiloo uitgebracht. Voor welke zaken kan men in Heiloo terecht bij de indicatiecommissie? 1. Opname in een verzorgings- of verpleeghuis. Voordat men in een verzorgings- of verpleeghuis kan worden opgenomen dient er een advies te worden gevraagd van de indicatiecommissie. Alleen met een positief advies van deze commissie kan men worden opgenomen. 2. Het verkrijgen van alarmeringsapparatuur, dat is aangesloten op het verzorgingshuis 'De Loet' in Heiloo. 3. De toewijzing van een zorgwoning. Tot de zorgwoningen worden gerekend de woningen gebouwd aan het ver - zorgingshuis 'De Loet'. De term zorgwoning is misschien een beetje misleidend, omdat men zou kunnen denken dat een beroep kan worden gedaan op de diensten van het personeel van het verzorgingshuis. Dit laatste is echter niet waar. Als bewoner van de zorgwoningen is men wel aangesloten op het alarmsysteem van het verzorgingshuis, doch de hulp beperkt zich tot een eerste hulpverlening. Verdere hulpverlening moet worden overgenomen door familieleden of b.v. wijkverpleging of gezinszorg. 4. Dagverzorging in het verzorgingshuis 'Overkerck'. Dagverzorging is een vorm van opvang, die is bedoeld om personen die dreigen in een sociaal isolement te geraken op te vangen of om familie leden, die de zorg hebben van iemand die veel hulp nodig heeft een of twee dagen per week te ontlasten van die zorg. 5. Tafeltje-dek-je. Warme maaltijdverstrekking. 6. Voor een verhuiskostenvergoeding naar een woning, die beter is aangepast aan de handicap(s) van een persoon of gezin. Dit behoeft niet altijd een aangepaste woning te zijn. A/erhuizing naar een zorgwoning bij 'De Loet', kan in bepaalde omstandigheden ook recht geven op een verhuiskostenvergoeding. Het is niet goed mogelijk om alle situaties waarin recht op een verhuis kostenvergoeding bestaat hier te omschrijven. Als u hierover vragen heeft, dan kunt u zich wenden tot de gemeente en kunt u vragen naar de heer T.N. Bruijn. tel. 313 218. 7. Voor de kosten van woningaanpassing. Woningaanpassing kan plaatsvinden in verband met een handicap of als het normaal functioneren zonder een aanpassing aanmerkelijk wordt bemoeilijkt. Ook voor het verkrijgen van inlichtingen over de woningaanpassing kunt u zich wenden tot de heer T.N. Bruijn tel. 313 218. 8. Totaal aantal aanvragen. De Indicatiecommissie heeft het afgelopen jaar 216 aanvragen ontvangen. a. opname verzorgingshuizen 64 b. opname verpleeghuizen 38 c. alarmeringsapparatuur 14 d. zorgwoningen 6 e. dagverzorging 12 f. tafeltje-dek-je 58 g. verhuiskostenvergoeding 9 h. woningaanpassing 15 De onderdelen 6 en 7 zijn pas sinds 1992 ondergebracht bij de indicatiecommissie. Zonder meer kan worden gesteld, dat de overgang van advisering betreffende de verhuiskostenvergoeding en de vergoeding voor woningaanpassing voor betrokkenen een goede zaak is geweest. Bedroeg voorheen de wachttijd tussen de 6-8 maanden, dan is dat nu teruggebracht tot maximaal 2 maanden, een en ander afhank~'ijk van het te verrichten onderzoek. De samenstelling van de commissie bestaat uit: een arts; een maatschappelijk werker; een vertegenwoordiger van de Stichting voor Gezinsverzorging; een vertegenwoordiger van de Stichting Interkruis; een vertegenwoordiger van het RIAGG; een vertegenwoordiger van de Bonden voor Ouderen; en een onafhankelijke voorzitter. In verband met de advisering omtrent woningaanpassingen is een adviseur benoemd van de Stichting Interkruis. Het secretariaat van de Indicatiecommissie is op het gemeentehuis, afdeling Sociale Zaken, telefoon 313 184. riniorinncuiorLon mm V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 4